Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Vakegérke válasza 4ttil4 (#55497) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55502) FDanneJ


FDanneJ
csendes tag

Sziasztok!
Erre esetleg valaki valamit tudna mondani?

(#55503) anonymus89 válasza Lompos48 (#55492) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem látom piszkosnak sajnos a kártyaolvasó beszart így fényképezővel nem tudok képet csinálni, mobillal ilyen kis lencséről inkább nem is beszélek mindegyik ramaty lett.....

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55504) Impressa válasza plaschil (#55499) üzenetére


Impressa
őstag

Szívesen! :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#55505) Lompos48 válasza anonymus89 (#55503) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem látható trutymó kell a lencse komprommitálásához. Elég hetekig, hónapokig cigarettafüstben használni a laptopot. Fültisztítópálcikával, szesszel finoman lemosható.
Lehet más baja is.

(#55506) anonymus89 válasza Lompos48 (#55505) üzenetére


anonymus89
addikt

Igen sajnos nem látok bele az biztos, hogy cigarettafüst volt rendesen míg ki nem szedtem belőle.
Isopropyl alkohollal lefújtam és fülpiszkával óvatosan letöröltem. (meglátjuk)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55507) zsolt200


zsolt200
tag

Üdv!
érdekelne hogy ez a dolog még létezik?[link] Ha igen hol lehet kapni? Milyen néven?

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#55508) Lompos48 válasza zsolt200 (#55507) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...600 dollár, vagyis 120 ezer forint körüli áron..." vehetsz más laptopot.

(#55509) zsolt200 válasza Lompos48 (#55508) üzenetére


zsolt200
tag

Az 2007-ben volt. Mostmár az az ár teljesen megváltozhatott.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#55510) dragonfx válasza Impressa (#55461) üzenetére


dragonfx
veterán

Ma tesztelem egy masimasikkal.ha megy megveszem. 5w mekkora hangerosseg kb? 20nm2.be halkan elég??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55511) Teo70


Teo70
tag

Üdv mindenkinek.

Segítségre lenne szükségem.

Kellene egy fél gép, amire a keret 40 000ft.
Perifériák vannak. ATX-es ház is. DVD író stb is.

Alaplap+proci+merevlemez+videókártya kellene. Még annyi hogy vincsiből elég lenne 80 -120gb körüli is.

Videókari lehetne integrált is, mert leginkább netezni, youtube-ozni meg office csomagra kellene.

Igazából az a gondom, hogy mióta áttértem Macintosh-ra azóta nem vagyok benne ebbe a nem-mac világba, és nemtudom milyen alaplaphoz milyen proci, meg milyen merevlemez kompatibilis.Még az IDE-s korszakban leragadtam. A gép rokonoknak kellene.

Milyen konfig jöhetne ki ebből a 40 000ft-ból ami belemegy egy ATX-es házba?

Köszönöm a segítséget!

Teo

[ Szerkesztve ]

(#55512) föccer válasza Teo70 (#55511) üzenetére


föccer
nagyúr

Táp van-e és ha igen, akkor milyen? Használtan H61 chipsetes 1155-nek bele kellene férnie egy i3-as cpu-val. IGP-vel menni fog a netezés és akkor nem kell vga. Memó árak eléggé megugrottak most, de 2x2 gb szerintem bele fér. Ezzel lesz egy viszonylag jól bővíthatő, alkatréaszenként cseélhető gép, ami a fenti kívánalmakat kielégíti.

üdv, föccer

ps: B75 chipset mATX lap 1k-ért elég jü vétel [link], 2*2 GB Geli ram 10k-rt szinten jó vétel. Ha jól emlékszem ezek gyártói élettartam garis ramok. :K . 16k-ért 1 év garis CPU hozzá.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55513) föccer válasza föccer (#55512) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó az árakat elírtam, de mindegy. :D

10k+10k+19k. Ha van tápod, akkor meg is vagy egy korrekt alsó-középhat konfiggal. Egy normális VGA-val még játékra is egész jól használható lesz.

hopp, hdd kimaradt... :-/ Akkor egy pötytet böngészni kell, hogy meglegyen még a hiányzó 4-5k. Szerintem annyit még össze is lehet alkudozni.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55514) Teo70


Teo70
tag

föccer, nagyon szépen köszönöm a válaszokat és hogy szántál rám időt,

ezekből az infókból már össze tudom halászni, amúgy ATX-es táp van azthiszem 400W, de nincs most előttem. Ha jól láttam az ilyen olcsóbb lapokon SATAII csati van tehát ilyen vincsit kell majd keresnem.

(#55515) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok ext4 pluginnal csak olvasni tudom win alól az ext meghajtókat, de írni nem tudom.
Hogyan lenne megoldható total commanderen belül?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#55516) föccer válasza Teo70 (#55514) üzenetére


föccer
nagyúr

Óvatosan a noname tápokkal. :) Muszájból, kényszerből lehet őket használni, de hosszú távon jobb a minőségi cuccokat megvenni. Lehet már korrekt áron kapni, normálisabb tápokat is. Böngészd az aprót, vannak jó vételek. Ami fontos, hogy mindenképpen S1155 lap legyen. Az még jó ideig használható/bővíthető lesz. Ha tényleg csak netezésre lesz használva, akkor elég a H61 déli híd rajta. Ha már letöltögetés, munka, másolgatás, akkor érdemesebb a B75. Abban van natív usb3 vezérlő. Memoriából 1333 MHz-ig nézz, mert i3 nagyobb sbességet nem kezel. Win7 elmegy 2 GB-al is, de 4 az igazi. A linkelt memó cl7-el nagyon jó vétel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55517) Teo70 válasza föccer (#55516) üzenetére


Teo70
tag

Tényleg csak net meg office csomag, annyi eszembe jutott még hogy akkor a vga ezeknél ugye a prociba van integrálva nem az alaplapon? Gondolom c2d prociba nincs csak i3tól felfele...

(#55518) föccer válasza Teo70 (#55517) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól látod. És a C2D felejtsd el. Túlárazott, kifutó platform (csak még mindig tartja amgát valahogy :-/ ). S1155 ugyan annyiba kerül, mint az S775 csak éppen sokkal jobb, modernebb, bővíthetőbb.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55519) Teo70 válasza föccer (#55516) üzenetére


Teo70
tag

De ha i3 mellé 1600mhz-es ramot rakok nem veszik össze? vagy egyáltalán nem lehet?

C2D-re azért gondoltam mert olcsóbb mint az i3, de végülis nem sokkal.

(#55520) phoenix64 válasza Teo70 (#55519) üzenetére


phoenix64
őstag

Hát ha olcsóság kell, akkor AM3 is jobb a 775-nél.. Most raktam össze haveromnak egy félgépet Athlon II X2 250, 2 x 2 GB 1333 Mhz Kingston Ram, Alaplapi VGA. 19k-ból kijött az egész..

(#55521) föccer válasza Teo70 (#55519) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem vesznek össze, mert 1333-on fogja tekerni a memóriát. Felesleges pénzkiadás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55522) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Egyfolytában ezeket a bejezéseket produkálj a gépem az eseménynaplóba.
[ Name] Service Control Manager
- EventID 7023

[ Name] Service Control Manager
- EventID 7001

[ Name] Microsoft-Windows-PNRPSvc
- EventID 102

Hogyan tudom ezeket megszüntetni?És egyáltalán mik ezek?
Lehet ezekkel van összefüggésben, hogy néha le is fagy a gépem.

Ha szükséges szívesen adok még információt a hibákról csak túl nagy lett volna a hozzászólás.

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#55523) Teo70 válasza föccer (#55521) üzenetére


Teo70
tag

Köszi mégegyszer mindent

@Phoenix : nemírtam le, de az Intelt jobban preferálnánk. Ennek ellenére megnézem azt is amit írtál.

(#55524) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkink!
Egy notebook-hoz szeretnék csatlakoztatni, egy klasszikus egeret. USB portok természetesen vannak. Jó volna ha vezeték nélküli, optikai lenne. Van erre valamilyen megoldás? Előre is köszönet az esetleges infókért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#55525) Jorus válasza macera2 (#55524) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vezeték nélküli optikai egérből több száz típus van.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55526) föccer válasza macera2 (#55524) üzenetére


föccer
nagyúr

Vannak olyan BT egerek, amihez adnak USB-re dugható vevőt. Bérmelyik PC boltba bemész 8-10k körül adnak egyet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55527) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Youtube, csak nálam kínlódik? Adott egy videó, aminek egy adott részét szeretném megosztani. Jobb klikk/ A jelenlegi időpontot tartalmazó URL másolása után egy új lapon megnyitva azt, nem az adott időponttól játsza le, hanem simán a videó elejétől. Pedig a videó linkje végén ott szerepel a másodpercek száma, ahonnan az adott részt mutatni szeretném.
Pl.:[link]

Most bezzeg lejátsza az adott résztől, nem értem én ezt. :(((

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#55528) Jorus válasza föccer (#55526) üzenetére


Jorus
nagyúr

2k-ért is kaphat már vezeték nélküli, optikai egeret.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55529) föccer válasza Jorus (#55528) üzenetére


föccer
nagyúr

Pláne. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55530) zsolt200 válasza Jorus (#55528) üzenetére


zsolt200
tag

Ráadásul 1200Dpi ami nem is rossz. bár vezetéknélküli szóval annyira azért nem is előny..

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#55531) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!
Razer Megalodon 7.1-es Headset-et szeretnék.
Kell-e valamilyen hangkártya,vagy elég az alaplapi hang,igaz USB-s a headset,de csak annyi lenne a lényeg,hogy fog működni normálisan a 7.1 a fülesen? Ezen az alaplapon lenne
Elvileg támogatja a 10 csatornás hangot.

Választ köszi előre! :) :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#55532) spiritex válasza macera2 (#55524) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem a notimban eleve van gyárilag BT, úgyhogy külső vevő sem kell a BT egerem működéséhez. A tiedben nincs?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55533) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Nem tudom ,hogy hol kéne megkérdeznem,de kb mikor lesznek elérhetőek a bankkártyás fizetések az UP!oláshoz?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55534) Zolibaba24


Zolibaba24
tag

Erre valaki, valami okosságot? [link]

Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

(#55535) BénaNyurga válasza Zolibaba24 (#55460) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Szia! Azon kívül hogy újabb architektúra semmivel se tud többet sőt!
Fogyasztáson kívül semmi másban nem jobb! Kb fele annyi áramot eszik meg mint a 9500gt
Egyik ~30w a másik ~50w
Ezen kívül minden tesztben a 9500gt kb 10-25%-al erősebb így azt mondanám hogy visszalépés lenne a GT610 a 9500GT-hez képest!

(#55536) BénaNyurga válasza }{3@Đ$}{0ot (#55531) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Szia mivel saját audio processzorral rendelkezik nem túl sok köze van az alaplapban elhelyezett hangkártya tudásához :) Elvileg gond nélkül mennie kell :R

De itt a cikk a megjelenéséről

[ Szerkesztve ]

(#55537) Pttypang válasza Impressa (#55439) üzenetére


Pttypang
veterán

~15000 üzenetet nem nagyon van kedvem végiggörgetni, és ez még akkor csak egy ember -.-"
Na mindegy, akkor ez egyenlőre parkolópályás ötlet :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55538) razorbenke92 válasza Pttypang (#55537) üzenetére

Facebook adatmásolást próbáltad? Azt mondja, letölti az üzeneteidet is. Még nem próbáltam, de ha azt írja, akkor biztos úgy van.
/fiókbeállítások->alul ott van, hogy tölts le egy másolatot a facebook adataidról.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#55539) freaghill


freaghill
őstag

Lenne egy gép amire XP-t kéne rakni.

Minden meghajtó IDE-s.

Mikor bebootolja a DVD-t akkor kiírja, hogy a számítógép hardverkiépítésének vizsgálata, utána fekete képernyőt dob, és semmit se csinál.
Mi lehet a probléma?

Vinyók Primary-be vannak, Secondaryba raktam a DVD olvasót.

(#55540) Pttypang válasza razorbenke92 (#55538) üzenetére


Pttypang
veterán

We're generating your personal archive. We'll email you when it's ready.
Köszi, akkor már csak várnom kell, kíváncsi leszek, mit kapok, remélem valami offline is böngészhető állományt :)

typo

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55541) barisj válasza barisj (#55533) üzenetére


barisj
aktív tag

ezt nem tudja valaki?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55542) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok ext4 pluginnal csak olvasni tudom win alól total commanderben az ext meghajtókat, de írni nem tudom.
Hogyan lenne megoldható total commanderen belül?

Volt már fent külsős ext mount program, de az csak galibát okozott, ez az ext4 plugin eddig nagyon jó, csak írni nem tudok a vinyóra.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#55543) Vakegérke válasza freaghill (#55539) üzenetére


Vakegérke
veterán

A winyók és a DVD meghajtó hogy vannak kábelezve?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55544) freaghill válasza Vakegérke (#55543) üzenetére


freaghill
őstag

2 Vinyó 1 kábelen Primarybe
DVD meghajtó külön kábel secondary.

(#55545) }{3@Đ$}{0ot válasza BénaNyurga (#55536) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Szia!
Aha,köszi az infókat! :) :R :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#55546) Vakegérke válasza freaghill (#55544) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az a winyó, amelyik a kábel végén van, legyen master, a másik slave. A DVD meghajtó lehet akár master is, hiszen egyedül van a kábel (remélem) végén.

Szerk: Az a winyó legyen master, amelyikre telepíteni akarsz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55547) Pttypang válasza Pttypang (#55540) üzenetére


Pttypang
veterán

Hmm, lementette az üzeneteket is, csak épp nem emberenként szelektálva jeleníti meg, hanem egy oldalon az összesét, msg szám szerint csökkenő sorrendben.
Még az se mondhatom, hogy kicopyzom a kódot, mert az se 2 perc lenne ^^
Mindegy, legalább már nem böngészőben kell töltögetni :D Majd valamit kitalálok rá, köszi :R

Everybody lies.

(#55548) freaghill válasza Vakegérke (#55546) üzenetére


freaghill
őstag

Megcsináltam amit írtál.

Masteron van amire telepíteni szeretném az XP-t, kábel végén van, slave-n van a másik vinyó, ugyanazon a kábelen van, csak ugye nem a végén, hanem a másik csatlakozóján.

Másik kábelen van a DVD meghajtó, masteron, szintén a kábel végén.

Sajnos ugyanaz a jelenség.

(#55549) Kcsabi válasza freaghill (#55548) üzenetére


Kcsabi
tag

Húzd le a másik winyót, csak az maradjon, amelyikre telepíteni szeretnél.
Ha véletlenül van olyan USB-s cucc bedugdosva, ami nem kell a telepítéréshez, azt húzd ki.

[ Szerkesztve ]

(#55550) Vakegérke válasza freaghill (#55548) üzenetére


Vakegérke
veterán

A BIOS-ban AHCI, vagy IDE van beállítva?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.