Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) starpeter válasza starpeter (#55050) üzenetére


starpeter
senior tag

Megpróbáltam kivenni a ramokat és áttisztítottam ,de semmi :(
Kérlek segítsetek ,nem akarom a hétvégét egy P3-as gépen tölteni :(

(#55052) skayline válasza starpeter (#55051) üzenetére


skayline
tag

Nekem ráadásként azt csinálja, hogy néha össze vissza sípol, hogy niscn benne a memória ,pedig benen csüscül rendesen, máskor emg hangot nem ad csak fekete képernyőt.

(#55053) starpeter válasza skayline (#55052) üzenetére


starpeter
senior tag

legalább neked ad képet :)

(#55054) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hirdetést mennyit lehet ingyenesen feladni? ugyanis ma dobtam fel 2-t...az egyik inaktív maradt kivan szürkézve..és nemlehet semmitsem csinálni vele...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55055) Vakegérke válasza starpeter (#55053) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csökkentett módban sem indul?

Nézd, nem cseszegetni akarlak, de nagyon nem hittél nekem, amikor memória gond ügyben puhatolóztam. Azóta többen is megerősítették, hogy ezen a vonalon kéne kutakodni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55056) starpeter válasza Vakegérke (#55055) üzenetére


starpeter
senior tag

hogy kell csökkentett módban indítani?
én tényleg átnéztem a ramot és nem tudtam mit kezdeni velük, próbáltam cserélni próbáltam mindent :(

(#55057) skayline válasza starpeter (#55053) üzenetére


skayline
tag

Ha nyomok egy újraindítást onantól megint nicsn kép egy jó ideig XD

(#55058) skayline válasza starpeter (#55056) üzenetére


skayline
tag

F8 nyomogasd ahogy benyomtad a bekapcs gonbot majd a listából választ ki a csökkentete módot.

(#55059) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#55054) üzenetére


Apollo_21
addikt

Megtört a jég..rájöttem..no comm...my bad:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55060) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy gép, ami sűrűn kékhalálozik, valahogy vissza lehet nézni, mi volt a probléma? Naplózza ezt valahol a Rendszer? Windows XP van a gépen, épp most futtattam egy Memtestet, az ok...

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#55061) spiritex válasza RootRulez (#55060) üzenetére


spiritex
veterán

A kékhalálnak mindig van egy kódja. Azt írd be a keresőbe. Elvileg az első 8 szám elég. Ha automatikusan újraindul, akkor ki kell venni a pipát a kékhalálkori újraindulás elől.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55062) Zin


Zin
senior tag

Win 8 alatt mennek a régebbi Call of Duty játékok?cod2,cod4? Mert ezekkel multizok csak win8-at még nem mertem feltenni.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#55063) starpeter válasza Vakegérke (#55055) üzenetére


starpeter
senior tag

Csökkentett módban elindul :)

(#55064) Apollo_21 válasza RootRulez (#55060) üzenetére


Apollo_21
addikt

Bluescreenview nevezetű progi segíthet.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55065) Vakegérke válasza starpeter (#55063) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor lehet, hogy driver hiba. Ettől függetlenül futtasd a Memtest86-ot, legalább meggyőződsz róla, hogy a RAM-ok jók.

Szerk: Mentsd a fontos dolgaid, hátha reinstall lesz a dologból. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55066) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali

SkyDrive-ra ha földobok doksit azt akkor bárhol bármikor letudom tölteni? Úgy működik mint egy fájlmegosztó oldal?

(#55067) starpeter válasza Vakegérke (#55065) üzenetére


starpeter
senior tag

[link]
Én nem azt a progit használtam ,hanem a BlueScreenViewet.
A linkelt képen van a hiba (2db hiba) (pirossal jelzett) (2db piros van)

Szerk: Ha reinstall lesz akkor jók lesznek a ramok? :Y vagyis lesz 4gb?
szóval egy vírus okozta?

[ Szerkesztve ]

(#55068) Vakegérke válasza starpeter (#55067) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ott tartunk, ahol a winyó melegedéses problémádnál. Magyarán sehol. Hiába ad neked bárki tanácsot, valahogy lepereg rólad a szép szó, nem követed őket. Hidd el, ez a hozzáállás a legjobb indulatú emberből is kiöli a segítőkészséget.

Ezt egy informatikus jelöltnek tudnia kéne, de elmondom. 32 bites rendszer csak 3,5 giga RAM-ot hajlandó felismerni, a 64 bites annyit, amennyi van.

Tudod mit? Futtasd a Memtest86-ot, ha akarod, ha nem, úgy is jó. Nem az én RAM-jaimról van szó.
Aztán jönne még a vizsgálódás, hogy melyik driver nem frankó, de csak azt tudom mondani, hogy csinálj amit akarsz, a te géped játssza meg a tetszhalottat, nem az enyém.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55069) razorbenke92 válasza Ryder62 (#55066) üzenetére

Igen. Beloggolsz, és letöltheted. Olyan mint a dropbox, vagy bármely másik felhő szolgáltató.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#55070) starpeter válasza Vakegérke (#55068) üzenetére


starpeter
senior tag

Értek én hozzá ,csak nem tudtam jelen pillanat ,hogy mit kell csinálni.
Általában a legvégső esetben szoktak win újra telepítést javasolni (azok szoktak ilyet javasolni akiknek már nincs ötletük és ezt teljesen megértem) csak én elakartam kerülni az reinstalt.
Hát akkor reinstal lesz.

Szerk: Egyébként tudod ,hogy mit okozta ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#55071) Jorus válasza starpeter (#55067) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy már többen mondták... de még egyszer:
- letöltöd a Memtest86+-t innen
- készítesz belőle bootolható médiát (CD, USB, floppy)
- lapod manuálja alapján csinálsz egy CMOS resetet, alaplapi elem kiszedésével támogatva
- RAM-ok kiszed, 1 db modul az 1-es slotba betesz
- Memtest86+-szal bootol
- tesztelés 8-as teszttel, 30 perc
- az összes modullal egyesével tesztelsz 30 percet
- az eredményt közlöd itt a topicban, és tovább lehet lépni az egyéb alkatrészek, driverek, OS felé

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55072) starpeter válasza Jorus (#55071) üzenetére


starpeter
senior tag

Köszi a segítséged ,de az újra telepítés mellett döntöttem.

(#55073) Apollo_21 válasza starpeter (#55072) üzenetére


Apollo_21
addikt

Neh kiszűrjűk mi a hibás...dugjuk a fejünket a homokba...ez igen!
Ezért tart ott a világ ahol..kilövöm az űrbe magam komolyan...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55074) skayline válasza starpeter (#55072) üzenetére


skayline
tag

Nagyhiba! Kapcsold be a AMD IOMMU-t a biosban nekem megoldotta és mint a többiek is írták egyenként a slotba belepakolgatni.

(#55075) skayline


skayline
tag

Sikerült megoldani, hogy 6GB- ne csak 2 GB- lásson de öröm az rümben msot nézem a VGA HD7790 most csak 2x bus sebességen működik. Hoygan lehetne ezt orvosolni?

(#55076) Vakegérke válasza starpeter (#55070) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Általában a legvégső esetben szoktak win újra telepítést javasolni (azok szoktak ilyet javasolni akiknek már nincs ötletük és ezt teljesen megértem)..."

Le a kalappal, tényleg megértő vagy. Ehhez képest megint csak nem hallgatsz a jó tanács(ok)ra, és az újratelepítés mellett döntöttél. Gratulálok. :)

Sikeresebb életet kívánok, mint amennyi neked jutott preinformatikus létedre. :)

Elnézést kérek szarkazmusom miatt, remélem megbocsájtod. Részemről nem bosszantom magam tovább.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55077) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Az alábbi képen látható módon fagyott le gépem és azóta el se indul se kép se hang...:((
Tudna valaki segíteni?
[link]

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#55078) starpeter válasza Vakegérke (#55076) üzenetére


starpeter
senior tag

na sikerült :) van rendes 4gb ram és működik rendesen :)

(#55079) pjen válasza starpeter (#55072) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van,egy ujra telepítés sok mindent megold.Max fél óra,és nincs össze vissza javítgatva a rendszer.

(#55080) starpeter válasza pjen (#55079) üzenetére


starpeter
senior tag

Esetleg tudja valaki ,hogy mitől volt ez a hiba ,hogy a jövőben elkerülhessem.

[ Szerkesztve ]

(#55081) pjen válasza starpeter (#55080) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezt még a Bill sem tudja,ha megnézed hányféle tanácsot kaptál láthatod,mindenki empírikus úton próbált segíteni.Egyébként ha felraksz egy wint és amíg jól müxik nem piszkálod,csak használod,nem lesznek ilyen problémák. :) :) :R :R

(#55082) starpeter válasza pjen (#55081) üzenetére


starpeter
senior tag

én igazából ,csak játékra használom :) meg netezésre :)

(#55083) pjen válasza starpeter (#55082) üzenetére


pjen
félisten

Hát,sok sikert.

(#55084) starpeter válasza pjen (#55083) üzenetére


starpeter
senior tag

Kösz :))

(#55085) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Notiba szeretnék sata-s írót venni, valamire figyelnem kell még a csatlakozáson kívül?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#55086) Ryder62 válasza razorbenke92 (#55069) üzenetére


Ryder62
őstag

Köszi.

(#55087) ginger44


ginger44
újonc

Sziasztok!

Az s1150-es procifoglalat milyen? Ugy ertem uj vagy kifuto? Mert nem sokat lattam, aikor neztem az ED honlapjan. Erdemes olyat venni (uj gep keszul) vagy inkabb 1155-os legyen? Nyilvan a hozza illo alaplappal. Vajon melyiket lesz maj konnyebb eladni par ev mulva, ha ujitani akarok?

(#55088) degu válasza ginger44 (#55087) üzenetére


degu
senior tag

Mindegy!
Pár év múlva,ha új gépet akarsz,akkor csak az lesz a kérdés,hogy belefér-e a zsebedbe,vagy a nyakadba kell akasztani... :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#55089) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Adott:
Sapphire ATI RADEON 9600XT

van egy hdmi/dvi alakítóm, így az új plazma tv-re ki tudom adni a képét. Kérdésem a hang is velejön vagy külön kell valahogy a hangot megoldanom?

F.K.T.

(#55090) forintuser válasza psg5 (#55089) üzenetére


forintuser
őstag

Külön kell.A hang nem fog vele menni.Nekem is ilyen gondom volt anno..Csak X1950GT-vel.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#55091) psg5 válasza forintuser (#55090) üzenetére


psg5
veterán

Ebben az esetben, adott egy lap: Chaintech 7NJS Ultra Zenith, mely vezetékekkel tudom átvinni a tv-re a hangot?

F.K.T.

(#55092) forintuser válasza psg5 (#55091) üzenetére


forintuser
őstag

:( Passz. Én annó 2.0-t kötöttem a gépre, és a kimeneteket kapcsolgattam.

Holnapkészítést vállalok.

(#55093) spiritex válasza psg5 (#55091) üzenetére


spiritex
veterán

Kösd az sztereo audio kimenetet egyenesen az erősítőre (hi-fi-re). Bár én emiatt vettem anno egy hdmi-vel felszerelt kártyát, így tökéletes a filmnézés pc-ről.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55094) psg5 válasza spiritex (#55093) üzenetére


psg5
veterán

Szia! Hát itt is :)

Nincs erősítőm, sem plussz hangfalam. Tv-re nem tudom kötni valamivel?

F.K.T.

(#55095) psg5 válasza spiritex (#55093) üzenetére


psg5
veterán

Egyébként ez a vga képes az 1920x1080-as plazmára megjeleníteni rendes 3d-s filmet? Vagy legalább 1080-as fullhd filmet?

F.K.T.

(#55096) forintuser válasza psg5 (#55095) üzenetére


forintuser
őstag

3D tuti nem. :( 1080p? Inkább a 720p-t mondanám 100%-ra. Az előbbit 70%-ra. :K

Holnapkészítést vállalok.

(#55097) TaylorXIII válasza psg5 (#55094) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ha a tv-n van fejhallgató bemenet ami ugye egy 3,5mm jack csatlakozó formájában szokott ott lenni és a gép hátsó kimeneteinél meg a zöld 3,5mm line out csatit kéne használni. Egy ilyen kéne a körülményeknek megfelelő hosszban:
http://ipon.hu/webshop/product/gembird_cca_404/370881 De megmondod tévéd talán lehet pontosabbat is mondani. Esetleg jack-rca kábel is lehetne. 3D-re meg 1080Pre már megérné befektetni egy használt de erősebb kártyába csak itt jön be az alaplap probléma mert abba meg ezek nem mennek bele habár vannak erősebb AGP-s kártyák is. pl HD 3850 AGP és HD 4670 AGP. De még használtan is 810kba kerülnek:( PCI-E tesóik amik erősebbek is azok kerülnek 5-6kba:D

[ Szerkesztve ]

(#55098) spiritex válasza psg5 (#55094) üzenetére


spiritex
veterán

:) jaja!
Így akkor sajnos nem fog menni. Szerintem jobban jársz egy ilyen hangfallal, minthogy a tv-re vezesd ki a hangot egy sokkal drágább vga-n keresztül, mert még mindig csak a tv, basszust nélkülöző hangját fogod "élvezni". Tehát nem ajánlom, mert filmnézéshez azért kellenek a basszusok, és ez egy nagyon jó ár/érték arányú hangfal.

(#55097) TaylorXIII
Ez így tökre nem jó, mert a tv fülhallgató kimenetén nem bemegy a hang, hanem kijön, tehát az nem fogad jelet, hanem küld!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#55099) petakpa1


petakpa1
őstag

Van egy bad sectorokkal küzdő 160 GB-os Samsung vinyóm. Létezik olyan merevlemez teszter program, ami kiterjedt írás és olvasás teszttel az össze szektoron végigmenve feltérképezi a teljes lemez felületét, és részletes visszajelzést ad, hogy mely szektorok a hibásak. Gyanítom, hogy leginkább a meghajtó elején vannak hibák, ezért arra gondoltam, hogy a partíciót kezdetét eltolnám pár száz MB-tal, vagy akár 1 GB-al is, így a hibás területet egyszerűen nem használná az OS. Meg lehet ezt csinálni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#55100) psg5 válasza spiritex (#55098) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, többieknek is.

Igazából csupán az 50ST60 as tv-n való netezésre használnánk néha-néha. (nemrég poróltam le ezt a régi pc-t :) direkt erre a célra, de lehet, akkor marad csupán hang nélküli netre, meg egy kis adattárolásra...)

Egyébként a Dune hd tv101-es médialejátszó felimseri majd ezt, ha linux van fent rajta? Le tudja játszani róla az anyagokat?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.