Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9594) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Vásárlási tanácsra lenne szükségem. Össze kellene rakni egy erőművet, és az alaplappal gondban vagyok. Azt persze tudom, hogy nem lesz olcsó (méretileg valamilyen torony házban terveztem összeszerelni). Amit tudnia kellene:

-16 memória hely, 32gb-s kártyákat tudnia kell fogadni. Kezdetben csak 192gb memóriát raknék bele 6 slotba, később tovább szeretném bővíteni 512gb-re.

-2 darab proci hely, amd socket am3+, az amd 8 magos procijából raknék bele 2-t. Ha ilyen nagyon nincs, akkor valami intel socketes is jó. Kezdetben 1 processzort építenék ki, de később kellene a 2 proci bele.

-Winchester sata aljzatok. Ahogy nézem jelenkori szerver gépeknél általános a 8x sata 2 + 2x sata 3. Igazából örülnék neki, ha olyan biosa lenne annak az alaplapnak, hogy legalább tükör raid-et (raid 1) alapból tudna. A sata 2-esekre szívesen rádugnék 8 darab 2 terás winyót, és utána akár oprendszerrel szoftveresen raid 0-ba kötni, hogy legyen egy tükrözött 8 terás drive-om adatoknak. A sata 3-asokra pedig valamilyen rendszer ssd-t tükröznék (egy 128 gigás pld bőven megteszi, szervernek lesz, nem játékra).

Létezik ilyesmit egyáltalán ilyen alaplapot kapni külön kereskedelmi forgalomban, vagy ott, ahol szerver gépeket árulnak ezeket valami extra kapcsolaton keresztül szerzik be / ők maguk gyártatják?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.