Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) nzozz válasza izsob (#9749) üzenetére


nzozz
aktív tag

Legegyszerűbb ha megnyitod a 2 külön lapon a 2 verziónak az adatlapját és összehasonlítod. Amúgy a RAM -nál és a PCI bővítőkénél van eltérés, úgy láttam.

(#9752) izsob válasza nzozz (#9751) üzenetére


izsob
tag

ugyan olyan mindkettő, a különbség h a mosfeteken van hűtőborda és 8 tűs a tápcsatlakozó. ennek van valami jelentősége?

(#9753) PH.User válasza izsob (#9752) üzenetére


PH.User
tag

A 8 tű a tuning és az olyan processzor véget van,ami azt hiszem 120w-nál többet eszik.Itt már a 4 tűs melegedne,és félő,hogy olvadna ezért tettek 8 tűs csatit.
A mosfetek hűtése pedig nem árt,nem langyos alkatrészekről van szó...

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9754) nzozz válasza izsob (#9752) üzenetére


nzozz
aktív tag

Előnyösebb az fejlettebb verzió, bár leginkább tuning esetén, de semmiképp sem hátrányos az említett 2 tulajdonság.

(#9755) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok! Gyors help kéne, BIOSt frissítettem, mert régi volt, le is futott, de nem tudok belelepni, csak egy kék hátteret mutat, felül a gigabyte uefi dualbios logoval. A boot sorrend (f12) is belefagy és a qflashbe sem tudok belelepni. Lehuztam már minden hddt és usbs cuccot, de így sem jó. Elemkivetelt és load optimized defaultsot is próbáltam. Mit tudok meg tenni? Vagy vihetem gariztatni? bocs az írás miatt, telóról írok. Ja egy Gigabyte Z77-D3H-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#9756) PH.User válasza fatal` (#9755) üzenetére


PH.User
tag

Op rendszerig el sem jutsz?Tehát hagyod nem is megy tovább a post bootig?

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9757) fatal` válasza PH.User (#9756) üzenetére


fatal`
titán

Az OS ment, amíg ki nem vettem az elemet, most is bootol csak a win borult össze, mindjárt megcsinalom, ha ki tudja magát javítani, mert nincs telepitom (csak a pen, amin most a biost van, meg az előző bios kimentve, de ugye nem tudom visszaflashelni, mert nem indul el a qflash)

[ Szerkesztve ]

(#9758) PH.User válasza fatal` (#9757) üzenetére


PH.User
tag

Ha win elindulna,gondolom van windows alapú bios frissítési lehetőség is(valamiféle program mint asusoknál stb).Megpróbálnám azt,ennél rosszabb,úgysem lehet.

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9759) fatal` válasza PH.User (#9758) üzenetére


fatal`
titán

lol, feléledt, egy usb hubm még be volt dugva...

(#9760) PH.User válasza fatal` (#9759) üzenetére


PH.User
tag

:D
Furcsa kis jelenség volt ez,a lényeg hogy életben van!
Igen a win alapú bios flasht csakis végső esetbe szoktam javasolni,de ne mvolt szükség szerencsére :)

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9761) fatal` válasza PH.User (#9760) üzenetére


fatal`
titán

Én mindig biosbol szoktam frissiteni. Ezt a hubot ki fogom cserélni, máskor is csinált furcsaságokat, csak azt hittem már kihúztam :D Köszi a segítséget. :)

(#9762) PH.User válasza fatal` (#9761) üzenetére


PH.User
tag

Hát igazán nincs mit,te oldottad meg végül !

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9763) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
A kérdésem csak közvetve kapcsolódik az alaplapokhoz. 1.1-es(vagy legalábbis biztosan nem 2.0 a Win XP szerint) USB porton keresztül rendesen fog menni egy 640x480 30fps maximumot tudó webkamera? Elég az USB az adat továbbításhoz?
Köszi a választ!

(#9764) norbit808 válasza dodopek (#9763) üzenetére


norbit808
tag

Szerintem igen elég hozzá,mivel majdnem minden web cam usb megy

(#9765) dodopek válasza norbit808 (#9764) üzenetére


dodopek
addikt

De az 1.1 adatátviteli sebessége nem les lesz kevés? Az ok, hogy usb, csak ugye nem mindegy milyen...

(#9766) norbit808 válasza dodopek (#9765) üzenetére


norbit808
tag

Re
ez igaz nekem valami Hd camom van és tökéletesen működik usb-röl ,nincs lassulás vagy pixerezödés.1:1 nem 2.0 usb van?

(#9767) dodopek válasza norbit808 (#9766) üzenetére


dodopek
addikt

Nem 2.0,mert az alaplap van vagy 8 éves.1.1 van rajta csak.

(#9768) norbit808 válasza dodopek (#9767) üzenetére


norbit808
tag

Akkor sajna nem tudom de szerintem menni kell ott is

(#9769) PH.User válasza dodopek (#9763) üzenetére


PH.User
tag

Igen menni fog.(Mármint tökéletesen)

[ Szerkesztve ]

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9770) Akcok94


Akcok94
senior tag

udv.
olyan kerdesem lenne hogy a fepem hirtelen lefagy megall a kep es csak ujrainditassal lehet ujra eletre birni.
mi lehet a gond?

ga-990fxaud7 a lap proci X3 705e ram silicon power 2gb (lehetvhogy ez nem eppen kompatbilis a lappal) meg lehet hogy meg a hdd se jo.mert sata2 csak.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9771) PH.User válasza Akcok94 (#9770) üzenetére


PH.User
tag

Hol fagy le?Mikor fagy le?
Csak win vagy játék lejátszás stb alatt?Kicsit több infót légyszíves.

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9772) Akcok94


Akcok94
senior tag

netezes kozben foleg mert most nem jatszok es nem.is terhelem mert eppen most szedem ossze a gepet.
en meg arra gondoltam hogy a regi alaplap cuccai is rajta van a winyon mert nem tettem ujra.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9773) PH.User válasza Akcok94 (#9772) üzenetére


PH.User
tag

Gépfejlesztés után win reinstall nem árt.
De ha azután is jön a gond,akkor memória tesztet futtatnék...

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9774) Akcok94


Akcok94
senior tag

memoriat is veszek.meg, mert ami.most van.benne az nincs is a tamogatasi listan.lehet az baj?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9775) PH.User válasza Akcok94 (#9774) üzenetére


PH.User
tag

Futtass memória tesztet.
És told fel a legújabb biost is az alaplapra.Na meg a windows újra telepítése sem ártana :)

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9776) #65675776 válasza Akcok94 (#9774) üzenetére


#65675776
törölt tag

A "támogatási lista" csak azokat a RAM-okat tartalmazza, amivel tesztelte a gyártó a lapot és stabilnak minősítette. Más RAM-okkal is megy ettől függetlenül, csak a gyártó nem garantálja.

(#9777) PH.User válasza #65675776 (#9776) üzenetére


PH.User
tag

Ez igaz.
Elég gyér a támogatási lista,ami az alaplap kis füzetében és a netes leírásokban szerepel.De sokkal több fajta ram támogatott,de persze akad ami nem!Sajnos saját tapasztalat,hogy egy gyártó modelljeiben is van eltérés,és inkompatibilitás

[ Szerkesztve ]

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#9778) szabonagyur válasza spista222 (#9694) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia, Tudsz nekem olyan H61es lapot linkelni amin van IDE csati? Sajna nekem még nem sikerült.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9779) spista222 válasza szabonagyur (#9778) üzenetére


spista222
addikt

Ebből a szempontból jobb az AMD-s lapok 7XX chipsetjei mert azok még tartalmaznak IDE vezérlőt. Sajnos a H61-be már nincsen csak sata vezérlő.
Három dolgot tehetsz. Egy AMD-s gépet raksz össze natív IDE porttal vagy h61-es lappal Intelt és az IDE-s dolgot SATA IDE átalakítóval oldod meg. 1, 2, 3. Ezekkel az átalakítókkal könnyen előfordulhatnak kompatibilitási hibák és legnagyobb hátránya hogy csak 1 IDE portot tartalmaz. 3. megoldás hogy IDE vezérlő kártyát raksz a lapba.

(#9780) Árjaharcos88 válasza szabonagyur (#9778) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

Én használok egy Ilyet HDD-vel, hibátlanul működik.

(#9781) szabonagyur válasza spista222 (#9779) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem kihagyom ezeket az átalakításokat egyelőre. Olyan rack létezik amúgy amibe később bele tudnám rakni az ide vinyómat és az átalakítja satara? Vagy esetleg az IDE-t lehet még külső vinyónak átalakítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9782) Berguson


Berguson
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek! Adott az Asus Rampage 2 Gene alaplapom,és 6db satás winchesterem! (Zenegyűjtő vagyok! :))
Szerettem volna sorban elrendezni a winyóimat,de valahogy sehogysem akar sikerülni.
Ugyanis,bárhol megnézem a winchestereket a gépen,mindíg más sorrendet ad be.
Néztem pl a biosban is,ahol szépen egymás után a sata egységeknél sorbarakta. Amikor szintén a biosban utána átléptem a bootolási sorrendre,már teljesen más sorrendbe rakta őket! Bekapcsoltam a gépet,a lemezkezelésnél ismét egy új sorrendet adott be,majd elindítottam az aida-t,ott megint egy másik sorrendben voltak a winyók!
Kérdésem,hogy mi alapján rendezi át a lap vagy a win a hdd-k sorrendjét? Nem úgy kellene lenni,hogy ahogy sorrendben a satacsatikra csatlakoztattam a winyókat?
Vagy a satacsatik kiosztása is mindig más?

Köszönöm a segítségeteket!

(#9783) Berguson


Berguson
tag

Még annyi lenne,hogy most néztem utána az alaplap gyári könyvében a sata csatik sorrendjének!
Hiába is kötöttem rá ebben a sorrendben a hdd-ket,valahogy a bios is máskép látja őket,illetve a lemezkezelő is. Meg ugye úgy látja a lemezkezelő is,hogy lemez 0-tól lemez 5-ig a 6db winyót,de persze teljesen összevissza!
Tudja valaki,hogy ez miért van? Tuti hogy ez bios beállítási gond lesz,szerintem ott kell valamit még átállítanom! Aki segíteni szeretne,a lap gyári könyve innen letölthető: Rampage II gene manual

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#9784) spista222 válasza Berguson (#9783) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
Nem teljesen értem mi a probléma.
1 oprendszer használsz és a HDD-knek mindig más betűjelet ad a win?
BIOS-ban nem szabadna változnia a sorrendnek mivel ha sata0-ra raktad a hdd-t akkor annak ott kell lennie ugyanígy a többi esetben is.
Mindegyik HDD hibátlan?
Nincsenek felpörgési hibák?
Szoktál kivenni és visszarakni HDD-t?

(#9785) NixonHUN


NixonHUN
tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy a szabvány tápcsatlakozóm 4 tűvel "rövidebb", mint a mi az alaplapon van, de egy külön kábelen van egy négy tűs fekete-sárga kábeles csati. Enélkül is megy a gép, de szerintetek használjam? Alaplap Gigabyte G41-Es2L.

(#9786) spista222 válasza NixonHUN (#9785) üzenetére


spista222
addikt

A 4 tűs 2 fekete, 2 sárga vezetékes cserlakozó a CPU tápja ez semmiféleképp sem keverendő azzal a 4 tűvel ami a 20-as táp 24-es aljzatba kötése estén marad mert az fekete, narancs, piros, sárga vezetékeket tartalmaz.
Szinek jelentése:
fekete: füld
sárga: 12V
piros: 5V
sárga 3,3V.

Ha neked az a plusz 4-es a fekete, narancs, piros, sárga vezetékeket tartalmazza akkor az a 20-as csatlakozó bővítése 24-esre. Ha két fekete és két sárga akkor a CPU tápcsatlakozója, de ha az nincs bekötve akkor általában menni sem szokott az alaplap mert nem kap feszültséget a CPU.

(#9787) NixonHUN válasza spista222 (#9786) üzenetére


NixonHUN
tag

Köszi a választ! Jaja.. közben rájöttem hogy rosszul írtam.. :S Az atx 12v (fekete sárga) az be van kötve, ami szabadon van az fekete-piros-citrom-narancs. ha húzva van a procim, szerinted érdemes bekötni?

(#9788) spista222 válasza NixonHUN (#9787) üzenetére


spista222
addikt

Ha húzva van ha nem akkor is érdemes bekötni mert különben a lap csak 1 vezetéken kap 12V-ot ami PCI-E kártyának már kevés lehet(12V-ot eszik). Itt egy kép róla.

(#9789) NixonHUN válasza spista222 (#9788) üzenetére


NixonHUN
tag

Már kötöm is be.. :B Még egyszer köszönöm a korrekt választ! :R

(#9790) spista222 válasza NixonHUN (#9789) üzenetére


spista222
addikt

Nincs mit ha támogatja a lap és a táp is akkor miért ne kötné be az ember :K

(#9791) NixonHUN válasza spista222 (#9790) üzenetére


NixonHUN
tag

Jogos.. :D Egyébként annyira birka vagyok.. most néztem, hogy a csatira rá is van nyomtatva hogy 24.. :U Még egyszer: :R

(#9792) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Olyan kérdésem lenne ,hogy általánosságban az alaplapoknál visszafele lehet e biost frissiteni.
Pl egy 1.8 verziószámút lehet e visszafele 1.7 re "frissiteni"

(#9793) Berguson válasza spista222 (#9784) üzenetére


Berguson
tag

Szia!

Bocsánat,ha kicsit félreérthető voltam!
Tehát,mindegyik winyó 2 partícióra van osztva! A partíciók betűjelét nem változtatom,azok azok amit a win kioszt nekik! A 6db winyóból van 2 hitachi,2 samu,és 2 wd.
6+1db sata port van a lapon! A +1ben egy optikai van!
Amit szeretnék,hogy sorba legyenek a winyóim,mind a winben mind a biosban! Vagyis az első kettő a hita,a második kettő a samu,és a harmadik kettő pedig a 2db wd.
Amit tettem ki az előző hsz-ben képet,aszerint vannak bekötve a sataportokba,vagyis sata 1-2 a 2db hita,sata 3-4 a 2db samu,és végül a sata 5-6 a 2db wd!
Azért kellene ez a sorrend,mert így vannak sorban a zenék! Ezek közül,néha az egyik wd winyót viszem magammal,ha megyek haverhez zenéket csere-berélni!
Nos hiába kötöttem be a sataportokba így sorrendbe kettesével a winyókat,a bios teljesen máshogy látja a sata portoknál,vagyis mintha össze-vissza kötögettem volna be őket!
A portokban így látszanak: sata1:sams, sata2:wd, sata3:hita, sata4:wd, sata5:hita, sata6:sams
Ha a win7 alatt a lemezkezelőbe nézem a winyókat,ott is teljesen más sorrendet találok,és amit viszont most vettem észre,hogy reggel mikor írtam a fórumba,akkor néztem,hogy az op.rendszeres winyóm (az egyik hitachi) még mint lemez 3-ként szerepelt,most meg lemez 0-ként! Pedig azóta semmi kábelrendezés nem volt a gépbe,1órát volt csak kikapcsolva!
Ezt sem értem,hogy ez a sorrend miért és mitől változott!?
Remélem hogy így már érthető voltam! :R

Köszönöm a segítséget!

(#9794) spista222 válasza Berguson (#9793) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem ne foglalkozz hogy mit ír a BIOS és a lemezkezelő.
Egyszerűen csak a lemezkezelőben állítsd be a neked jó sorrendet(jobb klikk a particióra és meghajtóbetűjel változtatása).
CD hita1
EF hita2
GH samu1
IJ samu2
KL WD1
MN WD2
Ha kiveszel egy hdd-t akkor megmarad a réig hozzárendelt betűjel és szerintem itt teljesen mindegy hogy éppen a BIOS-ban milyen a sorrend.

(#9795) Berguson válasza spista222 (#9794) üzenetére


Berguson
tag

Igen,eddig is ezt csináltam,de volt hogy mikor kivettem a wd.t,és visszaraktam már átrakta a KL helyett ST-re! De ez volt a legkevesebb,hogy ezt átállítottam...
Csak az zavar,hogy amit ahogy rákötöttem sorrendben,azt a bios már nem úgy látta!

[ Szerkesztve ]

(#9796) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Asrock 880g extreme 3 alaplapomat 1 éven belül most cserélik másodszorra a VGA hibája miatt :(
Ma vehetem át,de ha lehet a másikat fogok kérni.
Ti EZEK KÖZÜL melyiket választanátok?
A lényeg,hogy a mostani konfigurációm bele menjen és ne kelljen pluszban költeni.
Azaz integrált VGA, ddr3 és az AMD Athlon II™ X4 640 AM3 proci belemenjen.
Anno ebben a lapba nem csak am4 ,hanem am3 plusz procik is belementek, nem tudom,hogy a legújabb alaplapokkal kompatibilis-e a procim,egy ideje nem követem az eseményeket.
Senkit sem akarok megbántani,de az Asrockban kicsit csalódtam,nem ragaszkodnék a márkához.
Köszi a segítséget! :R

(A pontos konfigom: Asrock 880G Extreme3, AMD Athlon II™ X4 640 AM3,Kingston DDR3 HyperX 1600MHz 4GB CL9 (Kit of 2) XMP, Chieftec 400W tápegység APFC (CTG-400-80P)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9797) spista222 válasza Berguson (#9795) üzenetére


spista222
addikt

Pedig annak nem szabadna változnia.
BIOS frissítés esetleg?
A hdd-k hibátlanok?

(#9798) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hali mesterek

Kérdésem lenne , van egy asrock conroe alaplapom (most szereztem) ,érdekelne mire jó a HDMR slot , és milyen kártya rakható bele?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#9799) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Az fm1 cpu foglalat nem kompatibilis az AM3-al,ugye?

Alias: Júzer error

(#9800) Silentfrog válasza -HajTömeg- (#9799) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem,fm1 be csak Llano megy bele,és am3 ba sem megy bele a APU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.