Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) csiribacsi válasza Akcok94 (#9900) üzenetére


csiribacsi
tag

és hogyan kapcoltad be?

Üdv. Ádám

(#9902) spista222 válasza csiribacsi (#9899) üzenetére


spista222
addikt

1. van szerkesztés gomb nem kell mondatonként új hozzászólást írni.
2. már leírtuk hogyha összerakod akkor menni fog csak indításhoz kellene egy nyomógomb (csavarhúzó!)

Akcok94 A "Ház" alatt azt értettem amiben laksz nem a számítógépházat:))
Ha nincs rendes földelés a házban könnyen előfordulhat hogy akár egy hibás alkatrész esetén is azt érzed hogy ráz a gép.

[ Szerkesztve ]

(#9903) Akcok94 válasza csiribacsi (#9901) üzenetére


Akcok94
senior tag

van kapcsoló gombom egy régi házból és úgy.

ja az más. spista22

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9904) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. egy ősrégi 775-ös konfigom van még, lassan ideje lenne váltani. De mivel nem volt pénzem, meg úgy voltam vele, hogy jó ez még egy darabig, így a 775-ös világ nekem elég új, no persze tudom, hogy kéteznek 1155-ös, 56-os, 1366-os lapok, meg core i3,5,7 procik, stb, meg 2600k, szóval van azért egy két dolog amit ismerek. De jó lenne az egészet átlátni. Tud vki linkelni vmi összefoglaló írást ezekről a dolgokról?
Előre is köszi.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9905) csiribacsi válasza spista222 (#9902) üzenetére


csiribacsi
tag

és a csavarhúzót hová "dugjam"?

Üdv. Ádám

(#9906) Akcok94 válasza csiribacsi (#9905) üzenetére


Akcok94
senior tag

gondolom a két tüske közé mi a bekapcsolásért felel.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9907) spista222 válasza GrooveHero (#9904) üzenetére


spista222
addikt

Esetleg ez

csiribacsi Jobb esetben sehova én nekem már volt szerencsém látni alaplapot amit a "csavarhúzós" indítás tett tönkre. Mondjuk ha garanciás akkor cserélik.

Megkeresed a kézikönyben hogy hova kellene kötni a Power Button-t és azt a két érintkezőt zárod össze vele.

[ Szerkesztve ]

(#9908) GrooveHero válasza spista222 (#9907) üzenetére


GrooveHero
addikt

köszi, ez jó lesz. Na és a sok 1155-ös socket között a különbség? Mert van itt H77, P67, Z77, Q77,H61, B65, H67 meg ilyenek. Na itt már tényleg nem igazodok el.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#9909) spista222 válasza GrooveHero (#9908) üzenetére


spista222
addikt

Az viszont itt van.
röviden
H-s tartalmaznak VGA kimenetet de tuningot nem tudnak(valamennyit tudnak)
P-s Nincs videokimenet de van tuning
Z-s VGA+tuning.

(#9910) Árjaharcos88 válasza GrooveHero (#9908) üzenetére


Árjaharcos88
aktív tag

ITT

(#9911) csiribacsi válasza spista222 (#9907) üzenetére


csiribacsi
tag

hát azért kösz

Üdv. Ádám

(#9912) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!

Asztali gépekhez különösebben nem értek (bár most muszáj lesz minimálisan szerelés szinten is), így arra lennék kíváncsi, hogy azt hol tudom kideríteni egy kb noname háznál, hogy milyen alaplap megy bele? Jelenleg egy ATX lap van benne, és az érdekelne, hogy kisebb, olcsóbb lapok is belemennének-e. Ez általánosan jellemző, hogy kompatibilisek egymással a szabványok - mer a furatok mindig ugyanott vannak, csak a nagyobb laphoz extra furatok is tartoznak, vagy háza válogatja, hogy milyen a furatkiosztása, és milyen lapszabvány megy bele?

(#9913) miresz válasza Borote (#9912) üzenetére


miresz
veterán

Ha most ATX van benne,akkor még azon kívül a mATX is bele megy,az tuti.

(#9914) Borote válasza miresz (#9913) üzenetére


Borote
addikt

Az a microATX, ugye? Köszönöm szépen :)

(#9915) vapour01


vapour01
csendes tag

Sziasztok!

Most lettem újdonsült tulajdonosa egy Asrock A75M-HVS alaplapnak. Mellette van AMD A8-3870 3.00 Ghz és egy KINGSTON 8192MB HyperX XMP Red Limited Edition DDR3 1600MHz CL9 KIT.

Mivel nem nagyon értek hozzá, pár kérdés-re várnék választ, remélem tudtok segíteni.

Alapjáraton a RAM-ok 1066Mhz-en mennek, ez jó vagy nyugodtan állíthatom feljebb?
Ennél a lapnál normális, hogy csak 512 ram-ot lehet adni a GPU-nak, vagy egyébként se lenne többre szüksége?
Esetleg más olyan hasznos beállítás, amit mindenképp érdemes megcsinálni így az első indulásnál?

Segítségetek előre is köszönöm, ja és bocs, ha hülyeségeket kérdeztem.

(#9916) TGWH válasza vapour01 (#9915) üzenetére


TGWH
őstag

1600mhz-en menjen. Érdekes, nekem beállt rá alapból, igaz nem amd-vel...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9917) miresz válasza Borote (#9914) üzenetére


miresz
veterán

Igen,microATX. :K

(#9918) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Sziasztok

Új konfigot tervezek és a következő alaplap lesz benne ; AsRock Z77-PRO3
Annyit szeretnék kérdezni hogy (nem tudom mi a helyzet ilyen téren) mivel ez egy új model , érdemes most megvenni , vagy inkább várjak mert lejjebb szokott menni az ára ?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9919) miresz válasza Bluerainbow (#9918) üzenetére


miresz
veterán

Inteléknél nem nagyon jellemző az árcsökkentés.

(#9920) TGWH válasza Bluerainbow (#9918) üzenetére


TGWH
őstag

Valamelyest biztos megy lejjebb, idővel... de várni felesleges.
Z77-es lap csak tuninghoz kell. A z75-ös jó választás, pl. egy 3470-nel társítva, az úgyis jó árban van.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9921) hamika77


hamika77
csendes tag

Sziasztok!

Keresek egy honlapot, ahol kb. fél éve jártam,de már nem találom. A gépem összetevőit
( alaplap,proci, RAM stb.. ) vetette össze egy program ezen a honlapon és rangsorolta.

Segítsetek légyszíves, mert már megőrülök, hogy nem találom

Köszönöm: Hami

(#9922) Bluerainbow válasza TGWH (#9920) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Köszi , szeretnék egy kevés tuningot (olyan 4 - 4,2 ghz) , hogy a jövőben igazitani tudjam a processzor teljesitményét az akkori igényekhez. Vagy , nem éri meg a tuningot ? Ugy láttam teszteken , elég nagy a külömbség a 3,4 (stock) meg a 4,2 között. De ugy halottam a sima nem K-s CPU-kat is lehet picit húzni ezzel az új Turbo 2,0 -val. Ezt talán 3,8-ig. Ez igaz ?

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9923) TGWH válasza hamika77 (#9921) üzenetére


TGWH
őstag

Aida nevű program, ha már mindenképp kell valami :D

Bluerainbow, lehet húzni, minimálisan. Én megvettem a 3570K-t, mert +6 ezer volt a közepeshez képest :D oks, a leggyengébb Ivy 12 ezerrel olcsóbb. Majd lesz rá hűtő, ha kell. Igaz, előbb még egy hd7850-et kell beszereznem, meg egy jó kis Dell monitort.
Ha megéri azt a pár ezrest, akkor vedd, de kell hűtő, ami kb. 12 ezer forint, ezt is számold hozzá. A mai játékokhoz inkább vga kell, mint proci. Szerintem jó pár évig elég lesz a nem K-s is.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#9924) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Főképp az aggastyánokhoz szólok, akik már éltek a Socket 478 és Socket A idejében :DDD , bocs!!!

Az alábbiak közül melyik a legajánlotabb, ""leggyorsabb"" konfig, régi játékok futtatásához? Vid. kari 9800xt.

1. ECS + AthlonXP 2800+ + 2x512Mb (DDR333 DC) + 256 MB (DDR400) (3 memória slot van a lapon).

2. AsRock + P4 2,2 GHz (Northwood) + 2x512Mb (DDR333) Nem tudom mennének-e dual channelben? :U

3. Ugyanez az AsRock lap és memók CeleronD 2,8-al.

Előre is nagyon kösz! :R

(#9925) miresz válasza UserX (#9924) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem a Northwood. És húzd fel egy kicsit. :)

(#9926) UserX válasza miresz (#9925) üzenetére


UserX
őstag

Ok! Kösz :R , akkor átszerelem (jelenleg az 1. konfig üzemel...).

(#9927) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

Na akkor még egy kérdés :

Az Asrock-nak van egy z75-ös chipset-es lapja is , ami szinte ugyanazt tudja mint a z77-es , csak olcsóbb.
Itt egy összehasonlitás
Megéri a felárat az új chipset ?

Köszönöm

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#9928) miresz válasza UserX (#9926) üzenetére


miresz
veterán

Egyébbként az is hasonló szint. Barton magos az Athlon? Nekem anno volt Barton magos Athlon XP-m természetessen kicsit húzva,de annyiran melegedett játék alatt,hogy télen kiraktam az erkélyre a gépet,monitor,bill egér benn,és úgy lanoztunk.A gépház oldala sosem volt fenn és mikor végeztünk negyedig volt hóval a gépház alja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9929) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Kinéztem a következő alaplapokat. egy nagyon alap gépet akarok összerakni netezésre, ezért az alaplapra nem szánok túl sokat. A Proci egy Intel G620-630 körüli lenne, max 20k-ért. Emellett lenne benne 4 giga ram, és mivel a tárhely mérete nem lényeges így egy 64 gigás Kingston SSD hasítana benne.
Elvárások: sok USB hátlapi csati, Prociba integrátl VGA és kimentek, D-SUB mindenképpen kell, HDMI vagy DVI nem számít, PCI nem elvárásom.
Szerintetek az alábbi listából melyiket érné meg megvennem? Sajna nem igazán tudom mi a lényeges különbség köztük. Valamint szerintetek mekkora táp kellhet ennek a gépnek? Csak a fenti cuccok lennének benne, egyelőre még optikai meghajtó és videókari nélkül, sőt lehet sose lenne benne egyik sem.

A lapok a következők:

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]
5. [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#9930) UserX válasza miresz (#9928) üzenetére


UserX
őstag

Sejtem, hogy nagyjából egykutya...Azért egy próbát talán megér... :U Igen, Barton magos, nincs húzva, így alapon 50C, 100%-os terhelésnél 55C, gyári hűtéssel (EVEREST). Van egy 8 cm-es hátsó venti és a ház oldalán egy 12 cm-es.
Most nézem, hogy ez az Intel chipset még nem támogatja a Dual Channelt, ez inkább mégis az AMD mellett szól...

[ Szerkesztve ]

(#9931) spista222 válasza UserX (#9926) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem azt felesleges cserélned.
kb. ugyanannyit tud és ha nincs vele gond akkor ezen is tudsz húzni és az nForce2 chipset(jelenlegi lap) legalább 8XAGP-t tud míg a másik lap csak 4X-eset és azt is csak jó akarattal mert "ASRock A.G.I. 8X - VGA upgrade slot" van rajta nem AGP, mert a chipset alapól nem támogatja és DC sincs, és memóriából is kevesebb lesz.
Ezzel az A.G.I. slottal akár még az is előfordulhat hogy a másik kártyád el sem indul.
Erre még jöhet a hab a tortára hogy én nekem már volt 2,4-es antituningos northwood-om(a többség jól húzható) ami még 100MHz-et sem engedett húzni.
A northwood megfontolandó lenne ha rendes 865P-s lap lenne hozzá de ezzel a lappal semmiféleképp sem alternatíva a 2800+ +nForce-nak.

AMD K7-nél nem sokat hoz a DC legfeljebb szintetikus tesztekben mérhető de játékok alatt szinte semmi különbség SC és DC között.

[ Szerkesztve ]

(#9932) UserX válasza spista222 (#9931) üzenetére


UserX
őstag

Kösz, mindkettőtöknek, akkor nem babrálom! :R Legfeljebb majd összehozok egy kis netezős gépet vagy elpasszolom, vagy meghagyom tartalékba.

[ Szerkesztve ]

(#9933) #10726912 válasza UserX (#9926) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az asrock lap gyorsabb lehet a 2.2-el (volt nekem ez a darab, az intel készlettel pörgős darab:) ), de egy ilyesmit [link] próbálj beszerezni hozzá, mert az asrock lap nem nagyon szerette a tuningot, alapon a 2.2-es proci meg kb alul marad az athlonhoz képest (főleg, ha azt is feljebb pöckölöd 3.2 köré) :) De az a legjobb ha megteszteled mindkettőt (az egyik ugyebár már folyamatban), kis tuning, amit elbír, aztán mehet a másik lap...
Egyébként egy [Pentium 4 'Northwood' 2.2GHz vs. Athlon XP 2000+] teszt...a tied 2.8-as.

(#9934) UserX válasza #10726912 (#9933) üzenetére


UserX
őstag

Kösz, neked is, de költeni nem igazán akarok rá! Sztem. akkor marad az AMD egy kis tuninggal.

[ Szerkesztve ]

(#9935) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

a 100w+ kategóriájú passzív hőtőtesztjeimhez vettem egy azus p5e x38-as dszkát.
q6600, 2x1 gb king,max1066. szokásos bios bios reset, majd indt.
iylenkor szokványos asus üdvözlés, hogy error történt, f1 go to setup, vagy asszem f12....
rutinból nyomom f1.
kiírja a fekete képernyő közepére fehér betűkkel ezt:
wait...
statikus 3-as ponttal.
hát én vártam, ahogy kérte. eltelt pár perc, negyed óra, semmi.
áramtalanítok, majd indít. tápventi felpörög, hdd seek hallattszik, de a nagy feketeség, billenyű ledek sem villanank fel.
tehát nem jutottam el a legelső indításban már látott képernyőállásig sem.

ramokat, vga-t ki-, betettem, megmozgattam többször is....
természetesen összes cucc átrak egy másik, régebbi asus deszkába, minden hibátlan.

sosem tapasztaltam még ilyen jelenetsort. az sem hinném, hogy pont most fingott ki a deszka. természetesen próbáltam újra resetelni, de nem segített.
eladó korrekt, kizárt az átcseszés. (meg hát ugye először el is indult.)
én attól félek, hogy a "wait..." felirat alattt valami bios írási, átírási, mittomén mechanizmus közben fagyott le, vagy ilyesmi.
létezik? merthogy a 2. indításnál már az 1. indítás eredményét sem értem el....
probléma forrás, kizárás, megoldás 5let?

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9936) spista222 válasza szab.tam (#9935) üzenetére


spista222
addikt

Sajnos ilyenek a számítástechnika alkatrészek még megy már nem megy.

Nem keres véletlen floppy, CD vagy más meghajtót hátha úgy vissza lehet hozni. Elvileg van rajta kis tűsor amivel újra lehet programozni a BIOS-t, már ha azzal van a gond.

(#9937) nappa


nappa
tag

frissitettem bios-t is és még mindig kék halálozik a gépem.. lehet ez procitól? meert más ötletem már nincs

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#9938) DonThomasino válasza nappa (#9937) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha a proci hibás, és minden mást kizártál simán lehet.
Próbáld másik porcival, hogy kiderüljön...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9939) nappa válasza DonThomasino (#9938) üzenetére


nappa
tag

nem tudom olvastad-e amit eddig irtam ide..

eddig stabil volt a gépem nem volt semmi baj.. egy e6550 helyett lett benne egy e8400 és az elején még jó volt aztán pár nap múlva elkezdett kékhalálozni a gép.. előszőr azt hittem hogy a vinyóm a rossz vissza is vittem gariba.. de ezek szerint nem kellett volna.. mert betettem most egy másikat és előszőr úgy nézett ki hogy jó aztán megint elkezdte de általában csak inditáskor vagy kikapcsoláskor menet közbe nagyon ritkán.. és fura kék halál mert alúl valami elszámol 100ig aztán indul csak ujra.. és memtest is volt az is hibátlan és a vinyo se lehet mert 2vel is néztem

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#9940) DonThomasino válasza nappa (#9939) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem olvastam csak a konkrét HSZ re reagáltam.

Akkor kizárhatjuk a winyót és RAM ot az már jó indulásnak.
Tunning van? Hőfokok Rendben?
Milyen tápod van? (elsőnek én ott néznék szét)
Az tény hogy lapra és procira mondjuk utójára hogy HIBÁS
de az esély meg van rá csak ritka, mint a fehér holló.
Nekem volt proci hibás gépem amit szervizben se tudtak javítani.
És hónapok teltek el még rájöttem.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9941) nappa válasza DonThomasino (#9940) üzenetére


nappa
tag

tuning nincs semmi és hőfok is jó most vettem rá egy jó nagy toronyhűtőt a tápom egy 450w-os asus szóval nem hiszem hogy kevés lenne de van itthon egy 400as deltám kipróbálhatom azzal is. a lapom meg egy asus p5e3 pro eddig olyan stabil volt .. most meg egyszerüen megőrjít

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#9942) DonThomasino válasza nappa (#9941) üzenetére


DonThomasino
veterán

A táp jónak tűnik de egy másik próba azért nem árhat.
Vírus kártevők gondolom kizárva.
Esetelg még annyit tudok javasolni próbáld 1db RAM mal
ha szükséges minden foglalatba.
Ha így se javul a helyzet akkor másik LAPal vagy PROCIval kéne
megpróbálnod és talán úgy kiderül.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9943) nappa válasza DonThomasino (#9942) üzenetére


nappa
tag

mivel teljesen friss a win nem hiszem hogy virus lenne és ugyan mint mint a másik vinyon.. szóval szerintem az tuti nem. hát és az a baj hogy másik procim meg lapom az nem igazán van szóval ezt most nem tudom hogy kipróbálni sajnos :(

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#9944) norbit808


norbit808
tag

Sziasztok
van egy Asus p5k alaplapom van benne egy E6300 proci,de össze akartuk rakni 2 b memoriával 400w fsp táp és sajna nem indil a procin pörög a venti de képet nem ad kicseréltük a videókártyát de ugyan az semmi külön külön minden müködik így maradt a lap,ha a kis 4 pint nem dugjuk rá nagyon pörög a proci venti ha rá dugjuk akkor viszont lassú,esetleg valami ötlet?

(#9945) DonThomasino válasza nappa (#9943) üzenetére


DonThomasino
veterán

A lap manualjában szerepel a proci a támogatottak listájában?

MOD : Akkor nincs más hátra TEST másik procival.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9946) nappa válasza DonThomasino (#9945) üzenetére


nappa
tag

persze. bios frissités nélkül is benne van. de én azért megpróbáltam egy új biost.. de hát nem sok változás lett

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#9947) DonThomasino válasza norbit808 (#9944) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáld végig 1db RAM mal az összes foglalatba.
A 4pines táp legyen rajta, bár a lassúságot nem értem.
Esetleg csekkold másik táppal.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9948) norbit808 válasza DonThomasino (#9947) üzenetére


norbit808
tag

Sajnos már az is megtörtént a procit is cseréltük de semmi változás ugyan az,de viszont a tápot ha másik gépre teszük ott meg viszont tökéletes mint minden más alkatrész,ebböl gondolom,hogy a lappal van valami gond,csak azt nem hogy mi

(#9949) DonThomasino válasza norbit808 (#9948) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát, ha így áll a helyzet TEST másik lappal.
Jobb ötletem nincs, ha VGA és monitor körül minden rendben. :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#9950) norbit808 válasza DonThomasino (#9949) üzenetére


norbit808
tag

Sajnos az lesz bár a lapon nincs semmi,gondolok itt a kondikra mindegyik teljesen jó állapotban van,esetleg érdemes ezt megnézetni szervizben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.