Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) kecso2009 válasza MrDerekas (#68447) üzenetére


kecso2009
tag

Hát, úgy próbáltam a nahimic 3 at (amit egyébként a microsoft store-ból szedtem le) hogy megnyitottam a zenét, és zene alatt próbáltam állítgatni a hanghatást, hogy érzek e tapasztalást.
A nahimic el egyébként probléma volt, mikor először feltettem a handrivereket, bedugtam a jack csatlakozót, az MSI audi control panelen jelezte hogy a hanghatást a Nahimic-en próbáljam. Ekkor az MSI utasítása szerint letöltöttem microsoft store-ból, de nem ismert fel semmit sem. Ekkor felléptem a nahimic oldalára, leszedtem a drivert újra feltelpítettem, letöröltem majd újra letölöttem store ból. Így felismeri az eszközöket viszont semmit sem érzek ha a hanghatáson próbálok változtatni.

(#68452) Tivi103 válasza MrDerekas (#68445) üzenetére


Tivi103
tag

Felejt, illetve még a lapon lévő indikátor ledek közül van hogy pirosan vilagit a BOOT, periferiak nem mukodnek, ilyenkor se kep se semmi-egy ido utan kikapcsol-utana cmos reset utan jo egy ideig...(multimeterrel lemeretem a bekapcsolo gombhoz tartozo kabeleket, az mukodik ahogy kell- szoval nem az a gond.) Reset sincs beragadva. Psu -t egy masik konfiguracioban megneztem, azzal nincs semmi baj...

Regebben meg mondta valaki hogy az asrock lapoktol ovakodni kell-mert neha az ipari hulladek kategoria - viszont ez jonak tunt...rgb,nincs rajt regi vga,dvi se semmi, csak ami kell..usb 3.0 bol is akadt rajt par..Hat igy jartam...kuldom vissza, esetleg tudtok ajanlani valamit ami microAtx ugyanugy, de tenyleg minosegi! (Akar ha dragabb is.) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#68453) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Sziasztok!

Összeállítottam egy teljesen új gépet!
Ryzen 7 2700
MSI B450 Gaming Plus
Corsair Vengeance Lpx 2x16Gb 3200Mhz CMK32GX4M2B3200C16
Vga Asus 1660 super

A problémám, hogy a ram sehogy sem akar 3200MHz-en menni, ha annyira állítom kifagy nem bootol "kék halál szerű valami " :D Tudtok ebben segíteni nekem?

Üdv
Dani

(#68454) Trailblazer válasza Ramirex (#68453) üzenetére


Trailblazer
addikt

Felteszem, pluszfeszkó kéne neki... De én nem vagyok benne a ramtuningban, majd valaki pro kiegészíti. Nálam a 3000-es ramoknak az 1.35v elég.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68455) MrDerekas válasza tasiadam (#68450) üzenetére


MrDerekas
addikt

90°-os sata kábel esetleg.

(#68451) kecso2009 Ahogy GIORGIONE76 kolléga javasolja, csak a realtek szoftvere legyen fent.

(#68452) Tivi103 Jó rég halhattad, mert kb csak asrock lapokra építkezem és azokból még egyet sem kellett gariztatnom. Ettől függetlenül lehet kifogtál egy hibásat. HDSentinel mit ír az ssd-re?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68456) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Az lenne a problémám, hogy nem tudok belépni a biosba, az MSI lapommal. Utoljára aktiváltam a fast boot opciót, és kiszedtem az msi full screen logot, de az utóbbi rossz ötlet volt, mert most kiír 1-2 adatot, ami nem tetszik. Vissza szeretném cserélni a logot, de hiába nyomkodom végig a del és f2 gombokat nem lép be, pedig még ki is írja hogy ezeket nyomjam.

Van erre valami ötlet?
Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68457) Ramirex válasza Trailblazer (#68454) üzenetére


Ramirex
csendes tag

igen átraktam 1.35-re 2900Mhz en elindül. viszont a boot idő is marha lassú míg megjelenik az MSI logo az legalább fél perc. Erre valami ötlet?

(#68458) Trailblazer válasza Ramirex (#68457) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azaz amíg éled a lap, az tart sokáig? Ha MSI logoról beszélünk, az nem tartozik még a boothoz.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68459) Tivi103 válasza MrDerekas (#68455) üzenetére


Tivi103
tag

HDSentinel-el is csekkoltam és 100% a Samsung 860 EVO, tehát azzal semmiképpen nincs baj. A tápot is próbáltam egy másik konfigurációval, ott nem volt semmi ilyen probléma..

(#68460) Doky586 válasza trialboj (#68456) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha UEFI-ben telepítetted akkor nyomd a shiftet miközben az ujraindítást választod, majd a menükben keresd meg az uefi setupba való belépést és kapcsold ki a gyorsindítást..

(#68461) Sztyepadzso válasza Trailblazer (#68458) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

"
Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!
"
Ezzel a telefonok prediktív szövegbeviteli hiányosságára gondolsz?

(#68462) Trailblazer válasza Sztyepadzso (#68461) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem. Az internetes kommentfelületek, fórumok, közösségi oldalak használóinak egyre hajmeresztőbb nyelvtorzítási szokásaira. Ne mondja már nekem senki, hogy pusztán az autocorrectet lehetne ezért okolni, főleg, mert pont az ellenkezőjére hívatott.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68463) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Az AM4 es AMD lapokon mért van szükség a déli hídon egy "pörgettyűre"? Az őskorszakbeli (s478 stb) megoldásokra emlékeztet. :DDD Csak ott egy chipen volt amibe benne volt minden ha jól emlékszem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68464) Starchm válasza BogyóBP (#68463) üzenetére


Starchm
őstag

Mert fűtenek mint a kazan, sok cucc van benne.

(#68465) jokeph válasza BogyóBP (#68463) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Csak az X570-es lapokon van. :) Gondolom, azért, mert így látták a mérnökök hosszú távon zavartalannak az üzembiztos működést. :U (gondoltak azokra is, akik 0 szellőzésű házban sanyargatják a konfigjukat :D )
s478: rosszul emlékszel, ott még 2 chip (északi híd és déli híd) volt az alaplapon, ezért hívták "chipset"-nek, chip készletnek, ez a kifejezés már jó ideje nem helytálló, mert már csak egy chip van a lapokon régóta, kb. az nForce 3-as az első egychipes "chipset" úgy 15 évvel ezelőttről. :D
Azóta az északi hídból minden átkerült a CPU-ba (memória-vezérlő, pci-e sáv vezérlő pl.), így szükségtelenné vált.
Sőt, a RyZen CPU-k már tartalmaznak SATA vezérlőt is, 2 porthoz, illetve USB vezérlőt is - ami egyébként hagyományosan a déli hídban volt, többségüket (SATA és USB) a megmaradt "déli híd" tartalmazza ma is. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#68466) Balazska90


Balazska90
tag

Sziasztok! Lakótársam vett gépet alkatrészekben viszont véletlenül INteles alaplap került az AMD procihoz. Ilyenkor mi van? Ha nem veszi vissza a bolt hogy tudja úgy eladni hogy gari is legyen rajta? Hogy van ez ilyenkor?
Mert neki a teljes rendelésről van csak számlája.

Köszi ha tudtok segíteni!

(#68467) Starchm válasza Balazska90 (#68466) üzenetére


Starchm
őstag

Ez nem tudom mennyire tartozik a topikhoz....
Egyébként 14 nap elállással vissza kell vennie a boltnak.

(#68468) abdulka1 válasza Balazska90 (#68466) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
"
A Szerződés – amennyiben a Vásárló fogyasztónak minősül, azaz a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy (a továbbiakban: Fogyasztó) – a Vásárló és a vállalkozás közötti Szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik, és szem előtt tartja a Vásárlók jogairól szóló Európai Parlament és a Tanács 2011/83/EU irányelvének rendelkezéseit.
A Vásárló 14 napon belül jogosult indokolás nélkül elállni a Szerződéstől. Az elállási határidő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen a Vásárló vagy az általa megjelölt személy a Futárszolgálattó
a terméket,

több termék különböző időpontban történő szállítása esetén az utolsó terméket

több tételből vagy darabból álló termék esetén az utoljára szolgáltatott tételt vagy darabot, valamint

ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni, az első szolgáltatott terméket átveszi.

Amennyiben elállási jogával élni kíván, kérjük, hogy elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát írásban juttassa el (postai úton vagy elektronikus úton küldött levél útján) a webáruház részére. Ebből a célból felhasználhatja a termékekhez mellékelt vagy a weboldalon keresztül elérhető elállási nyilatkozat mintát is.

Elállási jogát a Vásárló határidőben gyakorolja, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát. Postai kézbesítés esetén a postára adás dátumát, e-mailen történő értesítés esetén az e-mail elküldésének időpontját veszi figyelembe a határidő számítása során. Annak Vásárló elállási nyilatkozatát tartalmazó levelet ajánlott küldeményként szükséges postára adni."

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68469) MrDerekas válasza Tivi103 (#68459) üzenetére


MrDerekas
addikt

A százalék egy dolog. Nem véletlenül kérdeztem úgy, hogy "mit ír" :U Tehát a grafikon feletti szöveges rész lenne a lényeg. A semmiképpen sincs baj tézis önmagában ezért sem helytálló.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68470) asr27 válasza asr27 (#68352) üzenetére


asr27
tag

Kedves fórumozók! Ilyen nincs!!!!!!!!!!!!!!!! Ma kaptam meg az új, 9900K-s processzort és a hiba ugyanúgy megmaradt.
Ilyet még életemben nem láttam! Mi lehet ezzel a ki*****tt géppel???
Ráadásul most még olyat is csinál néhány alkalommal, hogy amikor helyre akar állni a felbontás, fekete képernyőre vált, majd monitor kikapcsol aztán a gép megy tovább, de csak újraindítás után van kép.
És mivel most már ki tudom próbálni, prociban lévő IGP-vel megy rendesen.

Azt sem tudom elképzelni, hogy mind a két Asus Maximus XI Hero alaplap ugyanúgy hibás.
Videokártya sem lehet hibás, mert másikkal is ugyanez volt. Akkor mi??????? Teljesen tanácstalan vagyok!!

(#68471) Trailblazer válasza asr27 (#68470) üzenetére


Trailblazer
addikt

Táp rendben van?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68472) asr27 válasza Trailblazer (#68471) üzenetére


asr27
tag

Kiprobaltam már másik táppal is és azzal is ugyanezt csinálta.

(#68473) MrDerekas válasza asr27 (#68472) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mivel csatlakozol a monitorra igp és dvga esetén?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68474) asr27 válasza MrDerekas (#68473) üzenetére


asr27
tag

Minden esetben display port.

(#68475) asr27


asr27
tag

Néhány inditásnál jó, aztán ujra előjön a hiba. Volt már nagyon sok gépem, de ilyet még életemban nem láttam.

(#68476) Tivi103 válasza MrDerekas (#68469) üzenetére


Tivi103
tag

"Mozgó alkatrész nélküli (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak...Nincs szükség beavatkozásra."
Próbáltam egyébként már HDD-re telepített OS-el és ugyanezek voltak a tünetek.

(#68477) Tivi103 válasza asr27 (#68475) üzenetére


Tivi103
tag

HDMI-vel és ugyanezeket a tüneteket produkálja? Próbáld meg.

(#68478) MrDerekas válasza asr27 (#68475) üzenetére


MrDerekas
addikt

Na, igen. A dp kábel hibájára gondoltam, illetve magára a monitorra. Lehet valamiben másabb jelet (vagyis biztos) kap az igp-ről és ott azért nem jelentkezik a hiba. Nyilván ezzel nem vagyok túl szakmai :B de talán egy irány, hogy merre keressük a hibát. Az alaplap biosában az elsődleges vga a dvga legyen, ha azt még nem nézted.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68479) MrDerekas válasza Tivi103 (#68476) üzenetére


MrDerekas
addikt

Így már jobb. Csak azért erőlködtem ezzel a résszel, mert az adatkapcsolati hiba is hasonló/pont ilyen hibákat produkál. Csak az ssd van a gépben? Egy live linux disztrót is indíthatnál pendrive-ról, az ssd-t leválasztva (fizikálisan), hogy lássuk ott is akad-e a rendszer.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68480) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Egy Asus H77 V-LE lapnál az egyetlen 1 db ventivezérlővel, hogyan tudnék szabályozni 3db Wing Boost ventit? Jelenleg sorba vannak kötve, és egy 4 pines csatival a végén, fixen maxon pörögve működik. Próbáltam a Fan Xpert progit, de nem észleli a ventiket.

Mit tudtok ajánlani esetleg?

Köszönöm előre is! :R

(#68481) asr27 válasza MrDerekas (#68478) üzenetére


asr27
tag

Köszönöm a tippet, de szerintem a gép alkatrészei közt kell a hibát keresnünk, mert:
1. Másik gépben nem jelentkezett a hiba, ezzel a videokártyával, display porton keresztül sem.
2. amikor bekapcsoláskor nem jó a felbontás, a videokártya driverének az ikonja sem jelenik meg a tálcán jobb oldalt az óra mellett.

Monitor hibátlan, az alaplap biosában is elsődleges a vga.

Tényleg nem láttam még ilyet. Direkt kicseréltettem az alaplapot, mert azt hittem gyári hibás.
Majd utána a procit is.
De most is ugyanaz a hiba :(

(#68482) Tivi103 válasza MrDerekas (#68479) üzenetére


Tivi103
tag

A rendszer része még egy toshiba 3tb hdwd130, de itt is teljesítmény és kondíció mind 100%..(A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.)
Próbáltam linux-al is, ott is ugyanez a probléma.

(#68483) MrDerekas válasza asr27 (#68481) üzenetére


MrDerekas
addikt

És másik gépen a te monitorod is ki lett próbálva? Lehetőleg a te vga-al is tesztelve? (Bennem az motoszkál, hogy szoftveres a hiba, de fene tudja.)

(#68482) Tivi103 Ha az ssd és a hdd is a gépben volt linux alatt, akkor nem igazán releváns a hiba szűrése. Tehát pendrive és csak az legyen a gépben linux alatt. Ha úgy is megvan a hibajelenség, akkor lehet tovább keresni a hiba forrását.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68484) asr27 válasza MrDerekas (#68483) üzenetére


asr27
tag

Igen, ki lett próbálva másik gépben az én videokártyám az én monitorommal.
Szoftveres? Legfrissebb driverrel is ezt csinálja. két féle Windows 10 verzióval is próbálgatva, ugyanez.
AMD R7 240-es videokártyával meg jó.

(#68485) Tivi103 válasza MrDerekas (#68483) üzenetére


Tivi103
tag

Lecsatlakoztattam őket ez idő alatt. Illetve próbáltam a tápegységet is más konfigurációval, ott nem lépett fel ilyen probléma.

(#68486) abdulka1 válasza Dark KillerX (#68480) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A kézikönyv szerint, az a 3 pines aljzat fix 12V-ot ad a ventilátoroknak, így folyamatosan maxon fognak pörögni. Esetleg feszültség csökkentő adapterrel alacsonyabb fordulatot tudsz elérni

Vezérelheted őket együtt a CPU fan aljzatról, de ebben az esetben ajánlott hogy minden ventilátor egyforma legyen, különben az eltérő tulajdonságok miatt a fordulatszámok is eltérőek lesznek. Illetve ha elosztót használsz, akkor csak a 4 pines ágra kötött venti fordulatszáma lesz monitorozható.

Venti vezérlést külső szabályzóval is tudsz eszközölni, pl ezzel a 3,5"-os helyre építhető egységgel.

Ha esetleg megválnál a ventiktől, és hibátlan fekete-fehér (ilyen vagy ilyen) verziókról van szó, keress meg, hátha meg tudunk rájuk egyezni. ;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#68487) Trailblazer válasza asr27 (#68484) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ugyan írtad feljebb, hogy ki lett másik táppal próbálva, de csak próbálnék egy harmadikat is, ha mód nyílik rá. Az erővonalak nagyon afelé mutatnak nekem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#68488) Ramirex válasza Trailblazer (#68458) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Igen amíg éled a lap! Az amúgy normális? Csak mert mindenhol ilyen 11-13 másodperces bootolásról beszélnek. Nekem ez meg több mint fél perc :) A ram problémám az még mindig fent áll arra valami ötlelt? 1.35 V ot adok neki de csak 2933 Mhz-en indul.

(#68489) BogyóBP válasza Ramirex (#68488) üzenetére


BogyóBP
addikt

Bocsi hogy nem olvasok vissza, AMD-d van?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68490) simirizsa


simirizsa
csendes tag

Szervusztok !

Összeraktam egy új gépet:
ASUS ROG STRIX B450-E GAMIN
- Seasonic Mag GM 650W Gold
-Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16:

A probléma ott kezdödik, hogy nem add képet indításkor, a ventilátorok pörögnek ezerrel.
Az alaplapon sárga ram hibát jelző LEd világit.

Kutatva a neten azt találtam, hogy az alaplapomon BIOS frissítést kell csinálni, hogy kezelje a Ryzen 3x00 pocikat. Jól sejtem hogy ez a probléma oka ? Van esetleg valakinek ötlete, tanácsa ?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#68491) GIORGIONE76 válasza simirizsa (#68490) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Egyértelműen igen, ha nem kértél a vásárláskor bioszfrissítést, akkor neked kell megoldani előző gen-es procival

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#68492) Ramirex válasza BogyóBP (#68489) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Igen

(#68493) BogyóBP válasza Ramirex (#68492) üzenetére


BogyóBP
addikt

Írnál egy processzor és egy alaplap és ram combót amit hajtasz? Az az érzésem hogy a ryzened nem birja kihajtani azt a ramot, vagy chipset limited van. Sok ilyent olvasni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#68494) MrDerekas válasza asr27 (#68484) üzenetére


MrDerekas
addikt

Agyalok a problémán, de olyan érzésem van, mintha valami lényegi információ kimaradna. Szűz windowssal, friss driverrel is adja hibát, még lapcsere után is, de másik konfigban sem a vga, sem a monitor nem mutat hibát. A vga tápja direkt csatlakozású a tápból, vagy molex/sata átalakítós megoldással kapja a delejt?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68495) MrDerekas válasza Tivi103 (#68485) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tehát csak alaplap, cpu, vga, táp + linux és akkor is elbambul a rendszer működés közben? (Windowsban indítva az eseménynapló nem jegyez erről valamit?) Cpu 12 voltos csatlakozása rendben van? Te raktad össze a gépet?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#68496) asr27 válasza MrDerekas (#68494) üzenetére


asr27
tag

Szűz windowsal is, friss driverrel is. Viszont ma kiprobaltam egy 600 w-os cooler master táppal, azzal jó volt, utána visszaraktam az én tápomat, annyi módosítással hogy a tápon másik helyre dugtam a cpu 8 pines és a pci express kábeleket. Fél napig jó volt, majd most ujra elkezdte a hibát. A vga tápja moduláris kábel, de nem összetákolt. Rendes gyári. A tápegységhez volt.

(#68497) Benkovics91 válasza Angel2014 (#68359) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Kipróbáltam egy E5200-as procival is és sata HDD-vel is és így márnem kékhalálozik a gép telepítésnél. Viszont a biosban ugyanúgy 0.4 ghz-t ír clock speednek, mint az E5800 esetében. És mikor a satás hddvel végig megy a telepítés és eljut odáig, hogy megadjuk a PC nevét akkor a billentyűzet eltűnik szóval nem tudok gépelni semmit. Ennek ellenére világít a billentyűzet. Talán ahhoz van köze hogy USB-s, mert pl az egér ps2-es és az nem száll el.

Üdv: Benkovics91

(#68498) gabooforever


gabooforever
csendes tag

Sziasztok,

Egy elég érdekes problémával állok elétek, aminek javítása folyamán a maradék hajszálaimat is már kitéptem. :DDD

Problémás specifikáció:
- Alaplap: MSI H81M-E34
- CPU: Intel i5-4590 (OC nélkül, gyári beállításokkal)
- CPU hűtő: CoolerMaster AIO vízhűtés (stabil 35-40°C terhelés alatt)
- GPU: MSI Radeon R9 280X 3GD5
- PSU: Cooler Master 550W Bronze 80+
- OS: Windows 10 1903

Probléma leírása:
A gép terhelés alatt (játékok elsősorban, melyből fixen előidézhető a House flipper és Planet Zoo játékokkal) változatos időben lekapcsol és újraindul. A fent megnevezett játékok esetében fixen előidézhető a hiba, mind az i5-ös processzorral mind az előd i3-4330 processzorral.

Elősztori:
Az alaplapot egyben vettem egy Intel G3240-es processzorral (plusz a gyári hűtőjével) a páromnak. Minden happy volt és akkor még a House flipperrel is gond nélkül tudott játszani, de azért az újabb játékok esetében már erősen ajánlott volt a CPU cseréje. Ennek megfelelően megleptem egy Intel i3-4330-as processzorral, amivel már probléma nélkül tudott játszani az akkori nagy szerelmével a Jurassic World Evolution-nel. A processzort helyt állt és minden akadályt sikeresen vett (itt még a gyári hűtőt használtuk) majd amikor egy nagyobb update érkezett a House flipperhez úgy döntött újra előveszi a címet és egy pár órát beletol és itt jelentkezett először a hiba, hogy változatos játékidő után újra és újra indult a gép. Még nem vettük olyan komolyan a dolgot, mert az akkor játszott játékai közül minden mással ment és elkönyveltem, hogy lehet van valami programhiba a játékban és majd később egy újabb patchben javítva lesz. Telt múlt az idő és néha-néha újra előjött egy-két játék esetében a hiba. Majd kb. fél év után (múlt héten) több játék esetében is elkezdte folyamatosan produkálni a hibát.

Eddigi próbálkozások:
És akkor jöjjön a jelen, hogy mivel próbálkoztam eddig.
BIOS reset és frissítés (Kudarc): Ugye elsőnek megnéztem a Windows Eseménynaplóban a hiba idejére bejegyzett bejegyzéseket és minden alkalommal egymás utáni sorrendben "Kernel-processzor-power" bejegyzés volt felvéve a processzor szálakhoz, mindegyik esetében az eseményazonosító 55 és a feladatkategória 47. Utána olvastam és mindenhol a BIOS resetelését és frissítését írták, amik elvégzése után továbbra is produkálta a hibát.
VGA csere és próba (Kudarc, eredménye: VGA működik): Utána az jutott eszembe, hogy lehet a VGA krepált be, mert anno mikor a 8600GT-m elszállt előtte ilyen hibajelenséget produkált. Na az én RX470 8GD5 kártyámat beleraktam az ő gépébe és közben az ő R9 280X-sét az enyémbe. A 280X nálam tökéletes helyt állt stream alatt és House flipperrel együtt. Nála ugyan úgy előidézhető volt a hiba.
Táp csere és próba (Kudarc, eredmény: PSU működik): Mivel ugye power hibát találtam az eseménynaplóban, így átraktam egy Core2Quad-os gépbe a CM 550W-os tápját és a 280X-et. Azonos Win10 verzióval repültem rá a tesztre a House Flipper barátunkkal és a Northgard-dal az eredmény pedig, hogy a hiba nem jelentkezett. A párom konfigurációjába bele raktam egy 500W-os noname tápot és elvégeztem a szokásos játék tesztet, minek az eredménye az lett, hogy a hiba továbbra is jelentkezett.
CPU hűtés csere (Kudarc, eredmény: 35-40°C-os CPU hőmérséklet): Az MSI Afterburnerel mind a CPU, mind a GPU esetében nagyon határértékben lévő számokat mértem az újraindulások előtt (CPU ~65°C, GPU ~70°C) tehát vettem bele neki egy CM AIO vízhűtést, amivel sikerült a terhelés alatt is 40°C körül tartani a CPU hőmérsékletét. BIOS-ban is feljebb állítottam a hőfok határokat CPU 80°C, System 85°C. Sajnos az újabb tesztnél is elhasaltunk és a hiba továbbra is előidézhető volt.
Intel G3240 teszt (Siker, eredmény: nincs hiba): Miközben kerestem a szerszámaimat a rengeteg szereléshez véletlenül a kezembe akadt az alaplappal vett G3240. Végső elkeseredettségemben erőt vettem magamon és tettem egy próbát vele, hogy mit csinál a gép, ha ezt a CPU-t rakom neki vissza. Láss csodát működött, mindent kipróbálva ahol eddig jelentkezett a hiba most stabil és elnyűhetetlen volt a gép.

Mai nap fejleményei:
Mivel a G3240-el sikeresen vett minden akadályt a gép kizárásos alapon CPU hibára fogtam a dolgot, hogy biztos az i3 adta meg magát. Ennek örömére ma vettünk egy i5-4590-es procit, amit most este beszereltem és a sors mogorva módon az arcomba vigyorgot mikor a House flipperes tesztnél újra jelentkezett a hiba a géppel... :W

Megmondom őszintén nagyon tanácstalan vagyok és remélem itt már valaki találkozott hasonlóval vagy tudd valami egyértelmű választ adni, hogy ez vagy az rossz. A hetes tesztelési procedúra csak azon részét írtam le, ami kifejezetten ehhez a géphez volt köthető (közben a ramok teszteléséhez és átmeneti gépnek vettem egy AM3 proci+alaplap kombót az egyik HA-s kollégától, ami nem működött és mikor megkérdeztem, hogy "WUT??" kiderült, hogy nem tesztelte és nem is az övé volt majd mikor visszatérítést kértem eltűnt mint szürke szamár a ködben, de aztán a memóriákat a saját gépemben kiteszteltem).

.:: GaBoO4Ever ::.

(#68499) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!
Egy kis help kéne a bekötéssel kapcsolatban, a lap egy Asus Prime B450-Plus.

Erre nem találok egyértelmű leírást, se az új házam (Fractal Design Meshify S2 TG Dark) se a lapom leírásában h is kéne:


(jobb klikk, megnyitás új lapon a teljes képért)

Valami olyasmit olvastam itt talán, hogy az 1-1 pines power led - és +-nak van igazán jelentősége, ez igaz? De még így se tudom melyiket hova kell dugni.

Más, kevésbé fontos dolog: ha nincs a deszkámon alaplapi USB 3.1 Gen-2es csati, akkor buktam az USB Type C csatlakozót, ugye?

(#68500) kssvirag


kssvirag
tag

sziasztok.
egy kis segitség kellene.

Szeretnék nagyobb ssd -t venni a gépbe.
most egy 2.5" SATA van benne.
Ez helyett szeretnék SSD M.2 félét .
Namármost itt mindegy milyen M.2 ssd -t veszek, mert mintha itt is többféle lenne? vagy pontosan melyik lenne jó az alaplapomba?
Lap: MSi Z270 Gaming Plus (version 1.0)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.