Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) poirot válasza FIREBLADE78 (#58500) üzenetére


poirot
senior tag

Hát csodálkozom, hogy nem is érzékeli, azon linken ott van win 10-es drivere, amit küldtem, azt próbáld meg. Mennie kell, ha jók az USB portok az alaplapnál, ha másik gépen működik a nyomtató és van hozzá driver is.

(#58502) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok!
Van egy MSI H110M Pro-VH alaplapom és pár láb megvan hajolva a proci foglalatnál! A processzor rendesen működik, képet is ad a gép az integrált vga-val. Viszont ha a PCI-E foglalatba rakok VGA-t nem ad képet! Bios-t frissítettem, vissza állítottam gyárira is, de semmi. A VGA jó. Összefüggésben van a processzor foglalat és a pci-e port?

Laci

(#58503) dugo_ válasza pirate29 (#58502) üzenetére


dugo_
veterán

Igen.

Vidd el Cink_Elekhez foglalatcserére.

(#58504) pirate29 válasza dugo_ (#58503) üzenetére


pirate29
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Laci

(#58505) Cingi1979


Cingi1979
aktív tag

Sziasztok! ASUS P5K/EPU alaplap nem indul csak az egy síp hogy minden oké de nem tölt be! Csak folyamatosan az 1 sípszó egymásután. Procihűtő forog és semmi. Processzor cserélve semmi. A napokban már írtam de akkor éppen a random újraindulásairól. Most már nem is indul csak a bios egy síp, hogy oké de ezt ismételgeti. Ötlet valakinek? Előre is köszönök minden segítséget!

(#58506) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Kis segítsègre lenne szüksègem. Jelenleg egy phemom II 965BE procis gèpet hajtok ès szeretnèk procit cserèlni. Tehát amit venni akarok procit az 1 fx 4130 Buldozer.
Az alaplapom tipusa: ASROCK M3N78D FX [link]a gyártói honlap szerint, ezt a fajta kódnevü procit támogatja: FD4130FRW4MGU de mint most kiderült ezen felül van mèg 2 fajta kódnevü, amit nem tudok hová rakni, ès feleslegesen nem vásárolnèk. Tehát a másik 2: FD4130WMHKBOX ès FD4130FRGUBOX. Namármost ha az utolsó 2 valamelyikèbe futok bele akkor ez nem is müködne a lapomban? Teljes a káosz jelenleg a fejemben.... Itt olvastam mindezt: [link] a linken mèg az is olvasható, hogy teljesítmènyben sem biztos, hogy megfelelő lesz. Illetve mèg az is kèrdès, hogy a lefogatásról is írnak pár sort, hogy elvileg az is más. Vagyis a phenomomat, egy Cooler Master Hyper TX3 Evo hütővel hütöm, akkor ha jó lehet a proci, akkor ez a hütő az fx-re is megfelelő? A válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#58507) sayCet


sayCet
aktív tag

Sziasztok,
egyik napról a másikra nem lát a gép SATA drive-okat, így nem tudok be bootolni semmiről.

GIGABYTE H77-D3H az alaplap, mSATA 64 gb SSD, illetve egy 1TB WD red, de igazából bármit dugok rá, nem lát semmit sem a bios.

Alaplap fail egyáltalán vagy valamit én nézek nagyon be?
CMOS Clear, ACHI - IDE - RAID, Load default pipa.

Köszi,
S.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#58508) snecy20 válasza sayCet (#58507) üzenetére


snecy20
veterán

Ha egész idáig ment, és egyik napról a másikra beállt ez a hiba - illetve ha nem is látsz meghajtókat kilistázva a BIOS-ban - , az sajnos alaplap probléma lesz.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58509) poirot válasza sayCet (#58507) üzenetére


poirot
senior tag

Próbáld meg egyesével visszarakni a vinyókat, hátha valamelyik hibás.

(#58510) sayCet válasza snecy20 (#58508) üzenetére


sayCet
aktív tag

Nem látszik semmi, csak Pendrive..

@poirot: Merevlemezeket kivettem egyesével, nem használt.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#58511) snecy20 válasza sayCet (#58510) üzenetére


snecy20
veterán

Gondolom már nincs az alaplapra garancia. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58512) sayCet válasza snecy20 (#58511) üzenetére


sayCet
aktív tag

Sajnos nincs. Az egész azért fura nekem, mert tegnapelőtt éjszaka még kikapcsoltam, tegnap megjött az új VGA (1050 Ti ha számít valamit), betettem, majd már ez fogadott, hogy nem talál boot eszközöket, boot listába sincs semmi. Azthittem, hogy a VGA, de nem, nélküle, az Integrálton se történik változás. :(

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#58513) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok

Adott egy Asrock G41C-GS alaplap egy Xeon procival és 2*2GB DDR3, az alaplapon kb 1 hónapja bedöglött a hang CHIPS(Mogyorós), ezért én felbuzdulva rendeltem egy Asus Xonar és egy Gigabyte RX560 2GB OC vga-t.
Tegnap be pakoltam mindent az alaplapra, elindítottam, majd a bios ba letiltottam az alaplapi hangot, be butul driverek, minden jónak tűnik, majd a Win 7 élményindexnél szétesik a kép, hajnal háromig szívás, majd feladtam (driverek, új OP. rendszer).
Ma visszavittem a vga-t a szervizbe, ahol nagyon korrekten jártak el, fél órán keresztül tesztelték, és lám csodát tökéletesen működik.
Haza érkeztem, majd el gondolkodtam, hogy ki nyitom az ablakot és kibaszom a gépet, de jó hogy nem tettem, mert?, ki vettem a hangkártyát a gépből, és csak a vga került vissza, és lám csodát (kopp-kopp-kopp) tökéletesen működik a gép.
Játék közben se esik szét a kép.
A kettő üti egymást, vagy az elromlót hang kari kavar be, nem lehet tudni?

BY ooszi

(#58514) snecy20 válasza ooszi (#58513) üzenetére


snecy20
veterán

Próbáld meg hogy bennhagyod mindkettőt a gépben, de a hangkártyánál variálod hogy melyik PCI-E sínbe teszed. Hátha erre volt háklis a rendszer.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58515) ooszi válasza snecy20 (#58514) üzenetére


ooszi
senior tag

Az a baj, hogy csak az alsóba tudom rakni, mert ha a felsőbe rakom, akkor eltakarom vele a vga ventilátorát.
De egy próbát megér.

BY ooszi

(#58516) snecy20 válasza ooszi (#58515) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, igen, az megköti a kezed. De egy megbizonyosodást lehet hogy megérne. :)
Hasonlóval találkoztam én magam egy Sound Blaster Z esetében.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58517) ooszi válasza snecy20 (#58516) üzenetére


ooszi
senior tag

Nem szórakozok vele, veszek egy másik lapot, Win10 alatt még az usb ket se lehet működésre bírni.

BY ooszi

(#58518) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!

A következő a probléma:
Van egy 17 éves xp-s gépem, de nem használtam mostanában, inkább a laptopomon van minden. Szeretnék egy kicsit gyorsítani rajta, ehhez kérem a segítségeteket.
Alaplap: abit as8-3rd eye
Processzor:Pentium 4 2,8Ghz
Memória: 4x 256Mb
Merevlemez 500Gb
Toronyház 400w

Az alaplap leírásában a processzorról ennyi vaní.
LGA775 CPU Socket
Designed for Intel®90nm Pentium 4/Celeron D LGA775 processors with 800/533 MHz FSB
Compatible with Intel®04B and 04A processors
Supports Intel®Hyper-Threading Technology

A következőre gondoltam:
Beépítenék
-1db 120gb SSD-t, de az alaplapon IDE1 IDE2 és SATA1 SATA2 van, csak SATA 3 SSD-t találok, nem tudom mennyit ronthat rajta ha SATA 2 - re dugom.
-4x1gb memóriát az alaplap max. ennyit bír.
-A processzor a kérdés a fentiek ismeretében, hogy a Pentium 4 2,8Mhz helyére beépíthető e a Pentium 4 3,6Mhz lga775, vagy legfőképp az Intel Pentium 4 3.73Ghz Extreme Edition, amely socket PLGA 775 - s.
Az igazság az hogy nem akarom még kidobni az öreg gépet, mert egyrészt a laptopom még egy darabig megfelel a mindennapi feladatokra, másrészt van egy WinFast PRV 2000 PCI kártya is benne, általában ezzel nézem a tv-t.

Üdv.: iref-h

(#58519) quailstorm válasza iref-h (#58518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

P4EE pokoli drága, valami kicsit jobb P4 mint a mostani elérhető lesz inkább.
SSD-nél meg nem gáz a SATA1, fog gyorsulni. Amúgy az csak a hardveres sorszáma a a portnak, az két egyforma SATA1 port.

Mondjuk szerintem sok értelme nincs a projectnek. Talán 2GB RAM-ig, picit jobb procival, és marad a HDD.

(#58520) snecy20 válasza quailstorm (#58519) üzenetére


snecy20
veterán

Nagy értelmét én sem látom, Core2Duo vagy Athlon64 X2 alatt már a szimpla webböngészés se egy nagy élmény...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#58521) iref-h válasza quailstorm (#58519) üzenetére


iref-h
tag

Köszönöm, megpróbálom ahogy írtad, ha egy kicsit is javít a helyzeten a RAM növelés, meg egy jobb processzor a meglévő HDD- vel már elértem célomat.

(#58522) quailstorm válasza iref-h (#58521) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindenképpen észrevehető lesz. Viszont többnek anyagilag nincs értelme, drága és nem érsz el vele semmit. Hacsak nem egy retro csúcsgépet akarsz dísznek.

Az a lap nagyon bekorlátoz, alig vagy előrébb egy kései S478 P4-nél.

(#58523) Razor18 válasza ooszi (#58515) üzenetére


Razor18
tag

Én szinte betűre ugyanígy jártam, átdugtam a Xonart egyik PCIex1-ből másik PCIe-x1 csatlakozóba, onnantól a boot lefagyott. Át lett rakva egy "harmadikba" (PCIe-x4), nem is stimmel méretre a rövid kis csatlakozó a nagy x4 slotba, de gond nélkül működik.

(#58524) quailstorm válasza Razor18 (#58523) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Méret amúgy totál mindegy, kicsi a nagyban mindig megy. Fordítva csak ha az adott eszköz tud kisebb módot, olyan is előfordul, pl. GeForce 8400 tud menni x1 slotban (fizikai módosítást követően).

(#58525) Razor18 válasza quailstorm (#58524) üzenetére


Razor18
tag

Köszi, most már tudom, csak előtte mindig abból indultam ki, hogy bármilyen kártyát (vagy csatlakozót) értelemszerűen oda lehet és/vagy szabad bedugni, ahova illik a csatlakozó fizikailag. :)

(#58526) quailstorm válasza Razor18 (#58525) üzenetére


quailstorm
nagyúr

PCI-E-nek pont a skálázhatóság az egyik alapelve.
Legutóbb egy PCI-E x1-es videokártyát teszteltem x16 slotban.

(#58527) #65675776 válasza quailstorm (#58524) üzenetére


#65675776
törölt tag

x1-et kötelezően tudnia kell minden eszköznek, máskülönben nem kaphat tanusítványt.

(#58528) quailstorm válasza #65675776 (#58527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen ez tény. Én arra akartam kilyukadni, hogy nem fog bármilyen x16-os kártya menni egy kivágott végű x1 sotban mondjuk powered riser nélkül. Nyilván x16 slotban x1 módban bármikor megy.
Legalábbis amikor x16 kártyát raktak kivágott x1 slotba, akkor többnyire alacsony fogyasztású kártyákkal próbálkoztak. 25W a max elvileg.

Egyéb eszköznél meg esetleg a sávszél lehet kevés az adott célfeladatra.

[ Szerkesztve ]

(#58529) Chp


Chp
őstag

Sziasztok! Másfél hete érkezett meg az újonnan vásárolt Gigabyte GA-AB350N-Gaming WIFI típusú alaplapom. Egy A12-9800 a gép lelke, ami 2x4GB-os Crucial Ballistix Elite 3200MHz-es memóriákkal építettem(a majdani Raven Ridge-hez kell), van egy Silicon Power M.2 SSD-m és az egészet a házam gyári tápja hajtja, ami egy Chieftec GPF-250P, TFX tápegység. A helyzet az, hogy pár nap után elkezdett ciceregni az alaplap, de itt jön a csavar, mert lehet, hogy a táp az, egyszerűen nem tudom kifülelni még a venti 4-5mp-es leállításával sem. Az érdekesség az, hogy idle teljesen random a dolog, van, hogy csinálja, van, hogy nem, de inkább görgetésre és egér mozgatásra érzékeny. Prime95 alatt mintha erősödne, viszont az AIDA terhelés alatt teljesen megszűnik. Ahogy olvastam ez nem garanciális probléma, mégis nagyon aggaszt és teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi legyen most, elég drága lap volt, nagyon szépen, gördülékenyen megy a rendszer, stabil, de itt ez a gond. ...s még az is lehet a táp. Már úton van egy FSP250-60SGV 90+ táp, mert egy fórumtársnál másfél órát bírt az a táp, ami jelenleg megy.

A másik dolog, hogy az UEFI beállítások közt bár van XMP és sima beálllítási lehetőség is 2400MHz-re, ami ennek az APU-nak a maximuma, de ezzel a beállítással nem ad jelet a monitornak, csak a CMOS reset oldja meg, szóval 2133MHz-en tudom csak működtetni. A Giga honlapján érdekes mód tényleg csak 2133MHz-et írnak natív sebességnek a 3200-as modulokhoz, de ha a proci tudná a 2400-at, miért nem megy vele?

Ezek a gondjaim, bízok benne, hogy tudtok segíteni néhány infóval, tanáccsal.

Mit gondoltok, mi lenne az ésszerű megoldás?

Köszönöm szépen tisztelettel!

[ Szerkesztve ]

(#58530) dugo_ válasza Chp (#58529) üzenetére


dugo_
veterán

Várd meg az új tápot, lehet abból jön, vagy a táp-lap kombó nem szereti egymást. Ha nem jó, akkor valamelyik alkatrész esetén élj a 14 napos elállással, még benne vagy.

A Giga honlapján érdekes mód tényleg csak 2133MHz-et írnak natív sebességnek a 3200-as modulokhoz, de ha a proci tudná a 2400-at, miért nem megy vele?

Mert az AM4 platform egyelőre egy háklis dög a memóriákra. Samsung B-die kell neki normális órajelekhez, minden más lutri. Ha a QVL szerint se megy többet, akkor nincs mit tenni. Esetleg manuális időzítéssel, feszeléssel megpróbálhatod stabillá tenni.

(#58531) Chp válasza dugo_ (#58530) üzenetére


Chp
őstag

Ezer köszönöm! Meglátom mi lesz az új táppal. Volt már rá példa, hogy másik táppal megszünt a jelenség?

A memória dolog teljesen világos ahog leírtad. Megpróbálom majd a manuális beállítást, hátha.

(#58532) dugo_ válasza Chp (#58531) üzenetére


dugo_
veterán

Attól is cicereghet, ha nem "tiszta" az a 12V, amit a táp küldd. Ebben az esetben megszűnhet a probléma egy simább feszültséget adó táppal. Annyira sokrétű probléma, hogy csak próbálgatással lehet megkeresni a megoldást.

(#58533) Chp válasza dugo_ (#58532) üzenetére


Chp
őstag

Na kiderül majd akkor, kíváncsi vagyok nagyon. Köszöntem szépen a segítséged mégegyszer.

(#58534) szilki válasza HartgeH3-2.8 (#56760) üzenetére


szilki
csendes tag

Állítsd vissza a BIOS-t, USE DEFAULT SETTINGS. Utána jó lesz...

(#58535) zsoldi80 válasza szilki (#58534) üzenetére


zsoldi80
tag

Valamiért a Gigabyte Z68XP-UD3P alaplapom fogja magát és bekapcsol...:D Valaki nem tudná megmondani, hogy mit állítsak át a BIOS-ban, hogy ne kapcsolódjon be?

(#58536) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Asrock b150m pro4-hez keresnék usb drivert,de nem találok asrock oldalán. Vagyis van pár db,de nem tudom melyik kellene. Win10-hez kell. Segítsetek!

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58537) Mikiller válasza FIREBLADE78 (#58536) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Innen kell a 2. és 3. driver szerintem.

(#58538) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Gigabyte mennyire számít jó alaplap gyártónak? Az MSI vagy az ASUS megelőzi őt? Mert ahogy elnézem a legtöbb eladott lap általában egy évben a gigabyte tól jön ki.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#58539) Razor18 válasza zsoldi80 (#58535) üzenetére


Razor18
tag

Nem vagyok szakértő, de ha jól emlékszem a BIOS-ban van néhány Wake-up kapcsoló, jobb tanács híján kapcsold ki mindet szerintem.

(#58540) FIREBLADE78 válasza Mikiller (#58537) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Inf és intel management?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58541) Chp válasza BogyóBP (#58538) üzenetére


Chp
őstag

Nekem most kezdett ciripelni a Giga lapom, valamint a bootolás előtt, mikor bekapcsolom a gépet, felpörög a venti, majd pár mp múlva szintén pár mp-re(~2) leáll és aztán indul ténylegesen. Több Gigabyte lapom is csinálta ezt, de sosem zavart, mert egyébként meg stabilan működött mind és jól felszereltek voltak. Ez csak egy vélemény. :R

(#58542) BogyóBP válasza Chp (#58541) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ilyen nekem is volt. Anno azt hittem ez hiba, de kiderült hogy általában a rossz RAM időzítés miatt tette ezt. Mondjuk volt ilyen ASUS lapból is. Gondolom tuningoltál is egy kicsit, a gigabyte akkor csinál ilyent. Én azóta lecseréltem a ramokat és most jó minden. Átálltam intel re mert AMD-s voltam 10 évig. Úgy érzem az intel mindig egy lépéssel előrébb jár és tetszik a megoldása is. Az AMD elfelejthetné már a CPU tüskés megoldást..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#58543) Chp válasza BogyóBP (#58542) üzenetére


Chp
őstag

Régen csináltam Giga lapokkal, de mára kinőttem már a tuningot, fontosabb lett a megbízhatóság és stabilitás. :))

(#58544) Mikiller válasza FIREBLADE78 (#58540) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Igen azok.

(#58545) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen lap: AIMB-763G2-00A1E elvileg kezeli a c2d t, gyakorlatilag 3 félével próbáltam de semmi, a 65nm es pentium 4 631 simán működik.
Legnagyobb problémám vele h nincs hozzá bios, de még ami rajta van 1.80 ast sem találom.
Valakinek valami ötlete?

(#58546) abdulka1 válasza MeroM (#58545) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Milyen procival próbáltad? A leírás szerint FSB 800/1066 C2D 65nm 2,66GHz a max amit kezel. (C2D E4300-tól, C2D E6700-ig.)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#58547) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Kérlek segítsetek! A GA-H55M-USB3 [link] alaplapnak szeretném a hátsó USB 3 portjait működésre bírni de nem sikerül. Kellhet valamit fabrikálni a jumpereken? A drájver természetesen fent van és van utility része is és az nem találja az usb3 host controllert. Természetesen a biosban is be van kapcsolva. Sőt, biosban kikapcsolva is kipróbáltam, ugyan azt írja. Nincs hibaüzenet. Mintha nem is létezne a hardwer.
Köszi előre is a segítséget.
Józsi

(#58548) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok

Az lehetseges, hogy a ma atvett friss Gigabyte H110 S2PV DDR4 alaplap nem hajlando eletre kelni egy FSP 350-60APN tapegyseggel?
Elvileg minden jol lett bekotve, hogy legalabb azt megnezzem, hogy a memoriat hianyolja e.
Ddr4es ramom meg nincsen, de anelkul is tudnam futtatni a gepet, es a sipolasok szama el is arulna ezt.

Meg az 5V sincs meg, mert sem egy usb eger nem vilagit es egy telefont sem tudok tolteni vele.

Egyaltalan mit csinalhattam rosszul? :W

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#58549) dugo_ válasza LyonnaisFan1 (#58548) üzenetére


dugo_
veterán

Nem minden lapot lehet üresen elindítani.

Zárd a zöld-feketét a 24 pinesen, akkor kiderül, hogy elindul-e a táp és megvannak-e a kellő feszek. (Amik mondjuk terhelés nélkül nem lesznek túl beszédesek).

(#58550) LyonnaisFan1 válasza dugo_ (#58549) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A cpu hutovel bentvan.

Ami erdekes, hogy az asrock a75m lapkat beinditja. A tap ventije es a prociventi is porog.
A tapegyseg hibaja ki is zarhato ezzel. A feszkok megvannak.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.