Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Starchm válasza MrDerekas (#59047) üzenetére


Starchm
őstag

Mepróbálom akkor megtalálni, köszönöm. :R

(#59052) gaba72


gaba72
csendes tag

Sziasztok :W Sikerült a kínai om alaplapomat elcseszni bios frissítéssel valaki tud benne segíteni, hogy kell vissza állítani, vagy meg tudja javítani reális áron (nem tokos bios hanem szerintem forrasztott) Az eredeti bios megvan elvan mentve. Az alaplap kilencet sípol kép nem bootol be. típus om x79 3.5A-c

(#59053) fbeni91


fbeni91
tag

Sziasztok. HELP!

Volna egy ilyen FOS... alaplapom.. :W

Asus M4A87TD Evo

Ez a *** nnem hajlandó se 4db se 3db se 2db memóriát kezelni.. Pirosan világít a mem ellenőrző led.. de mind mindegyik memória ha eggyesével van bele téve akkor probléma nélkül megy.. folyamatosan friss bios van rajta... Szemmel láthatóan sem alúl sem felűl nem puposak a kondik.. minden rendben van. nincs felületi sérülés sem egyébb... Hol hogyan mrre keresem a hibát. illetve mit tudnék tenni? lehet a déli híd hibája? vagy az északi? hiba egyik napról a másikra jött. semmi változás nem volt előtte utánna... :W :W :W :W

(#59054) jokeph válasza fbeni91 (#59053) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Bármelyik modul bármelyik slotban megy egyedül ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59055) fbeni91 válasza jokeph (#59054) üzenetére


fbeni91
tag

igen. mindegyik tudása ugyan az. csak a márka más..

(#59056) fbeni91 válasza jokeph (#59054) üzenetére


fbeni91
tag

Bocsi javítom.

Asus M4A87TD-v Evo/USB3

(#59057) fbeni91 válasza fbeni91 (#59056) üzenetére


fbeni91
tag

Most viszont el fogad 2db memóriát. de nem dual channel-be... :/ :W :W :W :W

(#59058) jokeph válasza fbeni91 (#59057) üzenetére


jokeph
nagyúr

Esetleg nem sérültek/koszosak a ram slotok ?

Hmmmm.... milyen CPU van benne?

Overclock volt ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59059) fbeni91 válasza jokeph (#59058) üzenetére


fbeni91
tag

Mem foglalatok nem koszosak. :/

OC volt a cpu-nál.egy athlon 2 x2 260 van benne. ezzel soha nem volt gondja. Pedig nem támogatja. :D xD

Próbaképpen a proci hajtva volt 3.5GHz-n. de csak 1 hónap-ig.

(#59060) jokeph válasza fbeni91 (#59059) üzenetére


jokeph
nagyúr

Gondolom volt fesz emelés is... lehet hogy sikerült elkinálni a procid memória-vezérlőjét ? :F

Másik CPU esetleg kéznél ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59061) Sam67 válasza MrDerekas (#59038) üzenetére


Sam67
csendes tag

Köszi a segítséget.

Véleményed szerint működhet úgy a dolog, hogy más gyártó z370 alá fejlesztett lapjának win7 alá kiadott usb driverét teszem be a saját win7 telepítőmbe?
Sajnos az Asrock-nál nem találtam z370 alá win7 kompatibilis usb drivert.

Az USB drivereken kívül kell még mást is integrálnom, vagy a többi rendben lesz?

Időközben sikerült megoldani a (Asrock z370 Pro4) lassú boot idő problémáját.
Leírom itt a topikba a megoldásomat, hátha valaki találkozik ugyanezzel a hibával.
Elnézést a profiktól a szájbarágós leírásért, de nem mindenki "keni vágja" a témát, (mint ahogy én sem), nekik jól jöhet.

A gépembe van egy Samsung EVO 850 250Gb SSD SATA3, egy WD 1Tb HDD (7200rpm), és egy Maxtor 160 Gb HDD (5200rmp)
A rendszer az SSD-ről megy, a két HDD a háttértárat szolgálja ki. A gond a bekapcsolástól az asztal megjelenéséig eltelt idővel volt, mert 55-60mp volt a betöltési össz. idő.

Én ezt csináltam:
Fontos: Amennyiben SATA3 csatlakozós az SSD, akkor AHCI módban fusson, és az alaplapon a SATA0 portra legyen kötve.

1, Lehúztam az összes SATA3-ra kötött eszközömet, (kivéve az SSD-t) jelen esetben mindkét HDD-t,és a DVD írót.

2, Újraindítás úgy, hogy csak az SSD van felkötve. (Ekkor még nem lesz gyors a felállás. Az újraindítás azért kell, hogy a rendszer lássa, hogy csak egy SATA3 eszköz aktív.)

3, Ismét újraindítás, belépés a BIOS-ba. (F2)

4, Jobb felső sarok Advance fül, vagy F6 (Advance mód gyorsbillentyűje), majd ezen belül szintén Advance fül ->USB Configuration
- Itt a Legacy USB Support opciót disable-re kell állítani.

5, A Tools menüben a Boot Managert engedélyezni kell. Ekkor aktívvá válik az alatta lévő Timeout Second opció, ami gyárilag 30-on áll. Ezt át kell írni egy tetszőleges minél kisebb számra. (Én 3-ra módosítottam)
(Ez szabályozza azt az időt ameddig az Asrock logo alatt lévő menüből választani lehet)

6, Exit fül ->Save and exit, rendszerfelállás.

7, Leállítás, majd egyenként vissza lehet kötni (már ha van) a többi SATA3 csatira kötött eszközt/eszközöket.

8, Újraindítás, és immáron gyors a rendszerfelállás.

Jelenleg 12mp alatt áll fel nulláról a rendszer, úgy, hogy az SSD mellett megy a két HDD, és a DVD író is. Az előzőekhez képest tökéletesen elégedett vagyok az eredménnyel.

@szimcsi

Köszi a tippet, ezt nem is próbáltam. Őszinte leszek nem is jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#59062) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Egy megerősítést szeretnék kérni az alaplapomba ( Gigabyte AB-350M) memória terén.(DDR4)
2x4gb-ot szeretnék egyelőre, viszont kevés olyan 2400mhz-es ram van amin annyin is működne , így arra gondoltam hogy a 2133mhz-esek közül választanék,de nem tudom melyik márka lenne megbízhatóbb.
Kingstonról sok jót hallottam, eddig nekem csak Corsair-ok voltak. QVL listát már átböngésztem de azért inkább hozzátok fordulnék, hátha több embernek van személyes tapasztalata akár alaplap,vagy ram ügyben.

köszönöm, előre is
Üdv :R

(#59063) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok! Nagy bajban vagyok! A Microsoft Store-ba bejelentkeztem a munkahelyi gépen a Microsoft-fiókommal, erre beállított a gépen rendszergazdának, ugyanúgy kiírja a nevemet a gép indulásakor, mint az otthoni gépemen, és még jelszót is kér. Csak a Microsoft-fiókom jelszavával tudok belépni. Hogyan tudnám magam törölni ebből a rendszergazdaságból? Előre is köszönöm!

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#59064) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Van értelme használni a fast bootot? Olvastam, hogy nem lehet után biosba lépni, bár ez is könnyen orvosolható.
Miként hajtja végre ezt a fast boot? Ilyenkor hibernál kikapcsoláskor, vagy teljes értékűen kikapcsol? Esetleg bizonyos dolgokat utólag indít, ezért gyorsabb?
Elnézést, ha f%*ságot kérdezek, de ezt a témát még nem jártam körbe.

(#59065) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

felraktam egy uj win 10 et, fizikailag 8 gb ramom van (2x4gb hyperix) és ezt mutatja a rendszer???

ugye 64 bites a win de n em értem mi ez a 3,98 használható szöveg??

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=358gig_k.jpg

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#59066) jokeph válasza DeaTHeX (#59065) üzenetére


jokeph
nagyúr

Egy ilyen képet dobj fel:

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#59067) MrDerekas válasza Sam67 (#59061) üzenetére


MrDerekas
addikt

Más gyártótól csak akkor, ha azonos az usb vezérlő azon a lapon, mint a tiéden! Viszont szerintem a win7 telepítőbe, nyugodtan integrálhatod a win10 drivert. Legrosszabb esetben buksz egy dvd lemezt, amit kiírsz. Bár ha van usb 2.0 portod is akkor mehet az eredeti telepítő lemez.

#59063) idegen lény Bejelentkezel azon a gépen, Gépház, Fiókok, Bejelentkezés helyi fiókkal. Ha átváltott helyi fiókra, egyszerűen törlöd a gépről a sajátodat.

(#59064) nyakoati Fast boot esetén is lekapcsol, csak induláskor másként töltődnek be a dirverek, és hamarabb tudod használni a gépet. (Na jó nem ilyen sarkos, de kb ennyi a lényeg. Lehet tovább is vesézni, de felesleges szerintem általános felhasználás mellett.) A másik, amit említesz, az a hibrid alvás.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59068) fbeni91 válasza jokeph (#59060) üzenetére


fbeni91
tag

Fesz emelés nem volt. ahoz nem nyúltam. automatán volt. de lehet le nyírta. végülis kb akkor kezdődhetett a gubanc.. :/ Másik proci jelenleg nincs kéznél. :/ Sajnos. :/ De amikor lesz rá időm januárban akkor foglalkozom majd vele. :/ Köszi az infót. ;) :R

(#59069) NY_A válasza MrDerekas (#59067) üzenetére


NY_A
őstag

Értem, és köszönöm.

(#59070) DeaTHeX válasza jokeph (#59066) üzenetére


DeaTHeX
tag

3,2 gb / 4 gb

sajnos csak a fele..nos ez miért?

edit: jo...

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=174N_vtelen.jpg

de továbbra se értem miért így jelzi

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#59071) Glaz-dozfhut válasza Sam67 (#59061) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az a probléma, hogy az Asrock oldalán nincs külön win10-es usb-as driver, mert operációs rendszer szintjén támogatott. A lapon meg csak USB 3-as port van. Egyébként én az Intel oldaláról töltöttem le. Nézd meg az eszközkezelőben a hardverazonosítót, majd keress rá. Ha a találatok közt van egyértelmű elnevezés, akkor azon a néven töltsd az inteltől. Ezek kellenének: [link]
Célprogrammal ki lehet menteni a drivereket.
Intel link ha kicsomagolod, benne lesz a driver, én is ezt használtam, mint nézem.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#59072) Glaz-dozfhut válasza Sam67 (#59061) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jut eszembe. Van a Gigabyte honlapján win7 telepítéséhez egy segédprogram, ami a telepítőbe integrálja a szükséges drivereket. kép Már letöltöttem és nem kell telepíteni. Nem igazán gyártóspecifikus, csak az intel USB drivereket integrálja a telepítőbe, mint látszik.
Letöltés link, de megtalálod az adatlapomon lévő alaplap oldalán, utility-k alatt.

- Glaz-doz-fhut -

(#59073) Suprax5


Suprax5
csendes tag

Sziasztok!

A kérdés : passzol az alaplapomhoz? Ami: H97-PRO GAMER

Egy Samsung 960EVO256GBM2PCIeMZ-V6E250BW ssd [link]

A válaszokat előre köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#59074) dugo_ válasza Suprax5 (#59073) üzenetére


dugo_
veterán

Passzol, csak épp nulla értelme van.
10Gb/s a PCIe 2.0 M.2 foglalat sávszéle, ami ezt az SSD-t korlátozni fogja.

Rendszer, játék alá amúgy is felesleges.

(#59075) juve600


juve600
nagyúr

üdv

MSI B250M PRO-VDH alaplap

a következő a gondom:
-alaplapi hangkártya gond,lejátszás tökéletes de a felvételi/mikrofon rész nem jó
- windowsban jelszint max,jelerősség max-ra húzva
-mégis TS-ben rosszul hallanak,tompán-szakadozva
-három headsettel próbáltam /ozone rage,asus cerberus,genius
-létezik hogy ennyire gyenge a mikrofon rész ?
-legfrissebb driver,win10

mit lehetne vele kezdeni ???

:R :R :R

(#59076) izee


izee
senior tag

Sziasztok,

két Windows 7 telepítő van két külön pendrive-on és egyik sem bootol be.
Egyik hiba: "Disk read error occured"
Másik hiba: Missing operating system - valami ilyesmi (a "másik" pendrive-on kevés a szabad hely, ha ez számít)

Most kifújkálom belőle a port, újracsatlakoztatom alkatrészeket jól illeszkedjenek. De ha nem oldaná meg, mi lehet a baj?

Lehet, hogy sok próbát kell tennem, ezért nem szeretnék túlságosan sokat variálni, elvileg melyiket kell állítanom biosban?
IDE:
Enhanced mode - for windows 2000/XP
Compatible mode - for Win 98, dos, stb.

USB:
Legacy usb: enabled/disabled/esetleg auto

Gépvas:
Asrock Conroe 865PE - jelenleg is win7 fut rajta és szerintem egyazon pendrive-ról telepítve.
E2160
vegyes RAM-ok, első slotban pl 2 oldalas samsung, a párja egy PQI és van még 2 kingmax ha jól emlékszem. 2x512MB+2x256MB . Itt lehet próbálkozni, de biztos megpróbáltam már 5 féleképpen csökkentett modulokkal eddig is.
Radeon 9600SE
Chieftec 350 EB101A (ma ezzel nem tudok foglalkozni, más ötletekre lenne szükségem)

Optiplex 7010-ben bootoltak régen a pendrive-okról.
Jelenleg Asus K8V-XE -ben próbáltam és bebootol mindkét pendrive.

Gondolom K8V-XE-re Win 7 telepítés után (szűz windows) hiába pakolom át a merevlemezt a 865PE lapba.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#59077) quailstorm válasza izee (#59076) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tud USB-ről bootolni a gép.

Be kell bootolnod floppyról vagy CD-ről (Hiren's boot) egy plop boot managert és onnan a Win7 telepítőt.

Érdekes dolgok ezek. ;]

Aztán Win7 telepítő is van 2-3 féle, lehet a legfrissebb integrált variáns nem fog elindulni utasításkészletbeli hiányosságok miatt.

(#59078) izee válasza quailstorm (#59077) üzenetére


izee
senior tag

Szerintem tud, mert nincs win7 dvd sosem volt és mégis az van rajta a vinyón.

Valóban érdekes :D de ennyi

Szerencsére van egy hiren's kéznél így a leírtakat kipróbálhatom, köszi.

lehet a legfrissebb integrált variáns nem fog elindulni utasításkészletbeli hiányosságok miatt. - ez így is lehet ahogy mondod.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#59079) dav<3


dav<3
tag

1150-es gépről van szó, kettő darab van, ha a kettőben kicserélem egymással az alaplapot meg a ramot, attól semmit nem kell újra telepíteni igaz? Nem befolyásol semmit. Egyikben amúgy 4460 van a másikban meg 4670, az egyik lap B85-ös a másik meg Z97-es.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#59080) Killer01 válasza dav<3 (#59079) üzenetére


Killer01
őstag

Alaplap cserénél illik újratelepíteni a rendszert, okozhat problémákat az eltérő chipset.

(#59081) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Pár napja jelent meg itt ez a cikk, és ez alapján felmerült sajnos jó pár kérdés, amire remélem tudtok választ adni.
Van ez a dolog, hogy bizonyos lapok (amit nem lehet tudni ugye) nem szolgálják ki folyamatosan a proci terhelése alatt igénylő tdp hiányt, hanem alacsonyan tarja és ezáltal visszavesz a proci teljesítményéből. Ugye valami ilyesmiről van szó?.
1.Ez minden core i-s procit érint, vagy csak a 8.gen.-t? Még az előző gen.-t is? Vagy melyik gen.-t?
2.Csak a "simát" vagy a K-sakat is, vagy mindkettőt?
3.Ez csak ott van, amelyik proci turbo boost-os, vagy a turbo boost nélküli fix GHz-eseket is érinti? Mert, ha igen, akkor a fix GHz ugrálni fog például 4 és 3.4GHz között, vagy a turbo boost-os prociknál fog ugrálni "csak", vagy mindkettőnél?
4.Őszintén, ilyen nem kell, ha turbo boost-tal elérős vagy turbo boost nélküli 4GHz-es procit választanék, nagyon nem kellene egy fele-más megoldás, hogy hol ennyivel-hol annyival megy. Olyan kéne, és ez lenne az egyértelmű, hogy ha szükséges, akkor fixen tartsa a max. GHz-et ameddig kell, és ne vegye vissza az alaplap csak úgy. (nyilván nem az elégtelen hűtés miatt)
5.Ugye a lapokra nincs ráírva, feltüntetve ez a történet, vagy igen?.... Akkor hogyan kell egy procihoz lapot választani, ami nem gagyizza le, mert eddig könnyű volt megfelelő lapot választani, de ezek után már kétséges...
Itt ugye nem jön egyből az, hogy ehhez akkor természetesen egy gééémert lap kell, mert az tudja. Miért, a nem gééémer nem tudja ezt? Jó lenne, ha nem kellene ilyen gagyi dolog miatt 40-50k-s lapot venni csak azért, hogy a proci vigye, amit mutatnak a paraméterei. Egy 20-25k lap azért hajlandó tudni ezt vajon? Mert felesleges lenne csak ezért egy drága lap, amin sosem lenne használva az rgb és a sok rengeteg port, stb.
Egyenlőre ennyi lenne, de nyugodtan írjátok meg, hogy mi is ezzel a történettel a helyzet.

(#59082) Killer01 válasza Ice&Lime (#59081) üzenetére


Killer01
őstag

Csak coffee érintett, ott is OEM deszkánál jött elő a probléma. Szerintem túl van lihegve a dolog..

(#59083) attrax


attrax
aktív tag

Üdv, alaplap tönkre tud úgy menni hogy minden megy szépen csak pattog a hang? Hangkarit kiszedtem(pci emu1212 és most usb-s megy de az is pattog mindkét csatornán úgy néha néha de nagyon zavaróan.Néha elhallgat egy pillanatra.Amugy kiválóan futó rendszer win7/32

Unterschreiben

(#59084) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Hali.
Kitakarítottam gépet. A processzoron kívül mindent szét szedtem. Újra össze raktam most 4 síp hanggal fogad a bios. ASrock H97 Anniversary a lap.
Mi lehet a gond?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#59085) dugo_ válasza BorsóKorsodi (#59084) üzenetére


dugo_
veterán

Igazítsd meg a RAM-ot.

(#59086) BorsóKorsodi válasza BorsóKorsodi (#59084) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Bejött, köszi :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#59087) izee válasza izee (#59078) üzenetére


izee
senior tag

Plop boot manager segített, köszi.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#59088) Weaver


Weaver
senior tag

ITX lapról (lehet a probléma szempontjából ez lényegtelen) boot-olnék, csak egy sata dvd van rákötve, de ahogy a kezdő képernyő után boot-olna tovább, mindig az "out of range" monitor hibaüzenetet kapom. sima dsub van van a lapon, és a monitoron is. a moncsi egy Asus VH192D, de kipróbáltam egy régebbi 17" LG Flatron tft moncsin is. egy sentinel boot cd futna, tehát semmilyen grafikai elemnek nem kellene megjelennie (ha ez számít).

mitől lehet ez?

(#59089) Boldor1981


Boldor1981
újonc

Sziasztok !
Következő lenne a kérdésem hozzátok. Létezhet ,hogy amiatt indul újra a gépem meg fagy le ,mert az alaplapomon lévő DIMM ddr4-es memória foglalat hibás ? Ha csak egy memória modult használok, mindegy melyiket nincs fagyás ,se semmi. Ha benne van mindkettő ,működik minden, de nagyobb memória használatnál pl. játék... jön a kékhalál , lefagy , újraindul. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#59090) Killer01 válasza Boldor1981 (#59089) üzenetére


Killer01
őstag

2 modulod van és 4 slot? Akkor próbáld meg a másik két foglalatot.

(#59091) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Hogy lehet azt beállítani hogy , 3200mhz menjenek a rammok, ne2400 nak lássa?

(#59092) Ricko


Ricko
tag

Sziasztok!

Vettem egy működő komplett gépet. Szétszereltem, hogy kipucoljam. Pár napig így állt, amíg meg nem jött az új vga.
Ez lett benne csak kicserélve, minden más maradt. (elbírja a gép ezt a kártyát, előtte is hasonló volt benne)
Az összeszerelést követően amikor elindítom 2-3 másodperc után leáll, majd ismét elindul és leáll. Ez ismétlődik mindaddig amíg le nem áramtalanítom.
Volt bios reset, ramokat cserélgettem a slotokban, vga-t kiszedtem, elemet cseréltem, stb.
Ami számomra érdekes, hogy a speaker akkor sem csipog, ha kiveszem az összes memóriát, vagy ha nincs bent a vga (mondjuk van integrált).
Végig teszteltem, ramok, vga, táp tuti jók. A cpu-t még nem tudtam másik gépben kipróbálni. De szerintem az alaplappal van valami. Szerintetek?
Most fogtam, teljesen szétszedtem, a gépet de sehol nem látok külsérelmi nyomot (kondi púposodás, letört elem)
Esetleg van ötlete valakinek mi okozza? Nem értem mitől romolhatott volna el, mert semmi külső hatás nem érte. :F

[ Szerkesztve ]

(#59093) Killer01 válasza Ricko (#59092) üzenetére


Killer01
őstag

apple87: Aktiváld az XMP profilt.

Ricko: a., próbáltad gépházból kiszedve asztalon összerakva a konfigot? Lehet valami kontakt baja lett a beépítéskor.
b., A procit mindenképpen ki kéne próbálnod másik gépben, ilyen jelenséget elhalálozott proci is okozhat illetve nézd meg a procifoglalatot rendben vannak-e az érintkezők.

(#59094) Boldor1981 válasza Killer01 (#59090) üzenetére


Boldor1981
újonc

Megpróbálom, de idáig úgy nem mertem csinálni mert az alaplap rajzán úgy mutatja ,hogy a második és negyedik foglalatba kell tennem (egyszínűekbe) a két modult.

(#59095) raubisoda válasza Ricko (#59092) üzenetére


raubisoda
senior tag

Sajna azt kell mondjam,hogy az én meglátásom szerint az CPU hiba lesz.Ugyan így reagált anno egy vas mikor összedobtam havernak.Bizony proci gondok voltak.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#59096) apple87 válasza Killer01 (#59093) üzenetére


apple87
senior tag

Az miért van hogy hiába aktíválom nem marad úgy? mentés kilépésre viszem...

(#59097) Boldor1981 válasza Killer01 (#59090) üzenetére


Boldor1981
újonc

Áttettem, idáig még jó ! Ha véletlen megint lefagy ,újraindul vagy kékhalál lesz szólok. De nagyon köszönöm a segítséget.

(#59098) Ricko válasza Killer01 (#59093) üzenetére


Ricko
tag

Igen, gondoltam rá, hogy úgy összerakni, hogy asztalon, de este nem volt már kedvem kibontani a tápot is.
Majd lehet ma kipróbálom még ezt a lehetőséget. Proci foglalat rendben van. Majd csinálok képet.

(#59099) Ricko válasza raubisoda (#59095) üzenetére


Ricko
tag

Egyik havernak van 1151 -es alaplapja, majd megkérem őt, engedje meg, hogy kipróbálhassam nála a procit.
Nem értem mitől halhatott volna meg a proci, mivel ki se szedtem a foglalatból a szétszerelés idejére. De vannak csodák.

(#59100) havri1


havri1
félisten

Helló!

Van egy nagyon nagyon régi Asus P5B-MX WIFI alaplapom, benne egy intel 2160 proci, és 2x1gb DDR2.
Letöltőgépnek üzemel nonstop. Egy nagyon halvány chieftec 350W táppal van meghajtva, de szegénykém annyira halott már, hogy ha a DVD-t bekötöm, csak ciripel :DDD
Viszont anélkül jelenleg 74 nap az uptimeja. Szóval stabil, de baromi lassú. Távolról érem el, és borzasztó.
Nézegettem a lap támogatottsági listáját, és látom, hogy még a wattszörny Q6600-at is vinné. Persze új táppal..hűtéssel. Ezt hamar elvetettem. Viszont C2D közül az E6700-at még viszi. Na ilyet pont nem találtam eladót. Viszont C2DE6500-at igen, de az meg nincs a listában.. Szerk: Találtam 3e-ért 6700-at.
Szerintetek menne? Vagy ha találok C2DE6700-at, megérné a csere?
Gondoltam egy használt táp, 2x2gb DDR2, és egy cpu, talán 10-12-ből megvan.

:R

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.