Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Midway válasza quailstorm (#53848) üzenetére


Midway
senior tag

4 magos van benne .
Na kicserélem a kondit, hátha az a baja.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#53852) quailstorm válasza Midway (#53851) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha teheted a körülötte lévőket is cseréld ki, pár száz forint meg kézügyesség.

(#53853) MrDerekas válasza martin.p (#53850) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én inkább az elosztó "előtti", tehát az eredő aljzatra tippelek. Egyszerűen élet és hardver veszélyes a számítógépet földeletlen csatlakozóról üzemeltetni. Mondjuk mostanában elég sokan panaszkodnak (magam is tapasztalom) a random ébredésre. Látszólag teljesen idegen behatások eredményének tűnik, de logikusan gondolva inkább hihetetlen egybeesések. Szerintem a windóz egyik frissítése hozta ezt a jelenséget, biztosítva a kémkódok zavartalan működését a MS szerverei felé áramló adatok folyamatos fenntartására ;]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53854) martin.p válasza MrDerekas (#53853) üzenetére


martin.p
tag

Földelt a konnektor, közben megnéztük. Már magam sem tudom, hogy mire tippeljek. :F Az a baj, hogy nincs másik táp, alaplap, hogy megnézzem azzal. :/

(#53855) MrDerekas válasza martin.p (#53854) üzenetére


MrDerekas
addikt

Pedig egy tápot jó lenne keríteni. Ez hogy leválasztáskor kéhalálba kergeti a rendszert, súlyos hardver hibára utal. Lehet driver hiba is talán... Esetleg egy tiszta rendszertelepítést megpróbálhatsz.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53856) tpeter77 válasza Laccoss (#53840) üzenetére


tpeter77
addikt

szia,
WOL-t biztos hogy kikapcsoltam. A másikat át fogom nézni... köszi.

(#53857) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van két HDD-m, az egyik 1Terrás a másik 2. Tehát, nem tudom Raidba kötni őket és nem is szeretném.
Viszont van egy mappa ( családi képek, stb.) Amit szeretnék ha valós időben biztonsági mentene. Létezik ilyen vagy csak manuális módban? :R

Remélem jó helyre tettem a kérdést, HDD részben nem találtam ilyet.

(#53858) Midway válasza mokus1 (#53857) üzenetére


Midway
senior tag

Miért nem a dropboxba vagy egyéb helyre mented?
Az biztonságos.

(#53859) mokus1 válasza Midway (#53858) üzenetére


mokus1
addikt

Driveba fent van, de jövőre lejár az 1 Terra helyem és utána nem biztos, hogy szeretnék 3600Ft-ot fizetni havonta, ha +1 diskkel megoldható.
Bár lehet veszek majd egy NAS-t addigra.

(#53860) MrDerekas válasza mokus1 (#53859) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elvileg beállítható hogy mit és hova mentsen a win biztonsági mentője. Ezt kalibrálni is lehet. Ha nem is azonnalira, de a pár órától a 3 hónap intervallumig. Ha jól rémlik. Most lusta vagyok ránézni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53861) MATEO6600 válasza MrDerekas (#53846) üzenetére


MATEO6600
őstag

Be van állítva, pont ez a fura :F

(#53862) Benkovics91


Benkovics91
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni! Van nekem is egy MSI MS-9661 Speedster2 alaplapom 2 db AMD Opteron Quad-core 2352 procikkal meg van hozzá raid kártya is! De igazából azt nem tettem bele, de így vettem együtt az egészet! Szeretném rá telepíteni a windows 7-et és akármelyik sata csatlakozóba dugom a hdd-t egyiknél sem látja a bios! A telepítésnél így nem talál meghajtót ahová tudná telepíteni a rendszert! Ilyenkor mi a teendő?
A választ előre is köszönöm!

Üdv: Benkovics91

(#53863) MrDerekas válasza Benkovics91 (#53862) üzenetére


MrDerekas
addikt

A telepítőkészletbe kell integrálnod a sata vezérlőt, (sata driver) majd ezzel a módosított telepítővel nekiugrani a rendszertelepítésnek. Vagy a telepítés kezdetekor beadni neki a drivert, ahol erre lehetőség van. Egyébként a bios-ban engedélyezve van a sata vezérlő és a portok? (Lehet hülyeség, de jó pár hónapja, hogy ilyen lap dokumentációját nyálaztam és nem emlékszem van-e egyáltalán engedélyezni/tiltani.

(#53861) MATEO6600 Passzolom. Beállítási hibára tippelek vagy érintkezési hiba is lehet. Elég sok a lehetőség... Kísérletezz ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53864) Benkovics91 válasza MrDerekas (#53863) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Igazából nemtudom, hogy hol kell megnézni azt, hogy engedélyezve vannak e a portok meg a sata! Ilyen sata drivert honnan tudok letölteni?

Üdv: Benkovics91

(#53865) MrDerekas válasza Benkovics91 (#53864) üzenetére


MrDerekas
addikt

Holnap dobj egy pü-t. Tavaly volt hasonló lappal problémája egyik fórumtársunknak és akkor elég sok linket, doksit összeszedtem. Kikeresem és átküldöm, ha van közte érdemi.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53866) AdamzHU


AdamzHU
csendes tag

Sziasztok, egy problémával kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni. Használtan vett MSI H61M-P20-as alaplapomat és Intel i5-2400-as processzoromat összeszereltem, de a biosban, azt írja a processzor hőmérsékletére hogy 227 fokos, a rendszerére pedig azt, hogy 170 fokos. Ezek a számok nem csak irreálisan nagyok, de problémát is okoznak, mert a hűtőm max fordulatszámon üzemel folyamatosan, és eléggé zavaró számomra a nagy hangja. A hűtőt rendesen felszereltem, pasztát is használtam, nem hiszem hogy az lenne a probléma. AIDA64-ben a processzorra nyugalmi állapotban 40 fok körülit, játéknál max 70 fokot ír ki, ezek a számok a reálisak. A biosban nem tudom beállítani saját kezűleg a processzorhűtő fordulatszámát sem. Esetleg az alaplappal volna baj? Vagy valami mást kéne beállítani?
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#53867) Benkovics91 válasza MrDerekas (#53865) üzenetére


Benkovics91
csendes tag

Azt nagyon megköszönném! :D Holnap akkor írok!

Üdv: Benkovics91

(#53868) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok!

Sikerült tegnapi nap beszereznem az új gépemhez a cuccokat gondoltam összedobom és meg is vagyok. Előre leszögezem ez az első gép összeállításom, de telefonon keresztül megoldottam egy haverommal. Sajnos minden lépésnek eleget tettem, bent van minden a házban, de semmi reakció a bekapcsolásnál....
Se táp (link) se alaplap (link)
Ventije nem indul a bekapcsolásra mintha semmi nem történt volna. Talán alaplapon rosszul dugtam be a gombok kábeleit? Tudna valaki privátban segíteni? Vagy esetleg ötlet, hogy mi lehet a baj? Hogy tudom esetleg tesztelni tápot például? Vagy hogy jöhetnék rá a problémára. Köszönöm előre is . :R

(#53869) varmi2 válasza friccccc (#53868) üzenetére


varmi2
nagyúr

Első lépés. Fényképezd le a géped több szögből és tedd fel ide. Akkor megnézhetjük, hogy minden csatlakoztatva van-e, és jó helyre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53870) s3toraph válasza quailstorm (#53659) üzenetére


s3toraph
senior tag

Bocsi hogy csak most válaszolok.

4 mag nem kell, fölösleges és úgy már nagyon sokat fogyasztana.

Felmerjem rakni a legutolsó, F8d BIOS-t? Azt írja BETA verzió.
Régen csináltam BIOS frissítést. Ezzel az exe-vel mit kell csinálni amit le tudok tölteni? Rárakom egy FAT32-re formázott penyóra, majd mehet a gépbe usb2-be és gép újraindít?

Ha megy az OC, vagy nem megy és lejjebb veszi az órajelet, mindkét esetben automatán meg fogja tenni a beállításokat? Tehát ha berakom BIOS frissítés után a procit (most egy E8400 van kinézve), akkor el kell indulnia a gépnek vele?
A északi hídnak vajon nem okoz plusz hőtermelést az 1333 FSB?

Rendben, akkor marad ez a gyári CPU hűtő.

VGA nem lesz egyelőre, amíg bírja a kívánt felhasználási kört az integrált. Mivel minimális pénzből akarják kihozni, így egyelőre a tápcsere is elmarad, az E8400 miatt keletkező plusz 30W fogyasztást biztosan ki tudja szolgálni.
Sajnos szűkösek a keretek, de valamit lépni kell mert most már olyan lassú a gép hogy állításuk szerint 15 perc mire bejön valami neten és után is homokórázik sokat két kattintás között. Én inkább egy 1150 alapo raktam volna össze nekik, celeronnal + 4GB rammal, kb. 25 ezer (alaplap új, többi HA), de az most nem fér bele a költségekbe.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53871) alcsa válasza friccccc (#53868) üzenetére


alcsa
senior tag

Lama kerdes, tudom, de a tapon a kapcsolo az I-es allasban van?

(#53872) friccccc válasza varmi2 (#53869) üzenetére


friccccc
tag

Remélem jók lesznek.
:)
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-01/25/563208_jqisna5qcv8bmabp_img_20170125_093741840.jpg
https://prohardver.hu/dl/upc/2017-01/25/563208_hi5axfrxaxpnwncl_img_20170125_093816991.jpg

[ Szerkesztve ]

(#53873) friccccc válasza alcsa (#53871) üzenetére


friccccc
tag

persze :)

(#53874) friccccc válasza varmi2 (#53869) üzenetére


friccccc
tag

Még azt nm tudom pontosan hogy Power gomb jól van e bekötve.

A zöld vagy narancs a jó? (2tüskés)

A többi elvileg jól van....

Lehet hogy táp?...... :S

(#53875) varmi2 válasza friccccc (#53874) üzenetére


varmi2
nagyúr

Zöld a jó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53876) friccccc válasza varmi2 (#53875) üzenetére


friccccc
tag

Oké
Én is úgy gondoltam.
Akkor sajnos passzolok. :W

(#53877) friccccc válasza varmi2 (#53875) üzenetére


friccccc
tag

Esetleg még amivel szenvedtem:

Ezt akartam először lapba dugni , 6os és külön 2es ahogy látszik képen is. Ezt akartam abba dugni amiben most a 4es van a kövi képen. De szerintem 4est kell ugye? Mert ez a 6-2es kombó nem ment bele..... 4es simán kattanással a 8as bal felére.

[kép]
ezzel végül semmit nem csináltam ez kell valahova?:)

[kép]

ez lett a nyerő, jobbra tolva

(#53878) varmi2 válasza friccccc (#53877) üzenetére


varmi2
nagyúr

A 6+2 táp a vga-ba kell. Az alaplapba 4 pin kell, vagy 4+4 pines. De egy 4 pinessel is jó. Ha a 8ból a megfelelő 4 helyére van dugva. Az alaplap leírásában benne van, illetve egy féleképen egy helyre illeszkedi a 4 pin. Ha egyből belement, akkor az a helyes pozíció.
Ezért kellene kép az összedugott pcről, hogy meglássuk azt, amit te nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53879) friccccc válasza varmi2 (#53878) üzenetére


friccccc
tag

Küldtem képet.
De tökéletesen belement a 4es.
Mi lehet még a hiba?:S

(#53880) quailstorm válasza s3toraph (#53870) üzenetére


quailstorm
nagyúr

LOL?
50W-os a 4 magos procim. De ugye a tied nem támogatja, tehát tárgytalan.

De okoz hőtermelést, azért mondtam, hogy pasztázd újra a biztonság kedvéért.
Automatán fog indulni 1066-on.

Valami ott akkor el van baszva, mert Athlon 64-en vagy P4-en is lehet még netezni ennél milliószor gyorsabban. Ilyen gépnél beágyazott rendszer szintre kell butítani mindent és akkor még elmegy.

Én felraknám, te eldöntöd magadnak. Beta BIOS-t ASUS AMDK6-ra raktam legutóbb, nem pusztult bele. Mikrokód miatt muszáj.

Az önkicsomagoló exében 3 file van. Autoexec, flasher és BIOS.
Csinálsz egy Rufus freeDOS pendrive-ot, rámásolod a 3 filet bootolsz róla és felteszi.
Ha van BIOS-ból valami belső flasher mint nekem, akkor meg lehet floppyról. Én csak kimásoltam floppyra, beléptem a QuickFlashbe és kiválasztottam a ROM-ot.

Ha CPU csere után fagy, újraindul, akkor táp kuka.

(#53881) s3toraph válasza quailstorm (#53880) üzenetére


s3toraph
senior tag

50W ? :Y Én 4 magosokból S775-re csak 95W TDP-seket láttam.

"Csinálsz egy Rufus freeDOS pendrive-ot, rámásolod a 3 filet bootolsz róla és felteszi."
Az semmiképpen nem elég hogy FAT32-re formázom és rámásolom a 3 fájlt?
Floppy nincs a gépben. :D

Akkor az F8d BETA BIOS-t javaslod? Van egy korábbi nem BETA, az F7, ez elég lenne az E8400-hez, F6-ot ír hozzá. Megmondom őszintén zavar az a BETA jelző.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53882) friccccc válasza varmi2 (#53878) üzenetére


friccccc
tag

Miben tudok még segíteni? Kizárni a lehetséges hibákat? Mond és csinálom(ha tudom). Tápot máshogy nem tudom tesztelni h ad e áramot egyáltalán?
Köszi előre! :R

(#53883) quailstorm válasza s3toraph (#53881) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor F7-et tedd ha félsz...

Oprendszer nélkül nehezen fog működni, de Rufusszal FreeDOS-t csinálni 3 másodperc kb?

[link]

berakod mappába valahova a 3 filet, autoexecet akár át is nevezheted, és csak lefuttatod a bat filet a mappából

L-es Xeonok 50W-ot esznek, mint ami nekem is van. L5420 van nekem, L5408 a legolcsóbb.
2,5GHz 4 mag 6+6 MB cache elmegy még 2017-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#53884) varmi2 válasza friccccc (#53879) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hova küldted a képet?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53885) s3toraph válasza quailstorm (#53883) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem szeretném, hogy instabil legyen vagy valami gond, az a helyzet hogy másik városban laknak és nem tudok egyböl segíteni ha gond van. F7 marad úgy néz ki.

Ja hogy Xeon, oké így más. :)

Nagyon köszönöm a sok segítséget! :R

Két kérdésem maradt:
- Az északi híd alatt kb. olyan vastag a paszta mint a procihűtő alatt?
- Ha nincs WD40-em, az jó megoldás hogy fültisztító pálcikát megmártok acetonban és azzal tisztítom le? Pasztám van jó minőségű, arctic MX-2.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53886) quailstorm válasza s3toraph (#53885) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Unokatestvérem szerint jó az Aceton, én nem próbáltam.

Igen olyan vastag és ugyanúgy kell felkenni, ott a nyers lapkát találod nincs kupak.

Igen Xeon, de igazából marha mindegy olyan világban, ahol 2000Ft-ért ingyen postával eljön egy nútolt fóliázott L5408, amit csak be kell tenni.

(#53887) s3toraph válasza quailstorm (#53886) üzenetére


s3toraph
senior tag

Rendben. Köszönöm még egyszer. :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53888) friccccc válasza varmi2 (#53884) üzenetére


friccccc
tag

ide fórumba dobtam fel, de akkor újra:

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-01/25/563208_jqisna5qcv8bmabp_img_20170125_093741840.jpg

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-01/25/563208_hi5axfrxaxpnwncl_img_20170125_093816991.jpg

(#53889) AdamzHU


AdamzHU
csendes tag

Sziasztok, egy problémával kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni. Használtan vett MSI H61M-P20-as alaplapomat és Intel i5-2400-as processzoromat összeszereltem, de a biosban, azt írja a processzor hőmérsékletére hogy 227 fokos, a rendszerére pedig azt, hogy 170 fokos. Ezek a számok nem csak irreálisan nagyok, de problémát is okoznak, mert a hűtőm max fordulatszámon üzemel folyamatosan, és eléggé zavaró számomra a nagy hangja. A hűtőt rendesen felszereltem, pasztát is használtam, nem hiszem hogy az lenne a probléma. AIDA64-ben a processzorra nyugalmi állapotban 40 fok körülit, játéknál max 70 fokot ír ki, ezek a számok a reálisak. A biosban nem tudom beállítani saját kezűleg a processzorhűtő fordulatszámát sem. Esetleg az alaplappal volna baj? Vagy valami mást kéne beállítani?
Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#53890) varmi2 válasza friccccc (#53888) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miylen cpu van benne? Azt nem írtad. Milyen ram? Tettél az alaplapra csipogót? Az sem sípol? Eléggé átláthatatlan az a kábel rengeteg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53891) friccccc válasza varmi2 (#53890) üzenetére


friccccc
tag

Kingmax 8GB 2133MHz DDR4 memória

Intel Core i3-6100 BX80662I36100 processzor

Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G SSD meghajtó

Nem tudok semmiféle csipogóról:) nem is hallottam még ilyenről:)

Bocsi mi kéne, hogy jobb kép legyen róla? Mire koncentráljak jobban ?:)
:R

(#53892) varmi2 válasza friccccc (#53891) üzenetére


varmi2
nagyúr

A csatlakozókra koncentrálj a képekkel.
Ilyen a csipogo, a második és harmadik képen látszik.
Vedd ki a gépházból, és az asztalon inditsd le. Az a két tüske, amin a power gombot tetted, ha összeérinted egy csavarhúzóval, akkor el kell indulnia.
Vedd ki a cpu-t. tuti jól tetted be? Alatta az érintkezőlábak jól állnak, nincsenek elhajolva?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53893) friccccc válasza varmi2 (#53892) üzenetére


friccccc
tag

Meglesem,de valószínű minden ok. Délután elviszem egy ismerősömhöz aki ért hozzá. az lesz a legjobb :)
Azért köszi.
:R

(#53894) wilmots83


wilmots83
újonc

Sziasztok, az asus b150-C alaplapom biosában nincs olyan beállítási opció hogy az on board videoportok be legyenek kapcsolva és a vidikártya portjaival párhuzamosan is működjenek, vagy a vidikártyán lévő portok működnek vagy az alaplapiak, egyszerre nem mennek. Nagyon kéne hogy egyszerre működjenek tudtok erre valami megoldást?

(#53895) dras58


dras58
csendes tag

Sziasztok
A tanácsotokat kérném. Tegnap este a elkezdett "csipogni, pittyegni" a gépem. Másodpercenként vagy még sűrűbben jön a hang a hangszóróból amint bekapcsolom. Amikor a rendszerhangokat lekapcsolom akkor elnémul.Alaplapi hangkártya van csak. Az is mindegy, hogy a ház elején lévő jack-ba dugom vagy hátulra.
windows 7 64
Asrock H110M-HDV alaplap
i3 6100
8GB Kingston Fury 2133
WD 1T ezex
WD 320 GB aaks
120 GB Kingston Fury SSD
Crsair VX 450 Táp 6-7 éves, de nem púpos egy kondi sem, soha nem volt húzva a gép.
Régebben egy Crore 2 6750
9600GT ment vele
CM 690 ház
A merevlemezek mind 100%-osak HD Sentinel szerint

Előre is köszönöm a segítséget.

(#53896) Weareus válasza dras58 (#53895) üzenetére


Weareus
addikt

Ez valami hibajelzés lesz.
Itt nézz körül.

"Crsair VX 450 Táp 6-7 éves, de nem púpos egy kondi sem, soha nem volt húzva a gép."

Pedig nem kizárt, hogy a táppal lesz valami...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#53897) dras58 válasza Weareus (#53896) üzenetére


dras58
csendes tag

Akkor holnapig csipogni fog :W
Szétszedjük, kábeleket újra dugjuk.
Csak SSD-ről megpróbáljuk elindítani,
Én emlékszem rosszul, mintha régen maga az alaplap adta volna ki az éles sípoló hangot?
Lehet, hogy tévedek. Utoljára több mint 10 éve futottam bele hangjelzésbe.
Akkor a memóriával volt probléma .

(#53898) Weareus válasza dras58 (#53897) üzenetére


Weareus
addikt

Másik tápról indítani, ha van kéznél...? Egy próbát megér. Ha nem sípol: hiba megtalálva.

Alkalmasint jól emlékszel, szvsz, de ha az alaplapi speaker kàbele le van húzva a deszkáról - ami nem feltétlenül javasolt - akkor persze nem lesz csipogàs, de ez nyilván a hibajelenséget nem oldja meg...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#53899) quailstorm válasza dras58 (#53895) üzenetére


quailstorm
nagyúr

vedd fel a hangot, nekem inkább tűnik coil noise-nak mint BIOS beep-nek

yepp, apám gépében is le van húzva a PC speaker, mert interferál a táppal...

[ Szerkesztve ]

(#53900) Weareus válasza quailstorm (#53899) üzenetére


Weareus
addikt

Jó ötlet. :K

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.