Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) peteralbert7 válasza tigerscorpio (#21700) üzenetére


peteralbert7
tag

Gondoltam én is a tápra,de ez a probléma csak a biosfrissités óta jelentkezik.Most minden alapon van,csak a ventiprofilokat állitottam vissza.Az energiagazdálkodási sémákat töröltem,ram is alapon.Csináltam mem-tesztet,nincs hiba.Most is megy a háttérben egy film már 50 perce,Utorrent 615 torrent-el és eddig ok/kopp-kopp-kopp/CPU:42 fok,Alaplap:31fok,Vidkari:29fok.

(#21702) vimes


vimes
senior tag

Windows Vista telepítésekor eljutok addig, h ki kell választanom, h melyik partícióra szeretném a windowst telepíteni. Az ablak alján megjelenik egy üzenet, h adjam be az "Elsődleges IDE csatorna" illesztőprogjamját. Megnéztem az XP Eszközkezelőben az Elsődlrges IDE csatorna illesztőlrogram fájlokat (atapi.sys, IdeChnDr.sys, storprop.dll)kimásoltam őket 'systam32' ill. a 'drivers' mappákból, feltettem egy floppyra, meg a pendrivera, ahonnan megy a telepítő, de hiába, kitallózom a mappát ahova tettem a fájlokat, de azt írja, h nem található eszközillesztő(illesztőprogram). Most mi van? Ezeket a fájlokat kellene betallózni, nem? Vagy túl régiek, és frissebbek kellenének? Ha igen, akkor vki el tudja küldeni ezeket a fájlokat? Vagy egy linket, ahonnét le tudnám tölteni a frissebb fájlokat, amiket talán fel is ismerne/elfogadna a telepítő? Az XP már szinte használhatatlan azon a gépen... Előre is köszönet a segítségért.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#21703) tknof1871 válasza Viktoár (#21126) üzenetére


tknof1871
őstag

Mellesleg, az USB3.0-as PCIe bővítőkártyák biztonságosak? Azt hiszem a HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topikban olvastam arról, hogy a PATA-SATA átalakítók tönkreteszik a PATA HDD-ket és bár ez nem USB-s probléma, de nem tudom, talán a USB3.0 PCIe bővítőkártya is úgy nyúl bele egy rendszerbe, hogy előáll valamilyen hibalehetőség.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#21704) Viktoár válasza tknof1871 (#21703) üzenetére


Viktoár
addikt

Őszintén szólva fogalmam sincs hogy biztonságosak-e mert nem használok olyat.Nem hiszem hogy tönkretenné a hdd-ket,azért egy ilyen kártyának összetettebb az elektronikája mint egy sata-pata átalakítónak.Ha ennyire aggódsz akkor járj utána alaposabban,ebben sajnos nem tudok a segítségedre lenni. :( Egyébként kifejtették bővebben hogy miért/hogyan teszi tönkre a hdd-t az átalakító vagy csak valaki odaböfögte és akkor az úgy is van? :)

Üdv:Viktor

(#21705) steve24


steve24
aktív tag

Üdv!
Akadt egy probléma a konfigommal.
Mégpedig pár napja ujra indulgatott alkalomszerüen, mostanra már besem kapcsol,
A vinyok és a ventik pörögnek, jelet nemkap a monitor, nem sipol egyetsem, mégha kivettem a vga,memot és a cpu,t egyenként akkorsem!
Ez a konfig
FX6100 CPU
Gigabyte 970A-DS3
Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz
Gigabyte GT 610 1GB DDR3
500Gb samsung HDD
2Tb WD HDD
Nem volt húzva a hőmérsékletek rendben voltak,netezésre használtam,
Alaplap hiba lehet? Táp?
Elemet is kivettem, még kb 1hónapos
Köszönöm!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#21706) tknof1871 válasza Viktoár (#21704) üzenetére


tknof1871
őstag

mr_ricsi (PH! nagyúr). Ő mesélte el a történetet. A probléma oka egy hibás forrasztás. De djculture (PH! kedvence) is írt egy sommás véleményt ezekről a PATA-SATA átalakítókról. Ez a történet. Ez a válasz.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#21707) Hgovi válasza steve24 (#21705) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Másik táppal kellene megnézni a konfigodat.
Típus?

Üdv Hgovi

(#21708) steve24 válasza Hgovi (#21707) üzenetére


steve24
aktív tag

Jelenleg egy Fsp 500w, kipróbálom másikkal, de a táp nem volt meleg.
Olyan mintha lefagyna egxböl a rendszer. A kikapvsolóval nemtudom kikapcsolni csak a táp hátulján lévővel.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#21709) fenergie84 válasza steve24 (#21708) üzenetére


fenergie84
addikt

ha a lap bios postig sem jut el, nem sípol, ha nincs mondjuk benne memória, vagy VGA, akkor szerintem az alaplap a ludas, vagy valami érintekzési hiba, vagy csak egyszerűen beadta a kulcsot...

(#21710) Hgovi válasza steve24 (#21708) üzenetére


Hgovi
aktív tag

Én a tápra gyanakszom,mindenképpen tegyél egy próbát.

Üdv Hgovi

(#21711) steve24 válasza fenergie84 (#21709) üzenetére


steve24
aktív tag

Erre gondoltam, kipróbálom másik táppal, ha nem javul meg, vissza viszem a boltba, pcx , kicserélik vagy megcsinálják? Mennyi idő?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#21712) steve24 válasza Hgovi (#21710) üzenetére


steve24
aktív tag

Remélem hogy a táp. Úgyis akartam venni másikat.
Köszönöm a sigitséget mindenkinek

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#21713) fenergie84 válasza steve24 (#21711) üzenetére


fenergie84
addikt

ha másik táppal is ezt műveli, akkor vissza a boltba :K
nem tudom mennyi az ügyintézés átfutási ideje, anno, ha jól emlékszem nekem 3 hét alatt volt meg náluk.

(#21714) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Ebbe a konfigba milyen legjobb procit tudok beletenni? Core2? Típus?

THX

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21715) fenergie84 válasza Newyorker (#21714) üzenetére


fenergie84
addikt

nem linkeltél semmit...

(#21716) syberia


syberia
veterán

Gondoltam kipróbálom a virtu mpv-t, rádugtam a dvi kábelt az alaplapra, a 7850 a helyén volt...nem adott képet. A bios-ban engedélyeztem a virtu opciót, segítsetek hogy mit hagyhattam ki! :R

https://howbad.info/

(#21717) Newyorker válasza Newyorker (#21714) üzenetére


Newyorker
addikt

:W :W :W

http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/ProfessionalPC/ESPRIMO/P/EsprimoP5905.htm#specs

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21718) fixer92 válasza Newyorker (#21717) üzenetére


fixer92
aktív tag

Az alaplap 945G chipset-es az pedig elviekben ezeket a procikat támogatja de ez a chipset támogatása, nem feltétlen jelenti azt, hogy ez az alaplap támogadja, delviekben kellene! Azonban felhívom a figyelmed, hogy ez több dologtól: BIOS verzió, PCB is függhet, hogy mit támogat.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#21719) Viktoár válasza Newyorker (#21717) üzenetére


Viktoár
addikt

Az alábbi procikból válogathatsz:

Intel Pentium D processzorok, LGA775, 1066/800/533 MHz-es FSB-vel,
Intel Pentium 4 processzor, 775, 1066/800/533 MHz-es FSB-vel,
Intel Celeron D processzorok, LGA775, 533 MHz FSB-vel

Üdv:Viktor

(#21720) flash- válasza WP14 (#21699) üzenetére


flash-
veterán

értem

de egy ilyen eltron vagy ilyesmi vezérlő amúgy mennyivel rosszabb egy intel(stb)vezérlőtől?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21721) fixer92


fixer92
aktív tag

Szerintetek mitől lehet, hogy alkalom adtán, van hogy 1 héten egyszer van h 2 naponta, bekapcsolom a gépet betölt a win, az asztal, és ott lefagy, reset és utána megy rendesen. 2 alaplappal is előfordult. Okozhatja ezt tűzfal vagy vírusirtó? Vagy valami más program?

"Victory loves preparation!"

(#21722) flash- válasza fixer92 (#21721) üzenetére


flash-
veterán

írtad hogy 2 alaplapnál is előfordult már.
de ugyanazzal a vga-val vagy rammal vagy táppal v hddvel?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21723) syberia válasza fixer92 (#21721) üzenetére


syberia
veterán

BIOS-ban minden alapon van? Mintha a ramod nem érezné jól magát a mostani beállításon, csak tipp :)

https://howbad.info/

(#21724) fixer92 válasza syberia (#21723) üzenetére


fixer92
aktív tag

Minden ugyan az, újratelepítés után jött ez elő, a ramok alapon mennek 1,5V 1333mhz
Az alkatrészek hibátlanok, mert ha a legelején nem jön elő akár naphosszat is mehet gond nélkül...
Táp egy FSP Aurum 500...
Szerintem valami program miatt lesz, pedig alap indulásnál csak a vírusírtó, meg a tűzfal indul. (gyanítom hogy a 2 közül valamelyik)

"Victory loves preparation!"

(#21725) flash- válasza fixer92 (#21724) üzenetére


flash-
veterán

nézd meg bluescreenwiev-progival

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21726) syberia válasza fixer92 (#21724) üzenetére


syberia
veterán

Ha van külön tűzfal a vírusírtódban, akkor lődd ki a beépített tűzfalat.

https://howbad.info/

(#21727) fixer92 válasza flash- (#21725) üzenetére


fixer92
aktív tag

Kösz a tippet megvolt, nézd csak
Szerintem valami progi. Visszaraktam a régebbi vírusirtót meg tűzfalat (ami ujratelepítés előtt volt) most teszt ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#21728) Newyorker válasza Viktoár (#21719) üzenetére


Newyorker
addikt

ebből melyik sorozat a legjobb?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21729) tigerscorpio válasza peteralbert7 (#21701) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

és akkor most... ?

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#21730) Viktoár válasza Newyorker (#21728) üzenetére


Viktoár
addikt

Én AMD párti vagyok de ha a helyedben lennék akkor az alábbiakból próbálnék beszerezni egyet.

Ezekből mindegyik 2 magos cpu:

A 800-as széria:
Intel Pentium D Processor 840 (2M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 830 (2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 820 (2M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 805 (2M Cache, 2.66 GHz, 533 MHz FSB)

A 900-as széria:
Intel Pentium D Processor 960 (4M Cache, 3.60 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 950 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 945 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 940 (4M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 935 (4M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 930 (4M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 925 (4M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 920 (4M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)
Intel Pentium D Processor 915 (4M Cache, 2.80 GHz, 800 MHz FSB)

Jobb lenne ha egy inteles emberke is megerősítené. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21731) Viktoár válasza Newyorker (#21728) üzenetére


Viktoár
addikt

Érdemes lenne utánanézni hogy pontosan milyen revíziós a lapod mert nem mindegyik támogatja a Pentium D procikat.A legrosszabb esetben a Pentium 4 551 vagy 640 lesz a maximum.Ezek nem két magosak de 2 szálon mennek így majdnem olyan mintha 2 magos lenne.

Szóval nézd meg mi van a lapra írva mielőtt veszel hozzá procit. :K

Üdv:Viktor

(#21732) Newyorker válasza Viktoár (#21731) üzenetére


Newyorker
addikt

Az a baj, hogy irodai gép, most egy 2,8-as cerka van benne 1 giga rammal :) irodai munkára érdemesebb nagyobb procit bele venni, vagy még ramot, mert az max 4 menne bele :) nos?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21733) steve24 válasza fenergie84 (#21713) üzenetére


steve24
aktív tag

Köszönöm a segitséget táp ügyileg. tényleg az volt a baj, vagyis inkább érinkezési hiba!
Túl sokat fogyaszt a CPU (95W). amikor összeraktam kb 1 hónapja nem volt ilyen a táp 4pin es csatija.


.
hát kiváncsi leszek hogy ez meddig birja
Thermaltake Hamburg 530W sikerült vennem. vagy lett volna egy CHIEFTEC 500W oem.
De a házam is ilyen márkáju és inkább ezt vettem.

Köszi a segitséget!
:R :R

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#21734) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Tud valaki abban segíteni,hogy a HDD amit nem használok ne pörögjön állandóan.Az op SSD-n van és marhára zavar,hogy a HDD állandóan megy.KB 15-20 perc után kapcsol ki.
Hogy lehet beállítani ?I
Itt hiába állítom nem használ.

(#21735) vigyoricsiga


vigyoricsiga
csendes tag

Hátha valaki tudna segíteni lenne egy MSI 760GM-P23FX alaplapom és egy fx8120 procim a problémám ha elkezdem terhelni a procit pl.:everestel pár pillanatig normálisan mutatja a hőfokot majd 50 fok után egyszer csak felugrik 255 fokra és azután még megy 1-2 percig majd ki is kapcsol vagy lefagy az alaplapra most tettek új biost de az sem segített.Valakinek valami ötlete ez alaplap vagy proci gond lehet?

(#21736) Ruszki válasza vigyoricsiga (#21735) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát az a hőfok egy kicsit túl sok szerintem!
Én megnézném a hűtést az alaplapon a biztonság kedvéért!
Esetleg ha mással teszteled,úgy mi a jelenség!?
Az is lehet,hogy nem jó az alaplapi szenzor!
Mert ahogy elnézem a max. hőmérséklet az 61°C.
Összességében én azt mondom lap vagy proci!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21737) Ruszki válasza baboss (#21734) üzenetére


Ruszki
senior tag

Nem lehet,hogy a háttérben fut valami ami esetleg használná azt a HDD-t ami folyamatosan "pörög",mert ha jól tudom akkor a Win. automatikusan kapcsolgatja persze ha szűksége van rá.

Ha esetleg gond,hogy nem szerkesztettem az előzőt akkor moderáljátok nyugodtan! :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21738) baboss válasza Ruszki (#21737) üzenetére


baboss
őstag

Játékok vannak rajta.Semmi más. :F

(#21739) Ruszki válasza baboss (#21738) üzenetére


Ruszki
senior tag

Feladatkezelőben esetleg nézd meg nem e fut valami!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21740) baboss válasza Ruszki (#21739) üzenetére


baboss
őstag

A rendszer visszaállítás be van kapcsolva.Kikapcsoltam de nincs változás.
Ezek futnak.

(#21741) C1trom


C1trom
tag

Egy korábbi posztomból:
"Van egy komoly gondom, vettem egy MSI FM2-A55M-E33-as lapot. Bele egy A6-5400k apu + 2*2 Gb g.skill 1600Mhz 1.5v ripjaws memória. (plusz sata-s vinyó meg egy optikai meghajtó). Az egészet egy 450w-os FSP táp hajtja és az előző rendszert stabilan szolgálta. A monitor az alaplap vga portjára van kötve, mert igp-t akarom használni.
Elvileg minden össze van dugdosva, felpörög a cpu venti, a monitor látszólag bekapcsol, de csak egy üres fekete képernyő fogad és nem indul a rendszer. Semmi szöveg, se uefi se semmi. Nyomkodom del-t, f2-t f4-t f12-t meg mindent amiket általában a bios behívására használnak, de semmi reakció."

Tápegység, proci (benne gpu), memória, hdd, stb garantáltan működik, mindet teszteltem más gépben. Valami nem stimmel a lappal, vagy én hagytam ki valamit? (utóbbi azért gyanús, mert ez már a második ilyen típusú lap nálam ami ugyanezt produkálja.. és egyszerűen nem akarom elhinni hogy kifogtam egy ugyanolyan rosszat, pedig nem is ugyanabból a boltból vettem...) Persze az sem kizárt hogy az egész széria trágya, csak én nem hallottam hírét (pedig utánanéztem).

Van valami tippetek.. vagy mehetek megint gariztatni? (és a továbbiakban mellőzöm az MSI-t)

[ Szerkesztve ]

(#21742) Ruszki válasza C1trom (#21741) üzenetére


Ruszki
senior tag

Van a lapon esetleg speaker-ed mert az ilyenkor jó ha van rajta!!
Lehetne tudni mi a baja persze ha eljut addig!
Ha esetleg nincs rákötve akkor tedd meg.
Aztán hátha okosabbak leszünk!

Ne csináld,hogy nem jók az FM2-es lapok mert én is arra szeretnék váltani majd lassan..... :)

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21743) Tarill


Tarill
őstag

hy

a mostani asrock z68 pro3 gen3 alaplapom, ami lassacskán 2 éves lesz, felismerne pl egy gtx titan-t vagy 780-at? ami ugye nincs egy hónapos vga, a legfrissebb driver van fent de az is egy éves már...:D

[ Szerkesztve ]

(#21744) baboss válasza Ruszki (#21739) üzenetére


baboss
őstag

2 db 1TB WD nem búg csak a Samsung HDD zörög egyfolytában. :U

(#21745) Ruszki válasza Tarill (#21743) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mind a kettő PCI-Express 3.0 x 16.
Szóval szerintem tudja igen de javítsatok ki ha tévedek!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21746) Ruszki válasza baboss (#21744) üzenetére


Ruszki
senior tag

Esetleg nem lehet gond a felfogatással!!?? :D

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#21747) baboss válasza Ruszki (#21746) üzenetére


baboss
őstag

A felfogatás biztos hogy jó.Egyfolytában ki-be kapcsol azóta mióta 1 percre állítottam a kikapcsolást.Csak játék van rajta ami nincs is telepítve mivel az op még friss a gépen.

(#21748) Newyorker válasza Newyorker (#21732) üzenetére


Newyorker
addikt

:U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#21749) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Gigabyte ma790x-ds4, kikapcsolt állapotban, van valamelyik külső usb-n 5volt?

(#21750) Viktoár válasza Newyorker (#21748) üzenetére


Viktoár
addikt

A cerka procik elég low kategória,szerintem azt érdemes lecserélni a laptól függően legalább egy pentium 4 D 640-re.Esetleg még egy giga ram is jól jöhet,de csodát nem kell tőle várni.Ha számszerű adatot kéne írnom akkor úgy ~30% pluszt jelentene a proci csere,persze felhasználástól függően.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.