Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) mutyi


mutyi
őstag

Adott egy MSI 945p-neo alaplap, melyben 2 darab 256mb-os memória csücsült.
Most újratelepítem a gépet és vettem bele 1 darab 1gb-os modult. Mivel ebben a lapban 2-2 memória foglalat van, ezért gondoltam benne hagyom a 2 darab 256.os memóriát és a másik 2-es slotba meg az új 1gb-os modult.
Na a lényeg,hogy ha összeeresztem a két 256-os meg az 1gb-os modult,akkor akár a Windows betöltése, a Windows rendszer is kb. 10-szer olyan lassú lett,mint előtte a sima 2darab 256-os rammal.

Mi a francért nem szeretik egymást?
Most ráküldtem egy memtest-et és ott is totál be van lassulva a teszt is, ráadásul azt írja ki, hogy
slot 0: 1024 mb A-data
slot 1: 512mb
slot 2: 512mb
Szóval a két 256-os modult most külön külön 512-nek érzékeli?

(#21052) fbeni91


fbeni91
tag

Üdvözlök Mindenkit!

Alaplapom Albatron K8X800 Pro 2. 754-es alaplap!

Eddig egy AMD Athlon 64 3000+ proci volt benne ami fel volt húzva 2445MHz-ig!
Most tettem bele egy 3400+ proci ami 2.42GHz müködik. Természetesen ez jóval nagyobb hűt termel mint elődje. de viszont valamiért az északi hidam is kegyetlenűl melegszik. 53 fokon van most! Ez mitől lehet? eddig sosem volt ilyen meleg! :/ Ezt a speedfan temp1-nek írja. de a temp2 is ugyan ilyen meleg. ami viszont nem tudom h mi! :/

Kérdés a következő!
Mitől melegszik enyire az északi hidam, és az a temp2??
Mit jelent a temp2? Déli híd?

Helyes írásomra nem kérek kommentett! :P
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#21053) Rivaul válasza fbeni91 (#21052) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem ide tartozik. De! Ha tudod hogy nem írsz helyesen, akkor igazán nem értem a dolgot. Automatikusan javítja az oldal a szavakat... Még tanulhatsz is belőle ha figyelsz egy kicsit. Nem értem hogy embereket nem zavar az hogy díszítősor van a comment box-ban... Ez nem igazán ellened szól csak még az aprón is vannak értelmezhetetlen hirdetések...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21054) #65675776 válasza Rivaul (#21053) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem az oldal, a böngésző.

(#21055) Totheground


Totheground
addikt

Hali!

FM2A85X Extreme4-M (mATX) kapra ráfér a Scythe Shuriken Rev. B venti?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21056) Rivaul válasza #65675776 (#21054) üzenetére


Rivaul
addikt

Úgy látszik ma folyton belefutok abba amit ki kell javítanod :) Ffox-ot használok s az kijavítja. Úgy gondoltam az oldal is figyeli. Bár ez nem változtat az alap igényeken. Ha olyan böngészőt használ valaki ami magától ezt nem teszi meg, az vehet annyi fáradtságot hogy kitölti ezt a hiányosságot. Főleg ha tisztában is van vele. Bár lehet csak én vagyok túl nagy igényű.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21057) flash- válasza Lenry (#21048) üzenetére


flash-
veterán

be van kötve a csipogo de nem csipog

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21058) flash-


flash-
veterán

arra is gondoltam hogy azért nincs kép-azért áll le a gép inditás után 5-8 másodperc után(és folyamatosan világit a capslock-numlock scrollock) mert a bios nem ismeri a procit...
esetleg a ramot nem ismeri és azért csinálja?
(asus lapoknál fel van valahol tüntetve hogy melyik biossal van az a lap?tehát rá van valahol írva a lapra,vagy a dobozára?esetleg serial szám alapján nagyker meg tudja mondani?)

lehet őrült kérdés de egy jól müködő képre rá lehet közvetlen vagy valami eszközön keresztül csatlakoztatni egy másik alaplapot hogy le frissitsük a biosát?
vagy csak úgy lehet ha tesz az ember bele olyan procit amit 'ismer' a bios?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21059) Lenry válasza flash- (#21058) üzenetére


Lenry
félisten

ha nem ismerné a procit, akkor azt kiírná, vagy egyáltalán el sem indulna

a BIOS verziót nem igazán szokták ráírni, esetleg a dobozának az oldalán lévő fehér matricán nézz körbe.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21060) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Közben kiderült, hogy a vga nem tetszett az alaplapnak és azért nem lehetett húzni. :(((

(#21061) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget,szeretnék kérni. A kislányom számítógépe egyszer csak nem indult el csak a ventik pörögnek fel,de a monitor be sem kapcsol. Próbálkoztam bios resettel,egyenként kivettem a hardvereket,végül darabokra szedtem. Nem maradt csak az az alaplap,proci,memória,(integrált vga-val). Viszont így sem indult el,ezért kezdek gyanakodni a deszkára ami egy foxconn 45gm/cm. Próbálkoztam másik táppal,memóriával,és egy régi működőképes procival is,de csak a ventik pörögnek fel. A kérdésem az volna tehetek még valamit az ügy érdekében,vagy vehetek rögtön alalplapot? köszönöm :R

(#21062) Viktoár válasza fonseca (#21061) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Mivel az alaplapon kívül minden hardvert tudtál csereberélni így kizárásos alapon a lap hibájára tippelnék.Csipogó nincs a lapra dugva hátha "elcsipogja" mi a bibi?

A lapot is kiszedted a házból?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#21063) fonseca válasza Viktoár (#21062) üzenetére


fonseca
tag

Szia. Na pont ez a bajom,csak nem írtam le hátha valaki rátapint. Miért nem csipog semmit? Idáig jó volt a csipogója,és máskor hardveres problémánál "elénekelte" hogy mi fáj neki.. Természetesen kiszedtem a házból,és a szőnyegen raktam össze.

(#21064) Viktoár válasza fonseca (#21063) üzenetére


Viktoár
addikt

Szerintem mindent megpróbáltál amit házi körülmények között meglehet.
Arra gondoltam hogy hátha valami apró kontakhibája lehet és melegen még beindul.Tedd ki a napra egy kis időre (hőtágulás miatt még lehet hogy lesz kontakt) hátha úgy még beröffen.Persze ezzel nem mész sokra csak egy lehetséges okot néznék meg. :)

Üdv:Viktor

(#21065) fonseca válasza Viktoár (#21064) üzenetére


fonseca
tag

:) Napra? Egy próbát megér mondjuk,bár nem fűzök hozzá sok reményt. Átnagyítóztam,de nem találok égésnyomokat,sem pedig gyanús kondit. Nem látom hogy külső behatás érte volna,szerintem egyszerűen megdöglött. Az okát pedig nem értem,úgy tűnik kifog rajtam. :((( Mindegy,köszi a segítséget. Nézek másik deszkát. :R üdv

(#21066) L1ZRRR


L1ZRRR
senior tag

Urak,

3770k IHS modját meg lehet úgy csinálni, hogy ne látszódjon a nyoma?
Néztem videókat és ilyen fekete ragasztóval volt rögzítve vele a kupak, olyan fekete ragasztót hol lehet kapni?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#21067) Rivaul válasza L1ZRRR (#21066) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha garis akkor bukod. Nem fogod tudni úgy visszaragasztani mint a gyári. Neki se állj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21068) L1ZRRR válasza Rivaul (#21067) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Igen garis még,

Csak azért kérdeztem, mert elég jelentős hőfokokat lehet nyerni vele ahogy láttam.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#21069) Zaja2 válasza fonseca (#21065) üzenetére


Zaja2
senior tag

Nyugi,nem vagy egyedül ebben az ügyben. Van egy lapom,ami nekem sem sípol,de nem is rottyan be.

Kimértem multival a kondik talpait(nem mondom,nagy munka volt mindről megtudni,hogy mennyit kell leadni)

Ha esztétikailag nincs semmi baja,attól még,ahol az emberi szem nem látja,ott hibázhat.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#21070) Rivaul válasza L1ZRRR (#21068) üzenetére


Rivaul
addikt

Biztos, hisz leszeded a kupakot a csak a mag-ra teszed a hűtőt. Nem lesz ami felfogja még a meleget. Viszont le is sarkazhatod a procit. A ragasztót meg nem fogod tudni gyárihoz még csak közeli minőségben sem felvinni. Nem próbálnám meg a gari lejártáig s utána is csak érzéssel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21071) L1ZRRR válasza Rivaul (#21070) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Értem, csak kérdés volt, nem terveztem csak kíváncsi voltam .)

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#21072) zek47


zek47
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy H55-ös Intel gyártmányú lapot az apróról, teszteltem, megy rendesen. Egy problémám van. A chipseten passzív borda van. Ha nem hűtöm, nagyon felforrósodik, szaga is van. Ez normális? Tettem rá egy ventit, így ok, de szeretném tudni, ez hiba-e. Van egy másik H57-es lap használatban itthon, azon nem forró a chipset.
Köszönöm a segítséget.

(#21073) Rivaul válasza zek47 (#21072) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha már szaga is van az bizony hiba :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#21074) Luminary


Luminary
csendes tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy körülbelül mekkora a fogyasztása egy P35 ICH9 -es lapnak 4GB DDR3 -al?

(#21075) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Egy Asrock Z68 Extreme3 Gen3 lappal kapcsolatban lenne egy problémám. A probléma akkor kezdődik, ha USB3-as csatiba be van dugva egy USB3-as kártyaolvasó. Ilyenkor az alsó kettő USB2-es portban egyáltalán nem működik az egerem (Logitech M705, wireless, unifying vevővel), a felső kettőben pedig erősen laggol WIndows alatt és már a BIOSban is ugyanez a helyzet. Szintén Logi billentyűzettel is hasonló a helyzet. Próbálkoztam USB controller firmware frissítéssel is, de semmi eredmény. Ha a kártyaolvasó nincs bedugva, gond egy szál sem. Más USB port nem nagyon játszik, sajnos eléggé el vagyok látva USB-s eszközökkel. Mit javasoltok megoldásként?

[ Szerkesztve ]

(#21076) Lenry válasza Luminary (#21074) üzenetére


Lenry
félisten

nem hiszem, hogy találhatunk pontos adatokat a teljes alaplapra levetítve, de hozzávetőleges értéknek jó tudni, hogy a P35 TDP-je 16W, az ICH9-é pedig 2,5 - 4,3W (verziótól függően)

más komolyabb fogyasztó nincs egy alaplapon (a procit és annak tápellátását nem számolva), szóval mindenestől olyan 30W körül lehet számolni, plusz a RAMok, de arról nem tudok ennyi infóból mit mondani.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21077) BogyóBP válasza L1ZRRR (#21071) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mire jó megskalpolni a CPU-t? vegyél rá normális hűtést és akkor nem fog melegedni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#21078) L1ZRRR válasza BogyóBP (#21077) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Alapból jobban melegednek, mivel gyárilag elvan b@szva a pasztázása.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#21079) BogyóBP válasza L1ZRRR (#21078) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem AMD procim van, akkor annak is lelehet venni a kupakját?én inkább nem kockáztatnám meg. Nem hiszem hogy a pasztázás a fő gond, nem véletlen van rajta a kupak, mert így nagyobb felületen oszlik el a termelődő hő és nagyobb felületen tud így érintkezni a hűtő is.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#21080) Luminary válasza Lenry (#21076) üzenetére


Luminary
csendes tag

Köszönöm! Nagyon hasznos infó volt.

(#21081) superecneB


superecneB
őstag

Lehet valami baja egy gépnek, ha az alaplap a saját dobozában lévő saját szivacsában van? Le szeretném tesztelni, hogy működik -e meg egy operációs rendszert telepíteni és még nem jött meg a gépházam. Simán az asztalon összeraknám erre a pár órára a cuccot, ha ESD-s a szivacs.

(#21082) #65675776 válasza BogyóBP (#21079) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az AMD forrasztja a kupakot, ahogy sokáig az intel is tette. IB-nél viszont visszatértek a pasztázásra és ragasztásra, de nem éppen jó minőségű hővezető pasztát használnak.

superecneB: Semmi baja nem lesz tőle.

[ Szerkesztve ]

(#21083) Luminary válasza superecneB (#21081) üzenetére


Luminary
csendes tag

Többször is működtetem már így alaplapot és semmi gondom nem volt. Elméletileg semmiféle formában nem közvetítheti az elektromosságot. A biztonság kedvéért a szivacs és az asztal közé szoktam tenni még egy antisztatikus zacsit.

A dobozt simán kihagyhatod, úgy is csak útban lenne. A hdd -t az oldalára szoktam állítani.

[ Szerkesztve ]

(#21084) superecneB válasza Luminary (#21083) üzenetére


superecneB
őstag

Tehát ha az alaplap doboza az asztalon, a tetején a szivacsa, winchester a kis ESD-s zacsiján csücsül, táp simán a fa asztalon, ez nem gond?

Köszönöm mind kettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#21085) potyi23


potyi23
senior tag

hi. van egy ASUS p8Z77 V-Le plus laopom,most tettem fel az uj rendszert. APRP Utility- t szukseges feltennem ? mire szolgal ?

(#21086) jenei0330


jenei0330
tag

Helló, tudna nekem valaki segíteni, hogyan lehet usb-ről rendszert telepíteni? :F Dell sx26-ra akarok, mivel nincs benne optika, csak fdd

(#21087) Luminary válasza jenei0330 (#21086) üzenetére


Luminary
csendes tag

Nekem volt egy Dell gx280 -am, azzal úgy működött a dolog, hogy beléptem a BIOS -ba, ott rádugtam a pendrive -ot, azután Alt Gr + Ctrl + Del -t nyomtam, majd beléptem a BOOT menübe, kiválasztottam, hogy USB -ről kezdjen és így már indult a telepítő.

(#21088) superecneB


superecneB
őstag

A képen piros pöttyel jelölt pineket ha összeérintem, akkor elindul a móka igaz?

(#21089) Luminary válasza superecneB (#21088) üzenetére


Luminary
csendes tag

A PWR -t és a GND -t kell egy pillanatra rövidre zárni, igen.

[ Szerkesztve ]

(#21090) #65675776 válasza superecneB (#21088) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illene neki.

(#21091) superecneB


superecneB
őstag

Minden megy flottul, köszi srácok! :R

Egyébként majd ha a házba rakom be, akkor mindegy, hogy a pwr button csatiját, függőlegesen tehát a felső pwr btn# és az alatta lévő GND vagy, a jobbra mellette lévő GND-be dugom?

[ Szerkesztve ]

(#21092) Luminary válasza superecneB (#21091) üzenetére


Luminary
csendes tag

Szívesen! Nagyon szeretek egyébként így járatni egy gépet, külön élvezet. :)

A jobbra mellette lévő a javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#21093) jenei0330 válasza Luminary (#21087) üzenetére


jenei0330
tag

Köszi, megpróbálom.

(#21094) superecneB válasza Luminary (#21092) üzenetére


superecneB
őstag

Én nekem sincs vele gondom meg régebben építettem így párszor, de mióta egy elektronikai gyártó cégnél dolgozom és volt egy komolyabb előadás az ESD védelemről azóta földelem magam gép szereléskor stb.
Meg az az igazság itt van mellette a nyomtató, aztán ha bejön nővérem nyomtatni, ahogy csapkod simán lezúzhatja az új rendszert :)

(#21095) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Az én alaplapomon nincs USB3. De van USB3-ra alkalmas dokkolóm. Tehát a szűk keresztmetszet az alaplapom. Ha veszek egy USB3.0 PCI-e kártyát, akkor ugyanazt fogom tudni, mint egy eleve USB3-ra alkalmas modernebb alaplappal, vagy lesz valami hátránya a külön USB3.0 PCI-e kártyának?

Ezek a kártyák kb. 3000 forinttól (2 db külső USB3 port) kb. tizenpárezerforintig tejednek (szintén 2 db külső USB3 port). Az árak ilyen nagy szórása miből ered? Vannak gagyi kártyák, amiket kerülni kell?

De például a DeLock 89273 1 x extern 1 x intern USB 3.0 PCI kártyának ha jól értem van 1 darab külső és egy darab belső USB3 csatlakozása. Belülre minek USB csatlakozás?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#21096) BB3nce


BB3nce
tag

Sziasztok!
Alaplapcsere (giga p35 ds3->giga ep43 ds3l) után kell win reinstall?
Köszi :))

(#21097) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Megint itt vagyok.. :((( A tönkre ment foxconn 45 gm/cm deszka helyett sikerült olcsón,és gyorsan egy másik szart vennem Asus p5vd2-mx-se-t. A problémám csak annyi hogy miután beszereltem "cpu ucode loading error" hibával fogad. Két különböző procival próbáltam (E6700,ésE2180),és mindkétszer ugyan az a bibi. Ráadásul az E6700-at csak 1200-on hajtja,és csak 1 magot lát... :Y A 2180 paraméterei rendben vannak,de vele sem jutok tovább,Win indításnál azonnal fagy. Természetesen bios reset megvolt.

(#21098) caffe


caffe
csendes tag

Hellosztok. infó kéne nekem van egy asus A7V880 alaplapom illetve benne ketyeg egy amd 2.2 proci .A kérdés ér e valamit vagy dobjam ki a kukába:? előre is köszönöm

(#21099) Viktoár válasza tknof1871 (#21095) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Az alaplapodtól is függ hogy menni fog-e az usb 3.0 maximális sebességgel. Az usb 3.0 elméleti átviteli sebessége 5 Gbit/sec=640 MB/s viszont ha az alaplapodon a PCI Express slot 1.0-ás akkor nem tudod kihasználni mert az maximum 250MB/s sebességre képes.A 2.0-ás slot már használhatóbb de a legjobb lenne a 3.0-ás.[link]

A belső csati meg ezért jó:

Üdv:Viktor

(#21100) Rivaul válasza BB3nce (#21096) üzenetére


Rivaul
addikt

Minden komolyabb hardver csere után elkél egy új rendszer. A deszka is annak számít.


caffe
Attól függ mire szeretnéd használni. Egy gamer konfigot nem építesz rá de netezni s filmet nézni teljesen jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.