Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#400) spe88 válasza Istv@n (#399) üzenetére


spe88
senior tag

Igen ugyanazt írja ki! Szóval nem NAT-olt. A hálózatomban a gyári kábellel van rákötve egy AC routerrel.
Ha másolok valamit NAS-ról NAS-ra, az olyan30-40 MB/s, ha rákötök egy USB 3-as rackben egy HDD-t az olyan kőkori max. 5-10 MB/s-cel másol. Ezért kötöttem rá még az elején a HDD-t egy PC-re a PC-t meg UTP-vel a NAS-ra, úgy tudott oylan stabil 70 MB/s-et.

Így eddig ez a NAS-olás egy nagy csalódás még hónapok után is, remélem kiismerem a jövőben annyira, hogy jó legyen.

Ha windowsból akarom megoldani, úgy hogy felmappelem, akkor évtizedekig csinál mindent a rendszer. Ha kikerülöm a Win-t egyből jóval gyorsabban megcsinál mindent, ezért keresem ezt a másik megoldást, de ahogy írtad is utána kéne néznem miért lassú win alatt. Ennek hogy járhatok utána?

Akárhány helyen olvastam eddig mindenhol azt írták, hogy ilyen műveleteket onboard kell megoldani, mert Windowsból mappelve tetűlassú. Neked nem? Itt most nem zenehallgatásra, meg filmnézésre gondolok hanem másolásra, áthelyezésre stb. Megfogtam 500 mappát, hogy helyezze át a másikba és még félóra múlva is azt csinálta és a negyedével se végzett. A Windowsban ez 10 mp, valószínűleg onboard sem lenne sokkal több. És ehhez nem kell nagy sávszél, hanem valami informatikai anomália állhat a háttérben.

Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.