Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) galaxys80 válasza gyulazsolti (#3300) üzenetére


galaxys80
veterán

Át vannak nevezve a release nevekről rendes címekre. Így nem menne a seed.
De nem probléma ez nekem. Webes felület fájlkezelőjéről Mac-en csináltam egy appot.
1 kattintás és már másolhatók is gyorsan.
Semmivel nem több elérni így mintha a finder-ben csinálnám.

(#3302) gyulazsolti válasza galaxys80 (#3301) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Értelek, meg sejtettem is, hogy átnevezed, de azt megtudod csinálni a "Mese" mappában is.
Akkor csak HDD-n belül teszed át, és nem mozgatod a 2 HDD között.
Csak tipp.

(#3303) tothking


tothking
csendes tag

Sziasztok!

Van egy NAS326 készülékem.
Az történt, hogy egyzser csak lefagyott teljesen és utána újraindítás után minden beállítás törlődött róla(jelszó, IP cím, felhasználók, megosztott mappák).
Két db HDD van benne, mind a kettőt látom még és teljesen jóknak mutatja a NAS.
Volt egy adott megosztott mappám, ami törlődött. Legyen ez fenykepek néven.
Hogyan tudom ezt a mappát teljesen helyreállítani? Most ugye nem látszik se a mappa, se a tartalma.
Hozzam létre újra a megosztott mappát az adott felhasználókkal és másoljam vissza a HDD-ről az anyagot? Ha igen, hogy a legegyszerűbb? Tudtok ebben segíteni, hogyan tudom visszaállítani így a dolgokat az adott HDD-ről?
Előre is nagyon köszönöm.

Üdv:
tothking

(#3304) krealon válasza tothking (#3303) üzenetére


krealon
veterán

"Hogyan tudom ezt a mappát teljesen helyreállítani?"

Lehet, hogy ez rajtad nem segit, de ha van mentett config-od (Backup / Restore), akkor a mentessel gyorsan visszaallithato lenne a korabbi allapot.

(#3305) dananaj


dananaj
csendes tag

Sziasztok, a centralt csak án nem érem el? vagy másnak is baszakszik? :W :W :W

(#3306) Mr Dini válasza dananaj (#3305) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Igen, jól látod. Annyit tudok az admintól, hogy miután meghalt a szerver a hosting HDD hibára hivatkozott. Utána legalább a download portált visszahozták az életbe még Januárban, de azóta az sem elérhető. Viszont akkor csináltam egy mirrort, ha csak a csomagok kellenek, feltettem ide.

Szintén megtalálható a teljes mirror tartalma becsomagolva is, itt.

Egyedüli limitáció az uplinkem sebessége miatt (hogy a rosszakarók se tudják a teljes sávszélem elvenni), hogy 1 IP (blokk)-ról egyidejűleg egy kapcsolatot engedélyezek és a nagyobb fájlokon 2 MB/s limit van. Ha valami oknál fogva ez nem lenne elég, bátran lehet keresni, adok korlátlan hozzáférést.

A fórumról pedig webcache mentésem van, de át kell alakítanom rendesen, hogy böngészhető legyen...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#3307) Tutti-amigo válasza MaCS_70 (#3277) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Bocsánat kicsit eltüntem nyaralás ügyileg és nem tudtam követni az eseményeket, de örülök hogy ilyen jó kis eszmecsere alakult ki a dologról.

Ahogy néztem a win10 vpn beállítani a PPTP mellett L2TP/IPsec, SSTP és IKEv2-t is tud. Nekünk az irodában L2TP/IPsec alapú a vpn-ünk a szervezhez. Hogy ez mennyire jó azt ti biztos jobban tudjátok de nekem ugyanez elég lenne mert az én otthoni anyagaim közel sem annyira pótólhatatlanok mint a céges anyagok.

nxferenc: Abban teljes az igazság hogy itt is a Zyxel előtt egy asztali gépet állítottak be az info-sok gondolom hasonló okból amit te is leírtál. Elsőre és is egy Raspberry Pi-re gondoltam ahogy az elejét olvastam a hozzászólásodnak, de valóban kérdéses hogy mi mennyire bírná az adatforgalmat. Ha nem is Fullhd filmeket de 720Hd filmek kívülről történő nézését azért szeretném megoldani. Nagy asztali gépet nem szeretnék a nas elé és lehetőleg semmit sem, de ha bírja teljesítménnyel egy Pi vagy Pi2 még megfelelő méretű eszköz lenne lenne egy OpenVPN szerver futtatására otthon.

Tonyk: eddig nem találtam megoldás vpn szerver futtatására közvetlen ezen a nas-on de ez a kis Zyxel lehet hogy kevés lenne egy filmecske gördülékeny vpn-es nézésére. Ezen a TP-link-en nincs vpn lehetőség és most még nem cserélnék routert. Esetleg a gyári fw-jét áttehetem openwrt-re de azt sem annyira szeretném, főleg azért mert bár szívesen bütykölgetném de időm nagyon nem akar jutni rá a napi teendők mellett. Putty-ot már töltöttem de ugyanott vagyok vele, hogy még nem jutott megfelelő időmennyiséget rááldozni a beállítására.

Most még egyelőre minden kint van az alap portjain, kivétel ftp, de mivel most már minden működik ideje egyenként beszedni illetve bevédeni a dolgokat. A twonky-t beszedem mert jelenleg a videók mennek webdav-on de gondolom az sem eléggé biztonságos.

Ezen eshetőségek mentén mit gondoltok mi maradna a kellően biztonságos mégis legegyszerűbb elérés. :F

Előre is köszönöm az eddigi hasznos segítségeket.

Tutti

(#3308) gabka86 válasza MaCS_70 (#3260) üzenetére


gabka86
csendes tag

Nekem már jó ideje ezt csinálja a letöltött torrentek esetében. Viszont onnan nem is lehet kitörölni csak ha bejelentkezek a NAS-ra és root-két MC-vel kitörlöm.

(#3309) gulyidosz


gulyidosz
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Mit tudok csinálni, ha webes felületen nem jön be a NASom felülete?
Töröltem az előzményeket a böngészőből, de így sem hozza be. Mi lehet a baj?

(#3310) szaszab válasza gulyidosz (#3309) üzenetére


szaszab
aktív tag

DHCP-n kap IP-t vagy statikusan adtál neki fixet IP-t?

Nem kell törölni hozzá semmit. Nyiss egy pronó inkognitó ablakot a böngésződben, és ott próbáld megnyitni az admin felületet. (Vagy nyiss új böngészőt, amit nem szoktál használni, pl edge, IE (blöeh), és azzal próbáld.) Ha nem megy, ellenőrizd a router-en, kap-e IP-t. Ha nem kap, "próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?" indítsd újra a NAS-t (ekkor várni kell vele kicsit, míg boot-ol). A sípszó után hagyjon üzenetet próbáld elérni a böngészőből. Ha akkor sem megy, dugd rá direktbe a NAS-t a PC-re. Nézd meg az IP-jét, és azt írd be a böngészőbe. Ha úgy sem nyílik meg, akkor reset-eld. (Azzal vigyázz, csak egy csippanásig nyomd!! Egy csipp-nél az IP-t és a jelszót reseteli. Ez kb 2 mp után következik be. 2 beep-nél már minden-t resetel, amivel nem garantálom, hogy nem akarja formázni a benne lévő winyót. Sz'al figyelj, hogy 1 csipp után engedd el a reset gombot. :D)

(#3311) gulyidosz válasza szaszab (#3310) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Köszönöm!!!!!

(#3312) gulyidosz válasza szaszab (#3310) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Szia!

Sikerült, de a jelszavam már nem tudom. Hogy tudok újat csinálni? :DD

(#3313) sysrq


sysrq
őstag

Sziasztok, ez az első NAS-om, az összefoglaló 2. pontja, formázás. Ez tényleg elkerülhetetlen?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3314) szaszab válasza gulyidosz (#3312) üzenetére


szaszab
aktív tag

a default jelszó: 1234

@sysrq: Igen, elkerülhetetlen.

(#3315) #56474624 válasza sysrq (#3313) üzenetére


#56474624
törölt tag

Meg kell próbálni valahova lementeni előtte az adatokat. Ennél többet nem tehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#3316) sysrq válasza #56474624 (#3315) üzenetére


sysrq
őstag

Ba cy lus, szaszab, köszi, nem pótolhatatlan adat, akkor megyek végig a pontokon.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3317) dananaj válasza Tutti-amigo (#3307) üzenetére


dananaj
csendes tag

:R köszi

(#3318) Tutti-amigo válasza dananaj (#3317) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Azt hiszem az előttem lévő poszt tulajdonosa Mr Dini érdemli meg a köszönetet, az ügyedben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3319) TRob1


TRob1
veterán

Új! TMGui v5.17.0 Új!

Changelog:
Switch to GeoIP Legacy Databases (DAT) (#1195)
Set default option active page to General tab
Update Polish translation (#1217)
Update Danish/Dansk Translation (#1179)
Update Traditional Chinese translation
Upgrade OpenSSL for Windows from 1.0.2p to 1.0.2s
Fix date column throws error (#1201)
Fix small English grammar issue in issue template
Add support for client certificates on non-windows platform (#1202)

¤ R'n'R ¤

(#3320) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!

Ma rádugtam egy külső HDD-t a NASra, megformáztam, megosztottam belső hálózaton. Szeretném, ha a Transmission erre/erről is dolgozna, de ötletem nincs mi az elérési útja,segítsetek légyszi!

Az internal volume útja ilyesmi: /etc/zyxel/storage/sysvol/video/

Köszi

(#3321) Lacics25 válasza C14NZ (#3320) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Külső adattárolóra nem dolgozik.Ha meg is tudod adni az elérési utat, lefagy a rendszer.

(#3322) odrif válasza C14NZ (#3320) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

9.-es pont esetleg!

[link]

20 éve a Prohardveren

(#3323) C14NZ válasza C14NZ (#3320) üzenetére


C14NZ
tag

Nem vagyok linux user. A Putty, valamint az "ls" és "cd" parancs segített.

Nálam így néz ki a NAS-ra dugott külső meghajtó útvonala /e-data/dab6795*******f40164700*****0

(kicsillagoztam igen)

Ezt lehet valahogy egyszerűsíteni, ne kelljen már a Transmission-nál ilyen hosszú karaktersort megadni?
Állandóra mountolni például mondjuk az /etc/*akármi* útvonalra?

[ Szerkesztve ]

(#3324) Fagyi válasza C14NZ (#3323) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ha letöltöd látszik is a fájl?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3325) C14NZ válasza Fagyi (#3324) üzenetére


C14NZ
tag

Egy belső tárhelyre már letöltöttnek adtam meg ezt az új útvonalat, áthelyezte, elvileg működik, de most a letöltést is kipróbálom.

(#3326) C14NZ válasza C14NZ (#3325) üzenetére


C14NZ
tag

Letöltötte, már seedben van aktívan

(#3327) C14NZ válasza odrif (#3322) üzenetére


C14NZ
tag

Köszi de nem

(#3328) C14NZ válasza Lacics25 (#3321) üzenetére


C14NZ
tag

Az enyémen működik.

(#3329) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Tavasz óta használok egy 326-ost, teljesen jól működik. Belső hálón elérik az eszközök, tv, médiabox, torrent, stb. Adtam neki fix ip-t, regisztráltam a myzyxelcloud-ban. Telefonos appok is látják.
Van-e arra megoldás, hogy mondjuk VLC-vel telefonról vagy pc/notebookról elérjem filmet nézni biztonságosan? Jó lenne, ha tudnék választani hangsávot/feliratot.
Másik kérdésem, hogy hogyan lehet külső megosztásba tenni egy mappát, úgy, hogy kérjen hozzá legalább egy jelszót?
Köszönöm!

(#3330) sysrq


sysrq
őstag

Ha a restet első sippanásáig törlöm a jelszót, belépésnél kéri a jelszó megváltoztatását, de az új jelszóval se enged be Helytelen felhasználónév vagy jelszó (3 böngésző, privát ablak is meg volt) hibára hivatkozva akkor mit tudok még tenni? Hajrá a két sípszóig?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3331) sysrq válasza sysrq (#3330) üzenetére


sysrq
őstag

Ha a két hdd külön van formázva (Volume1, Volume2) és az 1-es hdd-n lévő /etc/zyxel/storage/sysvol/1/ mappába letölt, akkor a 2-es hdd-n lévő 2-es nevű mappának milyen elérési utat kell megadnom?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3332) sysrq válasza sysrq (#3331) üzenetére


sysrq
őstag

Megoldva.
Bár nem értem ez miért nincs benne az összefoglalóban.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#3333) TRob1


TRob1
veterán

Hogy tudnék legegyszerűbben feltenni egy minidlna-t és egy mc-t a 326-ra? (Ha lehet vmi újabb verziókat)
Az összefoglaló végén ajánlott "Zyxel NAS Repository csomagok telepítése by odrif" blogban leírtakkal nem megy kb. semmi.

ui: Nem értek Linuxhoz és a parancsokhoz. :B

¤ R'n'R ¤

(#3334) gulyidosz válasza szaszab (#3310) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Szia!

Áramkimaradás miatt lehetséges, hogy ismét nem tudom elérni a NASom böngészőből?
Mert ismét nem tudom elérni és megpróbáltam már mindent.
Viszont hozzá tudtam adni hálózatként és saját gépből elérem. Ezért nem értem.
Letöltéeks miatt kellene elérnem böngészőből.

Esetleg valami tipp, hogy miért nem érem el?

(#3335) #53667584 válasza gulyidosz (#3334) üzenetére


#53667584
törölt tag

IP-n keresztül eléred?

(#3336) TRob1 válasza TRob1 (#3333) üzenetére


TRob1
veterán

Huh, nem csoda hogy nem tudom, ha olyan bonyolult hogy senki más se tudja. :U

¤ R'n'R ¤

(#3337) #53667584 válasza TRob1 (#3336) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem annyira bonyolult. De attól mindenképp bonyolultabb, mint egyszerűen beírni a keresőbe. Mert volt már róla szó néhányszor. Én is leírtam már párszor, hogy én hogyan telepíteném, más is leírt más módszert. Választani is lehet.

(#3338) gulyidosz válasza #53667584 (#3335) üzenetére


gulyidosz
csendes tag

Szia!
Ip címét beírva is ezt dobja ki. Azzal se megy az elérés.

(#3339) TRob1 válasza #53667584 (#3337) üzenetére


TRob1
veterán

Csakhogy keresgéltem órákon át, de attól még nem tudom megcsinálni.
Láttam azt is amit "TE tennél"... de attól még nem tudom megcsinálni parancssorokkal. Ha lenne MC, akkor valszeg igen. De az sincs.
Alkalmazás listám meg vagy nem változik, vagy sikertelen, bármit bárhogy csináltam.

¤ R'n'R ¤

(#3340) odrif válasza TRob1 (#3339) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt is próbáltad?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#3341) TRob1 válasza odrif (#3340) üzenetére


TRob1
veterán

Igen.
Először átírtam az ip-ket, sikertelen. Aztán netet kihúztam routerből, sikertelen. :( (Gondolom Hálózat/TCP/IP/Általánosnál kell átírni)

Most újra megtettem, de nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3342) MaCS_70 válasza sysrq (#3332) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha már megoldottad, el is árulod a többieknek a megoldást?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3343) Disque válasza TRob1 (#3333) üzenetére


Disque
aktív tag

Annyi változtatást javasolnék a leíráshoz képest, hogy a 2. pontban írt link helyett ezt használd:
http://zyxel.diskstation.eu/Users/Mijzelf/zypkg-repo/
vagy töltsd le ezt és tedd be a leírt helyre.
Ezután az ffp-t és az mc-t fel tudod telepíteni a webes felületről.

(#3344) odrif válasza Disque (#3343) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm!
Leírásomat kiegészítettem, módosítottam.

20 éve a Prohardveren

(#3345) TRob1 válasza Disque (#3343) üzenetére


TRob1
veterán

:R
Kösziii. Van MC és megy a minidlna is, már fel is térképezte a dolgokat. :K (ffp meg felment de le is, entware-rel tettem fel minidlna-t)

¤ R'n'R ¤

(#3346) NoNick válasza NoNick (#3329) üzenetére


NoNick
tag

Ezekre esetleg van megoldása valakinek?

(#3347) Lacics25 válasza NoNick (#3346) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Én külső hálózatról kodi - val érem el a filmeket, amihez eleve jelszavas bejelentkezés szükséges. Ugyanitt képek is csatolhatók.

[ Szerkesztve ]

(#3348) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót, viszont kimondottan plex-szel kapcsolatban nem találtam infót.

Egy ilyen nast szeretnék venni, viszont nagyon fontos, hogy tudjak rá plexet telepíteni, hogy tudjak nasról filmezni távolról is.

Olvastam, hogy van ilyen "profibb" megoldás, hogy lehet ilyen csomagokat telepíteni a zypkg segítségével, neten gyors kereséssel ugyanezt találtam plex kapcsán a nashoz.

Egy ilyen megoldás, telepítés, stb, mennyire bonyolult, illetve ez mennyire támogatott a gyártó által? Könnyen megoldható, hogy legyen torrent kliens, illetve plex server a nasra telepítve?

Köszi előre is!

(#3349) Ypszilon


Ypszilon
csendes tag

Sziasztok!
Nagyjából 4-5 hónapja használom a a Zyxel 326-os NAS-át, és kicsit el vagyok keseredve!
Nagyjából 1,5 havonta a gép gondol egyet, és törli az összes létező adatot ami rajta van. Belépés ilyenkor nem történik idegen IP címről, egyszerűen törlődnek a letöltött tartalmak, és fogalmam sincs hogy miért! Majd ismét letöltöm az adatokat, megint minden szuperül működik, majd nagyjából 1,5 hónap múlva megint üres a tárhely. Ti hallottatok már ilyenről? Vélemény?
Köszi előre is! :)

(#3350) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekes dolog esett meg a 326-osommal -- bár inkább tűnik HDD-problémának, mint a NAS-énak.

Pár napra lekapcsoltam a NAS-t, és amikor ismét beindítottam, az egyik HDD-t (2 TB Seagate Barracuda) nem látta, fel sem pörgette.

Miután egy fél órát a hűtőben töltött a HDD, simán beindult és azóta is működik, de ami számomra nagyon érdekes: semmi nyoma az üzemzavarnak a SMART-adatok között. Szép zöld az egész...

Éppen keresem az utódját...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.