Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) MaCS_70 válasza Salvataggio (#3450) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS-on tapasztalt problémára sajnos nem tudok érdemlegeset írni, de annak feltétlenül járj utána, hogy miért old le az életvédelmi relé vihar közben!
Ugyanis nem szabadna neki. Nagyobb fantáziával el tudok képzelni saját hálózaton kívüli okot is, de a realitások talaján állva valami nem kerek Nálatok. Lehet, hogy valamelyik készüléketek túlfeszültség hatására a védőföld felé vezet le, ami mondjuk egy védelmi eszköztől el is várható, de jobb lenne utánajárni, mert komolyabb gondnak is lehet a jele.

A fi-relé ELÉ kéne beiktatni egy védőeszközt, ami így viszonylag hatékonyan tud együttműködni az egyes fogyasztókat védő dugaljakkal!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3452) krealon válasza MaCS_70 (#3449) üzenetére


krealon
veterán

"Az APC RS232-őt valahogy össze lehet hozni a NAS326 az USB-jével?"

Linux es Windows alatt nekem bevalt a Smart Signaling Cable (940-0024c) + Aten UC-232A kombo SU700i es SU1000i eseten.
Most ki akartam probalni egy RT2000-essel (ez van keznel soros portttal), de ezzel nem akar menni. :((

Az USB portos SUA1000i-t viszont egybol kezeli. :B

(#3453) MaCS_70 válasza krealon (#3452) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Mit tud ez a 940-0024c Smart Signaling Cable, hogy ennyibe kerül? :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3454) krealon válasza MaCS_70 (#3453) üzenetére


krealon
veterán

"Mit tud ez a 940-0024c Smart Signaling Cable, hogy ennyibe kerül? :F"

Nem sokat.
https://pinoutguide.com/UPS/apc_smart_cable_pinout.shtml
https://networkupstools.org/cables.html#_940_0024c_clone
Otthon is konnyen legyarthato.

En meg 2000 Ft kornyeken vettem az enyemet. (Talaltam utangyartottat olcson)

(#3455) Scale


Scale
őstag

Sziasztok,

Hogyan tudok gyorsan és biztonságosan egy kis részét megosztani a tarhelynek pár emberrel? Van arra mód, hogy például csak adott email címmel beauthentikalt emberek férjenek hozzá?
A lényeg igazából az, hogy csak az adott mappahoz férhessenek hozzá kívülről is, szóval nem belső hálón.

Végülis az is jó opció lenne, hogy egy linken keresztül érjék el aztán mondjuk leszedem onnan míg le nem húzták a nasról.

Előre is köszi!

(#3456) MaCS_70 válasza krealon (#3454) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Keresem a bekötési diagramon a smart-funkciót megvalósító részt... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3457) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A NAS-om kábellel van összekötve a PC-vel. Amikor nagy mennyiségű adatot akarok rámásolni, akkor pár perc után a Telekomos modem feladja a harcot és befagy. Ilyenkor minden hálózat megszűnik itthon, a wifi is. Csak a modem reboot segít.
Mivel lehet nagy mennyiségű adatot kábelen a NAS-ra másolni a hálózati eszközök befagyása nélkül?
Köszönöm!

(#3458) aujjobba válasza huan (#3457) üzenetére


aujjobba
addikt

Külső HDD-vel csináltam, gépről a külső vinyóra, aztán rádugtam USB-n a NAS-ra a vinyót.

(#3459) huan válasza aujjobba (#3458) üzenetére


huan
őstag

És a fizikai csatlakoztatáson kívül milyen lehetőségek vannak?

(#3460) aujjobba válasza huan (#3459) üzenetére


aujjobba
addikt

Másképp csak hálózaton keresztül tudod ráküldeni az anyagot szerintem, az meg mint mondod kinyírja a router-ed.

Wifi-n kegyetlen lassú lesz, nem ajánlott, próbáltam.

Mi történik, ha közvetlenül UTP kábellel kötöd hozzá a géphez, a modem közbeiktatása nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#3461) huan válasza aujjobba (#3460) üzenetére


huan
őstag

Na ezt még nem próbáltam. Ilyenkor hogyan látszik a nas a pc-n? Hálózati meghajtóként?

(#3462) sarobee80


sarobee80
csendes tag

Sziasztok!

Hálózati meghajtóként szeretném csatlakoztatni az egyik NAS-on található könyvtárat, mint user de nem engedi, hozzáférés megtagadva, írja. Csak mint admin tudom ezt megtenni.
Írási,olvasási jogai vannak a könyvtárra usernek.
Ha webes felületen belépek userként a fájlkezelőbe látom, amit kell,olvasni,írni tudok a mappában.
Miért van ez, mi lehet a probléma?

(#3463) MaCS_70 válasza huan (#3457) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem ezt a topológiát.

A normál hálózati szerkezet úgy néz ki, hogy van középen egy router, ahhoz csatlakoznak a hálózati eszközök (hosztok).

Olyan nem igazán tudok elképzelni, hogy egy NAS és egy PC között közvetlen kábel legyen, hacsak nem az adott PC látja el a router feladatait.

Az, hogy a netről a modem mennyi adatot enged "másolni" (torrentezésről van szó?), egy egészen más kérdés -- de valahogy úgy érzem, hogy nem igazán ezt a helyzet Nálad.

Pontosan mi van összekötve mivel, milyen eszközök mit csinálnak, milyen feladatokkal terhelve?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3464) MaCS_70 válasza sarobee80 (#3462) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mihez szeretnéd hálózati meghajtóként csatolni a NAS-megosztást?

Ha Windowsról van szó: ha egy fájlkezelőablakba közvetlenül írod be a \\IP-cím\megosztást, illetve a \\IP-címet, mit válaszol?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3465) huan válasza MaCS_70 (#3463) üzenetére


huan
őstag

A modem->PC; modem->NAS, így vannak összekötve. A modem router is egyben. A PC->NAS közvetlen kábelkapcsolatot a kolléga javasolta az imént. Nem a netről menne a sok adat, PC-ről.

[ Szerkesztve ]

(#3466) MaCS_70 válasza huan (#3465) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, értem!

Egy tanács az elkövetkezendőekre: amit modemnek hívsz, az valóban modem IS, de összességében egy HGW (Home GateWay), ami modemet és routert (meg persze egy switchet) is tartalmaz, de a jelenlegi helyzetben kizárólag a routerfunkciója játszik, a modem az internethez csatlakozást biztosítja. Ezért gondoltam, hogy esetleg torrentezel, és az terheli túl ezt az eszközt.

Hívjuk tehát az egyszerűség kedvéért, az elterjedt szóhasználattal routernek -- mert most az számít!

A NAS (amint a neve is mutatja) egy hálózati eszköz, így is kell használni -- még ha elvben lehet is trükközni közvetlen kapcsolatokkal, mert mondjuk a router beteg.

Nálad jó eséllyel ez a helyzet, mert nem fordulhatna elő, hogy egy routert vagy egy switchet (illetve tetszőleges eszközt) a hálózati forgalommal fizikailag túlterhelsz. Adhatsz neki annyi feladatot, ami túlmutat az adatátviteli paraméterein, tehát előfordulhat, hogy lemaradást tapasztalsz, de az, hogy lefagyjon a sok tennivalótól, egyszerűen nem fordulhat elő.

Tekintettel a jelenlegi időjárásra, élek a gyanúval, hogy egyszerűen túlmelegszik. Ezért aztán gyorsan, amíg stabilan reprodukálható a jelenség, cseréltesd ki a szolgáltatóval!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3467) sarobee80 válasza MaCS_70 (#3464) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Azt szeretném, hogy a laptopon egy külön meghajtóként lássam a megosztott könyvtárat, nem a gépre menteném a dolgokat.
Igen, ott is ez a helyzet, ha beírom az útvonalat feldobja az ablakot a hitelesítéshez, aztán annyi, hozzáférés megtagadva.
A helyzet az, hogy sim linkelve is van a mappa (lehet ennél van a gond), de adminként ez szintén hibátlanul működik. Userként is meg van adva elvileg jól minden jogosultság, mégsem megy...

(#3468) aujjobba válasza sarobee80 (#3467) üzenetére


aujjobba
addikt

Hasonlót csináltam én is, vagyis először készítettem egy symlinket egy könyvtárra, amit a NAS admin felületén megosztottam, eddig jó is volt minden.
Eztán változtattam kicsit, és a symlinket töröltem, helyette ugyanott ugyanolyan néven rendes könyvtárat hoztam létre.
A NAS felületén a mappa megosztását töröltem, majd újra felvettem.

Na ezután erre a könyvtárra a TC és a Win10 mappanézete is accessdenied-ot dobott, mint most neked.

Bezártam a TC-t és az összes mappaböngésző ablakot a Windows-ban, majd amikor újra nyitottam egyet már működött.
Esetleg egy windows restart, ha még nem volt.

(#3469) sarobee80 válasza aujjobba (#3468) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Hát igen, ezaz, hogy adminként minden frankón megy, de ha már userként akarom, vége.

Ma még csak kb. 8x indítottam újra.... :DDD

(#3470) Scale válasza Scale (#3455) üzenetére


Scale
őstag

Erre valaki?

Esetleg egy sima megosztott mappa létrehozása + webes közzététel erre a mappára? Ez mennyire biztonságos?

(#3471) Imy


Imy
veterán

A NAS-t hogyan lehet elérni külső hálózatról? Mit kellene beállítanom?

(#3472) aujjobba válasza Imy (#3471) üzenetére


aujjobba
addikt

Elindítod ezt az admin felületen, és követed az utasításokat.

(#3473) MaCS_70 válasza sarobee80 (#3467) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor, feltételezem, valamilyen Windowsról próbálkozol.

Pontosítsunk tovább: milyen symlink, honnan hová? Nagyon nem mindegy, és az, hogy "sim linkelve is van a mappa" túl sokat még nem árul el.

Egyébként én is szenvedek egy hasonló jelenséggel, mostanában éppen itt keseregtem róla. Nálam az megy, hogy VPN-en keresztül, fájlkezelőből hol hozzáférek a NAS megosztásaihoz, hol jogosultsági hibával nem, de ha egy már beállított hálózati linkkel próbálkozom, akkor utána már mindig megy szépen -- egészen a következő Windowsindításig, amikor kezdődik elölről a szerencsejáték.

Nálam érdekesség továbbá, hogy FreeCommanderrel mindig tudok csatlakozni, a fennakadások kizárólag a Windows fájlkezelőjével jelentkeznek, és azzal is csak akkor, ugye, ha azzal próbálok először kapcsolódni.

Ezt esetleg kipróbálhatod Te is -- de hogy mire lehet ebből következtetni, azt nem tudom. Annyira sztochasztikus a jelenség, hogy ötletem sincs, hogy mi okozhatja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3474) MaCS_70 válasza Imy (#3471) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az aujjobba által jelzett gyári megoldás is lehet jó, de nem biztos, hogy tökéletes. Van, akinél bevált, van, akinél megbízhatatlan, és van, akinél konkrétan el sem indul. Tekintettel pedig arra, hogy a Zyxel a jelek szerint nem egy szoftvervirtuóz, és ráadásul elég régi alapokra épít, én erős óvatossággal kezelném a biztonságát.

Az én tippem az (Open) VPN lenne, ami független és biztonságos -- bár éppen a VPN-kapcsolaton át van ugye problémám, de az inkább csak kellemetlenség szintű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3475) Salvataggio válasza MaCS_70 (#3451) üzenetére


Salvataggio
csendes tag

Sajnos (nem sajnos?) Ez a Fi relé probléma viszonylag ritkán jön elő. Legalább is ahhoz ritkán, hogy meg tudjam találni egyáltalán melyik kör felelős érte. 10-ből kettő az ami valószínűleg nem (Fűtés+a hűtő köre), mert ha hosszabb időre elutazunk ezt a kettőt hagyjuk csak fent a többi kört lekapcsolom.

(#3476) MaCS_70 válasza Salvataggio (#3475) üzenetére


MaCS_70
félisten

Remek szórakozás egy ilyen hibát megtalálni...

Én is játszottam, hónapokig figyeltem, hogy milyen fogyasztók jelenléte mellett fordul elő, hogy NÉHA leold a fi-relé -- végül meguntam, és magát a relét cseréltem ki. Szerencsém volt: azóta kizárólag a mosógép tudja lecsapni, az viszont nem cserélhető darab... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3477) sarobee80 válasza MaCS_70 (#3473) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Talán megtaláltam a hibát, de a probléma még mindig fennáll.

Az alapkiindulás, amit kaptam segítségül:

1. lépés létrehoztam egy "MAIN" könyvtárat /GUI/
2. lépés Létrehoztam két könyvtárat SHARED_1 és SHARED_2 /GUI/
3. lépés Készítettem két symlinket a MAIN könyvtárba SHARED_1 és SHARED_2 néven maradt az ln -s paranccsal /PuTTY/
4. lépés Létrehoztam két felhasználót USER_1 és USER_2 /GUI/
5. lépés Létrehoztam egy „FULL” csoportot és beleraktam USER_1 felhasználót írási joggal /GUI/
6. lépés Megváltoztattam a SHARED_1 könyvtár tulajdonosi csoportját az imént létrehozott „FULL” csoportra chgrp paranccsal /PuTTY/
7. lépés Megváltzotattam a SHARED_1 könyvtár hozzáférését 770-re chmod paranccsal /PuTTY/

Ez volt a kiindulás, ami tökéletesen működik. USER_1 hozzáfér mindhárom mappához, míg USER_2 csak a MAIN és SHARED_2-höz, ahogy kell.

Viszont nekem egy kicsit komplikáltabb hozzáférésre van szükségem.

Azt szeretném, hogy a USER_1 CSAK a SHARED_1 könyvtárhoz férjen hozzá, a USER_2 pedig CSAK a SHARED_2-höz. Természetesen a MAIN-hez hozzáférhet mindkettő.
Namost az ötletem: beleteszem USER_2-t is a FULL csoportba, majd beállítom USER_1-nél GUI-ba, hogy a SHARED_2-höz ne legyen hozzáférése és USER_2-nél, hogy ne legyen SHARED_1-hez hozzáférése. De ez így nem működik, ignorálódik a GUI-s beállítás, mivel mindkét felhasználó hozzáfér mindkét mappához.

Itt tartok most...

[ Szerkesztve ]

(#3478) Lacics25 válasza sarobee80 (#3477) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia!
Én nem vagyok egy nagy mágus, de faék egyszerűséggel nálam így működik.
- Létrehoztad a két felhasználót. user_1 és user_2
- Hozzáférési jogokat csoportnak tudok adni, ezért létrehozol 2 csoportot is. "csoport_1 és csoport_2
- A könyvtárak már megvannak.
- csoport_1 tagok = admin + user_1 ; Megosztott mappa elérése = maid + shared_1
- csoport_2 tagok = admin + user_2 ; Megosztott mappa elérése = maid + shared_2

Célszerű a csoport jogok megadásánál a "nincs hozzáférés"t minden máshoz kipipálni. Úgy vettem észre tud hibázni.

Eredmény:

Ha valamit kihagytam volna, írj!

(#3479) sarobee80 válasza Lacics25 (#3478) üzenetére


sarobee80
csendes tag

Hát nem tudom hogyan, de adósod vagyok pár sörrel!
Tökéletesen működik, ráadásul úgy, ahogy szeretném! :C
Régebben mintha próbálkoztam volna ezzel, de talán akkor még a symlinkes rész kimaradt.
Így a kettő a tuti!
Mégegyszer köszi, nagyon sokat segítettél! :R

(#3480) Lacics25 válasza sarobee80 (#3479) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Nagyon szívesen. Idd meg az egészségemre

(#3481) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Disk nélkül csak pendrive ot , képes megosztani a hálózaton vagy DLNA val ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3482) krealon válasza DonThomasino (#3481) üzenetére


krealon
veterán

"Disk nélkül csak pendrive ot , képes megosztani a hálózaton vagy DLNA val ?"

Most probaltam ki.
Egy kulso meghajtonak, letrehoz automatikusan egy SMB (Windows network) megosztast, amin keresztul barki (pc-guest) olvashatja es irhatja (!!!) a meghajto tartalmat.

A Twonky Media szerver (DLNA) viszont nem indul el Volume (belso tarolo kotet) hianyaban.

(#3483) DonThomasino válasza krealon (#3482) üzenetére


DonThomasino
veterán

Bocs ha hülye kérdés...
Windows hogy hogy érem azt el ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3484) krealon válasza DonThomasino (#3483) üzenetére


krealon
veterán

\\NAS326
ha meg nem nevezted at a Zyxel-edet
vagy
\\<a_nasod_IP_cime>

(#3485) DonThomasino válasza krealon (#3484) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tényleg ott van, cserébe üres . :)
Raktam rá pár képet és zenét.
A windows os file rendszer miatt üres ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3486) krealon válasza DonThomasino (#3485) üzenetére


krealon
veterán

Nekem NTFS-es, USB-s kulso vinyoval es FAT32-es pendrive-val is mukodott.

(#3487) MaCS_70 válasza krealon (#3484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a \\326 nálam érdekes módon sosem működött. Minden más igen, de ezzel sosem tudtam elérni a NAS-t.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3488) DonThomasino válasza MaCS_70 (#3487) üzenetére


DonThomasino
veterán

\\NAS326
Milyen FW rel ?
Nem volt átnevezve esetleg?
Milyen hálózati eszközök voltak még nálad ?

Nálam most az a gond, hogy a PC látja, (wifi)
de a média lejátszó ami a legfonotsabb lenne nem. (madzagon)
A lejátszó előtt van egy router ami switchként megy arra gyanakszok
hogy az kavar be .

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3489) aujjobba válasza DonThomasino (#3488) üzenetére


aujjobba
addikt

Az kavar be.
Access point módban van az a router?
NAT és DHCP ki van rajta kapcsolva?

(#3490) MaCS_70 válasza DonThomasino (#3488) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mindenkori gyári FW-rel.

Átnevezve nem volt, a hálózaton semmi egzotikus.

A lényeg, hogy IP-cím alapján viszont gond nélkül megtalálható volt és maradt, szóval nem okozott ez problémát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3491) DonThomasino válasza aujjobba (#3489) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egyenlőre nem tudom elérni a routert,
de sztem nem és ki.
Viszont rádugatm madzagon egy laptop ot azon elérem a megosztást. :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3492) Tonyk válasza DonThomasino (#3491) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye nem a wan portjába dugtad a madzagot?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3493) DonThomasino válasza Tonyk (#3492) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mindenhova bedugtam. :)
Ha PC látja így még akkor is lehet ha router a ludas?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3494) fred741 válasza czanga (#603) üzenetére


fred741
csendes tag

Erdeklodnek, hogy a ventillator bevalt e? :)
Spec az en nas-om is kisse zajos, es ha amit irtal halkabb es kivalthato a hutes, akkor en is beruhaznek ra.

koszi. :)

(#3495) aujjobba


aujjobba
addikt

A myzyxelcloud domain szolgáltatása addig működött, amíg nem változott a szolgáltatótól kapott IP címem.
Sajnos nem értesül a változásról, ezért nem működik a megoldás, csak ideig-óráig.

(#3496) Fagyi válasza aujjobba (#3495) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Elvben majd mindenki dinamikus ip-t kap. Működnie kell, mert bizonyos időnként frissíti.
Más hibát kell keresni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3497) DonThomasino válasza DonThomasino (#3488) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem a swtich-router rel van a gond.
A HDD t látja a médialejátszó, a pendrive ot nem.
Próbáltam az első és a hátsó USB ben is.
Kérdés egy külső HDD t se látna USB n?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3498) aujjobba válasza Fagyi (#3496) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha a modem nem jelenti be a változást, akkor honnan szerez róla tudomást a zyxel?
Amikor a modemen állítok be 3rdparty szolgáltatót, például DynDNS, ott be tudom kattintani, hogy frissítse a szolgáltatót a változásról a modem.

(#3499) #53667584 válasza aujjobba (#3498) üzenetére


#53667584
törölt tag

A zyxeles dinamikus DNS-t a nasban állítsd be.

(#3500) aujjobba válasza #53667584 (#3499) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom beállítani, csak néhány rögzített szolgáltató választható egy legördülő listából.
Mindegy végülis, marad akkor a DynDNS.

Ezt nem teljesen értem, a myzyxelcloud-ban fel van véve a nas, be is konfigurált magának mindent, működött is szépen, az első IP cím változásig.
De utánanézek ennek, ha más nem használom tovább a DynDNS-t a myzyxel helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.