Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) TCr


TCr
veterán

A Transmission myZyXELcloud-on "keresztül" csak bekapcsolt upnp-vel érhető el?
Ha igen, elég a upnp-t csak a NAS-on engedélyezni, vagy a routeren is kellene?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3902) #53667584 válasza TCr (#3901) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ha a routeren nem engedélyezed, akkor a nason magában semmit sem ér. De a legjobban akkor jársz ha mindenhol kikapcsolod.

(#3903) TCr válasza #53667584 (#3902) üzenetére


TCr
veterán

Én is így gondolom, de ez a kérdésem nem oldotta meg.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3904) MaCS_70 válasza TCr (#3903) üzenetére


MaCS_70
félisten

VPN használata sem oldaná meg?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3905) TCr válasza MaCS_70 (#3904) üzenetére


TCr
veterán

Azt egyelőre nem tudom, nem ástam magam bele a témába, a myZyXELcloud használata végtelenül egyszerű, ezért kérdeztem, hogy ez kikapcsolt upnp-nél ugrott-e?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3906) Szikravadász válasza Tonyk (#3897) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Nos, megcsináltam, többször is. Ahogy TCr írta, a megosztások megmaradnak, csak engedélyezni kell őket és a usereket kell újra létrehozni.
Sajnos nem ment elsőre de a többedik reset után hagytam megnyugodni (ez majd egy egész nap, kb 3,5 TB cucc), majd néhány újraindulás után rendben működni látszott. Pont addig, amíg a Transmissiont el nem indítottam. Most megint ott tartok, ahol a part szakad. :(((
Van valami módszer, amivel ki lehet lőni a Transmissiont reset nélkül? Bekapcsoltam a Telnetet és az SSH-t, Puttyal be tudok lépni.

Köszönöm.

(#3907) TCr válasza Szikravadász (#3906) üzenetére


TCr
veterán

Ha elindítása előtt újratelepíted a Transmission-t, az nem segít?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3908) Szikravadász válasza TCr (#3907) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Egyelőre ott tartok, hogy megint nem lehet belépni a webes felületre. És, miután már egyszer elindítottam, mindig elindul automatikusan, és megdögleszti a rendszert. Mindent beállítottam előtte, ezért lenne jó valami reset nélküli megoldás. Csináltam mentést még a TM elindítása előtt, úgyhogy lehet, nyomok egy resetet és visszatöltöm a mentést, ha nincs más.
Az újratelepítésnek mi a menete?

[ Szerkesztve ]

(#3909) Szikravadász válasza Szikravadász (#3908) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Megvan a bűnös. Az egyik hdd pusztult el. Próbából kivettem az egyiket, és rendben elindult, sikerült bejelentkezni, csak sikított, hogy a "Hangerő le van véve." Nem röhög! :DD


Mivel az egyik winyó kicsit furcsán köhögött induláskor, ránéztem:

A másik ugyanilyen, az hibátlan. Ha külön vannak bent indul, ha együtt, akkor nem.
Hdd gari, aztán folyt köv. Szerencsére volt egy rövid időszak, amikor hajlandó volt működni, akkor lementettem amiket akartam.

Köszönöm az eddigi segítségeteket! Üdv.

(#3910) MaCS_70 válasza Szikravadász (#3909) üzenetére


MaCS_70
félisten

De, röhög!

MaCS

A lényeg, hogy vérveszteségmentesen megoldódott!

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3911) Tonyk válasza Szikravadász (#3909) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha külön vannak bent indul, ha együtt, akkor nem

Tápegység esetleg nem bírja a kettőt?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3912) TCr válasza Szikravadász (#3909) üzenetére


TCr
veterán

Azért még leírom, hátha később szükséged lesz rá:
Az alkalmazásközpontban tudod eltávolítani és telepíteni az összes alkalmazást, a Transmission-t is.

(#3911) Tonyk: bírnia kell, nekem is 2 db HDD van bent jelenleg.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3913) Tonyk válasza TCr (#3912) üzenetére


Tonyk
veterán

De nem a tiedről van szó.... Nyilván egy kétlemezes nasban nem meglepő, hogy két hdd van benne.

Régebbi szériákon az ilyen típusú instabilitást rendszerint ezzel még lehetett oldani. Már ha ténylegesen nem a hdd volt a hibás.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3914) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Most kaptam egy ilyen eszközt, egy 4 TB és egy 2TB -os HDD lesz benne, melyik opciót kellene kiválasztanom formázásnál, ha külön eszközként szeretném kezelni és nem akarom tükrözni a HDD-ket? Nem szeretném, ha esetleg az egyik HDD tönkremenne, akkor a másikon lévő adatok sem lennének elérhetőek.
Van multiple meg a Single, választás lehetőség a menüben, de single-nél ott egy RAID beírás, így elbizonytalanodtam.

(#3915) MaCS_70 válasza oke (#3914) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lemezcsoporton belül két külön kötetet hozz létre! Így ugyan nem tudsz "átfolyni" az egyik lemezről a másikra (tehát külön kell gazdálkodnod a lemezeken a hellyel), de a hibák is megmaradnak az egyes lemezeken belül.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3916) oke válasza MaCS_70 (#3915) üzenetére


oke
senior tag

Itt melyiket kell kiválasztanom hozzá? Egyelőre még csak egy HDD van bent.

[ Szerkesztve ]

(#3917) MaCS_70 válasza oke (#3916) üzenetére


MaCS_70
félisten

A felső, azaz a multiple volumes jelenti azt, hogy a két HDD külön életet fog élni, tehát a megosztások HDD-hez kötöttek lesznek -- de a hibák is.

Én így használom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3918) oke válasza MaCS_70 (#3917) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm!

(#3919) AirunAlMarem válasza oke (#3916) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

én biztos a másodikat választottam volna, főleg ha még csak 1 hdd van benne.
olyankor biztos féllábas raid-et hoz létre és automatikusan nem fogja összekötni a 2. hdd-vel.
a RAID szótól nem kell félni, valójában csak raid-be tud formázni a nas. az egyetlen különbség a kettő között, hogy a disk groupnál (lemezcsoport) ráhúz még egy réteget, ami lehetővé teszi, hogy később bővíthesse a kötetet a 2. hdd-vel (amit, nagyon helyesen, pont el akarsz kerülni).
tehát ha azt választottad, akkor arra kell nagyon vigyázni, hogy a 2. hdd behelyezésekor nehogy véletlenül betedd ebbe a csoportba.

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3920) AirunAlMarem válasza MaCS_70 (#3915) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

oké, de akkor minek a lemezcsoport? a (basic) raid-el is 2 külön kötetet hoz létre. csak plusz hibaforrás.

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3921) festina10


festina10
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Tegnap este óta nem működik a Transmission. Ha újra indítom akkor beolvassa a torrenteket és elkezdi tölteni, de úgy 5 perc után nem tud csatlakozni és nem láttok semmit. viszont a megosztott mappákat látom a csak a Transmission száll el.
Úgy 3/4 éve van meg eddig nem volt ilyen probléma.
Az okozhat-e problémát, hogy vettem egy új Huawei laptopot és arra előre telepitet win 10 van és ott is beállítottam a Transmission Remote guit?
Eddig Win7 alatt használtam a Transmission Remote gui.

A segítségeket előre is köszönöm.

(#3922) festina10 válasza festina10 (#3921) üzenetére


festina10
tag

Bocsánat az kimaradt, hogy a NAS 326-ban lévő Transmission alkalmazással van problémám.

(#3923) SyMbioTe válasza #53667584 (#3893) üzenetére

1194-es port miért gond? Mert az van alapbeállításként?
Ill. akkor hova érdemes?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#3924) #53667584 válasza SyMbioTe (#3923) üzenetére


#53667584
törölt tag

Mert ha alapértelmezett porton kiengedsz valamit azon kismillió bot próbálkozik majd bejutni. Tedd át egy magas portra.

(#3925) MaCS_70 válasza AirunAlMarem (#3920) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint írtam, a kettő közötti különbség a felhasználói igényektől függ.

A kérdésedet nem igazán érem. Tisztán logikai kapcsolati különbségről van szó, négy különböző felhasználási mód, négy különböző igény szerint:

RAID0
RAID1
JBOD
tök külön HDD-k (nincs kötet)

Én ez utóbbit használom, mert nincs szükségem átnyúlásra, és jól jön a hibák HDD-n belül maradása, ezért nincs kötetem, csak a két HDD, amiket Groupoknak hív.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3926) Szikravadász válasza Tonyk (#3913) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Az előzmények okán a táp volt az első számú gyanúsított. Mint írtam is, azzal kezdtem, hogy kicseréltem. Nem jött be. :(

(3192) TCr: Az alkalmazásközpont megvolt, csak nem tudtam (idáig nem volt szükség rá), hogy törölni is lehet.

Holnap megy vissza gariba a HDD, aztán meglátjuk.

(#3927) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Cserelt mar valaki ventillatort a NAS-ban? Az utobbi idoben egyre hangosabb :(
Van esetleg egy bestbuy csereventi?

Koszi :R

(#3928) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Egy Panasonic P42ST60 TV-vel használom a NAS-t otthon,UTP kábellel vannak összekötve routeren keresztül.
Általában FHD meséket, filmeket nézünk rajta, ami szokott is menni gond nélkül. Vannak olyan FHD MKV filmek, amelyeknél elindul a lejátszás, majd egyszer csak elkezd akadozni a kép. Ilyenkor a NAS felületére ha belépek, akkor azt látom, hogy 100%-on hajtja a procit valami. ilyenkor a belépés is lassú szokott lenni. Ha leállítom a lejátszást akkor a procihasználat visszaesik. Ha elindítok egy másik FHD filmet, akkor alacsony proci használat mellett minden ok. Random módon csinálja.
Mi lehet vele a gond? Találkoztatok már ilyen problémával? Néhány torrent szokott csak futni a transmissionban, a gyereknek néhány mese. Nincs túlterhelve.

Minden ellenállás hasztalan.

(#3929) MaCS_70 válasza szaniszlokar (#3928) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ilyen filmek kódolását és bitrátáját kéne megnézni.

Az, hogy FHD .mkv, sajnos nem sokat mond erről. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3930) szaniszlokar válasza MaCS_70 (#3929) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

OK, megnézem a problémás filmeknél.

Minden ellenállás hasztalan.

(#3931) krealon válasza Begi (#3927) üzenetére


krealon
veterán

"Cserelt mar valaki ventillatort a NAS-ban? Az utobbi idoben egyre hangosabb"

Mivel a doboz ugyanaz, mint az NSA325 v2-e, igy Coolink SWIF 2 80L ajanlhato.
https://prohardver.hu/tema/re_ismerkedes_a_zyxel_nsa325_v2-vel/hsz_3731-3731.html

(#3932) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Segítsetek már legyetek szívesek!
Resetelném a NAS-t, hogy minden alapra álljon vissza, formázza le a HDD-ket is. A menüből kiválasztott FACTORY után is mintha nem lenne resetelve a NAS, a transmissionban ott seedeli a torrenteket.
Ha nyomom a reset gombot a hátulján, megvárva a 3. csipogást, akkor sem törlődik minden. Hogy tudom gyári állapotba visszaállítani?

Minden ellenállás hasztalan.

(#3933) Tonyk válasza szaniszlokar (#3932) üzenetére


Tonyk
veterán

1.7-es pont: [link]
Formázni nem fog, azt neked kell megtenni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3934) oke válasza MaCS_70 (#3925) üzenetére


oke
senior tag

és @AirunAlMarem
Már az első opciót választottam, nem is variálnék rajta. Nemsokára berakom a másik lemezt is. Mehet a másik mellé vagy jobb ha azt kiveszem és csak az új kerül bele, majd formázásnál szintén a multiple (első) opciót választom?

[ Szerkesztve ]

(#3935) szaniszlokar válasza Tonyk (#3933) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Megvolt a reset. Kiszedtem a HDD-ket is, most úgy néz ki, hogy jó lesz. Beállítottam mindent, amit szoktam, de TV nem látja a NAS-t. Egy pillanatra feltűnik a menüben és utána azt írja, hogy nincs DLNA szerver. A laptopom sem látja a NAS-t, de hálózati meghajtóként fel tudom csatlakoztatni. A telefonomon lévő VLC is csak SMB megosztást lát, amin keresztül elérem a megosztott tartalmat. Eddig megjelent a listában az SMB megosztás és a NAS is egy kis fekete ikonnal. A Twonky médiamegosztás be van kapcsolva, ott látom is, hogy melyik mappák vannak megosztva.
Mi lehet szerintetek a gond? Kihagytam, volna valami az újra telepítés után?

Minden ellenállás hasztalan.

(#3936) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Három éve úgy használom a 326-ost, hogy a routeren nincs neki port nyitva.

Most értesültem arról, hogy ezzel csak passzív torrent mehet.

Nem vagyok egy érdemi torrentező, de éppen az általam néha keresett ritkaságoknál hasznos lenne az aktív torrent.

Pontosan hogyan nyissak ehhez portot a routeren?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3937) #53667584 válasza MaCS_70 (#3936) üzenetére


#53667584
törölt tag

Állíts be a transmissionben egy (jó magas) portot [kép]
Ezt a portot nyisd ki a routeren a NAS felé

[ Szerkesztve ]

(#3938) Tonyk válasza MaCS_70 (#3936) üzenetére


Tonyk
veterán

Van-e upnp bekapcsolva a routerben? Mert ha nincs, akkor a fenti képen látható beállítások közül vedd ki a pipát a "use portforward from my router elől".
Ha van upnp (hiba), akkor hagyd ott, de akkor elviekben nem kéne portforward.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3939) TCr válasza Tonyk (#3938) üzenetére


TCr
veterán

Bekapcsolt upnp-vel is passzív, tapasztalat.
Ez az egyetlen megoldás: (#3937) nxferenc

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3940) Tonyk válasza TCr (#3939) üzenetére


Tonyk
veterán

Ugye olvasod is amit írok? :
"Ha van upnp (hiba), akkor hagyd ott, de akkor elviekben nem kéne portforward." :B

A pipát pedig ki kell venni, mert problémát okoz a portforwardnál. Hidd el ez meg több picit, mint tapasztalat. De mindenki úgy szopatja magát ahogy jól esik.
Az pedig nem kéne meglepő legyen, hogy egy jól beállított pfw. megoldás. ;)
UPNP-t én nem engednék a hálózatomon működni , ezért is írtam, hogy a megléte hiba. Viszont ha be van kapcsolva, akkor a sw.-nek is tudnia kell róla, hogy van ilyen és használhatja.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3941) TCr válasza Tonyk (#3940) üzenetére


TCr
veterán

Ebbe most feleslegesen álltál bele ezzel a stílussal, szerintem valamit félreértettél.

Azt írtad, hogy bekapcsolt upnp-vel elviekben működnie kellene pfw nélkül is, én meg megerősítettem, hogy a gyakorlatban nem működik. Csak és kizárólag pfw-vel működik, upnp-től függetlenül.
És igen, nálam sincs bekapcsolva a upnp.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3942) Tonyk válasza TCr (#3941) üzenetére


Tonyk
veterán

Az, hogy nálad nem működik, az egy dolog, tehát ne jelentsd ki, hogy ez az egyetlen járható út (pláne nem egy galibát okozó beállítást tartalmazóval példálózva).
Az hogy nem működik az esetedben azt több változó is okozhatja (pl. user error (bár ennek ugye kicsi az esélye)), de akár egy rosszul implementált upnp is, amin keresztül a tm a router nem érti meg egymást.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3943) TCr válasza Tonyk (#3942) üzenetére


TCr
veterán

"galibát okozó beállítást"

Mire gondolsz?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3944) Tonyk válasza TCr (#3943) üzenetére


Tonyk
veterán

Már leírtam feljebb :K . "Use portforward from my router".

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3945) TCr válasza Tonyk (#3944) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem továbbra is elbeszélünk egymás mellett, és / vagy többet látsz bele abba, amit írtam, illetve amit nxferenc fórumtárs írt.

Feri írta, hogy állítson be egy magas portot a TM-ben, majd nyissa meg azt a routeren.
Erre jössz a upnp-vel, amire azt írtam, hogy még ha be is van kapcsolva, nem működik, továbbra is passzív módban van a trackeren, az oka tökmindegy, nem működik.

Mindegy, Részemről lezártam, mert feleslegesen túltárgyaltnak érzem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3946) Tonyk válasza TCr (#3945) üzenetére


Tonyk
veterán

Ja, hogy én nem értem. :U

Na akkor:

"állítson be egy magas portot a TM-ben, majd nyissa meg azt a routeren"

Ez a fenti művelet ugyebár kézzel történő portnyitás.

A kolléga által becsatolt képen, pedig ott a "use portforward from my router" mellett a pipa, ami meg UPNP használatát feltételezi. UPNP != Kézi portnyitás. Két "ellentétes" dolog.

De nem kell nekem higgy, találsz a neten erre hibát bőven. pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3947) #53667584 válasza Tonyk (#3946) üzenetére


#53667584
törölt tag

Tökmindegy, hogy be van-e pipálva a "use portforward from my router". Ha kézzel nyitja a portot, akkor UPNP már nem fog próbálkozni az eleve nyitott portra.

(#3948) MaCS_70 válasza #53667584 (#3937) üzenetére


MaCS_70
félisten

nxferenc, Tonyk, TCr, nagyon köszönöm!

uPnP természetesen nincs, az tabu!

Sajnálom, hogy vitát robbantottam ki, de ahogy én látom, tulajdonképpen nincs miről vitatkoznotok.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3949) TCr válasza MaCS_70 (#3948) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem sincs. :N
Igazán nincs mit. Sikerült?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#3950) MaCS_70 válasza TCr (#3949) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, asszem, sikerült.

Csak TCP-re állítottam be egy magas számú portot, és beírtam Port Range-nek és Local Portnak, a Source IP-t meg üresen hagytam.

A 326-oson a Transmission beállításablaka szerint Port Open.

Kell még tennem valamit, illetve tudom máshogyan is ellenőrizni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.