Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) czeban


czeban
csendes tag

Sziasztok. A transmission torrent fileokat merre talalom? Nem a beépített kliens, hanem az ffp alól futó legújabb. Már mindenfelé kerestem de nem találom és nagyon macera lenne kb 250 filet újra összevadászni.
Ezen úton köszönöm a fórum társaktól a segítséget amit a konfignál kaptam, de nagyobb vastag váltás miatt megválok a szerkezettől. Kb mennyiért lehet eladni egy fél éves két db 750gb-os winyós szerkezetet? Üdv mindenkinek.

(#3552) Lacics25 válasza DonThomasino (#3549) üzenetére


Lacics25
aktív tag

A teljesség igénye nélkül!
Bizonyára lesz majd olyan, aki fejemet venné, hogy ezt így nem szabad, én nyugodtan alszom e miatt.
- Fut nálam WordPress saját honlap
- Fut egy ettől teljesen független statikus honlap. Itt jegyzem meg, hogy ezek száma tetszés szerinti lehet!
- Fut egy filmeket, valamint egy sorozatokat tartalmazó megosztott mappa, ill. mappák. Ezt egy KODI rendszerű médialejátszó küldi ki TV-re vagy projektorra, (úri kedvem épp hogy diktálja) Ezt egyébként akár telefonról, akár az országban bárhol lévő médialejátszó képes látni és persze lejátszani.
A lényeg:
A WordPress miatt nyitva van az 5000 port, ezzel párhuzamosan az 5001 is, ez az adatbázis miatt kell.
Szintén az 5000-es porton megy ki a statikus honlap.(Ezt ugyan nem értem, hogy hogyan, de ez van)
Trassmission miatt nyitva van a 9091
A KODI felé FTP-n engedek ki, ezt felhasználónévvel, jelszóval védem. 21-es port
Nyitva van még a 445, CIFS megosztáshoz.
Mindezek nyithatók, illetve beállíthatóak a myzyxelCloud-ban az UPNP beállítások alatt.
A statikus honlap elérhetősége a "Webes közzététel"-ben, a Megosztások közzététele menüben látható. Ez ugyan nem azonos a valós elérhetőséggel, de ha a linkre kattintassz, a böngészőben már a valós elérhetőségen jelenik meg. (xxx.zyxel.me:5000/MyWeb/könyvtárnév ) a "MyWeb" a linken nem szerepel.

Ezen portok a ruteren is nyitva vannak.
Hirtelen ennyi, ha valamit kihagytam volna, ....

[ Szerkesztve ]

(#3553) Joker88


Joker88
őstag

Az mitől lehet, hogy ha be van kapcsolva a NAS326 , a Wifin hálózatba csatlakoztatott 2 PC-n egyszerűen nincs net,csak helyi internet nélküli hálózat ?
A router egy [TP Link Archer C60] . A NAS fix IP-t kap a routertől ez rendben is van, mert látni lehet, mozgatni a fájlokat a hálózaton..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3554) Tonyk válasza Joker88 (#3553) üzenetére


Tonyk
veterán

Na most fix ip vagy static dhcp?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3555) galaxys80


galaxys80
veterán

Van ebben a nas-ban olyan csavar ami esetleg kilazulhatott belül és hozzáférhető helyen van?
Külső csavarokat meghúztam mindent.
Kicsinál ez az időnként előjövő rezonálás, daráló hang.

(#3556) Lacics25 válasza galaxys80 (#3555) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Nekem egy viszonylag puha hungarocell van alatta. Így szinte? hangtalan.

(#3557) galaxys80 válasza Lacics25 (#3556) üzenetére


galaxys80
veterán

Az a baj ennek a bal oldali fala ami igazán rezonál.
Tényleg hamarosan kívágom, ha nem találok valami megoldást rà, mert már nagyon unom.

(#3558) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy disk egyszerre lehet ISCSI és hálózati megosztás is?
Szóval mindkét helyen szeretném látni az adatot, most külön látom.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3559) Joker88 válasza Tonyk (#3554) üzenetére


Joker88
őstag

Elméletileg a NAS (illetve a hálózati nyomtató,de az jelen esetben nem lényeges ) fix IP címet kap a routertől .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3560) Tonyk válasza Joker88 (#3559) üzenetére


Tonyk
veterán

A fix ip az, amikor kézzel írod be az eszközbe a címet. Ha a dhcp-től kapja (még ha mindig u.a) az static dhcp.
Még kéne nézni, hogy mi van akkor, ha tényleg fix ip van. És a dhcp pedig ki van kapcsolva.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3561) AirunAlMarem


AirunAlMarem
csendes tag

sziasztok! lehet, hülye kérdés, de betelt az első hdd-m a nas-ban és szeretnék beletenni egy másikat mellé; mennyire teljesen tuti abszolút biztos, hogy ettől nem sérülnek az adatok az elsőn?
igazából már akkor elbizonytalanodtam, amikor az elsőt bettettem, hogy mit válasszak a felkínált lehetőségek közül, mivel csak 2 közül lehetett választani, amikre nem emlékszem mik voltak, de ugye elvileg legalább 4 módon lehetne kezelni 2 hdd-t: raid 0, raid 1, jbod és "csak úgy külön". én ez utóbbit szeretném, de most a GUI szerint lemezcsoportban van a kötetem. RAID típusnál az van írva, hogy "basic (Disk1)". konzolról beírtam, hogy cat /proc/mdstat és ezt írja:Personalities : [linear] [raid0] [raidl] [raid6] [raidS] [raid4]
md2 : active raidl sda3[0]
3902886720 blocks super 1.2 [1/1] [U]
md1 : active raid1 sda2[0]
1998784 blocks super 1.2 [2/1] [U_]
md0 : active raid1 sda1[0]
1997760 blocks super 1.2 [2/1] [U_]
unused devices: <none>

a nagy partíciónál az [U] jó jel, nem? gondolom a kisebb partíciót fogja csak tükrözni, amin a telepített modulok vannak. itt a [U_]-nál az aláhúzás a hiányzó raid-lábat jelöli, nem? de a "raidl" kicsit aggaszt a nagy partíciónál. ez gondolom a "linear" rövidítése, de az nem pont ugyanaz mint a jbod? ha beteszem a másik hdd-t és jbodba teszi, utólag ki lehet onnan szedni adatvesztés nélkül? vagy inkább particionáljam meg előre valahol és akkor úgy hagyja? köszi a segítséget és üdv!

[ Szerkesztve ]

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3562) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene, mert teljesen lefagytam.... Egyik napról a másikra a hdd-k (raid0) tartalmát nem érem el. Ránéztem a NAS menüre és látom, hogy a 2 HDD zöld, minden rendben, viszont eltűnt a volume. Újraindítottam a NAS-t, majd azzal fogad, hogy készítsek újat. Megtenném, most raid1-ben, viszont kis töltés után "argument error" hibaüzenetet ad. Egyszerűen nem tudok kötetet létrehozni. Tönkrement esetleg az egyik hdd? Hogyan tudom ellenőrizni, hogy melyik, ha a menüben mindegyikre jó állapotot ír? Egyáltalán mi történhetett több éves használat után?

(#3563) bexinho23 válasza bexinho23 (#3562) üzenetére


bexinho23
őstag

Végül mindkét hdd-t külön berakva a NAS-ba formáztam, majd csináltam egy RAID1-et. Ha valamelyik elszáll, azt fogom cserélni. Így viszont most nem fogom bővíteni 2x2TB-ra, marad még az 1TB.

Viszont már nem emlékszem, hogy hol találtam meg a hdd(?)-nek a számozott nevét (i-data/668ede1c). Ebben tudnátok segíteni? Torrentezés közben fontos, amikor az elérési utat adom meg.

(#3564) AirunAlMarem válasza AirunAlMarem (#3561) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

bocs, tévedtem, a nagy partíció is raid1 csak az ocr megtréfált. :B
de így még kevésbé értem. 1 elemű tükrözős raid tömb? az meg milyen?

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3565) AirunAlMarem válasza bexinho23 (#3563) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

pont ott van, ahol írtad: /i-data/hexaszám
ssh-n bemész konzolra és:
ls /i-data kiírja.

viszont ez az eltűnt volume aggasztó. volt alatta ups? nem utalt valami más jel a lakásban rá, hogy áramszünet volt? esetleg szoktad áramtalanítani? előtte normál i/o gombbal leállítod rendesen?

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3566) bexinho23 válasza AirunAlMarem (#3565) üzenetére


bexinho23
őstag

Köszi, tegnap közben megtaláltam a "mount | grep i-data" paranccsal. UPS nemvolt (bár régóta tervben van, nem csak a NAS miatt), áramszünet sem (ha van áramszünet, akkor az okos xiaomi izzó felkapcsolódik a szobában). Áramtalanítani szoktam, mikor vihar jön és kihúzom a fali aljzatból a hosszabbítót. De előtte természetesen a power gombbal lekapcsolom, UTP kábelt kihúzom.
Teljesen váratlanul ért ez a volume eltűnés. Mindenesetre most raid1-ben van (korábban is szerettem volna, de rengeteg videó anyag volt rajta). Ha valamelyik hdd-vel gond lesz, így könnyedén tudom cserélni.

(#3567) AirunAlMarem válasza bexinho23 (#3566) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

akkor áram gond kizárva. ebben az esetben csak külső támadásra tudok gondolni. én személy szerint nem mernék egy embedded eszközt az internetre kitenni, mivel elég ritka a szoftverfrissítés hozzá, így tele lehet biztonsági résekkel, amit akármilyen kis unatkozó kínai script-kiddie kihasználhat. ha még a ping is engedélyezve van kívülről az olyan, mintha "felmászna valaki a legmagasabb dombra a legnagyobb zivatar idején nedves rézpáncélban és azt kiabálná: minden isten rohadék!". mondjuk én ultra paranoid vagyok az biztos, de általában nem kicsi hdd van egy nas-ban és még ha nem is pótolhatatlanok az adatok, nagy szívás újból összeszedni.
raid-nél egyébként a cat /proc/mdstat-al érdemes rendszeresen ellenőrizni az állapotát.
lehet, hogy neked már degraded volt egy ideje, de nem vetted észre és ezért esett szét teljesen. (bár annak szerintem nyoma maradt volna, de ha rögtön újrakreáltad az persze rögtön el is tünteti. valószínűleg ebben az esetben meg lehetett volna az adatokat menteni előtte.) legjobb a cronba egy scriptet betenni, ami rendszeresen ellenőrzi automatikusan és akkor nem merül feledésbe.
egyébként miért volt raid0-ban? ezt nem is értem. lassú 5400-asok? akkor talán van értelme, de szerintem még így is az ethernet a szűk keresztmetszet (vagy az usb).

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3568) bexinho23 válasza AirunAlMarem (#3567) üzenetére


bexinho23
őstag

Két darab 5400-as hdd van benne. Egy 3,5 wd blue, illetve egy laptopból kiszedett samsung. Raid0-ra azért volt szükség, mert rengeteg, nagyméretű adatot kellett pár hónapig tárolnom. Időközben ez felére csökkent, csak a kényelmességem (és adattároló hiányában) miatt nem váltottam raid1-re. Most viszont kénytelen voltam. A képeket és a családi videókat (javarészt digitalizált vhs) amúgy egy külső hdd-n is őriztem. Úgy hogy a következő napokban az lesz a feladatom, hogy ezeket mind a raid1-es NAS-ra másoljam.

(#3569) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!
Tudna vki abban segíteni, hogy a Plex Media servert hogyan lehet frissíteni a NAS-on?
Belépés után szólt h van frissebb verzió, letöltöttem egy .spk fájt, de nem találom hogy hol lehet feltölteni/frissíteni.

Hálás köszi! :R

(#3570) aujjobba válasza Forza_JUVE (#3569) üzenetére


aujjobba
addikt

A nas admin felületen van egy plex ikon, katt, új ablak nyílik, rajta feltöltési lehetőség.

(#3571) Forza_JUVE válasza aujjobba (#3570) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

szia. nekem arra egyből a Plex desktop felület jön be, ahol sehol se találok feltöltési lehetőséget.
szerk: asszem megvan ... előbb disable-ztem, majd újra enabled ... és így egy kék hátterű felület jön be, legalján feltöltési opció :)
sikerült is ...

[ Szerkesztve ]

(#3572) AirunAlMarem válasza aujjobba (#3533) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

szerintem az sd-kártya exfat-ra formázva működne. még winxp alatt is működött egy patch után.

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3573) aujjobba válasza AirunAlMarem (#3572) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem működik, próbáltam exfat, ext2, ext3, NTFS, egyiket se ette meg a tablet.
Induláskor bedobta az üzenetet, hogy nem támogatott, ha akarom megformázza, ha nem akkor így jártam.
Kizárólag FAT32.

(#3574) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Szép jó estét mindenkinek!
Még 1 kérdésem lenne, mielőtt az őrületbe kerget ez a kissé elhamarkodottan megvásárolt NAS326 !!!! :(((
Tudtok-e esetleg olyan app-ot, ami képes normálisan megjeleníteni pl. egy, a NAS-omra feltöltött fotó albumot ... és meg is lehet osztani azt, amolyan "Google Drive-osan" pár ismerőssel??
Napokig kűzdöttem a NAS-on lévő saját app-okkal, de mindegyik szar ... a hozzávaló, Google Play-ről letölthető mobil aplikációk (ZyxelCloud, ownCloud stb.) egyenesen botrányosak.

Még a Plex Media server érne valamit, de hiába csengettem be 1500 Ft-ot, csak pár új funkciót kaptam a basic verzióhoz képest (pl. a feltöltött filmeknél van hivatalos előzetes :C )... fotóalbumot is meg tudok osztani, csak épp a címzett (aki persze szintén le kell töltse a Plex-et és be kell regelnie ... de mondjuk ez még beleférne) nem tudja megnézni, hogy mit is osztottak meg szerencsétlennel, csak ha ő is beköhög 5 EUR-t !! HAVONTA !!! Ez egy vicc !!!

Szóval íme az ördögtől való, lehetetlennek tűnő szándékom:
- lövök egy pár fotót a telefonommal csak úgy lazán
- feltöltöm ftp-n vagy egy app-on keresztül a NAS-ra a telomról
- megosztom pár címzettel az albumot, akik nem csak 1-1 linket látnak a fotókhoz [kép] , amikre rákattintva letöltik az adott fotót az eszközre, hanem kedvükre lapozgathatják őket!

Létezik erre megoldás??
Ezek felejtősek!

Köszönöm előre is a segítséget!! :R :D

[ Szerkesztve ]

(#3575) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Erre akkor senki?
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#3576) AirunAlMarem válasza Forza_JUVE (#3574) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

erre nem az instagram való, amit szeretnél?
vagy akár az általad is említett googledrive?

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3577) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Mostanában tervezem egy ilyen eszköz beszerzését. Nagy méretű (50-70gb-os) 4k tartalmakkal, hogy boldogul az eszköz?

(#3578) Forza_JUVE válasza AirunAlMarem (#3576) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Végül is de. Csak gondoltam, ha már pár 10.000-ért van 1 ilyen eszközöm, akkor ne más szerverére töltsem fel és osszam meg a saját dolgaimat hanem az enyémről. A tárhely kapacitásáról nem is beszélve ...

(#3579) Istv@n válasza Forza_JUVE (#3578) üzenetére


Istv@n
aktív tag

OwnCloud - ot nem próbáltad?

(#3580) MaCS_70 válasza Forza_JUVE (#3578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nézd meg, hogy akár az FFP, akár az EntWare listáján nincs-e olyan tartalommegosztó program, ami Neked kell.

A gyári szoftverbolt sajnos tényleg botrányos -- ebben nyilvánul meg az eszköz olcsósága. :(

Az OwnCloud már eleve egy problémás szoftver, a Zyxel-féle meg azon belül is valami őskövület. Nagyon nem ajánlott...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3581) Forza_JUVE válasza Istv@n (#3579) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

De igen, és jónak is tűnt egészen addig, amig le nem töltöttem a Play-ből a mobil app-ot.
Azzal ugyanis sehogy nem lehetett a NAS-ra csatlakozni ... se http:// ... se https:// ... se 192.168.x.x ... se dyndns nem volt jó neki, mindig kiírt valami érthetetlen hibát magyarul.
Érdekes, hogy böngészőből meg igen.
A commenteket olvasva nem csak nekem volt vele bajom...

[ Szerkesztve ]

(#3582) Forza_JUVE válasza MaCS_70 (#3580) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Ebben esetleg tudnál segíteni hogyan érem el/töltöm be ezeket a listákat?

(#3583) MaCS_70 válasza Forza_JUVE (#3582) üzenetére


MaCS_70
félisten

Beírod a Google-be, hogy "ffp repository", illetve hogy "entware repository", és egyből egy jól használható listát kapsz, de itt, ezen a listán is nagyon alaposan, többször is kitárgyaltuk, tehát a lista keresője is jó eredményeket ad.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3584) czeban válasza ssgt1981 (#3577) üzenetére


czeban
csendes tag

Szia. Media boxal és nem a gyári média dlna serverrel (minidlna) szépen vitte nekem a 4k-s filmeket. Ha a boxodnak gigabites lan portja van akkor a 60-70kbites filmeket is jól tudja bufferelni. 100mbites boxnál a sávszélesség a korlátozó és nem a nas!! Ár/tudásban nagyon jó vas. Majdnem fájt a szívem, hogy lecseréltem.

(#3585) Forza_JUVE válasza MaCS_70 (#3583) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Rendben, köszi, rá fogok keresni ... remélem még ma lesz rá időm! :)

(#3586) MaCS_70 válasza Forza_JUVE (#3585) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amúgy tanulságos, konstruktív, de nem túl idegkímélő eljárásra számíts! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#3587) bexinho23


bexinho23
őstag

Ha a jelenlegi 2db 1TB-os (raid1) adattárról 2db 2TB-os adattárra váltanék, van arra mód, hogy az egyik 1TB-os hdd-ről átszinkronizáljam az egyik 2TB-osra az adatot, hogy aztán két 2TB hdd-t raid1-be állítsam úgy, hogy az adatok rajta megmaradjanak? :))

(#3588) AirunAlMarem válasza bexinho23 (#3587) üzenetére


AirunAlMarem
csendes tag

van rá mód, de nem egyszerű. csak akkor kezdj bele, ha tudod mi az az ssh meg a putty!
én is hasonlóval kűzdök éppen, majd leírom a tapasztalatokat.
itt érdemes kezdeni: [link] , itt angolul (ez jobb): [link] , ez meg egy régebbi változat, de van benne pár plusz infó: [link]
ha van rajta lvm is (lemezcsoportnak hívja a nas), akkor még bonyolultabb a történet.

"...Viháncos kedvünkre bólintana / Darton felettünk, mint jó apa..." R.I.P. Gáspár András

(#3589) aujjobba


aujjobba
addikt

Felraktam végre a softethervpn-t mrdini leírása alapján, működik is szuperul.
A gondom az, hogy 99%-on húzza a CPU-t a vpnserver.
Ez mi a fenétől lehet, és mit tudok vele kezdeni, a kill-en kívül?

szerk.: vpn szerver restart után normalizálódott, nem tudom mi lehetett a kínja.
szerk2.: na most amint lekapcsolódott róla az openvpn kliens, újra felment 99%-ra. Ez így nem túl fasza. :(

[ Szerkesztve ]

(#3590) TRob1 válasza bexinho23 (#3587) üzenetére


TRob1
veterán

Ezt anno 325v2-nél rohadt egyszerűen megoldottam: [link]

Gondolom itt is lehetséges ezt véghezvinni.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#3591) norbre


norbre
tag

Sziasztok,

A munkahelyemen szeretném hálózati meghajtóként csatlakoztatni az otthoni NAS egyik megosztott mappáját, de sehogy sem sikerül.

Beírtam már mappának több módon is pl:
http://nasneve.ddns.net/music
http://nasneve.ddns.net:5000/music

.. beklikkeltem hogy "Csatlakozás különböző hitelesítő adatokkal".
Fel is dob egy ablakot, megadom a felhasználónevet, jelszót, de minden alkalommal azt mondja hogy a "Windows nem tud kapcsolatot létesíteni ..."

Ha a windows explorer címsorába beírom ugyanúgy a fenti útvonalakat, akkor megnyit egy böngésző ablakot a Nas bejelentkező oldalával.

A munkahelyemen Win10 van.

Mit nem csinálok jól?

Köszi előre is

(#3592) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

A gyári transmission helyére szeretnél telepíteni egy másikat.
Itt a fórumban találtam egy leírást, amivel az FFP és a Metarepository már feltelepült. Az alkalmazások menüben több új alkalmazás is megjelent.
Tudnátok egy érthető leírást linkelni, amivel fel tudom telepíteni a transmissiont?

köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#3593) bexinho23 válasza TRob1 (#3590) üzenetére


bexinho23
őstag

Na, ez nem tűnik bonyolultnak. Köszi. :) Valami ilyesmi megoldásra számítottam. Remélem ha dolog lesz, működni fog.

(#3594) aujjobba válasza szaniszlokar (#3592) üzenetére


aujjobba
addikt

Az alkalmazások menüben többek között a Transmission-nek is meg kell jelennie.
Onnan feltelepíted.

(#3595) Tonyk válasza norbre (#3591) üzenetére


Tonyk
veterán

"Mit nem csinálok jól?"

Az, hogy kitetted az SMB-t a netre! :(

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3596) Lacics25 válasza norbre (#3591) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Ha otthon, a megosztás beállítsakor rányomsz a linkre, amit létrehoz azzal a felirattal, hogy "a következő címen érhető el" , akkor meglátod a turpisságot.
miszerint: nasneve.ddns.net/5000/MyWeb/music a valódi elérési cím!!

(#3597) Fagyi válasza Forza_JUVE (#3574) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nekem a google drive, telepítve van és szinkronizálva. Lesz egy mappád a google drive-on.
A telóról uda tudod feltenni, akár szinkronizálni is. De a NAS-on keresztül is tudod. Zyxel appal telóról a nas google drive-ra is szinkronizált mappájába.
De a zyxel drive-ra, tudsz meghívni akárkit és akár tárhelyként akár csak , megtekintőként is tudja használni!
De Én a Zcloud-ot használnám inkább erre, külön megjeleníti a képeket is!
Meg tudod határozni, mit lásson a nas-ból közvetlenül. Csinálsz neki egy korlátozott, amibe csak, pl. "zolinak megosztott fényképek"-hez adsz, hozzáférést a nas-on.
Leszedi az app-ot, bejelentkezik, wifi-n, mobilnete és máris látja ami neki meg van engedve.

Kérdés mindösszesen annyi pc-n, nézi vagy telefon/tableten. A pc-ről weben belép mint Te otthon a nas-ra. Telefonon az app-on keresztül. Persze ehhez ki kell engedni a nas-ról a netre bizonyos dolgokat.
Ha nem megy/ egyértelmű akkor keress pm-ben.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3598) Fagyi válasza norbre (#3591) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Topik nyitóban, vagy a blogomon a win10 mappa elérés a xxxx valahányas frissítés után.
Smb tiltás lett bevezetve valamelyik win10 frissítésbe, kézzel vissza lehet kapcsolni.
Bár sebezhető. Bár gdrive-ra szinkronizálva és azt már bárhonnan elérhető. Kérdés, hogy az mit, hogy használ?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#3599) norbre válasza Tonyk (#3595) üzenetére


norbre
tag

Nem tudom mi az az SMB :(

(#3600) norbre válasza Lacics25 (#3596) üzenetére


norbre
tag

ja hogy jaa.. na az nem volt bekapcsolva hogy "közzététel a neten" :)
E nélkül nem is tudom távolról elérni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.