Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#28451) bomlasz


bomlasz
csendes tag

Valaki nemtudná nekem a KonstaT féle cm10.1-et frissíteni? Kellene új változat,mert a cyanogenmod azóta már cm10.1.3 és most azt következne a tesztelgetésben :\

Üdv, bomlasz

(#28452) kukinyo válasza bomlasz (#28451) üzenetére


kukinyo
addikt

(#28453) bomlasz válasza kukinyo (#28452) üzenetére


bomlasz
csendes tag

Ezt kellene :\

Csak nekem se linuxom, win8.1 van a gépen,megmondom őszintén soha nem is volt,nem is értek hozzá,hiába van aláírva hogyan kell... ha valakinek fennt van,akkor legyen szíves ha megcsinálja nekem örök hálám :D

Üdv, bomlasz

(#28454) kukinyo válasza bomlasz (#28453) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem van linux-om be is van üzemelve kellőképpen ( hála és köszönet Keeperv85 fórumtársnak) de ha nem haragszol most nem húzok le kb 20 gb-ot.
A fordításról, stb nem is beszélve.

(#28455) kukinyo válasza kukinyo (#28454) üzenetére


kukinyo
addikt

(#28456) ziyan válasza bomlasz (#28434) üzenetére


ziyan
tag

Akkor ezt űbereljétek ;] ritkán lépek túl 3 órán, de ha túllépek... :DDD

Este felraktam töltőre, és 100%-ról 13%-ra másnap estére merült le (19 óra alatt), folyamatos 2G adatkapcsolat, 1 óra wifi: [link]

Sorry az inaktivitásért, sok a zh mostanában...

[ Szerkesztve ]

(#28457) bomlasz válasza kukinyo (#28455) üzenetére


bomlasz
csendes tag

szektoros a winyóm 2megával dolgozik akkor már befagy az egész,nembírná a fordítást sztem ha oan...

Üdv, bomlasz

(#28458) bomlasz


bomlasz
csendes tag

Nemkell,marad a cm10 :D

Üdv, bomlasz

(#28459) kukinyo válasza bomlasz (#28458) üzenetére


kukinyo
addikt

CM 10 felett sok is a blade-nek.Mindegyik lassú.
Kíváncsi leszek a 4.4-es androidra.Állítólag 512mb-on is sima futást eredményez.
Majd meglátjuk.

(#28460) bomlasz válasza kukinyo (#28459) üzenetére


bomlasz
csendes tag

ja kajak sok memóriát eszik,facebookkal viberrel ien 80mega körül maradt,akadozott összevissza,ugyanez cm10-en 100megával több :D

Üdv, bomlasz

(#28461) ziyan válasza kukinyo (#28459) üzenetére


ziyan
tag

Csak ehhez erősebb procira lenne szükség, mert ezt részben annak köszönheti, hogy alapból be van kapcsolva a KSM és a ZRAM, amelyek kicsit odatesznek a mi armv6-os ketyerénknek :( szóval én túl sok reményt nem fűznék ahhoz, hogy CM10 szintű sebességet kapnánk, de meglátjuk...

(#28462) kukinyo válasza ziyan (#28461) üzenetére


kukinyo
addikt

Ehhez nem értek de az egyértelmű számomra is hogy az akadálymentes futáshoz procira is szükség van.
Amúgy mikor dobod ki a végleges verziódat?

(#28463) ziyan válasza kukinyo (#28462) üzenetére


ziyan
tag

Nem ígérek semmit, a végén úgy sem tudom betartani :D [link]

(#28464) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Adott egy ZTE Blade gen2-es készülék CM 7.2.0-val..
A telefon használható beépített memóriája még 15MB,és a memóriakártyán is van vagy 3 GB szabadon,de egy - két programot nem enged letölteni,mert azt írja,hogy nincs elegendő tárhely a telefonon.(ez egy 2.33MB-os file lenne. se play-ből se warezről nem engedi letölteni)
Az "alkalmazások telepítésének helye" menüpontnál volt már alapbeállításon,és SD telepítési cél beállításon is,de egyik opció sem hozott eredményt.
Mit javasoltok? Rakjam újra a Cyanogenmodot? Ez egy OS bug lehet esetleg? Valami más romot javasolnátok rá,ami stabilabb?
Előre is köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#28465) TommyY2 válasza Zaja2 (#28464) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Ez normális jelenség minden rom-nál, miszerint a maximális tárhely méretének 10%-áig engedi a programok telepítését.

Amit tenni tudsz, hogy törölsz néhány nem használt alkalmazást, vagy átmozgatsz (AppManager) néhányat az SD-kártyára, esetleg átpartícionálod a telefont.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28466) Zaja2 válasza TommyY2 (#28465) üzenetére


Zaja2
senior tag

Szia!
Minden olyan alkalmazás az SD kártyára települ fel,ami meghaladja az elérhető belső memória méretét.
Írok egy példát,hogy más is megértse,ha netán ilyen gondja akad majd:
A telefon elérhető belső memória 22MB. 23MB-os filet már SD kártyára telepít. VISZONT 21MB-os file-t belső memóriára szeretne telepíteni. Ilyenkor 2 lehetőség van. 2.3.7 alatt már elérhető az "áthelyezés SD kártyára menüpont az alkalmazáskezelőben,de 2.1 alatt viszont még nem. Tehát Én a lehető leg - körültekintőbben jártam el,miszerint:
Felraktam az appot,ami legyen 21MB és manuálisan áthelyeztem SD kártyára az alkalmazáskezelőből(nem egy hosszú művelet,ekkora méretnél,kb 3mp.).
A második lehetőség 2.1 alatt az app2SD alkalmazás felrakása,és az is ilyen szépen átimportálja a telepített alkalmazásaid file-jait SD-re. Én így jártam el. Remélem tudtam/tudok segíteni ezzel.
Köszi a tippet,tisztelt TommyY2!:R

Üdv!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#28467) TommyY2 válasza Zaja2 (#28466) üzenetére


TommyY2
tag

Akkor is szokott ilyen jelenség lenni, ha egy, már feltelepített programot akarsz frissíteni. Azt sem engedi, ha 10% körüli hely van csak szabadon. Ilyenkor néha segít a cache kiürítése (főleg, ha a telefon át van partícionálva és a cache csak 2MB méretű), vagy a frissítés feltelepítése előtt le kell törölni az alkalmazást a telefonról, hogy az új verzió felférjen a helyére.

Egyébkén ha a szabad tárhely csak 10% körüli, az sms-ek se töltődnek le (mindig kiírja, hogy nincs elég szabad hely, törölj ki néhány sms-t).

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28468) Zaja2 válasza TommyY2 (#28467) üzenetére


Zaja2
senior tag

Köszi!
Most a procit szeretném OC-zni.
Most 604MHZ-en megy a CPU,és 864MHZ-ig lehet Oc-zni. Ha csutkára kihajtom a procit,akkor az megsülthet,esetleg fagyhat tőle a telefon? Mennyi az ideális beállítása szerinted?
És mi az a JIT? És a VM méret?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#28469) TommyY2 válasza Zaja2 (#28468) üzenetére


TommyY2
tag

Fogalmam sincs, hogy ezek a szavak mit jelentenek, én a procit soha nem buheráltam.

Amennyire a régi szép időkből emlékszem rá (mások hozzászólása iból), max. száz egynéhány MHz-cel lehet felhúzni, azt még hibamentesen elviseli.

TommyY

(#28470) Zaja2 válasza TommyY2 (#28469) üzenetére


Zaja2
senior tag

Köszi!
Egyébként honnan tudom,hogy a készülékem gen1 vagy gen2? Esetleg más altípusok is vannak?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#28471) TommyY2 válasza Zaja2 (#28470) üzenetére


TommyY2
tag

"Ask mr pigfish" megmondja a Play Áruház-ból. De ahogy írtad, gen2-es, annál is inkább, mivel cm7 van rajt. Egyébként létezik még gen3-as is.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28472) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

Van egy Telenoros blade-em amin 2.2 fut de nem igazán gyors a motyó. Egy másik T-sen ugyanúgy gyári 2.2 megy nyilván T-s verzió és az sokkal jobban teljesít.

Tudnak nekem valaki ajánlani egy jó kis stabil főzött romot hozzá? Garija már lejárt úgyhogy mindegy a rom frissítése.

Köszike
Tutti

(#28473) kukinyo válasza Tutti-amigo (#28472) üzenetére


kukinyo
addikt

Szia
Próbáld ki a ziyan féle romot.
CM10 alapokkal, gyors, stabil.

(#28474) elfelejtette válasza ziyan (#28463) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
A következő romot meg tudnád írni úgy, hogy az Apexben aktiválható legyen az átlátszó status bar? Csak mert erősen készülék, ill. rom függő a dolog...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28475) Luke31


Luke31
csendes tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni. A zte blademen a system particiot szeretném 180Mb -ra particionálni. Letötltöttem marketről a a TPT Helpert meg is csináltam az egyéni particio kiosztást le is töltötte de nem csinálta meg az image.bin fájlt, hanem sok fájlt egy image mappában. Hogyan tudok ebből egy image.bin fájlt csinálni? Vagy valamit elrontottam? A segitséget előre is köszönöm!

(#28476) vazee00


vazee00
tag

Üdv!

A napokban az alábbi probléma merült fel a készülékkel kapcsolatban:

Az érintőkijelző megrepedt, így külföldről rendeltem hozzá alkatrészt, mely ki is lett cserélve, ezt követően azt tapasztaltam, hogy bekapcsolás után nem működött. A web átbújása, több óra kutakodás, próbálgatás után sikerült rájönni, hogy bizonyos romokkal kiválóan működik az új érintő, másokkal pedig meg se moccan. Gyakorlatilag alig van olyan rom, amivel működik, így nem is tudok felrakni 4 .es verziójú rendszert rá.

Próbálgattam a gen 1, 2 visszaállítását, de ugyan az a helyzet.
Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#28477) Tutti-amigo válasza kukinyo (#28473) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Ez a ROM magyar nyelvű mert nem nekem lenne és fontos lenne, hogy magyar legyen. Bocsi ezt nem írtam először.

Köszi

(#28478) kukinyo válasza Tutti-amigo (#28477) üzenetére


kukinyo
addikt

Van benne magyar nyelv is.

(#28479) MaxTorque


MaxTorque
tag

A cm10-be bele lehetne faragni a 4.4 indítóját? Próbáltam felrakni a 10.1-re, de nem tudja telepíteni a Google Search frissítést, a modacon írja is a changelog, hogy ócska a szörcs. Az armv6 lenne ennek is az oka?
Ezzel próbálkoztam: XDA link

Azért kérdezem cm10-re, mert szeretném kipróbálni. Miután megvettem a librám rögtön 10.1 került rá, de lassúnak találom már egy hónap után.

(#28480) kukinyo válasza MaxTorque (#28479) üzenetére


kukinyo
addikt

Ugyanezzel próbálkoztam Cm10 rommal és nálam se működött.

(#28481) bomlasz válasza kukinyo (#28480) üzenetére


bomlasz
csendes tag

oda van írva,hogy 4.2 a legalja amin megy

Üdv, bomlasz

(#28482) kukinyo válasza bomlasz (#28481) üzenetére


kukinyo
addikt

Próbáltam, azon sem indult el. :(

(#28483) MaxTorque válasza bomlasz (#28481) üzenetére


MaxTorque
tag

Mindegy már, felraktam az xperiamodot. Mennyire fapad ez a launcher :Y

[ Szerkesztve ]

(#28484) bomlasz válasza MaxTorque (#28483) üzenetére


bomlasz
csendes tag

A rendes Z launcher volt elsőnek beletéve,amin mindent be lehet állítani,átportolt. De lassú bladen...
Ezért lett Z1 launcher,ami csak azon alapul,úgy néz ki. De nem az eredeti.
Majd ha megcsinálják,akkor feltöltök egy olyan verziót amin már minden beállítható a launcherbe, + kiveszem az xperia billentyűzetet is,mert az is néha lagol ahogy elnéztem.

Üdv, bomlasz

(#28485) MaxTorque válasza bomlasz (#28484) üzenetére


MaxTorque
tag

Nekem tetszik a bill, és eddig jól működik. A launcher meg sebességben ott van nagyon, de nagyon hozzászoktam a rengeteg funkcióhoz.

(#28486) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Most ez komoly hogy google szinkronizálás nélkül nem tudok telefonszámot felvenni a telefonkönyvbe?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28487) Torry válasza Winner_hun (#28486) üzenetére


Torry
addikt

Google acc-nál (telefonon) ha teljesen kikapcsolod a kontakt szinkront akkor valahova csak mentenie kellene.
Rosszul gondolom?

(#28488) Winner_hun válasza Torry (#28487) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mentsen a telefonra és kész. De csak oda, nekem ne akarjon semmit se szinkronizálni. Kettő pont valahanyas rendszernél még rákérdezett hogy csak a névjegyekhez mentem-e vagy szinkronizálom is de itt ilyen nincs. Vagy szinkronizálok vagy nem mentek. Esetleg van valami rejtett beállítás valahol erre?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28489) juuzer


juuzer
addikt

Várom a Blade-re is! :DD

Vamos a la playa.

(#28490) MaxTorque válasza juuzer (#28489) üzenetére


MaxTorque
tag

énisénis :)

(#28491) kukinyo válasza Winner_hun (#28488) üzenetére


kukinyo
addikt

Névjegyek / 3 pontos menü / fiókok

(#28492) kukinyo válasza juuzer (#28489) üzenetére


kukinyo
addikt

Én is kipróbálnám de szerintem odébb van az még.
Hacsak KonstaT meg nem előzi őket.

(#28493) juuzer válasza kukinyo (#28492) üzenetére


juuzer
addikt

Nagyon remélem, hogy hamarabb kijön! :C
Szerintetek a Blade meddig lesz "támogatott"? Szóval meddig fognak rá romokat készíteni? Mert terveztem egy windowsos Nokia vásárlását, viszont inkább egy fényképezőgép mellett döntöttem. Így marad a Blade, csak nem tudom meddig tudom még buherálni :F

Vamos a la playa.

(#28494) kukinyo válasza juuzer (#28493) üzenetére


kukinyo
addikt

Reméljük minél tovább :K

(#28495) Winner_hun válasza kukinyo (#28491) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem értem:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28496) Thrawn válasza Winner_hun (#28495) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyszerűbb, ha szinkronizálod a névjegyeket a gmail fiókoddal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28497) Winner_hun válasza Thrawn (#28496) üzenetére


Winner_hun
félisten

De nem akarok szinkronizálni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28498) kukinyo válasza Winner_hun (#28497) üzenetére


kukinyo
addikt

Belépsz a névjegyzékbe, ahol tárolod a telefonszámaidat.
Alul találsz 3 gombot, kereső, névjegy hozzáadása, menü.
Nekünk a menü gomb kell ami fűggöleges irányban 3 kis pötty.
Itt kiválasztod a fiókok részt és ott van hogy adatok automatikus szinkronizálása.
Ezt kapcsold ki.

(#28499) Winner_hun válasza kukinyo (#28498) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm. Így már világos, csak egy kis probléma van: nincs ott az a 3 pötty ahol lennie kéne. A kereső bal oldalt, a névjegy hozzáadása jobb oldalt és annyi. Minden esetre itt a menü gombot megnyomva megvan ami mondasz. Az Adatok automatikus szinkronizálása NINCS bekapcsolva. Most mit kéne tennem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28500) TommyY2 válasza Winner_hun (#28486) üzenetére


TommyY2
tag

Éngem is nagyon megijesztettél, nálam nincs semmi gond. Simán felveszem az új névjegyet, majd valamikor késöbb, ha szinkronizálni akarom a goggle fiókkal, a szinkronizálás gombbal simán megcsinálja, addig meg csak a telefon névjegyzéke tárolja.

TommyY

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.