Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#27451) tvse1995 válasza ziyan (#27449) üzenetére


tvse1995
senior tag

Nem tudom erre van e beállítási lehetőség valahol, mindenesetre engem nagyon zavart a romodban az, hogy a lehúzott status bar-t csak az aljánál fogva lehet felhúzni. Nagyon megszoktam már a 10.1-ben, hogy bárhonnan húzva visszamegy.
Ha ezt beletennéd lehet áttérnék a tiédre. :)

(#27452) ziyan válasza tvse1995 (#27451) üzenetére


ziyan
tag

Nincs, de ez egy jó ötlet, felírtam a listára :)

(#27453) kasza blanka válasza ziyan (#27452) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

eddig úgy néz ki működik minden.

(#27454) Thrawn válasza ziyan (#27449) üzenetére


Thrawn
félisten

Jeeee, új ROM! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27455) 11hh válasza ziyan (#27449) üzenetére


11hh
tag

Én elsőre ezt a romot raktam fel, tetszik meg minden csak kicsit furcsa. Az ujjaimat kicsit rosszul kezeli nagyítani akarok akkor könnyen ellapozza a képet, vagy ha böngészek akkor is kicsit féle értelmezi mit szeretnék. A gyári rom-al valahogy jobban tudta mit szeretnék a masina. :D
Egyenlőre nekem nincs fönt play áruház, ha leírnátok hogy tudnám felrakni az azért sokat könnyítene.

(#27456) Thrawn válasza 11hh (#27455) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért nincs Play áruházad mert nem telepítetted fel a GAPPS-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27457) 11hh válasza Thrawn (#27456) üzenetére


11hh
tag

Azzal tisztába voltam hogy fel kell még telepíteni, láttam is hogy még két tömörített mappa van szoftver mellé. Van nekem ez a tömörített mappa "gapps-cm10z-201306.zip" eddig oké, de hogyan kell felrakni azt nem tudom. :F

(#27458) kukinyo válasza 11hh (#27457) üzenetére


kukinyo
addikt

Rámásolod az SD kártyára, elindítod a recoveryt.
Ott install zip from sdcard, majd choose from sdcard és kikeresed amit telepíteni szeretnél.

(#27459) 11hh válasza kukinyo (#27458) üzenetére


11hh
tag

Köszi szépen! Sikerült!! :R

(#27460) joiner007 válasza ziyan (#27449) üzenetére


joiner007
aktív tag

érdeklődnék, hogy mekkora partíció kell a romnak, és van e benne alapból cross breeder, vagy kell e hozzá telepíteni?

Közben láttam benne van a mappában

[ Szerkesztve ]

(#27461) ziyan válasza joiner007 (#27460) üzenetére


ziyan
tag

A mellé csomagolt gapps-sal + crossbreederrel módosítás nélkül most 131 mb-t foglal, tehát a 136-os kiosztáson elvileg gond nélkül megy (nekem a 160-as van, de hamarosan én is váltok a 136-osra).

(#27462) joiner007 válasza ziyan (#27461) üzenetére


joiner007
aktív tag

gondoltam, hogy ráfér a 136-osra, le is gyalultam a cm7-et, és feltettem ezt. Hát barátom nagyon meglepődtem, mert ilyen gyors JB-t még nem láttam erre a telóra. Hozza a cm7 sebességét.

Igaz már csak második telónak használom a bladet, vettem egy huawei y300, de a bladenek még emellett sincs szégyenkezni valója.

Meglátjuk belakás után hogy teljesít.

(#27463) Virgil97


Virgil97
csendes tag

Sima CM10et érdemes cserélni? :D (A Continuation of Konstat's work nevűt)

Zte Blade - EcoCM9

(#27464) joiner007 válasza Virgil97 (#27463) üzenetére


joiner007
aktív tag

Azt nem próbáltam, csak 10.1 et és cm9 ecot. Ezeknél elsőre jobb.

(#27465) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy crossbreeder melyik verzióját érdemes felrakni, ami xda-n van az jó-e?
Illetve simple2ext appal extended partícióra átvittem mindent Dalvik cache-t apps, apps data. Ez mennyire lassítja be a telót vagy semmi köze nincs hozzá ?

(#27466) ziyan válasza ampulla (#27465) üzenetére


ziyan
tag

Jó az ami xda-n van, arra figyelj, hogy az 2x sebességre állítja az animációkat, tehát ha zavar, telepítés után állítsd vissza a fejlesztői lehetőségeknél. Vagy letöltheted az én csomagomat, és abból kiszedheted a crossbreedert, ami ugyanaz, mint az xda-n lévő változat, csak nem nyúl az animációk sebességéhez.

A másik kérdésedre: a dalvik cache és app data lassítja, bár egy gyors microsd-vel nem annyira érezhetően. Én a dalvik-ot azért javaslom, hogy tedd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#27467) ampulla válasza ziyan (#27466) üzenetére


ampulla
aktív tag

Hát egy régi 2 GB-os SD kártya van benne, szóval lehet attól is lassú :D
Érdemes lenne beszerezni egy újat.

(#27468) ampulla


ampulla
aktív tag

Procit meddig lehet túlhúzni mert a camera eléggé laggol, elég kevés az FPS amikor benyomom. Pedig feltoltam a crossbreedert is. Már egyszer lefagyott a teló szóval mielőtt gallyra tenném megkérdezem. A jelenlegi frekvenciatartománya: 480 Hz -710 Hz.

(#27469) 11hh válasza ampulla (#27468) üzenetére


11hh
tag

Én szerintem a kamera szoftverével lehet bibi, mert eltelik nálam indítástól 6-7másodperc mire bejön a kamera képe. Telefont emiatt szerintem fölösleges húzni.

(#27470) ziyan válasza ampulla (#27468) üzenetére


ziyan
tag

Nem sokat tudsz tenni vele, kevés az erő ebben a telefonban a folyamatos megjelenítésre :( a min frequency-t szerintem rakd vissza 122-re (ha stabil) vagy 245-re, mert jó governor (pl. SmartAssV2) használatával semmi sebességbeli különbséget nem fogsz érezni a 122 és 480 között, viszont a fogyasztásban igen, például ha valami miatt nem aludna a teló, vagy éppen olvasol és nincs szükség a CPU-ra :)

(#27471) andras888 válasza ziyan (#27470) üzenetére


andras888
aktív tag

Hali feltettem a romodat, a nálam lévő balde ra. Dicséretes az üzemidő, az aksim gyengélkedik már. Tényleg gyors, egyszóval tetszik. Eddig a logout-os leírásod alapján használtam a cm 10.1 et az is tetszett, de nagyon zabálta az aksit és a pucolás után is lassúcska volt.
Rá is térnék a lényegre:
Milyen partíció felosztást ajánlasz a romodhoz? hamar megtelik alkalmazásokkal a teló, esetleg egy leírást hogy hogy kell változtatni.
Ezen is ellehet végezni a "pucolást"?

[ Szerkesztve ]

(#27472) joiner007 válasza andras888 (#27471) üzenetére


joiner007
aktív tag

ez alapján a leírás alapján tudod átpartícionálni a telefonod. Én 136mb system_2mb cache_302mb-val tettem fel a rendszert, a készítőt kérdeztem, ő is ezt ajánlja.

Partícionálás után persze újra kell telepíteni a rendszert

Szerintem ha ezt még pucolod, akkor semmi nem marad belőle :) így is a legkisebb JB amivel találkoztam

(#27473) andras888 válasza joiner007 (#27472) üzenetére


andras888
aktív tag

már csak apróságok, számológép, fájlkezelő, ezekből saját izlésnek megfelelőt használok, és zavar hogy két számológépem van, meg két fájlkezelőm :)
Köszönöm a segítséget! :R

(#27474) joiner007 válasza andras888 (#27473) üzenetére


joiner007
aktív tag

Ezeket nem tudom hogy ki lehet e szedni a rendszerből. Fájlkezelőt alapból szoktak benne hagyni, mert van aki csak saját alkalmazásokat telepít sd-ről. Nova launcher van a romban, ezzel el lehet rejteni a nem kívánt alkalmazásokat, azonban azt nem tudom, hogy ez a free változatban benne van e.

Megnéztem, freeben nem lehet elrejteni.

Töltsd le még egyszer

Csodazippet felejtsd el

[ Szerkesztve ]

(#27475) andras888 válasza andras888 (#27473) üzenetére


andras888
aktív tag

nem arra kattintottam hanem az md5 progi zipjére :) minden ok

[ Szerkesztve ]

(#27476) kiseper


kiseper
tag

Üdv,
Egy csodazip linket szertnék kérni mert az 1. hszben lévő már nem elérhető :/

(#27477) ziyan


ziyan
tag

Ha minden jól alakul, akkor a hétvégén elkészül a következő változat, amiben már lesz opció az óra helyére, a statusbar átlátszóságára, meg amit még írtam :) a fájlkezelőt és számológépet egyébként kicserélheted, de sokkal többet tényleg nem tudsz rajta pucolni, esetlég még az apollo és a naptár maradt :D vagy pedig a beállítások -> alkalmazások menüből le is tudod tiltani őket, így olyan, mintha ki lennének törölve :)

[ Szerkesztve ]

(#27478) joiner007 válasza ziyan (#27477) üzenetére


joiner007
aktív tag

El is felejtettem hogy JB és lehet tiltani.
Másik telon és tabon csomó mindent letiltottam. De még mindig nehéz megszokni, hogy JB fut a pengén

(#27479) andras888 válasza joiner007 (#27478) üzenetére


andras888
aktív tag

feltettema partíciót és megváltozott a cwm em régebbire 3.xx-re miért?

(#27480) ziyan válasza andras888 (#27479) üzenetére


ziyan
tag

Mert a csomag azt tartalmazza, hogy legyen benne valami. A készítésekor még csak az volt elérhető, ha jól emlékszek... de a leírásban szerepel is, hogy ajánlott frissíteni utána :)

Hogy hogyan kell? :D letöltöd [link] ezt, és feltelepíted a recovery-ből. Lesz belőle egy 6.0.1.1-es touch recoveryd :)

[ Szerkesztve ]

(#27481) andras888 válasza ziyan (#27480) üzenetére


andras888
aktív tag

ha tudnám hogyan is kellet :) (figyelmesebbnek kell lennem) köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27482) Keeperv85 válasza kiseper (#27476) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Üdv!

Többé már nem is lesz. Kissé elszaladt az idő. már nincs csodazip, már TPT és gen2 van. Olvasd át az "új" összefoglalót. :K

(#27483) 11hh válasza ziyan (#27480) üzenetére


11hh
tag

Én is próbáltam a patriciónálást, de nekem nem sikerült, két féle módszer van írva.
Fel másoltam az sd kártya a image.bin fájl
Egyik "MENU+ hangerő FEL lenyomása és nyomva tartása mellett be kell kapcsolni a telefont" erre nekem biztonságos módba elindult a telefon.
A másik rakjak fel egy másik androidot, felraktam minden oké. "Nyomjunk rá a System updates menüre, majd a storage card updates menüre, és végül a következő ablakban nyomjunk az OK gombra." Nekem itt angolul ki írta rakjak fel frissítést az SD kártyára mert nem található.
Forrás: link

Ti hogy patricionáltatok át a blédet ?

[ Szerkesztve ]

(#27484) joiner007 válasza 11hh (#27483) üzenetére


joiner007
aktív tag

Az image mappát kell az sdre tenni, a benne lévő fileval a többit jól csináltad. :K

(#27485) 11hh válasza joiner007 (#27484) üzenetére


11hh
tag

Így már sikerült! :C

(#27486) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

A partícionálásnak mekkora a veszélye? Nekem gyári partícióm van, megéri váltani? Mennyire bonyolult megcsinálni? Visszaállítható gyári állapotra? :DD
Bocsi a sok kérdésért :D

[ Szerkesztve ]

(#27487) Keeperv85 válasza Aksomatic (#27486) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elolvastad az összefoglalót? Megnézted hogy hogyan kell? Olvastál már előtte a TPT-ről bárhol is? Utánanéztél szükséges-s neked?

Bocsi a sok kérdésért :D :U

(#27488) Aksomatic válasza Keeperv85 (#27487) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Olvastam az összefoglalót. Tudom hogy kell. Kevés a belső tárhely ezért lenne rá szükségem.

(#27489) Keeperv85 válasza Aksomatic (#27488) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nos, akkor így az átolvasás után nyilván belátható, hogy a TPT-nek több eredménye lehet:

- Az első, amit mindenki szeretne: sikeresen lefut és minden oké, a partíciók átméreteződtek. Éppen csak egy frankó romot kell utána küldeni, illetve egy friss recoveryt.
- A másik az, amit nagyon jó lenne elkerülni: a felhasználó elfelejti, hogy még gen1-es a teló, ilyenkor még nincs gond, mert többnyire le sem megy a frissítés. Ám akkor már kicsit neccesebb a történet, ha mégis, vagy ha lemegy és előkerülnek a különféle rejtett hibák...
- A harmadik pedig a végállomás: elindul, de megszakad a folyamat. Ezzel a teló 90% bizonyossággal jobb létre szenderül. Nincs szoftver, ami megmentené...

(#27490) Aksomatic válasza Keeperv85 (#27489) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Köszönöm válaszod!

(#27491) kasza blanka válasza Aksomatic (#27490) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

meg kell próbálni, persze betartva a leírtakat, és a kolléga által említett dolgokat. elég kicsi rá az esély, hogy tégla legyen, ha mindent jól csinálsz, és a blade már nem olyan nagy érték, hogy ne érje meg ez a nagyon kicsi kockázat. (miért pont te lennél ezerből az az egy :p)

ha még gen1-es a teló (mr pigfish alkalmazás letöltése Play-ből, az megmondja) akkor gyári, windowsos exe-vel gen2-esíteni kell előbb.

ha már gen2-es, akkor:
sd kártya ../image/image.bin -be TPT csomag felmásolása.(kb 26 mega ha csak TPT, de létezik olyan image.bin file, ami ROM-ot is tartalmaz, azok jóval nagyobbak)
136/160mbyte system a javasolt.(160ra átlalában minden komolyabb rom felmegy mindenféle ritkítás nélkül, de nem nehéz 136-ra levinni egy ROM méretét, ha vannak benne olyan appok/nyelvek, amikre nincs szükségünk, vagy mást használunk helyette).

SD kártya gyökerében mindig legyen 1(vagy2) recovery zip. a leírásban elérhető TPT csomagok még 3-as recoveryvel készültek, ezért először az alól feltelepíted a már SD-re másolt 6-ost (install zip from SD). utána advanced>reboot recovery és már a 6-os indul el. install zip from SD és kiválasztod az SD kártyára felmásolt ROM zipjét. ennyi.

baj akkor van, ha gen2-esítés alatt áramszünet van, rossz az usb kábel, lefagy a gép stb, vagy ha TPT-zés alatt leejted a telót és kiesik az akksi, vagy lemerül, mert elfelejtetted feltölteni.

(#27492) Aksomatic válasza ziyan (#27424) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Ehhez a romhoz nem lehet sok mindent fűzni... Nagyon komoly munka... Sokkal gyorsabb a sima CM10nél köszi Ziyan! :DD

(#27493) TRob1 válasza ziyan (#27449) üzenetére


TRob1
veterán

Nemrég feltettem, egyelőre tetszik. ÉS végre visszakaptam a hiányzó helyem, vagyis visszapartícionáltam a hosszú ideig használt 136/2/32-re az újabb romok miatt átpartícionált 160/2/278-ról.
Csak az az óra helye... :(
Amúgy nagy köszi. :R

¤ R'n'R ¤

(#27494) ziyan


ziyan
tag

Elkészült a hétvégére ígért frissítés :) feltűnőbb újdonságok: opció az óra helyére, RAM sáv a legutóbbi alkalmazásoknál, az újraindítás menü immár 4.2-es stílusú (apró gombok és oké helyett nagyobb gombok oké nélkül, bár ezen később még jobban nagyítani fogok), és egy-két helyen javítottam fordításon :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#27495) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Ezt hogy flasheljem ha most is a te romod van fenn?

(#27496) ziyan válasza Aksomatic (#27495) üzenetére


ziyan
tag

Csak simán feltelepíted a 3 zipet a csomagból, és mindened megmarad. :)

[ Szerkesztve ]

(#27497) #19617792 válasza ziyan (#27494) üzenetére


#19617792
törölt tag

hova lett az angol nyelv??!?!?!? :DDD anélkül nem lehet használni. :DDD

(#27498) ziyan válasza #19617792 (#27497) üzenetére


ziyan
tag

lol, nem tudom hová tűnt... pedig semmi olyat nem változtattam :((( délutánra visszavarázsolom :)

(#27499) ziyan válasza #19617792 (#27497) üzenetére


ziyan
tag

Kész is, frissítettem a cuccot :D

(#27500) 11hh válasza ziyan (#27499) üzenetére


11hh
tag

Ezt a romot fellehet rakni ZTE atlaszra is ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.