Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#27401) lorcsi válasza kasza blanka (#27400) üzenetére


lorcsi
veterán

közben meglett
már csak a gappsot kell feltennem, a play miatt (bár nem nagyon értem, hogy miért nincs benne alapból :F

(#27402) ux1 válasza ziyan (#27398) üzenetére


ux1
addikt

Emlékeim szerint feltételesen fordított a fordító. A kódban már nem marad benne... ( de rég volt már...) ;)

@lorcsi : mert más a licensze...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#27403) ziyan válasza ux1 (#27402) üzenetére


ziyan
tag

Gondoltam rá, de folyamatosan csökken a framework/phone classes.dex mérete, tehát ezek szerint a CM10 esetében nem :N

(#27404) lorcsi válasza lorcsi (#27401) üzenetére


lorcsi
veterán

oké, ez is megvan
most ext2 partíciót szeretnék létrehozni a mem kártyán, hogyan kell megcsinálni?

a reovery-ben a sd partícionűlás résznél, ha béállítom a méretet elég lesz?
és mountolom aztán az s2d app...stb..?

nagyon régen csináltam nem emlékszem az elejére

(#27405) Szmuty válasza ziyan (#27374) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Üdv ziyan!

A leírt módon felraktam a romot, azonban a gapps telepítés után az a hibaüzenet fogad, hogy a beállításvarázsló váratlanul leállt. Leokézom, de újra és újra visszadobja. Mi lehet a hiba? Mit csináltam rosszul? Jó lett volna kipróbálni a cm9 eco után, de így sajna nem tudom letesztelni. :)

A segítséget előre is köszi!

(#27406) ziyan válasza Szmuty (#27405) üzenetére


ziyan
tag

Érdekes, a nap folyamán kinyomozom mi a bibi. Amúgy akár ki is törölheted a beállításvarázslót a gapps-ból, mert az csak egy afféle segítség a hozzá nem értőknek a beállításhoz :D

[ Szerkesztve ]

(#27407) ziyan válasza Szmuty (#27405) üzenetére


ziyan
tag

Új build, többek között beállításvarázsló nélkül, mert kukázandónak nyílvánítottam :D [link]

(#27408) kasza blanka válasza ziyan (#27407) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

CM10ben is u.az a locksreen? lapozható widgetek + kamera?
ha igen, akkor ezeket valahogy operáld már ki nekem, ha megoldható:)

lockscreen policy csak félmegoldás: ha csak a kamerát lövöm ki, akkor jó, csak ott marad balra a 2. lap.
ha a widgeteket is letiltatom vele, akkor a képernyő eltűnik ugyan balról és nincs lapozás de bugos - egymás után felváltva jobbra igazítva, vagy középen jelenik meg az óra.

ha felteszem a holo launchert playből, akkor középen marad az óra, de mivel másik fontot használ, látni néha, hogy elsőre az eredeti lockscreent rakja ki, aztán egyből az újat. vicces.

azért az nem igaz, hogy a magamfajta ecceri usernek annyi beleszólást nem adnak, hogy testre szabhassa a zárképernyőt, akárcsak az UI-t. nem akarok kamerát, nem akarok lapozást, és jó lenne, ha vmi minimal, sok kis pontos effekt nélküli feloldó gombot is ki lehetne választani. nem hiszem, hogy komolytalan, mások által nem igényelt, felesleges vagy bonyolult dolgot várnék el. sztem a mai világbn, és főleg an android és a CM szellemiségét nézve ennek alapnak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

(#27409) ziyan válasza kasza blanka (#27408) üzenetére


ziyan
tag

Ha a CM10-ben is olyan lenne, már kioperáltam volna, nekem sem tetszik, egy erősebb telón biztos nagyobb élmény :) szerencsére ebben sima lockscreen van, opcionálisan bekapcsolható időjárás és naptár modullal, mint ezen a képemen (csak itt nincs bekapcsolva az időjárás): [link]

(#27410) kasza blanka válasza ziyan (#27409) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na akkor ez kell nekem. kicsit még gyomláltam a ROM-odon. sírni fog, ha a cm10.1ben már megritkított latinIME-t rakom bele, meg az ottani DeskClockot?

meg vajon a sima email alkalmazással meg tudom nézni a gmail fiókomat anélkül, hogy feltennék gappsot?

(#27411) ziyan válasza kasza blanka (#27410) üzenetére


ziyan
tag

Mégis miért tennéd bele a ritkított latinime-t? Alapból 2 mb a mérete, és sírna, mert nem pakolgatunk egyik romból a másikba :N a DeskClock pedig ugyanaz, mint ami a CM10.1-ben van, de ha nem az lenne és átmásolnád bele csak úgy, akkor az nem működne. Amúgy mit ritkítottál még?

[ Szerkesztve ]

(#27412) Szmuty válasza ziyan (#27407) üzenetére


Szmuty
csendes tag

Köszi szépen!
Most már tökéletesen felment. Eddigi tapasztalatok alapján sokkal gyorsabb, mint a konsta féle változat.
Amint belaktam, részletesebben írok, eddig tetszik. Hozza a cm9 eco sebességét. Thx :)

(#27413) kasza blanka válasza ziyan (#27411) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mert az 1.7mega csak. ahogy a 10.1-es deskclock is 1.1.

csak amit szoktam: calculator, browser, mms.apk-ból emojik törlése, framework-ből a nem kellő felbontások könyvtárai. ilyesmi.

de előbb feltettem érintetlenül, gapps nélkül egyelőre. crossbreeder után settingsben csengőhang beállításoknál dobott egy mediaprovider hibát :/

és most az előbb megint crossbreeder nélkül is, friss telepítés után amikor USB-t akartam rádugni.

[ Szerkesztve ]

(#27414) ziyan válasza kasza blanka (#27413) üzenetére


ziyan
tag

Érdekes, esetleg mp3 csengőhangjaid vannak? Nekem nem sikerült ezt előidéznem, pedig most is telóról írok :) wipe-ok gondolom megvoltak, holnap készítek egy drm zipet, szerintem azt hiányolja...

[ Szerkesztve ]

(#27415) kasza blanka válasza ziyan (#27414) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nem, az SD-n is csak 1-1 ogg van mindháromnak.
ez a 2 volt, azóta nem csinálta, pedig most már egy 69megás, ritkított ROM van fent.

eddig jónak néz ki, csak status barban nem lehetne órát visszatenni jobbra? :) vagy vmi opció settingsben, hogy közép vagy jobb.

amúgy nem sír a konsta féle 10.1ből kiszedett deskclock miatt, az 600kbyte-tal kisebb.

(#27416) ziyan válasza kasza blanka (#27415) üzenetére


ziyan
tag

És az ébresztés is működik benne? Mert mintha azzal lett volna a gond... 69 megás? :Y
Az órát szerintem hagyom ott, sokkal jobban néz ki :K majd valamikor megpróbálok ügyködni neki egy opciót.

(#27417) kasza blanka válasza ziyan (#27416) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mármint zippelve annyi. és most ebben az érintetlen frameworks van, mert - nem tudom, hogy amiatt-e, de 2x
vmit elk.rtam, mert ADW állandóan FC-zett rögtön első indítás után. szal elkezdtem előről: első lépésnek csak a launchert cseréltem ki, hogy úgy megy-e. ment. aztán szépen óvatosan kiszedegettem ami nem kell. böngészőnek majd megy fel opera mini, azt ismerem, és amennyit én telón bögészek, az bőven elég.
kap egy realcalc-ot stb.
mms.apk-ból kitöröltem minden emojit, és repült minden csengőhang a defaultot kivéve.

systemen most 105 mega, de ohne gapps meg crossbreeder. ino maillel is megy a gmail, szal végleg lemondok a gappsról. feltettem egy offline maps progit, szinkronizálni meg nyomon követtetni magam úgysem akarom, max az endomondo sports trackerrel :)

amúgy ha csak play-t akarnék, hogy appokat azért telepíthessek, ahhoz mit kell gappsból feltenni a phonesky-on kívül? semmilyen fiókszinkronizációt nem akarok.

megy az ébresztés a 10.1ből kioperált deskclockkal is.

latinIME-ben a szótárak csak a helyesírásellenőrzéshez meg a gépelésnél felajánlott szavak miatt kellenek? mert akkor lehet az is repülni fog :D

amúgy fasza munkának tűnik :) 10.1-gyel is megcsinálhatnád, de akkor CM10-es lockscreennel :)

[ Szerkesztve ]

(#27418) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Van valami változás féle a HOST móddal kapcsolatban? Azt tudom, hogy külső táp kell, mert a blade nem ad le. 2.1 alá, GEN1-re láttam videót. Van már életképes program hozzá? A kábeles dolgot én megoldanám.

(#27419) 11hh válasza Hujikolp (#27418) üzenetére


11hh
tag

szerkesztve: nem ide akartam...

[ Szerkesztve ]

(#27420) 11hh


11hh
tag

Sziasztok!
Kaptam egy ZTE blade telefont és szeretnék rootolni, szoftvert cserélni stb..
Még nem találtam egy normális leírást amivel rootolást egyszerűen meglehet oldani. Nekem még sose volt androidos telefonom. A telon gyári t-mobilos gen2-es szoftver van.
Köszi a segítséget előre is !

(#27421) kukinyo válasza 11hh (#27420) üzenetére


kukinyo
addikt

Első hozzászólást olvastad?
Abban mindent megtalálsz.

(#27422) Keeperv85 válasza 11hh (#27420) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nem szoktuk külön rootolni a Blade-et, ha annak nincs külön célja. Javasolnám a fenti összefoglaló tanulmányozását! Jó telóval kezdtél moddolás szempontjából, a Blade az egyik legegyszerűbb modell.

(#27423) csemeteim válasza ziyan (#27406) üzenetére


csemeteim
tag

Sziasztok
Nekem is leáll hibaüzenettel mi hiányzik nek mit kell még visszatenni hogy működjön?
Köszi

(#27424) ziyan válasza csemeteim (#27423) üzenetére


ziyan
tag

Felrakni az utána elkészült változatot, vagy akkor már inkább ezt, mert ez tegnapi, és többek között kernel szintű változás is történt :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#27425) 11hh válasza Keeperv85 (#27422) üzenetére


11hh
tag

Recovery-t akarom felrakni, a leírások azt írják rootolni kell hozzá a készüléket, én z4root-al próbáltam, annyit értem el hogy superuser alkalmazás is látható. De terminálba beírtam hogy su erre ezt kaptam: permission denied.
Régi leírások főleg azért nem jók mert olyan linkek vannak amik már nem is élnek. Akkor honnan tudjam mit kell felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#27426) Keeperv85 válasza 11hh (#27425) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Melyik leírásban láttad, hogy recovery-hez rootolni kell a készüléket? Én nem linkeltem ilyesmit az összefoglalóban, az biztos! :N

Lehet úgy is, hogy a Terminal Emu. alól felflasheled, de nem kell feltétlen.

(#27427) Torry válasza ziyan (#27424) üzenetére


Torry
addikt

Nálam nem megy deep-sleep-be a telefon, ráadásul a home gomb sem működik.

(#27428) Keeperv85 válasza Torry (#27427) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

...mert ki lett dobva a Setupwizard.apk (Provison.apk)... Ám én nem értek hozzá... :N

(#27429) Torry válasza Keeperv85 (#27428) üzenetére


Torry
addikt

Sejtettem, hogy valami köze lesz a nyirbáláshoz, akkor vissza modaco-ra vadászni valami szimpatikusat.
Kösz az infot.

(#27430) Keeperv85 válasza Torry (#27429) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak halkan, csendben súgom meg, hogy egy ideje az összes Gapps csomag alatt bugos a varázsló, de egy sorral ki lehet kapcsolni, így megmarad a Home gomb is és még alszik is a teló.. ;)

(#27431) kasza blanka válasza Keeperv85 (#27428) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

nálam benne van a ziyan féle romban a provisions.apk. az elsejei buildben meg ebben is. megy hiba nélkül, akkor FC-zett, amikor továbbnyírbáltam magamtól. lehet nála is ez a hiba, nem tudom.
home gomb is működik simán és hosszan nyomva is (előnézet, programváltás)
most 50% 1nap 15 óra után, állandó WIFi mellett.

mondjuk nálam nincs fent gapps, lehet az csinálja a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#27432) Keeperv85 válasza kasza blanka (#27431) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én nem tudom ki mit szed ki, de mintha írta volna, hogy kivette... :N >>> [link]

[ Szerkesztve ]

(#27433) kasza blanka válasza Keeperv85 (#27432) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

igen látom én is.
de nálam akkor is itt van a zipben a provision.apk, ha erről van szó. 3630 byte.

(#27434) ziyan


ziyan
tag

Nem vettem ki a provision-t, benne van. Tegnap direkt kipróbáltam egy gapps nélküli telepítést (nem volt kedvem beállítani újra...) teljesen tisztán, hogy minden oké-e, és az volt. Nem tudom nálatok mi a hiba :F

Megnézem majd gapps-sal is, de a saját belakott verzióm ugyanaz, mint amit ide linkeltem, semmit sem változtatok rajtuk, és megy a home gomb + alszik a teló.

Amúgy ilyen nem alvás nálam egy 10.1-es rommal fordult elő. Azóta sem tudom, mitől, mert teljesen friss telepítés volt.

[ Szerkesztve ]

(#27435) ziyan válasza Keeperv85 (#27430) üzenetére


ziyan
tag

Na jó, fogalmam sincs miért működik nálam a belakott ROM-on a home gomb a gapps-ommal, de elvileg megoldottam :D gondolom erről a sorról beszéltél: ro.setupwizard.mode=DISABLED, és akkor így már nem omlik össze a varázsló, és a home gomb is működik, nomeg persze az alvás, ha emiatt volt.

Amúgy nem kell itt felháborodni, ha senki sem teszteli, akkor hogyan javítsam az efféle csibész hibát? ;] azért próbálom okosan eltávolítani a dolgokat (=forráskódból), például az alkalmazásfejlesztői eszközök indítása menüpontot még a menüből is kivettem (a feltöltött verzióban még nem, de az újban igen), nehogy összeomoljon valakinél emiatt a dolog, és örökké vérszemmel nézzen rám :) már csak a csengőhangos egyszeri leállást kell majd megoldanom (bár az nem kritikus), és akkor ugyanolyan stabil lesz ez, mint a modaco-s változat, csak gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#27436) Keeperv85 válasza ziyan (#27435) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én nem háborodtam fel. Nincs is Blade-em már. Nem érte meg a a CM10.1-et. :) Csupán rámutattam az esetleges problémára. :K

Mindazonáltal azzal viszont nem értek egyet, hogy azzal, hogy kevesebb kódrész van benne, bármit is gyorsulna. Teljesen független a kettő egymástól.

(#27437) ziyan válasza Keeperv85 (#27436) üzenetére


ziyan
tag

Pedig gyorsul, nem a kódrész a lényeg, hanem a sok-sok if(ezmegaz...), és azért ha kicsit is, de számít az, hogy nem hozzuk létre például az isPhone változót, amibe lekérjük, hogy ez egy telefon-e, és ez alapján engedélyezzünk/tiltsunk le bizonyos menüpontokat itt-ott, például a telefon alkalmazásban is ugyan ez van a CDMA-val, aztán hívásfogadáskor is van egy szép kis switch utasítás, ami alapján meghatározza magának, hogy ez most milyen típusú hívás (pl. cdma, lte...), nyílván ha a 15 eset helyett csak a GSM-et hagyjuk neki meg, akkor a fordító is jobban optimalizálja a dolgot, stb.. nehéz ezt leírni, de gondolom érted mire akarok kilyukadni :) a kedvencem az, amikor lerakjuk pl. a cdma MEID menüpontot a névjegyekhez, aztán megnézzük CDMA-e a cucc, és ha nem, akkor kivesszük :) (ne felejtsük el, hogy 600 mhz-ről és armv6-ról beszélünk, egy armv7-es telón nem foglalkoznék ilyesmivel). De persze nem csak ilyeneket módosítottam én, hanem pl 1-2 dolgot a kernelben is, bár az tényleg nem volt nagy munka, a CM10 kernelébe nem rakják bele a CM10.1-en történt fejlesztések jelentős részét: [link], mert már a CM10.1-re koncentrálnak...

[ Szerkesztve ]

(#27438) Keeperv85 válasza ziyan (#27437) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Véleményem szerintem nem gyorsul, mert (lehet én ragadtam le az assembly szintjén), ahol feltételes ugrások vannak, tehát pl. az, hogy "nézd meg CDMA-e ÉS HA..." ott abban az ágban nem megy tovább, mintha csak ott sem lenne. Lehet ott 1000 vagy nulla sor is, ezen az eszközön mindig a másik kódúton megy végig. Mint ahogy a nyelvek kivétele is csak a memóriát kíméli, ami itt mondjuk jól jön, de extra sebességet igazából nem tud vele elérni az ember.

(#27439) kasza blanka válasza ziyan (#27435) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

a 2.-aiban tényleg nem megy a HOME friss telepítés után. feltettem hozzá az általad mellékelt gappsot is.

(#27440) kasza blanka válasza kasza blanka (#27439) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

most már tuti, hogy a gapps-szal kapcsolatban van vmi gond.
ha nem teszel fel gappsot, akkor fasza. van home gomb is, és deep sleep is.
u.ez volt az általam megritkított elsejeivel is, mert én gappsot nem tettem fel hozzá, így minden oké volt

ha gappsot is teszel hozzá rögtön a ROM installálása után, akkor jelentkezik csak a hiba. ha a rom és a gapps között egyszer elindítod a telót, akkor jó. a gapps kavar be vmit az első indításnál a setupban sztem.

zijay: hétvégéig segítek tesztelgetni neked a romod, de legkésőbb akkor egy fix romot akarok feltenni, aztán félévig évig megint hozzá se akarok nyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#27441) ziyan válasza kasza blanka (#27439) üzenetére


ziyan
tag

Megvan a bibi, holnap este kiadok egy új buildot, amiben a javítás is benne van. A tesztelés jó lesz :R

Keeperv85, visszatérve a gyorsul-nemgyorsul témára: állapodjunk meg annyiban, hogy talán keveset, de számít, hogy nem kell ugrania, és nem kell kiértékelni a feltételeket, amik esetenként nem egy boolean ellenőrzéséből állnak. Majd ha végzek a dolgokkal (szerintem hétvégére előállok egy stabil változattal), akkor levideózom ezt és a modaco féle változatot, hogy kiderüljön hol az igazság. Hiányzik a Grand X In mellett a romolgatás? Én nem bírnám ki, hogy ne cseréljem le 2-3 hetente ;]

[ Szerkesztve ]

(#27442) 11hh válasza Keeperv85 (#27426) üzenetére


11hh
tag

Volt olyan leírás is, de root nélkül sikerült a fastboot-al a recovery felrakása egész pontosan: 4.0.0.5 verziót. Már csak egy új androidot kellene felrakni! Tudtok ajánlani nekem kezdésnek egyet? Köszi szépen.
Én kezdésnek erre gondoltam link

[ Szerkesztve ]

(#27443) lpburny válasza 11hh (#27442) üzenetére


lpburny
tag

Olvasd el az előbbi pár bejegyzést. Ha már jelly bean, akkor maradj a CM 10-nél. 10.1 Bladen borzalmasan lassú és nincs benne annyi plusz feature, ami miatt megérné a szenvedést.

(#27444) 11hh


11hh
tag

ClockWorkMod Recovery 4.0.0.5 verzióval bármelyik androidot felehet rakni ?

[ Szerkesztve ]

(#27445) kasza blanka válasza 11hh (#27444) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

első lépésként tegyél fel egy 6-os recoveryt. van amelyik kezeli az érintőképernyőt is.

(#27446) 11hh válasza kasza blanka (#27445) üzenetére


11hh
tag

egy linket tudsz adni ?

(#27447) kukinyo válasza 11hh (#27446) üzenetére


kukinyo
addikt

Tessék
Én ezt használom régóta, teljesen megbízható :K

(#27448) Keeperv85 válasza ziyan (#27441) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kiértékelésre kb. ns-nyi idők mennek el egy 400-500 lépcsős case-en. Ha ugyan azon a kódúton mész, mint amit kiértékelés előtt követtél, akkor semmit sem ér. Ha tudod a futási gráfokat optimalizálni, akkor annak az egyik legjobb módja, hogy rövidíted a ciklusmagokat és csökkented a lépések számát. Elég sok rekurzív függvény van ugyanis itt, ami beviszi a procit a szopóágba, ha az ember nem figyel.
Hogy hiányzik-e a GXI mellett a mókolás? Hát... Hogy őszinte legyek, próbálkozom összerakni ide is a kernelt, de hiába. megette a fene, ha nincs forrás.

(#27449) ziyan


ziyan
tag

Mai build a szokásos linken: [link]

A setup wizard teljes kijavítása (most már végig lehet lépkedni rajta, működik a home gomb és az alvás), és egy-két minimális változás mellett hozzáadtam a kernelhez a Dynamic Sync Control-t is. Terveim között szerepel még egy kis lockscreen változtatás, a reboot menü 4.2-es stílusúvá alakítása (kis gombok kiválasztása és okézás helyett nagyobb gombok okézás nélkül), opció az óra helyére, színére és a statusbar átlátszóságára, RAM sáv a legutóbbi alkalmazásoknál (hosszú home gomb), néhány AOKP feature, meg ami még eszembe jut és nem olyan nehéz megvalósítani (vagy megtalálom valaki githubján :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#27450) Keeperv85 válasza ziyan (#27449) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs kedved egy kicsit kernelt mókolni? Ha beindítod a touch-t, vendégem vagy egy sörre. :D >> [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.