Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#28851) Glatius válasza Winner_hun (#28840) üzenetére


Glatius
őstag

S2E-t használsz? A lassú SD tovább fékezi a terhelt rendszert.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#28852) TommyY2 válasza Armahun (#28850) üzenetére


TommyY2
tag

Érdekes dolgot írtál.

Nekem is évekig volt problémám ezzel, de senki nem tudott rá magyarázatot. Én arra gyanakodtam, hogy az android 4.xx romok (cm9-cel kezdtem, majd eco cm9 jött, most ziyan rom-ja van rajt) túl erősek ennek a telefonnak, de ezek szerint csak szoftverhiba.

Esetleg számíthat a névjegyzék bejegyzeseinek száma? Most a fiam használja a telefont ziyan rom-jával (kevés telefonszámmal), nem tapasztaltunk hasonló jelenséget.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28853) fntastic válasza TommyY2 (#28852) üzenetére


fntastic
aktív tag

Nekem sincs sok telefonszám benne, így nekem is kiszokta írni, múltkor volt egyszer, hogy nem.

(#28854) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Melyik ROM-ot ajánljátok?

Olyan kellene ami letisztult nincs bennne sok fölös extra.
Gyors legyen ha lehet 4.0.4

Köszi

(#28855) fntastic válasza kory24 (#28854) üzenetére


fntastic
aktív tag

4.0.4: eco-cm9 (modacon van asszem, de google is kiadja sztem)
4.1.2: ziyan romja, pár hozzászólással feljebb megtalálod a blogbejegyzését
(linkeltem vna de telón vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#28856) kory24 válasza fntastic (#28855) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

És ezt a zyan rom-ját hogyan tudom feltelepíteni? gen2-es a blade-m.

Kell át partícionálni? Ha igen az le van itt írva valahol részletesen?

Köszi

(#28857) fntastic válasza kory24 (#28856) üzenetére


fntastic
aktív tag

Nem fontos csak ha több helyet akarsz az utólag telepített alkalmazásoknak. Amúgy valaki kérdezte korábban, hogy hogy fel felrakni, neki válaszoltam egy linkkel, keress rá. :)

(#28858) Winner_hun válasza Glatius (#28851) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az az S2E?:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28859) kory24 válasza fntastic (#28857) üzenetére


kory24
őstag

Egyelőre csak kipróbálom rom-ot (amit sikerült is feltenni köszi)

De később lehet szeretnék több helyet :)

Van itt leírás észletes erről a átparttícionálásról?
És ehhez a zyan rom-hoz milyen arányú partícionálás ajánlott?

Köszi

(#28860) kory24 válasza kory24 (#28859) üzenetére


kory24
őstag

Sikerült az átpartícionálás is.
Nem is olyan nehéz, főleg hogy ennyi segítőkész ember leírása megtalálható hozzá :)

Még annyit, hogyha a telefont elsősorban videónézésre (sorozatok) hazsnálnám utazás közben, akkor melyik sw ajánljátok rá? Mx player hazsnáltam eddig, de az eléggé akad :(

Másik progi jobb lenne vagy valami spéci beállítással lehet javítani? Esetleg a videót konvertáljam gépen kisebb bitrátájú mp4-é ?

Köszi

(#28861) kory24


kory24
őstag

Még1 kérdésem lenne :)

Melyik rendszer eszi jobban az akksit? A 2.3.4 vagy a 4.1.2? vagy nincs különbség?

(#28862) Nestor16 válasza kory24 (#28861) üzenetére


Nestor16
senior tag

Üdv. Én mx playert használok codekkel, 1 gigás filmeket simán visz, általában ami nem nagyobb felbontású mint a telefonnak.
Ha friss romokat akarjuk összehasonlítani ilyen téren, akkor inkább a régebbi rendszert mondanám akkukímélőbbnek az egyszerűsége miatt.

Én amúgy ziyan romját használom teljes megelégedettséggel.
1-2 pici észrevételem azért lenne. Alvó állapotban be szokott kapcsolni a 3 gomb világítása, pedig elvileg alvó módban ilyet nem kéne csinálnia. Próbáltam már kilőni minden futó programot, de akkor se maradt abba.

A másik dolog pedig, hogy az automatikus fényerőnél egyedi értékek megadásánál nem igazán sikeres az, amit alkalmaztam, nem mindig azt a fényerőt használja, ami az értéknek megadtam.

Rákerestem már, de ilyenről nem láttam infót. Mondjuk nem olyan vészes, mert manuálisan is jó használtam, főleg hogy akksikímélőbb a dolog. Viszont a felső probléma megoldása érdekelne, ha valaki tudja megoszthatná velem is :R

Illetve köszönöm a készítőnek ezt a remek ROM-ot, nem hittem volna, hogy 4.x-ből létezik gyors és stabil változat, pedig már próbáltam párat :) :C

Egy hete használom megelégedettséggel és egy kis tunninggal, 122/748-at viszi :)

Üdv, Dávid

(#28863) kory24 válasza Nestor16 (#28862) üzenetére


kory24
őstag

Értem, köszi a válaszokat.

Még1 kérdésem lenne:

Jelenleg Nokia headset-em van (Nokia WH-208), amivel nemigazán tökéletes a blade.
Kisebbik probléma hogy a headset gombot nem érzékeli, illetve mikrofon se működik. De zenehallghatásnál pl nem ad le minden hangot, csak ha nyomvatartom a headset gombját.....

Milyen füllhallgatót vegyek hozzá?
Sima stereo füllhallgatóval (mint pl ez) rendesen szólna? Olvastam oylat is hogy ezeknek rövidebb a jack dugó hossza a mikrofon hiánya miatt és így nem pattan be olyan könnyen a dugó az aljzatba.

Néztem mikrofonosakat is hiszen az lenne a legjobb, de nemtudom milyen lenne jó hozzá, nehogy ugyanúgy ne legyen jó mint a mostani nokia headsetem. Pl ezzel vajon menne: MH-610 ?

Köszi

(#28864) kory24 válasza kory24 (#28860) üzenetére


kory24
őstag

Most át lett partícionálva 136_2_302 re.

Ha ki akarom próbálni egy gyári romot pl ezt:

T-Mobile (Hungary): ZTE Blade
TM_P729TV1.0.0B02

ro.build.version.release=2.1-update1
ro.build.date=Tue Oct 26 16:29:03 CST 2010
ro.build.sw_internal_version=TM_P729TV1.0.0B05
ro.build.display.id=TM_P729TV1.0.0B02
ro.com.google.gmsversion=2.1_r11

Akkor vissza kell tpt-zni a eredetit?
És az melyik is?:)

Illetve a fenti rom pl jó? Nem teszi át gen2es telot gen1essé vagy olyat nem lehet?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nem akarom elrontani :)
Szeretnék kipróbáln többféle rom-ot, eddig ez a Ziyan 4.1.2-es nagyon tetszik. :)

Köszi

(#28865) TommyY2 válasza kory24 (#28864) üzenetére


TommyY2
tag

És nem is fogsz találni jobbat, meg nincs is értelme (bár ez csak az én véleményem).

Ez a telefon már 4 éves, ha jobbra vágysz, ideje váltani olyanra, amin gyárilag android 4.2 van minimum (ezeknél már végre nincs külön belső memória, a szoftver egybe kezeli a teljes tárhelyet, így nem kell az app-okat átpakolgatni). Ezek már modern hardverrel rendelkeznek ahhoz, hogy hamarosan kiadják rájuk a 4.4-et (kitkat).

A headset-nél tudomásom szerint kétféle van. Az újabb kitalációban fel van cserélve a test és a mikrofon bemenet, ezért nem működik normálisan. Nem is értem, hogy mi értelme volt ennek. Elvileg lehet kapni hozzá átfordítót.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28866) Keeperv85 válasza TommyY2 (#28865) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem lemaradtam valamiről a belső memóriával kapcsolatban, de a 4.2 alatt is nagyon is megvan...:B

(#28867) ux1 válasza Keeperv85 (#28866) üzenetére


ux1
addikt

4.4.x-nél is :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#28868) TommyY2 válasza Keeperv85 (#28866) üzenetére


TommyY2
tag

Jó, hogy mindig figyelsz, legalabb kijavítod ha az ember "hülyeséget" ír. Tudom, én hozzád képest amatőr vagyok.

Belső memoria persze, hogy van, csak nem kell az app-okat áthelyezni, mivel a teljes tárterületet fel lehet használni telepítésre.

Mivel ez nem a szakterületem, nem tudom jól megfogalmazni, legyél szíves írd le, hogy hogyan kezeli az android 4.2 a tárhelyet.

TommyY

(#28869) Keeperv85 válasza TommyY2 (#28868) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem tökre ugyan úgy kezeli, mint a korábbi verziók, szóval én elvesztettem ennél az újraosztásnál a fonalat kissé... :B 4.3 alatt jött egy olyan dolog, hogy elhagyták a klasszikus értelemben vett vold.fstab-ot, de a felhasználók ebből nem sokat vettek észre, mivel ahol előtte megvolt a külső tárhely, ott vissza kellett némiképpen állítani a támogatottságát, ha 4.3-as rendszert kívánt valaki futtatni. A Nexus-ok ugye nem rendelkeznek cserélhető háttértárral, így ott az opcionálisan elhagyható funkció, hogy ilyesmit kezeljenek. Sőt... a Nexus 4ben pl. OTG support sincs, nem véletlen...

(#28870) TommyY2 válasza Keeperv85 (#28869) üzenetére


TommyY2
tag

Mondom még egyszer, én nem érték annyira hozzá, de azért leírom amit tapasztaltam.

ZTE (andriod 2.1 gyárilag): Belső tárhely 160MB, SD kártya használható bővítésre, az app-okat ide lehet áthelyezni.

Concorde Tab Novum (android 4.1.1): 16GB tárhely, melyből a belső tárhely 1GB. Az app-okat át lehet áthelyezni a maradék tárhelyre, valamint lehet még bővíteni SD kártyával. Megjegyzem, hogy előtte egy másik TAB-om volt android 2.2-vel, ott a maradék tárhely csak úgy volt, az app-okat az SD kártyára lehetett áthelyezni.

Galaxy Ace 3 Lte (android 4.2.2): 8GB tárhely. Nem jelöl külön belső tárhely méretet, az összes szabad tárhely felhasználható program telepítésre. Az app-okat nem kell áthelyezni a maradék tárhelyre, valamint lehet még bővíteni SD kártyával.
Sajnos valami oknál fogva a számítógép nem látja már a telefont USB háttértárként (nem jelenik meg külön meghajtóként, csak a windows saját file kezelőjéből érhető el). Állítólag ez az új alapelv (ami számomra nagyon bosszantó, igy nem lehet normálisan file-okat másolni és szinkronizálni)?

Kíváncsian várom véleményedet.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28871) szezso15 válasza TommyY2 (#28870) üzenetére


szezso15
addikt

Amit az Ace 3-ra irsz, az nalam is ugyanigy nez ki Expresszen, de ez csak a Samsung "okossaga", hogy a teljes belso memoria hasznalhato telepitesre, illetve adattarolasra is. Es az en gepemen csak 4.1.2 fut, szoval nem verzio kerdese. ;) Mivel igy egyben kezeli, ezert lehet egy kis vold.fstab mokkal megcserelni a ket tarhelyet (mondjuk csak 4.1-ig, mert onnan folfele mar a ramdiskben van az fstab fajl).

Amit pedig a PC-s mountra irsz, az az MTP mod, eleg idegesito, de asszem 4.1 folott AOSP alatt ez van benne mindenben.

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#28872) TommyY2 válasza szezso15 (#28871) üzenetére


TommyY2
tag

Köszi az infót, az ember mindig tanul valami újat.

Hogy mások is tanuljanak: Utána jártam a headset problémának (műszerrel kimértem a fülest), és megállapítottam, hogy a gyártók most korrigálták a korábbi tervezési hibát, miszerint fel volt cserélve a gnd és a mikrofon bemenet.

Korrekt működés szempontjából az újfajta kialakítás a logikus (új kialakítás: left, right, gnd, mic, ellentétben az előzővel: left, right, mic, gnd).

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28873) pipi69


pipi69
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom volna, hogy jelenleg a gyári vodás rom van fent. Ezt akartam volna lecserélni, de bármelyik gyári vagy fözött romot rakom fel, (végig megy a folyamat a telo elindul gond nélkül,) de a zárképernyöt már nem tudom feloldani mert egyiknél sem reagál a touchra. :F
Tudnátok-e erre valamilyen ellenszert, javitási módot?

(#28874) Keeperv85 válasza TommyY2 (#28872) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Két féle headset csatlakozó lábkiosztás van. Van a hagyományos OMTP és a CTIA, amit az Apple használt. Teljesen mindegy milyen technikai szempontból, csak jött az Apple, akik elkezdték a CTIA erőltetni, így a többiek szépen besoroltak mögé...

Mindkettő TRRS dugó, ha az utolsó gyűrűk meg vannak cserélve, akkor egy ilyen átalakítóval megy csak a másik füles:

T-T, R1-R1, R2-S, S-R2

(#28875) TommyY2 válasza Keeperv85 (#28874) üzenetére


TommyY2
tag

Ismételten köszönöm a szakszerű választ.

Egy hasonló példa :
Amikor 4 éve megvettem a Blade-et, kapásból vettem hozzá számtech boltban 400Ft-ért adat kábelt (gépkocsiban akartam használni töltéshez), mely "természetesen" nem volt jó ugyancsak láb kiosztási probléma miatt, így kénytelen voltam megvenni szinte "ugyanazt" a kábelt mobil boltban 2500Ft-ért.

TommyY

(#28876) vizslakutya válasza kory24 (#28864) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz,nem találsz jelen pillanatban a Zyan féle ROMnál jobbat.
(persze ettől még keresgélni lehet)
Jómagam is csak azért raktam vissza ezt,mert ebben van navigációs sáv menü.
Kipucoltam Zyan útmutatása alapján és elég szépen muzsikál .

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#28877) elfelejtette válasza elfelejtette (#28844) üzenetére


elfelejtette
veterán


Mai késés. Bő negyedóra... :-(

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28878) MaxTorque válasza kory24 (#28863) üzenetére


MaxTorque
tag

Ha számít még, nekem olyan Canyonom van, teljesen jól szól.

(#28879) Glatius válasza Winner_hun (#28858) üzenetére


Glatius
őstag

/ext partíció támogatás, a belső memória kiterjesztése az SD egy partíciójára.
Playstore

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#28880) umek7


umek7
őstag

Korábban volt róla szó, de nem találom: hogyan lehet kideríteni egy használt Blade-ről, hogy mennyire van "szétformázva" ?

(#28881) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Kerestem a telefon leírásában de ilyet nem találtam.
A térerő kijelzés feletti pici E betű mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#28882) szezso15 válasza kukinyo (#28881) üzenetére


szezso15
addikt

EDGE, vagyis 2G halozaton vagy fenn, es kapcsolodva vagy mobilinternetre. Ha van 3G illetve HSDPA lefedettseg, akkor vagy a 3G vagy a H betu jelenik meg. :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#28883) kukinyo válasza szezso15 (#28882) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm
Én is erre gondoltam de mivel hogy jelenleg nincs internet előfizetésem, ezért csodálkozom.

(#28884) joiner007 válasza kukinyo (#28883) üzenetére


joiner007
aktív tag

Van olyan csomag amiben alapból be van kapcsolva. Nehogy meglepődj a számlánál,inkább kérdezd meg az ügyfélszolgálatot.

(#28885) fenergie86


fenergie86
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem! Új ROM-ot tettem fel a telómra ( 1.8-20131221 ) és azt tapasztalom, hogy az ANDROID logo szépen fénylik a képernyőn, de azon tovább már nem akar lépni sose. Mit lehet ezzel kezdeni? Előre is köszönöm a segítséget!! :R :R :R

Nem hiszek azoknak, akik napokig képesek vérezni és nem halnak bele. Ez boszorkányság...

(#28886) kukinyo válasza joiner007 (#28884) üzenetére


kukinyo
addikt

Ebbe biztos hogy nincs, több éve használom de ilyet még nem tapasztaltam.
Hacsak nem a szolgáltató, beleegyezésem nélkül hozzácsapta de azt nem hiszem.

(#28887) fenergie86 válasza fenergie86 (#28885) üzenetére


fenergie86
tag

Sikerült megoldani! A hiba az volt, hogy az előző OS adatait nem töröltem le :(

Nem hiszek azoknak, akik napokig képesek vérezni és nem halnak bele. Ez boszorkányság...

(#28888) Winner_hun válasza Glatius (#28879) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erről még nem is hallottam. Feltegyem? Segít a helyzetemen?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28889) fntastic válasza Winner_hun (#28888) üzenetére


fntastic
aktív tag

Hát ha nem férsz azon a kis belső tárhelyen akkor jól jön. (én még nem raktam fel, de kéne nekem is lassan :) )

(#28890) ux1 válasza kukinyo (#28881) üzenetére


ux1
addikt

Kapcsold ki a mobil adatot... (beállítások)

Persze akkor az mms se megy...

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#28891) vizslakutya válasza Winner_hun (#28888) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Ha a kártyád megvan particionálva,akkor felraksz egy Int2ext zip-et és rögtön kb 512 megás lesz a tárhelyed.
(ha meg nincs ,akkor ez sem működik)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#28892) Winner_hun válasza vizslakutya (#28891) üzenetére


Winner_hun
félisten

És ez miért is kell nekem?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28893) vizslakutya válasza Winner_hun (#28892) üzenetére


vizslakutya
senior tag

[/(#28888) Erre merészeltem egy ötletet adni, Sorry a zavarásért.

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#28894) Winner_hun válasza vizslakutya (#28893) üzenetére


Winner_hun
félisten

Továbbra se értem hogy mi köze ennek a bajomhoz?!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28895) fntastic válasza Winner_hun (#28894) üzenetére


fntastic
aktív tag

Így hogy nem használod semmi, feltevés volt a kollega részéről, de írta más, hogy Blade III-nál is így van, szóval ez valahol a CM hibája, nem lehet vele mit tenni valószínűleg. :/

[ Szerkesztve ]

(#28896) Winner_hun válasza fntastic (#28895) üzenetére


Winner_hun
félisten

A patakból kéne egy vödör víz -> ültess fát, tisztább lesz tőle a levegő. Kb. ennyi köze van annak amit írt...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28897) vizslakutya válasza Winner_hun (#28896) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Mit össze nem izmozol ezen a dolgon,azt hittem tárhely gondod van,mivel az S2Ext-re kérdeztél rá a topictárstól.
Most már látom,hogy híváskijelzés gondod van,azon ez nem segít,lépj tovább nyugodtan,nyugtasd meg magad,van ilyen,hogy segíteni próbálnak kéretlenül.Nem lesz több ilyen megígérem.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#28898) Glatius válasza Winner_hun (#28894) üzenetére


Glatius
őstag

Nem segít a bajodon.... csak azért írtam, mert ha használsz ilyet, akkor egy gyenge öreg SD tovább lassítja a rendszert, ha állandóan oda kell firkálnia az androidnak!

Mi a bánatért kérdez valaki, aki nem olvassa el a választ?

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#28899) fntastic


fntastic
aktív tag

Ez szoftveres vagy hardveres dolog lehet, hogy nekem néha eldobja a sim kártyát, segélyhívás van csak és újra bekell írni a pin kódot.
Elmozdulhat a sim kártya vagy valami szoftveres gond ami esetleg nálatok is van?

(#28900) janesq


janesq
csendes tag

Ezt próbálta már valaki?
http://goo.im/devs/zeelog/roms/blade/cm11%20-%20KitKat%204.4.2
http://www.modaco.com/topic/368005-romkitkat-442-earlydevelopment/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.