Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#28751) TommyY2 válasza leslie23 (#28749) üzenetére


TommyY2
tag

Általában mindenki keveri a ROM-ot a RAM-mal (4 évvel ezelőtt a szolgáltató éngem is félrevezetett).

A 166MB az a ROM, vagyis a Data particio (ez a gyári méret). A RAM minden bizonnyal 512MB. Bármelyik task manager szépen kijelzi.

TommyY

(#28752) csofi88 válasza fntastic (#28750) üzenetére


csofi88
újonc

Köszi a választ, többek között ezt is olvastam már, csak elég sok a felmerülő kérdés amikor ilyeneket olvasok, hogy inkább bele se merek kezdeni (fastboot mappa? meg parancsok kézi futtatása? gépen vagy telón vagy mit hogy? nekem ez kicsit wtf?!). Azért is szerettem volna egy egyszerűbb leírást, olvastam pont a hozzám hasonlóknak kitalált pc-ről működő telepítőt (http://www.hwsw.hu/hirek/51286/cyanogenmod-hivatalos-app-play-store-google-android.html), de Blade-re nem találtam belőle megfelelőt.

(#28753) joiner007 válasza ziyan (#28746) üzenetére


joiner007
aktív tag

Google keresőt rá lehet varázsolni a telóra? Esetleg hangkeresőt is?

(#28754) leslie23 válasza TommyY2 (#28751) üzenetére


leslie23
tag

akkor nem tudom mi van. megcsináltam a Vodafone-os frissítést, most a feladatkezelő -> erőforrás fülnél teljes rendszer memóriánál 420 MB-ot ír ki, az eddig 166 helyett. 420+(~90) az Androidnak, akkor ~512.
azt hittem minden zsír, lehet dőzsölni, de valóban, leszedtem pár appot, rögtön jön a figyelmeztetés, hogy a telefonban kevés a hely.
most akkor a felhasználható memória (ROM(?)) az 160 MB? mert az igazából semmire nem elég, térkép, google play (+ google play szolgáltatások, WTF!!??), youtube 15 megákat foglalnak, át sem lehet őket helyezni... :(

(#28755) szatomi30 válasza MaxTorque (#28748) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm szépen a segítséged! 45 mega felszabadult! :R

Tomi

(#28756) elfelejtette válasza leslie23 (#28754) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennyi szabad helyed lesz az alkalmazásoknak, míg a pazarló gyári felosztást újra nem partícionálod. Ziyan romjának 136mb-os system partíció elég, így a data-n 302mb lesz szabad az alkalmazásoknak.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28757) juuzer válasza ziyan (#28746) üzenetére


juuzer
addikt

Kb tegnap kora este raktam fel :) Ez a ROM fut most a Bléden: ZROM-1.8-20131221 :)

Vamos a la playa.

(#28758) Glatius válasza ziyan (#28746) üzenetére


Glatius
őstag

Wifi fagyással találkoztál már, vagy ez az én speciális esetem?
Időnként a Wifi lefagy, kapcsolat nincs, és a beállítási menü helyén a "WIFI kikapcsolása?" felirat terpeszkedik. A kapcsolat a teló újraindításkor áll csak helyre
Meg tudod nézni, hogy ennek a feliratnak mikor kell(-ene) megjelennie? Mert minden előzmény nélkül jön.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#28759) ziyan válasza juuzer (#28757) üzenetére


ziyan
tag

Ha a kernel verziójánál az idő 22:47, akkor jó.

(#28758) Glatius:
Még nem, ilyenkor elvileg a drivert tölti, vagy unload-olja.

(#28760) Glatius válasza ziyan (#28759) üzenetére


Glatius
őstag

Akkor valószínűleg inkább felhúzom az újabbat, a Novával....

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#28761) ziyan válasza joiner007 (#28753) üzenetére


ziyan
tag

Rá, de csak egy régebbi verziót, mert hivatalosan már nem támogatott az ARMv6. Én amúgy az egyiket sem ajánlom, mert aljas módon folyamatosan futnak a háttérben, a leállításuk után szinte azonnal elindulnak újra :((( de ha mégis kell, akkor holnap csinálok egy telepíthető zipet

(#28762) juuzer válasza ziyan (#28759) üzenetére


juuzer
addikt

15:43-as
Akkor felrakom az újat.

Egy kérdés, mert sose frissítettem még ROM-ot, mindig mindent wipeoltam és mindig újraraktam az egészet. Egy ROM frissítésénél mi a teendő? Mit kell törölni hozzá? Illetve utána mik a teendők az új rendszeren belül? Nem szeretném letörölni és újra feltenni :/

Vamos a la playa.

(#28763) joiner007 válasza ziyan (#28761) üzenetére


joiner007
aktív tag

Köszi! Találtam egy alternatív megoldást valami quick search nevűt. Most az van fent. Az asszony használja, a telót, és tetszik neki a romod. :R

(#28764) ziyan válasza juuzer (#28762) üzenetére


ziyan
tag

Semmit sem kell csinálnod, csak bemész a recoverybe, install zip, felrakod, utána még újra felrakod a gapps-ot is, és reboot :)

[ Szerkesztve ]

(#28765) lorcsi válasza ziyan (#28764) üzenetére


lorcsi
veterán

a te romodhoz melyik gapps-t érdemes feltenni ?

(#28766) Torry válasza lorcsi (#28765) üzenetére


Torry
addikt

A blogbejegyzésében találsz gapps-t is. Azt tedd fel.

(#28767) lorcsi válasza Torry (#28766) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, megnézem :)

(#28768) rzerge


rzerge
aktív tag

jó a rom nagyon, bár ezen a "kis" kijelzőn a JB elég parányi. :DDD
Ha telepítés előtt a trebuchet kitörlöm, és helyette egy másik launchert teszek be, akkor az lesz az alapértelmezett?
Valamint azt meg lehet oldani, hogy ne a JB tárcsázója-névjegyzéke legyen fent, hanem a 2.3.7-esé?
:R

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#28769) ziyan válasza rzerge (#28768) üzenetére


ziyan
tag

Igen, az lesz, sőt, ha többet raksz bele, akkor telepítés után megkérdezi melyiket használja :) a tárcsázót nem hinném, de ha nem tetszik a gyári (mi hiányzik belőle?), akkor a play-en találsz alternatívákat (pl. Dialer One, exDialer).

Megjegyezném még, hogy JB-től felfelé gyárilag lehet alkalmazásokat fagyasztani (letiltás gomb az alkalmazáskezelőben), így aki nem használ valamit, az letilthatja azt, nem mintha túl sok ilyen dolog maradt volna :DDD

Közben felvettem a CrossBreeder-es videókat, holnap megpróbálom összevágni őket egymás mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#28770) TommyY2


TommyY2
tag

Szia Ziyan!

Én a #28447-es hozzászólásban bomlasz kolléga áltál módosított XperiaMod kinézetű ROM-odat használom. Még várok a frissítéssel, amig jól kiforrja magát a legújabb szerzeményed.

Most vettem észre, hogy valamiért nincs benne a böngésző (vagy esetleg chrome) szinkronizálás opció a fiókoknál.

Tudnál eseteg segíteni, hogy mit tudnék csinálni ezzel kapcsolatban.

Köszi a segítséget.

TommyY

(#28771) ziyan válasza TommyY2 (#28770) üzenetére


ziyan
tag

Igen, frissítettem a blog oldalt még 1-2 dologgal (többek között új gapps a kedvencek miatt, és kereső widget/hangkereső, kérésre): [link] nem teszteltem őket, de elvileg működnek... szerintem amúgy nem lesz több bug az új szerzeményben, a javítás óta priviben sem kaptam bugreportot, szóval egy backup után kipróbálhatod.

Közben elkészült a CrossBreeder videó is: [link], próbáltam minél pontosabban csinálni (CPU fix 600 mhz-en performance governorral, wifin keresztül 60 megás net, pontos vágás, reboot után ugyanazok a lépések mindkét alkalommal), de még így sem lett tökéletes (pl. a beállítások alkalmazás megnyitásánál látszik, hogy az egyik oldalon begyorsítótárazta magának...). A különbség nagyon minimális (vagy máshogy kellett volna tesztelni), így én magamnak nem fogom felrakni a cuccot (már csak azért a néhány mb ramért sem, amit elvesz). Érdekes, hogy néhány helyen gyorsabb az alap, nem tudom, az mitől lehet... vagy armv6-on inkább ártana a CB egyes esetekben? :F persze ez simán lehet mérési hiba is, hiába próbáltam szinte ugyanazt, ugyanabban a sorrendben csinálni. Eredetileg kapacitív tollal terveztem, de asztalra téve annyira érzéketlen volt a kijelző, hogy csak kézzel sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28772) SH4D0W2011 válasza elfelejtette (#28756) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

egy ilyet tudnátok nekem linkelni? :)
az Android Fans-on találtam egy 4shared linket, de az nem él már, az amphoras.co.uk-on meg csak 128 és 160MB-os system partíciók vannak.

(#28773) Keeperv85 válasza SH4D0W2011 (#28772) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Melyik topicban találtad? Adj egy linket légyszí, megpróbálom kicserélni a nem működőt! ;)

(#28774) elfelejtette válasza SH4D0W2011 (#28772) üzenetére


elfelejtette
veterán

Innen le tudod szedni
Keeperv85: Én a 6.0.1.1 touch reco linkjét nem találom, egy dropboxos link van mindenhol, de arra 404-et kapok...

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28775) SH4D0W2011 válasza Keeperv85 (#28773) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

itt találtam, de van egy mediafire link is, ami felett sikerült elsiklanom :DDD

(#28776) TommyY2 válasza ziyan (#28771) üzenetére


TommyY2
tag

Feltettem az uj gapps-ot. Most már ott van a böngésző szinkron menüpont, de valamiért nem fut le a szinkronizáció. Mi lehet a gond?

TommyY

(#28777) Csabi95


Csabi95
tag

Végre van egy új telefonom, újra fiatalnak érzem magam, kisimultak az idegszálaim :DDD

Viszont a partícionált vagy formázott SD kártyámat nem ismeri fel az xperia L-em, és a laptop sem (adapteren keresztül), csak a blade-em. Nem emlékszem, hogy pontosan mit csináltam csak lépésről lépésre követtem az utasításokat. MiniTool partition Wizard-ot használtam. A kártya 8gb-os, a zte-n az android 4.1.2.
A telefonom amikor formázni akarja, azt írja ki, hogy broken sd card.
Mit csináljak, hogy tudjam benne használni?

(#28778) Keeperv85 válasza elfelejtette (#28774) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én sem tudom honnan lehetne letölteni, halán itt még megvan valakinek...:B

(#28779) elfelejtette válasza Keeperv85 (#28778) üzenetére


elfelejtette
veterán

Lehet, hogy még nekem is megvan valahol, ha sikerül előtúrni, akkor feldobom valahova.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#28780) ziyan válasza TommyY2 (#28776) üzenetére


ziyan
tag

Hogy érted, hogy nem fut le? Ha a beállításokban nem ír rá hibát, akkor szerintem jó, csak cseles ez a dolog, mert nem az asztali Chrome kedvenceket kapod meg, legalábbis nálam ez nem mindig működött így, viszont a wipe-ok után pedig visszakaptam a kedvenceim, szóval mégis működik...

(#28781) TommyY2 válasza ziyan (#28780) üzenetére


TommyY2
tag

Egyfolytában azt irja ki, hogy szinkronizálás kikapcsolva. Ha lefuttatom, akkor sem irja ki, az utolsó szinkronizálás idejét a többi szinkronizációhoz hasonloan.

Úgy néz ki, valamit mégiscsak csinál, mivel időközben megjelentek a számítógépes könyvjelzőim.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#28782) dbius válasza elfelejtette (#28774) üzenetére


dbius
veterán

Nem tudom, hogy ezt-a 6.0.1.1-es recoveryt keresed-e, de feltöltöttem ide: [link]

(#28783) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

nem tudom feltenni a ZROM-ot :((
Menü+Hangerő fel+Power móddal átpartícionáltam 136MB-ra a System-et, majd Recovery-ből telepíteném a zip-et, de kapok egy hibaüzenetet:

Finding update package...
Opening update package...
Installing update...
assert failed: getprop("ro.product.device") == "blade" II getprop("ro.build.product") == "blade"
E: Error in /sdcard/ZROM-1.8-20131221-RC-blade.zip
(Status 7)
Installation aborted.

mit csináltam rosszul? :F

(#28784) lorcsi válasza SH4D0W2011 (#28783) üzenetére


lorcsi
veterán

én is elég jól elakadtam ezzel a telepítéssel :(:W

szerintem ugyan ezt szoptam be :((

kék csík lefutott, zte kép megvolt
akku ki és visaz
valami régi recovery 3.0..megvolt
frissítve 6.1.1-re megvan
gyökérben image mappában, az image.bin (136_37_267)
viszont ha ezt seretném telepíteni nem jó
de ha a zyan féle cm10-et, akkor sem jó :F

[ Szerkesztve ]

(#28785) SH4D0W2011 válasza lorcsi (#28784) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

én közben megoldottam a #24984-es hozzászólásban leírtak alapján :)
nálad mi nem megy?

(#28786) SH4D0W2011 válasza lorcsi (#28784) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

ötletem sincs :(( az itt linkelt tpt-vel nem próbáltad? a 136mb system_2mb cache_302mb data kiosztásra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#28787) lorcsi válasza SH4D0W2011 (#28786) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem ezzel a tpt-vel próbáltam én is,d e máshonnan letöltve

(#28788) lorcsi válasza lorcsi (#28787) üzenetére


lorcsi
veterán

tégla éppen nem lett a blade-ből, de a zyan féle rom nem ment fel :(
csak az ia2r :(

(#28789) SH4D0W2011 válasza lorcsi (#28788) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

valami hibaüzenetet nem kaptál?

(#28790) Keeperv85 válasza lorcsi (#28788) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Fogadjunk nem cserélted le a recovery-t... :U

(#28791) ziyan


ziyan
tag

Itt az elveszett tuti cwm-ről még egy mirror :) tuti nem veszik el még egyszer :DDD recovery-clockwork-6.0.1.1-touch-blade-Snap.IT-20120830.zip

md5: 864a6ed4e5fdd73101a17799cfada013

[ Szerkesztve ]

(#28792) lorcsi válasza Keeperv85 (#28790) üzenetére


lorcsi
veterán

leírtam hogy a 3 verzióról 6-ra cseréltem
de amúgy az egész folyamat elején is 6 volt már

#28791:
pontosan ezt tettem fel mielőtt nekikezdtem az egész folyamatnak

[ Szerkesztve ]

(#28793) fntastic


fntastic
aktív tag

Miért olyan nagyszám ez a recovery? (csak kérdezem :P )

(#28794) Keeperv85 válasza lorcsi (#28792) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt írtad, hogy:

"kék csík lefutott, zte kép megvolt
akku ki és visaz
valami régi recovery 3.0..megvolt
frissítve 6.1.1-re megvan
gyökérben image mappában, az image.bin (136_37_267)
viszont ha ezt seretném telepíteni nem jó"

Na akkor újra...

"kék csík lefutott, zte kép megvolt" << az nem tudom mi volt, de a tpt zöld és nem csík megy, hanem feliratok fentről lefelé

"akku ki és visaz" << Megvártad még elindul a reco?

"valami régi recovery 3.0..megvolt" << 3.0.1.4? Akkor talán lement a TPT....de nem biztos...:U

"gyökérben image mappában, az image.bin (136_37_267)" << ez most hogy jön ide? Minek kell újra?

"viszont ha ezt seretném telepíteni nem jó" << Minek?

Tehát röviden: fogalmad nincs mit miért kell vagy nem kell csinálni, ami sikerül az is véletlen. Remek lehetőség a téglagyártáshoz...

(#28795) lorcsi válasza Keeperv85 (#28794) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz az építő jellegű hsz.-t..többek között ezért is jó ide jönni, mert olyan tanácsot kapni amivel pont sehova nem lehet haladni :W
a rosszindulat süt minden mondatodból..gratulálok
szerintem ugyaenenyni idő alatt azt is megfogalmazhattad volna mit és hogy lehetne..de nem..fikázni jobb érzés

van itt egy oldal, amit többször is elolvasva jutottam el a tpt-ig
és ebben van egy mondat: Illetve kikapcsolt állapotban a következőképpen is indítható a TPT művelet: a MENU+ hangerő FEL lenyomása és nyomvatartása mellett be kell kapcsolni a telefont, egy folyamatjelző csík jelenik meg és fut le.
mivel a romomban nem találtam a Beállítások-Telefon adatok menüpontot ezért próbáltam a fenti eljárást

illetve itt van még ez is:
Ez után a készülék automatikusan újraindul, majd megkezdi a frissítési folyamatot, egy kis csík szalad végig, a vége felé láthatóan elgondolkozik, ez lehet 80 vagy 98-99%-nál is, ez esetben nem kell megijedni, végig kell menjen, majd a sikeres frissítés végét egy ZTE logó zárja.

Értelemszerűen nincs fent rendszer, vagyis a frissítő csomag rendszert nem tesz fel, így a logo-t meglátva nyugodtan vegyük ki az akksit, majd kapcsoljuk be a készüléket recovery módban, és tegyünk fel egy romot, vagy restore-al állítsuk vissza az előző romunkat.
pont ezt csinálja az enyém is,d e nem jut tovább :W

a recovery nem jön be akármeddig is nézem a gyári zte képernyőt

[ Szerkesztve ]

(#28796) ziyan válasza fntastic (#28793) üzenetére


ziyan
tag

Nem nagy szám, csak viszonylag új, működik benne minden, és touch-os :)

(#28797) Keeperv85 válasza lorcsi (#28795) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem rosszindulatból írtam, hanem figyelmeztetésképp! A TPT-vel nagyon könnyen lehet zátonyra futni ugyanis!

Ezt a "csík" szöveget anno zavarodott pillanataim egyikében én írtam, de hogy miért azt nem tudom... a TPT ilyen:

Miután végig ment teljesen, akkor üres a felhasználói rész a telefonban, tehát nincs rajta rendszer. Magától újra kéne induljon, de ha nem teszi, a helyes megoldás az, hogy tényleg akku ki, vissza. Eddig stimm.

Ezután behozza az egyiket a két feltett 3.0.1.4-es recovery közül, attól függően, hogy éppen nyomod-e a hang le gombot vagy csak simán bebootol. Bármelyiket is indítja el, frissítened kell azt, amelyik ténylegesen a recovery, tehát azt amelyik a HANG LE gombra jön be. Ezt tudod megcsinálni a recovery telepítő zip-el.

Na most ha ez megvan, akkor teló újraindít, itt viszont NYOMD a hang LE gombot, hogy biztosan a 6-os reco jöjjön elő, nem a másik!

Most mehet rá a rom és ha van hozzá, akkor a gapps is. Nem kell format, sem wipe, sem semmi más, csak a zip csomagok telepítése.

Ha Status 7-es hibával nem megy fel valamelyik, akkor bizony el lett írva pár paraméter itt-ott...

(#28798) lorcsi válasza Keeperv85 (#28797) üzenetére


lorcsi
veterán

iylen zöld szövegű sehol nem jött eddig elő, hanem a
újraindul, majd megkezdi a frissítési folyamatot, egy kis csík szalad végig, a vége felé láthatóan elgondolkozik, ez lehet 80 vagy 98-99%-nál is, ez esetben nem kell megijedni, végig kell menjen, majd a sikeres frissítés végét egy ZTE logó zárja.---ez történik

visszatettem rá a IA2R romot. ez megy. nem lett vele tégla a telefon.

(#28799) ziyan válasza lorcsi (#28798) üzenetére


ziyan
tag

Szerintem is a TPT és az utána következő recovery körül lesz a gond, ha jól tudom, az újabb android verziókhoz újabb recovery is kell, így csak erre tudok tippelni :U

(#28800) Keeperv85 válasza lorcsi (#28798) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem gond, utána tedd amit írtam és reméljük jó lesz! :K

Ha kiír valami hibát a recoverry, akkor azt írd meg, megnézzük mitől nem megy!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.