Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#22801) Keeperv85 válasza lemusz (#22800) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!
Az első hiba komolyabb gondnak tűnik, mint egy egyszerű beállítás, a másodikat viszont csak az "időszerű" karbantartás elmaradása szokta okozni: bedugulnak a kis lyukak a mikrofonnál. Egy tűvel óvatosan ki lehet tisztítani, vagy finoman sűrített levegővel.

Viszont az első hibához mindenképpen állítsd alap gyári állapotára vissza és ha így sem szűnik meg, akkor irány a gari. :U

(#22802) lemusz válasza Keeperv85 (#22801) üzenetére


lemusz
addikt

Nem tudom te milyen kosz vagy porszemkoncentrációt feltételezel, de szemmel láthatóan tiszta mint a baba sejhaja. Szerintem ez is valami rossz beállítás vagy hardverhiba lehet inkább.

(#22804) Keeperv85 válasza #40993792 (#22803) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hagyd, nem mondott semmi rosszat, csak hogy véleménye szerint nem ez a gond. ;)

(#22806) lemusz válasza Keeperv85 (#22804) üzenetére


lemusz
addikt

Igen, csak jeleztem hogy második problémánál nem hiszem hogy ez lesz a gond. Örülök hogy te legalább jól értelmezted. Köszönöm! ;) Leszedtem nagynehezen a hátlapját, (eddig vásárlás óta nem volt leszedve) és belül is patyolat tiszta volt minden, szóval...

Nah de akkor *mint egy éhes kisgyerek ebéd előtt a kanállal verve az asztalt* kérdem én: Nem ajánlotok nekem korrekt leírást a firmware cseréhez? Vagy amíg nem rebegek el pár köszönömöt a messzi galaxisba, addig ne is számítsak ilyesmire? Vigyem inkább be a boltba? Ahol mellesleg vásárlásnál azt mondták frissítsem nyugodtan házilag, aztán ha nagy para van csak akkor vigyem be...

(#22807) lemusz válasza Keeperv85 (#22801) üzenetére


lemusz
addikt

Mellesleg le lehet menteni valahogy egyszerűen a gépre a telefonszámokat? Gondolom gyári visszaállításkor elveszlenek majd. :S

(#22808) Keeperv85 válasza lemusz (#22806) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Dehogy nem, de előbb állítsd gyári állapotba, hátha nem javul meg és akkor joggal lehet látogatni a kedves boltot. Én tudnám javasolni az esetleges anális úton történő injektálást, ha "kedves" eladó még azután is el szeretne küldeni, hogy a készülék nem hibás, mert hogy a szája nagyobb volt, mint az esze a megtett kijelentése fényében, az elég valószínű.

Itt találsz egy leírást a gyári állapotra hozásról, hogy egyből bevágjalak a mély vízbe. Olvasd el egyszer legalább, nehogy aztán csúnya vége legyen.

szerK: a telefonszámokat szinkronizáld fel egy Google fiókba. Ha van ilyened, akkor ez valószínűleg már meg is történt. :)

[ Szerkesztve ]

(#22810) lemusz válasza Keeperv85 (#22808) üzenetére


lemusz
addikt

Össze vissza van az egész. Egy egyszerű halandó számára, aki elsőnek csinálna ilyet kínai. Nem merek belevágni, hagyom inkább az egészet. :S Azért köszi a helpet.

[ Szerkesztve ]

(#22811) Keeperv85 válasza lemusz (#22810) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs benne semmi össze-vissza. Én írtam. Minden teljesen logikusan sorba van benne. ;)

(#22812) ktmt válasza TommyY2 (#22787) üzenetére


ktmt
aktív tag

A csoda azért elmaradt, de a deszka sebesebb. Eyelőre csak szubjektív megjegyzés, de mintha a fogyasztás is jobb lenne valamicskét. A flash videó lejátszásnál én nem látok semmilyen előnyt, bár mások erről is írnak külhoni fórumokon, a játékokról pedig nem tudok érdemben beszámolni.

(#22813) Nono76 válasza TommyY2 (#22787) üzenetére


Nono76
tag

Felraktam ezt az egl.cfg-t, de sajnos restart után csak a zöld droidig jut a telóm. Valaki segítsen legyen olyan szíves hogy tudom visszacsinálni. Az eredeti cfg és amit ki kellett törölni filet, meg van az SD kártyámon. Ice Armor II romot használok.

Köszönöm!

(#22814) króm_olló


króm_olló
csendes tag

Megtudná nekem mondani valaki, hol találok leírást gyárilag GEN2-es teló átpartícionálásáról.

Elég régen nem csináltam már, nincs meg a link, csak GEN1-esrő találtam infót.

Előre is köszönöm.

(#22815) TommyY2 válasza Nono76 (#22813) üzenetére


TommyY2
tag

Elképzelhető, hogy ez a megoldás nem kompatibilis az Ice Armor II rommal.

"Confirmed working on:
- BobZhome CM9 [VM670]
- quattrimus CM9 [VM670]
- mrg666 MiRaGe IHO [VM670]
- BobZhome IHO [VM670]
- Galaxy SIII
- Xperia devices
- any device with working adreno200 drivers (in this case my LG myTouch 4G is a good example, it worked marvelously and more noticeably on this device)

It should work on any rom, just as long as it has adreno200. You can figure that out by using a file browser like Root Explorer and browse /system/lib/egl/"

Én nem értek annyira hozzá, de szerintem a szakértők segíteni fognak.

TommyY

(#22816) echte válasza lsebestyen (#22792) üzenetére


echte
csendes tag

Van újabb [link]

(#22817) xSide válasza Nono76 (#22813) üzenetére


xSide
őstag

Ha simán bemásoltad, nem adtad meg a jogosultságot, ha zip-ben cwm-ből ment fel rossz volt a zip...
Megoldás a backup amit előtte készitettél visszarakod cwm-ből, ha nincs rendszer mentésed megkérsz egy IA romot használót másolja ki az eredeti fájlokat, amiből egy update zip-et kreálsz, sd-re fel majd install zip...

ui.: IA-n is működni kellene, mivel cm alapú és a cm 7.2 már alapból ezt használja...

[ Szerkesztve ]

(#22818) Nono76 válasza TommyY2 (#22815) üzenetére


Nono76
tag

Lehet hogy a ROM miatt, de az is lehet hogy nem jól csináltam, mert a hozzászólásoknál részletesebben le van írva, hogy a permission-okat is állítani kell, amit én nem tettem meg csak bemásoltam ahova kellett. Lehet ezért nem lett jó.

1: go_to ---> system->lib->egl (folder)
2: There you fond.. [egl.cfg]
3: press [MOUNT R/W] on the top of root explorer app.
4: delete [egl.cfg] *note:- without pressing [MOUNT R/W] you are not able to delete that file or not able to change permission too .
5: then go to your sd card copy [egl.cfg] and place it :
System->lib->egl (folder)
6. Now press [egl.cfg] for while -> press permission..
7. Set permission exactly like pik given below:->
8: after setting permission repress [MOUNT R/W] on top of root explore app.
9: re_boot your device.

Közbe látom fentebb Xside írja is hogy a jogok lehet a baj.
Megvan a két eredeti file, hogy csinálok belőle CW-ből telepíthetős zipet?

[ Szerkesztve ]

(#22819) Keeperv85 válasza Nono76 (#22818) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Azt utólag is beállíthatod ám.

Teló bedug.

Parancssor elő:

adb remount
adb shell
cd /ide az elérési útvonal ahol a fájl van, fogalmam nincs fejből
chmod 0644 (vagy ami éppen meg van adva jogoknak, szintén nem tudom fejből) fájlod neve
exit
adb reboot

(#22820) xSide válasza Nono76 (#22818) üzenetére


xSide
őstag

Cfg file cwm, install zip from sdcard és elvileg jó lesz, ha a mappát nem bántottad...

[ Szerkesztve ]

(#22821) Nono76 válasza xSide (#22820) üzenetére


Nono76
tag

Köszönöm, már csak kerítenem kell egy kártyaolvasót, (melóhelyen vagyok). Ha nem lesz majd megcsinálom otthon.

Keepernek is köszi a választ!

Majd megírom mi lett.

Üdv!

(#22822) Nono76 válasza xSide (#22820) üzenetére


Nono76
tag

Sikerült kerítenem olvasót, de sajnos nem lett jó. Azt hiszem az a baj, hogy a könyvtárat áttettem R/W-re, de vissza már nem. Ebben tudsz még segíteni?

(#22823) xSide válasza Nono76 (#22822) üzenetére


xSide
őstag

Töltsd le megint, kiszedtem az eredeti IA fájlokat és a jogosultság megadás is beletéve a .zip-be:
- adreno-orig.zip
- módosított adreno.zip

(#22824) Nono76 válasza xSide (#22823) üzenetére


Nono76
tag

Sajnos nem lett jó, az origival elindul a telefon de már a launcher sem jön be, teljesen meg van keveredve. Azt hiszem legjobb lesz ha újra rakom a romot.

Köszi mégegyszer!
Üdv!

(#22825) xSide válasza Nono76 (#22824) üzenetére


xSide
őstag

Ok, a fájlokat törlöm nehogy valaki más romra tegye fel és galibát okozzon magának...

(#22826) flame654


flame654
csendes tag

Üdv!
Szerintetek érdemes lenne a Bladet lecserélni egy Sony xperia tipora? :)

(#22827) Torry válasza flame654 (#22826) üzenetére


Torry
addikt

Felbontásbeli különbség szerintem zavarni fog.

(#22828) bubi92


bubi92
őstag

valaki használja ezt miui-t?
ha igen akkor írhatna tapasztalatokat.

(#22829) flame654 válasza Torry (#22827) üzenetére


flame654
csendes tag

De a kisebb felbontású kijelzőn nem fog akadozni annyira pl egy játék, meg alapból jobb proci van a tipo-ban.

(#22830) ptamas88 válasza bubi92 (#22828) üzenetére


ptamas88
tag

én próbáltam, de annyira nem stabil, akkor már jobb a CM7-es MIUI, úgyse sok különbség van :) amik látható különbségek cm7 és cm9 között azok a MIUI miatt úgyis elvesznek

Sony XPERIA S -> LG G2 -> Samsung S7 edge, Dell Inspiron 15R

(#22831) lpburny


lpburny
tag

Sziasztok!

SS7 van fent. UOT-al kicseréltem az akku ikonját, ami látszik is a képen. Viszont a bill zár csúszkája ezután ilyen fura lett. Mitől lehet? ( a némítás csúszka is ilyen..)

[KÉP]

[ Szerkesztve ]

(#22832) apeelme válasza lpburny (#22831) üzenetére


apeelme
addikt

:DDD Mert UOT ezt csinálja, törődj bele ez ilyen marad...nem bír el a framework-el...sem

(#22833) lpburny: apktool vagy annak függőségei a ludas a dologban emlékeim szerint, már nagyon régen szembesültem pont ezzel a problémával, ezen csak egy forrásból teljesen újrafordított framework-res segített...

[ Szerkesztve ]

(#22833) lpburny válasza apeelme (#22832) üzenetére


lpburny
tag

Régebben csináltam ugyanezt még GSF alatt, akkor nem volt ez.. :F

(#22834) lpburny válasza apeelme (#22832) üzenetére


lpburny
tag

Van arra egyébként lehetőség/esély/létező mod hogy a CM-ben lévő "oszlopocska százalékkal kiegészítve" akku kijelzés SS-be is applikálható legyen?

(#22835) apeelme válasza lpburny (#22834) üzenetére


apeelme
addikt

Persze hogy van, de mivel CM-ben ezek nem képekként vannak definiálva így sajnos minden egyes állapotot meg kell rajzolnod, elnevezned és lemódosítani a megfelelő módon a megfelelő helyen...

(#22836) lpburny válasza apeelme (#22835) üzenetére


lpburny
tag

inkább szedek 10 kiló cseresznyét.. :DD Köszi azért

(#22837) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Használt már közületek valaki Huawei Ascend Y200 mobilt? Érdekelne, hogy a Blade-hez képest milyen, milyen hátrányokat, előnyöket vettetek észre a kettő között?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#22838) DJGABI válasza A_ScHuLcZ (#22837) üzenetére


DJGABI
addikt

256MB RAM, ennyire rosszat senkinek nem akarhatsz :D

A készülékhez hálistennek nem volt szerencsém, de volt 256MB-s telóm (Commtiva z71), ismerősi körben van 2 is (pulsemini, galaxy mini) soha többet, 2.3 alá is kell az 512, még normál használathoz is. Persze Y200-nál bejátszik hogy a proci újabb, de nem sokat ér ha pl zene lejátszás közben bezárja a böngészőt (vagy fordítva) mert épp nincs elég ram, true story. Olvasom ismerősnek lesz, inkább dobjon hozzá 7k-t (trés ár) aztán egy Sony Tipo.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#22839) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Az itteni leírás alapján szeretném telepíteni a recoveryt, de elakadtam. Nem ismeri fel a készüléket (kiírta, hogy az illesztő program telepítése sikertelen volt), pedig régebben az első csatlakozásnál létrehozott mappában, a leírás szerinti, ADBinstall.bat-ra kattintottam. Telenoros gyári Android 2.2 telefon. Zöld robot van a kijelzőn, a parncssori ablakot valahogy bezártam, waiting for device volt rajta utoljára, remélem nem halt meg a teló. :(

[ Szerkesztve ]

(#22840) Keeperv85 válasza pinnacle (#22839) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Amennyiben a PC nem ismeri fel a készüléket, vagy csak "waiting for device" állapotban áll, valószínűleg nincsenek feltelepítve a driverek, itt találjátok őket: [link]"

;)

(#22841) pinnacle válasza Keeperv85 (#22840) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az első link halott, a második XP-re van, Win7 64-em van, a harmadikat nem tudom kibontani. Nincsen véletlenül Win7 64 bites drivered?

[ Szerkesztve ]

(#22842) Keeperv85 válasza pinnacle (#22841) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elvileg ez: [link]

A törölt linkek jelzésére pedig van topicuk a fórumban, mivel senki nem használja, hiába van, így... Köszönöm a visszajelzést, javítani fogom!

(#22843) pinnacle válasza Keeperv85 (#22842) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszönöm a segítséged! :) Ezt a drivert, hogy kell telepíteni? Betallóztam, de nem sikerült. Lehet, hogy le kellene választani a telefont és újra megpróbálni, simán csak húzzam le, vagy van valami jobb ötleted? :B

(#22844) Keeperv85 válasza pinnacle (#22843) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne így. "Válassza ki a..." stb. Majd saját lemez használata. Ott válaszd ki. ;) (Amúgy frissítettem a linkeket közben... :B )

(#22845) pinnacle válasza Keeperv85 (#22844) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ne haragudj, hogy fárasztalak, de ez a saját lemezes dolog nem jelenik meg. Csak az, amit korábban linkeltem, "Az illesztő program manuális kijelölése és telepítése." A telefont nem tudom eltávolítani és újra megpróbálni?

(#22846) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Beállítottam, hogy a Windows keressen drivert. Gondolom ez a fastboot interface csak félsiker. Ha esetleg erre jársz, vagy valaki tudna segíteni abban, hogy távolítsam el a telefont?

(#22847) pinnacle


pinnacle
nagyúr

"Az első indítás sokáig tarthat, nem kell megijedni, de ha a zöld droidon nem jut túl, vagy már sok ideje tölt (több, mint kb. 5 perc), akkor valami félresikerült. Ilyenkor akksi ki, majd kezdjük elölről az egészet." Igaz ez a custom romhoz volt írva, de a félresikerült recoverynél is működött. :) Újraindítás után már ZTE van az eszközkezelőben. Ez már jó, vagy mégiscsak a korábban linkelt USB drivert kellene telepíteni? Csak nem tudom, hogy csináljam, mert csatlakozásnál eleve felrak 4 különböző drivert, utólag meg nem sikerült. Igaz most már a "saját lemez" is megjelenik, de nem mertem rátenni, inkább megvárom, hogy mit mondtok. :))

[ Szerkesztve ]

(#22848) Keeperv85 válasza pinnacle (#22846) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Erre járok csak éppen készítettem pár képet, meg lelket vertem a Windowsba közben

Így csináld:

1, 2, 3, 4

..de az úgy jó, ahogy most van. Ha végzett a cucc vele (reméljük nem végleg ;] ) akkor elvileg mennie kéne.

(#22849) Keeperv85 válasza Keeperv85 (#22848) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hurrá, mire feléledt a szerver, lejárt a szerkesztési idő... :W

Akartam írni, hogy ezeknek a telónak van 7 félre drivere van.

Van az a 4, amit bekapcsolva a Windows alá feltesz, nevezzük egyszerűen HS-USB driverenek, bár ez sem pontos.

Aztán van egy, amit nemrég sikerült feltenned, ez a bootloader driver, ez csak bootloader módban teszi fel

Van egy az FTM recovery-hez is, illetve van egy DFU módhoz. Ez utóbbit soha sem fogod használni.

[ Szerkesztve ]

(#22850) pinnacle válasza Keeperv85 (#22848) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Idáig az összes eszközt felsorolta. Közben írtam, hogy megjelent a saját lemez. Akkor telepítsem erre rá vagy ez már eleve jó? Azt hiszem inkább, újrakezdem reggel, tartok tőle, hogy fáradtan megint mellényúlok. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.