Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#23451) apeelme válasza lajozs (#23450) üzenetére


apeelme
addikt

Egyelőre egyedül vagy ezzel a problémával, "a hiba az ön készülékében van".
Rakd fel újra a megfelelő módon!

[ Szerkesztve ]

(#23452) lajozs válasza apeelme (#23451) üzenetére


lajozs
aktív tag

MD5 ellenőrizve, 2x wipe elvégezve, telepítés zökkenésmentesen zajlott. Az említett hiba a mentett programok visszatelepítése előtt már megjelent.
Mit tudnék még tenni?

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#23453) apeelme


apeelme
addikt

Akkor kérdezem itt mindenkitől aki felrakta...ha volt egyáltalán, van ilyen hibaüzenet vagy nincs??? :F

(#23454) Najlahu válasza apeelme (#23453) üzenetére


Najlahu
csendes tag

Tegnap óta nyúzom, de nálam semmi hiba! :)

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.

(#23455) apeelme válasza Najlahu (#23454) üzenetére


apeelme
addikt

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#23456) lajozs válasza apeelme (#23455) üzenetére


lajozs
aktív tag

Feltettem a legújabbnak talált stabil recovery-t (6.0.1.1). Cache-eket töröltem, újra fleseltem. Indításkor sokat időzött a C7 logón, majd a rendszer felállásával egyidőben 3x egymás után ugrott be az "üdvözlet". Utolsó elnyugtázása után egyből reboot-ot nyomtam, és csoda: a bejelentkezést nem követte hibaüzenet. Rettegve indítottam egy Operát, utána a legcsökönyösebbet, a MyApps-et a Marketen. Bejelentkezett.
Nem tudom, egy újabb próba mit fog hozni, de a nyugodt alvás kedvéért nem tettem több kísérletet...

Majd holnap. Kár, hogy perpill nincs a jelenségre magyarázat.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#23457) latis666 válasza Williams (#23400) üzenetére


latis666
aktív tag

Nekem az egyébként tök jól működő telefonnak egyetlen bosszantó hibája van.
Nem tudom hogy lehet, de nem megy a helyére az usb csatlakozó a telefonba. Igy a töltés sem stabil és adatkábelként is alig lehet használni. Hogy ez most mitől van tippem sincs a csatlakozó látszólag tiszta. De régen nem volt ilyen gond. Viszont decemberben lesz 2 éves a telo. Pénzért már nem javíttatnám.

(#23458) airwawes


airwawes
tag

Sziasztok!
Lehet hallottatok a Cyanmobile-ról.
Nos az elmúlt hetekben óriási változáaok mentek ezen keresztűl. Megfelelő témával 99%os ICS kinézetet lehet elérni vele. Csak ajánlom mindenkinek!
Egy gond van vele: Az első bekapcsolás 20 perc is lehet! Vagy be se kapcsol, mert nekem lemerült este. De reggel rádobtam a töltőre és száguld is. :)
Képek és letöltőlink: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32706236

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23459) airwawes válasza airwawes (#23458) üzenetére


airwawes
tag

Elkéstem a szerkesztéssel. itt a link:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32706236
Gappsot külön kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23460) bubi92


bubi92
őstag

Töltőcsonkot vennék. Ha valakinek van felesleges az írjon rám, köszi. :B

(#23461) airwawes


airwawes
tag

Az említett ROM-ról feltöltök néhány képet. Ami nagyon szembetűnő és nekem tetszik, hogy benne van az ICS féle hangerőszabályozás, és a tabletszerű új Notibar. A zene apphoz külön navigálómenüt lehet beállítani.

/dl/upc/2012-10/13/299297_heq283k7rf3kpyzm_cyanmobiless_20121013-133825.thumb.png

Ha bármi értesítést kap a készülék vagy akár elindítod a zenelejátszót akkor a kijelzőn a felső sorokban felugrik az értesítés, és meg lehet nyitni onnan is. (Akár ha letöltesz valamit azt is)
http://prohardver.hu/dl/upc/2012-10/13/299297_yeybtgixn7gaamhu_cyanmobiless_20121013-134010.thumb.png

Negatív vélemények:
Számtalan beállítást tartalmaz, szó szerint annyit hogy el lehet tévedni sajnos.
A legújabb verziót mikor feltelepítettem elsőnek, annyi ideig bootolt hogy este elaludtam és reggelre lemerült. Rátettem a töltőre és aztán fél perc alatt bekapcsolt. Hmm érdekes :D
Aztán egyéb okok miatt újratelepítettem azonban máshogy:
Wipe minden megvolt, telepítettem a ROM-ot és egyből rá a mellékelt Gappsot
Ezután rendesen bekapcsolt.
Letöltőlink
Gapps

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23462) bubi92 válasza airwawes (#23461) üzenetére


bubi92
őstag

gyorsaság?

(#23463) airwawes válasza bubi92 (#23462) üzenetére


airwawes
tag

Adok egy antutut :)
Ami nem gyors: Az új taskmanager nagyon szép és ötletes, de számomra lassú. Azonban meg van a lehetőség a kikapcsoláshoz, csak meg kell keresni. ;)
A ROMhoz alapból gappsal 190es system kell sajnos, de ha kiszeded a számodra fölösleges appokat a systemből (én nem használok talkot, terminált stb) és a boothangot meg az animációt stb akkor szerintem 160re is le lehet faragni.
prohardver.hu/dl/upc/2012-10/13/299297_bjspuo6l5hrxprsb_cyanmobiless_20121013-161734.png

ui.: Az új JBt leteszteltem egyik nap és az értesítésekkor megjelenő grafikai hibát megoldották benne.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23464) airwawes válasza bubi92 (#23462) üzenetére


airwawes
tag

duplaposzt

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23465) Farkaspók


Farkaspók
tag

Sziasztok!

2010 decemberében vettem a Blade-t a T-Mobile-tól. Azonnan függetlenítve lett és azóta gond nélkül használtam benne a Postafon (Vodafone) SIM kártyát. A napokban elhordoztam a számom a BlueMobile-hoz (T-Mobile) és a BlueMobile SIM kártyával nem csatlakozik a hálózatra. Másik telefonban megy a BlueMobile SIM kártya, a Blade-emben is megy Telenor kártya. Sajnos más T-Mobile SIM kártya nincs a közelemben, így azt nem tudtam kipróbálni, hogy az megy-e benne. Másik Blade sincs most hirtelen, hogy abban is kipróbáljam a BlueMobile SIM kártyát. Ezeket írja ki a telefon állapotánál:

Hálózat: T-Mobile H
Jelerősség: -89 dbm 12 asu
Mobilhálózat típusa: UMTS
Szolgáltatás állapota: Nem működik
Mobilhálózat állapota: Szétkapcsolva

Próbáltam Swedish Snow RLS7-el és KonstaKang Jelly Bean-el is, mindegyikkel ugyanez a helyzet. Swedish Snow RLS7 alatt a térerőpálcikákból egy sem aktív és egy pici x van felettük, Jelly Bean alatt üres a térerőjelző háromszög.

Mi lehet a gond szerintetek? Mit próbáljak még ki? Esetleg más valaki használ BlueMobile SIM kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#23467) Farkaspók válasza #40993792 (#23466) üzenetére


Farkaspók
tag

Nem tudom miért harapnának erre, szolgáltató pénzért legálisan függetlenít telefont. A kérdésem nem az volt, hogy hogyan kell függetleníteni (erre harapnak), hanem leírtam egy tényt, hogy függetlenítve lett. Egyébként egy Motorola F3-ban, ami Vodafone-os volt és ebay-ről vett kóddal lett függetlenítve, megy a BlueMobile SIM kártya. Szóval nem állja meg a helyét az állításod miszerint "a BlueMobil-on nem mennek a tört telefonok". Úgyhogy szerintem ezt a függetlenítős témát le is zárhatjuk.

Ha küldenél pár link-et, a több típus topikjáról, ahol ugyanezt olvastad, azt megköszönném.

(#23468) recis


recis
csendes tag

Sziasztok!

Fel szerettem volna tenni a CM10 Romot. Újraparticionáltam a rendszert, ahogy le volt írva (160 mb), aztán szokásos menüsoron végigzongorázás, majd zip-kiválasztás. Na ez itt status 7 assert-tel elszáll, ami azért van (megnéztem a forráskódot), mert nem blade-et kap vissza válasznak, mikor lekéri a telefont. Ha kivenném azt az egy sort a kódból (ki is vettem) működne, de itt jön a probléma:

nem tudom rámásolni az SD-kártyára, mert nincs oprendszer a telefonon.

ClockwordMod 3,0,1,4 van fent, eddig mindig mindent megcsinált, azonban most a mounts/storage menüpont alatt a mount usb-storage (gondolom itt csatolná a számítógéphez az sd kártyát, nem?) almenüre kattintva az alábi hibát kapom:

Unable to open ums lunfile (No such file or directory).

Namármost, a sweet dreams mod felment, viszont mivel kevés hely volt az SDn, letöröltem a zipet és rámásoltam a CM10-et, ami most meg nem megy az assert miatt.

KÉRDÉSEM:
Hogyan tudom recoveryből felcsatolni az SD-kártyát a PC-re?

Köszönöm szépen!

(#23470) recis válasza #40993792 (#23469) üzenetére


recis
csendes tag

Szia!

Először is köszönöm a választ. A fastboot a következő hibát adja:

sending 'recovery' (3804 KB)... FAILED (data transfer failure (Too many links))

Kerestem google-ben, de eddig nem találtam megoldást (kérdésként felmerült már ebben a fórumban is). Mi lehet a baj / hogyan tudnám megoldani?

Köszönöm!

(#23471) Keeperv85 válasza recis (#23470) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mi volt a parancs, amit beírtál neki?

(#23472) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Esés után a telefon nem ad képet. Szeretnék venni ebayról kijelzőt. Kérdésem az lenne, hogy elég egy ugyan olyan típusú kijelzőt rendelnem? Tehát a digitizer nem kell hozzá gondolom. A kijelző kompatibilitásával nem lesz gond?
Van valakinek cseréről tapasztalata?

Köszi!

(#23473) dvdbackuper válasza sgergi (#23472) üzenetére


dvdbackuper
őstag

az LCD hátulján van egy part number, érdemes ugyanolyat rendelni bele

(#23474) sgergi válasza dvdbackuper (#23473) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, ezt néztem én is.
Enyém: TFT8K5625FPC-A2-E, ez a tetejére van írva, ilyet találtam. Viszont a közepén van egy ilyen sorszám is: TFT1p1116-V3, viszont amiket néztem, azok olyanok, aminek a hátulján V2 szerepel. Arra még nem jöttem rá, hogy ez számít-e, de általában mindenhol a felső számot szokták csak leírni.

(#23475) csemeteim válasza airwawes (#23461) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Érdeklődnék hogy miben külömbözik a CM9-től vagy CM10-től és hogy minden magyar nyelvő-e.Jobb mint a CM9?
Köszi.

(#23476) bubi92 válasza airwawes (#23463) üzenetére


bubi92
őstag

és akksi-val hogy áll a cuccos?

(#23477) airwawes válasza csemeteim (#23475) üzenetére


airwawes
tag

A CM9től és a CM10től pont annyira különbözik hogy CM7 az alapja. Ami annyit jelent hogy pont olyan aksiidővel és teljesítménnyel rendelkezik mint a CM7. Annyi a különbség hogy tuningolva van. Magyar nyelvű, de a beállításoknál sokminden angol.
Előre szólok! Azok telepítsék ezt fel akik szeretnek mókolni a telefonnal és nem csak feltelepítik és már egyből megkapják azt amit akar. Ezzel kell egy kicsit bütykölni hogy a lehető legjobban nézzen ki. Rengeteg dologban eltér a CM7től.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23478) airwawes válasza csemeteim (#23475) üzenetére


airwawes
tag

Idézem a készítőt:

For theme, i always told all of you, some
cm7 theme will work and some not, i will
not fix any problem that cause by changing
theme, except cyanmobile specially theme.

Wake up, its cyanmobile not cm anymore,
most framework is totally different, and
cyanmobile only for Smart User, who have
creativity, not just lazy people :P

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23479) bubi92 válasza airwawes (#23478) üzenetére


bubi92
őstag

miket törölhetek ki, hogy ráférjen 160-asra?

(#23480) thomikaf1


thomikaf1
tag

szevasztok!
lenne egy keszulok. ami trgnap este ota csak az android logoig jut el...egyszer csak kikapcsolt majd visszakapcslasnal mar nem jutott tovabb. volz aksi kivetel, memo kartya kivetel. a telefonon Ice Armor II fut. az lenne a kerdesem h van valami lehetoseg ujra eletrt lehelni a teloba? az se baj ha minden elveszik a telefonrol. regebben volt tpt-s megoldas. van most olyan h az ice armor romot ilyen.modon felrakni?

lozben eszembe jutott h recovery meg mukodhet es akkor onnan barmit fel lehet rakni

remelem tudtok segiteni

[ Szerkesztve ]

(#23481) airwawes válasza bubi92 (#23479) üzenetére


airwawes
tag

A sysytem/media mappából a kikapcsolási animációt, a hangfájlt és abban a mappában van egy audio mappa és ott alarms meg ringtones mappában egy halom hangfájl, azt is töröld. A gappsból a talkot is. Meg a sysytam/app mappából a terminált, accelometert, sound recordert, music.apk is (én mást használok)
Ez már bőven 160 alatt van így szerintem.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23482) Sulthekk válasza airwawes (#23481) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Szerintem a hasznos dolgok (pl. terminal) helyett érdemes inkább a nagyobb csomagokat, pl. a háttereket és élő háttereket levenni, illetve a benne levő Androidian téma is lejöhet. Csengőhangokból én egy-két nagyobbat szoktam kivenni, a többi maradhat. A fontokat is érdemes kitakarítani, mert ebben legalább 10Mb-al több van a kelleténél.

Most épp így állok, gappsal és kicserélt fontokkal, illetve bootanimációval:
]

[ Szerkesztve ]

(#23483) airwawes válasza Sulthekk (#23482) üzenetére


airwawes
tag

Végre egy szaki is csatlakozott. Köszönöm a segítséget mások nevében is. :)

Ha kérhetném valamikor feltöltöd az általad lepucolt ROMot gappsal integrálva?

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23484) Sulthekk válasza airwawes (#23483) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Nem tudok róla hogy squadzone feloldotta volna a tilalmát, meg az én pucolásom másoknak már kényelmetlen lehet (Pl. Voicedialer nem biztos hogy működik, mert kiszedtem az srec mappát. CMBootsound szintén hiányzik).

A romban pedig eddig egy bugot találtam: magyar nyelvi beállítás mellet nem működik a zárképernyő beállítási menüje, de angolul igen.

Meg már "stock" kernelem sincs hozzá, én ugyanis rögtön visszarakok egy régit, főleg ha cmx romokról van szó... Valamiért pont azt a 600-710mhz közötti tartományt tiltotta le, amit én használok, és az utolsó általam próbált verziónál még kikapcsolt kijelzőnél is szaggatott a zene.

[ Szerkesztve ]

(#23485) ux1 válasza Sulthekk (#23484) üzenetére


ux1
addikt

már csak azt nem értem, hogy egy szabad rom-nal milyen korlátozás lehet...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23486) airwawes válasza Sulthekk (#23484) üzenetére


airwawes
tag

Az a zenelejátszáskor történő szaggatás tényleg idegesítő volt, DE MOSTMÁR NEM HIBÁS!
Le is volt valahol írva azt hiszem hogy ez a hiba meg lett oldva. A képernyőzáras dologra én is felfigyeltem.
Én speciel nem használom a voice dialert. :)
Szerintem sincsen rajta semmilyen tilalom mert a CMX forráskódja nyílt, squadzone csak összerakta én úgy tudom. De ha tévedek légyszives javítsatok ki mert nem foglalkozok vele ilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23487) kasza blanka válasza bubi92 (#23479) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

én így szoktam
browser,calc,voice search,picoTTS,voicedialer,témák, wallpapers(live is) törlése, LatinIME kibelezése (1.6m lesz kb), TTS könyvtár, ringtonesból playa, alarmból a 03-as,üzenetjelzőből regulus marad, többi del.
így az uccsó cm7 nightly nálam kb 63mega, felrakva a 102-es systemen 94megát foglal. gappsal természetesen. opera meg realcalc úgyis megy fel, csengőhangokból, témákból meg wallpaperből meg van saját az SD-n.

(#23489) Sulthekk válasza ux1 (#23485) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Annó volt egy ilyen kérése squadzone-nak, hogy az ő buildjeit ne tükrözzék... Nem emlékszem pontos okra, bár az tény, hogy azóta már kint van a :D forrás. Na akkor leszedem újra, és most mondjuk megcélzom mondjuk a 136/140-et, hátha akkor meg tudom tartani a funkciókat. Meg akkor kipróbálom a stock kernelét is. Most milyen verziót írt rá?

(#23490) airwawes válasza Sulthekk (#23489) üzenetére


airwawes
tag

sajnos nem megy vmiért a képfeltöltés.
Itt a kernelverzió: http://i48.tinypic.com/2u61jio.png

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23491) Sulthekk válasza airwawes (#23490) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

:DDD A mesebeli hármasok...

Az új Opera csak nálam szúrja be a szmájlikat a szöveg elejére/közepére a vége helyett? :S

(#23493) Sulthekk


Sulthekk
aktív tag


Asszem akaratlanul is túlszorgos voltam. :B

Namost hova kéritek feltölteni? Lehetőleg oda ahova megy Bladeről is...

[ Szerkesztve ]

(#23494) airwawes válasza Sulthekk (#23493) üzenetére


airwawes
tag

Szerintem mediafire, vagy talán még hungariandroidon is meg lehetne osztani. :)

Amúgy gratula, becsületesen lepucoltad.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23495) pch


pch
aktív tag

Még a 136-os particiókiosztásra is felmenne?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#23496) Sulthekk válasza pch (#23495) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

126Mb-ot foglal... Márcsak feltölteni nem tudom, mert suliban vagyok, és a fájlmegosztók elhasalnak a proxy miatt. Wuala-ra sikerült, de a mobil kliensben nincs megosztás. :(

Egy funkciót vettem ki amúgy, egy live wallpapert amivel videót lehet beállítani háttérképnek. Nem is megy, meg ilyen HW-n ez csak önszívatás lenne.

(#23497) Grzimek20 válasza apeelme (#23434) üzenetére


Grzimek20
tag

Apeelme!

Át kell particionálnom a telót, hogy felmenjen a rom? Illetve recovery-t kell frissítenem?
Mindegyikből eredeti van, gyári 2.2 fut még. De most már nem sokáig. :C

[ Szerkesztve ]

(#23498) airwawes válasza Grzimek20 (#23497) üzenetére


airwawes
tag

A recovery frissítése ajánlott, de az újraparticionálás nem kötelezõ.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23499) Grzimek20 válasza airwawes (#23498) üzenetére


Grzimek20
tag

Köszi a választ.
És melyik recoveryt érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#23500) airwawes válasza Grzimek20 (#23499) üzenetére


airwawes
tag

Pár sorral feljebb pont belinkelték. (4.0.1.5-ös)

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.