Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#23201) TRob1


TRob1
veterán

Mégis jött ki újabb KonstaKANG ICS.
Ha vki még használja (Én igen :D), és netán nem vette volna észre: cm-9-20120929-KonstaKANG-blade.zip

¤ R'n'R ¤

(#23202) apeelme


apeelme
addikt

Leírnám pár szóban gyors JB tapasztalataimat...hátha vkit érdekel.

Az említett rom a cm-10-20120927-KonstaKANG-blade verzió, és a mellékelt gapps-jb-20120815-KonstaKANG volt feltelepítve.

A tanács szerint min.160-as system partíció kell neki, ezt a linkelt oldalon található (Amphoras' site) G2 v2a TPT csomaggal végeztem el ami egyben CWM 5.0.2.0-re cseréli a recoveryt.

Az első boot félelmetesen hosszú...wifi első bekapcs...SSID-k nevei nem láthatók, illetve valami van de vagy üres a névnél, vagy fura karaktert rak helyére...állítólag egy wifi ki/be segít rajta...megtettem segített...érdekes.

A rendszer használhatósága CM7-hez, CM9-hez (ugyancsak KonstaT verzió), szvsz kritikán aluli, sokszor csak második érintést érzékeli, szinte minden kiválasztásnál vmin gondolkozik, meg-megtorpan, arról nem is beszélve hogy rengeteg a grafikai megjelenítési hiba pl. statbar-on az értesítések:

De sokszor előfordul hogy sima képernyőforgatáskor, vagy bill. előhíváskor is igen szép "grafikai szemét" jelenik meg...lehangoló :(

Lehet hogy egyedi eset de ADB nagyon nehezen indult el, csak többszöri restart, kábel ki/be, és Beállításokban hibakeresés ki/be oldotta meg... :(((

A képernyő feloldás megjelenítése akadozik...úgy kell elképzelni mint CM7 alatt a Gyűrű stílusnál... :F

Fényképezés működik, DE ha valaki azt mondja hogy a videó felvétel működik és használni is akarja az elkészített 320x240 felbontású, ~9fps képkocka sebességű anyagot az festi magát...ez NEM működik!

Egyébként minden más jónak tűnt...wifi sebességet nem tudtam tesztelni Speedtest.net FC-vel kilép (szerver választásnál)...GPS rendben...telefonálás rendben...

Elsőre...és másodikra sem fogott meg...az tuti - és ezzel nem mondok újdonságot - hogy ez a rendszer nem erre az eszközre való.

(#23203) hjanos1 válasza apeelme (#23202) üzenetére


hjanos1
senior tag

Hát igen, kb. 1-2 hete dobtam fel a JB-t, de a kamera enyhén bugos volt, nem is beszélve a grafikai bugokról. 1 órán belül ment vissza az előző rom.
Viszont ma feldobtam a 29-ei ICS-t és ez szerintem már a jól használható kategóriába tartozik. :C

The Factory Must Grow

(#23204) Williams


Williams
aktív tag

Szép lassan már tampon reklámok is lesznek a hírdetések között ha így haladunk... :(((

(#23205) barnam_ válasza apeelme (#23202) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerény véleményem szerint már az ICS-sem erre való :)

(#23206) Keeperv85 válasza hjanos1 (#23203) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze. De mikor én megemlítettem, hogy tökéletesen használhatatlan a rendszer, akkor ki lettem oktatva, hogy én vagyok a hülye. Jó szokás szerint. :U

(#23207) MacCay


MacCay
tag

sziasztok, van egy blade amit sikerült megismertetni a mosógép belsejével :) azóta már kiszáradt, de szeretnék életet lehelni bele, (ha lehet). egyenlőre a bekapcsoló gomb benyomása után csak a zöld android jelenik csak meg, és többet nem hajlandó produkálni.tudna valaki segíteni?

(#23208) Keeperv85 válasza MacCay (#23207) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ajaj... nem tett neki nyilván túl jót. Szedd szét, ahol lehet óvatosan tisztítsd ki. Aztán adj neki egy esélyt és valahogy szoftverezd fel.

(#23209) RtgLaci válasza apeelme (#23202) üzenetére


RtgLaci
tag

"...rengeteg a grafikai megjelenítési hiba pl. statbar-on az értesítések"

Én az hittem, hogy ez feature, olyan érdekesen csinálja :)

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#23210) ux1 válasza apeelme (#23202) üzenetére


ux1
addikt

Hamar vissza tértem én is a szopó ágról a cm7 alá. :D Inkább nem írtam véleményt, nehogy meg kövezzenek a fanok... ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23211) latis666


latis666
aktív tag

Az lehet hogy blade-en nem lehet google plusban hangoutot indítani? Én nem találom. Esetleg a hiányzó kamera miatt? Attól hanghívás lehetne.

(#23212) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Ha egy Romot akarok frissíteni akkor ugyan úgy kell telepíteni mint egy teljesen újat vagy vannak lépések amiket kihagyhatok.
Előre is köszi.

(#23213) MacCay válasza Keeperv85 (#23208) üzenetére


MacCay
tag

nem tett neki jót az tuti, de az esélyt szeretném neki megadni, a legnagyobb gondom azonban a "szoftverezéssel" van, ebben kérnék segítséget, bármilyen formában.

[ Szerkesztve ]

(#23214) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok!
Tíz perce nem találom IceArmorII ReBorN-ban, hol kell beállítani, hogy a vissza gomb hosszú nyomásra alkalmazás bezáródást csináljon.
2 egyforma Blade van előttem, az egyiken korábban beállítottam, a másikon meg nem sikerül. :)
Gyorstipp valakinek?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#23215) m.bernadett


m.bernadett
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom volt-e hasonló problémája valakinek, de kissé elakadtam. Kifeküdt a blade-em kijelzője. És mivel egy vagyonért akarták javítani, vettem helyette egy Samsung Ace-t. Ellenben minden adatom benne maradt a telefonban. :W Az export/import varázslás, alkalmazások letöltése stb. nem megoldás, tekintve, hogy nem látok szinte semmit a képernyőből. A max amit el tudok érni, hogy eltalálom a csatlakoztat gombot, így gépre tudom zsinórozni. Van rá mód, hogy így kinyerjem legalább a telefonkönyvet és rátoljam az Ace-re? Bonyolítja a dolgot, hogy az a szerencsétlen (Samsung) meg csak a speckó Kies nevű cuccával hajlandó kommunikálni a géppel.
Köszi

(#23216) Grzimek20


Grzimek20
tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy bladet, nagyon tetszik, és meg vagyok vele elégedve, de a gyári 2.2 rendszer fut rajta, és az néhe eléggé be tud lassulni. Olvasom folyamatosan a fórumot, és úgy döntöttem lecserélem a romot. A Swedish Snow-ról eddig sok jót olvastam. Meg tudnátok írni, melyik a legutóbbi verzió belőle? Illetve ehhez a romhoz újra kell particionálni a telót?
Előre is köszönöm mindenkinek.

(#23217) kasza blanka válasza Speeedfire (#23151) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

ez a rádiócsere mi? az én problémámon is segítene?

nekem a viber, ha a teló le van zárva, akkor nem csörög, hiába hívnak. amint megnyomom a felső gombot, hogy képernyő bekapcsoljon, egyből csörög, vagy jelzi, hogy volt nem fogadott.
ha a képernyő be van kapcsolva, akkor csörög, ha le van zárva, ha nincs.

swedish snow van fent.

(#23218) vargalex válasza kasza blanka (#23217) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

3G-n, vagy WiFi-n használod? Ha utóbbin, akkor a WiFi alvás irányelvét megváltoztattad?

Alex

(#23219) Surfym@n válasza Z.É.T. (#23214) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Beállítások - alkalmazások - fejlesztés menüpont

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#23220) kasza blanka válasza vargalex (#23218) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

wifin, de akármelyik beállítást választom, ezt csinálja.

(#23221) barnam_ válasza Z.É.T. (#23214) üzenetére


barnam_
nagyúr

beállítások - alkalmazások - fejlesztés

(#23222) MacCay


MacCay
tag

sziasztok,
van egy blade amit sikerült megismertetni a mosógép belsejével :) azóta már kiszáradt, de szeretnék életet lehelni bele, (ha lehet). egyenlőre a bekapcsoló gomb benyomása után csak a zöld android jelenik csak meg, és többet nem hajlandó produkálni. a legnagyobb gondom a "szoftverezéssel" van, ebben kérnék segítséget, bármilyen formában.tudna valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#23223) Z.É.T. válasza Surfym@n (#23219) üzenetére


Z.É.T.
őstag

& (#23221) Aggregátor
Köszönöm mindkettőtöknek! Ott tényleg nem kerestem. :)

(#23224) m.bernadett válasza m.bernadett (#23215) üzenetére


m.bernadett
csendes tag

Semmi ötlet? :(

(#23226) xSide válasza m.bernadett (#23215) üzenetére


xSide
őstag

A google fiókodban nincsenek szinkronizálva véletlen a névjegyek?

Amit magad hozzáadtál a telón, megjelenik a Minden más névjegy alatt (ha van/volt szinkron)...

ui.: A samsung nem csak a kies-el kommunikálhat pc-vel!

(#23227) m.bernadett válasza #40993792 (#23225) üzenetére


m.bernadett
csendes tag

Én is agyalok egész délután. Végül arra jutottam, hogy megpróbálom felszinkronizálni, vagy a kártyára áthúzni. Egy fél centit látok a képernyőből bal oldalon. A Samsung menüje alapján megpróbálom belőni, hogy kb. hová esnek a "gombok".

Köszönöm.

És még egy kérdés, amit demoban letöltöttem alkalmazást, attól köszönjek el, gondolom, még egyszer nem fogja engedni. A fizetőst fel tudom tenni újra?

(#23229) m.bernadett válasza xSide (#23226) üzenetére


m.bernadett
csendes tag

Úgy tűnik a régebbi fiókomban megtaláltam egy kb. júniusi szinkronizált adatbázist. Kitakarítom, aztán megpróbálom lehúzni. Egy új fiókra akartam felszinkronizálni a ZTE-t, de telefonkártya nélkül nem akar felmászni a wifire, ami nekem nem logikus. Viszont nem akarom elcseszni a kártyát is, ha rosszul ütöm be a PIN-t. Tényleg fél cm a szélén, meg a jobb felében 1-2 pixelnyi látszik.

(#23230) m.bernadett válasza m.bernadett (#23229) üzenetére


m.bernadett
csendes tag

Yes, problem solved. :C

Addig izélgettem vakon, amíg nagy nehezen az SD card-ra át tudtam húzni. És a vCard fájlt a notimról importáltam az új gmail fiókomba, ahol jól rendet vágok köztük, és lehúzom a telefonra. Nem mondom, hogy a legbiztonságosabb megoldás gmail-en tárolni ilyen adatokat, de most leküzdöm a lelkiismeretemet és a paranoiámat. :)

(#23232) m.bernadett válasza #40993792 (#23231) üzenetére


m.bernadett
csendes tag

Büszke is vagyok magamra. :)) És Mogyoró jutott eszembe az Üvegtigrisből közben, olyan nincs, hogy nincs.......mármint megoldás.

Nem is rossz ötlet az alkatrész. Azért dobtam egy hátast, amikor 30-ért akarták megjavítani. Pont ezért, mert nem lehet hozzá alkatrészt kapni. Állítólag.
Nem leszek népszerű, de én nagyon utáltam, úgyhogy annyira nem sírok utána. Kicsi tárhely, sok alkalmazást nem lehet átpakolni az SD-re, így ezzel folyton vívtam. Lassú is volt, és borzalmasan rosszul vette a jelet. A saját otthonomban a zsebemben már nem volt térerő. És ennyire nem nagy a hátsóm, hogy leárnyékolja a komplett tornyot :D . Se a régi, se az új telefonokkal ilyen gondom nincs. És sokszor nagyon rosszul hallottam, jó vétel ellenére. Ha átpakoltam fülesre, sokkal jobb lett.

(#23234) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ehüm. Ha korábban ideérek, mondtam volna, hogy gépre kötve is meg lehet jeleníteni a teló képét...

(#23235) dvdbackuper válasza Keeperv85 (#23234) üzenetére


dvdbackuper
őstag

á, azt meg hogy? :R

(#23236) Keeperv85 válasza dvdbackuper (#23235) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ne gondolj valami nagyon szuper kivetítésre, az USB elég szűk keresztmetszet, de vannak erre célalkalmazások. Az Android SDK is tud belőle képet lopni. (ddms).

[link]

(#23237) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok!

2 témám van.
A múlt héten csüt hajnalban ellopták a blademet. Hogyan tudnám előkeríteni? Tudtok tippeket adni?
Rendőrségnek sikerült kb egy hét alatt elkezdeni a keresést... :(((

Másik:
Tegnap vettem egy t-mobile függő bladet helyette. Szeretnék rátenni kelzsoca-féle romot.
Ez alapján elkezdtem mindent. Újraindul szépen a telefon, de azt írja ki a cmd, hogy eszköz nem található. A linkelt oldalon driver is volt hozzá, felraktam, de nem jó még mindig. A számítógép egy lapotop Win xp-vel.
Mi lehet a megoldás?
Köszi
Üdv

n_stolz

(#23238) Grzimek20


Grzimek20
tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy bladet, nagyon tetszik, és meg vagyok vele elégedve, de a gyári 2.2 rendszer fut rajta, és az néhe eléggé be tud lassulni. Olvasom folyamatosan a fórumot, és úgy döntöttem lecserélem a romot. A Swedish Snow-ról eddig sok jót olvastam. Meg tudnátok írni, melyik a legutóbbi verzió belőle? Illetve ehhez a romhoz újra kell particionálni a telót?
Előre is köszönöm mindenkinek

(#23239) BaluArc


BaluArc
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni tölletek!
Adott a Blade Gen2 136mb system_2mb cache_302mb data kiosztással,
rajta cm-7.2.0-Stable. Probléma G.Play, Youtube indítás után kilép.
Cache szerintetek átvan irányítva a Ramba, vagy ezt nekem kell + tennem?
Vagy Gapps-ot is fölkellene tennem? Kössz...

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#23240) rick009


rick009
tag

valaki b@szott már olyat, hogy nem megy a vissza gomb? egy szétszedés után nem létezik, mondom biztos rosszul raktam össze, újra szétszed, kitisztít, csatikat megigazít, össze, és semmi. nincs vissza gomb -.-

(#23241) Keeperv85 válasza rick009 (#23240) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ennyit az otthoni szétszedésről. Elnyomtad a csatit...

(#23242) rick009 válasza Keeperv85 (#23241) üzenetére


rick009
tag

de melyik csatit? mert az rajta van a main bord-on. nem?

(#23243) BaluArc


BaluArc
csendes tag

Akkor a CM 7.2 feltehető 136mb system_2mb cache_302mb data kiosztással,
s át van benne irányítva a Cache a Ramba?
Please...

Samsung Galaxy S4 GT-I9515, Evolve Infinity TwinCorder HD, TP-LINK TL-WR842ND v2

(#23244) Keeperv85 válasza rick009 (#23242) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van vagy egy éve, hogy Blade-et szedtem szét, szerinted még tudom fejből mi merre van benne, mikor azóta vagy 6 típusra kellett betanulni? :B

Nekem úgy rémlik (nem biztos!) mintha az előlapi gombok külön csatival lennének szerelve.

@BaluArc

Felteheted én használtam így. :K

[ Szerkesztve ]

(#23245) TRob1 válasza BaluArc (#23243) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, vagy másfél éve így használom a cm-eket.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#23246) M0RGI


M0RGI
őstag

Halihó!
Bad Piggies-t miért nem látja blade a marketen? Nem támogatja?

(#23247) szezso15 válasza M0RGI (#23246) üzenetére


szezso15
addikt

Csak ARMv7-es procin fut...:) (alapból)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#23248) TRob1 válasza M0RGI (#23246) üzenetére


TRob1
veterán

¤ R'n'R ¤

(#23249) M0RGI válasza szezso15 (#23247) üzenetére


M0RGI
őstag

Na akkor remek.
Van valami hack?

(#23250) n_stolz válasza n_stolz (#23237) üzenetére


n_stolz
tag

Hali!
Tudtok hozzá ajánlani megoldást?
Driver kellene hozzá, gen2-es a teló.
Üdv

n_stolz

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.