Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#23701) bubi92 válasza ux1 (#23700) üzenetére


bubi92
őstag

nekem azzal is jó volna, de próbáltam többet is és mind különböző hibát írt ki, és ezért kérdezem, hogy azok is foscsik vagy user error:D (ne kérdezd mit írt ki, mert most mokee van fent)

(#23702) junkpod válasza 89BDave89 (#23698) üzenetére


junkpod
nagyúr

eddig en is ezen agyaltam. de dualsim-es ZTE grand x tunik befutonak...

Box's don't touch!

(#23703) 89BDave89 válasza junkpod (#23702) üzenetére


89BDave89
tag

dualsim? :D
én a tré-mobilnál veszem, mert ott vagyok sajnos hűséges (így fater fizeti a számlát, mert ő meg honvédségtől ezt kapja) ott ez van: ZTE Grand X IN Most ez akkor az inteles proci, de nem tudom hogy akkor ez mit is tud...:
De ne offoljuk szét a topicot, van Grand X topic? :D

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#23704) ArGab


ArGab
őstag

Nos a következőkre mondjon valaki valamit, mert én tanácstalan lettem. Volt múlt héten a töltés gondom, az eddig összegyűlt tapasztalatok:
- USB-ről feltöltötte, csak úgy tűnik megkavarodik kicsit a visszajelzés, miután "rosszul" tölti
- másik, noname 1000mA töltőről kétszer gond nélkül feltöltődött, rendesen bírta vele
- másik 700mA Blade töltőről feltöltődött gond nélkül, rendesen bírta vele
- másik 2 Blade összesen 4 töltését gond nélkül teljesítette az én töltőm, rendesen bírta utána mind
- saját töltőm saját Blade-t nem tölti: hideg a töltő, hideg/éppen langyos a háta, ha elég sokat hagyom rajta, mondjuk egész éjszaka, a számláló felmászik, de amint lehúzom órán belül visszazuhan
- saját töltőm másik USB kábellel szintén nem tölti

Őszintén szólva már nem tudom mi lehet a gond.

(#23705) 89BDave89


89BDave89
tag

leharcolt,, erősen ütött kopott, törött érintőpaneles, érintésre nem reagáló, de azon kívül teljesen működőképes Blademért szerintetek mennyi pénzt tudok elkérni? Érdemes lenne estleg bontott alkatrészenként eladni? Kell valakinek belőle valami jó áron? (párezer forintokért)

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#23706) Oldbiggy


Oldbiggy
tag

Sziasztok. A svédhó romhoz témákat hol találok?

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#23707) csemeteim válasza attikae (#23683) üzenetére


csemeteim
tag

Szia
Szívesen kipróbálnám ha tudnám hogy van benne magyar menü, hol tudom megnézni telepítés nélkül?
Köszi

(#23708) airwawes válasza csemeteim (#23707) üzenetére


airwawes
tag

Meg tudod nézni a ROM nevében. (CM7) És én úgy tudom hogy a CM7es romokon van magyar nyelv, e ezt mindenkinek tudnia kéne.

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23709) airwawes válasza 89BDave89 (#23705) üzenetére


airwawes
tag

Alkatrészenként eladhatod, aksi és alaplap hamar elkel, de a hangszórókat is el fogod tudni adni, stb.
De ha már nagyon veterán a telefonod akkor inkább tedd el emlékbe. :D Lehet eladod, de egy régi alaplap bármikor behalhat és akkor mással cseszel ki. (végülis neked jó :DD)

ArGab: Cseréld el a töltõt. :D
Nekem egyszer a tartalékaskim másodpercenként 1%ot töltött, mikor lehúztam kikapcsolt.
Tegnap poénból bedobtam a telefonba és mūködik :D
Ezek az aksik/telefonok kiszámíthatatlanok.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23710) ArGab válasza airwawes (#23709) üzenetére


ArGab
őstag

Jó, értelemszerűen adja magát a csere, csak nem akarok kitolni mással, ha mégis szar a töltő.

Nekem pont hogy egyre kiszámíthatóbb, következetesen csak az enyémet nem tölti. Ma is 1+ órát volt fent, töltő hideg, teló hideg, 54->59%, lehúzom és pár perc után 54%. Most 1 órája van fent kölcsöntöltőn, meleg a töltő, meleg a telefon, 84%.

(#23711) bubi92


bubi92
őstag

ha valakit érdekelne létezik olyan ics amiben megy youtube HQ

[link]

(#23712) airwawes válasza bubi92 (#23711) üzenetére


airwawes
tag

Lehet megy, de tuti hogy szaggat, szóval értelmét nem lâtom. (ha meg tudod erõsíteni hogy megfelelõen mūkõdik, akkor fejlödésnek könyvelhetõ el. :)

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23713) bubi92 válasza airwawes (#23712) üzenetére


bubi92
őstag

nem szaggat, tökéletesen működik mint Gb alatt :K , direkt leteszteltem mielőtt beírtam ide. viszont a fb csak fehérséget ad:S lehet ezzel kezdeni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#23714) apeelme válasza bubi92 (#23713) üzenetére


apeelme
addikt

Megint a félre informálás... :((( ez így NEM igaz már megint!

"tökéletesen működik mint Gb alatt" - annyi történt hogy a hardveres dekóder bizonyos részeit kiiktatta ez a Ganster nevű user: "Disable calling unimplemented functions, force to use software renderer...", ezzel egyetemben a Kamera megszűnt működni...remek.

És ahogy KonstaT is mondja: "Software decoder seems to work better. It doesn't remove the original problem that we don't have/utilize OMX libs for hardware decoding." azaz a szoftveres dekóder működni látszik egész szépen, de ezzel az eredeti probléma nem lett megoldva.
Sőt a tesztje alapján a HQ ugyan működik de az LQ ezzel lejátszás megszűnt: "I had a quick test and YouTube HQ seems to playback fine. YouTube LQ on the other hand is now broken. I also still couldn't play 'HQ' (640x480) videos via gallery. Camcorder doesn't save files."

Szal csöbörből vödörbe, egyet előre, kettőt hátra! :F

"viszont a fb csak fehérséget ad:S lehet ezzel kezdeni valamit?" - persze az első hsz-t nem olvastad ugye?

Known issues: (same list as every other ICS ROM for Blade)
- Video hardware decoding because of missing ARMv6 OMX - no Youtube HQ
- FM radio
- Native wifi tethering - use an external app
- Camcorder videos can't be played via gallery - use an external app

- Occasional blank screen in gmail app (and facebook?)

[ Szerkesztve ]

(#23715) bubi92 válasza apeelme (#23714) üzenetére


bubi92
őstag

de-de olvastam az első hsz.-t, csak a konsta féle változatban, egyszer nem volt probléma facebook-al és azért kérdeztem, hogy hátha lehet kezdeni vele valamit.

számomra a youtube fontosabb mint a videózás(ami amúgy is elég gyér minőségű). ha meg megy a hq miért akarna valaki lq-ban nézni valamit :F (jó akinek lassú a mobilnete vagy valami...) de hát kompromisszum... mindenkinek más a fontos.

én csak annyit írtam, hogy a HQ megy tökéletesen :K

[ Szerkesztve ]

(#23716) apeelme válasza bubi92 (#23715) üzenetére


apeelme
addikt

Semmi gond attól még ott van az ismert hibák között, tehát ne csodálkozz hogy nem megy.

A gondom azzal van hogy ez még mindig nagyon messze van a tökéletestől - a GB-hez képesti működéstől még messzebb (=megy a youtube HQ&LQ és Kamera is) -, és a fellépő negatívumokat meg elfelejtetted leírni...ez így nem korrekt másokkal szemben.

Úgy lenne helyes az állításod ha azt modanánk hogy készült egy új rom amiben van HQ yt, de nincs LQ yt és kamera.

Azt hiszem a Blade lesz az első eszköz amire minden funkcióra külön ICS lesz... :DDD

(#23717) bubi92: ;)

[ Szerkesztve ]

(#23717) bubi92 válasza apeelme (#23716) üzenetére


bubi92
őstag

igazad van, bocsánat :K

(#23718) airwawes válasza apeelme (#23716) üzenetére


airwawes
tag

Ha megy a HQ és elvileg a Hardweres videolejátszás is menni fog, akkor véleményem szerint ez egy pozitív fejlōdés, és idõ kérdése hogy LQ és a camera is menjen (hiszent az eddig is ment, viszont a videolejátszás normálisan soha 4.0 felett)

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23719) janes74


janes74
senior tag

Használ valaki cobalt témát?(CM9-10)Kellene nekem az alapértelmezett háttérkép,és a "menü" háttérképe.Nem tudom a témát levadászni,marketből meg nem töltöm le helyhiány miatt.Ice Armorra meg nem jó.

(#23720) Victoryus válasza Oldbiggy (#23706) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

néhány oldallal hátrébb nekem linkeltek párat. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23721) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. 4.0.0.5-ös recovery-vel 160-as partícióra felraktam ezt:
cm-10-20121017-KonstaKANG-blade.zip
ROM

De a hozzá való gapps nem akar működni. A recovery-ben úgy néz ki, mintha rendesen felrakná, de újraindítás után nem látszik sem a youtube, sem a gmail, sem semmi (térkép alkalmazás van).

gapps-jb-20121017-KonstaKANG.zip
gapps

Ilyenkor mi a teendő?

Köszi a válaszokat.

Ui.: wipe data/factory reset is volt már a ROM felrakása és egyszeri újraindítás után.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#23722) dvdbackuper válasza hpeti2 (#23721) üzenetére


dvdbackuper
őstag

frissítsd a recoveryt

(#23723) lorcsi


lorcsi
veterán

a blade-nek miylen méretű usb-s töltője van?
mcro-mini vagy más :?

(#23724) hpeti2 válasza dvdbackuper (#23722) üzenetére


hpeti2
aktív tag

5.0.2.0-val sem működik. Érdekes, hogy a ROM meg felment a 4-sel is.

Még egy kérdés, hogy az ext4-re formázott ext partíciót hogyan lehet működésre bírni. Jelenleg a ROM fel sem ismeri, hogy egyáltalán létezik.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#23725) apeelme válasza hpeti2 (#23724) üzenetére


apeelme
addikt

De működik nyugodj meg, valószínűleg nem 160-as system particiód van, és a gapps-nak nem marad elég hely. Ellenőrízd!

Én anno egy teszt erejéig így csináltam: [link]

(#23726) #19617792 válasza lorcsi (#23723) üzenetére


#19617792
törölt tag

microUSB töltő, a gyári töltő max 700mA-t ad le.

(#23727) hpeti2 válasza apeelme (#23725) üzenetére


hpeti2
aktív tag

A kelzsoca féle TPT-s partícionálást csináltam és az a baj, hogy a ROM szerint is 160 MB a system. :(
partícionálás 160-2-278-as kiosztás

És az ext partíció (ext4-re formázva) sem működik.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#23728) lorcsi válasza #19617792 (#23726) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi!

(#23729) hpeti2 válasza apeelme (#23725) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Az általad ajánlott csomaggal újrapartícionáltam a telót, mindent újra raktam, de sajnos nem működik így sem. :(

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#23730) Bendo válasza hpeti2 (#23727) üzenetére


Bendo
tag

Hali!

Az EXT partíció nekem sem volt elérhető alapból, de Link2SD látta, azóta mindent oda pakol, és a Partition infónál szépen ki is listázza mennyi a foglalt/egész tárhely.

Én is ezt a romot használom : cm-10-20121017-KonstaKANG-blade.zip

Nekem a gapps-al sem volt bajom, igaz gmail-t és youtube-ot manuálisan kellett felraknom, mert a mellékelt csomaggal csak asszem a play települt.

A rom amúgy egész tetszetős, a rádió hiánya is csak addig okozott gondot, míg át nem hidaltam.
6 napja megy ezzel a rommal, egyszer fagyott eddig, illetve akkor is újraindult. A panel érzékenységre nem panaszkodom, elvétve nem érzékel, de másodszorra mindig veszi a lapot. USB-vel összekötve a gép ugyan úgy felismeri a telefont, Wifi-re eddig mindenhol rá tudtam kapcsolódni, a megosztást eddig se használtam.

Gyorsaságát tekintve érezhető különbség a CM7-hez képest nem eget verő, de azért érezhető.

Kamera működik, Camera360-al ugyan úgy megy, mint CM7 alatt, a panoráma mód fényképezőnél viszont nem működik, nagyon mondjuk ez sem hiányzik.

A videó felvevő is szintén zenész. A gyári lejátszója azonban szaggat visszajátszásnál, én ezt az MX player+kodek letöltésével, majd alapértelmezésű lejátszó beállításával orvosoltam. Ebben külön állítható a hardveres rásegítés, csak ki kell pipálni, utána már hibátlan a lejátszás.

(#23731) csemeteim válasza attikae (#23683) üzenetére


csemeteim
tag

Sziasztok
Feltettem a ZTE Blade-re a Cyanogenmod 7.2 ICS full romot de sajna a YouTube nem megy még ha letöltöm a PLAY Áruházról-ról sem.Új GAPS kellene vagy mi a szösz?

(#23732) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Korábban segítséget kértem a pengémmel kapcsolatban. A probléma az volt, hogy alig vagy komplett nem hallottak engem a túloldalon. Arra gyanakodtatok, hogy elporosodott a mikijénél. Mikor erre reagáltam, hogy szerintem ez nem lehet probléma (lévén tisztán volt tartva), egyikőtök lehordott minden szarnak. Nos hát, most hoztam haza üzletből(Miskolc), mert fent volt szervízben Pesten és bizony alkatrészcserén esett át az aranyom. Hardveres problémája volt és nem higiéniai. Gondoltam szólok, csak hogy bővüljön a tapasztalat...

(#23734) kristophoros


kristophoros
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, bár tudom, hogy nem jó helyen teszem fel, hisz nem blade-em van, hanem librám de ez a topik rendesen pörög. Szóval a problémám a telómmal az, hogy eccerűen nem megy vele a mobilnet. Röviden és velősen ennyi. Engedélyeztem az adatbarangolást, de ezen kívül nem tudom, hogy még mit kéne csinálnom. Eddig egyszer sikerült vele netet használnom, amikor egy kifejezetten mobilnet simkártyát tettem bele, akkor világított is a 3G térerőjelző mellett, de a legtöbb amire a saját simemmel jutottam, hogy behozza a google-t, de ha valamire rá akarok keresni, akkor "nincs kapcsolat". Segítsetek plíz, minden infónak örülök. Köszi!

(#23735) Keeperv85 válasza #40993792 (#23733) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Félek rólam van szó, de nem emlékszem hogy ilyen drasztikusan fejeztem volna ki magam. Ha esetleg így történt volna, akkor most ég a pofám rendesen és elnézést kérek... :U

@kristophoros:

APN beállításokra keress rá légyszíves itt a topicban! Azokat ha átnézted, akkor többre jutunk! :K

[ Szerkesztve ]

(#23736) csemeteim válasza csemeteim (#23731) üzenetére


csemeteim
tag

Hali

Hogyan tudok a systembe tenni Youtubot és honnan, kérem mondja meg valaki.
Köszi

(#23737) Najlahu válasza csemeteim (#23736) üzenetére


Najlahu
csendes tag

A Google play-ből telepíted.

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.

(#23738) csemeteim válasza Najlahu (#23737) üzenetére


csemeteim
tag

Köszönöm a segítséget.
Háromszor próbáltam minden alkalommal hibával leállt , negyedszerre jó lett.
Köszönöm még egyszer.

(#23739) kristophoros válasza Keeperv85 (#23735) üzenetére


kristophoros
tag

köszi, legalább már az irány megvan

(#23740) kristophoros válasza Keeperv85 (#23735) üzenetére


kristophoros
tag

MŰKSZIK! Köszi! Ezer hála!

(#23741) Keeperv85 válasza kristophoros (#23740) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs mit! :N

(#23742) airwawes


airwawes
tag

2 lépés elõre. :)
1. Browser fixed (webkit builds not correctly on Linaro toolchain);
2. Video from camera plays correct in gallery(thumbnails are still not generates, I think its google software codec incompatibility with that videos);
3. Fixed switch HQ/LQ in YouTube:
4. Fixed hardware video encoder. It not wery fast(~10 fps max), I think it CameraHAL slowdown.

For some fixes I disable hardware AAC decoder. It can't play videos, encoded by Qualcomm's encoder (LOL), and gives errors, when codec roconfigure. We need to fix Qualcomm LPA codecs on CM stagefright for hardware-side audio decoding.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23743) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Sikeresen teglasitottam atmenetileg a telefont. Cm9 volt, gondoltam tptzem. Zte logo, recoweryt felrakta, de szetcseszte a particiokat, recowery semmilyen romot nem rakott fel. Valami gyari progival frissitettem a telefont, mostmar bikaval indul, nem robottal. Adb, visszaallit cm9, es meg a hatlapot is leragasztom... cm10 nem indult el..

Annyi lenne a kerdesem, hogy konsta cm9 alatt nekem nem vilagitanak a gombok. Erre megoldas?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#23744) Sulthekk válasza airwawes (#23742) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Hát nálam még mindig nem jó az a webkit...
Youtube LQ/HQ tényleg működik.
Bár állítólag megy a HW encoder, a videófelvétel még mindig nem működik.
Videó hiányában a videólejátszás gallériából történő indítását sem tudtam tesztelni.

(#23745) Sulthekk válasza Sulthekk (#23744) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Na most a 34. próbálkozásnál megy a webkit. Végülis az "egyáltalán nem megy"-hez képest haladás... :)

(#23746) ciiborg


ciiborg
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném letölteni a cyanogenmod 7 forrását. A honlapjukon megtaláltam a következő parancsot:

repo init -u git://github.com/CyanogenMod/android.git -b gingerbread

Elindítottam, de ez le akarja tölteni az ics meg a jb branchet is, de nekem lassú a netem meg kevés a helyem :( . Nem lehet valahogy kikényszeríteni, hogy tényleg csak a gingerbread-et szedje le?

Köszi

(#23747) szezso15 válasza ciiborg (#23746) üzenetére


szezso15
addikt

Honnan tudod, hogy le akarja szedni a JB-t meg az ICS-t? :)
Ha tényleg így konfiguráltad be a repot, akkor csak a GB-t szedi le, hiába írogat CM9-10-es dolgokat! :K ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#23748) airwawes


airwawes
tag

Ki mit hallott az Adrenaline Engine-ről?

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23749) ciiborg válasza szezso15 (#23747) üzenetére


ciiborg
csendes tag

Köszi :)
Szóval ilyenek jelennek meg a konzolon, hogy

From git://github.com/CyanogenMod/android_system_core KiB/s
40b7fa2..d2c2b10 jellybean -> github/jellybean
Receiving objects ....

Én kb ebből gondoltam, hogy ezek is letöltésre kerülnek. Lehet, hogy elhamarkodottan írtam... :U
Összesen mennyi helyet foglal másnál ez a branch?

(#23750) szezso15 válasza ciiborg (#23749) üzenetére


szezso15
addikt

Szerintem, ha így írtad be a repo init-et, akkor a GB branch-et kell leszednie... Nem úgy írta ki, hogy [New tag] jelly bean ...? Mert ha igen, azzal ne foglalkozz. :)

A CM9-10 nálam 7-8GB-ot szedett le kb., kibontva olyan 20-25 körül lehet.

*Hajrá Loki!* i15+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.