Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#23101) airwawes válasza x1port (#23100) üzenetére


airwawes
tag

Én nem használok gappsot, a talkot meg még ki sem próbáltam. xD Szerintem a JBnek csak szimplán nem tetszik a talk, és sztem egyéb alkalmazások.
szerk.: a Konsta féle JBnek. De az is lehet hogy a gappsal van a gond.

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#23102) Keeperv85 válasza airwawes (#23101) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Személyes vélemény: a Talk egy ipari végtermék...

(#23103) thealkimist válasza thealkimist (#23072) üzenetére


thealkimist
csendes tag

Vki erre ötlet?

Újra kellene partícionálnom az SD-t Recoveryben?

(#23104) bubi92 válasza x1port (#23098) üzenetére


bubi92
őstag

nekem is felment 160-asra tegnap előtt óta van fent jb, azóta nem volt restart.

(#23105) gajdikuka


gajdikuka
tag

Hello, melyik a legjobb rom a telefonra? :)

[ Szerkesztve ]

(#23106) Keeperv85 válasza gajdikuka (#23105) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A gyári. :)

(#23107) thealkimist válasza thealkimist (#23103) üzenetére


thealkimist
csendes tag

Ne fáradjatok, kikutattam 1-2 óra alatt...

(#23108) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Valaki próbálta már az új Nightly-t?
Nekem a cm-7-20120909-el ha elindítom a GPS-t leáll a 3G, kikapcsolás után se jön vissza, újra kell indítani. GoogleApps-ot tudnátok linkelni, mert ami nekem van azzal, nem jönnek le a levelek?

[ Szerkesztve ]

(#23109) apeelme válasza pinnacle (#23108) üzenetére


apeelme
addikt

Próbáltad már a "hivatalos" oldalról? :U

http://wiki.cyanogenmod.com/wiki/Gapps#Google_Apps

20110828: Download; Mirror1
md5: 1647897d8ac3efb04723d2ad2c361a3f

[ Szerkesztve ]

(#23110) pinnacle válasza apeelme (#23109) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem is ez van, még innen töltöttem le.
Ezt a legújabb verziót próbáltad már? Ez a GPS, 3G probléma csak nálam fordul elő vagy ismert bug?

(#23111) ux1 válasza pinnacle (#23110) üzenetére


ux1
addikt

Csak nálad... Te csodákat művelsz. :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23112) pinnacle válasza ux1 (#23111) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze. :D Újat már nézted?

(#23113) ux1 válasza pinnacle (#23112) üzenetére


ux1
addikt

Azt használom...

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23114) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

A problémám az lenne, hogy szerettem volna rárakni a Blade az ICS ClodFusion-t, amihez egy nagyobb partíciót kellett csinálni TPT helperrel.Ráraktam egy olyat, hogy 136 Mb system, 37 cache és 267 data.Power+hangerő fel+menu gomb nyomva tartásával meg is csinálta.Namost wipe-oltam a cache-t, dalvik cache-t, factory reset is megvolt, majd rámentem, hogy install zip from sd-card.Kiválasztottam a coldfusion-t, majd dobott egy ilyen szép üzenetet:
installing update:

assert failed: getprop ("ro.product.device") == "blade" II getprop(ro.bE:unknown command [uild.product")]

E:error in /sdcard/update-cm9-9-20120515-snapshot-blade-coldfusionX-tilal6991-signed.zip (status 7)

installation aborted.

Ok, mondom akkor ez f*s.Csináltam 2 hete kb. 2 darab backupot.Mondom akkor restore-olok egyet.Rámegyek, hogy restore, aszondja nincs .img file.Másikat is megpróbáltam, ugyanez.Akkor mondom megpróbálom csatlakoztatni a géphez.Recovery: advanced-->mount USB Storage.Hibaüzenet...Már lendült a kezem a fal felé, telefonnal a markomban, mikor eszembe jutott, hogy megpróbálom DFU módban.Akksi ki, hangerő le+fel+power gomb megnyom.A windows nem ismerte fel :(

Mit csináljak vele?
Ha az SD kártyát átrakom egy másik készülékbe (nokia 5130), majd azon keresztül felmásolok egy cm 7-et, ami eddig is ment, majd vissza az én telómba, utána install zip from sd card-dal jó lesz szerintetek?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#23115) TRob1 válasza hentes555 (#23114) üzenetére


TRob1
veterán

Ez elég vicces hogy azt írod "egy nagyobb partíciót kellett csinálni"', erre te megcsináltad a majdnem legkisebbet, a 136MB-ot. Mekkora volt eddig? 128? És a 136 lett a nagyobb? :DDD

Amúgy meg nagy piros betűkkel írják a Romnál hogy minimum 185 megára van hozzá szükség.

¤ R'n'R ¤

(#23116) Keeperv85 válasza hentes555 (#23114) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Még van recovery, addig nincs gond. Fogod a kártyát, be a másik telóba, rádobsz egy másik zip-et, felteszed. Kész is vagy. Én viszont a helyedben megpróbálnék egy friss recovery-t feltenni szintén ezzel a megoldással.

(#23117) hentes555 válasza Keeperv85 (#23116) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
Megpróbálom.
:R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#23118) hentes555 válasza TRob1 (#23115) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor megvan hol b*sztam el.
Akkor viszont ez a TPT nem sokat ér, mivel itt 4 mappa van kibontás után, aminkek az első száma:128;128;136;160.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#23119) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok!
Megéri új rom felrakása előtt átparticionálni a telefont?
Most a gyári 220-as van, amiket néztem ott nagyon kevésnek tartom a 2MB-os cachet.

Másik kérdés: hogyan tudom én visszatenni a gyári 2.2-őt?

(#23120) Keeperv85 válasza tomgabor (#23119) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jó reggelt kívánok! :DDD

Erről van szó feletted éppen... :O :W

(#23121) pinnacle válasza ux1 (#23113) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Majd kipróbálom.

(#23122) TRob1 válasza hentes555 (#23118) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, azok nem jók. Ha mindenképp Coldfusion-t akarsz (nem értem miért pont azt, de sztem jobban járnál egy 160as systemmel és Konsta JB-vel, vagy 136systemmel Konsta ICS-vel :) ), akkor sztem nyomj egy gyári visszaállítást és így kapsz 210-220 systemet, arra mehet.

¤ R'n'R ¤

(#23123) tomgabor válasza Keeperv85 (#23120) üzenetére


tomgabor
senior tag

Neked is jó reggelt! Nemrég másztam ki az ágyból.

Hogyan tudom felvarázsolni az Android 4.1.1-et a telefonomra? Hol találok hozzá leírást?

(#23125) Keeperv85 válasza tomgabor (#23123) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem lesz egy sétagalopp úgy érzem ez után a kérdés után.

Először meg kéne tudni, hogy milyen verziós az a teló Gen1 vag Gen2. Ettől függően kell rá egy custom recovery-t telepíteni. Ha megvan, akkor azzal is fel lehet flashelni egy romot.

Alternatív megoldásként lehet TPT-vel is indítani, de Gen1-ről nem szerencsés TPT-vel átállni Gen2-re. Oda inkább a Windows alap flasherek valók.

Sok utánajárást igényel, szóval olvasgass róla mondjuk:

Generáció váltás
Egy rom felrakási példa recovery-vel
Recovery felrakása

..és így tovább...

(#23126) tomgabor válasza Keeperv85 (#23125) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm!
2.1-es Gen1 volt, de PC-vel lefrissítettem gyári 2.2 Gen2-re. Utána feltettem (már nem emlékszem hogy mert rég volt) ezt és ezt.

Minden egyes művelet előtt csináltam egy backupot, ami meg is van.

Ez tűnt a legbiztonságosabb átparticionálási módszernek, de ehhez vissza kell varázsolnom a 2.2-őt ami ott van backupban. Csak már nem nagyon emlékszem a dolgokra, igazából ez a cache törlés zavar be nagyon hogy mikor kell törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#23127) bubi92


bubi92
őstag

ez az új JB nagyon jó. tegnap 3 órakor kb. 100%-ra töltötten kihúztam, azóta majdnem végig ment a wifi(ugyan alvó módban,ha nem használja semmi, akkor kilövi) volt egy óra beszélgetésem, videót próbálgattam, és még kicsit buziztam a kinézetet is és most így tartok 58%-on.
egyetlen egy FC sem volt, egyetlen egy restart sem. videó megy tökéletesen. kb. 20 videóból egy lett ami kicsit laggos.

(#23128) Keeperv85 válasza tomgabor (#23126) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ehhez amit linkeltél is, nem kell a GEN2 alatt semmit visszatenni, ugyanis a TPT romfüggetlen művelet, mert azt a bootloader végzi el.

Tehát felrakod a csomagot az image mappába (image.bin fájl), majd kikapcs, menü+hang fel nyomvatart, bekapcs. Mindent legyalul. Utána mehet fel a választott rom, nem kell semmit wipeolni, mert a TPT leszed mindent.

(#23129) tomgabor válasza Keeperv85 (#23128) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszi! Most annyira nem érek rá, picit később megcsinálom.
Még 2 kérdés: azt írja hogy "Recovery-t is ajánlatos frissíteni, mondjuk a 4.0.0.5-ös verzióra!" ezt ugye nem kötelező? Mert még nem találtam meg a mikéntjét.
Miután felment az új rom, jól emlékszem hogy valami cache cuccokat kell törölni?

(#23130) Keeperv85 válasza tomgabor (#23129) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

TPT után semmit sem kell törölni, semmi cache, semmit. Mindent töröl. A recoveryt meg ugyan úgy a recovery alól kell frisíteni, mint a romot. Ugyan olyan zipben (is) megtalálod. :K

(#23131) tomgabor válasza Keeperv85 (#23130) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ok. Telefon feltöltve és ráérek.
Akkor elöször ezt install zip from sd card.
újraindít, rendszer feláll és telefon kikapcs.
MENU+ hangerő FEL lenyomása és nyomvatartása mellett telefon bekapcs és átparticiónálja magát.
Ilyenkor nem tudom mi jön.
Aztán megint install zip from sd card és felmegy a rom, utána rendszer feláll kikapcs és megint recovery install zip a gapps-al.
És használható a telefon.

Most a 4.0.0.5 recovery van fent, a 6.0.1.2-ben is így van? A menüben a hangerő + és hangerő - gombokkal lehet navigálni, a "vissza" gomb értelemszerűen visszalép, a "home" (házikó) gomb pedig az ok/enter.

(#23132) veector


veector
senior tag

Hali
Rég írtam már ide, mert épp eléggé halott állapotban van a Blade-em, de néztem hogy van már JB port is a telóra. Na esetleg akinek JB van a mobilján és van egy USB OTG kábele és egy USB DAC-ja (igen, csupán ennyi kéne :DDD) az meg tudná nézni, hogy esetleg képes volna működni a dolog?
Mert ~használható állapotba tudnám hozni 5e-ért és akkor egy zenelejátszót varázsolnék belőle.
Köszi

(#23133) xSide válasza veector (#23132) üzenetére


xSide
őstag

Ennyiért már mp3 lejátszót vennék, ami azért ég és föld mint cm rommal zenét hallgatni über-szuper fülessel is, ss7 még tűrhetőbb hangilag viszont az sem az igazi:)

(#23134) Fóti


Fóti
csendes tag

sziasztok!

nekem a 08.27 es konsta ics van fent, es eléggé szivja az akksit. Fel or netezes alatt lemegy vagy 10-max 15 % -ot. ez normalis?
van mar ujabb verzioja?

(#23135) veector válasza xSide (#23133) üzenetére


veector
senior tag

USB DAC-ból (FiiO E10) jönne ki a hang, nem a Bladeből, pont ez a lényeg.

(#23136) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Érdekelne valakit egy fehér színű angliában vásárolt Orange San Francisco (ZTE Blade) készülék? Android 2.3 alapokon (Kelsoca & Appelme féle Ice Armor ROM), 2GB microSD kártya, egyszer leesett, akad rajta néhány apróbb sérülés, de a kijelzőn újkora óta fólia van, a kijelző így karcmentes, vigyáztam rá, a hozzá kapott headset bontatlan, doboza, papírjai megvannak. Árnak 18.000Ft-ra gondoltam.
Képek: http://bit.ly/SVP0wI
Bocsi az offért?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#23137) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
ma tettem fel először custom romot ami a cm 7.2 lett viszont nem nagyon tetszik. :B
Milyen az ajánlott romok vannak még?
(A teló gen2-es.)

Előre köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#23138) Williams válasza Sir Riccio (#23136) üzenetére


Williams
aktív tag

Hírdetésed helye
Többen nézik a hírdetések között valöszínűleg olyanok, akik venni akarnak...

(#23139) TRob1 válasza tvse1995 (#23137) üzenetére


TRob1
veterán

"Milyen az ajánlott romok vannak még?" - Gyári 2.2? :U

(#23140) tvse1995:
És mi a baj a Cm-mel?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#23140) tvse1995 válasza TRob1 (#23139) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az utóbbi időben csak a baj volt vele... Random újraindulások, a programok folyamatosan leálltak. :W

Szerk.: Júzer error gyanús a dolog de a legnagyobb problémáim, hogy nem magyar és a kinézete. :B
Ezeken segítene ha valamelyik magyar cm-en alapuló romot és egy másik témát tennék fel?

[ Szerkesztve ]

(#23141) Keeperv85 válasza Williams (#23138) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Merész dolog ám egy házigazdát kiosztani, én pl. nem is vettem a bátorságot. :N

(#23142) TRob1 válasza tvse1995 (#23140) üzenetére


TRob1
veterán

Akk tényleg júzer error. :D Az összes cm rom magyar nyelvű, több kinézet választható alapból (általában), és millió téma található rá a neten.

(#23141) Keeperv85:
De ha egyszer igaza van? És ha jól tudom eleve tiltott hirdetni topikban, amit egy házigazda elvileg tud is. :) (De lehet rosszul tudom, már rég olvastam az alapelveket :B )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#23144) Williams válasza Keeperv85 (#23141) üzenetére


Williams
aktív tag

Építő jellegű tanács volt. Teljesen mindegy kiről van szó szerintem...

(#23145) barnam_ válasza TRob1 (#23142) üzenetére


barnam_
nagyúr

szvsz néha lehet kivételt tenni ;)

(#23146) tvse1995 válasza #40993792 (#23143) üzenetére


tvse1995
senior tag

A magyar nyelvet beállítottam viszont ha berakok egy témát akkor csak az ikonok változnak meg. :(
Szóval egy pár kérdés:
- erről a témás dologról van magyar (vagy akár angol) leírás
- a google app-ok telepítéséhez

Előre köszi! :)

(#23148) Sulthekk válasza tvse1995 (#23146) üzenetére


Sulthekk
aktív tag

Ugye véletlenül sem a launcheredhez telepítesz témát vagy ikoncsomagot a CM7 témák helyett? :U

Gapps-ot ugyanúgy kell felrakni, mint a romot, csak nem kell előtte wipe-olni, a témázás pedig annyi, hogy a fórumokról vagy a play-ről felraksz egy témát (kereséshez: "cm7 theme"), aztán a beállításokban átállítod.

(#23149) Sir Riccio válasza Williams (#23138) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Jogos, nem voltam elég körültekintő. Köszönöm! :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.