Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6801) Land válasza kelzsoca (#6796) üzenetére


Land
veterán

Ehhez az új 2.3-es Blue ROM-hoz tapasztalataid szerint melyik Launcher a legpörgősebb? Feltétezhetően a LP, ADW Ex és Go Launcher Ex közül kerül ki a győztes. Ha nincs rá tapasztalatod, akkor marad a kísérletezés :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6802) sunahunter válasza ticzi01 (#6768) üzenetére


sunahunter
senior tag

Na ezt ne hangoztasd, hogy csodaz, mert lelőnek.

(#6803) Mikika válasza Freeman01 (#6794) üzenetére


Mikika
aktív tag

megvan köszi
gen1 es
ez miben korlátoz?

[ Szerkesztve ]

Forever Apple

(#6804) kungzi válasza Land (#6801) üzenetére


kungzi
veterán

nekem launcher pro plus van fent és be van kapcsolva a 3D-s képernyő is, és megy mint a golyó :D

kelzsoca ha felrakom a gyári témát, akkor az csak az app-ok ikonját fogja változtatni? vagy a képernyőt is és menüt is? és a gyári témáról nincs valami kép valahol, hogy megnézzem milyen?

ami tetszik:
- a boot animáció, az az EKG-s cucc nagyon jó!
- gyors filmek, játékok alatt is
- nekem erősebb lett a wifi
- sokkal beállítási, tuningolási lehetőség
- sokkal gyorsabb telepítés( a 2.2-höz képest jóval gyorsabb volt a telepítés szerintem )

segítség:
- a 2.2 alatt be lehetett állítani a vga felbontás videófelvevő alatt. itt hogy kell? mert itt nem találom!

[ Szerkesztve ]

(#6805) Lacka89 válasza Mikika (#6803) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Téged semmiben ....

(#6806) Mikika válasza Lacka89 (#6805) üzenetére


Mikika
aktív tag

akkor miért van jelentősége?
a készüléket korlátozza?
miben?

Forever Apple

(#6807) kelzsoca válasza Land (#6801) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem a legjobb a 3d shell, mint kinézetben, sebességben stb.. :)

(#6804) kungzi

Az ikonok, a launcher, a zárképernyő, a hátterek, gyakorlatilag minden képi elemnél változás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6808) Tonchi válasza kelzsoca (#6807) üzenetére


Tonchi
aktív tag

De sajnos elég drága a licenszelt :D

Nah megnézted??Én meg kűzdök ezzel a CMmel lehet, hogy meg fog enni engem :)

[ Szerkesztve ]

(#6809) Land


Land
veterán

Új 2.3 Blue Linpack: 1.6 és 51 sec alatt. Valami baja van ebben a tesztben szegénynek :(

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6810) ticzi01 válasza kelzsoca (#6800) üzenetére


ticzi01
aktív tag

Akkor már csupán csak egyetlen egy kérdésem lenne és kb tiszta minden, te milyen recoveryt használsz, azaz szerinted melyiket lenne célszerű lűtom ez nagyon nem tetszik neked..

Megnéztem az elérési utat éselvileg innét is lelehetne tölteni
http://mirrorbrain.cyanogenmod.com/cm/recoveries/

De inkább azt használnám én is amit te javasolsz!

(#6811) kungzi válasza Tonchi (#6808) üzenetére


kungzi
veterán

nem akarom ide beírni, hogy honnan töltsd le, mert NO WAREZ! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6812) Land válasza kelzsoca (#6807) üzenetére


Land
veterán

Ebben teljesen igazad van, meg se röccen :) Privit kanyaríntok róla..:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6813) Lacka89 válasza Mikika (#6806) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Ne kérdezz olvass kicsit, le van írva mi a különbség...

(#6814) tlac válasza ux1 (#6793) üzenetére


tlac
nagyúr

plusz interactive

(#6815) kelzsoca válasza ticzi01 (#6810) üzenetére


kelzsoca
félisten

Innen szedd le a frisset: [link]

(#6808) Tonchi

Nem, nem néztem még :N

[ Szerkesztve ]

(#6816) anglergab válasza Mikika (#6806) üzenetére


anglergab
addikt

Az első generációs (Gen1, G1) készülékekre csak G1-es (kernellel rendelkező) rom, a G2-esekre csak G2-es rom jó. A hazai készülékek eddig szinte kizárólag G1-esek voltak, mostanában kezdődött meg/fog megkezdődni a G2-es készülékek árusítása. A G1-es készülékek G2-essé alakíthatóak, viszont ezen folyamat kockázatos, és NEM állítható vissza a G1-es állapot.
Röviden: a generáció egy szoftveres (pontosabban: firmware (~BIOS) szintű) jellemző.
A legalapvetőbb különbség a különböző generációjú állapotok (telefonok) között az, hogy a kernelt a RAM-ban melyik alsó címtartományba töltik be.
Továbbá úgy tűnik, hogy EU-ban a G1-es készülékek gyárilag 2.1-es Androiddal, a G2-esek pedig 2.2-vel érkeznek/fognak érkezni.
A szolgáltatók álláspontja egyelőre nem ismert, nem tudjuk jelenleg, hogy lesz-e hivatalos generációfrissítő update. Addig is, senkinek NEM javasoljuk, hogy G2-esítsen.
Van olyan rom a fórumon (kelzsoca logout blogjában), ami mind G1-es, mind G2-es készülékeken működik, sőt, még a touch probléma (ami elvileg független a generációtól) is megoldásra került.

[ Szerkesztve ]

(#6817) Tonchi válasza kelzsoca (#6815) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Továbbá privátban :)

(#6818) Mikika válasza anglergab (#6816) üzenetére


Mikika
aktív tag

Köszönöm szépen a választ kimerítő és világos

Forever Apple

(#6819) kelzsoca válasza anglergab (#6816) üzenetére


kelzsoca
félisten

Na uram, ez egy igen korrekt és érthető válasz volt, szebben más se tudta volna összefoglalni :) :R

(#6820) Mr.C


Mr.C
őstag

ehhez az uj 2.3.3 telepitéséhez kell az uj recovery v jó még a 2.5.x.x?

sudo rm -rf /*

(#6821) barnam_ válasza Mr.C (#6820) üzenetére


barnam_
nagyúr

"Ezer" éve a 3-as recovery kell.

(#6822) energy_ válasza kelzsoca (#6819) üzenetére


energy_
senior tag

hello ha felrakom az uj 2.3-at akkor restoreolhatom a 2.2n backuppolt progikat? (titaniumbackup)

(#6823) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Érdemes váltani FLBR8-ról a kelzsoca féle 2.3.3-ra?
Ha nekem a régi recovery van fent (asszem 2.5.xxx), akkor ez telepíti a 3.xxxx recoveryt?

(#6824) kungzi válasza balpeter04 (#6823) üzenetére


kungzi
veterán

hogy érdemes-e? ez nem kérdés

szerintem töltsd le a rom managert és azzal telepítsd az újat! bár nem tudom hogy a tied tudja e frissíteni. nekem nem volt olyanom :B

(#6825) Mr.C


Mr.C
őstag

azt áruljátok el nekem plz h hogy v hol lehet azt beállitani h a google acc.om lementse a marketröl letöltött appok listálát?

sudo rm -rf /*

(#6826) kelzsoca válasza energy_ (#6822) üzenetére


kelzsoca
félisten

NEM!

Az ilyen mentések csak arra jók ha ugyanarra a szoftverre teszitek vissza, gondolom a programok+beállításai és mindent tennél vissza.

(#6823) balpeter04

Az flb-r8 már a kanyarban sincs :)

Láttam megjöttek a gépek, majd küldök privit. ;)

Persze, recovery-ből felteheted a friss recovery-t nyugodtan, csak arra figyelj hogy a recoveryből telepíthető csomagot szedd le a modaco-ról.

[ Szerkesztve ]

(#6827) mpire válasza energy_ (#6822) üzenetére


mpire
tag

Én nem tenném... FC vagy egyéb furcsaságok lesznek.
Szerk: elkéstem

[ Szerkesztve ]

(#6828) Zsolaf válasza balpeter04 (#6823) üzenetére


Zsolaf
addikt

Nekem nagyon bejön 2.3.3 gyári témával sztem tedd fel

(#6829) kelzsoca válasza Zsolaf (#6828) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jó lett a gyári téma?

Remélem erre gondoltatok :)

(#6830) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Most már egész jól tisztul a kép, de még van pár dolog amit nem értek:

- Amit feltelepítek friss romot az ügyebár az operációs rendszer
- A telepítsét a clockworkmod-al hajtom végre amit szintén úgy telepítek fel, akkor ez a bios, vagy csak a megfelelő kombinációra elinduló minialkalmazás?
-és a tiszta gyári új telefonon is van valam ihasonló?
-netán mi van akkor ha elronto ma romtelepítést nem indul a gép és nincs recoverym?

Valami bootos biosfélének csak kellene lennie nem?
Ez csak a háttér miatt érdekel informatikai szempontból.

(#6831) atiapa válasza Tonchi (#6808) üzenetére


atiapa
tag

2700 Ft. Húúúúú, nagyon drága.

Bár nekem a Launcher Pro simábban lapozható, főleg 2.3 alatt.

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#6832) Zsolaf válasza kelzsoca (#6829) üzenetére


Zsolaf
addikt

kelzsoca nekem jó lett, de én nem update-el csináltam hanem a romban felül írtam és újra tettem az egészet. KÖSZÖNET :C

(#6833) kelzsoca válasza Zsolaf (#6832) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát igen, ezt külön nem is említettem, nyilván aki meg tudja így oldani az is jó, esetleg még amit én megcsináltam így távolról az volt hogy a scriptben kiadtam egy törlést a SteelBlue témára, így azt sem kell kézzel eltávolítani :)

(#6834) energy_ válasza kelzsoca (#6826) üzenetére


energy_
senior tag

Rendben köszi és a 3.0.6os recovery jo még a 2.3hoz ?

(#6835) kelzsoca válasza energy_ (#6834) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, én is azt használom.

(#6836) Tonchi válasza atiapa (#6831) üzenetére


Tonchi
aktív tag

na ebből látszik hogy a mai társadalom mennyire szórja a pénzt.
Leírom hogy 2700 HUf ból mit lehet csinánlni

1. verzió
Ha csak kajálni akarsz:
Napi 6 zsömle és 1 konzerv máj 6x15+40=130HUF naponta
2700/130=20, azaz húsz napig tudna ellenni egy átlag falusi, de tudjuk jól hogy a mai fiatalság nem képes chips és hamburger nélkül élni.

2. verzió
Ha Balatonban akarsz fürdeni
balatonig egy jegy 2800 HUF, de ha egyetmre jársz akkor csak 1400+ ha van bp bérleted még olcsóbb, tehát letudzs menni feljönni már nem, de akkor is lent vagy :)

3. verzió:
Szórakozás
egy buliban átlag emberek 10ezreket költenek, pedig
buli-átlag belépő 500-1000 HUF
innentől kezdve nem kell semmit csinálnod csak megtanulni ezeket: [link]
A fogadás tétje egy pohár sör, vagy bármi, marad 1700 ft

és még sok száz dolgot...

2700 HUF ért tied a világ :D

[ Szerkesztve ]

(#6837) anglergab válasza ticzi01 (#6830) üzenetére


anglergab
addikt

A rom zipjében a system mappa tartalma íródik a system partícióra, mint Android operációs rendszer (alapesetben csak olvasható!).
A rom zipjében a boot.img (vagy hasonló nevű lemezkép) íródik a boot partícióra, ebben van a szigorú értelemben vett kernel.
A clockwork recovery a recovery partíción lakik. Bármilyen meglepő is, de recoveryből felülírható. Ugyanis a recovery a RAM-ban van futáskor.
A recovery partíció szerkezete teljesen azonos a boot partícióéval. Nyilván a recovery NEM ~BIOS. A firmware (amihez nem férsz hozzá) a ~BIOS. A recovery egy teljesen önálló operációs rendszer (egy "önálló" Linux).
A gyári készülékeken is van recovery, csak vele nem tudsz "beszélgetni". A gyári FTM recovery csak speciális PC-s programmal áll szóba. A szolgáltatók frissítéseiket az FTM üzemmódon keresztül írják be legszívesebben, ugyanis így kizárható az SD-kártya, mint lehetséges hibafaktor.
Recovery (mint ahogy bármelyik másik partíció is) bootloader üzemmódban felírható a telefonra, PC-ről, USB-n keresztül.
Az embedded rendszereknél a firmware erősen hardverspecifikus. Nincsen PC-s értelemben vett BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#6838) energy_ válasza kelzsoca (#6835) üzenetére


energy_
senior tag

Köszi és lenne egy még kérdésem hogy ha majd kijön még további hibátlan 2.3 akkor azt wipe nélkül fel lehet-e rakni? mer viszonylag gyakran jönnek újak :)

(#6839) atiapa válasza Tonchi (#6836) üzenetére


atiapa
tag

Most hogy felsoroltál 3 dolgot ami szerinted nem pénzszórás (bulizás, strandolás....), nyugodtan mehetünk lopni 2700 ft értékben.

Aki megengedhet magának egy ilyen telefont, az ne mondja, hogy nincs pénze androidos programokra (főleg hogy a shell már drágának számít).

On:
A CM7 N39 nekem jóval gyorsabb, mint eddig bármelyik 2.2

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#6840) Tonchi válasza atiapa (#6839) üzenetére


Tonchi
aktív tag

olcsó, ez volt a lényeg...
ez a telefon se a legdrágább okostelefon
tény hogy vásárolok alkalmazásokat(azért módjával), de felkell mérni hogy megéri vahy nem

Részemről a téma lezárva többet ez ügyben nem teszek közzé hozzászólást

[ Szerkesztve ]

(#6841) kungzi


kungzi
veterán

erre én is kíváncsi lennék, hogy az újításokat, majd nem lehetne frissítésként felrakni, hogy ne kelljen mindig romot törölni és felrakni az újat?

ha nem hát nem? csak kérdem

(#6842) atiapa válasza Tonchi (#6840) üzenetére


atiapa
tag

Ezt mondom én is :)
Ezért kár lopni :N

tény hogy vásárolok alkalmazásokat(azért módjával), de felkell mérni hogy megéri vahy nem
Így van :)

[ Szerkesztve ]

-----Ivy-----

(#6843) tcsfm válasza plgr (#6723) üzenetére


tcsfm
tag

ezt szerinted autó koránykerékre is rá lehetne úgy hekkelni mondjuk 12 óránál, hogy a körív alatt fektetve legyen a bléd?

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#6844) energy_


energy_
senior tag

Nah fent van az új 2.3 de az értesitősáv visszahúzása még mindig nem az igazi :) (olvastam hogy a régebbiekben ez egyáltalán nem müködött)

szerk:2.3ban van oc?

[ Szerkesztve ]

(#6845) Mr.C


Mr.C
őstag

akadt egy kis probléma... letöltöttem az uj recovery update.zip es verzioját (gen1eset), backup majd install zip... végigfut majd kiirja h write all done (v vmi lyesmi) és nem enged be a recoverybe... ujrainditottam de nem... mi lehet az oka?

sudo rm -rf /*

(#6846) Freeman01


Freeman01
tag

Felraktam az új Kelzsoca féle ROM-ot (2.3.3) kifejezetten tetszik ami hibát találtam az az hogy ha bluetooth-on keresztűl akarok küldeni leáll az átvitelért felelős program:
A Blueutooth megosztás alkalmazás com.android.bluetooth folyamata váratlanul leállt.

(#6847) DnBHun


DnBHun
csendes tag

Hali!Olyan kerdesem van,hogy lehet e webcamkent hasznalni a Blade kamerajat.ha tud valaki valami megoldast pls irjatok:)...elore is thx

(#6848) spence225 válasza kelzsoca (#6835) üzenetére


spence225
aktív tag

Gratula az új romhoz, jó lett.

(#6849) sunahunter


sunahunter
senior tag


kelzsoca:

Szia!

Nem szeretem a cm-et az instabilitása miatt, de most a tiédet kipróbáltam, és egyenlőre fenn is hagyom, lusta voltam magamnak szögelni. Pont az van benne ami kell, minimalista, teljesen olyan, ahogy én szeretem. Eddig egész jó, nem találtam semmi hibát.

Köszi!

(#6850) #30662400 válasza Freeman01 (#6846) üzenetére


#30662400
törölt tag

Ez akkor van, hogyha ki van kapcsolva a bluetooth és megkérdezi, hogy bekapcsolja-e a küldéshez?

Nekem ugyan CM7 alatt jött elő így, de egy próbát megérhet neked is: úgy próbáld meg hogy a küldés előtt a power widgeten bekapcsolod a bluetooth-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.