Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6451) Lenry válasza mira72 (#6449) üzenetére


Lenry
félisten

pedig van.

a WiFi persze pár perc után megszakad, úgyhogy az nem terhel.
összvissz 2 widget fut, az egyik óra+időjárás, 2 óránkénti frissítéssel, a másik meg az Energiaellátás kapcsolói

gondolom sejted hogy mire gondolok

őőőő nem :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6452) Bozek válasza Lenry (#6451) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát ha megszakad pár perc után, akkor nem is kellene szerintem 24%-on állnia (ami a 16 órából kb. 4 óra). Na meg a 3G is eszi néha az akksit, ha mozgásban vagy, mivel folyamatosan tornyot keres.

Jeee, lelkes újonc lettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#6453) Lenry válasza Bozek (#6452) üzenetére


Lenry
félisten

valóban ez gyanús... na mindjárt jól kitalálok valamit

(#6454) Aggregátor az van a WiFi energiatakarékosságra beállítva, hogy "Soha, ha töltőn van" ebből én úgy gondolom hogy ha nincs töltőn, akkor kikapcsolja egy idő után magától, tehát akkor nem kellene, hogy fogyasszon.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6454) barnam_ válasza Lenry (#6451) üzenetére


barnam_
nagyúr

Készenlétben is fogyaszt a wifi, ha nem kapcsolod ki.
Felesleges nézegetni mit ír ki a telefon akku feszültségnek, nem tudja pontosan mérni.

szerk.: nem kapcsolja ki, készenlétbe helyezi.
én megnéztem, kb. kétszer többet bír a telefon, ha kikapcsolom a wifit amikor nem használom, mint ha csak készenlétbe lenne az is.

[ Szerkesztve ]

(#6455) kmisi99


kmisi99
addikt

Komolyabban lehet valahogy egyediesíteni a 2.3 mat? A letölthető témák nem valami nagy cuccok csak max átszínezik az ikonokat meg raknak be egy hátteret

(#6456) ggs


ggs
csendes tag

Nekem is ez a rom van fent, először múlthét pénteken raktam fel normál használat (kis GPS 30p kis WIFI 20p telefonálás 30p) hétfő reggel 22%. Próba CM7 "stable" szerdáig. Vissza a blue azóta extra használat nélkül 4-5 óra alatt a kijelzés szerint megeszi az akku felét. utána a merülés sebessége a normális ütemet követi még kb 20 óra. A második teljes kisütés töltési cikluson vagyok túl. Ha valami okból csatlakoztatom az USB-re percek alatt 3-5% nő az akku töltési szintje. Várjak még hátha beáll, vagy kalibráljam, vagy mi?

(#6457) barnam_ válasza kmisi99 (#6455) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csinálj új témát ;]
ADW-re tehetsz fel témákat, amik a parancs ikonokat is megváltoztatják. Egy jó témával meg widget-ekkel egész jó eredményt lehet elérni.

[ Szerkesztve ]

(#6458) xakta


xakta
tag

Sziasztok ! :) :))

#6456 ggs : A kelzsoca féle kalibrációs update.zip-et tedd fel , egy próbát megér !

[ Szerkesztve ]

(#6459) tpeti78 válasza xakta (#6458) üzenetére


tpeti78
senior tag

Szerintem teljesen felesleges,mint már többen leírták,lehet hogy többet árt,mint használ.Ha nagyon kalibrálni akarsz,első hsz.-ben le van írva,hogy kell.De pár töltés-merülés után beáll magától is.

ggs: Szerintem várj még vele.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6460) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Ajaj... nem jó fejlemények. Csöngött kettőt a telóm és dobta is a "megszokott" reboot-ot a CM7 (n39)-es. Most próbáltam hívogatni, töltőn is, levéve is. Most rendesen megy megint...

@xakta: Éppen előtted fejtették ki milyen hatása van egy ilyen cuccnak. Anno én is azt mondtam, hogy nem merészelném ezt a fájlt máshol használni és a véleményem azóta sem változott meg. Mielőtt ez úgy tűnne, hogy nyílt "támadást" indítok 'Zsoca ellen: ne higgyétek. Csupán ütközik ezen a ponton a véleményünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#6461) xakta válasza tpeti78 (#6459) üzenetére


xakta
tag

Szerinted. Árt ? Hogyan ? Én ezzel kalibráltam , a töltögetés- lemerítés egy kalap szar volt .
Azóta 3,5 napot bír az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#6462) tpeti78 válasza xakta (#6461) üzenetére


tpeti78
senior tag

Arra gondolok,ami ugyancsak már le volt írva párszor.Nincs két egyforma állapotú akksi,illetve telefon,rendszer sem.Tehát másikhoz való battery stats mért lenne jó mindenkinek? "....a töltögetés- lemerítés egy kalap szar volt ...." Miért,ez a kalibrációs file min alapszik szerinted?Nem a töltögetés-lemerítésen? :C

szerk.: Nekem egyik rommal sem bírt 3,5 napot.....Persze ez erősen user/használat függő.Nekem a RLS3 blue elketyeg két napot,ha nem nyomkodom,játszok,netezek sokat.....

#6463) xakta: Szerintem meg nem,mert nem ugyanolyan állapotú az összes akksi.Amúgy meg mindenki kalibrálhatja magának tetszés szerint,ahogy akarja.Ha valaki lusta erre,az az ő baja.Az a file is ugyanezt tudja.Mindegy,részemről téma lezárva! :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6463) xakta válasza tpeti78 (#6462) üzenetére


xakta
tag

Á mindegy kérdezd meg kelzsocát , ez minden rendszerhez jó, az akksi állítólag szabványos ,vagy nem ? Van aki custom akkut használ ?? Nem árt hidd el ! Egy rossz rom felrakása nagyobb gondot okozhat mint ez .

Ui: Hozzáteszem tényleg nem sokat használom a telefont mostanában (telefon , fényképezés , kis játék) , de megvan a 3.5 nap. Flb10 lite rommal

[ Szerkesztve ]

(#6464) kmisi99 válasza barnam_ (#6457) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz de az ADW-sek se a legjobbak :D
Ilyet hogy lehet felrakni? kép

(#6465) barnam_ válasza kmisi99 (#6464) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az ha jól sejtem Launcher pro (ahhoz is vannak ikon témák, de csak az alsó sávot tudja változtatni), a többi csak widget-ek kérdése.
szerk: mondjuk egy ilyen áramkörös háttér engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#6466) Glatius válasza Lenry (#6435) üzenetére


Glatius
őstag

Nem túlzás, a gépkocsiakkumulátorod max feszültsége is 14,4V de10,5 V alá kisütvesúlyosan károsodik. A galvanikus energiatárolók feszültsége egyszerűen elektrokémiai jellemző, nem a töltöttségel analóg adat.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6467) kelzsoca válasza kmisi99 (#6464) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jajj, hát ez egy módosított téma+több különálló program és ikon pack+rengeteg idő eredménye.

(#6460) Keeperv85

Mielőtt ez úgy tűnne, hogy nyílt "támadást" indítok 'Zsoca ellen: ne higgyétek.

Team-en belüli lázadááááááááás!! :C

[ Szerkesztve ]

(#6468) Keeperv85 válasza xakta (#6463) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"az akksi állítólag szabványos ,vagy nem ?"

..de igen, az. Többé-kevésbé ugyanolyan is egy-egy példány, másképp ugye nem működne velük a teló...

DE!!!!

A rendszerösszetevők, a terhelés, a használati körülmények NEM ugyan azok! Megnéztem egy ilyen fájlt. Benne van az össze futó cucc adata. Minden egyes apk. Na most ha a másik rendszerben nincs meg valami, szerinted meddig tartja meg ezt a fájlt? Elárulok valamit: 3 óra merülés után kiszedtem újra. Teljesen felülírta addigra a cucc. Akkor meg minek? Anno ugyan ezt leírtam, de hát jöttek páran a placebo hatás miatt, hogy "most 3 napot bír..." Az előtte is annyit bírt, csak max. újra kellett készítenie a statisztikát.

@kelzsoca: Dehogy is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6469) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most egy olyan problémám van, hogy a San Francisco kijelzőjén lévő képet akarnám átküldeni a lapostévére. Nincs valami ötletetek? DLNA-ra nem lehet rávenni a telót? Vagy valami programmal? Esetleg wifin keresztül? Mert a tévé kábelesen össze van kötve a routerrel, csak a csatlakozott telefont nem látja.

Más: Aki játszik a Dungeon Hunter játékkal, az nézze már meg nekem, hogy melyik verzió van fent, mert nekem egyik sem akar működni. Köszönöm.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6470) Tonchi válasza icemad (#6469) üzenetére


Tonchi
aktív tag

én még a 3.14-et vettem meg 2.1-re és nem ment, de felraktam egy 2.2-őt és ment, úgyhogy az jó, frissíteni nem frissítek ,mert félek hogy elvesznek az adatok :)
Jelenleg backupolva van a FLB 11-re úgyhogy ha játszani támad kedve felrakom azt a romot :)

(#6471) xakta válasza Keeperv85 (#6468) üzenetére


xakta
tag

Nekem hatásos az a placebó ami 1 nap -50-60% után 1 nap 5-10% -ot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#6472) Keeperv85 válasza xakta (#6471) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

..és még a Jóisten két szép szeméért sem merül fel benned, hogy ha maga a hardver ugyan tudja ezt, akkor mégis miért nem állítja be magát így idővel? :U Tán kéne neki az a 2-3 nap?

Mindegy. Megint az lesz ha folytatjuk, amit tegnap is kaptam, hogy most meg te fogod úgy érezni hogy hülyének nézlek, pedig meg sem fordult a fejemben, úgyhogy hagyjuk inkább... :U

(#6473) atillaahun


atillaahun
veterán

Ismer valaki olyan Dailert, ami képes rögzíteni a hívást CM alatt? Nagyon hiányzik ez a beállítás a gyári tárcsázóból.

(#6474) barnam_ válasza atillaahun (#6473) üzenetére


barnam_
nagyúr

Olyan tárcsázót nem tudok, de van rá számos program marketen. AnyCallRecorder, Total Recall, stb stb.

(#6475) petike.hu válasza atillaahun (#6473) üzenetére


petike.hu
csendes tag

Igen, ezt valóban hasznos funkció.

(#6476) xakta válasza Keeperv85 (#6472) üzenetére


xakta
tag

Hála istennek ateista vagyok ! :D :D :D
Nem gondolom , hogy hülyének nézel. Vagyis remélem nem . Lehet igazad van , idővel beállt volna a rendszer.
Ebben az esetben én csak annyit tettem , hogy nem vártam meg , hogy a rendszer önmagát revizionálja pár nap alatt , ergó türelmetlen voltam azért kalibráltam én.

Tisztelem a Te munkádat és a szakértelmedet . Csak a rend kedvéért!

[ Szerkesztve ]

(#6477) kagzer válasza xakta (#6476) üzenetére


kagzer
aktív tag

Én hülye vagyok! :DDD

(#6478) birno


birno
addikt

CM7 N39-ben jelentkezik az a probléma, hogy akku töltés közben(gondolom 100%-nál) kikapcsol a teló?
Mert most a stabil van fent és kb. ez az egyetlen komolyabb gondom vele s ha nem javult akkor nem cserélgetem.

(#6479) Keeperv85 válasza xakta (#6476) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

@xakta: Ateista? ;] Neked való háttérkép. [link]

@kagzer: Csodás önkritikával megáldva :C:C:DDD

@birno: Nálam egyszer lefagyott hívás közben úgy, hogy a töltőn volt. Egyből dobott egy reset-et, de azóta nem sikerült ezt újra kiváltani. Minden esetre még nem beton stabil a cucc, de lehet megér egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#6480) Glatius válasza xakta (#6476) üzenetére


Glatius
őstag

Senki nem néz hülyének senkit! Még az user-error említése sem jelent leszólást, de ha valaki kérdez, ne csodálkozzon ha választ kap. :)
Szóval az, hogy rom csere után másképp viselkedik az akkumulátor az egyszerűen nem igaz. Az új rom még sosem találkozott az akkumulátorral, ezért a kijelzés lesz eltérő a valóságtól. A kikapcsolásig mért akkuidőnek ugyanannyinak kell lenni a működő akkumulátornál, bármit jelez is ki a telefon. (A tüzes vas akkor is tüzes vas, ha a hőmérő rossz.) A hibát igazából az okozza, hogy a gyorsnak tűnő merüléskor mindenki ész nélkül a töltő után nyúl, és rátölt a teljes lemerülés előtt, -ami tulajdonképpen érthető- de a számítógépnek továbbra is csak halvány sejtelmei vannak, hogy milyen kapocsfeszültséghez és terhelési állapothoz milyen töltöttségi szint tartozik. Nem elég tehát a 3 nap sem, tulajdonképpen nem idő kell a felméréshez, hanem hagyni kell a telefont, hogy adatokat gyűjtsön, a teljes kisütéstől a fullra töltésig és felépítse az akku kijelzéshez szükséges jellegfelületet.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6481) mira72 válasza Glatius (#6480) üzenetére


mira72
őstag

igen, kb. ennyi :)
aki meg nem bír várni "kalibrálgasson" össze vissza :D
ez nem user-error, hanem full köd inkább, hogy sokan nem képesek olvasni 5 percet a li ( li-po ) akkukról..
de hát ezt már párszor kiveséztük :D :W

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6482) Faget


Faget
tag

Boldog lennék ha válaszolna valakia kérdésemre:
Fel szerettem volna tenni a a legújabb T-Mobile-os frissítést. Mindent úgy csináltam ahogy írta, azonban miután elvégezte a frissítést a zöld android logónál nem megy tovább a rendszer. Csak aksi kivétellel tudom kikapcsolni. Ötlet?

(#6483) Glatius válasza Faget (#6482) üzenetére


Glatius
őstag

A legújabb frissítés az egyetlen publikus frissítés... a T-mobile oldaláról töltötted le?

A megoldás: megkeresed a következő részt az 1.hsz.-ban, és eszerint jársz el.

Csodazip? Az miaz?
A csodazip segítségével lehet feloldani a maradék 256mega ramot a készülékben. Illetve megszűnik a gradiens hibaként ismert jelenség is. Telepítésével egy gyári T-s romot kapunk. (Minden addigi adat törlődik!)
Innen letölthető.
A telepítés:
1. image mappa létrehozása az SD kártyán
2. image mappába ki kell csomagolni a letöltött zip tartalmát (a zippet nem kell beletenni)
3. Telefon kikapcs, akksi ki, simkártya ki
4. Hang fel + Bekapcsolás nyomvatartása (vagy Bekapcs + Menü gomb + Hang fel)
5. Zöld feliratok jelennek meg a kijelzőn – meg kell várni amíg végez
6. image mappa törlése az SDről

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6484) xakta


xakta
tag

#6479 Keeperv85 : Nem sátánista , hanem ateista ! :D

#6480 Glatius : A frissen felrakott romon tapasztaltam a gyors merülés jelzését , ekkor kalibráltam kelzsoca tanácsára. Gondolom ezzel sem neked sem másnak nem okoztam kárt ?

#6481 mira72 : Én kalibrálgattam össze -vissza , mert nem bírtam várni. Baj ?
Ha türelmes lennék akkor várhatnék a hivatalos Magyar nyelvű 2.2 vagy 2.3 rendszerre is ami majd valamelyik szerdén jelenik meg.

(#6485) tasakos


tasakos
tag

SziasztoK!

Vettem én is egy jó kis bladet, és szeretném majd frissíteni is egy újabb ROM-ra de olyanokat olvastam a fórumban, hogy elcseszheti a kijelzőjét, mindegyik főzött ROM. Nos ez igaz? Illetve mik a tapasztalatok?

Előre is köszönöm a segítséget.

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#6486) Keeperv85 válasza xakta (#6484) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"#6479 Keeperv85 : Nem sátánista , hanem ateista ! :D"

Az nagyjából ugyan az ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#6487) kelzsoca válasza tasakos (#6485) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyi: [link]

(#6488) Glatius válasza xakta (#6484) üzenetére


Glatius
őstag

Nem okoztál kárt senkinek, azért szóltunk, hogy magadnak se okozz feleslegesen.

Bocsánatot kérek!

Használd egészséggel!

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6489) xakta válasza Keeperv85 (#6486) üzenetére


xakta
tag

Szerintem nem , mert én a sátánban sem hiszek !

#6481 mira72 : "ez nem user-error, hanem full köd inkább, hogy sokan nem képesek olvasni 5 percet a li ( li-po ) akkukról.."

Igen pláne hogy nem polimer , hanem líthium-ion az akksi.

#6488 Glatius : Ó nincs gond , ha megbeszéljük az a legjobb , erre való a topic, nem veszekedésre. Tetszik a videó ! :D

[ Szerkesztve ]

(#6490) maggi1886076 válasza kelzsoca (#6487) üzenetére


maggi1886076
addikt

elérhető már az új CM romod?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#6491) 3lackhawk válasza kelzsoca (#6487) üzenetére


3lackhawk
csendes tag

"- apk fájlok optimalizáva (Zipalign)"

Ez ugye nem a a2sd-s zipalign opcióra használja, hanem ugye az apk file-ok már előre align-olva vannak a romban?

Nokia 3650->N73->N82->N5800->ZTE Blade GEN2 (CM7) + Defy SOC (CM7+CM9)

(#6492) mira72 válasza xakta (#6484) üzenetére


mira72
őstag

ja, de ne sírj ha 2-3 "kalibráció" után az akkud kuka lesz...
nekem nem baj.. magasról teszek rá....
2.2 HA lesz lesz ha nem nem,, szerintem ne, de agy olyan dolgot ami 2-4 nap BIZTOSAN, nem hülyeség egy olyanhoz hasonlítani ami x ?

(#6488) Glatius : nem hiszik el h gyerekcipőben jár még a Li, Li-Po technológia, és veszélyes...
majd lesz "fülemüle" ....

(#6489) xakta : továbbra is mondom olvass, mert magadat teszed nevetségessé, igen Li akku csak, de ha tudnád miben különbözik a Li és a Li-Po... akkor nem írtad volna amit írtál.. de mind1...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6493) tasakos válasza kelzsoca (#6487) üzenetére


tasakos
tag

Köszi!

Annyi kérdésem lenne, hogy a gyári 2.1-ben lévő háttérképek és téma ebben benne van? Vagy az is ki lett szedve?

Köszönöm. :R

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#6494) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Az ikonok feliratát át lehet valamivel írni?
Launcher proban nem találtam ilyen lehetőséget.
Köszönöm!

Szerk.: Az ikonfeliratok hátterének transzparenssé változtatása is érdekelne

[ Szerkesztve ]

(#6495) kelzsoca válasza 3lackhawk (#6491) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

(#6490) maggi1886076

Nem.

(#6493) tasakos

A gyári egy rakás .......... de ha az kell, azt is vissza lehet tenni, az is megtalálható a blogomban.

[ Szerkesztve ]

(#6496) xakta válasza mira72 (#6492) üzenetére


xakta
tag

Szerintem ne magyarázkodj , nem én teszem magamat nevetségessé.Ööö ion vagy polimer mindegy ? Tegyünk rá ? Vagy kérjek bocsánatot ? Vagy mi van ?
Sok mindent lehet sok minden máshoz hasonlítani. Majd szólok ha felrobban az akksim.
Részemről ennyi .

Tessék még az internet betegeskedik.

[ Szerkesztve ]

(#6497) mira72 válasza xakta (#6496) üzenetére


mira72
őstag

ja, szólj, majd lesz belőled x-akta :D

ha nem láttad volna azt írtam hogy Li ( Li-Po ) amivel arra utaltam hogy 2 ugyanazon technológia, csak a Li ( ami a ionos ) akkukba folyadék az elektrolit, a polimerekben zselé, ezért azok biztonságosabbak ,,, Ööö.. :) Ez van
Nem kell bocsánat, mindenki azt csinál a szarjával amit akar....

Ki lett már vesézve rengetegszer ez...
Részemről is ennyi...

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6498) kelzsoca válasza M0RGI (#6494) üzenetére


kelzsoca
félisten

Használj GO launchert.

(#6499) xakta válasza mira72 (#6497) üzenetére


xakta
tag

Akkor béke van ? :)

#6500 Glatius : Tudom , hogy csak a pontosabb kijelzést segíti és nem az akksival csinál valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6500) Glatius válasza xakta (#6496) üzenetére


Glatius
őstag

Még mindig nem érted.

Ha van egy tökéletes akkumulátorod, és az új ROM-odra ráteszed egy tökéletes akkumulátor batterystat-ját akkor talán spórolsz egy kis időt. Na de könyörgöm!!! Akinek a z akkumulátora másképp viselkedik mint a gyári új tökéletes, az miért akar magának ártani?
A kalibrációs fájl mindig-is egy kényelmi megoldás volt senki sem állította, hogy jobb lesz tőle az akksi, csak a kijelzés lett pontosabb.
Egy nem az akkuhoz való adatsor viszont átveri a töltésszabályzót, aminek a végeredményéről semmit sem tudunk. Én csak azt szeretném, ha senki sem tapasztalná meg.!

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.