Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6501) tlac válasza kelzsoca (#6495) üzenetére


tlac
nagyúr

fura, nekem pont a kéktől kifolyik a szemem...

ha a romban akarom visszarakni az eredetit témát, akkor az csak annyi, hogy a zipben kicserélem a system alatt lévő dolgokat?

(#6502) mira72 válasza xakta (#6499) üzenetére


mira72
őstag

Persze, csak kb 99szer leírtam már az akkus gondolataim, de mind1...
Eggs:

(#6500) Glatius: Hagyjuk már ezt, sokan olvassák hogy kalibrálás meg hűde csuda akármi.. de azt se tudja az mire jó miért van... merül a telefon mint a barom, jajj kalibráljunk..
nem tudják hogy attól nem lesz jobb az akku, nem fog többet bírni, csak a kijelzés kicsit jobban fog közelíteni a valós értékekhez, de ezt a rom is megcsinálja pár töltés után, és attól nem lesz túltöltött az akku, mint a töltő ki-be dugdosásától.
Az ha más kalibrációs file-ja kerül a telefonra, és véletlen egy elég jó akkué egy elég szar akkuhoz, akkor lehet csúnya dolog.. bár elméletileg az elektronika nem engedi... elméletileg...
na de mind1 :)

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6503) 3lackhawk válasza kelzsoca (#6495) üzenetére


3lackhawk
csendes tag

Köszönöm, akkor jól gondoltam :K

Nokia 3650->N73->N82->N5800->ZTE Blade GEN2 (CM7) + Defy SOC (CM7+CM9)

(#6504) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

CM alatt lehet valamivel giroszenzort kalibrálni?:)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6505) B-L-A-C-K válasza mira72 (#6502) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi ez, szörp? :D

(#6506) Glatius válasza Sir Riccio (#6504) üzenetére


Glatius
őstag

Nem giroszenzor, csak gyorsulásmérő... :)
A Marketből letölthető a GPSstats Aminek a menüjében van kalibrálás.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6507) mira72 válasza B-L-A-C-K (#6505) üzenetére


mira72
őstag

Dehogy, jegelt vizelet....

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6508) kelzsoca válasza tlac (#6501) üzenetére


kelzsoca
félisten

Annyi..

(#6504) Sir Riccio

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6509) Glatius válasza mira72 (#6502) üzenetére


Glatius
őstag

Emlékszem még elsős középiskolás voltam, mikor szovjet tudósok is azt mondták, valamire, hogy elméletileg... de egy kis üröm keveredett az örömükbe.... fekete üröm. Oroszul Чернобыль, latin betűs magyar átírásaban: Csernobil...

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6510) kagzer válasza Glatius (#6506) üzenetére


kagzer
aktív tag

Az nem csak saját magának kalibrálja be?
Mert kipróbáltam és minden más ugyanolyan fals adatot mért, a GPSStats volt csak jó.

(#6513) Glatius Csak kérdezem, mert szeretnék tisztán látni, akkor csak az a program mutatja helyesen, amelyikkel kalibráltam?

[ Szerkesztve ]

(#6511) Keeperv85 válasza Sir Riccio (#6504) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincsen a Blade-ben gyroszenzor ;) Egyébként meg egyik romban sem lehet a mágneses tengelyt megfelelő driver nélkül kalibrálni.

(#6512) B-L-A-C-K válasza mira72 (#6507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó sárga...

(#6513) Glatius válasza kagzer (#6510) üzenetére


Glatius
őstag

Nullázza az alaphelyzetet abban az állásban amelyikben szeretnéd.
Rom cserével biztosan törlődik az új nullapont, telefon restarttal valószínűleg, program újraindítással esetleg.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6514) mira72 válasza B-L-A-C-K (#6512) üzenetére


mira72
őstag

H1N1 ...

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6515) kagzer válasza mira72 (#6514) üzenetére


kagzer
aktív tag

H1N1 almát :D

(#6516) xakta


xakta
tag

mira72 és Glatius :

Ezt nektek :

#6518 catroot : Pedig nagyon rám férne 1 pia ! :)

[ Szerkesztve ]

(#6517) tlac válasza kelzsoca (#6508) üzenetére


tlac
nagyúr

Recoveryből menjetek végig ezeken:

- wipe data/factory reset
- wipe cache partition

advenced menüpont alatt:

-wipe dalvik cache

mounts and storage menüpont alatt:

- format boot
- format system
- format data
- format cache
- format sd-ext (ha van ext particiód)

van ez a blogodban
viszont a wipe data/factory reset formatálja a data-t, cache-t és az sd-ext-et (is, ha van), ennek ellenére miért szerepelnek még pluszba a leírásodban?

[ Szerkesztve ]

(#6518) catroot


catroot
veterán

Ne itassátok má' szerencsétlent! :DD

Jano_023

Szóval a sim-eden lévő kontaktokat szeretnéd átmásolni? Nekem angol 2.2 van fent, de nálam úgy van (gyáriban se nagyon tér el), hogy belépsz a kapcsolatokba és nyomsz egy Menü-gombot, aztán Import/Export ott pedig kiválasztod, hogy importálás simről.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6519) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, beléptem a klubba. 10 perce Blade tulajdonos vagyok. A kérdésem, hogyan tudom az összes telefonszámomat a SIMről átteni a telefonba? Egyesével kell kijelölgetni ? ugye nem ? Ja alap 2.1 van rajta. Még ... ;)

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#6520) xakta válasza Jano_023 (#6519) üzenetére


xakta
tag

Szia ! Az összeset át tudod másolni egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#6521) Glatius válasza Jano_023 (#6519) üzenetére


Glatius
őstag

Ha meg akarod magadat kímélni ugyanettől a melótól néhány órán/napon belül, akkor mihamarabb a végleges romot kell rá feltenni, ráérsz utána a névjegyekkel barkácsolni:))

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6522) szki válasza Faget (#6482) üzenetére


szki
őstag

Biztos, hogy a hangerő LE gombot nyomtad?

Közben én is frissítettem a hivatalos T honlapról Android 2.1Build: TM_P729TV1.0.0B03-ra (0B01-ről). És most megszívtam, mert nem tudom beírni a PIN kódomat. Elindul a telo, kéri a pint, de nem érzékel semmit az érintőképernyő.
Mit lehet tenni? (sim ki, és másik teloban vegyem le a pint, és vissza a sim?)

Eddigi tapasztalataim szerint ez a telo lassú, és körülményes kezelni. Remélem még javítanak rajta szoftverileg, mert eddig nagyon csalódtam benne!
Eddig volt már több okos telefonom érintő képernyős is, de ez idegesítő. Volt már 5-6 éve SER P990i, 3 éve RIM BB8310, 2 éve Nokia 5800 telom, melyekkel szintén voltak szoftver gondok kezdetben, de ez a ZTE kiakaszt. Bár csak 5 napos, és még visszaküldhetem a WebShopnak:)

[ Szerkesztve ]

(#6523) Jano_023 válasza Glatius (#6521) üzenetére


Jano_023
őstag

Hogy tudom az összeset átrakni ? Gondolom akkor 2.2 elöbb és abba már lehet ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#6524) Sir Riccio válasza Keeperv85 (#6511) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ezek szerint a CM ROM-ban nincs normális driver... :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6525) Glatius válasza kagzer (#6510) üzenetére


Glatius
őstag

Ennyire még nem néztem utána, de ha a megfigyelésed pontos, akkor ez a helyzet.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6526) Glatius válasza szki (#6522) üzenetére


Glatius
őstag

Beleszaladtál a másféle touch screen problémájába. Ez egy olyan jelenség amit sokáig védelemként tartottunk számon: ha nem a gyárilag feltett ROM van rajta, akkor fagyogat az érintő. Nem reménytelen a dolog.
Kelzsoca blogjában a touch-hibás telefonokon is használható nagyon kellemes 2.2-es ROM-ot találsz.

Jano_023

Átmegy az a 2.1-ben is, a kontaktoknál menü gombot nyomsz, és ott lesz a ki és bemásolás is.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6527) Simba86 válasza Jano_023 (#6519) üzenetére


Simba86
senior tag

ehhez képest tegnap már ajánlgattad az ebay-es akkukat... jótanács: inkább fokozatosan haladj, h ne írj hülyeségeket...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#6528) szki válasza Glatius (#6526) üzenetére


szki
őstag

Akkor kipróbálom a Kelzsoca féle 2.2-es cuccost. Pedig jófiú akartam lenni, hogy csak szolgáltató, vagy gyárilag kiadott szoftvert teszek rá. Hihetetlen a "T", hogy így szívatja a készülék használóit!
Nincs szerencsém ezekkel a fw./szoftver frissítésekkel. Pár hónapja egy SG 7200.12-es hdd-m szállt fw. frissítés miatt. Szerencsére garis volt.

(#6529) katonam válasza szki (#6522) üzenetére


katonam
tag

Szia! jól értettem, hogy a T honlapján lévő frissítéstől ment el a touch érzékelés?

(#6530) Glatius válasza szki (#6528) üzenetére


Glatius
őstag

Tulajdonképpen te vagy az első, akinek a gyári frissítés is hidegre tette a tapipanelt, az egyetlen gond, hogy az új ROM felrakásához recoveryt kell telepítened a telefonra, amit úgy lehetne egyszerűen, ha működne az érintő...
ClockworkMod Recovery telepítése:
Itt találtam pontos leírást, (angol).

A recoveri kell az új rom felrakásához is.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#6531) szki válasza Glatius (#6530) üzenetére


szki
őstag

Nincs semmi fontos cucc a teloban, csak a simen a telefonszámok. Recovery akkor is kell? Azt hittem az csak akkor kell, ha biztonsági mentést akarok.
szerk: Glatius: kösz, megnézem az angol leírást!

katonam: jól értetted. Érintőképernyő nem érzékel, de a mikrokapcsolós gombok működnek.
Ez a hátlap elvétel másnál is ilyen nehezen megy?

[ Szerkesztve ]

(#6532) catroot válasza katonam (#6529) üzenetére


catroot
veterán

Én is úgy vettem ki abból, amit írt.

Mintha valaki írta volna még kicsit "régebben", hogy bevitte a T-hez cseréltetni a telefont, ott azt mondták, hogy szoftveres gond és frissítették neki, aztán otthon vette észre, hogy nem érzékel a panel.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6533) katonam válasza szki (#6531) üzenetére


katonam
tag

Köszi! Nagyon furcsa, hogy a saját T-s frissítéstől elmegy, eddig csak a custom rom-okról olvastam, hogy az egyes 2011-es készülékeknél megszűnhet a touch érzékelés.
catroot: lehet, akkor elkerült a figyelmemet az a hozzászólás...
szki: a hátlap levétel mindenkinek nehéz, aki nem jön rá a nyitjára. Keress rá, még videót is találsz, hogy bankkártyával, gitárpengetővel, stb. milyen egyszerű leszedni...

[ Szerkesztve ]

(#6534) kelzsoca válasza tlac (#6517) üzenetére


kelzsoca
félisten

Direkt ilyen, egyszóval: hülyebiztos

(#6535) Jano_023


Jano_023
őstag

Leszedtem a kelzsoca féle tuch sreen hiba mentes ROM ot de a cheksum-ra nekem mást ad a program akkor most húzzam le újra ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#6536) kagzer válasza kelzsoca (#6534) üzenetére


kagzer
aktív tag

valami kellemes hír kelzsoca_2.3.3 fronton?

(#6537) kelzsoca válasza Jano_023 (#6535) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megaupload-ról szedd le, a számsornak egyeznie kell, különben hibás a letöltött csomag.

(#6536) kagzer

Jól halad, de hogy ma készen leszek -e vele nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#6538) totattis válasza szki (#6522) üzenetére


totattis
tag

Én március közepén vettem a telót, akkor már rajta volt a hivatalos frissítés. Nekem nem kellett frissíteni.
Lehet, hogy az a gond, hogy még egyszer rá frissítettél?

(#6539) Lenry válasza mira72 (#6502) üzenetére


Lenry
félisten

akkor mondjuk ki kellene venni az #1-ből az idevágó részt, mert ezek szerint az is baj, ha valaki azt követi...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6540) maggi1886076


maggi1886076
addikt

ezt, hogy sikerült elindítaniuk?
http://www.youtube.com/watch?v=vNSkZ7a2dis&feature=related

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#6541) mira72 válasza Lenry (#6539) üzenetére


mira72
őstag

hát jha, de nem én szerkesztem....

(#6540) maggi1886076: nem láttad? megnyomta az ikonját... :C

[ Szerkesztve ]

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#6542) maggi1886076 válasza mira72 (#6541) üzenetére


maggi1886076
addikt

de melyik romon indul el?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#6543) Simba86 válasza maggi1886076 (#6542) üzenetére


Simba86
senior tag

könnyebb az a kérdés, h melyiken nem :D
a gyárin nem indul el :P

a Paul-féle alpha4-es ROM óta az összesen elindult ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#6544) #88471552


#88471552
törölt tag

nos...Sok cívodás után felettem énis a 2.2-es romot a márciusban vásárolt telenoros készülékemre.Egyelőre nagyon tetszik.Hatalmas köszönet kelzsocának.Egy kérdésem viszont lenne:A 2.1 gyáriban az ébresztő sokkal több funkcióval bírt.Gondolok itt az emelkedő hangerőre.Ez a 2.2-ben nem lehet valahogy pótólni?:(

(#6545) B-L-A-C-K válasza tlac (#6517) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos ami biztos...

(#6546) Land válasza #88471552 (#6544) üzenetére


Land
veterán

Marketről leszedsz egy másik ébresztőprogramot, ami neked tetszik és meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#6547) nuvem válasza kelzsoca (#6431) üzenetére


nuvem
csendes tag

CM7 N39-hez.

(#6548) katonam válasza #88471552 (#6544) üzenetére


katonam
tag

De lehet. Pl:.egy másik rom-ból szedd ki az alarm.apk-t, és tedd fel...

(#6549) #88471552


#88471552
törölt tag

köszönöm a gyors válaszokat.A marketen sajnos csak angol nyelvűt találtam és az angollal még hadilábon állok.a másik ötlethez annyit, hogy csináltam mentést a recoveryvel mielőtt feltettem a 2.2-t de azok mind img fájlok.

(#6550) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

csináltam egy ilyen mappa stuktúrát, ami ott van az első hozzászólásban!

"Hogyan tudok saját csengőhangot/SMS hangot betenni?
Az SD kártyán egy ilyen stuktúrát kell létrehozni:
/sdcard/media/audio/alarms
/sdcard/media/audio/ringtones
/sdcard/media/audio/notifications
"

Eddig megvagyok! Innen hogyan tovább? Mert bemásoltam azt az .mp3 fájlt, amit szeretnék csengőhangnak használni a ringtones-ba, de nem jelenik meg, vagy azt hol lehet beállítani?

Előre is köszönöm annak, aki tud nekem ebben segíteni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.