Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32551) Tonchi válasza szezso15 (#32550) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Elírtam...olvassd újra, javítottam! :D

[ Szerkesztve ]

(#32552) alfaromeo33 válasza szezso15 (#32545) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Nem akartam a teljes cikket ide tenni,de ezért.

Google: Innováció helyett perel az Apple

(f)
(p)

Írta: (An)Dante | 2011-07-20 16:36 | Forrás: IntoMobile
Eric Schmidt szerint az Apple innováció helyett perekkel próbál válaszolni az Android sikerére.

Az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságának (US ITC – U.S. International Trade Commission) előzetes állásfoglalása szerint a HTC két Apple szabadalmat is megsértett, melyek közül az egyik valószínűleg az operációs rendszer alapjaihoz köthető. Végleges döntést ugyan csak december 6-án hoz a szakértőbizottság, ám a hír már most is érezteti hatását. A DigiTimes információ szerint a feltörekvő ázsiai gyártók igyekeznek kimaradni a költséges jogvitákból, így a Huawei után a ZTE is fontolóra vette a Windows Phone Mango használatát, mely ugyan nem ingyenes, cserébe viszont a Microsoft jogi és pénzügyi garanciát is vállal.

Eric Schmidt, a Google első embere szerint azonban a legnagyobb szövetségese (a HTC) nem sértett szabadalmakat, sőt, szerinte az Apple innováció helyett perekkel próbál válaszolni az Android sikerére. Az előzetes bírósági döntés után a HTC és a Google is bejelentette, hogy minden eszközzel megpróbálja megvédeni a szellemi termékeit és ha ez nem megy a bíróságon, akkor áthidaló megoldások kerülnek bevetésre, melyek nem sértenek szabadalmakat. A Google vezetője szerint naponta több mint 550 000 Android készülék kerül aktiválásra, ugyanakkor az IDC szerint a platform bővülése az Egyesült Államokban megtorpant és Európában is lassulni látszik.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#32553) Tonchi


Tonchi
aktív tag

===========
TwoFaceV Settings.apk update.zip
Egy kisebb hiba javítása
Pontosabban ez:

LETÖLTÉS
md5: cec8c1393173ecb78f992c2f0c7a2037
===========

(#32554) kelzsoca válasza FoBCRaistlin (#32547) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jó hát apró tévedés, 2.2-t frissít 2.2-re, de a lényeg nem a rom, hanem a firmware (BIOS) update :)

(#32555) Glatius válasza szezso15 (#32550) üzenetére


Glatius
őstag

Az aláírásodban egy másik fórumot említeni.. ez már súrolja az illetlenség határát.... nem? :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32556) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

No akkor megoldja a felezett ram problémát vagy sem ez itt a nagy kérdés frissíteni vagy nem?

RtgLaci:Nem próbálom egyenlőre mert más gondjaim lettek közben és valószínű,hogy gariztatnom kell úgy egyeztettem tegnap a szervizzel mert csere néz ki.

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#32557) kungzi


kungzi
veterán

NEWS!!!

Ginger Stir Fry Beta 15
Download size: 87.02mb
MD5: 1439701b274e4b2057aa550e3bbc7fbf
SHA1: 4ecf9dc8b65de4811c1fbe78d8ce6174d14959f8
System size: 128mb

Changelog
Added PicoTTS TTS Data, added Finnish dictionary to keyboard, few more languages in framework & launcher, theme tweaks, cm7 messaging app (fixes delivery reports? better language support), cm7 fonts (better foreign language support?)

(#32558) FoBCRaistlin válasza alfaromeo33 (#32556) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Én várok még vele annyi szent
Leszedtem, de úgyis melózok, szal az itteni gépem amúgy sem indítanám el.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32559) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Na ez komoly cucc :DDD

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32560) szezso15 válasza FoBCRaistlin (#32559) üzenetére


szezso15
addikt

Ne szidd, ilyen van nagyanyámnak! :K ;]

(#32562) FoBCRaistlin: Óccsó, hangos, nagy! Ez kellett csak neki! :K

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#32561) szucs2 válasza kelzsoca (#32554) üzenetére


szucs2
tag

No szóval én bevállalom ezt a Vodát.

Egy kis segítséget ha kaphatnék ?
Egész éjjel dolgoztam és még egy kis idő míg a vihart szenvedett számlázásom újra indul.
De aztán nekimegyek mint... Szóval nem igen tudok most olvasgatni.

kelzsoca - ZTE Blade tippek-trükkök -ét csináltam a Vodával

z4root
recoverymanager - img került fel

mit kell az FTM-hez visszatenem hogy ez 2.2-es Voda frissítő felmenjen ?

Köszi ( ha rámutatnál egy linkre - köszi )

[ Szerkesztve ]

(#32562) FoBCRaistlin válasza szezso15 (#32560) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nem szidás volt, csak meglepett.
Amúgy így hirtelen teljesen jó cuccnak tűnik. :K

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32563) szezso15 válasza szucs2 (#32561) üzenetére


szezso15
addikt

Gyári recovery, ClockWork-ből telepítsd: [link]

install zip from sdcard->Choose zip from sdcard

Wipe-ok nem kellenek!! :N

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#32564) szucs2 válasza szezso15 (#32563) üzenetére


szucs2
tag

köszönöm

(#32565) dragon1993 válasza szezso15 (#32545) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért állnának át mert a google nem vette meg a licenceket és a Microsoft és még pár gyártó rászállt az androidos telefont gyártó cégekre. Volt egy cikk ami szerint a MS több pénzt kaszált eddig a Android-os telók jogdíjából , mint a WP7ből.
Szezso15 ezt nem is olvastad ?

Vodka update
Akkor most kiadtak egy gen2-esítőt a gen2-es telóhoz ?

[ Szerkesztve ]

(#32566) szezso15 válasza dragon1993 (#32565) üzenetére


szezso15
addikt

MS több pénzt kaszált eddig a Android-os telók jogdíjából , mint a WP7ből.

:Y :Y
Nem láttam ezt a cikket! :N

szerk.: Nem tudjuk, amíg ki nem próbálja valaki! :U

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#32567) Glatius válasza dragon1993 (#32565) üzenetére


Glatius
őstag

Nem. kiadtak egy frissítést, de kipróbálás előtt nem tudjuk, hogy:
-Gen1 ről Gen2 re frissít-e kizárólag, vagy rá szabad ereszteni a Gen2-es készülékre is, firmware frissítés céljából
-megoldja-e a RAM kezelési hibát
-Ha nem jó a Gen2-esre, akkor elindul-e, és tönkreteszi-e a készüléket.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32568) tpeti78 válasza szezso15 (#32566) üzenetére


tpeti78
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a mai adást, az Android helyzetéről lesz benne szó!

[link]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#32569) dragon1993 válasza szezso15 (#32566) üzenetére


dragon1993
őstag

Itt a cikk

(#32570) tak.adi


tak.adi
csendes tag

már sokan kérdeztek BT fájlküldéssel kapcsolatban, de válaszokat és megoldást nem találtam...
Szóval SDIII remastered van most fent, és nem tudok másik telóra küldeni BT-n keresztül... se blade-re se másra...
BT beállításoknál azt írja : párosítva de nincs csatlakoztatva... a fájlkezelőben eljutok odáig hogy küldés - bluetooth, de aztán semmi, csak egy értesítés hogy sikertelen...
Van erre megoldása vkinek?

(#32571) Glatius válasza dragon1993 (#32569) üzenetére


Glatius
őstag

Ha nem tudnak jobbat csinálni, akkor tönkre teszik.... gyomorforgató, és még szégyenletes is...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32572) FoBCRaistlin válasza Glatius (#32567) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

És várjuk a bátor próbálkozókat, hogy jó hírekkel szolgáljanak.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32573) szezso15 válasza Glatius (#32571) üzenetére


szezso15
addikt

+1 a szemét fajátjukat..., el is tűnhetne a WP7, túl sokat nem szenvednénk tőle! Rohadékok...

(#32574) api29: Hogymi??????

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#32575) fero02


fero02
veterán

Tudja vki esetleg, h a Telenor Contact program miért nem készült el zte-re? Illetve van-e olyan verzió (amit a többi gyártó termékeire készült) ami fut bléden? :U

(#32576) Miksz


Miksz
tag

Képek a vodás frissítésről :)


mivel t-s vagyok ezért svéddel ment fel

sorry , elfelejtettem megforgatni a képeket

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade a penge, MyAudio S8 808DCC, Sony Xperia M, Xiaomi Redmi 3S

(#32577) szezso15 válasza Miksz (#32576) üzenetére


szezso15
addikt

Köszönjük!

Tehát feloldja a RAM-ot...

*Hajrá Loki!* i15+

(#32578) Glatius válasza Miksz (#32576) üzenetére


Glatius
őstag

Gen1, vagy Gen2 készülékre ment fel?
Ami biztos, az az hogy új FW, RAM-bug nélkül.

De áruld már el mi vitt rá, hogy T-s létedre a vodást told rá??? :F :Y :F

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32579) umek7 válasza Glatius (#32578) üzenetére


umek7
őstag

Lehet csak én emlékszem rosszul, de nem úgy volt hogy a V csak G2-es készülékeket forgalmaz? :)

A 2.2.2 is újdonság.

(#32580) dragon1993 válasza szezso15 (#32577) üzenetére


dragon1993
őstag

Az első képen 420mb-t ír

"mivel t-s vagyok ezért svéddel ment fel ?"
Modacos exevel módolva tetted fel a vodás frissítést mert akkor biztosan feloldja a romot és semmit sem ért ez a kis teszt ???

[ Szerkesztve ]

(#32581) Glatius válasza umek7 (#32579) üzenetére


Glatius
őstag

A frissítő kezelési utasítása szerint nem... :F
Kicsit visszább megbeszéltük, hogy az egyetlen gond az összevissza beszélés... bármilyen jó is a frissítő app. a bizalmatlanság kellemetlen.

"Az alábbi útmutatót követve készülékének operációs rendszerét a jelenlegi Android 2.1Build verzióról Android 2.2-esre frissítheti. Kérjük, hogy pontosan kövesse az alábbiakban leírtakat!"

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32582) umek7 válasza Glatius (#32581) üzenetére


umek7
őstag

Gőzöm sincs miről beszélnek, mert tudtommal a V sohasem forgalmazott G1-es készülékeket. Vagy aki V-s G1-es az szóljon, vendégem egy sörre..

Előre sajnálom Keepert, lesz elég dolga a napokban úgy érzem.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32583) Miksz válasza Glatius (#32578) üzenetére


Miksz
tag

A kivancsisag :) nameg a diplomatataska effektus :D
Gen2 re raktam fel

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade a penge, MyAudio S8 808DCC, Sony Xperia M, Xiaomi Redmi 3S

(#32584) kelzsoca válasza umek7 (#32582) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megy itt a keverés.

A Vodafone mindig is Gen2-es készüléket forgalmazott, 2.2-es Froyo-val.

A most kiadott frissítés csak a RAM problémát javítja ki, de valószínűleg ugyanaz a szoftver van benne, mint az eddig értékesített Vodafone-os Blade-ek esetén.

Tehát egy Gen2-es, RAM feloldós, Froyo frissítés látott napvilágot.

A 2.2-es Froyo azért van benne, mert a firmware frissítés során minden adat törlődik a partíciókról, és hát rendszer csak kell a telefonra :)

Előre sajnálom Keepert, lesz elég dolga a napokban úgy érzem..

Eddig is volt neki, de itt nem csak napokról, hanem hetek-hónapokról lesz szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32585) Surfym@n válasza Glatius (#32578) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Telenoros létemre én is T-s Pengét vettem (Domino-csomagban), s az idő igazolta döntésemet:

ma már a 3. pengémet fogyasztom (első memhibás aztán téglás lett, második antennahibás)

nem biztos h. másik szolg.-nál ilyen simán ment volna a csere (ez még április vége táján volt)

ugyanis már svéd romokkal toltam akkortájt gen2-esítve, és nehéz lett volna eredeti gen1-re "visszavarázsolni" szervízelés előtt az antennahibás példányt (Telenornál nem volt akkor még hivatalos FroYo) :))

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#32586) umek7 válasza kelzsoca (#32584) üzenetére


umek7
őstag

Ha félreértettél akkor tisztázzuk hogy én is ugyan ezt mekegem, csak többen bedőltek a Vodafone mellébeszélésének ami persze nem gond, mert a szolgáltatónak is jár egy citrom-díj ezért.

(#32587) kelzsoca: Ezt a dupla-csavart, na rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#32587) kelzsoca válasza umek7 (#32586) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezek szerint Te értettél félre, mert én azt erősítettem meg, amit leírtál ;) :)

(#32588) FoBCRaistlin

Minden további nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#32588) FoBCRaistlin válasza kelzsoca (#32584) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

1 szó mint 100, elvileg neki lehet állni ezzel a cuccal feloldani a ramot? :U

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32589) FoBCRaistlin válasza kelzsoca (#32587) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Köszi, frankó, ennek örülök. :R
Este neki is ugrok.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#32590) dragon1993 válasza Surfym@n (#32585) üzenetére


dragon1993
őstag

Már sokszor elmondtam , a T-ről a véleményemet , én többet itt telót nem veszek.
Több ismerősömnek is van Bladeje itt van a szerviz hozz állása.
Bazinagy porszem a kijelző közepén = Nem akadályozza a rendeltetésszerű használatot.
2m wifi hatótáv = Nem akadályozza a rendeltetésszerű használatot .

(#32591) tak.adi


tak.adi
csendes tag

kedves Urak,

vki megoldást erre: [link]

(#32592) Surfym@n válasza dragon1993 (#32590) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nézd, én csak a saját tapasztalatomat írtam le...

de ha választani lehetett, hogy melyik az a szolg. ahol van gen2-es 512mb ram-os Penge, az áprilisban csak a T-Mobile volt.

az meg külön szerencsém volt, hogy mivel MediaM@rktban vettem a telefont, mindig ott adtam le, ha gond volt... ők meg szó nélkül cserélték!

de ez akkor volt, s csak MM-ban - nekem meg szerencsém volt
Ennyi.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#32593) kelzsoca válasza dragon1993 (#32590) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már számtalanszor az is le lett írva, hogy a ZTE nem ad semmiféle garanciát a csepp-por és ütésállóságra, így reklamáció sem lehet. :)

Gyenge wifivel, már többen is cseréltették, tudtommal sikeresen a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#32594) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Ha gyári állapotba akarom visszahozni a bladet gyári recovery után, rátolhatom T-s 2.2 frissítést gen2-es telóra?

[ Szerkesztve ]

(#32595) piroe


piroe
csendes tag

sziasztok,
van egy kis problémám. a bátyám gen1-es pannonos bladejére próbáltam felrakni a recoveryt, úgy ahogy az első hsz-ben le van írva, de nem jártam sikerrel. Amikor el akarom indítani a recoveryt hang le+bekapccsal csak a zöld android jel villog, de nem indítja el a recoveryt akármeddig tartom. A saját T-s blademnél nem volt ilyen, de azon még novemberben lett feltelepítve a recovery...mit ronthattam el? köszi előre is a segítséget!

(#32596) szezso15 válasza Akos2110 (#32594) üzenetére


szezso15
addikt

Nem fog elindulni Gen2-es telón a Trés frissítés! :N

(#32595) piroe: Milyen módszerrel telepítettél?

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#32597) Glatius válasza kelzsoca (#32593) üzenetére


Glatius
őstag

A por esetében nem vagyok biztos abban, hogy a kijelzőnek szabad porosnak lennie. Ha a por nem takarítható le a kijelzőről az bizony hiba. Ezt a fogyasztóvédelemnek kéne kimondania....
A csepp por és ütésállóság az nem minőségi, hanem kialakítási kategória, azt jelenti, hogy meghibásodást okozó mennyiség nem jut be. Mit képzel a T-mobile? Mit szólna, ha olyan pénzzel fizetnél, amiből pici darabok hiányoznak...

Az általános üzemeltetési körülmények között bejutó szennyeződésnek eltávolíthatónak kell lennie, és akkor semmi gond... de ha nem az, akkor az bizony hiba.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#32598) dragon1993 válasza piroe (#32595) üzenetére


dragon1993
őstag

Gondolom rom managerel raktad fel a recovery-t az pedig gen2-es recovery-t rakott fel.
Most vagy oneclick recovery-t használsz , vagy a pedig ezt a leírást

(#32596) Szezso15
Telenor frissítőnál volt egy ilyen gond , egyik felhasználóm így orvosolta:

1. Elindítod a Telenoros-os alkalmazást.
2. Ha bejött a “Start”-os ablak, a windows mappában lévő rejtett “sysdy” mappáról helyben készítesz egy másolatot mondjuk “sysdy_” néven.
3. Bezárod a Telenor-os alkalmazást.
4. Letöltöd az alábbi linkről a zip fájlt, és a benne lévő exe-t bemásolod ebbe a mappába. (http://dl.zteportal.eu/fontos/download_nochecksGen2.zip)
5. Elindítod.
A végeredmény egy tök gyári Telenor-os, gen2-es, froyo-s ZTE Blade.

[ Szerkesztve ]

(#32599) piroe válasza szezso15 (#32596) üzenetére


piroe
csendes tag

Recovery telepítés (Gen1):
A telepítéshez szükség lesz a marketből a ROM Manager nevű appra, valamint az Universal androotra.
Lépések:
- Telepítjük az Universal Androotot
- Rootoljuk vele a telefont (nem szabad újraindítani a telefont, mert akkor megszűnik a root jog)
- Elindítjuk a ROM Managert
- Aktív netkapcsolat mellett rábökünk a Flash ClockworkMod Recovery menüpontra, a többit automatikusan megoldja az app. (Aktív net kapcsolat nélkül is képes a recoveryt telepíteni, viszont ilyenkor nekünk kell letölteni az img-t. Előnyös lehet, ha nem a legújabb verziót szeretnénk telepíteni.)
A telepített recovery-t a telefon hang le + bekapcs gombjának nyomvatartásával tudjuk elérni.

ezt követtem, de érdekes módon az universal azt írta ki h már rootolva van a telefon, ami vadi új... a rom manager szerint a 3.0.2.7-es fel van telepítve, de még úgy sem indul el a recovery ha a rom managerbe kiválasztom a reboot is recoveryt

(#32600) szezso15 válasza piroe (#32599) üzenetére


szezso15
addikt

Sejtettem, hogy RomManager lesz a háttérben...

Próbáld a OneClickRecovery-t, tuti működik!

(#32598) dragon1993: Igen, de ez egy Gen2-es Bléd már!

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.