Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#31351) aschil


aschil
csendes tag

Adott egy gyári t-Mobilos 2.2 rendszer, Rootolva, ClockworkMod v3.0.1.4 telepítve.
Kérdés, ha újra akarom tenni az eredeti T-s rendszert a froyo menűjéből (gyári alapbeállítások) visszatehetem-e?
Ezután újra kell rootolni a rendszert?
A recovery (clockworkmod) elvész-e, illetve újra kell rakni?

(#31352) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Valószínűleg nemsokára veszek a T-től egy telót,mennyire kiforrott a szolgáltatói rom?
Anno sok negatívumot olvastam róla,egyből más rom kell rá vagy jó "gyári"állapotban is a készülék működése?

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#31353) bigdadylaci válasza SchiSa (#31342) üzenetére


bigdadylaci
tag

abban nem láttam olyat hogy particionálás stb- nem tudom melyik rom milyen kell e nei swat vagy sem stb.

(#31354) OrLiX válasza DIEGO15 (#31234) üzenetére


OrLiX
tag

DIEGO!

Nekem a böngészőben nyílik meg uj ablakban a Youtube link, nem a
program nyitja meg.
A böngésző meg nem tudja lejatszani.
Gyári böngésző. Van olyan böngésző, ami "átadja" a
programnak?

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#31355) Graphics válasza Chosen (#31323) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Folyamatosan, de semmi reagálás..

-

(#31356) SchiSa válasza bigdadylaci (#31353) üzenetére


SchiSa
tag

swat :C

már az amerikai különleges egységek is beköltöznek a telefonba????

itt olvasgass!!!

(#31351) aschil

neked is: 1. hsz. gyári rendszer visszaállítása

[ Szerkesztve ]

(#31357) tpeti78 válasza gyuszmó (#31352) üzenetére


tpeti78
senior tag

Ha teljesen kezdő androidos vagy, akkor hagyd fent a gyári rendszert, ismerkedj az android működésével! Ha nem vagy kezdő, ismered a rendszer sajátosságait, akkor dobj fel másik romot, mert egyébként érdemes.Nagy választék van főzött romokból, hála a "konyha művészek" áldozatos munkájának! :)

(#31351) aschil: Ha a menüben lévő gyári beállítások vissza állítására gondolsz, azt meg teheted, szerintem természetesen marad a CW recovery is, de az adataid, stb. el vesznek. Ha a szolgáltatói frissítést (exe) akarod futtatni, az nem fog menni CW recoveryvel, csak a gyárival. Akkor gyári recovery (FTM) vissza állítása az első lépés.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#31358) Chosen válasza Graphics (#31355) üzenetére


Chosen
addikt

Vidd be Telenorhoz, ha nem módosítottál semmit és magától a recoverybe se megy be akkor már készülékhiba is kehet, add le nekik frissítésre.

(#31359) gyuszmó válasza tpeti78 (#31357) üzenetére


gyuszmó
őstag

Galaxy 3-ról váltanék.
Csak félek,hogy a gari ugrik ha romot cserélek?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#31360) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Olvastam egy topikban,hogy kopik a zte festése egy idő után,tapasztaltatok ilyet?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#31362) DIEGO15 válasza OrLiX (#31354) üzenetére


DIEGO15
őstag

az opera és a dolphin átdobja az biztos

(#31363) gyuszmó válasza #40993792 (#31361) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

A gari ugrik ha főzött romot rakok fel ?

Tudom,hogy 1000 dolgot írtak már a rengeteg hsz.ben,olvastam is párat, a véleményed szerint mik azok a dolgok amiket kompromisszumként el kell fogadni,pl.a kijelző és a processzor erő viszonya?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#31365) Keeperv85 válasza gyuszmó (#31360) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A fehér kopik, az festett. A szürke nem kopik, mert szürke, nem festett műanyagból van.

(#31367) Keeperv85 válasza #40993792 (#31366) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Tegnap én is ezt írtam, kissé drasztikusabban kifejtve hová illene tenni azt a telefont a kedves Telenornak...

(#31369) kelzsoca válasza #40993792 (#31368) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valahogy nem hiszem el, hogy nem nyúlt hozzá, és nincs rajta a gyári FTM recovery...

(#31370) Keeperv85 válasza #40993792 (#31368) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, tudniillik én a Telenoros bunkókkal párszor már szívtam. Bementem egy üzletbe, anno még. Nem köszön az eladó vissza. Jól van mondom, nem gond, biztos elfoglalt. Ácsorgok a pult mögött. "Mit akar...?!" Hát mondom: "Telefont szerettem volna, de nem igazán egyszerű választani..." "Nem látja, hogy oda ki vannak téve a szórólapon milyenek vannak?!" "..de látom, meg amúgy otthon is néztem...ez az SE c905-ös nagyon tetszik" "Hát én nagyon úgy nézem, hogy arra magának nincsen pénze!!" "Ehh... WTF???" "..meggondoltam magam, tényleg nincs. Meggyek a T-Mobilehoz és inkább ott veszem meg...(a kedves édes anyád emlegetése közben...)"

(#31371) tpeti78 válasza Keeperv85 (#31370) üzenetére


tpeti78
senior tag

Hát ez szép lehetett! Se panaszkönyv, semmi?

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#31372) Graphics válasza Chosen (#31358) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ma még egy Telenoros segítséget kapok, kb ugyanott vett készülékes ismerősnek sikerült , nekem pedig nem jött össze frissítés.

-

(#31373) Keeperv85 válasza tpeti78 (#31371) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem láttam értelmét az egésznek. Hagytam inkább a francba... Cirkuszolhattam volna, de akkor még órákat töltök el ott, amihez érthető okokból nem volt kedvem,,,

(#31375) Graphics válasza kelzsoca (#31369) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

(#31377) tpeti78 válasza #40993792 (#31376) üzenetére


tpeti78
senior tag

Így van.

Duliee, mivel és hogyan rootoltad, hogyan került fel a superuser?

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#31378) Graphics válasza #40993792 (#31376) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen rootolva volt, ameddig újra nem indítottam, én segítséget kértem, de a készülék érintetlen.

tpeti78: z4root volt próbaképpen, utána a készülék újra lett indítva , minden visszaállt az alaphelyzetbe

[ Szerkesztve ]

-

(#31379) Keeperv85 válasza Graphics (#31375) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Némi linuxos életút, és programozást követően megnéztünk pár parancssori elemet, hogy bootloaderrel induljon újra a teló, de a Zöld Robotnál megáll a készülék, és ott áll."

Igen, az pont a bootloader. Teljesen normális dolog, hogy ott megáll. Ha van kedved garanciális keretek között játszani vele, akkor keresel egy stock recovery-t elsőre, majd fastboot-val felküldöd rá parancssorból. Rém egyszerű.

1, Letöltöd ezt: [link]
2, Kicsomagolod valahová.
3, Csatlakoztatod bekapcsolva a telót
4, Parancssorban elnavigálsz a kibontott mappába
5, Parancssorban adb-windows reboot bootloader itt megfagy a zöld robotnál.
6, MEGVÁROD még felismeri a gép
7, Bemásolod a GEN1-es stock recovery img fájlt a fastboot mappába
8, Parancssor: fastboot-windows flash recovery recoverfájlodneve.img
9, Parancssor:fastboot-windows reboot
10, Parancssor: adb reboot recovery

...elvileg belép FTM-be.

[ Szerkesztve ]

(#31380) Graphics válasza Keeperv85 (#31379) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet belőle tégla?

@Zsolt_72: Képek fentebb ,csak hogy meggyőzzek mindenkit, hogy nem bántottam szegény Android egyetlen programsorát sem

[ Szerkesztve ]

-

(#31381) Keeperv85 válasza Graphics (#31380) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem. Nem érint olyan részeket a beavatkozás. Nyugodtam próbáld meg!

(#31382) #19617792 válasza Graphics (#31380) üzenetére


#19617792
törölt tag

nem, legfeljebb a recovery rész romlik el, ami ugyan javítható, max macerás. de ha úgy csinálod, ahogy írta, nincs hibalehetőség.

(#31383) Graphics válasza Keeperv85 (#31381) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És akkor onnantól kezdve pedig mehet a sima Telenoros frissítéses móka, gondolom

-

(#31384) szezso15 válasza Graphics (#31383) üzenetére


szezso15
addikt

Elvileg :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#31385) Keeperv85 válasza Graphics (#31383) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Persze, de ahhoz nem át akku nélkül nekilátni, ahogy korábban írtam. Amúgy: ez is ilyen helyi legenda, meg túlbiztosítás csak, hogy nem lehet akku benne. Semmi baja nem lesz, ha benne van. Azért jobb persze, ha az ember nem játszik a szerencséjével, hátha a 10000-ből pont ő lesz az az egy, akinek mégsem jön össze akkuval.

Ebből a telefontból szinte lehetetlen téglát csinálni....

(#31387) umek7 válasza Keeperv85 (#31385) üzenetére


umek7
őstag

Szinte az, de mégis volt már pár zseni akinek a lehetetlen ellenére is sikerült..

(#31388) kungzi


kungzi
veterán

szia kelzsoca

az az update csomag, amit tegnap este beszéltünk kb mikorra lesz várható? tudom hétvége, csak érdeklődöm... köszi előre is :R

(#31389) Graphics válasza #40993792 (#31386) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nagyon remélem, addig is akinek sikerült várom az sebességbeli élményeit, illetve ki milyen főzött Romot ajánlj, ha esetleg a későbbiekben mélyvíz felé merészkedek.

-

(#31390) Keeperv85 válasza umek7 (#31387) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én eddig kettőről tudok, mindkettő valószínűleg amúgy is gyári hibás volt. Egy harmadik sokkal súlyosabb eset folyamatban van még, nem írt a srác azóta hogy sikerült-e feléleszteni. Igen komoly user error kell hozzá, hogy totális tégla legyen belőle vagy nagy fokú ráfázás, pl egy hibás flash...

(#31391) janes74 válasza Keeperv85 (#31370) üzenetére


janes74
senior tag

Akkor küldtem volna el a büdös k*...........

(#31392) mark5138888


mark5138888
tag

Hy All

Azóta már egy kicsit tanultam a pár hetes teló használatból már megértettem a dolgokat, ja és köszi az eddigi segítségeteket is :)

Most adódna egy problémám kelzsoca vagy akár más is plz tanácsot kérnék

Mit mondanátok egy gen1-es Swedish_Spring_RLS4b_blue rom van fennt szeretném egy kicsit tuningolni a telót CPU controlal gondolom ez megvalósítható ami alapból fennt van.

valaki tudna ebben segíteni hogy milyen beállítást tudnék használni amivel nagyobb teljesítmény javulást érhetnék el , de még stabil is maradna ezzel a rendszer.

aktuális beállítások : Max órajel 600 Mhz
Min órajel 245 Mhz
szabályzó ondemand

szóval egyenlőre a gyári beáll. nem nyúltam hozzá még.

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

[ Szerkesztve ]

(#31394) Graphics válasza mark5138888 (#31392) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most okoskodni fogok egy kicsit :D
okoskodás
{
Szóval ismerősnek úgy kb 704 MHz amit stabilan tud, de gondolom ez is változó
}
okoskodás vége;

-

(#31395) netseft válasza Keeperv85 (#30929) üzenetére


netseft
aktív tag

Ha valakit esetleg érdekel, így néz ki a telenoros frissítő: [link].

Mióta frissítettem az a probléma, hogy USB-n keresztül a számítógép nem tudja használni az SD kártyát. Legfrissebb driverek vannak fenn, eszközkezelőben nincs semmi rendellenesség, próbáltam telefonból leválasztott és csatlakoztatott SD kártyával is gépre kötni, emellett le is formáztam a készülék menüjéből. A telefon látja, a számítógép nem, mi lehet a gond?

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#31396) mark5138888 válasza Graphics (#31394) üzenetére


mark5138888
tag

aha és neki milyen romja van? Am a minimum órajelet nem kell / szükséges változtatni?

ja és ja és a szabályozója is a normál marad ondemand?

(#31397) kungzi


kungzi
veterán

ux1

ami warningup20-ban van bootanimation azt honnan tudnám letölteni olyan formában, hogy nincs benne a cyanogenmod felirat? valahol már láttam ezt több színben. hátha tudsz segíteni :R

(#31398) Graphics válasza netseft (#31395) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egészen érdekes, nekem feltűnt valami, de lehet hülyeség.

Az általad linkelt képen: FRY_TELENOR_P729TV1.0.0B01

Illetve az én 2.1-esem képernyőfotóján szereplő szám/kódsor

Ennek mi az oka?

mark5138888: Azt hiszem cyanogenmod-7, a minimum neki is 245 körül volt, az alatt megállt a készülék, a maximum pedig 704ig ment, afelett már nem indult neki valamiért, pedig 806-ot írt ki plafonnak

[ Szerkesztve ]

-

(#31400) Keeperv85 válasza #40993792 (#31399) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A másik helyi legenda, ami nem fedi le a valóságot. :D

Ezek 600 Mhz-es modellek, Nincsenek visszafojtva. Annyi a titok nyitja, hogy a 800 Mhz-es órajel mellé kell extra hűtés, ami ezekben a készülékekben nem valósul meg, illetőleg másfajta forrasztás technikát igényel a beültetése. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.