Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Wade0303 válasza tomp (#9650) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Kipróbáltam az Alitát mp4demuxer-el és tsmuxer-el demuxolva, majd pythonscript-el összefésülve és profile 6-ba újramuxolva, mindkettőnél bitre pontosan ugyanaz lett az eredmény és mindkettőt lejátsza az LG C8.
Ettől függetlenül a szabályos eljárás továbbra is az ha a teljes UHD BluRay a kiinduló forrás, ha pedig mindenképpen mp4muxer-el készült DL mp4-et akarunk demuxolni akkor erre az mp4demuxer-t ajánlott használni.

(#9652) Beni2360 válasza djnice (#9645) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Fix 60 Hz-re állítom és kikapcsolom a váltást csak zöld kép és hang van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9653) LucMandelor


LucMandelor
újonc

Sziasztok,

Nemrég vettem egy ZIDOO Z9S lejátszót a geekbuying.com-ról. Eddigi tapasztalataim: az USB3 portra kötött 1 terrás WD külső disk esetén lefagy a készülék időnként. Erről olvastam, nem egyedi probléma, átkötöttem egy USB2-es portra. Viszont most egy sima mkv file esetén a kép elmegy 10 mp-ként 2-3 mp-re majd visszajön. A samsung tv-m simán lejátsza ugyanazon file-t. Mi lehet a probléma? HW lehet az oka?

(#9654) tomp válasza Wade0303 (#9643) üzenetére


tomp
félisten

Készítettem egy Profile 4-es mp4-et. FEL-ből készültet szépen viszi HDR10-ben. Nem látok szín hibát.
Profile 6-ot nem akarja az mp4muxer. Bezáródik rögtön az elején. Ahhoz marad az makemkv-s mkv fájl.

(#9655) modflow válasza tomp (#9654) üzenetére


modflow
veterán

Fogalmam nincs miről beszéltek, FEL, LE, Jobbra, Balra, Profil5000 stb. 🤣😂

Honnan van a forrásotok filmeket illetően amit néztek?
Boltban ennyi féle anyag van?
Torrenten van ennyi féle? Sose tűnt fel, inkább az, hogy mind egyforma.

Tudnátok adni egy linket, ahol van HDR 10+ sample video letölthető formában?

[ Szerkesztve ]

(#9656) Aurig@ válasza LucMandelor (#9653) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem hinném, hogy hw hiba lenne. Nekem is Z9S van, és az USB 3-ra van kötve egy külső 3 tera bájtos HDD, simán játszik minden, fagyás, akadás nélkül.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9657) blakey válasza modflow (#9655) üzenetére


blakey
titán

Ezek a Dolby Vision profilok léteznek:

A két lényeges prifil az amit a Netflix nyújt és a lemezes verzió, de maga a licenc további profilokat is engedélyez így a virágboltokban a többi profil is megjelenhet. Ezért van ez a nagy kavarodás és nem csak a Zidoo-nál hanem mindenhol.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9658) djnice válasza modflow (#9655) üzenetére


djnice
veterán

Azt, hogy melyik film MEL (Minimum Enhancement Layer) vagy FEL (Full Enhancement Layer), itt találod: [link]

(#9659) Wade0303 válasza tomp (#9654) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Az kapásból lehetetlen, hogy HDR10-ben vigye mert a profile 4 az DV után csak SDR kopatibilitást tartalmaz. Teljes HDR10+DV kompatibilitás csakis profile 6-7-ben van.
Persze, a TV-d kiírja hogy HDR10, nem ezt vitatom de akkor két lehetőség van: a file amit kreáltál nem igazi profile 4 vagy a TV nem szabályos HDR10-et jelenít meg, csak a lejátszó "látott" a fileban valami hdr10-re utaló információt és kirakta a hdr10 logot.

Az én tippem továbbra is az, hogy az újramuxolások közben elveszítesz DV adatokat és emiatt hibás végeredményt kapsz.
Ha teljes UHD BluRay-ből csinálsz makemkv-val DV-s mkv-t az jó módszer.

[ Szerkesztve ]

(#9660) Beni2360 válasza LucMandelor (#9653) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nemrégen adtam el a Z9S boxomat 2+6 TB HDD-k lógtak rajta és vígan vitt minden filmet még 4 K REMOXOKAT is.Hol olvastál erről a hibáról ? Pontosítanád? Szerintem ott beállítási hiba van. Gondolom 2.5" a HDD-d, de annak 2 TB-ig mennie kellene külső táp nélkül.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9661) tomp válasza Wade0303 (#9659) üzenetére


tomp
félisten

Pedig ezt mp4demuxerrel bontottam szét.
Z9X küld ki a Profile4-nél HDR10-et.

(#9662) Wade0303 válasza tomp (#9661) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Ok, én nem vitatom hogy azt küldi ki de a Dolby hivatalos dokumentációja szerint profile 4-ben nincs HDR10 támogatás. Tehát vagy a file hibás vagy a lejátszó aktivál egy szabálytalan, fake-HDR10 módot.

[ Szerkesztve ]

(#9663) modflow


modflow
veterán

Tudnátok adni egy linket, ahol van HDR 10+ sample video letölthető formában?

(#9664) Beni2360 válasza modflow (#9663) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Válogassál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9665) blakey válasza modflow (#9663) üzenetére


blakey
titán

Tessék: [link]
(#9664) Beni2360
HDR10+ nem egyenló a HDR10-el, nem ugyanaz és a megjelenítés során is más felirat kerül a kijelzőre, azaz HDR10+ -t fogsz látni, ahogy a Dolby Vision-t is megkülönbözteti a megjelenítő. LG TV nem tudja így ott hiába is keresed, maximum HDR10 lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9666) modflow válasza Beni2360 (#9664) üzenetére


modflow
veterán

Eddig én is eljutottam, sőt még a "+" - is odaírtam, de nem találtam HDR 10+ videót.

A HDR10 egyelő a HDR10+ -al? :F

(#9667) modflow válasza blakey (#9665) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen!

Nekem az a fura, hogy mindig ugyan azt írja ki a tv. "HDR PQ" (Zidoo X9S, PS4 Pro, XboxOneX)

Kíváncsi vagyok, itt mit ír ki.
Bár jut eszembe, X9S tud HDR 10+ -t?
Vagy min küldjem a kijelzőre?

[ Szerkesztve ]

(#9668) Beni2360 válasza blakey (#9665) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Köszönöm tudom ezeket de a linkelt keresőben mindkettő található volt. Igaz csak HDRT10 írtam be. :U
***********************************
modflow - ahhoz, hogy kiírja a HDR10+ olyat tudó TV Pl: Samu kell.
Bár jut eszembe, X9S tud HDR 10+ -t? - NEM
Bár már kérdezted és kaptál is rá választ.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9669) modflow válasza Beni2360 (#9668) üzenetére


modflow
veterán

Panasonic EX780e TV-m van, ez tud elvileg HDR 10+ -t. Már csak az a kérdés, valamelyik konzol ismeri-e a HDR10+ -t. :F

(#9670) cujo69 válasza modflow (#9667) üzenetére


cujo69
tag

Alita,Alien mindkettőn van HDR10+,tv saját lejátszóján (EX780)néztem.Mikor elindul a film kiírja a formátumot.

(#9671) tomp válasza Wade0303 (#9662) üzenetére


tomp
félisten

Pedig letöltött P7 DL-t szedtem szét.
Én arra gondolok, hogy le tudja játszani viszont nem tudja tudja a dinamikus meta adatot kezelni P4 FEL-ből így aztán saját maga HDR10-et küld ki. Gyakorlatilag Dolby Vision Light. :DDD
Majd megnézem a TV saját lejátszójával és az ExoPlayerrel is.
Azt tudom, hogy ott az ExoPlayer a Profile6-ot Dolby Visionként indítja.

(#9672) Beni2360 válasza modflow (#9669) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

ZIDOO Z9X
Ne de ezt már leírták tegnap és előtte is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9673) modflow válasza cujo69 (#9670) üzenetére


modflow
veterán

Ez eszembe se jutott, köszi.

(#9674) Wade0303 válasza tomp (#9671) üzenetére


Wade0303
aktív tag

De pont ez a lényeg hogy nem küldhet profile 4-ből igazi/gyári HDR10-et mert a profile 4-ben csakis DV és SDR támogatás van.
A lejátszó valamit HDR10 jelre alakít de ez innentől kezdve nem szabványos, ez csak egy fake-hdr10 ugyanolyan amit a legtöbb új TV-n bármilyen SDR tartalom esetén be lehet kapcsolni. Valamit trükközik a Zidoo lejátszó így a TV kijelzi hogy HDR10, de nem lehet az eredeti UHD BluRay lemezen lévő, gyári HDR10 mivel azt az mp4muxer "kiveszi" a profile 4-be muxolás során.

[ Szerkesztve ]

(#9675) embe válasza LucMandelor (#9653) üzenetére


embe
nagyúr

Szia!
Gondolom akkor 2,5"-os vinyót használsz.
Esetleg próbáld ki, ha van rá lehetőséged, másik táppal!
Nekem a Himedia pl. néha vacakolt a gyári táppal, de ott ajánlották is az erősebb tápot.
Nekem 3TB-os vinyó van a sata csatira kötve, hibátlan. Igaz ennél a Zidoonál is a korábban beszerzett Fujitsu 3,3A-es tápot használom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9677) greike


greike
tag

Sziasztok!
Akinek van zidoo z9x lejátszója az meg tudná nézni,hogy a netflixen 24p tartalmat kap akkor azt rendesen 24p-ben játsza le? Sajnos a mostani lejátszó amin használom a netflixet nem vált át 24p-re! Marad 60p és így akadozik!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9678) djnice válasza greike (#9677) üzenetére


djnice
veterán

Nem vált át.
23.976 és 24.000 Netflix tartalmaknál csak az Nvidia Shield vált rendesen frekvenciát.

(#9679) makoss válasza blakey (#9665) üzenetére


makoss
addikt

Inkább ez:
[link]
A Cymatic Jazz HDR10-tól jobb nincs! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9680) blakey válasza makoss (#9679) üzenetére


blakey
titán

:F
Ennek mi köze a HDR10+-hoz?
Sima LG HDR10 demo, nem ez volt a kér(d)és.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9683) makoss válasza blakey (#9680) üzenetére


makoss
addikt

Egy bizonyos pontig érdemes ezzel szórakozni, de mi van a tévével?
Kezeli?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9684) blakey válasza makoss (#9683) üzenetére


blakey
titán

Panasonic, Philips, Samsung TV-k bizonyos/újabb modelljei kezelik a HDR10+ -t, a TCL egyes modelljei szintén kezelik a HDR10+-t. LG, Sony tudtommal még nem kezelik.
Érdemes-e ezzel foglalkozni? akinek a hobbija annak igen, aki meg csak szórakozni szeretne annak nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9685) makoss válasza blakey (#9684) üzenetére


makoss
addikt

... jó, mert elvagyunk itt a HDR10+++ maszlagokkal sokáig, de sosem esik szó a tévékről! (!!)
Nekem például egy LG 55 UH 668V tévém van, de kezeli a HDR-t de még ott nem esik szó a 10-ről meg a 10+-ról sem :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9686) TIT válasza makoss (#9685) üzenetére


TIT
veterán

Mert nem tudja,hdr pro-t tud,az meg mi a fene?

(#9688) makoss válasza TIT (#9686) üzenetére


makoss
addikt

Vannak olyan oldalak akol csak sima HDR szerepel, van ahol HDR Pro van ahol HDR 10 :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9689) tomp válasza makoss (#9685) üzenetére


tomp
félisten

Nekem TCL 65C715 van. HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Visiont-t tud.
Ha csak annyi szerepel a TV-nél, hogy HDR akkor az a sima HDR10.
A HDR Pro egy a TV által alkalmazott HDR javítás.

(#9690) modflow


modflow
veterán

Egy átlag filmen ncore-on mi van ha van egyáltalán? Sima HDR nem?

(#9691) blakey válasza modflow (#9690) üzenetére


blakey
titán

Bármi előfordulhat. HDR-t nagy általánosságban HDR10-re írják, a többit kiírják ahogy illik, HDR10+, Dolby Vision. Szóval minden előfordul.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9692) Beni2360


Beni2360
Topikgazda

Kedves Fórumlakók!
Szeretnék mindenkit megkérni, hogy az ilyen HDR és TV mit tud témát legyetek szívesek OFF-ba rakni.
:R :R :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9693) tomp válasza Wade0303 (#9674) üzenetére


tomp
félisten

TCL-en megnéztem a Profile 4-et.
Megjelenik a Dolby Vision logó és mellette rögtön a HDR10 is majd a Dolby Vision logó el is tűnik és sima HDR10 módban megy tovább a TV. Azaz tudja értelmezni a TV (és a Z9X is) a Profile 4 féle FEL-t de nem tudja kezelni belőle a dinamikus meta adatot. Így az indulásnál egyszer lekezeli a metaadatot és kész. Mivel nem dinamikus így nem lehet DV.

(#9694) Wade0303 válasza tomp (#9693) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Még mindig sok fogalmat keversz úgy érzem. Profile 4 és profile 6 pontosan ugyanolyan formában tartalmazzák a DV metaadatot, akár FEL akár MEL. Ha FEL-ből készült profile 6 mkv-t visz a lejátszó akkor a profile 4 esetében sem az a baja, hogy FEL, hanem valami más nem tetszik neki benne.

Itt vannak a profilok összefoglalva:
Profile 4: BL+EL+RPU, SDR compatible
Profile 5: BL+RPU, (Unspecified colorspace = IPT)
Profile 6: BL+EL+RPU, HDR10 compatible
Profile 7: track 1 BL non-DV, track 2 EL+RPU HDR10 compatible
Profile 8: BL+RPU, HDR10 or HLG or SDR compatible

Profile 4 tehát nem támogat HDR10-et, ez a hivatalos Dolby által dokumentált információ, ez tény, minden más csak feltételezés. Az hogy a tv-d feldob egy hdr10 logot, az nem jelenti azt hogy a lejátszott file-ban van gyári hdr10 adat. Ahogyan pl. a népszerű MadVR is átalakít tone mappingel HDR10-et SDR-be, hasonló módon aktiválhat kamu hdr10 és kamu dolbyvision módot a Zidoo lejátszó is, módosított színekkel. Nem feltétlenül lesznek ezek a színek torzak, ha ügyes a lejátszó akkor teljesen korrekt lesz az eredmény, de attól még nem a gyári színeket látod.
A másik lehetőség persze, hogy tényleg a gyári HDR10-et látod, ezesetben a profile 4 DV-be muxolgatás nem sikerült és a file teljesen hibás.

[ Szerkesztve ]

(#9695) tomp válasza Wade0303 (#9694) üzenetére


tomp
félisten

Nem keverem csak leírtam amit látok. Nyilván nem eredeti HDR10-et látok mivel az nincs is benne. De azt kreál.
Amúgy a Profile 4 LLDV-n nagyon szép. Ott a box generál Dolby Vision jelet.

(#9698) LucMandelor válasza embe (#9675) üzenetére


LucMandelor
újonc

Szia,

Köszi. Igen, 2.5-es a külső disk, sima WD 1 TB-s. A sorozat évadból, amit most nézek, az elsp 2 file-nál csinálja ezt (most jön a 3. rész :))), elmegy a kép, fekete képernyő és így tovább. A Samsung tv-m simán lejátsza, ha rákötöm a disket.

(#9699) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Sziasztok!
A Z9X tulajoktól kérdezem, hogy a Profile 6-os mkv-t le tudják-e játszani DV-ben? (Keresés nem hozott ki releváns eredményt a kérdésemre.)
Köszi

(#9700) makoss válasza tomp (#9689) üzenetére


makoss
addikt

Nem látok különbséget. (HDR, HDR10, HDR10+) leszedtem párat de mind egyforma :F
Viszont amit fentebb betettem eddig attól jobbat nem nagyon láttam!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.