Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Beni2360 válasza Tunder_ke (#9249) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Tőle vette embe fórumtárs mivel 2 db-t vett anno.
Kéresd meg, de szerintem nyugodtan vedd meg.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9252) embe válasza Tunder_ke (#9249) üzenetére


embe
nagyúr

Ha már "meglettem szólítva" Beni által..
Ezt írtam az értékelésbe: "Minden a megbeszéltek szerint történt. Korrekt, precíz eladó.
Köszi!"
Ezt most is tartom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9253) Tunder_ke válasza embe (#9252) üzenetére


Tunder_ke
csendes újonc

Köszönöm embe! :)

Már a vásárlás részleteit tisztázzuk Lacival.
Ha segítségre lesz szükségem - még nem volt médialejátszóm - fordulhatok hozzád is?

(#9254) embe válasza Tunder_ke (#9253) üzenetére


embe
nagyúr

Írj be ide, aztán aki tuja a választ, segít!
Én nagyon koca felhasználó vagyok. :) De persze ha tudom a választ akkor segítek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9255) Beni2360 válasza Tunder_ke (#9253) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Persze minden kérdésre nyitottak vagyunk.
Szerintem meg csabi arra pályázott amire lecsaptál.
A box android része Magyar a többi Angol nyelven van.
Kutakodjál a videóim közt és zavarjál nyugodtam. Nyugdíjas éveimet töltöm nagyobbrészt a gép előtt.
Nekem a Z9S a 3. zidoo boxom, úgy hogy van bően tapasztalatom. Pár hete vettem Kínából ott is 50 E Ft-ba jött ki akciósan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9256) Beni2360 válasza embe (#9254) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Olvastad, hogy miképpen szívtam a napokban a külső hdd-kel?
Éppen ma írtam. Most végeztünk a vissza a jövőbe 3. résszel és simán ment HDD-ről.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9257) L.L. válasza embe (#9252) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszönöm.
Ez igazából nem az enyém, hanem egy jó barátomé, akinek segítek eladni, mert ő nincs itt regelve. Én egyenlőre nem válok meg a sajátomtól. Most vette 2 hónapja, hibátlan, ráadásul Magyar garis, de közben előrendelt egy Z1000 PRO készüléket.

Tunder_ke: Délelőtt feladom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9258) Aurig@ válasza Tunder_ke (#9249) üzenetére


Aurig@
őstag

Az a "blue-ray" legyen inkább "Blu-ray".

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9259) Tunder_ke válasza Aurig@ (#9258) üzenetére


Tunder_ke
csendes újonc

Igaz. :C

(#9260) Tunder_ke válasza Beni2360 (#9255) üzenetére


Tunder_ke
csendes újonc

Én már azóta nézegettem a lejátszót, mióta Laci meghirdette, de kellett a megerősítés, ami tőled hamar meg is érkezett.

Picit félek a beüzemelésektől, de a héten már meg kell lenniük. Mindenképpen számíthatsz a zavarásodra. :D

(#9261) sóhaj válasza Downsampling (#5918) üzenetére


sóhaj
csendes tag

Nemrég vettem egy uhd 2000 Zidoot.Hogyan todom rátelepíteni a Tidal-t ? Tudnál ,vagy tudnátok segíteni?
Tudná az MQA-t is játszani ? Hardveresen biztos jó rá,de szoftweresen is engedi a Tidal ?

(#9262) wdarty


wdarty
tag

X9S-re valaki felrakta már az új firmware-t? 2.1.40
Érdemes váltani?

(#9263) tomp


tomp
félisten

[Z9X teszt]
Zidoo has confirmed that they are working on the SDK, and developing Dolby Vision support for MKV containers regarding profiles 4,5,8&9. Good stuff!

(#9264) Beni2360 válasza tomp (#9263) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

És meg van a válasz a kérdéseinkre:
Az OpenWRT már nem támogatott, és a klasszikus Android beállítások menü eltűnt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9265) modflow válasza Beni2360 (#9264) üzenetére


modflow
veterán

Nem tudom mi az az OpenWRT, de nincs más opció helyette?
Mondjuk nekem biztos nincs rá szükségem.

(#9266) tomp válasza Beni2360 (#9264) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a lényeg, hogy kezelje a megfelelő DV profilt.
Fórumban az egyik Zidoo illetékes írta, hogy dolgoznak a DV képes mkv szabványon. De nem találtam semmi infót arról, hogy tudja e a profile 6-os SL DV-t .ts fájlban. Nekem ez lenne a legfontosabb. :)
Azt tudom, hogy jelenleg SEMMI sem tudja mkv-ból a DV-t. Így az még nem érdekel.

(#9267) robi-k válasza tomp (#9266) üzenetére


robi-k
őstag

Nincs szabvány az mkv-ba implementált DV-re. és igen kétséges, hogy a Dolby bevenné a hivatalos profillistába: Dolby Vision: Profiles and levels

(#9268) tomp válasza robi-k (#9267) üzenetére


tomp
félisten

Még nincs igen. Mármint meg lehet csinálni, hogy megmaradjon a DV adat az mkv-ban de még semmi sem ismeri fel.
Zidoo tech supporter:
We are developing Dolby vision support on OMX decode(about stream dolby vision), And the new MKV container standard(about profile4,5,8,9 dolby vision on MKVs), which you will see in the near future.

(#9269) djnice válasza tomp (#9266) üzenetére


djnice
veterán

(#9270) robi-k válasza tomp (#9268) üzenetére


robi-k
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy a Zidoo Z9x tudja-e a DV lejátszó oldali dekódolást annak érdekében, hogy azok a TV-k, amik nem rendelkeznek teljes DV dekódolási lehetőséggel (pl. Sony OLED TV-k), legyen DV?
Lényegében tudja-e a Vendor-Specific Video Data Block funkciót DM Dolby Vision paraméterekkel?

(#9271) tomp válasza djnice (#9269) üzenetére


tomp
félisten

Topikban azt írja, hogy a profile 5 nem megy. A tesztben viszont nem ezt említik. Azt írják mkv-ból nem és a DL DV nem megy. Ezek oké. Profile 5 SL eléggé alapnak tekinthető. Nekem ami fontos lenne az a SL profile 5-6.

(#9272) djnice válasza tomp (#9271) üzenetére


djnice
veterán

Megy a Profile 5 a Zidoo-val. A linket azért írtam, mert már van megoldás az mkv-ból DV-re több eszközön is a módosított ExoPlayer-rel. Ez Zidoo-val nem fog menni, mert ott saját player van, de majd a Zidoo megoldja.

(#9273) tomp válasza djnice (#9272) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor már csak a profile 6 kérdéses ami nekem fontos mivel DL DV-ből a makemkv profile 6-os SL-t készít.

(#9274) djnice válasza tomp (#9273) üzenetére


djnice
veterán

Ha van egy sample fájlod, akkor megnézem shield-en és firetv-n.

(#9275) tomp válasza djnice (#9274) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos a makemkv-nak nem tetszik a 39mp-es sample. Minimum 2perces kellene az meg nincs.
De ahogy olvasom a Shield nem eszi meg a profile 6-ot.

(#9276) John D'oh válasza tomp (#9275) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Shield-en a dolby vision tartalmat hiaba viszi ha mai napig nem javitottak ki a mar fel eve jelzettt problemat a szinekkel.

(#9277) tomp válasza John D'oh (#9276) üzenetére


tomp
félisten

Konkrétan milyen színhibák vannak?

Már a Zidoo Z9X és a Shield TV Pro között agyalok. Utóbbi tudja mkv-ból is a profile 5-6-7 SL DV-t.

(#9278) John D'oh válasza tomp (#9277) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Erre gondolok

[ Szerkesztve ]

(#9279) djnice válasza John D'oh (#9278) üzenetére


djnice
veterán

A következő build-ben javítva lesz a rossz BT.2020 flag.

[ Szerkesztve ]

(#9280) John D'oh válasza djnice (#9279) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Ami sajnos nem orvosolja a szinek hibajat dv alatt ahogy egy nvidia fejleszto irta.

The next update will remove the BT2020 flag for standard Dolby Vision (LLDV will still have this flag as it's needed by some TV's) but that doesn't seem to resolve this issue.

[ Szerkesztve ]

(#9281) djnice válasza John D'oh (#9280) üzenetére


djnice
veterán

Ő nem látja, mert amúgy alig észrevehető...

(#9282) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hát nem tudom de valaki adhatna már tippet milyen beállítással lehetne megszüntetni ezt a "beletekerést" :F
A kócos f@szomért nem indul el elejéről ez??? :W
Most a végéről indult :F :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9283) Beni2360 válasza makoss (#9282) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Most úgy őszintén a te mérged meg amit tudsz, hogy mi miért.
Ebből a hsz-ből mit hámozzunk ki.?
Kicsit pontosítsd a gondodat amikor lehiggadtál.
Ha egy filmbe belenéztél akkor már feldobja az ablakot, hogy onnan vagy az elejéről szeretnéd folytatni, ez akkor is fenn áll ha a végén előbb kikapcsolod mint ha "lejárna" film. Ekkor kell választani lehetőséget.
Na belenéztem a Settingsbe:
Playback> Bookmarks> csúszka kikapcs. Talán akkor mindent az elejéről fog kezdeni, de akkor nem fogsz tudni folytatni egy abbahagyott filmet ahol szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9284) makoss válasza Beni2360 (#9283) üzenetére


makoss
addikt

Pedig mondtam korábban, hogy beleteker a filmbe, mindegyikbe.
Csak most először a végéről indult. :F
A csúszka mindenképp kell, nekem a hibát kellene megszüntetni mert idegesítő tud lenni + értelme nincs, mert olyan részbe tekerhet bele amiért fölösleges is megnézni a filmet.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9285) Beni2360 válasza makoss (#9284) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

De azért nem követelhető, hogy a sok Hsz-ből emlékezzen az ember minden nyűgre. Még ilyennel nem találkoztam de még szerintem senki sem rajtad kívül. A kinti fórumban van ilyen panasz?
Esetleg egy gyári visszaállítást megpróbálnék. Vagy egy régebbi fw-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9286) Csabi1984


Csabi1984
addikt


Sziasztok Zidoo Z9S tulajdonosoktól szeretném kérdezni milyen véleményetek van az adott készülékről? Nagyon gondolkodok egy ilyen szerkezetbe és egy általános teszt is jókat ír de azért az emberi tapasztalat nekem többet ér.
Akárhogy is nézem USB3.0, SATA csatlakozás, Gigabit LAN azért tegyük hozzá nem egy utolsó szempont.
Egy ilyen eszközzel a 4K videó ( nem Bluray lemez ISO) mennyivel szebb mintha a TV lejátszójával nézném meg?
Egyszerűen valahogy a 4K videó a Tv-men lejátszva közel nem volt olyan szép színekkel rendelkező mint a 1980P videó de lehet helyesebb a megfogalmazás,hogy fakóbb volt még ha lehet is látni a részletgazdagságot.

(#9287) makoss válasza Beni2360 (#9285) üzenetére


makoss
addikt

Én meg a te hozzászólásodat nem értem, miért állnék vissza gyári beállításra ha ott van?
Semmin nem változtattam :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9288) Beni2360 válasza makoss (#9287) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Semmin nem változtattam - Az érdekes lenne. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9289) embe válasza makoss (#9287) üzenetére


embe
nagyúr

Minden androidos cuccon az az ajánlott, ha az eszköz abnormális jelenségeket produkál és nem tudni az okát, hogy csinálj egy fr-t, gyári visszaállítást.
De ez nem csak az androidos cuccokra igaz.

Nekem is be van kapcsolva amit Beni említett, d ez csak annyi hogy onnan folytatja ahol abbahagytad. De ilyen beleteker jelenséggel még én sem találkoztam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9290) Northlorien válasza Csabi1984 (#9286) üzenetére


Northlorien
tag

Én nagyon szeretem, valószínűleg ha kijön a z9x akkor váltani fogok dolby vision miatt, de amúgy teljesen jó média lejatszashoz. Automatikus beállítások esetén a lejátszó mindig átvált arra amire kell, és pontosan jatsza le az adott filmet, a felirat kereső funkciója, poster wall stb szintén jól működik.

(#9291) makoss válasza Beni2360 (#9288) üzenetére


makoss
addikt

Nem is.
Nem tettem rá egy programot sem, nem frissítettem egyszer sem.
Ami beállítás van az a folyamatos működéséhez van.

(#9289) embe:"De ilyen beleteker jelenséggel még én sem találkoztam" Sajnos van, csak nem tudom mitől van.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9292) Beni2360 válasza makoss (#9291) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Amint elkezded a beállításokat máris hozzá nyúltál. De el lehet cseszni a rossz beállításokkal, meg próbálkozásokkal azért szoktak ilyenkor gyári visszaállítást -alap beállítások és fw frissítés.
Melyik fw van rajta. Nekem sem az utolsó volt tehát frissíteni illik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9293) Aurig@


Aurig@
őstag

Egy újabb kérdésem lenne:
A Z9S-nek nincs beépített naptára?
Ugyanis még mindig július 29. 19:25-öt mutat. Eddig kétszer állítottam be manuálisan.
Érdekes, hogy minden más beállítás rögzül, kivéve az idő és dátum.
Óra több is van a lakásban, csak zavaró picit, ha bekapocsolom és a bal felső sarokra nézek.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9294) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Hello mindenki,
Tisztázzuk: akkor ugye a dual layeres DV mp4-eket se fogja vinni a Z9X?

Tehát minden film/sorozat, amin FEL van az bukó DV-ben - mert hogy ugyebár a Profile 6 az egy fantom?
Vagy?
Használjuk a makemkv fórumos BL_EL_RPU builder python progit mode 2-ben és utána muxoljuk a spéci tsmuxerrel .ts-be (vagy ha már a Z9X által támogatott lesz a lejátszás, v49+-os mkvtoolnixxel .mkv-ba)?

[ Szerkesztve ]

(#9295) tomp válasza sajti_pajti (#9294) üzenetére


tomp
félisten

Amiben 2db videósáv van azt nem viszi. Az 1videósávos DV-t viszi. Kérdés milyen profilokkal.
Meg kell várni az első hazai tesztet mert egyik külföldi tesztelő sem tért ki arra, hogy milyen profilokat tud...

(#9296) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Én viszont mélyebben belegondolva azt gyanítom, hogy csak azokat a profile-okat fogja kezelni, amikre licenszet kapnak. Itt egy korábbi posztban a 4,5,8,9 szerepelt, azaz a 6 nem. Innentől kezdve én ebben nem reménykednék, így viszont ugrott a DV filmek egy bizonyos részének a DV minőségű lejátszási képessége. (Ne legyen igazam.)

[ Szerkesztve ]

(#9297) Beni2360 válasza Aurig@ (#9293) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Van net kapcsolat? Mert akkor működnie kellene.
Az appok közt van egy fogaskerék beállítás ami az android részre navigál és úgy mint a telefonban ott kell kiválasztani az időzónát stb.
Engedélyezni kell esetleg a hely meghatározási lehetőséget, hogy érzékelje merre laksz EU-ban.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9298) tomp válasza sajti_pajti (#9296) üzenetére


tomp
félisten

Egy korábbi infó szerint viszont a 7-8-on kívül a többi profilt támogatja.
Na akkor máris 2 infó ami ellent mond egymásnak. Majd ha lesz fix infó akkor okosabbak leszünk. :-)

(#9299) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Sajnos nincs ellentmondás a 6 tekintetében. A hivatalos doksikban (már?) nem szerepel a profile 6.
[Dolby Vision profiles and levels] (lásd a 8. oldalt)

[ Szerkesztve ]

(#9300) blakey válasza sajti_pajti (#9296) üzenetére


blakey
titán

A Dolby Vision liszensz valószínűleg a Netflix igényeinek megfelelően lesz kialakítva, azaz ha a Netflix támogatott lesz 4K HDR-ben és DV is lesz akkor ott biztosan menni fog, nem lesz különösebb gond a DV-vel. A Dolby Vision, asztali lejátszó szinten, 100%-ban az UHD Blu-ray lejátszókon támogatott. Persze biztosat csak akkor lehet mondani ha már a kezünkben van és próbálgatjuk Van egy rakás tesztfájlom így bármire le tudom tesztelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.