Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Dale Cooper


Dale Cooper
csendes tag

Hmm, a sima Z X-ről még mindig nincs normális infó..

I never think of the future - it comes soon enough.

(#9202) tomp


tomp
félisten

Vajon a Dual Layer Dolby Vision ISO-t tudni fogja a Z9X?

(#9203) blakey válasza tomp (#9202) üzenetére


blakey
titán

99,9%, hogy nem. Azt csak "lemezképes" eszközöknek biztosítja a Dolby illetve a TV-knek, bár azoknak sem minden esetben.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9204) tomp válasza blakey (#9203) üzenetére


tomp
félisten

Szóval ha DL DV iso-t szeretnék akkor vegyek mellé lemezes lejátszót is? Csodás...
Megnézem TV-vel megy e az ISO. Realtek SoC-s a TV is.

(#9205) blakey válasza tomp (#9204) üzenetére


blakey
titán

Az ISO még + valami. Egyébként nem értem miért csodás. Mit vársz? Elvárod, hogy támogassák a warezt? mp4-ben is mehet a DL DV. Egyébként HDR10-ben megfogja jeleníteni. A TV-d szinte biztos, hogy nem tud ISO-t de kipróbálhatod különböző alkalmazásokkal amik képesek az ISO lejátszásra, hátha azzal képes lesz rá de akkor ott a DL DV amit meg nem biztos, hogy kezel. ISO-t én már nem használok kb. 5 éve, nincs értelme, ha lemezt akarok nézni akkor ahhoz van külön lejátszóm.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9206) tomp válasza blakey (#9205) üzenetére


tomp
félisten

Ahhoz képest simán elérhető githubon a Dolby DV szkript amivel tudunk DL DV mp4-et készíteni. LG-n full licence van azaz megy a DL DV mp4 is.

(#9207) blakey válasza tomp (#9206) üzenetére


blakey
titán

LG-n megy, Philipsen is megy, legalábbis a TV-ken. A lejátszón elvileg megy, de ma megint kipróbálom, mert már nem emlékszem. SL DV-ket szoktam nézni. Netflixhez meg nem kell a DL.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9208) tomp válasza blakey (#9207) üzenetére


tomp
félisten

Habár ha úgy vesszük olyan sokat nem ad a DV a HDR10-hez képest. Fényerőt meg HDR10-nél is tudja változtatni dinamikusan a TV. Majd a 12bites kijelzőknél lesz értelme a DV-nek de olyan TV még nincs.
Vicces, hogy a HDR10+ bezzeg megy mkv-ból. Alita így megy a TV saját lejátszójával.
Nem lennék meglepve ha megjelenne a Dolby Vision to HDR10+ átalakítás... :DDD

(#9209) blakey válasza tomp (#9208) üzenetére


blakey
titán

Azért többet tud a DV, megnéztem ugyanazt az anyagot DV-vel és HDR10-el is, kapcsolgattam a TV-t és azért némileg alul marad a HDR10, persze nem sokkal és ha nem hasonlítgatunk akkor senkinek nem fog hiányozni de aki tudja, hogy mit kéne nézni annak azért fel fog tűnni. LCD-n a HDR-nek sincs feltétlenül sok értelme és az sem mindegy, hogy miként kezeli a metaadatokat. Nem kell 12 bites kijelző, már most is jó a DV, OLED-en néztem és ott jobban látszik a különbség. DVTOHDR10+ nem lesz, olyan mint a HD DVD vs Blu-ray, valamelyik győzni fog, DV vs HDR10+-nál egyébként nagyon minimális a különbség, inkább úgy írom, hogy nincs is. Olyan UHD lemez már van amelyiken DV és HDR10+ is van, de ez még nem általános.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9210) tomp válasza blakey (#9209) üzenetére


tomp
félisten

Persze a nem sokat ad az inkább LCD-re érvényes. Ma még nincs azért olyan sok OLED felhasználó.
Látni látszik eltérés de keresni kell ugye. Ready Player One-t megnéztem HDR-ben és SL DV-ben. Ha keresem az eltérést akkor megtalálom de hát ugye a filmet kell nézni nem az eltérést keresni. :DDD
Szerintem hosszabb távon a HDR10+ jön ki győztesként mivel a DV licence díjas, a HDR10+ viszont free. Ugye nem véletlenül nincs Samsungon DV.
Igen az Alita pont ilyen. HDR10+ az alap képsáv és e mellett van a DV. De az 1917 is ilyen.

(#9211) blakey válasza tomp (#9210) üzenetére


blakey
titán

Nem biztos, hogy a HDR10+ nyer, Samsung fejlesztés, nem akartak liszenszet fizetni. :)
Sok szolgáltató a DV-t preferálja, tőle kap jobb ajánlatot, stb. Meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9212) tomp válasza blakey (#9211) üzenetére


tomp
félisten

Persze de azért a HDR10+ mögött ott a Panasonic és a 20th Century Studios(FOX) is mint közös fejlesztők.
Már az is vicces, hogy úgy vesz az ember TV-t, hogy azért támogassa már a legtöbb HDR szabványt... Megvettem a TV-t, nézem a HDR listáját: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision... Ez azért már vicc... :DDD :W

(#9213) edward2 válasza blakey (#9198) üzenetére


edward2
addikt

A z10pro csak androiddal jobb választás mint a Z10 dual OS-el? (torrent miatt kérdezem) Vagy a processzor annyival jobb lesz?

(#9214) Beni2360 válasza edward2 (#9213) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Most nézem, hogy kihagyták volna az OPENWRT? :F
Itt írnak valamit az opnwrt-ről. További infó
Lehet akkor esetleg telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9215) edward2 válasza Beni2360 (#9214) üzenetére


edward2
addikt

SOC miatt néztem, hogy inkább várok de a hivatalos oldalon egyáltalán nem említik az openwrt-t. Vagy androidos klienst futtatsz és jól van? Mire kell még openwrt? Egy jelentősen gyorsabb SOC lehet nagyobb előny nem?

(#9216) Beni2360 válasza edward2 (#9215) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Erre sajnos nem tudok válaszolni.
Talán majd más válaszol.
Ez az újabb SOC gondolom média terén javít a dolgokon. Én másra nem használom tehát nem igazán tudom + milyen előnyökkel jár.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9217) embe válasza edward2 (#9215) üzenetére


embe
nagyúr

Tudtommal a 7-es androidtól felfelé nem hagyja hogy külső vinyóra tölts le.
Bár igaz ezek az fw-k alapból rootoltak, így nem kizárt hogy van rá okosság.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9218) Beni2360 válasza embe (#9217) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ezek szerint a 7-től fogva jelent meg az OpenWrt pont e miatt? Mert ott lehet külső HDD-re menteni.
A régebbi zidooknál, hogy volt-e vagy nem azt nem tudom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9219) embe válasza Beni2360 (#9218) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem volt pár éve X8, és abban is volt. Igaz nem használtam semmire.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9220) tomp válasza embe (#9219) üzenetére


tomp
félisten

Igen X8-in van OpenWRT. Én hálózati meghajtóhoz használom. Azaz a boxra kötött HDD megjelenik Windows alatt is.

(#9221) embe válasza tomp (#9220) üzenetére


embe
nagyúr

Én akkor nem használtam. De most a Z9S-nél így van. Arra megy a torrent, illetve arról játszok le filmeket.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9222) blakey válasza edward2 (#9213) üzenetére


blakey
titán

Érdemes megvárni az első tapasztalatokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9223) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! A Z9S -nél megoldható valahogy a telefonnal rögzített 4k 60fps videókat a Zidoo FullHD -be játsza le? A TV sajnos nem tudja a 4k -t, csak a FullHD -t.
/ most csak lassított felvételként játsza le és hang nélkül.... /

(#9224) Beni2360 válasza Laszlo733 (#9223) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Elviekben igen ha tudja az audió kódekét.
A beállítást képkimenetnél 1080p-re kell állítani ezt nálad mindenképpen kell és a freki meg felontás váltás kell választani.
Tudnál egy részt feltölteni valahova, hogy megnézzük? MEGA stb.
Média infó is jöhet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9225) Laszlo733 válasza Beni2360 (#9224) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Köszönöm, addig állítgattam, míg végül jó lett. :C

(#9226) Beni2360 válasza Laszlo733 (#9225) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9227) edward2 válasza embe (#9217) üzenetére


edward2
addikt

Én úgy olvastam, hogy lehet csak igen hülyén jelenik meg az android rendszerben. Több mappa mélyen valami SDA1 vagy SDB1 néven.

(#9222) blakey
Ja az a legjobb. Vagy komolyabbra fordítom a szót és venni kell NAS-t meg külön média lejátszót. Mondjuk abban az esetben valószínűbb, hogy nvidia Shieldet vennék.

(#9228) embe válasza edward2 (#9227) üzenetére


embe
nagyúr

Én kerestem, de nem találtam. Szerintem nem lehet.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9229) Beni2360 válasza edward2 (#9227) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A Ziddo Z9S-nél minden bemenet 4 db usb és 2 db e-sata külön számozást kap. Na nálam egy usb 3.0 4 db-s hubba van 2 db HDD így ebből kifolyólag még a fel nem használt is jelen van. Kép.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9230) -Maujuri-

Sziasztok.
Z9S emet vezetéken keresztül csatlakoztatom a netre, bluethoot-ot és wifit nem használom. Kérdésem az lenne hogy az antennát el lehet e távolítani, éds ha igen hogyan.
Köszönöm.

(#9231) Beni2360 válasza -Maujuri- (#9230) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem lehet gyárilag leválasztani csak kiszereléssel.
Nekem be van hajtva középre nem is látszik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9232) -Maujuri- válasza Beni2360 (#9231) üzenetére

Köszönöm. :R

(#9233) blakey válasza edward2 (#9227) üzenetére


blakey
titán

A NAS mindig jó szolgálatot tesz hálózati megoszlás esetében, nem is tidom másképp elképzelni a jelenlegi felállást, tehát nálam egyáltalán nem szempont az OpenWrt, maga a lejátszóra vagyok kíváncsi. Shield jó de nem bizros, hogy jobb lesz a Z9X-nél, játékra jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9234) djnice válasza blakey (#9233) üzenetére


djnice
veterán

Ha SMB/FTP/NFS/DLNA megosztásról van szó, a Z9S is simán kivált egy NAS-t, a Z9X meg még jobb lesz ebből a szempontból, plusz OpenWrt alá még lehet egy csomó mindent telepíteni. Pl a WD My Cloud Home-ban is RTD1296 van.
Szerintem jó dolog ez a NAS+médialejátszó kombó.

[ Szerkesztve ]

(#9235) djnice válasza tomp (#9202) üzenetére


djnice
veterán

Meg is van a válasz:
Zidoo Z9X supports all Dolby Vision profiles except 7 and 8.

(#9236) Beni2360 válasza djnice (#9234) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Te olvastál valahol, hogy az Z9X tartalmaz OpenWrt-t? Én sehol nem találtam utalást rá.
Aki tud angolul rákérdezne a fórumba ha még nem tették meg?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9237) djnice válasza Beni2360 (#9236) üzenetére


djnice
veterán

Zidoo forumán olvastam, szerintem nem hagyják ki.
Hamarosan lesz róla review itt és minden kiderül: [link]

(#9238) tomp válasza djnice (#9235) üzenetére


tomp
félisten

Akkor makeMKV-val lehet készíteni DL DV-ből profile 6-os SL DV-t amit meg fog enni. Szuper! :C

(#9239) embe


embe
nagyúr

De ezzel a Dune modellel is nagy fokú hasonlóságot mutat. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9240) Beni2360 válasza djnice (#9237) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Úgy legyen, igaz én nem akadtam a nyomára a fórumban.

Más, úgy megszívattam magam a hétvégén mivel a 2 db külső HDD egy UGREN 3.0 OTG HUB-ra dugtam mindkettőt és úgy bele a ZIDOO-ba. Na ment a 2 h film Pénteken és kb a fele után fagyi és újra indult a rendszer. Ezt még 2x megcsinálta a végéig. Állítgattam, hogy ne a box konvertáljon hanem hagytam a TV-re és tegnap megint ugyan ez volt. A végén dühömbe az utolsó 15 percnél kikaptam a HUB-t és egyenként dugtam rá a 3.5" HDD-ket. Eszembe se jutott, hogy ezeknél is illene a HUB-ba tápot adni. :U De nagy valószínűséggel igen. Utána simán ment a lejátszás és még elindítottam egy másik filmet rögvest és hagytam hagy fusson. Gondoltam én melegedésre is de nem az volt. A jó pap holtig tanul igaz ilyen felállásom még sosem volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9241) makoss válasza Beni2360 (#9138) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Mivel nem találtam azóta sem beállítást a "szem" eltüntetésére, gondoltam amit már láttam filmet, törlöm.
Átmenetileg míg nem találjuk meg a "szem" törlését, ez is jó lesz.
Jó, mert a Zidoo alatt is töröl nem csak win 10-en! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#9242) blakey válasza djnice (#9234) üzenetére


blakey
titán

Ha van MAS-od, ráadásul erősebb mint a Zidoo akkor semmi szükség egy OpenWrt-s eszközre, ezért számomra 0 értékkel bír. Ismerem az OpenWrt-t, elég sok olyan routert használtam amin OpenWrt futott, most is van egy ilyen tartalékba.
A simán kivált-tól számomra messze van mivel inteles NAS-t használok és azt nem váltja ki. De egyszer írtam hogy akinek nincsenek túlságosan nagy igényei és megfelel az OpenWrt által nyújtott szolgáltatás akkor egy elég jó hálózati eszköz lehet belőle.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9243) edward2 válasza djnice (#9237) üzenetére


edward2
addikt

Mondjuk a hivatalos specben nem írják és én nem látom értelmét miért ne írnák oda. A régebbi lejátszóknál mindenhol feltüntették hogy dualOS. Itt miért nem?

Vagy hivatalosabb androidot akarnak rá szerkeszteni az meg nem fér össze dualOS-el.

(#9244) blakey válasza edward2 (#9243) üzenetére


blakey
titán

Érdemes megvárni az első tapasztalatokat, stb. Nyomdai hibák is lehetnek. De, mivel komolyabb lejátszónak ígérkezik az eddigieknél így elképzelhető, hogy az OS is komolyabb lesz ezáltal nem biztos, hogy szeretnének foglalkozni plusz még egy rendszerrel. Én sem találkoztam OpenWrt említéssel de mindenképp megvárom az első tapasztalatokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9245) tomp válasza djnice (#9235) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy hol írják ezt az infót?
Csak érdeklődöm! :)

(#9246) Tunder_ke


Tunder_ke
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Új vagyok a médialejátszó témában, most tervezem a vásárlást, ebben kérném a segítségeteket.

Eddig a filmeket a laptopomhoz csatlakoztatott külső merevlemezekről néztem Serviio média szerverrel. A filmek formátuma legfőképpen mkv, full HD, illetve 4K felbontásúak.

A TV jelenleg Samsung 50MU6102 Smart LED Televízió, 4K Ultra HD készülék.
A médialejátszót Denon AVR-X2500H 7.2 HD házimozi erősítővel és Jamo S 809 + 801 + 81CEN 5.0 hangfalszettel szeretném majd használni. Ezek már megvannak, beüzemelve azonban még nincsenek. A közeljövőben tervezem majd SUB vásárlását is.
Meg tervben van még egy blue-ray lejátszó beszerzése is.

Jó lehetne számomra a Zidoo Z9S lejátszó?
Most van egy eladó a HardverAprón - szerintem jó áron - és nagyon birizgálja a fantáziámat. :K

A segítséget előre is köszönöm!

(#9247) Beni2360 válasza Tunder_ke (#9246) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szerintem majd 2 év garival 50 e Ft-t igen jó vételek számít.
blue-ray lejátszót meg felesleges mivel ez a box lejátssza a BD ISO fájlokat és és ha egy BD olvasót rádugsz az USB portjára egy ilyennel amit 12V meg lehet támogatni máris mehet a lemez lejátszás is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9248) Beni2360 válasza Tunder_ke (#9246) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

És ne nagyon vacakolj mert hamar elkapkodják nagyon ritkán van fent zidoo box.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9249) Tunder_ke válasza Beni2360 (#9247) üzenetére


Tunder_ke
csendes újonc

Köszönöm a választ! :)

Elkezdtem a blue-ray lemezek gyűjtögetését, ezért gondoltam lejátszó vásárlásra.

Olvastam itt több hozzászólásodat és tanácsodat, valamint belenéztem a youtube csatornádba is.

Az eladót esetleg ismered-e? Látom, hogy jók a visszajelzései, remélem nem lesz gond a vásárlással kapcsolatban.

(#9250) Tunder_ke válasza Beni2360 (#9248) üzenetére


Tunder_ke
csendes újonc

Írtam neki. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.