Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) embe válasza Beni2360 (#10046) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Na ezt kipróbálom én is. Nem ismertem, nem ezt használtam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#10052) djnice


djnice
veterán

Na ez a jó support, Zidoo-ék vettek egy LG OLED-et, hogy kiderítsék mi lehet a gond a DV-vel: [link] :)

(#10053) kokokka válasza djnice (#10052) üzenetére


kokokka
őstag

Talán telik rá nekik :) Tudom, nem ez a lényeg....

(#10054) tomp válasza djnice (#10052) üzenetére


tomp
félisten

TCL TV-vel nincs gond. Max a DV kezelése bolondul meg a TV-nek(Zidoo után a TV saját lejátszójával fekete képet kapok) de mintha megtaláltam volna rá a megfelelő megoldást.

(#10055) szepi0808


szepi0808
senior tag

Valakinek használ még itt Z1000pro-t?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#10056) kenuba01


kenuba01
tag

Ma megérkezett a Z9x, az első benyomások nagyon jók. Érezhetően jobb képminőség. Lg oleden tesztelve. Valahogy sokkal részletgazdagabb a fekete. Bár lehet van benne egy kis pszichés hatás is :). Valahol olvastam, hogy az oled érzékenyebb bizonyos színekre, beégés szempontjából. Megtudná valaki mondani, hogy a felirat színét milyenre érdemes állítani. talán úgy rémlik a pirosat nem szeretik az oled kijelzők, de nem emlékszem rá. Mivel minden filmet felirattal nézünk ezért az alsó sáv ebből a szempontból jobban igénybe van véve.

(#10057) kokokka válasza kenuba01 (#10056) üzenetére


kokokka
őstag

Részletgazdagabb fekete? Ezt csak én nem értem?

(#10058) Beni2360 válasza kokokka (#10057) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Elképzelhető. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10059) Beni2360 válasza kenuba01 (#10056) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Üdv a csapatban!
Mi is csak felirattal (Fi) nézünk mindent LG C8 és nem nagyon foglalkozok a Fi színével csak akkor ha HDR-s mert akkor szürkére állítom. Egyébként van egy kékes beütési fehér szín azt szeretjük. A táv középső navigációs alsó-felső gombjára meg a Fi állítása van beállítva és lehet föl, le csúsztatni.
Tizen évvel ezelőtt a DVD-knél csináltam sárga FI-kat, most is használom ha annyira fehér az alsó sáv és nincs fekete sáv amibe le szoktam húzni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10060) kenuba01 válasza kokokka (#10057) üzenetére


kenuba01
tag

A sötét tartalmakra értettem. Nem egy összefüggő fekete paca hanem jobban kivehető több részlet. Mivel lehúztam a Z9s ről mindent, átdugtam a Z9x re és ugyanazon képernyőbeállításokkal néztem a HDMI1 porton én így éreztem.

(#10061) kenuba01 válasza Beni2360 (#10059) üzenetére


kenuba01
tag

Nekem is a kékesszürke van beállítva :) , Talán még a sárga és a szürke jó, a többi "vállalhatatlan" :). HDR,DV nekem nagyon nem jön be. Próbálom keresni a neten a 4K SDR tartalmakat de sajnos nagyon ritka.

(#10062) djnice válasza kenuba01 (#10056) üzenetére


djnice
veterán

Pont ugyanaz a képminősége mint a Z9S-nek, kivéve ha LLDV módban használod. Ha mégis látsz különbséget, akkor azt csak eltérő beállítás okozhatja. Ezek az ajánlott beállítások (kivéve a 3*-os részt): [link]

(#10063) kenuba01


kenuba01
tag

Nem találom a Z9x hez a honlapukon a Firmware opciót, vagy én vagyok béna . Most a 6.0.27 van gyárilag fent és szerinte ez a legfrissebb.

(#10064) Gaben360 válasza kenuba01 (#10061) üzenetére


Gaben360
senior tag

Sárgát, pirosat neonzöldet hanyagold az oleden,ha nem akarod beégetni pár száz óra alatt.A fehér, szürke mehet.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#10065) aerosmith válasza djnice (#10062) üzenetére


aerosmith
őstag

ez z9sre is való?

(#10066) Archttila válasza kenuba01 (#10061) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

HDR,DV nekem nagyon nem jön be

Csak kíváncsiságból: milyen TV-én nézed?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10067) kenuba01 válasza Archttila (#10066) üzenetére


kenuba01
tag

Lg Oled 65E7V, nem a beállításokkal van baj hanem a szemem nem bírja a túl kontrasztos fényes,sötét váltakozó képeket. Olyan 3,5 méterről nézzük a 165 cm-t. Pl plazmákat nem tudtam nézni mert 30 perc után bevérzett a szemem. Ez az én egyéni problémám persze...
Alapban 32 oled fény és 44 fényerőre van állítva, meg minden szar javító kikapcsolva, ezek a teljesen jók nekem.

[ Szerkesztve ]

(#10068) kokokka válasza kenuba01 (#10067) üzenetére


kokokka
őstag

Az kicsit messze van egy ilyen TV- nél 4K tartalomhoz.

(#10069) Beni2360 válasza kenuba01 (#10063) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mivel még jóformán ki sem adták és nincs hozzá fix fw csak a beta-t tudod letölteni nekünk is az van fent.
Van sima és B változat avval települ a Play áruház.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10070) BoRRoNeo


BoRRoNeo
csendes tag

Megjött a Z9X. Elsőre sok bajom van vele, nagyon béta az egész. Maga az Android és a futó appok (pl. Home Theater) simán 1080p-ben futnak, de még az is lehet, hogy 720p. Tiszta homály az egész, egy éles betű nincs. Ugyanez persze a filmek srt feliratai. A 4K-s filmek szép élesek, ott megvan a felbontás. Volt, hogy a Home Theater teljesen kifagyott, mikor indított volna a háttérben egy trailert. Csak a kikapcs-bekapcs hozta vissza az életbe. A feliratok nagyon hektikusak. Van BD50 m2ts-em, ahol a felirat (külső srt) késik 2-300 ms-ot és ráadásul néha a felirat sor eltűnik egy-egy pillanatra. Próbáltam feltenni a ZDMC-t, fel is települt, majd az első indításnál engedélyt kér a mappákhoz való hozzáféréshez amit megadok majd kilép és soha többet nem indult el.

(#10071) Beni2360 válasza BoRRoNeo (#10070) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na üdv a csapatban. biztos beállítási hibák vannak nálad.
ZDMC: Megjegyzések: Ez a ZDMC 18.4, alapja a kodi 18.3, az APK csak X8, X9S, X10.Z9S, Z10, Z1000, X20, X20 PRO, UHD2000
frissítési idő: 2019-10-25 09:10:21 -- Vagyis az Z9X-t és az X szériát már nem támogatja.
---------------------
nagyon béta az egész. Maga az Android _ Ez egy média lejátszó android alapokon és nem egy tablet vagy hasonló.
-------------------
djnice fórumtárs éppen most linkelte a beállításokat: Ezek az ajánlott beállítások (kivéve a 3*-os részt): [link]
És van e zidoo oldalán egy support oldal ami sokat segít a beállításokban is.
------------------
Éppen a héten csináltam egy VIDEÓT a HT-ről és az alap beállításokról. Ha a TV 4K akkor arra álítsd be az alappot és akkor mindent 4K fogod látni és a videókat ő fogja fel konvertálni 4K-ra.
-----------------
Feliratok: A külső felirat igen csúszhat ha pont nem ehhez a videóhoz lett időzítve. Lehet állítani a különbséget. Lehet állítani a felirat magasságát hogy hol helyezkedjen el. Ha nem látni a 2. sort akkor feljebb kel az egészet vinni. Van a Q beállításokban erre opció, nekem a navi gyűrű alsó felső nyomógombja van rá beállítva. Ha pl egy BD filmnél lejjebb viszed a sort nem áll vissza alapra magától.
Egyelőre ennyit ügyeskedjél össze fog az jönni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10072) BoRRoNeo válasza Beni2360 (#10071) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

"Vagyis az Z9X-t és az X szériát már nem támogatja."

Pfff. Jó, hogy ezért vettem. :)

Az elején tisztázzuk, hogy 25 éve foglalkozom házimozival, tehát nagyjából van fogalmam, hogy mit jelent az YUV444 és hogy mennyire semmilyen hatása nincsen a képfelbontásra. Magának a rendszernek alacsonyabb a felbontása, mint 4K. Ha az Android főmenüben megnézed a lakat ikont az App Locknál, akkor nem natív, nem éles. De ez igaz minden egyéb ikonra és minden szövegre is. A Dune Solonak élesebb képe van 1080p-ben. Még egyszer, nem a videókkal van a baj, azok 4K-ban mennek, a komplett Android menürendszer, illetve azon belül az összes alkalmazás nem 2160p-ben megy, hiába van arra állítva. Abban bíztam, hogy van valahol egy plusz menü, ahol a videófelbontáson kívül lehet állítani a menürendszer felbontását (lásd Kodi).

Nyilván a felirat nem azért csúszik mert nem jó. Van itthon még vagy 3 féle médialejátszóm, a felirat tökéletes, ezen a lejátszón csúszik. Az mkv-k esetében nem, m2ts esetében igen.

Nem azt mondtam, hogy nem látni a két soros feliratot, hanem azt, hogy a fenti m2ts-nél előfordult, hogy a felirat villant egyet. Tehát mondjuk időzítve volt, hogy 2 mp-ig látszódjon, és azalatt a 2 mp alatt villant egyet a felirat (eltűnt egy pillanatra).

A Zidoo-nál a béta firmwareket mennyire szabad feltenni?

(#10073) djnice válasza Beni2360 (#10071) üzenetére


djnice
veterán

Van már 18.8-as ZDMC is, az jó a Z9X-hez, itt van a linkek között: [link]
Persze ez BoRRoNeo problémáján nem fog segíteni, hiszen ugyanúgy a belső player fog elindulni lejátszáskor (ha kikapcsolod hogy ne az, akkor meg használhatatlan lejátszásra).

[ Szerkesztve ]

(#10074) BoRRoNeo válasza djnice (#10073) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom. Közben egyébként kutakodtam és valóban az a probléma, hogy a Zidoo FullHD-ban renderelii a GUI-t (a Geekbench ki is írja) ezért 4K-s tévén baromi homályos lesz minden. De persze lehetne mondani, hogy kit érdekel, hiszen a filmet nézzük, de mégiscsak csúnya így, plusz a filmek feliratát is FullHD-ben rendereli és az már zavaró.
Közben belefutottam még egy dologba, a Lucy 4K remuxot elindítva megjelent egy vékony vízszintes csík a képen, ami csak akkor múlt el ha hangsávot váltottam. Apróság, de ez is jelzi, hogy ez még nagyon béta.

(#10075) Beni2360 válasza djnice (#10073) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az igazság az, hogy már régen nem foglalkozok a ZDMC-vel amióta rendben van a H.T.-r médiatára. Meg ugye volt arról szó, hogy ha felrakják akkor bezavarhat a lejátszásba.
****************************
BoRRoNeo : A Zidoo-nál a béta firmwareket mennyire szabad feltenni? - Nálam a legújabb beta van fent a B változat.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10076) TIT


TIT
veterán

Mostanában nekem is csinálja az x8,hogy a felirat 1 pillanatra előjön aztán eltünik,a végén meg a plusz karakterek elég gáz.

(#10077) Szondag4


Szondag4
csendes újonc

Sziasztok,
megvan a zidoo, egyenlőre tv-re kötöttem rá, kiváncsi voltam a dolby visionre. 2 dolgot vettem észre:
Auto-ra állítva:
DL-s filmnél HDR10-ben indítja el (nem tudom hogy lehetne váltani)
SL-s filmnél DV-ben indítja el, viszont szaggat

Ha jól tudom DL-es filmeket nem kezel, de az SL-nél a szaggatást lehet valahogy orvosolni? Azt beállítottam hogy a frame rate-t automatikusan a forráshoz igazítsa.

Köszi!

(#10078) kenuba01


kenuba01
tag

A felirat "eltűnést egy pillanatra" nekem is csinálja. A Z9s is csinálta, az elődje a sidewinder 3 is csinálta, különösebb hátrányt nem érzek és csak néha jön elő. A rengeteg médialejátszók közül ami megfordult nálam a Zidoo a nyerő messzemenően. Tegnap érkezett meg és kb 15 perc alatt minden beállítással végeztem, felirat méret szín elhelyezkedés, hang,kép, médiaszerver megosztás, elérés beállítások. Pöpec az egész. És még mindig azon a véleményen vagyok, hogy jobb a képminősége a Z9s-nél. Ebben az árkategóriában nincs jobb nála. :D

[ Szerkesztve ]

(#10079) Beni2360 válasza Szondag4 (#10077) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Kicsit használd a keresőt és megtalálod, hogy nem minden DV támogat. Van amit csak HDR10-ben tól ki. Van amit le sem játszik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10080) TIT válasza kenuba01 (#10078) üzenetére


TIT
veterán

Azért elég zavaró mert 1 pillanat alatt 1 betűt ha elolvasok.

(#10081) kenuba01 válasza TIT (#10080) üzenetére


kenuba01
tag

Nekem olyan nincs, hogy csak 1 pillanatra villantja fel csak kirakja normal hosszon ,eltunik majd ujra beadja 1 nagyon rovid idore. Ha csak felvillan kicsit akkor lehet a feliratban van overlappig, azaz az kovetkezo felirat idozitese atfed az elozobe...napi szinten idozitek filmekhez feliratokat.... A subtitletools.exe programmal konnyeden ellenorizheto es kikuszobolheto ha ez a problema.

(#10082) TIT válasza kenuba01 (#10081) üzenetére


TIT
veterán

Na azt csinálja nekem is.

(#10083) BoRRoNeo válasza kenuba01 (#10081) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Nekem most olyat is csinált, hogy egy nem odavaló (fél perccel korábbi) feliratot villantott fel egy pillanatra.
Vannak tesztfilmjeim, melyek tizedmásodpercre pontosan ismerek és az egyértelműnek látszik, hogy az m2ts-eket (BD50) külső srt-vel nem szereti. Itt nekem csúszik is a felirat, el is tűnik egy pillanatra néha, fel is villan néha egy nem odavaló és úgy alapvetően nem pontosan akkor jelenik meg amikor kellene és nem is akkor tűnik el. Lehet, hogy alapesetben nem tűnne fel, de mint írtam ezeket a jeleneteket kockapontosan ismerem.
Én minden filmet felirattal nézek, nagyon háklis vagyok ha nem szép és pontos.

[ Szerkesztve ]

(#10084) TIT válasza BoRRoNeo (#10083) üzenetére


TIT
veterán

Akkor azért csinálta nekem is,mert bd volt külső felirattal,előtte nem volt ilyen gond.

(#10085) Beni2360


Beni2360
Topikgazda

Na de kedves fórum tagok egy BD lemezen van saját felirat képfájlban, ha van és azt lehet rippelni és átkonvertálni srt-vé. Amit letöltötök srt-t az egy BD rip videóhoz van időzítve.
Én természetesnek veszem ha nem stimmel a beszéddel vagyis csúszás lehet benne. nem is keresek BD videóhoz srt pont ezért.
És szerintem kenuba01 fórumtárs ezt jobban tudja mint mi mivel ezzel foglalkozik napi szinten.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10086) BoRRoNeo válasza Beni2360 (#10085) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Erről órákat tudnék mesélni, de nagyon röviden. A BD felirat nem szabályozható mivel a pgs képként mentett felirat. Nem változtatható a betütípusa, stb. Én egyféle feliratot szeretek, pontosan beállítva, nem akarok másmilyet nézni (ráadásul ahány BD annyiféle lehet). A BD felirat gyárilag fordított, sok olyan home fordítót ismerek, akiknek a munkáját jobban szeretem. Az időzítés általánosan tökéletes, mivel maga az időzítés a BD lemez pgs feliratából van kinyerve, kockapontos. Most a Pista-Jancsi féle össze-vissza időzített feliratokról ne beszéljünk, olyat csak mazochisták használnak.
Olyanokba nem megyek bele, hogy gyakran a külföldi BD jobb minőségű, mint az itthon megjelent, azokon eleve nincs magyar felirat.
Harmadszor is leírom, hogy a tesztelt felirat tökéletes minden más lejátszón plusz HTPC-n is.

[ Szerkesztve ]

(#10087) Beni2360 válasza BoRRoNeo (#10086) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem akarlak meggyőzni semmivel de pont akkor az egyik általam már majdnem 4 éve hiányolt feliratok hibáiba botlottál bele.
Mint írtam hiába állítottam be egy kedvező színt magamnak a következő videónál ismételten az alap színnel fog megjelenni. Mérete poziciót megtartja de a beállított pl világos kék szint csak akkor fogja betölteni ha előhívod lejátszás közben a felirat settings menüt. Hiányolom 2016 Dec óta a félkövér és kontúr választási lehetőséget. Az utóbbit már betették egy választáshoz de ezek mind az mkv beépített felirataira írtam. A letöltött már jól kezelhető. Ott már sok minden van. Nem irigyellek.
Hivatalos oldalról töltök le feliratokat ami a zidooban is be van állítva.
Majd alkalom adtán kipróbálok egy BD filmet letöltött felirattal.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10088) BoRRoNeo válasza Beni2360 (#10087) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Én a moziszobámban HTPC-t használok többek között azért, mert a végtelenségig személyre szabhatom vele a feliratokat. Ez a Z9X a nappaliba lenne a tévéhez, nyilván más elvárásaim vannak vele szemben. Sok lejátszót kipróbáltam, egyik rosszabb, mint a másik. Ennek is van baja, de valamire muszáj cserélni az ezeréves Dune Solo-t.

(#10089) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Spotify-t lehet valahogy varázsolni zidoo-ra?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#10090) tomp válasza Beni2360 (#10079) üzenetére


tomp
félisten

Ez a gond már a múlté. Minden gyári DL filmet meg lehet csinálni lejátszható DL mp4-be. :)

(#10091) blakey válasza tomp (#10090) üzenetére


blakey
titán

Akkor lenne a múlté ha nem kéne ilyeneket csinálni. Nem azért veszünk egy lejátszót, hogy majd konvertálgassunk, mert ezt vagy azt nem képes lejátszani, szvsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10092) tomp válasza blakey (#10091) üzenetére


tomp
félisten

Emiatt tessék a Dolby-nál reklamálni, hogy töröljék el ezeket a hülye profilokat meg a dual track marhaságot.
Miért nem olyan mint a HDR10+? Azért mert hát dolbi...

(#10093) blakey válasza tomp (#10092) üzenetére


blakey
titán

Nekem nincs gondom, az összes DV profilt le tudom játszatni, nem konvertálgatok. :)
A HDR10+ utólag jött ki a Samsung válaszaként, valamiért mégsem az utóbbi terjed jobban. Én sem örülök, hogy ennyi hülye HDR formátum meg profil van, jó lenne ha végleges lenne egy (esetleg kettő) megoldás, utána minden eszközön működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10094) tomp válasza blakey (#10093) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy a script gyorsan lefut és a képminőség sem gyengül szóval sokaknak jelent megoldást a Single Track Dual Layer Profile 7.
Persze, hogy nem a HDR10+ terjed jobban. Dolby különféle "szerződéseket" kötött a stúdiókkal...
Kevés olyan film van amelyen az alapsáv HDR10+ és mellette Dolby Vision van.
pl Alita, Back to the Future trilógia....stb
Pedig a HDR10+ free licence...

(#10095) Beni2360 válasza tomp (#9618) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát én is megnéztem ezt a ZIDOO elérést és elsőr wifin nem ment ahogyan írod: De kizárólag csak UTP-n! Wifin nem! És akkor mivel készült egy vendég fiók a win 10 megosztás végett, beírtam az adatokat és máris megjelent wifin a ZIDOO megosztás.
**************************
Más: A HDR10-hez most akkor a zidoo csak HDR-t ír ki ezek szerint mindegy, hogy HDR vagy HDR10 tölt le az ember?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10096) tomp válasza Beni2360 (#10095) üzenetére


tomp
félisten

Úgy érted Wifin is megy a Zidoo Samba?
Akkor csak az IP-t kell kicserélnem a wifin kapottra és megjelenik windows alatt a boxra kötött HDD-k?

(#10097) Beni2360 válasza tomp (#10096) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem. én kábelen csináltam egy hálózati UTP csatlakozást és azt tudtam böngészni. Kihúztam a kábelt és klikk a megosztásra erre felugrott egy ablak a zidoo ip címével és kérte a felh. név és jelszó párost oda beírtam és viola. Még nincs HDD rákötve az x96-ban van de a Share mappa amiben a Storage is van bejön.
A ZIDOO lan kábelen van. vagy te a "kizárólag csak UTP-n! Wifin nem" a boxra értetted? Én laptopra.
Hát a boxon más ip cím van mindkettőnél és egyszerre nálam nem kapcsolódik.
Box wifin is ment a kapcsolat a vendég jelszó párossal

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10098) blakey válasza Beni2360 (#10095) üzenetére


blakey
titán

A HDR10-hez most akkor a zidoo csak HDR-t ír ki ezek szerint mindegy, hogy HDR vagy HDR10 tölt le az ember? - a HDR10 sima HDR-ként jelenik meg a legtöbb készüléken, a TV-m is csak azt írja ki, a többinél rendesen kiírja. A HDR az valójában a HDR10, téves vagy sem, ez van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10099) tomp válasza Beni2360 (#10097) üzenetére


tomp
félisten

Zidoo-ra rá van kötve 1 HDD. Ezt csak UTP-ről érem el Windowson mint hálózati meghajtó. Ha kihúzom a kábelt és wifire kapcsolom a boxot akkor a Quick Settingsben mutatja is, hogy Samba ip: nem elérhető. Azaz jelenleg a Z9X wifin nem megy mint hálózati meghajtó.
Remélem ezt pótolni fogják a későbbi fw-ben mert csak emiatt van UTP-re dugva a box.

(#10100) Beni2360 válasza blakey (#10098) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Bocs javítanám a kérdést kicsit kapkodtam.
A video HDR10+ és az infónál csak HDR10 ír ki.
Most bent van a Vissza jövőben két változatban HDR10 és HDR10+-ban (LG TV-hez) érdemes a +-s változatot kikérni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.