Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

Medialejátszó cserén töröm a fejem, és egy Zidoo lenne a kiszemelt, viszont egy kicsit elakadtam.
A konkrét "préda" egy Zidoo z10 pro lenne.

A kérdés(ek) amik felmerültek bennem, hogy:
- lehet-e a zidookra pl Spotify klienst telepíteni? (mint pl a konkurens himediakra)
- van-e esetleg music streaming tapasztalata valakinek?

Olvastam, hogy a legnagyobb Zidoo hangja kifejezetten audiofilnek mondható stereo zenehallgatás esetén is. Az nekem sajnos nem fér bele a keretbe, viszont a z10 pro igen, és az már rendelkezik külön stereo rendszerek számára audio kimenettel.
Én pont ezt a képességét használnám a legtöbbet (és emiatt cserélném a himediamat).
A Spoti viszont nekem sarkalatos pont lenne.

Előre is köszönöm

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10202) Beni2360 válasza Shokkolo (#10201) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha megy az angol akkor a kinti topikban a kereső ezt adta ki.
Nem valami sokat írnak. Itt talán több adat van.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10203) Shokkolo válasza Beni2360 (#10202) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm, szúrópróbaszerűen bele olvastam 1-1 topicba, mélyebben majd este lesz rá időm, viszont jól értettem, hogy a Zidoo szoftvere is android alapú?
("download spotify premium apk...")
Az fél siker lenne, általában működik a droidos boxokon.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10204) Beni2360 válasza Shokkolo (#10203) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igen az Androi 9-s Z10 pro

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10205) powerup2


powerup2
addikt

Nos erre gondoltam a fentiekben ahogy a képen is van hogy blu Ray meg 4k de nem derül ki hogy most bolby vagy dts ezt hogyan lehet beállítani hogy azt is lássam?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10206) Chris Kiki válasza powerup2 (#10205) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szerintem ez csak egy bortó meg némi általános információ a filmről, amelyeket a Zidoo leránt valahonnan és nem feltétlenül releváns. Ha virágbolti tartalmakat nézel, akkor az .nfo, de a leírás mindenképpen tartalmazza a valós információkat.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#10207) powerup2 válasza Chris Kiki (#10206) üzenetére


powerup2
addikt

De ezt szeretném szerkeszteni hogy valós adat legyen ott.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10208) Beni2360 válasza powerup2 (#10205) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ahogyan Chris Kiki is írja: Szerintem ez csak egy bortó meg némi általános információ a filmről, amelyeket a Zidoo leránt valahonnan - hát nem valahonnan hanem a hivatalos oldalról ( TVDB) ahonnan általában lekérik az adatokat. The NUN Ez meg is található a beállításokban.
Na a tapasztalat az, hogy miután elindítottad a filmet és egy darabig megy akkor érzékeli az adatokat és a következő lekérésnél már bővebb infó lesz a képen. De minden adatt akkor sem lesz kint. Pl 5 hang 3 Fi-rat. stb

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10209) Beni2360 válasza Beni2360 (#10208) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Pl egy 4K videó a 2017, ennyi tud szerintem lekérni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10210) powerup2 válasza Beni2360 (#10209) üzenetére


powerup2
addikt

Megnézem most ha belenézek egy filmbe bőviti e a listát :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10211) Chris Kiki válasza Beni2360 (#10209) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Egy évszázadot tévedtél ;]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#10212) Szikrabohóc válasza powerup2 (#10199) üzenetére


Szikrabohóc
csendes újonc

Itt találsz segítséget. [link] Én is az alapján szerkesztem a filmcímeket.

(#10213) blakey válasza powerup2 (#10207) üzenetére


blakey
titán

Ezt nem itt kell szerkeszteni, az adott fájl tartalmazza, tehát magában a fájlban kell rendesen kitölteni az adatokat és akkor a Zidoo meg a többi lejátszó is megfelelően fogja beolvasni és minden ikon a helyén lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10214) Beni2360 válasza Chris Kiki (#10211) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Van ez így, de a lényeg azért meg van. ;]
************************
Szikrabohóc - Azért jól tapasztaltam ki, hogy indítás után kiolvassa a videóból az adatokat. Ott is ezt írják.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10215) powerup2 válasza Szikrabohóc (#10212) üzenetére


powerup2
addikt

Köszi az infót bár nason tároló a filmeket ha atirom a nevét már a seed meg is fog szakadni :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10216) Beni2360 válasza powerup2 (#10215) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem a NAS-n kell átírni hanem van egy videóm ahol látszik mit kel csinálni ha nem tudja beszkennelni a videót. Ott átírhatod csak virtuálisan fogja csinálni.
De mint írtam indítás után más lesz az infó.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10217) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

Sziasztok,

Segítsetek, hogy X9S-nél, hogy lehet kikapcsolni az interpolációt/szappanopera effektet? Próbáltam a lock resolution-t 24 hz-re állítani, próbáltam az automatic frame rate-et ... de nem jöttem még rá.

köszi

(#10218) djnice válasza azelsomillio (#10217) üzenetére


djnice
veterán

Ilyent a lejátszó nem tud, a TV-n kell kikapcsolnod.

(#10219) BoRRoNeo


BoRRoNeo
csendes tag

Azt tapasztalta valaki, hogy az mkv-kba integrált magyar feliratok néha nem ékezethelyesek? A szokásos mindenféle karakterek vannak helyettük. Az egy dolog, hogy ugyanezek az mkv-k más lejátszókkal tökéletesek, de a Z9X-en hiába állítom a karakterkódolást Auto-ról bárhova soha nem lesz jó. Mennyire gyakori ez? Én nyúltam bele pár ilyen filmbe? Ezek a magról letöltött viszonylag ismert emberek munkái (pl. HRT).

(#10220) kenuba01 válasza BoRRoNeo (#10219) üzenetére


kenuba01
tag

A közép-európai kódolás a helyes megjelenítés szempontjából az ANSI szabvány szerint kell legyen, te valószínű, hogy UTF-8 kódolású feliratot találtál. Bár ritkán de előfordul némely rls csapatnál. Én ezt úgy szoktam kiküszöbölni, hogy minden filmből kiszedem a magyar feliratot MKVextractGui val, leellenőrzöm hogy milyen kódolással rendelkezik majd átalakítom ANSI-ra ha nem az. Majd leellenőrzöm a feliratot is Subtiletool programmal. Tudom macerásabb, bár nagyjából 3..4 percet vesz igénybe minden filmnél. De inkább mindig megcsinálom, mert nagyobb halálom nincs mikor nem stimmel valami a feliratokkal rossz karakterek átfedés stb.... Én mindig külső, a filmnévvel megegyező felirattal nézem a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#10221) blakey válasza kenuba01 (#10220) üzenetére


blakey
titán

Azért a legtöbb lejátszó AUTO állapotban jól felismeri a feliratok kódolását, szóval UTF-8-nak nem kell rossznak lennie ahogy a többinek sem. Nagyon sok lejátszón teszteltem. Hasonló gondom az Emby-vel van, ott at UTF-8-at ismeri magyar karakterekkel, pontosabban helyesen jeleníti meg az őű betűket, egéb kódolásnál kalapos lesz. Értem, hogy van rá megoldás, de ezt eljátszani minden alkalommal az elég nagy szívás, egy darabig én is eljátszadoztam aztán inkább passzoltam az Emby-t, maradt a Plex mint központi szerver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10222) TIT válasza BoRRoNeo (#10219) üzenetére


TIT
veterán

Nekem az ékezetekkel nincs gond,csak azzal,hogy a sor végére berak mindenféle hülye karaktert,pc-n bezzeg jó.

(#10223) Beni2360 válasza TIT (#10222) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát a régi X boxokon nálam is voltak a + karakterek.
De most a Z9X-nél nem tapasztaltam ezt a hibát.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10224) TIT válasza Beni2360 (#10223) üzenetére


TIT
veterán

X8,akkor az újakon nincs esetleg?
Mondjuk ezt javítani lehetne mert szoftveres hiba.

(#10225) Beni2360 válasza TIT (#10224) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Lehetne, de én nem tudom. :U
Ők meg nem törődnek vele pedig eléggé régi hiba.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10226) renatto


renatto
őstag

Heló!

Új lejátszó vásárlásán gondolkozok és két kiszemelt között vacilálok: Zidoo Z9X illetve a Dune HD Realbox 4k.

Ha jól tudom a Zidoo tud DolbyVision-t, míg a Dune nem. Van valami "köztudott" előny/hátrány a Zidoo esetében? Ha valakinek van hasonlítási alapja a Dune-vel, azt is szívesen fogadom. Házimozihoz lenne, OLED/Projektor. Netflix előny lenne. Más javaslatot is meghallgatok. Előre is köszi!

ui: jól látom, hogy a Zidoo-ban a Realtek 1619 SOC van, míg a Dune-ben az eggyel gyengébb 1395?! :F

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#10227) t_vilmos


t_vilmos
tag

Sziasztok !
Adott egy Zidoo Z9S tipus media lejátszó. Egy 2019es írásból tudom hogy az hbo go megy rajta, viszont hogy a netflix nem.
Nem alakult ki erre azóta megoldás? A Zidoo Z9X nél működik a netflix, ez gondolom az új modell ami talán még nem is kapható.
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#10228) Beni2360 válasza t_vilmos (#10227) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Azért nem mondanám, hogy nem kapható.
Van itt már jó pár db, mint nekem is.
Sajnos liszensz hiánya miatt nem fog a te készülékeden menni hivatalosan a Netflix. A hbo go meg szintén nem opció ott meg főleg sokat változtatnak folyamatosan, ahol most megy holnap után már nem megy.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10229) t_vilmos válasza Beni2360 (#10228) üzenetére


t_vilmos
tag

Köszönöm a gyors reakciót.

Tavaly az enyémet a geekbuying oldalán rendeltem. Érdekes hogy ott nincs a választékban a Z9X. Szóval mit ajánlasz? Hbo go vagy netflixhez beszerezni a Z9X-et? A média lejátszóm a mozihelyiségemben van. Ott csak kivetítőm van. A benti tv készülékre tervezem az egyiket, mozihelyiségbe a másikat (netflux,hbo go). A tv-ben ott van netflix applikáció és az hbo go is gondolom menne probléma nélkül. Hogy tudom megoldani? :)

(#10230) djnice válasza t_vilmos (#10229) üzenetére


djnice
veterán

Zidoo-val sehogy, a Z9X-en is egy hackelt Android TV Netflix app fut, ki tudja még meddig. Normális HBO GO-hoz is Android TV oprendszer kell kell.

[ Szerkesztve ]

(#10231) t_vilmos válasza djnice (#10230) üzenetére


t_vilmos
tag

Köszönöm a választ 😊 Majd valamit kitalálok 🙄

(#10232) TIT


TIT
veterán

X8-al ha megy a kamera mondjuk víz felett vagy balra gyorsabban mozog akkor zajos a kép,gondolom ez nem normális.

(#10233) BoRRoNeo válasza renatto (#10226) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Nálam volt mindkettő. Nehéz megítélni. A képminőség szvsz azonosan jó. A hangot tévén hallgattam, nem releváns, de nem hallottam különbséget. A feliratoknál egyik sem tökéletes, a Dune a kétsoros feliratoknál vacakolt néha (nem egyszerre jelent meg a két sor és nem egyszerre tűnt el), a Zidoo pedig bizonyos formátumoknál (m2ts) nem teljesen stabil, ha feliratról van szó. A Dunén tökéletesek voltak azok az ékezetes feliratok, melyek a Zidoo-n nem, de ez elég ritka és javítható.
A Dune stabilabbnak tűnik, mint a Zidoo, ebben a Dune mindig is erős volt.
Ami miatt én a Zidoo mellett döntöttem az egyrészt a jukebox. A Dune gyári jukeboxa borzalmasan néz ki szvsz, a Kodi pedig nem használható a Dune belső lejátszójával. A Zidoonál a gyári is csinos és a Kodi is működik. A másik, hogy számomra fontos az audio delay. Nagyon érzékeny vagyok arra, ha a kép és a hang nincs tökéletes szinkronban és ezeknél a mai mkv-nál nem ritka az 50-100ms-os eltérés sem. Koncerteknél különösen zavar. A lényeg, hogy a Dune-n erre nincs semmilyen beállítási lehetőség, a Zidoon viszont van.
A Netflix. Nekem sok vitám volt emberekkel, most nem szeretnék. A lényeg, hogy az a tapasztalatom, hogy a Netflix minősége jelentősen függ az adott eszköztől. Van nekem egy Samsung 75Q70-es QLED tévém. Annak a beépített Netflix kliense tökéletes. Egyrészről 4K-ban rendereli a menüt és a feliratokat, másrészt a filmek minősége is tökéletes. Három lejátszót próbáltam az elmúlt 1 hónapban (Shield, Dune Pro 4K II, Zidoo Z9X) és mindhárom ugyanabban a betegségben szenvedett. A Netflix menü 1080p felbontású, a borítók sokkal rosszabb minőségűek, mint a Samsung tévén és a filmek is rosszabb minőségűek. Filmje válogatta, de alapvetően jobban makroblokkosodtak, mint a tévén. Ugyanez igaz a Youtube-ra is. A kedvenc demóm a Costa Rica 4K. Az a Samsung tévé Youtube appjával tökéletes. Semmilyen képi hibát nem produkál. Az említett három lejátszóval viszont tetten érhetőek a makroblokkok, úgy általában rosszabb minőséget adnak.
A Netflix ráadásul firmware függő. Mikor a Dune megjelent még nem volt HDR. Aztán jött béta frissítés és lett HDR, de nem volt auto frekiváltás. Azóta állítólag jött egy még újabb és most már az is van. A Zidoo ebben le van maradva a másik kettő mellett ha jól tudom.
Bocs a hosszúért.

[ Szerkesztve ]

(#10234) kokokka válasza BoRRoNeo (#10233) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt csak így ide teszem :

5.1-es hangsávok kezelése Netflix filmekben, beleértve a Dolby Digital Plus és Atmos sávokat is. Tehát már élvezhetőek a 4K HDR + Atmos tartalmak is.

Meg ezt is :

Android alkalmazások számára is lehetővé vált az automatikus képfrekvencia- és képfelbontás váltás! Ezt máris támogatják olyan videós alkalmazások mint a YouTube és a Netflix, más programokról nincs infónk. 23,976 és 24 Hz korrekt megjelenítése is működik.

9. havi frissítésből idéztem. Egy percig sem gondolkoznék rajta, csak ne lenne ilyen qrva eszement drága!

(#10235) BoRRoNeo válasza kokokka (#10234) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Én csak annyit mondtam, hogy a médialjeátszók 4K HDR-je nem ad olyan minőséget, mint a Samsung TV-m beépített appjának 4K HDR opciója. Papíron mindkettő ugyanaz és mégsem.

Ez nekem azért probléma, mert a moziszobámban projektor van (amin a méret okán még inkább látszik a minőségromlás) és nem tudom milyen lejátszót vegyek csak a Netflix miatt, mert amúgy HTPC-t használok és a Netflix Windows-os kliense szintén rosszabb minőséget ad.

(#10236) kokokka válasza BoRRoNeo (#10235) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom, milyen projektorod van, de az enyémen semmiféle különbség nincs a TV és a lejátszó képminősége között. Vagy félreértem amit írsz....

(#10237) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Zidoo X9S lejátszóm van. Letöltöttem az hbo go alkalmazást amivel két komoly gond van.
1: Kizárólag wifin hajlandó működni. Hogy lehet rábírni hogy vezetékes neten is működjön?
2: A saját távirányítójával egyáltalán nem működik, külső egeret kell használnom.
Ezekre van valami megoldás?

(#10238) renatto válasza BoRRoNeo (#10233) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm szépen, sokat segítettél! :R Pláne, hogy a Kodi-t használom borítókezelésre, bár ha a Zidoo sajátja is jó, az is működhet. Értem mit mondasz Netflix-nél, mert nálam OLED65C9 van, amin tökéletesen működik, viszont ha a projektorra dobom ki a képet már látható itt-ott apróbb hiba (ugye itt nem a TV a forrás, tehát lehet a másik forrás a hibás).

A két gép között kb 20k a különbség, de annyit érhet is a plusz, amit kapok érte, ha más nem a DolbyVision és a világítós táv.

Köszönöm még egyszer!

#10234 kokokka: "Egy percig sem gondolkoznék rajta, csak ne lenne ilyen qrva eszement drága!" Ez most melyik? :F

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#10239) BoRRoNeo válasza kokokka (#10236) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Epson 9400. De nem a projektor a lényeg, hanem a forrás. Most a Samsung tévére van kötve a Zidoo és side by side látom a különbséget. A menü ég és föld, akárcsak a filmek feliratai.A filmek már jóval kisebb különbséget mutatnak, de 190 centis méretben simán látszik. Csináltam négy képet. Nem lettek túl jók, de a lényeg látszik. 100% képkivágások, a tévé természetesen ugyanúgy van beállítva.
Netflix menü a Zidoo-n (4K):

Netflix menü a Samsung TV appjával (4K):

Filmfelirat Zidoo:

Filmfelirat Samsung TV app:

Próbáljátok a kép megnyitása új lapon, mert nagyon béna vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#10240) BoRRoNeo válasza renatto (#10238) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Mindegyiknek van baja. Nekem a Shield is tetszett, annak az volt a legfőbb baja, hogy nincs belső lejátszója, így a Kodi fut rajta minden szempontból (jukebox+player) és bár a szolgáltatásai megvannak, de nehézkesebb kezelni. És ehhez jön még a puritán táv (dedikált gombok nélkül), amin még egy nyelvválasztás is combos feladat.

(#10241) renatto válasza BoRRoNeo (#10240) üzenetére


renatto
őstag

Na olyat nem akarok, azért érdeklődök! :N A mostani Himedia is teljesen megfelel, de már szeretnék valami újat és a kivetítőn inkább előjönnek a képbeli különbségek/hibák, mint tévén. Látom a projektorunk azonos. :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#10242) kokokka válasza renatto (#10238) üzenetére


kokokka
őstag

HD 4K Pro II

(#10243) kokokka válasza BoRRoNeo (#10239) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt írtad :

Én csak annyit mondtam, hogy a médialjeátszók 4K HDR-je nem ad olyan minőséget, mint a Samsung TV-m beépített appjának 4K HDR opciója

Ez szerintem nem igaz így, vagy nem teljesen így igaz. Nincs Zidoo-m ezért lehet, hogy ott igazad van. Ha csak a beépített appokra gondolsz, azok míg a TV Netflix-e és YT-ja hibátlan, addig az összes eddigi lejátszom ugyan ezen appjai annyit sem érdemeltek, hogy szót említsek róluk. A NF a Dune-ön akadt, de nézhetetlenül, a YT úgyahogy... A mostani boxomon (CE alatt) a YT szép, de a NF csak 720p, szóval értelme sincs elindítanom. De ha nem streamekről hanem filmekről beszélünk, akkor sem a DUNE-ről, sem a mostani boxomról lejátszva nincs érdemi különbség a 65-ös Samsung-on. Az elején azért írtam, hogy ez így nem bizos, hogy igaz, mert az új 4K Pro II állítólag hibátlan NF-et és YT-ot ad ki. Ezt egy Dune fórumos admin tesztelte le a kérésemre. Ezért is írtam, hogy ha nem ennyi lenne az ára, már itt figyelne a polcomon....

(#10244) BoRRoNeo válasza kokokka (#10243) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Bocsánat, akkor félreérthető voltam. Csak és kizárólag az appokra gondoltam, azon belül is a Youtube-ra és a Netflix-re. Nálam volt napokig a Dune Pro 4K II, azon teszteltem ezeket először és pont olyan volt, mint a Zidoo-n. De simán elhiszem, hogy ez így nem tűnik fel valakinek összehasonlítási alap nélkül. Ha nem volna a Samsungom már egy éve, akkor én sem azzal kezdtem volna, hogy milyen szar. De a jó után, a legkisebb hibát is ki lehet szúrni. Mint ahogy mikor először bekapcsoltam a Zidoo-t és megláttam a 720p felbontású menüjét elsírtam magam (be is írtam). Ez sem tűnt fel senkinek pedig a 720p kontra 4K nem kis különbség. A külföldi fórumokon is három embert találtam összesen, aki rákérdezett, hogy ez miért ilyen szar és őket is komplett hülyének nézték.
Ahogy írtam is, már 25 éve ezzel foglalkozom. Minden hibát azonnal kiszúrok, általában nem nagyon érdekel, hogy ki mit mond hangról, képről, felbontásról, akármiről, mert nagyon szubjektív. Eszközpark, előélet, tapasztalat és persze érzékenység kérdése, hogy valaki észreveszi-e ezeket. Azért raktam be a képeket, hogy lássátok, szvsz egyértelmű a különbség. De ha gondolod elkérem újra a Dune Pro 4K II-t és befotózom ugyanezt, hogy tiszta legyen. Persze ahogy írtam ez az ordító különbség leginkább a menün és a renderelt feliraton érhető tetten, a filmeken ennél jóval kisebb a különbség, jó megjelenítő, nagy méret és gyakorlott szem kell, hogy észrevehető legyen. És simán azt gondolom, hogy az emberek 99.9%-ának tökéletesen megfelel. Nekem a vetítőm több, mint 3 méteres képátlót vetít, ott az apróságok is számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#10245) blakey válasza BoRRoNeo (#10244) üzenetére


blakey
titán

Sajnos az Androidos boxok többségén a GUI nem 4K-ra van "renderelve", sőt, jó ha a 1080p-t éri el. Az Android TV OS (pl Shield) már 4K viszont mindkettő esetében az kevés ha az app-okat nézzük, mert ahogy írod, én is látom a különbséget a TV, az Android TV OS és pl. az Apple TV Netflix menüje között, a TV és az Apple TV esetében a Netflix 4K viszont az Android TV OS-nél nem tűnik annak és a feliratok sem olyan élesek, persze ezeket a különbségeket valóban csak akkor látod ha van mihez viszonyítani, ha nincs akkor akár a véletlen műve is lehet, hogy észreveszed-e vagy sem. 1-2 éven belül remélem már arról beszélhetünk, hogy a legtöbb lejátsz esetében már szinte minden app minimum 2160p-s menüvel rendelkezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10246) LucMandelor válasza Dzsur (#10006) üzenetére


LucMandelor
újonc

Nekem Július óta van meg, filmek alatt, akár 4k, vagy fullHD, elmegy a kép pár másodpercre, nem mindig. Ismert probléma, itt is vesézik: http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/black-screen-10-bits.44949/
Levelezek a geekbuying-gal meg a zidoo aftersales-nek is írtam.

(#10247) Beni2360 válasza LucMandelor (#10246) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ezekkel a beállításokkal próbáld meg.
Innen van

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10248) BoRRoNeo válasza blakey (#10245) üzenetére


BoRRoNeo
csendes tag

Itt elvesztem. Nem ugyanaz az Android TV OS van a Shielden, mint a Zidoon? Azt tudom, hogy a Dune mobil Androidot futtat (remélem jól tudom), de a többi nagy cég nem. Akkor mitől más a kettő?

(#10249) blakey válasza BoRRoNeo (#10248) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem, a Zidoon nem Android TV OS van, pontosan emiatt nincs pl. Netflix licenc, legalábbis egyelőre. Zidoon is a mobil verzió boxra módosított változata fut.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10250) tomp válasza blakey (#10249) üzenetére


tomp
félisten

Apkmirrorról letöltött Android TV-s Netflix app tökéletesen megy. Szóval nem hackelt verzió fut. Pedig én is azt hittem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.