Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) hosszug


hosszug
tag

Olvasgattam és be néztem a szolgáltatások között be van a e kapcsolva a smb, nem volt úgyhogy kipipáltam és már látszódik is az openwrt. Openwrt megnyit és van egy csomó mappa ezt kellene látnom?

[ Szerkesztve ]

(#10952) Beni2360 válasza hosszug (#10949) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Engedélyezted az OPENWRT-t?
Az appok közt van a fogaskerék az visz az Androi beállításához és ott ahova piros nyíl mutat ha jól emlékszem ott van az OPENWRT elérhetősége.
Keressél valakit akinek Z9S boxa van ő pontosan tudja mi hol van, nálam már más a menü.
*************************
hosszug - Igen - na a végére csak meg lett a hiba. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10953) Beni2360 válasza peti444 (#10950) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha kérhetem a linkelést ezen módját válaszd. :R
Egyszerűbb neked és nekünk is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10954) hosszug válasza Beni2360 (#10952) üzenetére


hosszug
tag

Igen azzal már megvagyok, windows beállítás probléma volt. Most a következő a problémám hogy bármelyik mappát megszeretném nyitni az alábbi hiba fogad.

(#10955) Beni2360 válasza hosszug (#10954) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na de mennyi HDD van a boxon?
Sajnos csinál sok kapcsolatot és nem felejti el amiket pl az USB portokba dugtál. Végig kell menni, hogy melyik él. Már nem tudom mivel tűntek el de talán egy áramtalanítást próbáljál meg. És ha törli akkor újból kezdi de kapcsold le a HDD-k is. Tehát natur legyen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10956) kenuba01 válasza peti444 (#10937) üzenetére


kenuba01
tag

Én már hónapokkal ezelőtt írtam a rengeteg bug közül ez az egyik legidegesítőbb. Csak külső srt feliratok estén jelentkezik....egy film alatt rengetegszer....De ami még ennél is idegesítőbb a vas indítása után nem ad ki hangot optikain....minden indítás előtt be kell menni a setupba...kiválasztani a hangbeállításokat azon belül az spdif setupot ...ott valamit átállítani (mindegy mit) és vissza a lejátszáshoz...akkor lesz hang a következő újraindításig.

(#10957) Beni2360 válasza kenuba01 (#10956) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Mire van állítva az optikai hang kimenet? Ez a jó.
És lehet, hogy a HDMI-nél meg ki kell kapcsolni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10958) makkai válasza hosszug (#10954) üzenetére


makkai
aktív tag

Szia.

Az alábbi korábbi posztomban van egy link a windows 10 fórumba, ahol megtalálod szerintem a megoldást. Nekem ez volt a bibi.

[link]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#10959) peti444 válasza kenuba01 (#10956) üzenetére


peti444
csendes tag

Megtennéd, hogy te is jelzed a hivatalos fórumon?
Indítottunk egy topicot, hátha így már jobban ráfekszenek a témára.
Az egyik fejlesztő erre amúgy azt javasolta a fórumon, hogy akkor muxoljuk össze a filmeket...
Ez az optikai kimenetes hang kihagyás viszont nálam nem jelentkezett, pedig be van iktatva egy toslink switch is a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#10960) pontyos válasza peti444 (#10959) üzenetére


pontyos
senior tag

Amúgy akartam írni, hogy talán a TS Muxer erre a leggyorsabb, csak macerás mert nem akar az ember ilyennel foglalkozni.
WW 84 most néztük, külső srt, 2,30 perc a film, nem volt flashing bug ahogy a fórumon írtad. Egy alkalommal éreztem valami villanást, előjött a felirat es hírtelen átugrott a következőre. De sztem ez nem az....

(#10961) peti444 válasza pontyos (#10960) üzenetére


peti444
csendes tag

És ezt Z10 Pro-n nézted akkor ha jól látom. Eddig pár Z9X tulaj, illetve most egy Z1000 tulaj jelentkezett ezzel a hibával. Próbálok valami logikát keresni benne, ezekben mind az új RTK1619 chip van, fw is ugyanaz, de a tieden még sem jelentkezik.

(#10962) pontyos válasza peti444 (#10961) üzenetére


pontyos
senior tag

0.66 on vagyok ha számít.
A Zidoo fórumon is elég kevés jelentkező akadt, ami vagy azt jelenti, hogy mások nem tapasztalják, vagy nem is látják esetleg. Itt is sem írnak olyan sokan, hogy náluk "villogna" .
Support írt valamit? HA azt írná, hogy dolgoznak rajta, akkor biztosan fellelhető a probléma!
Külső USB3 és belső lemezzel használom. Időnként előfordul, hogy egy Adata 700 pro usb stickre bedobom az mkv-t plusz srt - t, a de a feleségem sem mondta, hogy zavarja valami ha filmet néz.
ui - néztem pár említett filmet a fórumon, elég sok elérhető Hun mkv konténerben, amiben csatolva van a hun forced és hun sub - ebben az esetben nem kell külső felirat.

[ Szerkesztve ]

(#10963) Chicago


Chicago
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek, kérlek.
Zidoo X9s, filmlejátszás közben, főleg ha sötét jelenet van valami világosabb résszel, akkor borzasztóan villog.
Visszaolvastam a fórumon, megváltoztattam minden javasolt beállítást, cseréltem HDMI kábelt, frissítettem szoftvert, de még mindig csinálja...
Bárki tud megoldást, vagy kössem egy madzagra és emgedjem a Dunába?

(#10964) blakey válasza Chicago (#10963) üzenetére


blakey
titán

Esetleg a TV beállításait is átnézhetnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10965) Chicago válasza blakey (#10964) üzenetére


Chicago
csendes tag

Megtörtént.
A.tv belső lejátszójával ugyanazokon a jeleneteken nincs gond.

(#10966) peti444


peti444
csendes tag

Kedves kollégák! (akik RTK1619 chipes lejátszóval rendelkeznek)
Aki tapasztalt külső felirat során villogást, dupla megjelenést, idő előtti eltűnést, következő felirat bevillanást az aktuális szövegben az légyszi írja meg, hogy milyen nyelven nézte a feliratot.
Számomra az kezd körvonalazódni, a hivatalos fórumot olvasva, hogy típus és felirat nyelv függő

(#10967) blakey válasza Chicago (#10965) üzenetére


blakey
titán

Minden bemenetre más-más beállítás érvényes, ha nincs megfelelően beállítva akkor hiába jó az egyiken ahol jók a beállítások, a másikon nem feltétlenül az. Ilyen hibát mások is jeleztek volna, márpedig nem tűnik általános hibának.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10968) Chicago válasza blakey (#10967) üzenetére


Chicago
csendes tag

Értem.
Az összes bemenetet kipróbáltam.
Az összes beállítással.

(#10969) Beni2360 válasza peti444 (#10966) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Tesztelni úgy tudnánk akinél nem jelentkezik, hogy konkrét videó és felirat letöltési linket adnál. A videónál elég a lényeges eleje a hátsó sallangok nélkül vagy küld Pü-ben. Én szívesen letesztelem.
Én magyar nyelvű videókat nézek magyar feliratokkal.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10970) peti444 válasza Beni2360 (#10969) üzenetére


peti444
csendes tag

Gyakorlatilag bármilyen release címet küldhetnék, aminél a felirat .srt-ből megy.
Küldök azért egy-két konkrétat pü-ben, amit az elmúlt napokban néztem és tuti csinálja.
Viszont nehézség az egészben, hogy ha valahol kiszúrom, hogy ott volt a villanás, visszatekerek oda és már nem lesz ott mégegyszer.
Tettem fel pár napja wetransferre 2 rövid videot, amiben látszódik, hogy is néz ez ki, azt például a mandalorian utolsó részéből készítettem, az 1080P-s MZABI rls-ből

(#10971) Beni2360 válasza peti444 (#10970) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Azokat láttam és olyan nálam még nem fordult elő.
Mint írtam én mindent felirattal nézek de majd akkor legközelebb letöltök mellé külső Fi-t és avval fogom nézni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10972) Ribobon válasza peti444 (#10970) üzenetére


Ribobon
tag

Nekem Zidoo X20-am van (Realtek 1296 processzoros).

Belső SRT felirat karakterkészlete nekem nem nagyon tetszik (főleg a "g" betű...), így azt mellőztem a kezdetektől.

Külső SRT felirattal csak néhány filmet néztem, itt már számomra esztétikusra be lehet állítani a betűket.
Nem annyira durván, mint a te példa filmednél, de mindegyiknél én is tapasztaltam a felirat "villanást". Visszatekerve ugyanarra a részre már nem csinálta, tehát nem következetes a hiba.

Ha nálad csak külső SRT feliratnál jelentkezik a hiba, és az MKV-ba ágyazott belső karakterkészlettel elégedett vagy, legegyszerűbb lenne PC-n az MKVToolNix programmal a külső SRT feliratot az MKV konténerbe belerakni. (A Zidoo 99,99%, hogy nem fogja megoldani ezt a problémát, így magunknak kell...)

(Mivel nálam az SRT feliratok nem váltak be (már a Dune HD Base 3.0-án sem igazán szerettem), Subtitle Edit programmal megnyitom az SRT feliratot, majd SUP feliratként ("Blu-ray sup..." fül) kiexportálom. Az így elkészült SUP feliratot a Zidoo PGS feliratként ismeri fel, de külső feliratként nem mindig jelenik meg stabilan, így MKVToolNix programmal belerakom a SUP feliratot az MKV konténerbe. A végeredmény esztétikus felirat, a FOX gyári Blu-ray filmjeinek felirat minőségét 100%-nak véve szerintem nagyjából 99%-os minőségű felirat készíthető ezzel a módszerrel. Ez a módszer csak annak ajánlott, akinek van türelme ezzel pepecselni...)

[ Szerkesztve ]

(#10973) pontyos válasza Ribobon (#10972) üzenetére


pontyos
senior tag

mi baj van a g betűvel?
nekem a Z9S esetében volt néha plusz karakter, de a kódolás beállítása után az is eltűnt, a z10 pro - pedig nem jött elő. Ez azért is fontos mert minden filmet eredeti nyelven nézek,98 % angol - így a felirat nálam minden filmen be van kacsolva.

(#10974) bbuffy


bbuffy
senior tag

Sziasztok!

Tervezek Z10 re váltani. Amire nem találtam itt választ, vagy nem jól kerestem, hogy tudok e tv használata nélkül csak telefonos applikációval zenét böngészni szerverről és lejátszani. kvázi monitorként a telefont használva. külső dac ra menne ki, és ez fontos kényelmi rész lenne.
Illetve a másik ami fontos hogy zenelejátszás közben tudok e fáljt böngészni TV n, nem úgy mint a Dünén ahogy sajnos ez off, és felettébb bosszantó.
Köszönöm szépen.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#10975) Beni2360 válasza bbuffy (#10974) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Természetesen van saját appja a távirányitó kiváltására a zidoo kontroler. Amin tudsz videotól kezdve Misic fájl,stb tallózni. Most kipróbáltam és a zenét futtatva a TV tudok bármit böngészni a fájlok közt.
Én tettem fel egy BubbleUPnP appot amivel oda vissza tudok zenét szolgáltatni akár a háttérben is de ezt a másik boxomhoz vettem meg. Ingyenes reklámos napi db korlátozású is letölthető.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10976) bbuffy válasza Beni2360 (#10975) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi. Én arra gondoltam hogy tv bekapcsolása nelkül tudok e zenélni csupan applikacióval. Úgy hogy a z10 megy es onnan tovabb ugye dac etc. Ez a legfontosabb. Tehát telefon/tablet=tv?
A masik kerdésem inkább az lett volna, ha a tv ben matatok a zenefájlok között, miközben szól a zene ez működik e. Tudom lehet fura kérdés, de sajnos a hd duo ezt sosem tudta. (Annak ellenére hogy anno a régi WD vacakom meg igen).

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#10977) blakey válasza bbuffy (#10976) üzenetére


blakey
titán

Amiket te szeretnél azt egy Kodi tökéletesen kezeli, tehát ha olyan lejátszót választasz aminek a fő lejátszója egy Kodi vagy Kodi fork akkor minden további nélkül teljesül a kivánságod. Ha eltekíntesz a Z10-től akkor egy Amlogic box CoreELEC.el vagy egy Shield TV Pro Kodival vayg MrMC-vel, de egyéb app-al is tökéletesen működne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10978) Beni2360 válasza bbuffy (#10976) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

hogy tv bekapcsolása nelkül tudok e zenélni csupan applikacióval - IGEN ezt a zidoo kontroler tudja.
ha a tv ben matatok a zenefájlok között, (a ZIDOO- belül a music playerben ) is - IGEN.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10979) kenuba01


kenuba01
tag

A felirat felvillantás már a Z9s-nél is volt nekem. Jó vicc....muxoljuk be az mkv-ba...én pont kiveszem belőle MKVExactgui-val, hogy letudjam ellenőrizni...átfedések...hibás karakterek...stb. Valamint a külső srt felirat betűkészlete nekem jobban tetszik.
Feltettem az új firmwaret...a network error megszűnt...helyette lefagy a media center...köszönjük emese...
Beni...az spdif beállítások úgy vannak beállítva ahugy belinkelted...a kettővel ezelőtti firmwarrel jó volt. Most a google play nélküli verziót tettem fel...így állandó hibaüzenet, hogy a google play szolgáltatás leállt...Kb egy hibát kijavítanak....de kapunk 2 újabbat....

(#10980) bbuffy válasza Beni2360 (#10978) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszönöm szépen.

blakey: kell a coax.

Mindenkinek köszi mégegyszer, meg is rendeltem.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#10981) Beni2360 válasza kenuba01 (#10979) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Most a google play nélküli verziót tettem fel...így állandó hibaüzenet, hogy a google play szolgáltatás leállt.. - Szerintem előtte egy gyári visszaállítást kellene csinálni és akkor választhatod azt az fw-t ami neked jó volt.
Valahol a mélyben bejegyezte a play szolgáltatást.
Én 2 napja tettem fel a legújabb fw-t és semmi gond nem volt semmivel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10983) peti444


peti444
csendes tag

Most néztem meg az alábbi filmet:
W*n*er.Wo*an.2017.1080p.BluRay.REMUX.AVC...Atmos......
Csináltam ismét egy kis összeállítást a villogásról a hivatalos fórumra.
Itt tudjátok letöltni
A rar fájl tartalmazza az srt fájlt, szóval ha szeretnétek ti is tesztelni, meg tudjátok nézni.
Ellenőriztem a feliratot és nincs benne semmilyen időzítésbeli probléma, nincsenek átfedések, néhány indokolatlan dőlt sort kivéve rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#10984) Ribobon válasza peti444 (#10983) üzenetére


Ribobon
tag

Külső angol SRT felirattal (kódolást átállítva nyugat-európaira) is jelentkezik a hiba, vagy csak magyar karakterekkel?

(#10985) pontyos válasza peti444 (#10983) üzenetére


pontyos
senior tag

Elnézést, csak egy szimpla kérdés. Miért kell egy hun remux mellé külső srt ha minden ilyen mkv remux ban alapban benne van?

[ Szerkesztve ]

(#10986) peti444 válasza Ribobon (#10984) üzenetére


peti444
csendes tag

ma vagy holnap kipróbálom angol felirattal
próbálgattam ma a lejátszón a felirat kódolásokat, de amelyik az ékezetes karaktereket megjelenítette, az fel-fel villant
viszont ha a felirat bele van muxolva az mkv konténerbe, akkor tökéletes a felirat, ez az érdekes, pedig a legtöbb esetben abba ugyanazt az srt fájlt rakják bele, amit én is mellé rakok
eddig a hivatalos fórumon lengyel, magyar, görög, francia, spanyol és török jelentkezett ezzel a hibával

(#10987) peti444 válasza pontyos (#10985) üzenetére


peti444
csendes tag

ebben nincs HUN, ez egy remux amin csak angol Dolby Atmos van + egy HUN srt
én többségében ilyeneket vásárolok meg külföldi oldalakról, BD megjelenést követően azonnal

[ Szerkesztve ]

(#10988) pontyos válasza peti444 (#10987) üzenetére


pontyos
senior tag

Magyar oldalon is tudsz "vásárolni" pontosan ilyen remuxot 😏 Integrált belső hun sub esetleg forced felirattal.

(#10989) Ribobon válasza peti444 (#10983) üzenetére


Ribobon
tag

Sony BDP-S5000ES Blu-ray lejátszóm is csinált hasonló felirat felvillanásokat saját készítésű lemezeknél, amennyiben két feliratsor között kevesebb mint 0,2 másodperc szünet volt.
Ugyanezen filmek Blu-ray mappája merevlemezre másolva a Dune lejátszóban nem okozott gondot.

Mivel a Zidoo szoftveresen rendereli a feliratot, így lehet, hogy ez is kényes a sorok közti rövid szünetre.
Subtitle Workshop program 6.0 verziójával a teljes feliratban megnövelhető a sorok közti szünet 0,2 másodpercre:
szerkesztés>időzítés>szünetek beállítása>00:00:00,200

Beállítottam a fentieknek megfelelően a szüneteket, ha gondolod kipróbálod:
https://drive.google.com/file/d/1-wpfGJYPs83j9k3wg2Z93r4rfNIrCj6C/view?usp=sharing

Az általad mellékelt hibásan megjelenő feliratrészek 95%-nál az SRT feliratban kisebb a sorok közti szünet, mint 0,2 másodperc!

[ Szerkesztve ]

(#10990) Beni2360


Beni2360
Topikgazda

Kár ezen filózni ez egy szoftver vagy hardver hiba, az nem felirat függő, hogy morzézik- lüktet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10991) Ribobon válasza Ribobon (#10989) üzenetére


Ribobon
tag

Még egy ötlet, amit ki lehet próbálni:
Subtitle Edit programmal PC-n a felirat "UTF-8" kódolását átállítani "1250 közép-európai" kódolásra, majd így elmenteni.

[ Szerkesztve ]

(#10992) peti444 válasza Ribobon (#10991) üzenetére


peti444
csendes tag

Köszi! Megpróbálom ezt is. lletve felvetettem a hivatalos fórumon azt amit mondtál, hogy nem-e érzékeny a szövegek közötti szünetre a lejátszó.

(#10993) Beni2360


Beni2360
Topikgazda

Most akkor tisztázzuk miről is van szó?
1: Felvillanás?
2: Pulzálás?
Mivel ez két külön dolog.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10994) peti444 válasza Beni2360 (#10993) üzenetére


peti444
csendes tag

1. Megjön a felirat majd pár ms-ra eltűnik és újra megjelenik, "felvillan" innen a flashing elnevezés
2. Megjön a felirat majd eltűnés helyett a következő feliratból bevillan aztán visszatér az előző felirat, de olyan gyorsasággal, hogy csak bevillanásként lehet észlelni
Az 1. eset a leggyakoribb. A videóimban egyértelműen látszik miről van szó
én nem említettem egy szóval sem pulzálást

[ Szerkesztve ]

(#10995) Laposelemer válasza peti444 (#10994) üzenetére


Laposelemer
tag

"Külső" felirattal nekem is csinálja néha ezt a "flashing" felirat kezelést. 1-es verziót többször. 2-esre nem emlékszem, de lehet, hogy volt az is.
Pl. Most nézem Star Trek - Discovery sorozat első évadát.

Nem csinálja olyan sűrűn, hogy zavaró legyen. Emiatt nem kerestem benne rendszert. Meg engem annyira nem is zavar.

(#10996) Beni2360 válasza peti444 (#10994) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát most még1x megnéztem a linkelt 2 db videót és a pulzálást inkább ismételt megjelenítésre változtatnám.
Ezt én szoftveres hibának nevezném. És amit írták már a két feliratközti rövid időpont lehet a gond. Ha változtatás nélkül bár mire konvertálják ez az időpont nem fog változni. Már kaptál egy változtatott feliratot azt neked kell kipróbálni mivel nagyobb részben nálad jelentkezik. Én a linkelt sorozatból néztem egy 15 percet de nem jelentkezett igaz a te feliratod nálam 2 db CD1 Cd2 ként bontódott ki és ez eleve nem lehet jó egy egyrészes videóhoz. A box letöltött hozzá egy feliratot és avval néztem. Nem észleltem semmi ilyen hibát.
Hát részemről ennyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10997) kenuba01


kenuba01
tag

Valóban a sokat "beszélő" filmeknél jellemző általában, de pont ez a zavaró benne. Mikor sokat kell olvasni a feliratot és kis szünetekkel vannak akkor jön elő. Érthetetlen számomra, hogy miért nem foglalkoznak vele. Ez már a Z9x nél is nagyon zavaró volt.
Engem pl. nagyon zavar...de azt is megértem aki ezen túltud lépni és nem foglakozik vele.

(#10998) peti444


peti444
csendes tag

6.0.90-es firmware elérhető Z9X-re, Z10 Pro-ra, Z1000 Pro-ra és UHD3000-re.
Hivatalos fórum letöltési oldal
Láss csodát mi szerepel a change log-ban:
7. Optimize the problem that the external srt subtitle will occasionally flash.
Boldog Új Évet mindenkinek! :DD

[ Szerkesztve ]

(#10999) tomp válasza peti444 (#10998) üzenetére


tomp
félisten

Van pár DV sor is a listában.
Vajon a STDL P7 Dolby Vision már stabil?

(#11000) Beni2360 válasza tomp (#10999) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A facén ez olvasható: gugli fordítóval
Változások:
Rendszer
1. Javítsd ki a problémát, hogy néhány Dolby Vision videója elakadt (néhány MKV videó).
2. Javítsd meg, hogy egyes TV-k alapértelmezés szerint nem tudják kimutatni a 3 D-t.
3. Optimalizáld az online videós közvetítést.
4. Optimalizáld a HDMI-t előzetesben.
5. Javítsd ki azt a problémát, hogy a Blu-Ray navigáció nem tud automatikusan bekeretezni az árfolyamváltást.
6. Add hozzá a Dolby Vision kompatibilitási módot (ez a mód a legutóbbi SONY 9000 H firmware LLDV-hez abnormális, és néhány régi LG TV HDMI IN modell csak 2160 P 300 DV-t támogat)..

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.