Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) flexxx2 válasza flexxx2 (#900) üzenetére


flexxx2
őstag

most már ide rakok egyet magamtól: mixcloud [link] 1:44:00 percnél 2 nagyon összeillő tracket raktam össze, legalábbis szerintem, csak hát ez olyan amit én gondolok, pedig jó lenne tudni hogy mit mondanak mások,
és ezeket a részeket csak azok hallják meg akik szeretik a zenét, nem csak hallgatják,
de ha hülyeségeket beszélek nyugodtan mondjátok, nem fogok megsértődni :)

(#902) Jorus válasza flexxx2 (#900) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vmi gond lehetett Houstonban :) vhol ott vannak ezek a szerverek fizikailag. Most már rendben működnek a linkek.
Nem igazán tudnék kiemelni részeket, amik különösen jól sikerültek, az egész jó, legalábbis saját vélemény szerint, épp ezért jól jön bármilyen észrevétel. A mixeimben nem nagyon van olyan rész, amikor két zene szól, általában 3-4 tack szól egyszerre, ebből kettő adja az adott rész fő motívumait, egy harmadikból jön pl. a basszus vonal, egy másikból a vokál, plusz a többi csatornán vannak bejátszva a Maschineban készített saját, kiegészítő hangminták, effektek, remix tabok, illetve a Pio remix stationnel készült további hangok, kiegészítők, analóg effektek, tb. Az egymást követő zenék mindig kvint kör alapján kerülnek válogatásra, hogy annak megfelelő hangszínek szerint legyenek rendezve a zenék, így az összhangzat rendben van, a felharmonikusok sem ütik egymást, így alapvetően zeneileg az egymásra pakolt zenék jól hangzanak együtt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#903) flexxx2 válasza Jorus (#902) üzenetére


flexxx2
őstag

estére már jó lett, meghallgattam az elsőt,
alapvetően jó a mix, a trackek szuperek, elején kicsit kapkodós lett, de aztán már kisimult.
Effektek 1-2szer nekem túlzók (pl a végén, 1:23:00), de ez szubjektív.
Hallatszik néha, hogy egy 1/4edes loop-al keversz át.
Az hogy kvint kör-t használsz, ez a quantize, amikor a szoftver javasolja a trackeket? Mert én azt nem használom.

(#904) flexxx2 válasza Jorus (#902) üzenetére


flexxx2
őstag

most megy a JMF67, az eleje k*va jó, a háttérben megy a mix, felfigyeltem 0:57:00nál a dropra, vissza is tekertem, ez a rész nagyon jó, ilyenekre gondoltam :C
egészében ez a mix jó, van "húzása",
ez a minimálosabb jobban is fekszik neked szerintem
mennyi idő volt a 45 és a 67 mix között?
azért 1:02:00 nél az echo+trim (ha az volt) talán nem kellett volna ennyire v nem is kellett volna semmi oda :)

[ Szerkesztve ]

(#905) Radeon_5 válasza flexxx2 (#903) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szerintem a DJ-k altal Camelot wheel-kent ismert dologrol van szo

Son of a Bit

(#906) flexxx2 válasza Radeon_5 (#905) üzenetére


flexxx2
őstag

erre gondoltam, csak a neve nem ugrott be, én nem használom, megvaltoztatja a mixet, más lesz,
nem is tudom, vajon mekkora az arány akik használják

(#907) tomi0405


tomi0405
csendes tag

Valakinek nem lenne hasznára ez a kártya?

rme hammerfall dsp 9632

(#908) flexxx2


flexxx2
őstag

nagy a csönd, idő v mondandó nincs?

(#909) Radeon_5 válasza flexxx2 (#908) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Vagy mindenki fellep allandoan? :D
Legyen random tema: ki mirol jatszik, es miert? Pro kontra ervek, ujdonsagok, regisegek, mit miert, stb.
Kezdem en, jelenleg Traktor, szoval kontroller (S4MK2), de epp beszerzek egy Piot, hogy legyen rendes librarym klubokban jatszashoz is, nem sajat eszkozon. Huhh, de 'varom' hogy felepitsem az egeszet nullarol...
Amugy szeretem a Traktort, lehet vele kiserletezni, plane ezzel a mar kifutott kontrollerrel, mindent is ki lehet probalni.

Son of a Bit

(#910) flexxx2 válasza Radeon_5 (#909) üzenetére


flexxx2
őstag

serato+numark mixtrack platinum kezdtem 4 éve,
2 éve váltottam rekordbox+pio ddj-1000,

én erősen syncezek, több idő van mixelni így, és a rekordbox ezt jobban megoldja (néha hibázik az is), + az 1000es "elég" profi már, nagyon bejött, azért a numark se volt rossz a belépő szinten.

(#911) Jorus válasza flexxx2 (#908) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én tegnap államvizsgáztam, szóval eddig idôm nem volt se itt reagálni a témákra, se zenélni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#912) flexxx2 válasza Jorus (#911) üzenetére


flexxx2
őstag

gratulálok

[ Szerkesztve ]

(#913) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!
Apple Musicból van valamilyen lehetőség Recordboxba varázsolni a zenéimet? Kicsit még új számomra az almás környezet. :B Néztem YT videókat de, a védett audioformátum miatt elhasal a konvertálás funkció.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#914) Radeon_5 válasza Jorus (#911) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Na grat, remeljuk sikerult :)
Es hogy aztan ujra tudsz a muzsika temaval foglalkozni :D

Son of a Bit

(#915) flexxx2 válasza Madn!ght (#913) üzenetére


flexxx2
őstag

gondolom akkor nem lehet, itunes import rekordboxba elvileg van

(#916) Radeon_5 válasza flexxx2 (#910) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ja nem rossz a Pio 1000es, de nekem allatira nagy, es ennyi penzert fajo hogy meg mindig nem standalone. Minden cuccom es szintik is mostansag a kompakt dolgokra megyek :D

Son of a Bit

(#917) flexxx2 válasza Radeon_5 (#916) üzenetére


flexxx2
őstag

sajnos ezt nem lehet kisebbíteni, kell a helye a 4 csatorna gombjainak,
viszont a 2 oldalon a jog wheelt én alig használom, ott lehetne rövidebb az egész,
nem nagyon cipelem, és adja a DJM tudást,

3 éve még 320ban volt nekem 1 évesen, most meg hagyjuk,
a 13.3" notebook se sokat foglal mellette, és legalább van egy nagy kijelzőm a wave-re,

(#918) Jorus válasza flexxx2 (#906) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az összetevők (trackek, loopok, effektek, live inputok, stb.) hangnemét mindenképpen egyeztetni kell, mert ha nem összeillő hangnemeket keversz össze, akkor az mindenképpen rosszul fog szólni. Akinek van zenei hallása, vagy képzett zenész, tannak természetesen nem szükséges kvintkört használnia, mert egyszerűen csak hallja, hogy mi az, ami összeillik és mi az, ami nem. A DJ-k nagy része nem képzett zeneileg, de ettől még lehet zenei hallásuk persze. És hiába egyezik az ütem, a beat, a tempo, ha a hangnemek ütik egymást, akkor rosszul fog szólni együtt. Nyilván a minimal, dark techno, ind. techno daraboknál ennek kevésbé van jelentősége, ellenben house, trance, chill zenéknél nagyon fontos szempont.

Nemrég hallgattam egy régebbi Schulz mixet, ahol is Armand Van Helden - Funk Phenomena-jára keverte rá a Grooyeyard - Mary go wild-ot, ahol teljesen ütötték egymás a hangnemek, borzasztóan szóltak együtt. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#919) flexxx2 válasza Jorus (#918) üzenetére


flexxx2
őstag

Na, én a saját hallásomra hagyatkozok, ami olyan amilyen. Úgy érzem a techno műfajban van zenei hallásom, de pont ez az amiben jó ha kritizálnak az emberek, mert kell a visszaigazolás.
Futok bele olyanba, hogy nem stimmel, és egyre jobban, hamarabb észreveszem. A kvintkört nem szeretem használni, ha elrontom akkor majd tanulok belőle.

Shulz: az a két zene tényleg nem passzol össze, ezt hallhatta volna ő is.
Shulz régen nagy név volt nálam, de pár éve hallgattam, és rájöttem, hogy nem egy Dubfire tudása van mixelni, de jó bulis tracklisteket dobott össze.

(#920) Jorus válasza flexxx2 (#919) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amikor előre összeállítom - legalábbis nagyjából - a mixhez a tracklistet és van idő meghallgatni, válogatni a trackeket, akkor én sem nézegetem a hangnemeket, csak fülre válogatok - elég feltűnő, ha össze nem illő hangnemek szólnak együtt. Viszont ha ad hoc jelleggel készül a mix - mondjuk egy házibuliban - akkor a relatíve nagy zajban még egy jó fülessel is nehezebb kihallani a hangnemeket. Ezért én a mixhez való zenéket stílusonként és hangnemenként is külön mappázom, hogy ha hirtelen kell kiválasztanom megfelelő trackeket, akkor ne legyen nagy mellényúlás. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#921) Jorus


Jorus
nagyúr

Készítettem egy kis videót az itthoni környezetről. (1080-as videó, csak a GDrive beépített playere leviszi 720p-re, de letöltve normál a minőség.) Írásban narrálom. :D
- lemezes szekció és két lemezjátszó egy kis Pioneer DJM-450 mixerrel
- Native Instruments Kontrol S49 a dallam és ritmus szekcióhoz
- Native Instruments Traktor Kontrol S2 MK3 a trackek bejátszásához, tempo egyeztetéshez, CUE pontok, loopok kezeléséhez
- Traktor Pro 3 a szoftver
- Native Instruments Kontrol F1-ek a remix setekhez, 2*64 hangmintával
- analóg effektpedálok láncba kötve a keverő SEND/RETURN csatornáján az analóg effektekhez (echo, reverb, distort)
- a fő keverő, Allen & Heath Xone:92, minden bemeneti digitális jelcsatorna a hangkártyára van kötve, ahonnan D/A konverzió után csatornánként analóg jelként jönnek ki, és mennek a Xoneba
- Pioneer RMX-1000 remix station a Xone Master outján a különböző effektekhez, loopokhoz, ritmus és dobszekciókhoz
- Native Instrument Maschine MK3 a hangminták készítéséhez, módosításához, saját zenék összepakolásához, mixeknél az effekt szekciók, hangminták bejátszásához
- hangkártya, D/A konverzió, és a hangrendszer alkotóelemei (EQ, Xover, hangkártyák, erősítők, stb.)
- a mixek rögzítéséhez a Xone Master 2-ről megy ki a jel a Focusrite kijelölt bemeneti csatijára, ahonnan Audacityvel kerül rögzítése wav-ban, és szintén itt van némi mastering és konverzió tömörített formátumokba

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#922) flexxx2 válasza Jorus (#920) üzenetére


flexxx2
őstag

Ez totál így van, illetve vannak bestof válogatások, +elő tudok venni egy mixet a historyból.
Én is mappákba rakom (amiből egyre több van), van slow_*, middle*,hard* meg még vagy ezerféle (pl minimal*), a middle*ben pl ilyenek:
middle_deep\
middle_step_hard\
middle_techno\
middle_techno_dark\
middle_techno_step\
middle_techno_trance\

Komoly cuccod van, én amatőr vagyok ehhez képest. Mennyi idő volt mikor így összeállt?

[ Szerkesztve ]

(#923) beteg


beteg
őstag

Hali!
Kaptam egy kis új lendületet, beiratkoztam Dani 1 éves Ableton kurzusára, yton is megnéztem pár videót, végre tudnék Abletonban csinálni is valamit.
Mit javasoltok, milyen stílusú zenével érdemes kezdeni elindulni az úton?
thx

Csak futni kell!

(#924) Radeon_5 válasza beteg (#923) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szerintem leginkabb ami neked tetszik es szereted is csinalni. Gondolom nem rogton milliomos akarsz lenni belole (ha sikerul azert szolj hogyan.. :D), szoval olyasmit csinalni rogton amiben csak bizniszt latsz de nem elvezed...hat lehet abba is hagynad hamar.
Meg nyilvan a cel is kerdes h mire, hobbinak, gyakorolni, esetleg buliban jatszani utana, vagy mas. Buliba pl nyilvan valamennyire adott buli v rendezveny kompatibiliset erdemes, bar eppen leteznek ambient v egyeb alter bulik is, nem csak tancolosak :)

Son of a Bit

(#925) beteg válasza Radeon_5 (#924) üzenetére


beteg
őstag

52 vagyok, ha megérem, egyszer majd szimfonikus zenéket szeretnék komponálni, hangszerelni, de ahhoz gondolom minimum még 10 évet bele kéne tennem. És lehet, hogy akkor is csak álom marad, de biztos, hogy nem azzal kéne kezdeni.

Absz csak a zene szeretete miatt csinálnám, nincs a képletben a pénz/siker/fellépés :) Giározom 3,5 éve, ahhoz pl. tök jó lenne már, ha tudnék magamnak csinálni backing trackeket.

Valami „egyszerűbb” stílussal kezdeném, de nem biztos, hogy jól gondolom, hogy producer szemmel mi az „egyszerűbb”.

Nagyon szeretem pl a hardcore technot (is). És mindig bajom volt vele, hogy amit ide soroltak zenéket, azok sokszor nem voltak elég hardcore-ok. Szerintem amiben énekelnek, az eleve nem lehet hardcore. Szívesen csinálnék magamnak igazán hard, „beteg” :DD hardcore technot. Egy 10 órás anyaggal milyen jól ellenék a kocsiban. Kevés „hangszerrel”, dallammal, kevés csicsával, de durván odabaxo dobbal. Ez jó ötlet lehet kezdésnek?

Ha igen, milyen füllel kellene újra elővenni, ilyeneket hallgatni? Mik a stílus jegyei? Mikbe fogok belefutni rögtön az elején? Presetekből el lehet kezdeni ilyesmit összerakni? Vannak használhatók, amik jó alapok lehetnek?

Köszi!!!!!
:R

Csak futni kell!

(#926) Radeon_5 válasza beteg (#925) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Huhu. Hat ja vegulis nem rossz kezdesnek szvsz, mert azt osszerakni nem olyan nehez. Raadasul valami jo kis torzitott gitarhang is siman elferhet benne, nem egy zeneben van.
Talan nezz szet a szcenaban uj es regi cuccokat hogy kepbe jojj es kapj ihleteket.
Pl milyen trackek kb? Eloado-cim.
Ja es a gitart persze be tudod hozni jol valamilyen looperrel is akar a temaba.
En most dawless szinti setupban vagyok szoval kicsit inkabb csak hardverben gondolkodok, de gitaroskent a pedalozas effektezes szintizes neked sem idegen.
Kell neked egy zuzos dobgep, szoftver vagy hardver mindenkepp elso korben, akar persze sample alapu is lehet.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#927) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tudnátok javasolni valami programot amivel dsf (dsd) zenéket szét tudnék darabolni cue file alapján automatikusan?

(#928) flexxx2 válasza Sakab (#927) üzenetére


flexxx2
őstag

ffmpeg-et nézegesd, ott nagyon sok minden lehet parancssorból csinálni

(#929) beteg


beteg
őstag

Kaptam egy Ableton projectet, amit ha megnyitok, dob néhány hibaüzenetet, hogy milyen pluginjaim hiányoznak, amit a project használna.
Azt honnan lehet megtudni ilyenkor, hogy melyik sávról melyik plugin hiányzik?
Hallani hallom, hogy "valami hiányzik", látok is ilyeneket, mint a lenti képen, amik nyilván nem szólnak, de nem jövök rá, hogy melyik pluginnak lenne itt a helye. Sakkozzam ki, hogy a plugin neve alapján melyik dob pl és oda tegyek olyan dobot amim van?
thx

Csak futni kell!

(#930) belaur válasza beteg (#929) üzenetére


belaur
tag

Amit a screenshoton látsz, az azt jelenti, hogy az adott hangmintát nem találja az Ableton, ezeket attól kell elkérdned, akitől a projectet kaptad. Ha megvan a hangminta, akkor az alsó naracssárga sávra való kattintással tudod megadni a helyét a hiányzó fájlnak. Ennek semmi köze a pluginekhez. A hiányzó plugineket, az egyes sávokra való kattintással meg tudod nézni (csak a fejléc jelenik meg alul, de nem tudsz rákkantintani).

(#931) beteg válasza belaur (#930) üzenetére


beteg
őstag

:R
Köszi szépen! Királyság, a pluginek helyét így megtaláltam. :)

A hangmintákkal még gondban vagyok, mert egyrészt nem értem, hogy bizonyos wavokat miért nem tud betölteni, miközben a legtöbbet meg simán. Amit hiányol azok is ott vannak a könyvtárban.

Így, hogy segítettél, már látom, hogy hol lehet megadni a hiányzó fájlok helyét. Látok egy Hot-Swap módot is, csak ép az sem akar működni. De így legalább már tudom, merre olvassak tovább. Köszi!

Csak futni kell!

(#932) flash-


flash-
veterán

soundforge -ot használjátok?

egy esztelen fos..

ha kivágok egy részt egy hangból és nyitok egy új lapot hogy oda beillesszem mert csak egy részből kell mp3-akkor letarnszponálja pedig ilyet én nem kértem tőle..

na ha pedig a teljes hanganyag egy részét jelölöm ki nincs olyan opció hogy csak azt mentse le egy külön mp3ba...
vagypedig ilyn esztelen módon el van dugva egy alap funkció?
hogy lehet ezt megcsinálni?:)

jó lenne a magix vegas is de az van hogy a kész mp3ba ha beletekerek elnémul.. elrontja.. (nem értem egy ilyen egyszerü dolgon mi a nehéz egy ilyen pro videószerkesztőnek.. na mindegy)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#933) flexxx2 válasza flash- (#932) üzenetére


flexxx2
őstag

audigy? régi prg de mp3 kivágásra jó

(#934) Radeon_5 válasza flash- (#932) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

En nem hasznalom es nem biztos hogy jol ertem, de ha alap hang vagdosas es ilyesmik akkor Audacity alap

Son of a Bit

(#935) flexxx2 válasza Radeon_5 (#934) üzenetére


flexxx2
őstag

ezt akartam én is írni, soundblaster bekavart

(#936) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Sziasztok!

Nahát, itt ilyen téma is van? Mennyit kerestem... Bátorkodnék én is akkor idepofázni alkalomadtán. Lenne is egy kérdésem: hol érdemes a felvett mixeket megosztani? A SoundCloud kiesik egyrészt a 3 órás maximum miatt, másrészt a jogvédők is razziáznak ott. Jelenleg a Mixcloudot használom, de újabban eléggé megnyirbálták az ingyenes fiók lehetőségeit - amit én abszolút megértek, csak nekem, mivel hobbiszinten űzöm csak az ipart, nem éri meg a havi 15 €-t (Most nézem, ez már csak 6? Hmm...). A hearthis.at-en gondolkodom még, ha esetleg valami hosszabbtávú tapasztalata van valakinek vele?

(#937) LiquidStep


LiquidStep
csendes tag

Sziasztok!

Roland Mc-101-hez milyen hordozható hangszórót/kombót tudtok ajánlani?

(#938) flexxx2 válasza SityiSXT (#936) üzenetére


flexxx2
őstag

Én már itt osztom meg: https://www.house-mixes.com/profile/nostate Kevesebb follower több letöltés.

A mixcloud szintén ez, otthagytam a régieket és ennyi, én is megértem őket, de valahol mégse, mivel 3 év alatt nem nagyon sikerült "feljebb" jutni, hogy ez miért van az 1 dolog, de fizetni nem fogok az automata like-okért, attól nem lesz közönség.

[ Szerkesztve ]

(#939) SityiSXT válasza flexxx2 (#938) üzenetére


SityiSXT
őstag

Köszi, a következő szettemet akkor már ide is feltolom.

(#940) SityiSXT válasza SityiSXT (#939) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Mixcloud most már reklámokat is tol... Feltöltöttem a house-mixes.com-ra is a frissen készült szettemet, és tényleg egész jó ez az oldal - mondjuk a tracklistet időzíteni nem lehet, de talán nem is olyan nagy baj (eléggé molyolós tud lenni). Köszi a javaslatot. (Esetleg ha valaki kíváncsi rá...)

(#941) beteg válasza SityiSXT (#940) üzenetére


beteg
őstag

The service is unavailable.
:(

Csak futni kell!

(#942) SityiSXT válasza beteg (#941) üzenetére


SityiSXT
őstag

:Y Tegnap este, amikor felraktam, még simán ment... Hát akkor marad a Mixcloud...

(#943) beteg válasza SityiSXT (#942) üzenetére


beteg
őstag

Én gyakran fent vagyok rajta, hallgatom flexxx2 mixeit, eddig még mindig ment.
Bízzunk benne, hogy megjavítják!

Csak futni kell!

(#944) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Megy újra a house-mixes.com

(#945) beteg válasza SityiSXT (#940) üzenetére


beteg
őstag

Meghallgattam. Ügyes! Nekem tetszenek ezek a zenék, a mix is tetszik. Talán ha valamibe nagyon bele kéne kötnöm, de ez tényleg már csak kekeckedés:
lehet, hogy nagyon is biztosra mentél a válogatással :) Lehetne benne egy-két ritkábban játszott szám. De ha nekem kéne megmondanom, hogy mi lenne az, bajban lennék! :D

Csak futni kell!

(#946) SityiSXT válasza beteg (#945) üzenetére


SityiSXT
őstag

Hűha, köszönöm szépen, hogy meghallgattad - és a dicséretet is! :R
Ezt a szettet a feleségemnek kevertem - ő pedig ha könnyűzenét hallgat, leginkább ezt preferálja. A többi szettemnél a legtöbb esetben vegyesen próbálok ismert és kevésbé ismert számokkal dolgozni - a két kivétel a 13-as (House-Mixes / Mixcloud - itt deep house-szal és technóval kísérleteztem) és a 8-as (House-Mixes / Mixcloud - az első két szám persze ismert, de utána a jazzes hangzást próbáltam átvinni house-ba).

(#947) beteg válasza SityiSXT (#946) üzenetére


beteg
őstag

Igen, már akartam is írni, hogy tegnap a grillezéshez a vibes 9-et hallgattuk, arra már nem igaz, amit írtam és mindenkinek tetszett, egyszer sem mondták, hogy tegyek már be valami jobb zenét!
:R

Csak futni kell!

(#948) flexxx2 válasza SityiSXT (#946) üzenetére


flexxx2
őstag

a 13as most ért véget, nem az én műfajom, de nagyon kellemes háttérzene volt miközben a PH-n fórumozgattam, jó lett :C

(#949) SityiSXT válasza flexxx2 (#948) üzenetére


SityiSXT
őstag

:R
Hamarabb is idejöhettem volna építő jellegű kritikáért... :D Köszi, srácok!

[ Szerkesztve ]

(#950) MrZick


MrZick
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni a következőben:

Szeretnék jómagam szórakoztatására zenéket keverni, viszont a zenék beszerzésével akadnak problémáim. 80,90,2k évek muzsikái érdekelnek extended verzióban. Nagyon régen volt egy frankó zenei gyűjteményem, de a vinyóm megadta magát. Zippyshare-en mindent meg lehetett szerezni ;)
Hol tudok beszerezni ilyen zenéket. A Soundcloud-ot megnéztem, de nem igazán jöttem rá, hogy miért nem érek el egy csomó zeneszámot. (Az én régiómbam nem elérhető)

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.