Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) moma


moma
őstag

Mi a különbség a a Soundforge 9 és az acid pro 6 között? Mindkettő tök ugyanarra van vagy van itt valami eltérés?
köszi

we all deserve a bit of luck.

(#302) moma


moma
őstag

Ja és tudtok valami olyan helyet ahol van egy csomó zaj és hangeffect?
köszi

we all deserve a bit of luck.

(#303) HavocS


HavocS
senior tag

Reason 4 valaki? Most próbálgatom a Thor-t, nem gyenge...

(#304) nolika


nolika
aktív tag

Császtok.

E témában szeretnék érdeklődni, méghozzá a zenei stílusokiránt.
Járatos vagyok a zenékben. De a műfaji kifejezésekkel nem vagyok teljesen tisztában.
PL: Tudom naggyából mi a trance és a vocal trance, vagy a hardcore meg ilyenek.

Létezik ezekről a műfajokról-vállfajokról valamiféle leírás? H végül is mi a pontos meghatározásuk!

A másik: Mivel lehet jó house, trance trackeket csinálni? Dance Ejay 7? vagy van más?

(#305) HavocS


HavocS
senior tag

Hogy ne lenne, mondjuk az, hogy te magad csinálod a zenét :)
Reason 4.

(#306) The DJ válasza HavocS (#305) üzenetére


The DJ
addikt

Vagy Fruity Loops Studio :)

(Mindkettő ijesztő elsőre...másodjára is :DDD )
De türelem tornaterem. :K

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#307) Chandler


Chandler
senior tag

megtudja mondani nekem vki hogy a Reason 4-ben mire valók a kottázó részben az újítások? Mik pontosan bal oldalon az eszközök sávjainál a sok újdonság? Nem sikerült rájönnöm :B

(#308) Sanyix


Sanyix
őstag

Hi.

Most próbálkozom zenét szerkeztgetni, reason 3-ban, de így csíkok húzogatásával nem igazán lehet dallamot összehozni :) szóval kéne valami valós idejű bemeneti eszköz. Midi billentyűzet egyelőre kizárva, de hát itt a normális pillentyűzet. Ezen is vannak gombok, bár még ha nem is erre van, valamennyire lehetne midi billentyűzet helyett is használni. De hogy? Hogy lehetne billentyűzetet midi billenytűzetként használni, vagy mappelni rá a hangokat?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#309) Sanyix válasza Sanyix (#308) üzenetére


Sanyix
őstag

Szóval mit kéne haxolni a programmal, hogy így műxxön?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#310) jasszer válasza nolika (#304) üzenetére


jasszer
senior tag

Hát ha elektronikus zene, akkor: [link]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#311) vincze90


vincze90
tag

Hello
Tudna vki nekem olyan programot mondani amivel egy mixböl ki lehet szürni a dj hangját?

(#312) blackvinyl


blackvinyl
tag

Hali!
Van pár dj bakelitlemez eladó

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#313) _Gomba_


_Gomba_
tag

Nosza 1 picit nem voltam és máris mennyi hsz. :DD
Moma: Sound Forge az szerkesztő (effect meg ilyenek) az Acid pedig zeneszerkesztő (hangokból tudsz zenét összerakni)

Nolika: Electronikus Muzsika fejlődése és típusai :DDD (látom megelőztek de a az ismétlés...)

Vincze90: Most a Dj hangja kell vagy azt akarod kiírtani. (amúgy nem találsz olyan progit, ha igen nem lesz olyan jó a minősége)

(#314) The DJ


The DJ
addikt

:))

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#315) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok beteszem ide is hátha itt hamarabb jön válasz!

Az lenne a kérdésem,hogy hogy lehet lassítani illetve gyorsítani a zenét soundforge-ban,8as verzió,kb 4éve használok sfet de még soha nem jöttem rá.Mix miatt kéne.vagy lehet e hogy ugyanarra a bpmre hozom a két zenét?
Előre is kösszi!

Mr.Brightside

(#316) The DJ válasza Pocee (#315) üzenetére


The DJ
addikt

Én az Audacity ingyenes hangszerkesztőt használom editálási, vágási célokra, abban nagyon könnyen tudsz sebességet és pitch-et is állítani egy megadott zenén vagy egy kijelölt részen. Természetesen a BPM értéken is tudsz változtatni, de ha két zenét akarsz összehozni úgy, hogy jól is hangozzon, akkor érdemes ezt egy Dj progival tenni, mint vágogatni és BPM értékeket pászítgatni. Szerintem :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#317) Pocee válasza The DJ (#316) üzenetére


Pocee
senior tag

Kössz a reakciót!

Csak az a baj,hogy nem mixelni akarok,hanem összerakni két zenét faszán,meg közben hangokat alátenni,videó alá,a számítógépes mixprogik nem igazán jöttek be nekem,az egyik nem realtime,ami meg realtime-ban megy annak meg rendkívül sz@r a hangminősége(lásd traktor),meg hát aki egyszer belekóstolt az ezres pájóba meg a 600as pájó keverőbe nem akar már számgépen keverni,de tény hogy bohóckodni jókat lehet velük.
Szóval nekem bejött a soundforge és nem is akarok mást megtanulni,öreg vagyok már(27) :).
Csak valaki hozzáértőtől szeretném hallani hogy lehet ezt soundforge-ban csinálni avagy sem.Remélem jön erre valaki olyan,aki segít.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#318) _Gomba_ válasza Pocee (#317) üzenetére


_Gomba_
tag

Hali!

Sound Forge az inkább zene szerkesztésére lett kitalálva mint bővítésére kevergetésére, neked a Sony Acid Pro kell, abban lehet sávonként összerakni, hozzárakni, BPM match is van.

UI: Pio cuccok nekem nem jönnek be, minőségben gyengék

(#319) mark75


mark75
senior tag

melyik a legujabb virtual dj program?

[ Szerkesztve ]

(#320) _Gomba_ válasza mark75 (#319) üzenetére


_Gomba_
tag

Hali!
[link]

(#321) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

nemtom hasznalja-e vki a mixmeister nevezetu progit
kerdes: az elkeszult mixhez lehet valahogy videot generalni? olyan van benne, mint a winampban a visualizer resz
es azt ugy egyben lehet-e menteni?

(#322) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Tudnátok abbban segíteni, hogy hol lehet kapni Hercules Dj Console-t?
Használt ill. más midi keverő is szóba jöhet 25k alatt.

Köszönöm előre is! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#323) _Gomba_ válasza Prof01 (#322) üzenetére


_Gomba_
tag

Van még a behringernek is:

Behringer B-CONTROL DEEJAY BCD2000

Behringer B-CONTROL DEEJAY BCD3000

(De sztem 25-ért sehol nem találsz, max valami nagyon lelakottat)

(#324) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Létezik olyan program, ahol pl. egy betöltött mp3 zenét át lehet mixelni más hangzásúra, illetve éneket, zenét stb torzítani? Gondolok itt elektronikus<->rock konverzióra.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#325) hunnylander válasza Dilikutya (#324) üzenetére


hunnylander
őstag

Igen is meg nem is.

Igen, de minden érdemi munkát neked kell csinálni. :D

De az MP3 a legrosszabb kiindulási formátum. Az ideális kiindulási formátumok; MIDI vagy legjobb, ha a feladathoz kívánni szándékozott zenei szoftver projekt fájljaként áll rendelkezésre a remixelni/áthangszerelni kívánt zeneszám.

www.HunnyF1.com

(#326) Prof01 válasza _Gomba_ (#323) üzenetére


Prof01
veterán

Végül a Hercules Dj Control MP3 mellett döntöttem. 19k-s ára elég jónak mondható szerintem. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#327) Dilikutya válasza hunnylander (#325) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, a formátum egy dolog, nyilván lehet konvertálgatni. Engem csak a lehetőség érdekel, meg egy program neve, a többi már megy, amennyiben kivitelezhető:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#328) hunnylander válasza Dilikutya (#327) üzenetére


hunnylander
őstag

A formátum nem egy dolog, hogy konverzióval el lehetne intézni ez esetben. A MIDI-ben (és projekt file-ban) megvan a zeneszám különálló szólamai, a dallaminformációkkal stb. Az MP3 audió fájl, abból neked kell felismerni a különböző szólamokat és hallás után kiszedni a dallamokat, ritmusokat és átírni őket más stílusra, és azt a stílust is neked kell ismerni. Egy MP3-ban lévő többszólamú és polifón dallamokkal bíró zenei számot pedig lehetetlen küldetés MIDI-be konvertálni szoftverrel.

Programok amiket én használok zeneszerzésre; Synapse Audio Orion, Cakewalk Sonar, Propellerhead Software Reason plusz jónéhány effekt és hangszer VST plugin. Ezekkel tökéletesen lehet remixelni is, de a zenei feladatok a felhasználó feladatai maradnak. Nincs olyan program amibe betöltesz egy trance stílusú zeneszámot MP3 formátumban és magától csinál belőle egy rock stílusút.

Viszont az audio-to-MIDI szoftverek területén évről évre megy a fejlődés, szóval egyszer teljesülhet az álmod, de hogy ezek a szoftok mikor fognak közel 90-100%-os hatásfokkal dolgozni, azt nem tudom. De láss egy "csodát"!

www.HunnyF1.com

(#329) pityeszka


pityeszka
őstag

Hali

Van olyan program amivel le lehet szedni a hangot a musicról,tehát csak a dallam maradjon!!

üdv

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#330) hunnylander válasza pityeszka (#329) üzenetére


hunnylander
őstag

Fejtsd ki konkrétabban. Többszólamú zeneszámból akarod kiszedni a fő dallamszólamot? Vagy dallamot tartalmazó audiófájlból akarod kiszedni a dallaminformációkat pl. MIDI-be?

www.HunnyF1.com

(#331) pityeszka válasza hunnylander (#330) üzenetére


pityeszka
őstag

Nem tom kifejteni konkértabban,hülye vagyok ehhez a témához :B
Tehát van egy mp3,erről kéne leszedni a szöveget,hogy csak a dallam maradjon.Vannak ilyen zenék is mm,instrumental (szöveg nélkül) vagy minek nevezik :B

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#332) hunnylander válasza pityeszka (#331) üzenetére


hunnylander
őstag

Szöveget? Vagyis az éneket? De akkor egyébként az ének dallama is elveszik ám.

Ha az énekszólamot akarod eltávolítani, arra vannak már szoftverek. Tapasztalataim nincsenek velük, ezért konkrét szoftvert nem tudok ajánlani. Írd be a Google keresőbe, hogy vocal remover, és próbáld ki melyik a leghatékonyabb, több száz is lehet.

De egyet linkelek is, ami egy Winamp plugin; Vocal Remover

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#333) pityeszka válasza hunnylander (#332) üzenetére


pityeszka
őstag

Keresem,próbálom!! :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#334) pityeszka válasza hunnylander (#332) üzenetére


pityeszka
őstag

Mmm,ez nem jó sajnos valahogy meg kell oldanom ezt a dolgot!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#335) hunnylander válasza pityeszka (#334) üzenetére


hunnylander
őstag

Tökéletes megoldásra ne is számíts, de van még jónéhány kipróbálásra váró lehetőség.

Ha bátor és ügyes vagy hozzá, próbáld ki ezt a kiváló audio editor-t, aminek van vocal removal funkciója is.

www.HunnyF1.com

(#336) Vandit.


Vandit.
addikt

Kéne egy kis help.
Kazettáról szeretném a régi zenéimet gépre tenni. Hogyan tudnám ezt megoldani?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#337) The DJ válasza Vandit. (#336) üzenetére


The DJ
addikt

Keresel egy decket ami rendelkezik audio kimenettel, ezt belekötöd a hangkarid line-in bemenetébe és egy rögzító progival (pl: Sound Forge, Audacity) felveszed. :)

Ha nincs a decknek kimenete, akkor úgy is megoldhatod, hogy egy kazettás magnó fülhallgató kiemenetét használod, bár így a minőség nem lesz olyan jó, mintha direkt audio kimenetet használnál.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#338) TiboOo


TiboOo
csendes tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy hogy lehet megoldani azt hogy egy énekkel ellétott számot "összehúzzam" az általam készített dallammal. (Tehát ne csússzon el.)
Sf 8-at, és ACID-ot használok. Aki jártas ebben a 2 szoftverben, vagy tudna ajánlani valamit ennek megoldására az jó lenne.
Előre is köszi.
Üdv.: Tibi

TibX

(#339) birka1337 válasza TiboOo (#338) üzenetére


birka1337
tag

esetleg ableton live? :)

-

(#340) hunnylander válasza TiboOo (#338) üzenetére


hunnylander
őstag

1. Egyeztetni kell a tempot; azonos BPM, illetve beatmap.
(2. Egyeztetni kell a hangnemet is, ha hallgathato eredmenyt akarsz.)

Az altalad megnevezett szoftvereket ismerem valamennyire, de egyaltalan nem vagyok felhasznaloja. Ahhoz, hogy megtudd az enek tempojat, bizonyos szoftverekkel lehet csinalni beatdetectiont, ha van a felvetelben konstans dob. De manualis tempotappinggal is es akar vizualis szemrevetelezessel se nehez eltalalni a tempot.

Tempotappinghoz egy ilyen kis szoft eleg.

www.HunnyF1.com

(#341) Mindless


Mindless
tag

Hy! Nem tudom hogy itt ki mennyire van benne a zeneszerkesztés témában. De a cubase-en kívül van e még olyan zeneszerkesztő progi ami legalább azt tudja funkcionalitásban.

Amiket már próbáltam mostanában:

Reason nem jó mert nem tud vst-t
Ableton inkább a djzésre van kíhúzva
Fruity nagyon alap
Az ilyen ejay szerű baromságok nem érdekelnek:)

Sajnos nincs sehol egy független fórum mindenhol el vannak az emberek fogulva a saját cuccuk iránt és azt védik foggal körömmel.

Ha valaki vágja a témát akkor írjon már vissza.

(#342) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Kérdésem lenne,hogy tudnátok ajánlani pesten normális boltot ,ahol lehet keverőt venni. Nem a zaj-t pl ,mert nagyon drága. Köszönöm :R :R

(#343) Mindless válasza DJ.Gróf (#342) üzenetére


Mindless
tag

Vatera?:)

(#344) _Gomba_ válasza DJ.Gróf (#342) üzenetére


_Gomba_
tag

Attól függ milyen árban szeretnél.

(#345) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok!

Így a nyárra való tekintettel összedobtam nektek egy könnyed kis mixecskét! :) Igazi, hamisitatlan és igényes vocal house dalok vannak benne! :C

Itt tudod meghallgatni, vagy akár letölteni a gépedre: [link]

Szép napot!
DJ Sunny

U.i.: Aki electro-ra számít ne töltse le! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#346) master bud válasza Mindless (#341) üzenetére


master bud
tag

Hali!

Én használok Abletont is, Cubase-t is. Mindkettő teljes értékű DAW (digital audio workstation). Az Abletonról hülyeség azt állítani, hogy dj-zésre van kihúzva - inkább azt mondanám, hogy arra is jó. Továbbá a Fruity sem nagyon alap, megdöbbenél kik és hányan dolgoznak azzal a proggie-val.

Én az Abletont ajánlom, mert rendkívül gyorsan ki tudod vele próbálni a zenei ötleteidet, mondhatni a kezed alá dolgozik. A Cubase számomra kevésbé sugallt kreativitást de ez nem jelent semmit.

Aztán van még a Cakewalk Sonar, az is egy professzionális DAW, azt még nem próbáltam.

Egyébként elárulom, hogyha saját szerzeményekben gondolkodsz nem a DAW fog számítani először.... ;)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#347) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Dj midi konzolban jártas valaki errefelé? Vestax vci-100-at néztem ki és kellene némi infó a ketyeréről.

Ö az:

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#348) VinoRosso


VinoRosso
veterán

uff!

Használ valaki innét x64-es Pistát? Milyen zeneszerkesztő progik működnek alatta? Nekem a köv. vannak meg:

FL7.1
reason4
Nuendo(?)

Ebből csak FL7ben irogattam zenéket a magam szórakoztatására amatőr szinten, de azt elég jól ismerem( a többit meg letöltöttem, hogy madj egyszer ha lesz időm...), ha éppen van kedvem és időm, akkor állok neki. Mostanában nem nagyon volt mióta Vistára váltottam(kb tavasz óta), viszont most lesz egy hónap pihi. Azért kérdem, mert az évek alatt összegyűlt egy csomó projekt, amik végülis úgyahogy készen vannak, és gondoltam csinálok belőlük egy mixet, de nem tudom nekiálljak e egytalán telepíteni az fl7.1-et a pistámra. Meg a másik, hogy a mixeléshez nem nagyon értek Fl-ben sem, ha esetleg tudna valaki egy tutorialt linkelni, amin alapdolgok meg esetleg egy két trükk le van írva, azt megköszönném. Igazából Fl7-be gondoltam a mixet, de ott asszem elég rövidet lehet csinálni, mert a playlist rövid, de talán ki lehet bővíteni vhogy. Ha ez nem jó, akkor talán ableton az megvan, de az meg teljesen idegen egyelőre.

(#349) VinoRosso válasza hunnylander (#328) üzenetére


VinoRosso
veterán

erről én is hallottam! Ha jól tom most hoztak ki egy olyan fileformátumot asszem talán valami koreiak vagy kínaiak, hogy nem sávokat lehet állítani, mint az EQ-ban, hanem hangszereket, tehát ha akarod akkor leveheted a vokált, vagy a dobot, vagy a gitárokat, és külön lehet őket manipulálni mindenféle nyalánksággal. Gondolom ez hogy már az egyes angjegyeket hangszereként lehet alakítgatni ennek a csúcsa. Csak mondjuk ebből az lesz megint, hogy felmormog valami repedfazék csaj egy vokált, aztán megformálják olynara a felvételt, mintha ő lenne a vitni hjúszton, aztán megy tátogni meg magát mutogatni a hakniba. De am elég jó cucc lehet, van már elterjedt SW ami ezt tudja?

(#350) Icewind


Icewind
aktív tag

Hali

tudom, szakmai szinten a proginak nem sok köze van az igazi DJzéshez, de nem találtam alkalmasabb topicot :)

Szóval a kérdésem annyi h a Virtual DJ progiban, amikor valamit FELVESZEK azaz elinditom a recet, akkor ha bármilyen effectet használok, a visszahallgatott mp3ba azon a ponton ahol bekapcsoltam az effectet visszaugrik ugy fél másodpercet, ezzel persze elrontja a zenét, nagyon bután hangzik. Ha úgy venné fel ahogy én is hallom az jó lenne...

Szóval tudja valaki h ez mért van, vagy hogy lehet kiküszöbölni? Probálkoztam már reinstallal, aztán felraktam egy jóval ujabb verziot is, az eredmény ugyanaz. Egy barátom megjegyezte, hogy talán egy integrált hangkártya nem bírja és azért, de nem integrált van, sőt külső, SB NX.. szal nemtudom mért csinálja ezt.

köszi elöre is :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.