Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Honkydoo válasza eri (#700) üzenetére


Honkydoo
őstag

Helló

Én most a Native Instruments pluginjeire vagyok rákattanva.
dnb-hez szokták még ajánlani az xfer serum-ot

Itt ha jól emlékszem bérelhető is, csomó más hangminta mellett.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#702) eri válasza Honkydoo (#701) üzenetére


eri
tag

Köszi! Kipróbálom! :R :R

(_8(l) - The Simpsons

(#703) eri


eri
tag

Páko boltot mennyire ajanljatok? Gari ugyintezes, kiszallitas stb.
Most rendeltem toluk a webshopos fiokomban minden oke, kiszallithato, remelem holnap itt lesz. Viszont email nem jott se a regisztraciorol se a vasarlasrol.
Utanvettel rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(_8(l) - The Simpsons

(#704) Jorus válasza eri (#703) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hosszú évek óta náluk vásárolok szinte mindent, korrekt bolt, bár gariztatni szerencsére csak egyszer kellett, de szó nélkül cserélték az adott keverőt. Zaj és Muziker is ajánlott részemről.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#705) eri


eri
tag

Dejo!!! Koszi

(_8(l) - The Simpsons

(#706) eri


eri
tag

Van egy Alesis V mini es vennek melle lpd8-at vagy nanopad2-t. Az a kerdesem hogy abletonban mukdone e egyutt ha mindkettot radugom a pc-re vagy kell kulso hangkartya? Az sem baj ha nem mert onmagaban is hasznalnam a padet

[ Szerkesztve ]

(_8(l) - The Simpsons

(#707) Honkydoo válasza eri (#706) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szerintem együtt tud működni több midi eszközzel is.
Nekem is Ableton van és én is több midi vezérlőt használok.
Arra nem emlékszem, hogy a különböző kiadásokban (intro, standard
) van e valami erre vonatokozó limitáció.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#708) eri válasza Honkydoo (#707) üzenetére


eri
tag

Köszi!

(_8(l) - The Simpsons

(#709) #88315392


#88315392
törölt tag

Sziasztok!

Valaki nem érdekel esetleg?
[Ableton Live 9 Szoftverelmélet és gyakorlatok könyv]

[ Szerkesztve ]

(#710) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

digizongoráról felvettem egy darabot USBre, de nekem túl műnek tűnik a hang. Tud nekem valaki esetleg egy kis háttérzajt/vagy amolyan damper resonance-ot adni a számra, ha megosztom vagy elküldöm neki?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#711) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok!
Valaki nem ismer véletlenül egy olyan programot, ami egy adott zenét lekottáz nekem? Lehetőleg desktopos legyen... Jól jönne a segítség!
Köszi előre is :)

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#712) belaur válasza Creepy (#711) üzenetére


belaur
tag

Én inkább rákeresnék az adott zene midi verziójára és miután az megvan, abból csinálnék kottát.

(#713) Creepy válasza belaur (#712) üzenetére


Creepy
tag

Köszi! :)

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#714) jackooo84


jackooo84
tag

Sziasztok!

Rekordbox-al kapcsolatban lenne problémám nem tudom tudna-e valaki segíteni...egész pontosan a felvétellel ami nem igazán szól jól akármit csinálok...hiába veszem vissza a hangot akkor is úgy rögzít mintha pirosba lenne :F (ddj-sr)

(#715) magickonfig


magickonfig
tag

Régebbi Native Instruments KOMPLETE AUDIO 6 -ról gyors vélemény?
Aktív studio hangfalhoz és fejhalgatóhoz?

Itt nem nagyon olvastam róla , pedig külföldön népszerű!!

(#716) Jorus válasza magickonfig (#715) üzenetére


Jorus
nagyúr

5 éve használom teljes elégedettséggel, megbízhatóan hozza, amit ebben az árkategóriában el lehet várni egy DAW-tól, nekem nem volt vele semmi problémám az 5 év alatt. Traktorhoz, Maschinehoz, illetve live inputra használom (gitár), szal rendesen meg van tömve, jobb lenne a több input/output miatt egy Audio 10, ha lehetne kapni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#717) belaur válasza magickonfig (#715) üzenetére


belaur
tag

Én ebben az árkategóriában inkább a Focusrite 2i4 3rd gen-t ajánlanám,

(#718) magickonfig válasza Jorus (#716) üzenetére


magickonfig
tag

el se hiszem hogy kapok választ! Nagyon köszi

(#719) jackooo84


jackooo84
tag

Üdv!

Hangkártyához keresnék a gyáritól minőségibb usb kábelt...ez a SUPRA BLUE USB 2.0 jó választás lenne? Mondjuk ennél többet már nem szeretnék rászánni. :DDD

(#720) NeoPampalini válasza jackooo84 (#719) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, rákerestem, hogy mennyibe kerül, mondd, hogy ez csak vicc... Miből van ez, aranyból, hogy több ezer pénz métere?

A gyárival mi a baj?

(#721) belaur válasza jackooo84 (#719) üzenetére


belaur
tag

Az erre szánt pénzből inkább vegyél egy jó üveg bort. Az USB kábelen digitális jelek haladnak, ha nincs a kábel megtörve, vagy egyéb módon megsérülve akkor teljesen mindegy, hogy milyen kábelt használsz.

[ Szerkesztve ]

(#722) jackooo84


jackooo84
tag

Igazából csak a legjobbat szeretném kihozni a rendszeremből... a gyári már nem túl szép nincs szerintem baja de mivel most vettem új hangfalakat új xlr kábelekkel gondoltam az usb-t is lecserélném valami minőségibbre ...állítólag számít milyen kábeleket használsz mondjuk erről jobban a hifisták tudnának bővebben beszélni. :))

(#723) NeoPampalini válasza jackooo84 (#722) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

De az USB-n digitális jel megy, attól nem jobb semmivel, mert tízszer többe kerül, mint bármelyik másik.

Ha nem tetszik a színe, tegyél rá valami színes biszbaszt.

(#724) jackooo84 válasza NeoPampalini (#723) üzenetére


jackooo84
tag

jó ötlet :C

(#725) sombrero


sombrero
csendes tag

Nem tudjátok, hogy lehetne megállapítani, milyen program hozott létre virtuális MIDI portokat? Régesrég feltettem valamit, amivel sikerült kreálnom egy Test1, Test2, Test3 portot, amiket úgy hagytam, de már nem tudom, milyen programmal kreáltam őket. Van valami módszer, amivel minden midi port eredetét meg lehet állapítani?

(#726) NeoPampalini válasza sombrero (#725) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz... Eszközkezelőben nem látszik róla valami? Vagy esetleg egy DAW-ban?

(#727) Jorus válasza sombrero (#725) üzenetére


Jorus
nagyúr

Windowsos gép esetén, ha Vezérlőpult -> Programok és szolgáltatások között a keresőbe (jobb felső sarok) beírod, hogy 'midi' nem dob fel semmit?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#728) sombrero válasza Jorus (#727) üzenetére


sombrero
csendes tag

Köszönöm az ötleteket, meglett! A keresőbe írva én is próbáltam, de úgy nem jött elő, viszont az eszközkezelőben a sound device -ok közt tényleg ott lesett. A teVirtualMIDI64 volt a "bűnös".

(#729) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Egy baratomnak epitek gepet, aki DAW zenekeszitesre szeretne foleg hasznalni a gepet. O nem annyira ert a szamitogepekhez, de a legjobb gepet szeretne egy adott osszegbol, en viszont viszonylag jol ertek a gepekhez, de nem ertek a zenekesziteshez. A haverom kvazi csak az intelt ismeri, es egy 9900K-t gondolt a gepbe. En egy Ryzen 7 3800x/3700x-et tennek bele (R9 3900X mar tul draga) vagy ha intel akkor max i7 9700k, nem erzem aranyosnak a 8+ szalert fizetendo +40k-t. Raasasul tuning sem lesz. (De ha mar 125k az i7-ert akkor mar inkabb 3800x de meg inkabb 105-ert 3700x)

De nem ertek az audiohoz, es nem nagyon talalok olyan tesztet ami kifejezetten errol szol. Nem tudom mi kell a zenecsinalashoz. Egy errol szolo videoban azt mondtak hogy bizonyos kompatibilitas problemak lehetnek pluginekkel meg midi controllerekkel amik en nem is tudom micsodak, szoval meg ilyen gond is lehet es nyilvan nem szeretnem ha kompatibilitas gondok lennenek. Ezzel szemben itt [link] csak AMD alapu gepeket javasoltak erre a celra. Mivel nem ert a gepekhez es kitalalta maganak ezt az i9 dolgot es en se latom at hogy mi kellene szuper volna ha lennenek tesztek amik kimondananak valamifele valaszt es azt kielemezve konnyebb legyen donteni, hogy AMD/i9/i7. Nem az en gepem lesz, nem az en penzembol de azert azt szeretnem ha a legjobban jarna felesleges pazarlas nelkul, de nem akarom rabeszelni semmire amiben en sem vagyok biztos.

De sajnos nem talalok jo teszteket. Mindenhol szintetikus teszteket, jatekokat futtatnak meg tomoritenek esetleg video. Nem tudom melyik tesztben mutatott teljesitmeny all legkozelebb a zenekesziteskor a procit terhelo folyamatokhoz.

[prohardver teszt]

Illetve mi igaz ezzel az inkompatibilitas faktorral? Tudnatok segiten? Koszi!

(#730) NeoPampalini válasza kulfoldi (#729) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Intel/AMD szerintem teljesen mindegy. Egy mai procival meg kb. megy minden, csak legyen mellé sok memória.
A sokmagos CPU akkor lehet prioritás, ha párhuzamosan sok effekt/virtuális hangszer kell, hogy megszólaljon, mert egyébként a DAW inkább singlecore dolog (nem is olyan régen a progik még nem is igen futottak több szálon).

Arról én nem hallottam, hogy egy usb-s cucc nem menne csak Intellel, vagy AMD-vel, ott valami driver probléma lehet szerintem...

(#731) kulfoldi válasza NeoPampalini (#730) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Vao! Koszi a valaszt! Utanajartam kicsit es azt latom, hogy single theadben egy kicsit jobbak az intel procik. Ha hozzaveszem, hogy amd-hez dragabb az alaplap is akkor a 3700x + x570 lapnal kb ugyanott lennenk mint i7 9700k+ z390 lap. Plusz o az intelben "hisz" szoval az kvazi eldolt, hogy intel lesz. De azt latom, hogy i7 9700k es i9 9900k kozott minimalis kulonbseg van single threadben szoval gondolom nem sok ertelme van az i9-nek +40 ezerert?

(#732) Jorus válasza kulfoldi (#729) üzenetére


Jorus
nagyúr

A "zenekészítés" tág fogalom.
Azt lehet tudni, hogy milyen tevékenységeket végez majd a gépen és ezekhez milyen szoftvereket és milyen kiegészítő hardvereket fog használni? Hány db és milyen típusú I/O eszközöket kellene kezelnie pl. Ezekből általában lehet méretezni a hardverigényt, de a proci+lap kiválasztása nem elsődleges feladat

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#733) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Kaptam kölcsön egy MIXVIBES U-MIX CONTROL 2 kontrollert, hogy tudjak kicsit gyakorolni.
(Teljesen kezdőként arra, hogy beugróként be tudjak segíteni ha kell, vagy segítség egy nem virtuális kontroller most.)
Az eszköz jó, de van 1-2 apróbb hibája.

Van olyan gomb ami kicsit nehezebbe érzékel, vagy a cros jobb szélső állásban elkezd lassan vissza lépkedni, illetve egy ami egyáltalán nem érzékel.
Ti mivel és hogyan szoktátok tisztítatlan ezeket az eszközöket?

Illetve a bal oldali mély potiját cserélni kellene (ha találok), illetve a jobb oldali pitch alsó tartományát nem érzékeli, a felső tartomány pedig valószínű emiatt csak pont a feléig tér ki a software-ban. Itt is lehet koszosodás, forrasztási elégtelenség, vagy alkatrész hiba.
Ha kell alkarész, akkor hol lehetne ebbe valót nézni? Én nem találtam neten rá semmit.

Minden segítséget ötletet előre is köszi.
Zoli

(#734) NeoPampalini válasza World-Soft (#733) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Gondolom szét kellene szedni, feljegyezni a hibás alkatrészek számát, ha van, aztán úgy keresni, hátha.

Esetleg elvinni valami elektronikai szakihoz, bár nem tudom, hogy ilyen eszközöket ki és hol javít.

Pár hete olvastam valahol (talán Facebook-on), hogy érdemes lehet gitárpedál építőknél érdeklődni, ők amúgy is elektronikával foglalkoznak, és valamelyikük szokott vállalni egyéb elektronika javítást is.

(#735) World-Soft válasza NeoPampalini (#734) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szét még nem szedtem, de ha nincs szerencsém jelöletlenek lesznek az alkatrészek (egy ismerős azt mondta, nagy valószínű ez lesz).
Viszont tisztítani a potikat láttam alkohollal, meg mindennel neten. Nem tudom mi az tisztítás ami tényleg nem kárt csinál. Én alapban kontakt spray-en próbáltam volna.

A "gitárpedál építők" azok kik? Több helyen néztem ahol szervizelnek ilyesmit, de mindig csak az addon helyen vásárolt termékeket. Ezt mindig ki is emelik.
Tehát őket hol találni?

(#736) NeoPampalini válasza World-Soft (#735) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Valóban érdemes lehet szétkapni és kipucolni, amit tudsz, ami nem javul meg, az feltehetően forrasztás vagy alkatrész hiba.

Még az jutott eszembe, hogy a gitárpedálosok helyett hangszeráruházaknál lehetne érdeklődni javítás ügyben (szintetizátor, keverőpult, dj eszköz javítás kulcsszavakra), így elsőre a djstore.hu ugrik be, hogy ott láttam ilyen szolgáltatást.

(#737) World-Soft válasza NeoPampalini (#736) üzenetére


World-Soft
senior tag

Forrasztást még tudok is javítani. Viszont ahány helyen olvasom, meg ahány ember mondjam az mindenki mást mond. Szabad kontakt spray vagy nem, lehet ezt meg azt vagy sem.

Jó lenne tudni egy ilyen nagy igénybevételű, precíz elemeknél mit érdemes használni.

(#738) kulfoldi válasza Jorus (#732) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi a valaszt! Most valaszolt haverom. Digital audio workstation-kent hasznalna a gepet, Ableton szoftverrrel audio editalasra. Csak egy USB-s midi billentyuzetet fog hasznalni, meg van egy hangkartyaja amire max gitart csatlakoztatna. Nem lesz plusz kevero vagy mas hardver. Remelem ki tudod hamozni a lenyeget, mert ezeket csak lediktalta nekem, en viszont csak a gepepiteshez ertek nekem ez kinai. :) Ha tovabbi kerdesed van csak szolj! Legnagyobb kerdes az az, hogy indokolt-e az i9 9900k, vagy eleg az i7 9700k. Annal kisebbet ugysem nem enged, hogy bele tegyek, az egyetlen celom hogy kideruljon kell-e az i9. Egyebkent lesz meg a gepben 32GB RAM, 1TB PCIe m.2. Koszi!

(#739) NeoPampalini válasza kulfoldi (#738) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha nem sok sávon, sok effekttel dolgozik egyszerre, akkor teljesen felesleges az erősebb CPU. Ezt nyilván ő tudja. Sok memória a sampler-ekhez meg a VSTi-khez kell, bár nem hinném, hogy itt kevés lenne a 32 GB. :D

Nem tudom, jelenleg mi a helyzet, 2-3 éve az Ableton Live-nak még elég sajátos volt a multicore támogatása: egy-egy audio lánc csak egy szálon futott, erre az volt asszem a megmondás, hogy azért, mert ha több szálon futna, akkor plusz latency/hiba/bármi felléphet, és ezt egy Live DAW esetén nem engedhetik meg. :D Ha netán ilyen nyűgje lenne, akkor váltson Reaper-re.

(#740) kulfoldi válasza NeoPampalini (#739) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi a gyors valaszt! Azt irja, hogy sok effect, vst es eleg sok sav szokott lenni egy projectben. 40-50 sav korul. Igy mar i9?

[ Szerkesztve ]

(#741) NeoPampalini válasza kulfoldi (#740) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Annak jónak kell lennie, ja.

(#742) kulfoldi válasza NeoPampalini (#741) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Es akkor inkabb azt, ne az i7 9700k-t, mert erzekelheto lenne a kulonbseg ha jol ertem. Koszi!

(#743) NeoPampalini válasza kulfoldi (#742) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

8/8 vs. 8/16, szerintem számít. Az elv az, hogy tervezz nagyobbra, ártani nem árt...

(#744) kulfoldi válasza NeoPampalini (#743) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Nagyon szepen koszonom a tanacsokat! :R

(#745) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Megjelent a Reaper 6.0, csomó új dolog van benne. :D Ha lesz időm, este megnézem, mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#746) flash-


flash-
veterán

Van egy mp3 koncert, a dalokat külön ki akarom menteni belőle trackenként.

Soundforge-al megcsináltam, de az más hangnembe konvertálta(más hangnembe szól) pedig én ilyet nem állitottam át. (megnéztem ez a rate állitodik el ha kijelölöm az eredetit nyitok ujat és abba beillesztem az újat) lehet állitani de pont annyira nem tudom belőni..minek is kéne?
audacity kezelhetetlen, (a kijelőlés stb kaotikus) egyéb?
(magix vegassal probáltam de ott trackenként vagy 10 perc mire lerendereli a semmit)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#747) NeoPampalini válasza flash- (#746) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem kimondottan hangszerkesztő, de ezt - is - tökéletesen tudja: Reaper.

Vagy, ha mindenképp audio editor, a Goldwave-nek adnék egy esélyt, régen sokat használtam.

(#748) flash- válasza NeoPampalini (#747) üzenetére


flash-
veterán

Köszönöm, megnézem.
Nekem csak annyi kell amit fent irtam, egy hangot trackekre vágni, és s az úgy szoljon ahogy az eredeti😀 lehet már androidon jobb programokat talalok mimt wondowson? 😂

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#749) NeoPampalini válasza flash- (#748) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, én a linux-os gépemet használom ezekre, a telefonomat nem fogtam be hangszerkesztésre. :DDD

(#750) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Reason 11 megvételén gondolkozom. Van bárkinek bármi tippje arra vonatkozólag, hogyan tudnék a legolcsóbban kijönni? A rendes verzió érdekelne, de lehet beérem egyelőre az Introval is...

We are only Stardust...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.