Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Honkydoo válasza Jinxb1rd (#750) üzenetére


Honkydoo
őstag

Használtan? :F

Én anno az Ableton-t úgy vettem..

Itt nézz körbe, ki lehet fogni egész jó dolgokat.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#752) NeoPampalini válasza Jinxb1rd (#750) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Háááát... Ízlések és pofonok, de így első blikkre a feature list alapján egy Reaper-rel jobban jársz, abban nincs semmilyen korlátozás (igaz, nem jön vele fancy plugin, instrument meg pláne), és csak 60 USD...

(#753) Jinxb1rd válasza NeoPampalini (#752) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Reason 4-5-öt használtam, aztán számomra sokkal egyszerűbbnek tűnik. :)

We are only Stardust...

(#754) Liberate


Liberate
újonc

Sziasztok,

régebben már volt szerencsém megismerkedni pár zeneszerkesztő/stúdió programmal (Cubase+Native Instruments, Reason) és újra kedvet kaptam hozzájuk.

Kezdetnek szeretnék venni egy alap MIDI billentyűzetet, de sajnos teljesen analfabéta vagyok a témában.
Tapasztaltabbak tudndnának esetleg javasolni olyat, ami megbízható és viszonylag használható alap programokat tartalmaz?
(Nem muszáj a szoftvereknek azoknak lennie, amiket felsoroltam, de nyilván azokkal kezdetben könnyebben boldogulnék.)


Kezdetnek 30-80e körül szánnék rá. Pitch, dobpad, pár poti és pár slider jó lenne rajta, a billentyű száma egyelőre másodlagos. Első nekifutásnak valami ilyesmire gondoltam:
[link]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#755) NeoPampalini válasza Liberate (#754) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Biztos jó lesz, de amúgy a hozzá adott szoftverek kb. irrelevánsak, egy rakás VST és VSTi van ingyen, meg DAW is akad korlátozás nélküli és/vagy ingyenes, pl. Reaper, vagy a Cakewalk by BandLab (utóbbinál a "központi kliens" programot szokták szidni, mint a lovat, bár nem tudok róla bővebbet, nálam nincs Linux Mint van és Reaper).

(#756) beteg válasza Liberate (#754) üzenetére


beteg
őstag

Én egy ilyet vettem mostanában, mint kezdő:
[Akai MPK Mini mkII]
Ableton Lite-al egyenlőre bőven jó.

Csak futni kell!

(#757) Liberate válasza NeoPampalini (#755) üzenetére


Liberate
újonc

Köszönöm a válaszokat!

@NeoPampalini
Végiggondolva igazad van, nem a szoftverek alapján fogok dönteni, hanem hogy mennyire egyszerűsíti le a dolgomat az eszköz. A Reaper-re majd rálesek, ha kellőképp felhasználóbarátnak találom, lehet hogy azt fogom használni.

@beteg

Sok jót olvastam az Akai-ról, a szívem erősen arrafelé húzna, de alaposan felmérve az igényeimet, amit ajánlottál kevés ahhoz, amit én szeretnék. Amit korábban linkeltem azon van 9 tolópoti is, ami jelentősen lerövidíti az időt, ha több sávban szeretném változtatni a hangerőt. A két pitch vezérlő pedig szintén hasznos, ha valós időben szeretnék kicsit bolondítani a dolgokon.
Egyébként ha Akai-t vennék, valószínűleg ezt választanám:
[link]

Végül leszűkítettem a kört az előző hozzászólásomban lévő linkben szereplőre és erre:
[link]

Szerintem a hétvégén eldöntöm nekem melyik éri meg jobban és jövőhéten megveszem a számomra szimpatikusabbat.
Esetleg valakit majd ha érdekel, szívesen megosztom a tapasztalataimat.

(#758) Honkydoo válasza Liberate (#757) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Engem pl érdekelne. :)

Várom a beszámolót!

Üdv,

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#759) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

A Sunvox Tracker-t ismeri valaki? Jópofa megoldás, és nem csak desktop-ra van. :D

katt

(#760) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni. Otthonról kell a gyereknek zongora órát tartani. Olyan progi kellene, amivel egy MIDI billentyűzetet szóra tudok bírni (Fatar 900 STUDIO). A hangminőség most másodlagos szempont. Fontos, hogy ne legyen -3 GB, mert mobilnetről kell letöltenem... Ezer hála! :R :R :R

(#761) NeoPampalini válasza amstro555 (#760) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Bármelyik ingyenes VST host? Például: katt

Gondolom valami zongora plugin is kellene, itt nézelődj: katt

(#762) amstro555 válasza NeoPampalini (#761) üzenetére


amstro555
tag

Nagyon köszönöm! Végül Cubase 5 lett. Esetleg arra nincs ötleted, hogy miért késik a hang a billentyű leütéséhez képest kb. 100-200 ms-t? Így használhatatlan.

(#763) NeoPampalini válasza amstro555 (#762) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

ASIO driver kell, ha windows-on vagy. Ha ez megvan, akkor a Cubase-ben szintén be tudod állítani, hogy az ASIO-t használja. Buffer beállításra kell figyelni, ez géptől függ, hogy éppen melyik érték a jó.

Ha beépített (alaplapi) hangkártyát használsz, akkor működik az ASIO4all driver-rel is (www.asio4all.org). Külső hangkártyánál ha van saját ASIO driver, érdemes azt használni az ASIO4all helyett, de nem mindegyikhez van.

Arra figyelni kell, hogy ha nem külső hangkártyát használsz saját ASIO (multiclient) driver-rel, akkor a Cubase mellett semmi másnak sem lesz hangja, tehát nem lesz mellette pl. Youtube sem.

(#764) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Pioneer DDJ 200-ról szeretnék véleményt kérni tőletek.

Arra jó lehet, ha itthon akarok Traktor DJ 2 ingyenes verziójával felvenni mixeket? :R :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#765) Jorus válasza VIBO (#764) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hivatalosan ezeket a szoftvereket támogatja, és az NI-nél sem szerepel a kompatibilitási listán, de elképzelhető, hogy szoftverből fel tudod mapolni a funkciókat, mindenesetre biztosan nem lesz plug&play.
Kevesebb funkcióval és nem sokkal drágábban ott van az NI Kontrol Z1, ami biztosan kompatibilis a Traktorral.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#766) belaur válasza VIBO (#764) üzenetére


belaur
tag

Kezdésnek jó cucc szerintem. Érdemes a neten "DDJ 200 Traktor mapping"-re rákeresni és akkor a MIDI beállításokkal sem kell foglalkozni.

(#767) VIBO


VIBO
őstag

Végül vettem egy Pioneer DDJ RB-t használtan :DDD

Egyik pitch sapka nincs rajta deamúgy pöpec állapot. Esetleg, ha van vkinek ilyen sapija szívesen megvenném. :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#768) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Régen a reason 4-5-öt használtam zeneszerzéshez, sok-sok-sok éve. Most van egy yamaha színpad zongorám, de egyszerűen nme tudok beállítani értelmes zongorahangzást benne.

Melyik a legolcsóbb zeneszerkesztő programo, amiben már értelmes zongorahangzás is elővarázsolható?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#769) NeoPampalini válasza Jinxb1rd (#768) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Reaper és tetszőleges zongora VST plugin. Van ezekből sok. :DDD

[link]

Pl.: [link] bár nem tudom, hogy ezek ingyenesek-e, ha ez számít. :D

(#770) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok van esetleg itt Pioneer szervizes.Köszi

(#771) Jinxb1rd válasza NeoPampalini (#769) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hát ez a program elég fapados :/ Egy sima demo sincs benne?

We are only Stardust...

(#772) NeoPampalini válasza Jinxb1rd (#771) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mihez kell demo? Fogsz egy zongora VST-t, telepíted (ha kell), betöltöd a Reaper-be, szól, tudod állítani a paramétereit, ha vannak, lehet felvenni, vagy piano roll-ban szerkeszteni. De ez mindegyik DAW esetében így van.

Vagy én értettem félre a kérdést? :D

(#773) Honkydoo válasza Jinxb1rd (#768) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát... Éz Abletont ismerem... Abból van a Lite verzió amit eszközökhöz szoktak adni... Abban szerintem van zongora. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#774) Honkydoo válasza Honkydoo (#773) üzenetére


Honkydoo
őstag

Grand Piano a neve, és már a lite is kezel külső midi eszközöket. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#775) turho


turho
őstag

Sziasztok!
Olyan zeneszerkesztő programra lenne szükségem, amelybe behívhatóak flac és mp3 zenei albumok, és akár csoportosan is végezhetek zenei ekvalizációt, hangkiegyenlítést. Majd a kapott eredménnyel felülírhatom az eredeti fájlokat/zeneszámokat.
Másképp fogalmazva, a cél néhány gyengébben szóló FLAC és mp3 albumom minél egyszerűbb feljavítása és az eredmény kimentése (lehetőleg ugyanabbana formátumban és metaadatokkal) lenne a cél.
Segítsetek ebben a dologban programajánlással, légyszíves.

(#776) NeoPampalini válasza turho (#775) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Audacity? Írni-olvasni tud mind FLAC, mind MP3 formátumot, mondjuk fejből nem vágom a batch process opcióit, lehet, hogy tudja, ami neked kell.

(#777) turho válasza NeoPampalini (#776) üzenetére


turho
őstag

Kipróbálom majd, azt hiszem, ezt is... Köszi!

(#778) Honkydoo válasza turho (#775) üzenetére


Honkydoo
őstag

Miért nem jó, ha átkonvertálod őket wav-ba majd vissza? :F
Így programok széles skálája nyílik meg előtted! :))

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#779) turho válasza Honkydoo (#778) üzenetére


turho
őstag

Örülnék, ha egyszerűen meg tudnám oldani, és minél "automatizáltabban"....

(#780) Robi 100


Robi 100
tag

[link] Sziasztok! Azért szeretnék hozzátok csatlakozni, mert látom néha szóba jönnek zeneszerkesztők azon belül is a Reason. Én már 40-éves vagyok kb 20-éve kezdtem zenét szerkezteni. Akkor még a fruity loops-al de 1 év elteltével áttértem a Reason-ra. És azóta is imádom. Reason2.5-el kezdtem aztán a Reason 3.04 (ezt imádtam valamiért a legjobban) és mai napig a Reason 4-et használom ( tudom nem mai darab) de higgyétek el amit a maival sok kattintással tudsz megcsinálni azt a régi (korai) Reason-al egy kattintással meg lehet csinálni. Szóval akinek kérdése van ilyen régi Reason-al kapcsolatban, vagy most kezdi a zenélkedést az kérdezzen tőlem bátran. Segítek!

Egy-két kérdésre amit olvasok fentebb próbálok én is válaszolni :
Jinxb1rd - Én A Reason-ban az NN19-Grandpianot vagy NN-XT-
B grandpianot használom. Sajnos már nincs meg de létezik az AKAI-nak Refill packja amik között volt Grandpiano (csak az NN-XT Advanced sampler kezelte, de sokkal szebben szólt mint a gyári piano-k.

amstro555- Igazából ezt előttem megválaszolták: ASIO ( megoldja a késést de egy hangforrást tudsz ezzel használni.)

turho- Én is az az Audacity-t használom. Magyar nyelvű, ingyenes, és felvételre, vágásra,kiegyenlítésre, felkeverés, lekeverés stb. Bátran ajánlom én is. Rengeteg dolgot tud a hanggal csinálni.

Liberate- Én AlesisV61 MIDI billentyűt használok kb: 8 éve van meg. Nagyon szeretem.
Kiterjesztett USB MIDI Pad/Billentyűs kontroller
61 teljes méretű billentyű
8 LED háttérvilágítású velocity és nyomásérzékeny pad (dob pad)
Plug-inek és virtuális hangszerek vezérlésére tökéletes
4 hozzárendelhető forgó- és 4 nyomógomb
Pitch és modulációs kerék
Én az Ableton 9 lite-t kaptam hozzá (ezzel is működik tökéletesen)
A fruity loops-al is kipróbáltam szintén tökéletes
És természetesen én a Reason-al használom. Ezért vettem. Tökéletes
Ez is már USB-s, az áromot is a gépről kapja és ahogy bedugod már működik is. nekem Asio-val szinte nincs késés 3-4 ms

Így a végére, hogy ne csak a szám járjon a legújabb elkészült zenémet is megosztom:
Már Jó pár éve kitaláltam a dallamot zongorán és mostanra érkezett el az idő, hogy kicsit megváltoztattam a hangszínt játszottam fel basszust, dobalapot készítettem, és a kiálás is egész jó lett. Jó zenehallgatást! Sziasztok! [link]

[ Szerkesztve ]

(#781) knightcross1


knightcross1
csendes újonc

Szevasztok!
Tud valaki olyan -nekem, mint zene szerkesztésben teljesen hülyének - progit ajánlani, amivel pl. mp3 zeneszámból kivágott 30 mp-es zene részlet végét le tudom keverni /halkítani/?

(#782) NeoPampalini válasza knightcross1 (#781) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Audacity

[link]

(#783) knightcross1 válasza NeoPampalini (#782) üzenetére


knightcross1
csendes újonc

THX!!!

(#784) flash-


flash-
veterán

teljes audio cd-t melyik programmal konvertálnátok át egyszerüen gyorsan mp3-ba?mi az ajánlott?

foobar jó megoldás mp3 lame codec-el? vagy inkább mást?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#785) ServerWorks


ServerWorks
tag

Sziasztok! Használ itt valaki Pioneer DJM-2000 Nexust?

(#786) Misogi


Misogi
aktív tag

Sziasztok, AKAI midi controller-t könnyű eladni? Bontatlan.

(#787) ServerWorks


ServerWorks
tag

Szar ez a topic, halott! Nem érdemes ide se írni, se kérdezni :U

(#788) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok
Teljesen kezdőként szeretnék venni egy Dj keverőt és szívesen fogadnék minden véleményt és tanácsot vagy valami oldalt ahol találnék összefoglalót a kezdetektől kezdőknek. Előre is köszönöm !
Mondjuk kérdésem már lenne most is pár pl: laptopon melyik alap szoftvert lenne érdemes választani és mennyibe kerül ? Pioneer DJ 400 hoz , de ez még nem biztos lehet valami egyszerűbb is elég lenne csak úgy itthonra a gyerekkel elszórakázni.

(#789) ServerWorks válasza Szilágyi84 (#788) üzenetére


ServerWorks
tag

DJM? Egyébként Pioneer vagy Allen & Heath Xone pultot vegyél (a többi szar)

(#790) Szilágyi84 válasza ServerWorks (#789) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

DDJ 400 amit találtam és gondoltam hamár Pioneer lenne a döntés és nem a legolcsóbb kezdő belépő bár tudom ez is az , de talán nem a legegyszerűbb vagy leggyengébb , mert láttam olcsóbban és jóval drágábban is viszont tényleg teljesen kezdőként , hogy bele kezdjünk megismerkedjünk szerintem jó lenne sőt nekünk még túl komplikált is elsőre.

(#791) ServerWorks válasza Szilágyi84 (#790) üzenetére


ServerWorks
tag

Ez kontroller, nem DJ keverő ;)

(#792) Szilágyi84 válasza ServerWorks (#791) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Bocsi , de teljesen új ez nálunk ma kezdtem olvasgatni
Amúgy mi a különbség a kettő között keverőpult vagy kontroller ? Azt honnan tudható meg , hogy mennyire erős /újabb laptop amivel lehetne normálisan együtt használni?

[ Szerkesztve ]

(#793) belaur válasza Szilágyi84 (#792) üzenetére


belaur
tag

Amit te keresel az USB DJ Controller, nem keverő. A keverő az külső audiojelek keverésére alkalmas.
A legjobb szoftver a Traktor, gépigénye 0 bármilyen laptopon elfut.
Ahogy előttem is írták a Pioneer controllerek a legjobbak. Ha olcsó alternatíva kell akkor a Numark cuccait is érdemes megézni.

(#794) Szilágyi84 válasza belaur (#793) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi még annyit kérdeznék , mert számomra ez még így nem teljesen világos a keverő amit írtál , hogy külső audiojelek alatt mit kell érteni pl pendriveról vagy más zene eszközzel? Végülis a controller is külön külső laptopról kapja a zenét vagy alapot. Bocsi ha nagyon félre kérdezem amit gondolok és köszi amúgy a fejtágítást.

[ Szerkesztve ]

(#795) belaur válasza Szilágyi84 (#794) üzenetére


belaur
tag

A controller egy sima USBs eszköz ami olyan mint egy billentyűzet. Egyszerű beviteli eszköz. Némelyikbe van beépítve hangkartya is de az lényegében csak annyit csinál hogy a laptophoz képest több kimenetet ad. A keverőhoz kell valamilyen médialejatszo (legalább 2db) pl. Pioneer CDJ aminek az audio jeleit bevezeted a keverőbe. Majd a keverőbol küldöd ki a hangszórókra

(#796) Szilágyi84 válasza belaur (#795) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez a Pioneer Dj DDJ400 elvileg beépített hangkártyás vagyis akkor azon arról szólna az egész ugye ? Nincs külön hangzás vagy hangfal rendszerünk .Ami még fontos lenne a gyerek részéről amivel nem vagyok tisztában, hogy a jog része a tekerős funkcióval lehet e, ahogy régen nevezték szkreccselni ? Azért remélem igen ilyen árban már csak tudja és beállítható ez is ? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#797) Szilágyi84 válasza Szilágyi84 (#796) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Dzsog remélem jól írtam mondom 😀

(#798) belaur válasza Szilágyi84 (#797) üzenetére


belaur
tag

Igen lehet vele szkreccselni. :)

(#799) Szilágyi84 válasza belaur (#798) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Remélem az 5 vagy 6 éves Acer laptop bírja majd, igaz akkor új modell volt és nem a legolcsóbb , de már nem ártana azt is cserélni. Viszont akkor a hang ugye a controllerből jön nem a laptopból ? Jó gondolom biztos megint szintlépés lenne egy hangrendszer pár hangfal , de most örülök , ha a Pioneer meg lesz .

(#800) belaur válasza Szilágyi84 (#799) üzenetére


belaur
tag

Igen, a Pioneer hangkártyája jobb, mint a lapoptba épített gyári. Oda kösd majd be a fülest és hangszórókat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.