Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Club válasza dain (#149) üzenetére


Club
őstag

Látom elbeszélünk egymás mellett:

1:Szerintem Mp3-mal, meg iylen szarokkal elkezdni vétek!
2:Ők azért kerültek oda, mert jókor votlak jó időben
3:Mond meg nekem, a nagy ''híres''magyar dj-knek miért nincs oylan száma amit esetleg külföldön is elimsernek?
4:Miért van az,hogy küldöldre egyiküket sem hívják?
Meg még sorolhatnám..

(#152) dain válasza Club (#148) üzenetére


dain
tag

két csont meg egy kődarab, kb annyiba kerül egy pentium egyes konfig, amin lehet trackkerrel zenét írni :DDD

viccet félretéve, akár egy irodai gépen is lehet nagyon alkotni manapság..

örülnék, ha abbahagynád a személyeskedést!
''Pont azért tart ott a magyar elektronikus zene élet, mert sokan gondokodnak így ahogy te is'' erre csak azt tudom mondani, hogy lófaszt! pont azért tart ott a zenei élet, mert azt hiszik az emberek, ha van 2 lemezjátszójuk meg egy keverőjük + pár száz lemezük apu-anyu pénzéből, akkor már menő djk! vagy ha kozsó betanítja a tátogást és full profi cuccokon nyekeregnek valamit, akkor nagy sztárok..

és azt sem mondtam egy szóval sem, hogy mp3-mal meg cd-vel ki lehet állni a közönség elé! egyértelmű, hogy csak bakelit, itt nincs vita.. de rohadtul nincs igazad abban, hogy ne lehetne a keverést számítógépen megtanulni, mert ugyanaz! legalább nem fogja tapizni a lemezt, hanem a sebességszabályzóval beatmatch-el, stb.

my days are darker than your nights..

(#153) Sir Pocok válasza Club (#150) üzenetére


Sir Pocok
őstag

magyar zenei iparon mostanában csak mosolyogni tudok...
Páko,Villa mulatos békával + ilyenek.... semmiből nőnek ki a bandák de ami előremutató és igényes az nem kell... itt valaki nagyon elbaxta az egészet :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#154) dain válasza Club (#151) üzenetére


dain
tag

1. szerintem meg ugyanúgy meg lehet azzal is tanulni! most akkor azt mondod, hogy thom inkább ne is foglalkozzon vele, amig nem lesz rá többszázezer forintja? ezt nem mondod komolyan!

2. könnyű ezt mondani

3. én nem a sterbinszkyről meg a hasonló szerencsétlen idiótákról beszélek, akik a 14 éves bank diszkós nyomorékokat visíttatják.. amúgy nem értem a djzés miért kapcsolódik össze szervesen a producerkedéssel? vannak kurva nagy djk, akik semmit nem konyítanak a zenecsináláshoz, vannak jó ötleteik és fiatal producerekkel együtt megvalósítják..

4. dehogynem hívják, pl palotai

my days are darker than your nights..

(#155) dain válasza Club (#150) üzenetére


dain
tag

ez viszont nagyon igaz, az igényeset itthon nem fogod tudni eladni.. de én azt mondom, hogy ne bánd egyet sem!

my days are darker than your nights..

(#156) Club válasza dain (#152) üzenetére


Club
őstag

Ok.
Ez a te vélményed, én elfogadom, de egyet nem nagyon értek vele.
Mert szerintem ez így nem ok.

MIndegy, ez van:)

(#157) dzsoni


dzsoni
senior tag

dain-nel értek egyet. Attól hogy újgazdag kiscsávónak megveszi apuci anyuci a cuccot még nem lesz király. Ha valaki zenélésre született az tud profin dolgozni akár mp3-ból is. Ezzel nem azt akarom mondani hogy az mp3 ugyanolyan mint a bakelit természetessen. A feelinget nem tudja pótolni se cd, se mp3, se semmi más hangkeltő anyag...

(#158) dzsoni


dzsoni
senior tag

2x ment, fakk :)

[Szerkesztve]

(#159) burgatshow válasza dain (#152) üzenetére


burgatshow
veterán

Látni kéne magatokat kívülről! Valami fantasztikus! A viccet félre téve 2 témáról beszéltek!

de rohadtul nincs igazad abban, hogy ne lehetne a keverést számítógépen megtanulni, mert ugyanaz! legalább nem fogja tapizni a lemezt, hanem a sebességszabályzóval beatmatch-el, stb.

Ez az jelenti, hogy kiállsz melletem??? :F

Ha igen húúúú de rendes srác vagy! Komolyan! :U

(#160) Sir Pocok válasza Club (#156) üzenetére


Sir Pocok
őstag

legyen ez a vita vége....... ebből nem lesz egyetértés...

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#161) Club válasza Sir Pocok (#153) üzenetére


Club
őstag

Erről csak ennyit:
Hollandiában van egy hatalmas rendezvány:
Heineken Thirst.
Itthon mit csinltak belőle?
Dj versenyt, ahol aegy Paul Oakenfoldal együtt ki lépett fel, ki nyerte meg?
Valami csávó, aki funky-t, meg diszkót játszik:DDD

Zsúri oszlopos tagokból állt:
Csak egy példa:Kovács nagy EMber dj László:D
Szóval ez Mo.
Itt mindent el lehet bas***i:D

(#162) dain válasza Sir Pocok (#153) üzenetére


dain
tag

külföldön sem a nagy kiadók adják ki az előremutatót és az igényeset, hanem a pici saját labelek..

viszont a magyar piac olyan pici, hogy nem érdemes labelt indítani, mert 10-20 darab lemezt vesznek.. ha viszont egy külföldi bejáratott labelnék jön ki ugyanaz, akkor veszik az egész világon, mint a cukrot..

persze nem is az a lényeg, hogy veszik-e vagy sem, hanem az elismerést is csak úgy kapod, ha megismersz egy külföldi nagy nevet és ő felkarol.. itthon sajnos erősebb az egymás megfúrása és lenézése, mint a tehetséges kezdők segítése..

my days are darker than your nights..

(#163) burgatshow válasza dain (#162) üzenetére


burgatshow
veterán

Míg kint összefognak, MO.-n szét és lenézik egymást! Ez nem csak a zenében látom, hanem pl. a sportomban is! :(((

(#164) Club válasza dain (#162) üzenetére


Club
őstag

Ebbne viszont van igazad:)

(#165) Sir Pocok válasza dain (#162) üzenetére


Sir Pocok
őstag

itthon csak abból lesz nagy deeJay :DD aki popukláris zenét játszik.... és jó az imidzse :))

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#166) Sir Pocok válasza Sir Pocok (#165) üzenetére


Sir Pocok
őstag

pl voltam most egy bulim.. két híres magyar didzsé páros... keverés? minek? be a cd-üket oszt szóljon :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#167) dain válasza burgatshow (#159) üzenetére


dain
tag

persze, hogy kiállok!

miért kéne leírnom téged azért, mert elkezdett érdekelni egy hivatás vagy mondhatni egy szenvedély és valahol el akarod kezdeni? nem úgy megy a dolog, hogy mindjárt akkor a legjobbat, hanem szép fokozatosan.. ez mindennel így van, akár a sportban vagy tényleg akárhol.. a maratoni futók sem héliumos cipőkkel kezdték, hanem gondolom egy szakadt tiszával, de lelkesek voltak, csinálták és elérték, amit akartak :)

ha elkap a sodrás, akkor úgyis meg fogod venni azokat a lemezjátszókat és ott leszel a lemezbolt előtt nyitáskor, hogy lecsaphass az újdoságokra ;)

my days are darker than your nights..

(#168) dain válasza Sir Pocok (#165) üzenetére


dain
tag

csak kérdés, hogy ki akar az lenni :)

szerintem itt jól összegyűltünk és egyikünknek sem az volt/van/lesz a célja, hogy a viva tv interjút csináljon vele főműsoridőben, hanem hogy az ő ''kis'' saját stílusában elismert legyen és a legjobbak közé sorolják..

itt nem a pénzről van szó, hanem az elhivatottságról, az alkotni vágyásról.. a siker nem 10 millió forintot, hanem többezer ember sikítását jelenti egy bulin ;)

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#169) burgatshow válasza dain (#167) üzenetére


burgatshow
veterán

Totálisan igazad van és köszi!

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és hogy mióta érdekel a téma?? :F

(#170) dain válasza burgatshow (#169) üzenetére


dain
tag

21 vagyok és kb 5 éve érdekel a téma.. elkezdtem bulikba járni (tilos partyk meg ilyesmik :) ) és tetszett az egész hangulata és mindjárt be akartam látni a színfalak közé :)

próbálkoztam a djskedéssel csak így számítógépen, de rájöttem, hogy a zenecsinálás nekem sokkal jobban fekszik.. majd esetleg akkor megtanulok keverni is rendesen, ha a számaimból kifolyólag hívnának játszani :) mondjuk ezt is inkább hobby szinten akarom tartani, mert attól félek, hogy ha abból élnék meg, hogy zenét csinálok, akkor kompromisszumokat kéne kötnöm, nem az lenne a fő cél, hogy tetsszen, amit kiadok a kezemből, hanem hogy eladható legyen, hogy ne haljon éhen a családom.. ezt nem.. inkább maradok lelkes amatőr..

my days are darker than your nights..

(#171) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

''21 vagyok és kb 5 éve érdekel a téma.. elkezdtem bulikba járni (tilos partyk meg ilyesmik ) és tetszett az egész hangulata és mindjárt be akartam látni a színfalak közé''

ÓÓÓÓ azok a csodálatos tilos bulik..... :C

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#172) burgatshow válasza dain (#170) üzenetére


burgatshow
veterán

Akkor már rendesen benne vagy! Én igazából olyan 3 hete kattantam rá erre az egészre! Ja és vagyok 15! Idén voltam elöszőr discoban :D ami nagyon állat volt! A második discoba már lespanoltam a djvel aztán mutatott érdekes dolgokat! Valami 2 deckes (cd) pioneer volt elég pici! Sőt még át is húztam a a fade-et a panelon! Na akkor vágott mellbe az egész mikor akkora sikítás volt hogy az kész! :D

Na azóta érdekel a téma! :D

Holnap suli után benézek a cdboltba és keresek vmi ütős zenét! Olyan Tiesto félét! Bár nem nagyon reménykedem mert Gödöllő sux! :O

(#173) dain válasza Sir Pocok (#171) üzenetére


dain
tag

bizony-bizony :)

mekkora hangulata volt azoknak a buliknak..

ma meg már egymást érik a partyk a legnagyobb fellépőkkel, de mégsem ugyanaz..

my days are darker than your nights..

(#174) dain válasza burgatshow (#172) üzenetére


dain
tag

nem akarlak lebeszélni, de cd-n szerintem nem kapsz meg szinte semmit..

inkább szedj a netről rendes bakelit verziókat, mert azok teljes számok, az elejétől a végéig, lehet őket normálisan keverni

my days are darker than your nights..

(#175) burgatshow válasza dain (#174) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát ez az, hogy a neten nem találtam full albumot (dc) még azzal a soulseek-el sem! Vagy csak rossz helyen kerestem! :(

(#176) dain válasza burgatshow (#175) üzenetére


dain
tag

hát nem is full albumot kell keresni!!

a legtöbb szám bakelit single-ön jön ki, ami két számot jelent össz-vissz (1 oldal 1 szám)

amik felkerülnek albumokra, azok általában több éves számok és nem ritkán csak album version formában van rajtuk, amiket nem lehet keverni

ezért mondtam, hogy mit csinálj: keress friss dj listákat és keress rá azokra a számokra! biztos van tiestonak is hetente, de legalább havonta frissített listája, na azokat a zenéket gyűjtsd be :) a felét persze legalább nem fogod tudni megtalálni, de a maradék az biztos, hogy fasza és friss szám :)

szóval ne ragadj le az albumoknál, olvass utána, keress kiadókat, producereket, ilyesmiket és töltsd le azokat

mod: ja, még egy jó forrás: keress mixeket tracklisttel és ami tetszik, azt töltsd le :) a rádiómixekhez szokott lenni általában..

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#177) burgatshow válasza dain (#176) üzenetére


burgatshow
veterán

keress friss dj listákat

Megfogadom, de ha tudsz listákat ne tartsd magadban! ;)

(#178) dain válasza burgatshow (#177) üzenetére


dain
tag

az a baj, hogy egész más zenéket hallgatunk, nem nagyon tudok segíteni :(

ezek ilyen community oldalakon szoktak lenni, keress ilyen nagy fórumokat meg ilyesmit

ja, remélem tudsz angolul, mert inkább csak ugye a külföldi oldalak jönnek szóba..

[Szerkesztve]

my days are darker than your nights..

(#179) burgatshow válasza dain (#178) üzenetére


burgatshow
veterán

Ja ok és köszi!

(#180) micro


micro
addikt

Nem volt még időm végigolvasni a topicot, de itt van egy ki érdekesség:
Bővebben: link

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#181) dain válasza burgatshow (#179) üzenetére


dain
tag

még egy ötlet: hallgass valami jó online rádiót és jegyzeteld a jó számok címét (szoktak playlistet írni közben)

my days are darker than your nights..

(#182) dain válasza micro (#180) üzenetére


dain
tag

én már említettem :)

szerintem nagy találmány, bár nem nagyon terjed, inkább cdröl nyomják az új cuccokat a bakelit mellett..

my days are darker than your nights..

(#183) Club válasza burgatshow (#172) üzenetére


Club
őstag

''Olyan Tiesto félét!''
Mi a divat ha nem ez?:F

(#184) Club


Club
őstag

Egyébként...
Van egy olyan oldal hogy:Bővebben: link
Tölts le mixeket, aztán azokból van itt jópár tracklista.
Ebből lehet zenéket válogatni, és tanulni!

(#185) Club válasza dain (#182) üzenetére


Club
őstag

Drága, és új technika.
Ezért nincs belőle sok..

(#186) #25954560


#25954560
törölt tag

hat, en csak masok zeneit szoktam elrontani :) versenytancosoknak meg jegtancosoknak szoktam vagni a zeneiket. cooleditpro-t meg soundforge-ot hasznalok, nagy ritkan fruityloops-ot. az elso ku''rzenet sajat magunknak csinaltam egy versenyre, akkor kezdett erdekelni a dolog. aszittem a 'zeneszerkesztes'-be meg en is beletartozom :D

(#187) buci_ válasza #25954560 (#186) üzenetére


buci_
tag

pontosan milyen versenytancosok?

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#188) Club


Club
őstag

Csak hogy picit meg tudjam mondani miről beszélek, tessék letölteni:)
Bővebben: link
Ez én volnék:)

(#189) #25954560 válasza buci_ (#187) üzenetére


#25954560
törölt tag

pontosan standard/latin. par eve volt a profi magyar tancgala, amit Petrix-ek rendeztek, ott a legtobb zene az enyem volt :) Par eve meg a szombathelyi ku''rversenyen is sok zenem szolt :) ma mar csak par szalagavatora ismerosoknek meg a jegtancosoknak vagdosok zenet.

(#190) #25954560 válasza buci_ (#187) üzenetére


#25954560
törölt tag

pontosan standard/latin. par eve volt a profi magyar tancgala, amit Petrix-ek rendeztek, ott a legtobb zene az enyem volt :) Par eve meg a szombathelyi ku''rversenyen is sok zenem szolt :) ma mar csak par szalagavatora ismerosoknek meg a jegtancosoknak vagdosok zenet(pl Hoffmann-Elek).

(#191) #25954560


#25954560
törölt tag

bocs, klikkelgetek itt osszevissza :B

(#192) burgatshow


burgatshow
veterán

Bocsi, hogy eddig nem írtam, de nem voltbefizetve a számla azt lekapcsolták a netet! :(((

Na mind1! Club már töltöm a zenét, elég kiváncsi vagyok rá, csak dekk lassan jön! :(( Dain! Köszi a tanácsokat! :D

(#193) burgatshow


burgatshow
veterán

Bocs 2x ment!! :(

[Szerkesztve]

(#194) #25954560 válasza Club (#188) üzenetére


#25954560
törölt tag

meghallgattam. tenyleg jo. ugyan nem az en mufajom, de kodolas kozben szolt a fulembe es teccett :) az egesz alatt osszesen keccer volt olyan resz, amin sztem kicsit meg kene csiszolni, de nem jegyzeteltem :B egyszer volt egy picit zavaro hangosodas es egyszer meg egy olyan keveres, ami utemben hibatlan volt, de ket szamomra ossze nem illo hangnem volt keverve.
meg ugy hangzott a dolog, mitha mar tobb track lett volna letomoritve mp3-ba es utana osszefuzve, igy a trackhatarokon furcsa dolgok hallatszottak, de ha elobb ossze van fuzve a teljes cd es utana letomoritve, akkor ez a dolog nem jon elo
szoval gratula :)

(#195) Club válasza #25954560 (#194) üzenetére


Club
őstag

Köszi.)
Sajna nem én grabbeltem be, ezért lehet a minőségbeli probléma:(

(#196) #25954560 válasza Club (#195) üzenetére


#25954560
törölt tag

te ne tudnad, hogy minoseg azert eleg fontos? :D ja meg valami, amitol naon filinges volt a dolog: imadom neha hallani a lemezjatszo sercegeset, valahogy jo erzes :) amig kazettaztam, sokkal szivesebben hallgattam pl azt a Beatles valogatasomat, amelyiket lemezrol vettek fel, mint kesobb a cd-set, de ez mar mas tema.

(#197) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most találtam ezt a progit elég jónak tűnik
Bővebben: link

(#198) burgatshow válasza ToBeY (#197) üzenetére


burgatshow
veterán

Aranyosan tömve van! :D

De meglesem! :D

(#199) csizma válasza burgatshow (#198) üzenetére


csizma
csendes tag

Te a Traktor dj-t hasznalod? En most ismerkedem a programmal, megosztanad velem az eddigi tapasztalataidat, mit hogyan, meg ilyenek?

En a John Digweed, Sander Kleinberg es a Danny Howells fele zeneket szeretem, ok a Global Underground csapata ha jol tudom. Ez a zene nagyon bejon nekem. :C :))

(#200) visitor


visitor
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nem olvastam végig az egész fórumot, de láttam, hogy szóba került a D-VINYL is.
A kérdésem:

[Alapelvek megsértése miatt moderálva -- KovacsUr]

Előre is köszünöm.

(Amúgy én is TRAKTOR-t használok és semmi bajom vele.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.