Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) NY_A válasza csyo (#550) üzenetére


NY_A
őstag

Szia.

Elsősorban autóban szeretném hallgatni, illetve jelenleg is hallgatom. Nem az autóban üvöltő zenével közlekedő idióta vagyok, csak egyszerűen ott tudom nyugodtan hallgatni a zenéimet. Nagyon sokat utazom és elég jó hangcuccom is van, de ebből a számból hiányolok valamit. Nem az érdekelne, hogy mivel tudom jól hallgatni hanem, hogy miként tudom megtuningolni úgy, hogy a jelenlegi technikámon is élvezetesebb legyen számomra. Ehhez nem kellene egyéb, csak egy kicsivel több mély hang hozzá.

(#552) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Milyen programmal tudnék trackeket létrehozni egy mp3 fileba? A gondom az, h van pl egy 70perces mix, és ez egy track összesen. szeretnék bele tenni pl 5 percenként egyet, hogy könnyebben lehessen belekeresni a cd-be. Nero van a gépen. Ha ezzel nem, akkor mivel lehetne megcsinálni? Úgy szeretném, hogy a zene ne álljon le, csak jelölés legyen, ahova odaugrik...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#553) sza.sa válasza Aethel (#547) üzenetére


sza.sa
tag

Szia!

Próbálkoztam Sonar X1-el korábban, de úgy rémlik nekem nem volt gond... igaz lehet Ezdrummerrel próbáltam.
Ha midi billyentyűn vagy egérrel "ütöd" a dobot akkor szól?

sza.sa

(#554) cintula187


cintula187
addikt

Előre is elnézést a lehetséges OFF ért. Tudja valaki mi a képen látható dekkek alatt a rozsaszín rezgéscsillapítóknak a neve? köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#555) ArtOfTrance válasza vilmaboy (#552) üzenetére


ArtOfTrance
tag

Sony Soundforge pl. tökéletes erre a célra, nem egy stúdiót láttam ahol használják.
Megnyitod a 70 perces fájlt, nyitsz pluszban egy újat is, majd a 70 percesben kijelölöd amit 1. tracknek szeretnél, majd egyszerü cut&paste-tel bemásolod az újba.
Meg lehet csinálni pl Audacity-vel is, de azért az egy kevésbé professzionális szoftver.

(#556) vilmaboy válasza ArtOfTrance (#555) üzenetére


vilmaboy
őstag

és nincs ilyesmi opció pl néróban, h 5 percenként tegyen bele indexet? A mix maradjon egyben, csak ugorjon oda a lejátszó?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#557) valentinho válasza vilmaboy (#556) üzenetére


valentinho
aktív tag

Dehogynem, neroval a legegyszerűbb a trackelés, úgy ahogy be tudod állítani egy audio cdnél, hogy ne legyen szünet a számok között, úgy egy mixben is oda teszel szünetet ahova akarsz. Neked kell kijelölni a helyét.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#558) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van itt olyan, aki használt lemezjátszóval timecode rendszert? Lenne pár kérdésem elsősorban a lemezjátszó kiválasztásával kapcsolatban

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#559) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy zeneszerzéshez (FL Studio, Logic, VSTi hangszerek, stb) milyen hardware kell?
Jelenleg van egy 4magos procim, lesz 8GB RAMom, meg veszek egy hangkártyát.
Elég ez? Mi a legfontosabb? mire kell figyelni ? ram? proci?

köszi!
üdv

(#560) belaur válasza default. (#559) üzenetére


belaur
tag

Bőven elég lesz a jelenlegi konfigod, nem nagyon fogod tudni kiakasztani a DAWokatt vele. Főleg egyébként processzor érzékenyek ezek a programok, de otthoni mókázásra kb. bármilyen gép jó hozzájuk.

(#561) Hardtech válasza cintula187 (#554) üzenetére


Hardtech
tag

Szerintem EZ van alatta.

(#562) default. válasza belaur (#560) üzenetére


default.
őstag

ok köszi

(#563) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok!
Van egy ilyenem: [link]
Még kezdő vagyok, ez az első beatem, olyan kérdésem lenne, hogy: azt mondták, ha a bar nem osztható néggyel, akkor nem lehet rá rappelni.. mmint lehet, de nem úgy a "jó".
Viszont nálam a piano így néz ki mindig, ugye 4ből áll és 5-re jön ki: [link]
Mi a megoldás, vagy most mi? :F

(#564) VIBO


VIBO
őstag

Hi

Szemeztem a Z1-es Traktor kontrollerrrel, de 60 rongyot nem nagyon ér meg. Mit tudtok ajánlani hasonló kaliberben?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#565) belaur válasza VIBO (#564) üzenetére


belaur
tag

Hello,

Attól függ mire akarod használni, otthon felhasználásra tökmindegy, elmész valamelyik boltba ahol többet ki lehet próbálni (Zaj, Friendlyhouse, stb.) és amelyik tetszik (és a kereted elég rá) megveszed. Az ezekben a boltokban árult kontrollerek túlnyomó többsége abszolút korrekt cucc szerintem. Ha el akarod vinni magaddal fellépni/rendezvényekre, akkor valami masszívabb darab kéne, de azt hiszem ebben az esetben is majdnem tökmindegy mit veszel ebben az árkategóriában. Nálam egyébként a Reloop és a Numark a két favorit.

(#566) VIBO válasza belaur (#565) üzenetére


VIBO
őstag

Olyan kellene amihez mondjuk jár alapban traktor dj pro2 és esetleg iphone-ra lehet kötni. Inkább egy minőségibb darab érdekelne :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#567) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van nekem pár zeném valaki tudna segíteni egy hang szintre szerkeszteni őket? Étteremben mennek ezek a zenék de van ami nagyon halk és van ami hangos azt kéne egy szintre hozni.

(#568) VIBO


VIBO
őstag

Numark Mixtrack Pro

Erről mi a vélemény?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#569) cannibal


cannibal
senior tag

Urak, erre esetleg valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#570) Hardtech válasza VIBO (#568) üzenetére


Hardtech
tag

A kérdés az hogy hol és mit szeretnél csinálni. Nekem sose jöttek be ezek a fajta kontrollerek ,de szerintem teljesen jó nyilván nem egy Pio de a Numark azért nem egy rossz márka.

(#571) kismércse


kismércse
tag

Üdv! Szeretném bemutatni két house zenémet. :)

Dream
One

(#572) verszivornya


verszivornya
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy lehetséges e PC hangfallal viszonylag jó minőségben kikeverni/masterelni zenét illetve most szeretném leváltani a passzív hangfalaimat aktív-ra tudnátok e ajánlani valamit 2.1 vagy 2.0 lenne jobb? márka/típus? egyenlőre nem szeretnék studio hangfalakat vásárolni mert nincs rá keret creative,logitech márkákat nézegettem azt mondják azok jók (zenehallgatásra) írásra meg nem tudom :))

(#573) belaur válasza verszivornya (#572) üzenetére


belaur
tag

Hello,

Szerintem vegyél egy jó hangkártya+füles kombót, majd gyűjts hangfalra, én is így tettem :P. Nem mondom, hogy lehetetlen consumer hangfalon zenélni, csak magaddal tolsz ki, főleg amíg nagyon az elején vagy.

(#574) verszivornya válasza belaur (#573) üzenetére


verszivornya
csendes tag

Szia!
Hangkari edirol ua-25 és egy akg k141 van de fülesbe nem nagyon szeretek zenét írni inkább csak visszahallgatni és kikeverni,masterelni
Most egy akai-u01 erősítő és egy hs280as hangfalpár van de nagyon sok helyet foglal kis asztalomon,meg inkább csak hangos mint minőségi hangot adna vissza ezért szeretnék beújítani.Viszont amíg csak hobbi szinten művelem nem szeretnék komolyabb hangcuccra pénzt költeni,studiók közül is elég sokfajta van de ha már egyszer studio akkor genelec vagy krk arra meg jó ideig kellene spórolni diákként :P Ezért gondoltam hogy rá kérdezek hátha van ilyen pc hangfal ami erre talán jó lenne

[ Szerkesztve ]

(#575) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Ilyen dj táskát hol tudok beszerezni Magyarországon?
[link]

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#576) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Hol találok olyan tutorialt ami segíthet a zene szerkesztésben? Olyan zenét szeretnék csinálni mint pl. Animals, Tsunami, Wizard. Csak nulláról nehéz. Milyen progi kéne és honnan tnauljam meg? :F Előre is köszi!

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#577) belaur válasza ted_mosby (#576) üzenetére


belaur
tag

Hello, Youtubeon nagyjából minden fennvan. Kezdésnek valamilyen DAW-ra lesz szükséged, én azt javaslom egyből profi programokkal kezdj, mint pl. Ableton / Logic / Cubase / (FL). Ha utánanéztél, hogy ezek közül melyik a legszimpatikusabb (nálam Ableton és Logic a nyerő), akkor kezdd el kitanulni, hogy mi hogy merre hogy működik. Előre szólok nem lesz egyszerű :).

(#580) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok :)

Létezik valami olyan egyszerű kis program, ami a lejátszólistára rakott dalokat automatikusan keveri váltáskor? Tehát amikor vége lenne a dalnak, már indítja a következőt. Kolesz bulira kéne :U

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#581) csipapicsa válasza 4ron (#580) üzenetére


csipapicsa
csendes tag

Létezik, NI Traktorban ha beállítod a számokban, hogy honnantól legyenek az átkevervések, és milyen gyorsan történjen, akkor áthúzza neked. Természetesen tempóra, szóval jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#582) csipapicsa


csipapicsa
csendes tag

Konfigurációval kapcsolatban van valami jó tippetek? Itt már feltettem a kérdést:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#583) belaur válasza csipapicsa (#582) üzenetére


belaur
tag

Én egy 120as SSD-n tárolom a windowst valamint a DAWokat és plugineket, másik 2 HDD-n a projekteket és hangmintákat. Processzor terén csak Intelben gondolkodnék, legalább 8 GB rammal. A Windowst én nem konfiguráltam át zenélésre, ha nem viszed laptopod live actre, akkor teljesen felesleges.

(#584) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had'kérdezzem már meg itt is ....

DJ pultot szeretnénk venni, amivel lehet a traktor-t használni

nem nagyon találok hazai fórumokat

ezt a mixert néztük ovlna ki, de nem tud felvenni ...

Pioneer-DDJ-SB

ez csak nekünk száímt hátránynak?
vagyis azt írják hogy laptopra kötve tud ... dehát az meg ugya macera, hogy meg a traktor is meg mellette még felvelő program is menjen?

Pavilion DV7 lenne mondjuk a laptop, mondjuk bírná szuflával ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#585) belaur válasza rii (#584) üzenetére


belaur
tag

Ha Traktort használtok, akkor annak a felvétele miért nem jó? Minek külön felvevő? Ha mikrofonozoást is akartok felvenni akkor ugyis kell valami hangkartya.

(#586) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Szia mindenki!

Ajánljatok egy jó zeneszerkesztőt! Van olyan ami pl. egy mp3 -mal meg tudja határozni a zene pontos ütemét?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#587) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Fel!

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#588) belaur válasza Dreamcaster (#586) üzenetére


belaur
tag

egyszerűbb vágásra, effektezésre: Audacity
komolyabb DAWok / szerkesztők: FL Studio, Ableton Live, Cubase, Logic, Audition
ha csak a zene ütemét / hangnemét szeretnéd megtudni akkor Mixed in Key vagy valamely DJ szoftver (Traktor, VirtualDJ és társai)

(#589) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

nagyon gyorsan szükségem lenne valakire aki egy szarul felénekelt zeneszámot kicsit kipofozna, tenne rá egy kis echót vagy mitiséntudom mit, csak ne legyen ilyen üres...
Vagy adjatok valami programot amit letölthetek és kicsit útbaigazítanátok, hogy mit hogyan csináljak...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#590) Dreamcaster válasza mufi (#589) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

szvsz audacity addict! -ra van szukseged!

[ Szerkesztve ]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#591) mufi válasza Dreamcaster (#590) üzenetére


mufi
senior tag

Ez egy opcio vagy mi az audacity progiban vagy ez valami mas? Mert most nezegetem az audacity progit de ezt az addict opciot nem talalom sehol...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#592) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen érdeklődök. :B
Audio cd-t szeretnék flac-be konvertálni.
Milyen programot ajánlotok, amivel a lehető legjobb minőséget tudom elérni?
A cd-n cda formátumban vannak a zenék.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#593) ΞΔGLΞ válasza Silent77 (#592) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pl Easy CD-DA Extractor-ral.

Lemez be, kiválasztod a formátumot és had menjen...

(#594) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!
Reméllem jó topikba írok.
Szükségem lenne egy keverore vagy ilyesmire... Házi rendezvények hangosításához. Kellene 2-3 mikrofon és egy hang bemenet. A zene laptopbol jön. Hangfalnak "komolyabb" számítógépes hangfalakat használunk. Mit tudnátok javasolni?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#595) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Milyen programot tudnátok ajánlani hangminták vágásához és egyesítéséhez?
Meg a másik, ami már régóta benne van a fejemben, hogy egyes számok sokkal halkabbak/hangosabbak, mint mások. Van olyan program, amivel egy hangerőszintre tudnám hozni a számokat egyénileg, hallás alapján? Meg lehet oldani ezeket a hangerő csökkentéseket/növeléseket minőségromlás nélkül?
Köszi!

(#596) belaur válasza Kal-El (#595) üzenetére


belaur
tag

Szia,

Az ingyenes programok közül én ezt használnám: http://audacity.sourceforge.net/

Effects -> Amplify -> Peak Amplify 0.0 dB ezzel tudod az összes zenédet maximális hangerőre húzni.

Valamint a vágásokat is viszonylag egyszerűen el tudod késziteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.