Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) SityiSXT válasza MrZick (#950) üzenetére


SityiSXT
őstag

Milyen szoftvert használsz? A legtöbben elérhető a Tidal, ha arra előfizetsz, igen bő repertoárt kapsz.

(#952) MrZick válasza SityiSXT (#951) üzenetére


MrZick
csendes tag

Rekordbox-al próbáltam, az van hozzá. Serato-t is kipróbáltam, de nekem a VirtualDJ jön be. Tidal-t nem ismerem, de megnézem.

(#953) SityiSXT válasza MrZick (#952) üzenetére


SityiSXT
őstag

A VirtualDJ pont nem tud a Tidalhoz kapcsolódni, ott a Deezer jöhet ilyen téren számításba. Illetve talán-talán a Beatsource (ez meg gyakorlatilag mindennel megy).

(#954) MrZick válasza SityiSXT (#953) üzenetére


MrZick
csendes tag

Tudja, már működik is. Viszont itt is "szegényes" a tartalom (mármint a Tidal-on)
Jó öreg Zippyshare, ott megtalátam mindent, minden verzióban :)

(#955) SityiSXT válasza MrZick (#954) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az akkor nemrég kerülhetett be. Köszi, jó tudni!

(#956) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Kisfiam beepbox-al csinálgat zenéket, nem is rosszak szerintem. Két kérdésem lenne:
Van esetleg olyan program, ami nem túl bonyolult, de a beepboxnál azért többet tud?

Illetve midi billentyűzetből van ami ajánlott? Harmonikán tanul zenélni, szóval elég jól tud billentyűzetet használni, de nyilván valami költséghatékony dolog kellene, akár használt is szóba jöhet.

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#957) flexxx2 válasza MrZick (#950) üzenetére


flexxx2
őstag

youtube és clipgrab program letölt (free), igaz a minőség nem lesz az igazi a régi zenékre

(#958) flexxx2 válasza stellaz (#956) üzenetére


flexxx2
őstag

midire az akait mondják ár értékben, de én csak érdeklődő szinten vagyok (még)

(#959) stellaz válasza flexxx2 (#958) üzenetére


stellaz
addikt

köszi, lehet, hogy valami egyszerűbb kéne, még csak 9 éves a kisfiam

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#960) beteg válasza stellaz (#959) üzenetére


beteg
őstag

Az teljesen jó! :) 9 évesen már nagy dolgokra képesek. Amit eddig csinált az is tök jó! Gratula hozzá!

Ilyen Akaim volt, tetszett, csak hamarabb vettem meg, mint tudtam volna, hogy mire is van igazából szükségem.
Kezdésnek én valami egyszerű Korgot vennék. Pl.: Korg MicroKEY2-37 Bár 33ezret nem adnék érte. De nem rég láttam valahol használtan 15-ért. Annyit pedig nagyon megér. Valami ilyesmit keresnék.

Aztán ha már tudja, hogy milyen DAW, milyen stílus, munkamódszer, akkor már tudni fogjátok, hogy milyen kiosztású, funkciójú midibillre van szüksége.

Csak futni kell!

(#961) SityiSXT válasza stellaz (#956) üzenetére


SityiSXT
őstag

A Yamaha PSS A50 jó választás lehet (a 7 éves lányom nyomkod egy ilyet). Képes önállóan is megszólalni, de MIDI billentyűzetként is használható.

Ha nem ijed meg a profibb DAW felülettől, tehet egy próbát az LMMS-sel, esetleg a Cakewalkkal.

[ Szerkesztve ]

(#962) stellaz válasza beteg (#960) üzenetére


stellaz
addikt

+ #961 SityiSXT

köszönöm, megnézem ezeket

Esetleg ilyen jó lenne?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#963) beteg válasza stellaz (#962) üzenetére


beteg
őstag

Én nem ismerem :(

Csak futni kell!

(#964) stellaz válasza beteg (#963) üzenetére


stellaz
addikt

akkor esetleg úgy kérdezem, hogy milyen billentyűszámmal érdemes nézni (Korgot nem találtam használtan, a Yamaha pedig sehol nem kapható)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#965) SityiSXT válasza stellaz (#964) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nekem azt mondták, 4 oktáv alá nem kéne adni.
A Yamaha pedig az Árukereső szerint több üzletben is van raktáron - persze ez új, a használt piacot nem ismerem (talán a DJ Börzén érdemes lehet szétnézni).

(#966) stellaz válasza SityiSXT (#965) üzenetére


stellaz
addikt

köszi, végül egy M-Audio Keystation Mini 32 MK3 lett megrendelve.

ez olcsóbb és jobban elfér az asztalon, remélem beválik

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#967) beteg válasza stellaz (#966) üzenetére


beteg
őstag

:C szuper jó!

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#968) stellaz válasza beteg (#967) üzenetére


stellaz
addikt

:R

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#969) beteg


beteg
őstag

Van tapasztalatotok az AKAI APC KEY 25 -el?
Milyen a gyakorlatban?
És mi a különbség az MK1 és MK2 között?
Köszi!!

Csak futni kell!

(#970) stellaz válasza stellaz (#966) üzenetére


stellaz
addikt

Jó kis cucc, hozza amit ígér. Annyira bejött a gyereknek, hogy egész héten a táborban zongorázott és tegnap már egy yamaha digitális zongorára váltottunk (a spórolt pénzét erre használta fel).

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#971) Robi 100 válasza Jorus (#911) üzenetére


Robi 100
tag

Én is gratulálok!

(#972) flexxx2 válasza stellaz (#970) üzenetére


flexxx2
őstag

nyomassa :)

(#973) stellaz


stellaz
addikt

Teljesen hülyének érzem magamat, de képtelen vagyok a midi billentyűzettel eljátszott zenét rögzíteni. Az MPC Beat progiban csak szekvenciákat tudok rögzíteni, folyamatos játékot nem. A tru pianoban pedig konkrétan semmit, nincs is ilyen opció.
A x-box go bar vagy egyéb felvevő program sem rögzíti, hiába van még a program is beklikkelve rajta (az összen rendszerhangot rögzíti ugyanakkor).
Van akinek van tippje?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#974) SityiSXT


SityiSXT
őstag

A tegnapi nagy szenzáció: a Pioneer DJ megveszi a Seratót.

(#975) flexxx2 válasza SityiSXT (#974) üzenetére


flexxx2
őstag

Na ez érdekes, csak akkor most mi lesz? Megszűnik a seratodj és marad a rekordbox, vagy marad mind2 egymás mellett?

(#976) Radeon_5 válasza flexxx2 (#975) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nem tudhatjuk nyilvan, de en nem hinnem hogy a kozeljovoben megszuntetnek a Seratot, mi ertelme lenne? Plusz piac, es szeparalhatjak is ahogy akarjak a Rekordboxtol, ahogy kimondatlan szabalykent az emberek kozt szinte eddig is szeparalva voltak, melyiket mire 'erdemes' hasznalni, es a Traktor is

Son of a Bit

(#977) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Azóta pár nyilatkozat is érkezett, belátható időn belül egyelőre nem lesz változás, minden megy az eddigi úton-módon. Talán a Rane mondott valami olyasmit, hogy az ő dealjük a Seratóval sok évre szól, sejtetve, hogy ezt amúgy sem lehetne csak úgy felrúgni...
A fejlesztéssel kapcsolatban vannak érdekes találgatások: Vajon a Searto stems technológiáját átviszi a Pioneer a Rekordboxba? Vajon most, hogy van pénz lóvéra, nekiállnak végre régóta kért funkciókat implementálni a Seratósok? Vajon a kapzsiság itt is győzni fog és csak előfizetéses lesz a Searto, mint a Rekordbox (meg amúgy a djay Pro AI)?

(#978) Radeon_5 válasza SityiSXT (#977) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ja de akkor mar a Rekordboxba is athuzhatnanak par funkciot..
Es egyebkent ami meg kerdeses, hogy lesz-e kozos alapokon nyugvo adatbazis-kezeles, es igy a Serato es Rekordbox libraryk kozott valodi gyari es mukodo konverzio, vagy akar egysegesites.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#979) SityiSXT válasza Radeon_5 (#978) üzenetére


SityiSXT
őstag

Én nem bánnám... Ugyan nincs Pioneer cuccom, de a Serato könyvtármenedzsmentje nem épp a szívem csücske - a Rekordboxé jobb, azt jó lenne áthozni. És tulajdonképp szerintem nem is volna bonyolult a szinkronizációt megoldani, több app is támaszkodik a Rekordbox által használt xml import/export képességére.

(#980) Radeon_5 válasza SityiSXT (#979) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Na ja, a Rekordboxba pedig az analizalast javithatnak (Traktor is jobb szvsz), es mondjuk konyvtarak auto file beolvasas es meg par fontos dolog.

Son of a Bit

(#981) SityiSXT válasza Radeon_5 (#980) üzenetére


SityiSXT
őstag

Merjünk nagyot álmodni? CDJ/XDJ export Seratóból? :DDD

(#982) Radeon_5 válasza SityiSXT (#981) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hehe. Bar nincs tul sok illuziom a Pioneer-rel kapcsolatban, tipikus dominans monopol helyzetben levo ceg ami elegge lesz.rja a vasarloi kereseket amennyire latom.
Amikor ilyen alap dolgok hianyoznak vagy nem mukodnek amik a Trakiban es mashol mondjuk sok sok eve, hogy pl a lejatszo 'tu' csak kozepen lehet es nem lehet balra tolni, meg az FX parameterek ha valtogatok kozottuk siman elugralnak osszevissza maguktol, es csak ilyen BPM range-ekben lehet megadni az analyzenak hogy analizaljon meg ilyenek...egy elvileg vezeto profi cegtol ezek nagyon gagyik.

Ja meg egy kis rant ha mar itt :D en az FX szekciot csak a 3 pottyos modban tudom hasznalni a kontrollerrel gyakorlatilag (FLX4), plusz a filtert/CFX-et is csak default modban.
Az hogy sok effekt csak post fader meg hallatszik a cue-ban, hat az csak kicsit idegesito..mindegy van par masik amit tudok elo is hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#983) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Ha mar szoba jott, korkerdes:
Ki milyen DJ szoftvert/rendszert hasznal, es miert? Es miert nem egy masikat? Milyen felhasznalasra es hardverrel?
Ha tobbet hasznaltal es tudsz hasonlitani, akkor melyik miben jo es rossz szerinted?

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#984) SityiSXT válasza Radeon_5 (#982) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nekem az jött le a neten látottakból-olvasottakból, hogy az ilyen Rekordbox és Serato kompatibilis Pioneer cuccoknál mindig a Rekordbox kap prioritást és azzal működik tökéletesen. Ezt már az FLX6-nak is felrótták...

Illetve akkor már válaszolok a fenti kérdésedre is:
- Serato DJ Pro: a library managementje kényelmetlen, de nekem amúgy kézreáll és egész jól kijövünk egymással. A flexibilis beatgrid és a jó minőségű stems számomra a két nagy előnye.
- Djuced: a másik fő platformom, mivel Hercules kontrollereim vannak. Kezdőknek tökéletes cuccnak tartom, mert mindent tud, ami az induláshoz kell (nekik szerintem nem való még a DVS, a video DJing vagy a DMX vezérlés) és ingyenes vonalon sokkal jobb választásnak tartom, mint mondjuk a Serato DJ Lite-ot.
- Traktor DJ 3: még csak ismerkedünk... :D Nem rossz, nem rossz, de én hátrányban érzem magam, hogy nem NI hardverem van - ez a effektezésnél bukik ki. Arra jutottam, hogy az Inpulse 500-am az, ami a legjobban képes vele együttműködni, azzal így egész jó. Picit elmaradt szerintem a konkurenciától...
- VirtualDJ: friss szerzemény, egyelőre nem sikerült teljesen elmerülnöm benne, így véleményt se nagyon tudok róla még alkotni.
- djay Pro AI: lásd VirtualDJ. Ha már előfizettem rá egy évet egy akcióban, mindenképp akarok vele egy szettet majd lenyomni, de szerintem a többi mellett el fogom engedni. Az UI tetszetős, csak kissé zsufi tud lenni, ha mindent kipakol az ember. A Windowsos megfelelőjével kezdtem anno, az jól működött billentyűzettel-egérrel is, csak ahogy kontrollerem lett (sok gondolkodás után győzött az Inpulse 300 a DDJ-400-zal szemben), megnéztem a Djucedot és azon ragadtam végül (no meg anno nekem sem tetszett, hogy kiszedték a Spotify integrációt, noha tudom, hogy az a Spotify miatt történt). Most kíváncsian várom, hogy az AI verziót sikerül-e átültetni ide - a nyílt béta alapján jó úton járnak.

(#985) Jorus válasza Radeon_5 (#983) üzenetére


Jorus
nagyúr

Native Instruments szinte minden. Leginkább azért, mert az volt az első, hogy vettem egy Traktor S2-t, aztán jött egy Kontrol F1, aztán még egy, aztán egy Maschine mk3, Maschine Jam, aztán egy Komplete Kontrol S49, aztán S61, meg Traktor S2 mk3, szal most már elég macerás lenne váltani, meg nem is nagyon tudok olyan gyártóról, aki ezeket a területeket, feladatokat mind lefedi az eszközeivel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#986) flexxx2 válasza Radeon_5 (#983) üzenetére


flexxx2
őstag

3 éve váltottam serato után rekordbox-ra, jobb az auto sync, csak ritkán téveszt.
Nekem a felület is átláthatóbb.

(#988) Radeon_5 válasza SityiSXT (#987) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Na kezd izgi lenni :D Bar az inMusic csak k*ssolhat oszinten szolva, felvasarlas meg monopolizacio meg ilyenek?! Bakker nezzetek meg hany markat birtokolnak, a DJ markakon kivul mint Denon, Rane, Numark, Stanton. Csak mostansag eppen megvettek az orok kis csaladi ceg Moog-ot is... aztan ott az Akai, Alesis, Marantz, M-Audio..
Szoval szerintem csak nyavognak hogy nem az ovek lett a Serato.
Az egy dolog amivel egyetertek (csak toluk ez elkepesztoen kepmutato szoval kvazi hazugsag), hogy ezek a nagy tombosodesek manapsag es monopolizaciok szetrombolnak minden ipart es a vasarlokat karositjak.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#989) SityiSXT válasza Radeon_5 (#988) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az InMusicnak ott az EngineOS - kicsit még turbózni kell, aztán mehet Rane-re, Numarkra is. :DDD Itt igazából a Hercules (nekik mondjuk ott a Djuced), a Roland, a Reloop (bár ők jól összemelegetek az Algoriddimmel, ha jól látom), az Allen & Heath vakarhatja a fejét, hogy most mi legyen... Aztán lehet, hogy a VirtualDJ lesz az új Serato?
Más: tegnap megjött a Hercules Inpulse T7 kontrollerem. Lesz erről is bővebb lére eresztett bemutatóm majd (mint a többi Hercules kontrollerről az elmúlt bő 3 évből), de mivel ez elég komoly cucc és talán a legnagyobb meglepetés volt az idei NAMM-on, ha van kérdés, igyekszem válaszolni vagy utánajárni.

(#990) Radeon_5 válasza SityiSXT (#989) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Na tok jo, beszamolok tesztek is mindig johetnek :) Ezt a T7-et meg nem is lattam.
Az EngineOS egyebkent mar rajta is van 1-2 eve Numarkon, a Mixstream Pro-n.

Son of a Bit

(#991) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

A stem (vagy melyik platform epp hogy hivja), azaz vokal dob es hasonlok szetvalasztasarol kinek milyen tapasztalata, vagy velemenye van?
Adott platformokon regebben vagy csak mostansag letezik, es vannak is kulonbsegek minosegben.

Son of a Bit

(#992) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Régi kazettákat szeretnék digitalizálni.
Melyik program ajánlott hozzá?Deckem ,erősítőm van itthon és azon keresztül szeretném valahogy.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#993) Jorus válasza Orlin (#992) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én Audacityvel szoktam, de először azt kell megoldani, hogy valamelyik hangkártyád bemenetére megérkezzen a jel. Ha hagyományos decked van, akkor RCA- valami (ami a hangkártyád bemenetére csatlakozik, lehet RCA, 3.5, 6.3 TSR, stb.), ha újabb típusú decked van, amin van USB csatlakozás, és van benne hangkártya, akkor pedig azt adod meg az Audacityben forrásnak.
Nekem egy Teac W-1200 deckem van, ebben van hangkártya, így USB-vel a PC-re kötve megjelenik a bemeneti források között (pirossal kiemelve).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#994) Orlin válasza Jorus (#993) üzenetére


Orlin
addikt

Régi van ezer éves Sony ezüst.
Ilyesmi.
Régen azzal vettem fel rádióból még a műsorokat.
Radio 1 Ministry,Roxy Hot mixek...
De akkor most nem kell az erősítő sem?RCA-ról menjen a laptopra?
Laikusként úgy gondoltam a deck az erősítővel és az erősítő a laptopra.
Bár még le kell hozni a padlásról a decket meg a kazikat és úgy kísérletezek majd.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#995) SityiSXT válasza Radeon_5 (#991) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nekem konkrét tapasztalatom Djuceddal és Seratóval van egyelőre. Ahogy hallottam, pár pro DJ úgy állította be ezt anno, hogy innentől fogva az EQ halott, ezzel sokkal jobb lesz keverni. Én ezt túlzásnak érzem, bár az tény, hogy jól tud jönni saját tapasztalatok alapján:
- két olyan szám között vezetek át, ahol mindkettőben határozott vokál van (nekem ez improvizálásos kísérletezés közben jött nem egyszer jól - bátrabban lehet kísérletezni)
- kellően illuminált közönségnek jópofa tömegkaraokét lehet rittyenteni (illetve ennek inverzét is, azaz az örökzöld előadáójának hangját meghagyva amolyan együtténeklős "tömegszólózás" is könnyen összehozható) :DDD
No meg kellő ügyességgel egyszerűbb lett mashupot készíteni (én még nem tartok itt).

Érdekes, hogy amíg csak a djay Pro és a VirtualDJ tudta, nem kapott különösebb figyelmet, noha a szaksajtó lelkes volt. Ahogy a Seratóba bekerült, rögtön reflektorfénybe került, és úgy tűnik, lépéskényszerbe hozta a többi szoftverfejlesztőt. A Rekordboxba is bekerült már, a Denon is már erősen kísérletezik az EngineOS-szel, a Hercules is berakta a Djucedba - a Traktor helyzete lett mókás: a Native Instruments eredetileg úgy képzelte el, hogy a Traktor Plus előfizetéshez kötik ezt a funkciót, de a legfrissebb roadmapen ez a kitétel már nem szerepel (lehet elgondolkodtak rajta, hogy a többi platform ingyen adja, vagy legalábbis nem kér érte extra pénzt).

(#996) tatabike


tatabike
őstag

Sziasztok,

hátha jár erre valaki...
Régebben, még talán 2010 környékén, volt egy ilyen zenekészítő progi a gépemen. Egyszerű volt, loop-okat kellett behúzni a hangsávokba, mindenféle színű, lekerekített sarkú (ez lényeges!) kis téglalapok formájában, amire rá volt írva a nevük is. Csináltam vele egy csomó zenét, főleg ilyen latinos-gitáros kis szösszeneteket... MP3-ban lehetett elmenteni a kész zenét. Nem egyedi hangok voltak benne, hanem hurkolt loop-ok, és arra tisztán emlékszem, hogy soknak spanyol női neve volt.
Elfelejtettem a progi nevét, és hiába keresem mindenfelé, nem találom. Még a pincében is feltúrtam a régi CD-ket, de azokon sincs.
Elég pasztelles volt a színvilága, megpróbáltam a google képkeresőjével megtalálni a felhasználói felületet, de nem jött be, music maker, loop, loopmaster, acid, magix, és többi ismertebb progi neve nem hozott találatot.
Kissé reménytelennek tartom, de ha valakinek van ötlete, akkor megköszönném....

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#997) Radeon_5 válasza tatabike (#996) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Ejay (tobb valtozata is van) es Fruity Loops jut hirtelen eszembe azok kozul amiket nem emlitettel es ismertek, bar nincsenek durvan lekerekitve a teglalapok ha jol remlik :D

Son of a Bit

(#998) tatabike válasza Radeon_5 (#997) üzenetére


tatabike
őstag

Szia, FruityLoops-ot néztem, az nem nyert, de ez az Ejay nagyon esélyes, az ugrik be róla, hogy Dance Ejay, szerintem ez volt a neve. Holnap rákeresek, köszönöm szépen a tippet... :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#999) Radeon_5 válasza tatabike (#998) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Jo esellyel az lesz egyebkent :) Volt Techno meg egyeb valtozatai is, es a Dance is ja, bar sokban nem kulonboztek, fokent kicsit a szinek es design.
Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#1000) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Talán ennyi önreklám elfér itt: Hercules DJControl Inpulse T7 teszt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.