Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Egyelőre nincs kérdésem, inkább az élményeimet szeretném leírni.
Gondolkodtam már azon, hogy jó lenne valamit kreatívkodni, ami nálam a zeneszerzést jelenti. A gond az, hogy a hozzávalók drágák.. (keverőpult, hangkártya, midi vezérlő) És én szinte csak most ismerkedem a műfajjal.

Találtam viszont a telefonra (wp 8) programokat: Sequencer, RaveIT

Arra jók ezek a programok, hogy az ember esténként kreatívkodjon egy kicsit, mondjuk lefekvés előtt. Nem tudom, hogy az általam használt progikkal lehet e profi zenét csinálni. (gondolom nem) De talán a zenei éréket fejlesztik valamelyest.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#604) Honkydoo válasza ZSZS-CMSC (#603) üzenetére


Honkydoo
őstag

Jah, az ableton jó cucc. :)
Az a gond, hogy a PC-men linux van. Akkor valahogy fel kell tennem rá egy windows-t.. Megoldható, csak körülményes. :( De meggondolandó mindenképp. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#605) sultansmith válasza Honkydoo (#604) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ha jól emlékezem, akkor a bitwig tudja a linuxot, az meg már majdnem ableton.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#606) Honkydoo válasza sultansmith (#605) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nem gondoltam, hogy ilyen tool-ok vannak linuxra.
Köszönöm! :Y :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#607) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok,

Erősítőt és keverőpultot szeretnék összekötni (rca - jack 6.3), ami jelenleg egymás mellett van, viszont az utóbbi most tíz méterrel arréb került, így keresnék jó minőségű hangkábelt, amit érdemes lenne használni, hogy lehetőleg minél zajmentesebb legyen a jelátvitel. Viszont ehez nem értek, így kérnék tanácsot tőletek, hogy milyen márkát, mit ajánlotok, akár tőbb árkategóriában.

Uyganezen eset miatt szeretnék három darab xlr kábelt is beszerezni, szintén jobb minőségűt, itt is szívesen várnék ötleteket :)

Előrei is köszönöm a válaszokat! :))

Szerk:És remélem, hogy jó helyen érdeklődök, ha esetleg nem, nyugodtan irányítsatok át

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#609) malnabokor válasza ZSZS-CMSC (#608) üzenetére


malnabokor
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :)

Még egy kérdés, hogy ezeket a kábeleket használhatom a keverőpult - erősítő összekötésére is? (a megfelelő, Jack 6.3 rca csatlakozókkal) vagy ez nem lehetséges /esetleg másik érdemesebb erre?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#611) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nah, kipróbáltam a bitwig-et.
Eléggé bejövős. :C Demo mode-ban futtatom, baromi jó! És az a legjobb, hogy nem kellett megválnom az ubuntu-tól. :DD

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#612) sultansmith válasza Honkydoo (#611) üzenetére


sultansmith
senior tag

:R :C

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#613) Honkydoo válasza sultansmith (#612) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nah, megírom a tapasztalataimat így pár nap használat után.
A Demo mode jól használható, nincs 30 nap próbaidő, addig használod ameddig akarod. Viszont nem lehet minden "eszközt" letölteni az adatbázisból, gondolom itt vannak a megszorítások.
Az egyetlen hátrány, hogy a midi vezérlőmhöz (korg nanopad2) nincs jelenleg driver, de a default midi driverrel elindul. Nem tökéletes, mert sok funkciót nem tudok kihasználni a vezérlőn. Megoldás: Írni kell egyet! ;] Viccet félretéve, nem lehet nehéz írni egyet, mert a bitwig jó tulajdonsága, hogy az eszközök driverei javascriptben íródtak, így bárki fejlesztheti őket.
Még ami nagyon tetszik, ez inkább a linuxnak szól, hogy nagyon alacsony késleltetéssel dolgozik. Konkrétabban, vagy egy behringer uca202 hangkártyám, ami nagyon gyors. De kipróbáltam a laptopom gyári (!!) hangvezérlőjét is, és jelentem alig érezni a késést.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#614) sultansmith válasza Honkydoo (#613) üzenetére


sultansmith
senior tag

Az a nagyon kevés, az mennyi, ms-ben kifejezve?

Windows alól akár 4-5ms-t is el lehet érni, de átlagban 7-8-al dolgozom.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#615) biroimre


biroimre
újonc

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek studio fejhallgatóval kapcsolatban, mégpedig, hogy
milyen hangzásút válasszak elektronikus zene szerkesztéséhez.
-világosabb lineáris
-mélytónusú "V"-s hangzással
-zárt, nyitott stb.
Ilyesmikre lennék kíváncsi.
A fejhallgató topikban ajánlottak több típust is, viszont ezek hangzásban különbözőek,
ezért kicsit tanácstalan vagyok.

(#617) Honkydoo válasza sultansmith (#614) üzenetére


Honkydoo
őstag

Még nem találtam meg hol lehet megnézni. :B
Ha megvan, írok értékeket.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#618) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Tudom nem jó helyen járok, de a mikrofonos topic elég kihalt és jó lenne ha valamit tudnátok ajánlani.
A kérdésem az lenne, hogy szeretnék pár dalt felénekelni gépre, de nem tudom ehhez milyen mikrofon lenne a legjobb. Totál amatőr szinten gondolom ezt, semmi extra, low budget és noti beépített hangkártya, szóval a lehető legrosszabb, amit el lehet képzelni, de igazság szerint csak pár ismerősnek készülne a dolog. Főleg metál és rock a csapásirány, inkább a dallamosabb fajtából.

Ha tudtok valamit nagyon olcsón ajánlani, amivel ezen körülmények között is lehetne sistergésen és zajon kívül tiszta énekhangot is felvenni, akkor megköszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#620) gooool válasza ZSZS-CMSC (#619) üzenetére


gooool
őstag

Rendben, köszi, igazából az számomra a kérdéses, hogy a notebook-om beépített hangkarija elég ennek? Mert olvasgattam és sok mikinél az a baj, hogy az erősítés édeskevés a beépített cuccokban, és emiatt szinte használhatatlan. De ha ez megy vele, akkor mindenképp jó vételnek tűnik számomra. :)

Üdv, Balázs

(#621) sultansmith válasza gooool (#620) üzenetére


sultansmith
senior tag

Vegyél egy at2020 usb-t, ha nem akarsz hangkarit venni, hobbicélra elég.

Ez alatt én nem vennék semmit, bár van ez a cucc, azt mondják ez is jó.

Nem tudom, hogy mennyi a keret, és hogy pontosan mire használnád, de ha nem akarsz új hangkarit venni, akkor csak ezek maradnak, és még ezek is hááááát... :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#623) gooool válasza ZSZS-CMSC (#622) üzenetére


gooool
őstag

Úgy tervezem, hogy feléneklem, majd amennyire csak lehet kiszűröm a zajokat és egybecsúsztatnám az instrumental-lal.
Ezt a programot nem ismertem, de nagyon jónak tűnik, kipróbálom.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#624) roberto12


roberto12
újonc

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem!
Van egy egyszerű laptopom, ASUS. Zenét szeretnék rajta szerkeszteni. Szintetizátort szeretnék rákötni, hogy az kommunikálhasson midi-n keresztül a laptoppal, illetve a laptop által visszajátszott adatok alapján a különböző szólamokat fel tudjam venni. Erre a jelenlegi belső hangkártya nem megfelelő, mert még csak vonal bemenete sincs, csupán egy fülhallgató kimenete van. Jól sejtem, hogy a külső hangkártyák ennek a problémának a megoldására jók? Valaki le tudná írni, hogy hogyan is működik ez az egész külső hangkártyás dolog? Szintetizátorom még nincs. Első lépésben csak midi billentyűzetet akarok és szoftver szintit használnék, de majd ha hazaugrok (mert külföldön vagyok), az egyik szintimet kihoznám, ha működik a dolog.Köszönöm!

(#626) roberto12 válasza ZSZS-CMSC (#625) üzenetére


roberto12
újonc

uhhh,hát köszönöm! Ez tényleg nagyon drága...

(#627) sultansmith válasza roberto12 (#626) üzenetére


sultansmith
senior tag

Én nem látom ilyen rondának a helyzetet.

Amennyiben jó procid és gyors a ramod, és szoftver szintiket használnál simán működhet az asio4all nevű csoda.

A csodát azért tegyük zárójelbe, de azért arra, amire kitalálták, azért egészen megfelel. Ez egy speciális, hangkártya "emulátor", amellyel képes vagy alacsony latencyval működni.

A midi boardok manapság úgyis usb-vel működnek, nincs szükség midi in/outra.
Az aiso4all ingyenes, kb első google találat.

Ui.:
Ha igazi szintid van, akkor viszont kell egy külső hangkari tényleg. Erre a fentebb linkelt 5.1-es csodavacak teljesen felesleges, kb a feléért szokták adni a Focurite 2i2-t, de használtan rá lehet bukkanni csodákra.

Egyedül arra kell figyelned, hogy 2 inputja legyen a szinti sztereoja miatt. Ezt 2 mono sávban szokták megoldani, panorámával.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#628) roberto12 válasza sultansmith (#627) üzenetére


roberto12
újonc

Köszönöm. Tehát amíg csak szoftver szintit használok, nem kell külső hangkari?

Közben nézelődtem és ezeket találtam.

http://www.amazon.co.uk/Steinberg-502004313-Hardware/dp/B00B19JBW2/ref=sr_1_1?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1423244816&sr=1-1&keywords=audio+midi+interface

http://www.amazon.co.uk/M-Audio-M-Track-Channel-Portable-Interface/dp/B00BQ6KSK4/ref=sr_1_13?s=musical-instruments&ie=UTF8&qid=1423244816&sr=1-13&keywords=audio+midi+interface#productDetails

Ahogy elnézem, ezek is midi-csatlakozósak és barátibb az áruk. Vagy ezek gagyik?

(#629) sultansmith válasza roberto12 (#628) üzenetére


sultansmith
senior tag

Amíg szoftver szintit használsz addig az asioval meg tudod úszni a külső hangkarit.

A külső hangkari jó dolog, és minél nagyobb projektet csinálsz annál jobban érzed majd a szükségét.

A steinberg és az m-audio is jó, de nem azért mert van vagy nincs rajta midi i/o.
Mint mondtam, am már usb-vel működnek a midi cuccok, néhány oldschool szintin kívül.

Ha a szintid HANGJÁT akarod felvenni, akkor kell mindenképp a külső hangkari, a felvétel miatt, de akkor sem a midit fogod használni, hanem az inputokat.

A midi jeleket küldésére/fogadására már a szintiken is van usb port, hogy midi jeleket tudjon vele kezelni.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#630) roberto12 válasza sultansmith (#629) üzenetére


roberto12
újonc

Oké, az tiszta, hogy mikor használom a midit, meg mikor a különböző hangbemeneteket, mert otthon "normál" számítógépen csináltam ezt, csak belső hangkártyával (SBLive!) és hagyományos midi-csatlakozós szintikkel (nekem csak olyan van). Nekem ez a külső hangkártya ami teljesen új, még sosem foglalkoztam a témával. De akkor, és abbahagyom az akadékoskodást, ha nem kellenek midi csatlakozók, akkor ugye legalább két USB csatlakozónak kell lenni a hangkártyán, mert kell 1 a laptop és a kártya, meg 1 a szinti meg a kártya közé? Amúgy említetted a laptop erősségét, a 4GB memória és 1,86GHz-es Intel Celeron az kellően erős?
Köszönöm!

(#631) sultansmith válasza roberto12 (#630) üzenetére


sultansmith
senior tag

nem, az szinti usb-je a laptopba megy, a hangkártyán nincs usb.

A hangkari is 1 db usb-t kér.

Egyébként ha csak sima midi portos cucli van, akkor van midi to usb átalakító, ami azért még mindig nem egy hangkártya ára.

Hogy elég-e a cuccod az nagyban függ attól, hogy milyen projektet csinálsz, hány sáv kell, hány vst, vsti van futtatva. Akár elég is lehet.

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#632) roberto12 válasza sultansmith (#631) üzenetére


roberto12
újonc

Értem. Sokat tisztultak a dolgok. Köszönöm a segítséget.

(#634) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Otthon készített mindenféle effektemet és egyéb hangfelvételeimet (hangulatfestő effektek, torzított hangok stb...) szeretném lejátszani próbákon (gitár, bass, dob trio) úgy, hogy közben ne kelljen eldobnom a gitárt.
Létezik olyan pedál pl ami vezérel mp3 lejátszót? vagy mit ajánlotok. Ha nem muszáj PC-t nem vonnám be a felhasználásba csak, ha nagyon muszáj. Nekem a lehető legegyszerűbb megoldás is tökéletes, fő hogy működjön.

üdv:
PETEE78

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#635) sultansmith válasza PETEE78 (#634) üzenetére


sultansmith
senior tag

A megoldást úgy hívják, hogy sampler.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#636) PETEE78 válasza sultansmith (#635) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm a gyors választ! És ebből egy pénztárcakímélő verzió milyen árban volna? :DDD

You are being revived

(#637) sultansmith válasza PETEE78 (#636) üzenetére


sultansmith
senior tag

Valahol ennyi kb.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#638) PETEE78 válasza sultansmith (#637) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ehhez lehet úgy pedált kötni, hogy tudok váltogatni is az eltárolt hangmintáim között?

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#639) sultansmith válasza PETEE78 (#638) üzenetére


sultansmith
senior tag

Igen, de nem szerencsés, a rendszert nem így találták ki ehhez nem lehet pedált kötni.

Viszont az egészet meg lehet oldani egy laptoppal, egy abletonnal és egy ilyennel (ezt akár az akaihoz is csatlakoztathatnád, csak az a kérdés hogy sikerül-e konfigolni), meg egy ilyennel megoldható a dolog.

A dolog, amit keresel szerintem konkrétan nem létezik, viszont vannak megoldások.

A legolcsóbb megoldás egy okostelefon és egy ilyen szofver. Ismerek gitárost, aki a pántjára rögzíti a telefonját, és onnan játszik be dolgokat néha.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#640) PETEE78 válasza sultansmith (#639) üzenetére


PETEE78
senior tag

Legjobban az okostelefonyos" megoldás tetszik. Mivel erősebb műfajú zenében játszom, nem a legszerencsésebb, de majd kitalálok valamit. :DDD
Megprobbálkozom vele, köszönöm a segítséged! :K

You are being revived

(#641) PETEE78 válasza PETEE78 (#640) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ja és letöltöttem a programot. Zseniális! Jó lesz ez! :C

You are being revived

(#642) sultansmith válasza PETEE78 (#640) üzenetére


sultansmith
senior tag

Na, örülök!

Mutathatnál belőle!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#643) PETEE78 válasza sultansmith (#642) üzenetére


PETEE78
senior tag

Rendben,amit "beépítésre" kerültek, jelentkezem! :K

Egyébként múltkor írtam egy műszerész illetőnek, aki tegnap válaszában írta, hogy nem látja akadályát elkészíteni a kért szerkezetet, de áprilisig annyi munkája van, hogy addig esélytelen nekifutni a megvalósításnak.
Ettől függetlenül, ha nem kér érte irreális összeget, akkor legyártatok vele egy pedálos megoldást is. :K

You are being revived

(#644) sultansmith válasza PETEE78 (#643) üzenetére


sultansmith
senior tag

Az igen! :D

Ha jó lesz, jöhet ide is belőle egy darabka! :D Bár én billentyűs vagyok, de elviselnék egy ilyen megoldást.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#645) varga.tamas


varga.tamas
tag

Üdvözletem fórumlakók!

A segitségeteket szeretném kérni, bár lehet kicsit stilusidegen a kérdésem, de bizom bennetek, hogy tudtok tanácsot adni, segiteni benne.

Na szóval a történet röviden:
Egyik kedves barátom megkért hogy a szűk családi körben zajló lakodalmában csináljak valami zenét. Korábban sokat netrádióztam (nem csak a haveroknak, hanem országos netrádiókban), némi tapasztalatom van, viszont ehhez a mulatós / lakodalmas szférához nem nagyon értek. Konkrétan inkább az lenne a kérdésem, hogy milyen programmal érdemes az átvezetéseket megcisnálni, lehetőleg minél egyszerűbb módon. No meg a zenei stilusok és érdekelnének, hogy mi az ami ide való.

Mit tudtok javasolni, tanácsot adni?

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#646) ZetorGumi válasza varga.tamas (#645) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Szia.

Hát, pl Virtual DJ, vagy Traktor.

Amugy lehet én vagyok maradi, de lagzira élőzene illik. :) Akármilyen kicsi.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#647) varga.tamas válasza ZetorGumi (#646) üzenetére


varga.tamas
tag

Ne nekem mond, a haver van "belebuzulva" ebbe a megoldásba.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#648) varga.tamas válasza varga.tamas (#647) üzenetére


varga.tamas
tag

Zenei tippeket is várok, mármint előadókat / számokat!

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#649) schawo


schawo
titán

Nem tűnik túl aktívnak ez a topik, de gondoltam azért beírok, hátha valaki pont érdeklődik:
Zenekiadónk zenekarokat keres műfaji korlátok nélkül. Stúdiófelvételi lehetőség is van. Érdeklődés privátban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#650) sultansmith válasza schawo (#649) üzenetére


sultansmith
senior tag

Lehet tudni valamit arról a kiadóról? Kik mennek a label alatt, stb? :D

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.