Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) ChuckyOsb válasza krisztianAMG (#500) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

mahasz

beatport

Mégis milyen stílus az ami érdekelne? :U

(#502) 1Room válasza ChuckyOsb (#501) üzenetére


1Room
tag

:R :C :C
A kérdés jó!
Illetve mennyit szánsz rá anyagilag. :B :B
Ha minőségi zenét szeretnél (320Kbps) én csak ezzel dolgozom.
Először én is a beatport-ról töltöttem, de az alábbi oldal szoros kapcsolatba van egymással.
exclisive-music-dj.com

ám sok zenét itt találsz meg: 0daymusic

Csak bírd szuflával.

:R :R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#503) 1Room válasza krisztianAMG (#500) üzenetére


1Room
tag

...nem kell, hogy napra kész legyél, mivel a top listák nem igazán változnak naponta, de még hetente sem, így a sláger mindig meg marad. :Y

Néha a régi track-ek jobban lázba hozzák a közönséget, mint a mostani slágerek. Pláne vidéken, :B :B illetve hálásabbak is. :R :R :R (A régi jobb, mint az új)

:R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#504) krisztianAMG válasza 1Room (#503) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Csak magam miatt akarok napra kész lenni. Imádom a zenét és próbálom kiismerni a zenei világot (...minnél nagyobb részét ismerem meg,annál inkább tudatosul bennem,hogy lehetetlen. :U ). Szeretem a komolyzenét is,de például a Skrillex féle másik végletért is odavagyok. Egyedül a metállal nem tudok kibékülni...
Főként house és dance érdekelne. Ezzel a 4 linkel kielégítettétek minden igényemet. Köszönöm mindkettőtöknek! :R Csak győzzem nyomon követni. :O

Mennyit szánok rá... Épp érettségire készülök és még nincs munkahelyem,így az egyetlen bevételforrás a szülők. Amit csak tudok megveszek,de nem túl bő a keret és túl sok a hobbi. Így marad a kevésbé legális módszer,sajnos.
Viszont az összes számom 320kbps-os bitrátájú! :)

(#505) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Olyan programot tudnátok ajánlani amivel a két csatornát két külön hangkártyára vezérelné. Szóval 1 CH 1 soundcard/2 CH 2 soundcard és esetleg bpm számláló is lenne benne. A két hangkimenetet egy keverőre szeretném kötni, a laptop a cd lejátszót helyettesítené jelen esetben. Két hangkártyás a laptop, ezzel nincs probléma. Köszönöm segítséget.

(#506) Eliot Anders válasza Eliot Anders (#505) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Látom kihalóban van a topic. :F

(#507) valentinho válasza Eliot Anders (#505) üzenetére


valentinho
aktív tag

Virtual dj tud 2 hangkártyát kezelni.Meg elméletben az összes hasonló programnak illene tudnia, mint pl traktor, de annak kicsivel bonyolultabbak a beállításai, azonban komolyabb program mint a virtual.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#508) Eliot Anders válasza valentinho (#507) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Köszi, maradt a bpm studio. Traktor tetszik nagyon de nem tudtam beállítani kettő hangkártyát. :(

(#509) AaronBass válasza krisztianAMG (#495) üzenetére


AaronBass
tag

Hello! Hercules MP3 E2

Szerintem megteszi, ha veszel mellé egy X session uc 17et effekt kiegészítőnek! Mivel ezen a controlleren nem tudod az effekteket állítani, lehet, hogy nem fog úgy elkapni az érzés! De van 1 megoldás! Pl Traktor Pro-ba 4 effektet beállítasz! Nézzük az A deck-et! Az FX1-hez filtert állítasz be! És mondjuk A oldalon a TREBLE-t át állítod a FX1 filternél lévő LP-re ami a magasat vágja, a BASS-t HP-ra, ami a mélyet vágja, és a MID-et mondjuk amire akarod, pl FX3 dry! Így két potiból van eq-d és + 1potival tudsz játszani Fx-el! Ugyan ezt kell eljátszani a B oldalon, csak oda FX2 filter, és FX4 dry! Ha nem megy a beállítás, írj ide a fórumba, és elmagyarázom!

Üdv. Ab.

(#510) AaronBass válasza Eliot Anders (#505) üzenetére


AaronBass
tag

Csáó!

Meglehet oldani traktorral, de elég bonyolult! Régebben ismerősömnél láttam, hogy Abletonba valahogy beleintegrálta a traktort, de kb ennyit tudok! Viszont, ha leszeded az Fl studio-zeneszerkeztőt, és mellé leszeded a Deckadance-t, ami egy dj szoftver, és vst-ként beilleszted az Fl studio-ba, és ezt kétszer megteszed, utána külön csatornára teszed a Mixer-be, és máris oda küldöd az Out-ot ahova akarod! :DD Ha kicsit kínai amit írtam, ajánlj egy programot, amivel feltudom venni, hogy mit csinálj!

Üdv. Ab. :R

(#511) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

XP után váltottam win7-re, mert a mostani alaplapomhoz nem igen vannak xp-s driverek
Van egy E-Mu 1212m hangkártyám ami kiválóan működött xp-vel (gyárilag xp-s a driver), de most kénytelen voltam valami 64bites w7 drivert nézni. Találtam és FL Studio nagyon szépen használja is saját ASIO-ját.
Igen ám de van egy kis gond. Az Asio-n kívül nincs hang a windowsban, hiába alapértelmezett az E-Mu 1212m, mégis valamiért csak akkor ad ki hangot ha az alaplapi realtek kártyát rakom alapértelmezett eszközre, így kijön belőle a hang. Régebben simán használta az XP az E-Mu-t hiszen a Patch mix-ben ot figyel a Wave és Asio sáv is és szólhat egyszerre is akár, de most valahogy nem akar menni.
Mi lehet a gond ? Próbáljak egy másik E-Mu drivert ?

(#512) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Közben rájöttem a megoldásra :a win7 48 khz-en megy, minden más meg automatikusan 44 :)
Ebből kifolyólag együtt nem megy a kettő, ergo windows átpakol 44-be és lőn minden királyság

[ Szerkesztve ]

(#513) benszus


benszus
csendes tag

Üdv!
Mix felvétellel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.Adott egy 2 csatornás keverő, amit össze is kötöttem PC-vel egy külső 7.1-es hangkártya segítségével.Tökéletesen tudok vele keverni, nincsen semmi probléma, de a felvétel sehogy sem megy.A keverő REC kimenetét összekötöttem a számítógép alaplapi hangkártyájának a line-in bemenetével, audicityvel elindítom a felvételt, felveszi, de a felvétel recseg.Próbáltam már mindent.Bedugtam a külső hangkártya mikrofon bementébe, akkor tökéletes a hang, de a mixet nem veszi fel, csak a 2 számot külön-külön.

(#514) 1Room válasza benszus (#513) üzenetére


1Room
tag

Szia!

Első lépés:A hangkaridat állítsd át 2.0-ra
Második lépés: A keverőd (rca) kimenetét dugd össze a hangkarid line in bemenetével. (Az én keverőm TAPE-out-ról megy), de neked jó a "REC"-is.
Harmadik lépés: Nyisd meg a "audicity" progit. Szerkesztés menü alatt kered meg a beállítások almenüt. A felugró ablakban pedig a felvétel menüre klikk rá.
Az ablak legalsó részén van egy csúszka ami sound activation level (dB) -60 és -50 közöttra állítsd be. itt egy kép, ahogy nálam van beállítva.

Negyedik lépés: indítsd el a felvételt és a lejátszódat, ami össze van kötve a keverőddel.

Így elindul a felvétel WAW formátumba.

Nálam a felvétel, vissza hallgatva szépen szól.

:R :R :R :R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#515) iLux


iLux
tag

Hello!

Nem tudom jó topikba írok-e, de az lenne a kérdésem, hogy minden zeném előtt ott van a 00- vagy 01- tag. Ezeket szeretném kivenni, de egyenként nagíon nehézkes lenne 750 dalból kivenni. Van rá valami egyszerűbb mód,?

(#516) 1Room válasza iLux (#515) üzenetére


1Room
tag

Szia!

Nem jó helyre írtál, de azért segítek:

Nyisd meg a Total Commander, ha nincs telepíts egyet.

Keresd meg azt a mappát ahol a 750db fájlod van. Klikk rá.
Jelöld ki az egészet, és használd a ctrl+M billentyű kombinációt. Felugrik ez az ablak:

az ablakba keresd meg a "keresés és csere".
Keresendőbe írd be ezt: 00
Cserél: válaszd a törlést.

A fájl-ok között ahol 2db 00-van, azt törli.
És így tovább.

Remélem tudtam segíteni.

:R :R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#517) bimbilla09


bimbilla09
tag

'kívánok az uraknak!

egy amatőr kérdéssel fordulok hozzátok. adott egy kis 2 csatornás pult és egy fejhallgató. a kérdésem, hogy rá lehet-e kötni számítógépre és lehet-e számokat 'összehúzni' vele.

előre is köszi. :R

(#518) 1Room válasza bimbilla09 (#517) üzenetére


1Room
tag

Szia!

Midi vagy USB van a keverőn??

Ha igen, akkor igen :DD
Ha nem, akkor szerintem nem. :( :(

:R :R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#519) bimbilla09 válasza 1Room (#518) üzenetére


bimbilla09
tag

szia!

húha, nem nálam van most a cucc, de azt hiszem, nincs rajt USB, hanem rengeteg piros és fekete lyuk a hátulján < szép fogalmazás, mi ?! ;] >

(#520) 1Room válasza bimbilla09 (#519) üzenetére


1Room
tag

Szia!

Hát ha ez így van akkor szerintem nem összeköthető.
Tanács: google vagy youtube. Írd be a keverő nevét hátha találsz valami leírást.
:R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#521) AaronBass válasza bimbilla09 (#519) üzenetére


AaronBass
tag

Hello!
Meglehet oldani, ha asztali géped van alaplapi hangkarival és ha traktort használsz!
Ha ezek megvannak elárulom a megoldást! :DD :DD :DD

(#522) AaronBass válasza AaronBass (#521) üzenetére


AaronBass
tag

Traktor- Settings- audio- Asio-t használd, utána settings-be - output routing -external -a deck pl nálam via 1l 2r -b deck via 3l 4r!
Ennyi lenne nyilván a 1,2 a zöld kimenet a 3,4 pedig a narancssárga, ha 6 jack csati van az alaplapodon!
Ha felszeretnéd venni a mixed, akkor olyan keverő kell, aminek 2kimenete van!
Azaz egy master a hifinek, egy record a gépnek!
Ha ilyened van, akkor a Record-ra rákötsz egy rca jack kábelt, és bedugod a rózsaszínű (mic-be) majd a traktorba 4deck-nek kell lennie, és mondjuk a 4. deck-et (D) át kell állítani live inputra, ha ez megvan akkor a settings-input routing-ba a d decknél állítsad be az 1in l 2in r-t és máris tudsz analóg keverővel mixelni, úgy hogy fel is tudod venni!
Ja és még a Settings-be - mix recorder external input deck D, és kész! :DD
Csinálok pár képet, értelmezd majd! :))
1
2
3
4
5
Remélem tudtam segíteni! :R
Üdv. Ab.

(#523) bimbilla09 válasza AaronBass (#522) üzenetére


bimbilla09
tag

holnap meló után felhozom a pultot, rákötöm és megpróbálom. előre is köszi mindent.
hatalmas respect :R

(#524) AaronBass válasza bimbilla09 (#523) üzenetére


AaronBass
tag

:DD :DDD :C :R :DD

(#525) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Látom ez nagy zene topik..és abban kérném a segítségetek hogy mi lenne ideális egy kezdő producernek, szeretnék zenékt készíteni ( Trance, minimal, House ) ezek lennének a cél "műfajok" Ha tudnátok valami normálisat ajánlani annak nagyon tudnék örülni. Lehetőleg egyenlőre valami DAW kellene, mert külső devicel ( szintivel stb...) nem rendelkezem.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#526) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok!

Letöltöttem egy régi mixet, ahol jól vannak komponálva számok, sorrend minden a helyén van.
No, nem is ez a lényeg, hanem megvan hozzá a komplett tracklist és megszeretném valahogy oldani, mint itunes podcast-nél ahogy van már egy jó ideje, hogy van léptetési lehetőség taggel a számok között.
Milyen program tenné ezt lehetővé?

Üdv.

(#527) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Kis infóra lenne szükségem!

Épp most ismerkedek az audacity-vel és ahhoz hogy mp3-ba mentsen kell valami plugin?
Mert hiányzik a lame_enc.dll fájl!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#528) Teodor52


Teodor52
senior tag

Leszedtem a lame 3.99.5-ös verziót és nem kompatibilis az audacity 2.0.2-es verziójával!

Tudnátok tanácsot adni?

(#529) valentinho válasza Teodor52 (#527) üzenetére


valentinho
aktív tag

Magát a dll fájlt kell letöltened! Íme: Link

http://soundcloud.com/tinnyo

(#530) Teodor52 válasza valentinho (#529) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi!

(#531) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Sziasztok,,, szeretnék hobbi szinten egyenlőre elkezdeni a zeneszerkesztéssel... Nem mixelgetni szeretnék, hanem ütemekből összeállítani a saját kis zenémet. OS x rendszerre keresek erre alkalmas, egyenlőre ingyenes programot, amiben minimal és techno beatok találhatóak. Remélem létezik egyáltalán ilyen program...

Köszi a válaszokat :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#532) valentinho válasza MontyCrew (#531) üzenetére


valentinho
aktív tag

Hy! Ableton, FL studio, reason... Én abletonnak álltam neki jó párszor, youtubeon van jó pár videó segítség is hozzá na meg leírásokat is találsz bőven neten szerintem. Mindegyik van mac-re, talán érdemes egy tört verziót keresni, ugyanis a trialok nem épp a legjobbak. Mindenféle pakkot lehet letölteni hozzá, illetve akár a loopmasters neveztű oldalról (csak egy példa ezekből is van rengeteg már) akár kész instrumentálokat, dallamokat szóval bármit lehet leszedni, persze ezt már nem ingyér. A pc-s zeneszerkesztés elérte már a végtelenített szintet szóval van jó pár módja már. :) Rengeteg idő és kitartás kell hozzá, sok sikert!

http://soundcloud.com/tinnyo

(#533) MontyCrew válasza valentinho (#532) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Időm mint a tenger a sok utazás miatt:) Köszönöm, holnap este utánaolvasgatok ezeknek a programoknak. :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#534) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Otthonra, gitártanulás mellé szeretnék egy USB-s Midi billentyűzetett is venni.

49 billentyűsben gondolkoztam, az extra gombok, tekerűk nem fontosak. Főleg az olcsóbb kategóriát názegettem:

- Alesis Q49

- CME M-key

- M-Audio Keyrig 49

- ESI KeyKontrol 49 XT

Van valamilyen tapasztalat a fentiek közül esetleg?

Előre is köszönöm!

sza.sa

(#535) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Nekem egy midicontrol 2-m van, de ebből van sima is midi start amin nincsenek tekerők. Billenytűje nagyon fain, és nagyon masszív kis jószág. Már 4 éve megvan.
Amiet felsoroltál azok is jók lehetnek, de szerintem ha egy mód van rá próbáld ki őket egy hanszerboltban előtte

(#536) bimbilla09


bimbilla09
tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy Stanton SK-5 keverőpultot. A kérdésem, hogy hogyan tudnám ráerőszakolni a PC-re, ha egyáltalán lehetséges lenne.
Előre is köszi! :R

kimaradt: RÓLA lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#537) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Numark Mixdeck Quad
Mit tudnátok rola mondani?

Ilyet szeretnék venni, mert tetszetős. Kiprobaltam, egész elfogadható.
155 ezer forintért meg tudom venni

Ebben az árban tudnátok-e jobbat ajánlani nekem?

Legyen szép a napod!

(#538) 7


7
addikt

Topic áthelyezve a Multimédia témakörbe.

(#539) csyo válasza 7 (#538) üzenetére


csyo
senior tag

:R hálás köszönet :R

Legyen szép a napod!

(#540) csyo


csyo
senior tag

DJ fülest tudnátok nekem ajánlani?

- Keveréshez, otthonra, és kisebb (kb 50 fős) házibuli jellegű eseményekhez
- 10-20 ezer forint közti árkategoriaban
- Vezetékes
- Circumaural/supraaural (??) Gondolom circumaural jobb DJ fulesnek, nem?
- Zárt/nyitott? Nem tudom, ami jobb DJ fulesnek
- Mikrofon nélkuli
- Legyen rajta hangerő gomb is, jobb, és bal oldalon külön-külön.

- Ami zavar: ha nem azt, és nem ugy hallom a fulesben, ami kint is fog szolni...
Numark Omni controllal meg Numark Mixdeck Quad-ba fogom még dugdosni itthon :-)
Meg bulikon olyan keverőbe, ami éppen ott van.
Ebayen, amazonon fogok vasarolni, mert nem Magyarorszagon élek.
Mit tudtok ezek tudatában ajánlani nekem?

- ha lehet, ne legyen kiforditos, meg csukogatós, az csak kopik...

Legyen szép a napod!

(#541) belaur válasza sza.sa (#534) üzenetére


belaur
tag

Azt javaslom menj el valamelyik boltba és nyomkodd meg őket saját kezeddel. Én az Alesis testvérét (QX49) próbáltam, teljesen meg votlam vele elégedve. Az M-Audio keyriggel se foghatsz nagyon mellé szerintem, többféle M-Audio keyboardot is használtam már, többségében jó cuccok! A másik kettőt nem ismerem, de igazából, ha csak otthoni bohóckodásra kell lényegében mindegy szerintem, hogy melyiket veszed.

(#542) sza.sa válasza belaur (#541) üzenetére


sza.sa
tag

köszi!

Közben már kizártam a CME-t. Sikerült kipróbálnom egy Behringer UMX490-et, egész jó minőség, csak a plussz gombok eléggé kattogósak nekem, éjszakai használat nálam kilőve... Pedig a színe is bejött :)

Végül az M-Audio lett, billentyűi egy kicsit gyenguszabbnak tűnnek a Behringerhez képest, de az itthoni dolgokra bőven megfelel.

sza.sa

(#543) csyo


csyo
senior tag

még mndig dj fülest keresek

Nem valami aktiv ez a topik:-S

Legyen szép a napod!

(#544) ezsi17 válasza csyo (#543) üzenetére


ezsi17
csendes tag

Hali!

Próbáld meg itt:

FEJhallgatós topik

[ Szerkesztve ]

(#545) csyo válasza ezsi17 (#544) üzenetére


csyo
senior tag

kerdezgetek ott, de ok nem jaratosak a dj fulesek teren igazan...
A DJ topikban szamitottam nemi tanacsra, ajanlatra...
Sajna nem jarnak erre tulsagosan a kollegak...

Legyen szép a napod!

(#546) csyo válasza csyo (#545) üzenetére


csyo
senior tag

nah, vettem egy Shure SRH440 fejhallgatót "hasznátan" 10 ezer forintért az ebayről (licitáltam rá)

DJ fülesnek nem jó!

Legalábbis Traktor Pro2 + Omni control kombinacioval Dj füleshez képest túl sok a magas, túl sok a közép.

Filmekhez, és normál zenehallgatáshoz kitűnő. De ha Dj fejhallgatót keresel, akkor ez nem jó.

Olyat érdemes venni, aminek nagy a mélykiemelése.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#547) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Sonar X1-el kapcsolatban tudna valaki segíteni nekem? Próbálom a beépített Sessiondrummer 3-at midivel megszólaltatni de 4 órányi tökölés után sem sikerült semmit elérnem. Esetleg valamilyen topic-ot, vagy pörgős fórumot nem tudtok ajánlani ahol segítenének az X1-el kapcsolatban? Feltéve ha nem jár erre fele egy Sonar X1-ben jártas mesterember :R

Beillesztem az új sávot, beállítom neki a programot, betölti. Mikor ráhúznék egy midit a sávra, egy újat kreál és ha bemásolom a Sessiondrummer sávjába, nem szólal meg. Ableton-ban így mindig működött, itt esetleg bonyolultabb ez a procedúra? Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#548) csyo


csyo
senior tag

ha DJ fejhallgatót keresel, akkor itt egy összefoglaló arról, hogy mire jutottam.

Legyen szép a napod!

(#549) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Van egy szám ami nagyon bejön, napok óta hallgatom. Nos azt szeretném, ha ebben a számban a mély hangok dinamikusabbak lennének. Hogyan tudnám ezt elérni? Vagy esetleg valaki meggyártaná ezt nekem?

Konkrétan ez a szám lenne az: [link]

Ha esetleg valaki jelentkezne rá elküldöm, de ha elmondjátok mit tegyek az is nagyszerű lenne.

Üdv
Attila

[ Szerkesztve ]

(#550) csyo válasza NY_A (#549) üzenetére


csyo
senior tag

hol szeretnéd dinamikus basszussal hallgatni?
Otthon, házibuliban, nagy csarnokban, vagy fülesben a metrón?

Mindenképpen ezt jó minőségű hangcuccal éred el.
Kb 20 ezer forintnál kezdődnek a valamire való hangfalak, ha igazan jot szeretnél, akor kb 35-40 ezer forintot is rá kell költs (ezek a legolcsobbak). Akkor viszot ugy szól minde hang, ahogy szólnia kell.
Logitech 10 ezer ft alatti zümmögőket felejsd is el gyorsan;)

Ha otthonra keresel ilyet, itt nézz körül, érdeklődj!

mellesleg tényleg jó szám, csípem ezt a csapatot, nagyon jó tancosok is, láttam több filmjüket

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.