Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Szilágyi84 válasza belaur (#800) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Fülesből van egy jó minőségű nyított Sennheiser hd 599-es, konzol Pshez használjuk. Az is jó hozzá vagy inkább csak hagyományos zárttal ajánlott?

(#802) beteg


beteg
őstag

Sziasztok!
Ableton alapok oktatásra keresek vállalkozó szellemű hozzáértőt, skype vagy ilyesmi online csatornán.
Akiket találtam a neten, nem is válaszolnak :(
Ha tudtok javasolni, privátban is jöhet!
Köszi!!

Csak futni kell!

(#803) Honkydoo válasza beteg (#802) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia!

Én tudom ajánlani az Impro School-t.
Én végigjártam ott a zenei producer képzést, és az egész oktatás Ableton-on történt.
Szerintem jó suli, pár éve csináltam végig. Az akkori vezető oktató most befutott zenész. Sőt a többi tanárról is úgy tudom, hogy nem csak tanít, hanem a gyakorlatban is használja a tudását.
Én egy egész jó képet kaptam az Ableton-ról, és úgy általában az elektronikus zenéről, miután befejeztem a képzést. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#804) beteg válasza Honkydoo (#803) üzenetére


beteg
őstag

:R :R

Csak futni kell!

(#805) Jinxb1rd válasza Robi 100 (#780) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Belehallgattam a zenéidbe. Nem rosszak, viszont repetitívek. Ismétlődhetnek a fontosabb részek, csak akkor legalább valamilyen új hangszer vagy effekt szerintem szükséges lenne hozzájuk. Annyira tipikus reasonos hangzás van mindegyikben, ezért akarok elváltani én is a Reasonról valami másra. :D

Illetve a zongoraajánlásoddal kapcsolatban: amik alapból vannak benne a programban zongorák, azok borzalmasak. A legújabb verzióban már van jó hangzású hangszer, csak ott is a harmadik, drágább csomag tartalmazza, azt meg inkább nem akarom kiperkálni... Azért az is elgondolkoztató, mennyire minőségi egy zeneszerző program, ha évek óta ugyanazt a borzalmas zongorás hangokat tartalmazza.

Most gondolkozom a Fruity Loops Signature változatán hogy megvegyem, több értelmét látom. Bár közben többfelől hallom az Abletont, mint tuti tippet, de azzal valahogy nehezen bírok megbarátkozni. Förtelmesen randa kezelőfelülete van.

- - - - -

Más:
Ismertek valami fórumot, ahol az emberek megosszák a zenéiket és véleményezik. Vagy ez a topik is alkalmas lehetne rá? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#806) knightcross1 válasza Szilágyi84 (#801) üzenetére


knightcross1
csendes újonc

Én is csatlakoznék az Ableton oktatáshoz tanulóként költséghatékonysági célzattal...

[ Szerkesztve ]

(#807) flanki válasza Jinxb1rd (#805) üzenetére


flanki
aktív tag

Hallottál te már Reason 11-et?
Illetve abban készült zenéket? :F


(#808) Jinxb1rd válasza flanki (#807) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem, egyáltalán nem, csak a hasamra csaptam.

We are only Stardust...

(#809) flanki válasza Jinxb1rd (#808) üzenetére


flanki
aktív tag

Akkor sok sikert a Fruity Loops-hoz! :DDD

(#810) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Nemrég vettem egy M-Audio Oxygen 61 midi keyboardot, de sajnos vissza kell küldjem, mert a modulációs kerék nem működik, illetve az USB összeköttetés se volt túl stabil, kis idő után mindig ledobta az ékszíjat és újra kellett csatlakoztatni.

Van olyan midi keyboard, ami jó lehet alternatívának? Megmondom őszintén ha ezek a problémák nem lettek volna, tökéletes lett volna, gondolkozom, hogy máshonnan bepróbálkozzak még egyszer ugyanezzel a típussal, hátha az már jó lenne. Vagy esetleg a Pro változata jobb és megbízhatóbb minőségű lenne?

Amin még gondolkodom:
- Alesis VI61
- Arturia KeyLab Essential 61

Ami számomra fontos, hogy a billentyűk, ne nyekeregjenek. Volt egy Nektarom is már, elképesztően idegesítő volt, úgyhogy az kizárva. :(

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#811) beteg válasza Jinxb1rd (#810) üzenetére


beteg
őstag

Oxygen Pro 49-et vettem úgy egy hónapja.
Elég kezdő láma vagyok, de nekem nagyon bejött.

Csak futni kell!

(#812) Jinxb1rd válasza beteg (#811) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vettem a bátorságot és szétszedtem. 25 csavar (!) tartotta össze. Belenézek, minden jónak tűnik, de mintha feszülne a kábel, ami a modulációs kerékhez volt hozzáforrasztva. Kicsit lazítottam, egyből működni kezdett. Úgyhogy egyelőre marad a cucc, óvatosan visszaraktam a csavarokat. :C Szánalmas hogy alapesetben nem engedik szétszedni a ketyeréket, mert akkor rögtön bukja az ember a garit, de most én szívjak azért, mert rossz?

Meg kell tanuljak forrasztani elektronikai kütyüket, mert sokszor jól jönne és ez is ki tudja meddig fogja bírni így.

De ja, eddig az első billentyűzet, ami bejön. Külsőre nem a legszexibb, de minden más okés.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#813) Robi 100


Robi 100
tag

Sziasztok!

Jinxb1rd nekem 5 éve van meg az Alesis V61 az abletont adták hozzá. Én a Reason-al használom. Tökéletesen működik. Nyugodt szívvel ajánlom. De örülök, hogy jó lett a masinád! :)
Itt van róla videó: [link]
Itt a kereket is használom: [link]

(#814) beteg válasza Robi 100 (#813) üzenetére


beteg
őstag

Király a csajos klipped is!

Csak futni kell!

(#815) Robi 100 válasza beteg (#814) üzenetére


Robi 100
tag

Köszi! :)

(#816) Jorus válasza Jinxb1rd (#810) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem tudom, pontosan mire használnád, nekem NI S49 van, elégedett vagyok vele minden szempontból, neked gondolom 61-es verzió lenne megfelelő.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#817) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Bár megreparáltam a billentyűzetet, még mindig gondolkodom hogy visszaküldjem-e. Mert ezenkívül még olyan problémám is van vele, hogy bizonyos időközönként megszakad a kapcsolat vele és csak újraindítás, kábel ki-behúzás után kezd el kommunikálni újra. És ezt okozhatja esetleg a rossz érintkezés is...

#813Robi 100
Azt a billentyűzetet én is néztem, de nem lehet kapni jelenleg sehol, max külföldről tudnám beszerezni. Illetve a mostani midi után nem akarok funkcióban kevesebbet nyújtó billentyűzetet, azért néztem a drágább verziót belőle.

Egyébként én is végül a Reason vonalon indulok el, mert most indított havidíjas lehetőség igen kedvező a többihez képest. :D

#816Jorus
Ezzel is pont ez a problémám, hogy kevesebb cucc és ezzel együtt kevesebb lehetőséget nyújt, hogy nincs pad.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#818) Jorus válasza Jinxb1rd (#817) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az igaz, én Maschine MK3 mellett használom, így a pad szekció hiánya az S49-en nem okoz gondot.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#819) Jinxb1rd válasza Jorus (#818) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Elsőre drága beruházás lenne nekem. :D

We are only Stardust...

(#820) Robi 100 válasza Jinxb1rd (#805) üzenetére


Robi 100
tag

Teljesen igazad van a Reason-al kapcsolatban. Vékonyan szólnak a régi zongorái és sajnos a többi hangszer is. De én ezt tanultam meg könnyen használni annak idején. Az utóbbi időben próbáltam ezen javítani comressor-al, vagy úgy, hogy ugyanazt a dallamot több sávra játszom fel, és sávonként más-más delay, reverb beálításokkat használok, hogy necsak hagosabb legyen hanem teltebben is szóljon. Egyik sem tökéletes megoldás, és így a hanszer arányokat is nehezebb kezelni a végén a master-nél.

Ha tudsz szép zongora hangú szoftver-ről engem is érdekel.

Néhány hónapja letöltöttem az Akai oldaláról egy Akai MPC zeneszerkesztőt és kellemes meglepetés volt. Megszólaltattam néhány hangot, és nagyon izgalmas hangszerek vannak benne. A demo-kat végig hallgatva mélyebben, dögösebben szól mint a reason. Nem tudom mennyi idő lenne megtanulni vele komplett zenét csinálni. De ha van időd (időtök) próbáljátok ki és mondjatok véleményt.

(#821) Robi 100


Robi 100
tag

Azt hiszem innen töltöttem le: [link] AKAI MPC beats ha valaki szeretné kipróbálni. :)

(#822) beteg válasza Jinxb1rd (#810) üzenetére


beteg
őstag

figyi, raktár vásár van, több midivel, elvileg olcsóbban: [link]

Csak futni kell!

(#823) Jinxb1rd válasza beteg (#822) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi a tippet, meg is rendeltem egy másik ugyanilyen billentyűzetet, hátha az már jó lesz. :R Ráadásul 13k-val így olcsóbb is, jut még pénz arra, hogy egy powered usb hubot esetleg kipróbáljak, ha továbbra is bontogatja a kapcsolatot. :)

We are only Stardust...

(#824) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#823) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

És már meg is hozta a futár.

1 probléma van vele, amit sehol nem tüntettek fel, hogy erre mindössze 1 év garancia van, máshol hármat adnak. :F

De tényleg nagyon köszönöm a tippet, remélem ez makulátlanul fog működni, mert akkor nagyon megérte kezdőbillentyűnek. :R

We are only Stardust...

(#825) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Noh, hál isten problémamentes a keyboard, viszont továbbra is ledobálja a gépem. Bár sokkal több idő telik el, mielőtt levágja. Nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni.

We are only Stardust...

(#826) Honkydoo válasza Jinxb1rd (#825) üzenetére


Honkydoo
őstag

Milyen géped van?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#827) Jinxb1rd válasza Honkydoo (#826) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az adatlapomon meg tudod tekinteni.

Most azzal próbálkozom, hogy kevesebb feszültséget adok a VGa-nak, hátha azzal van gond, hogy az USB nem ad kakaót. Viszont egy VR headszettel nem volt problémája...

We are only Stardust...

(#828) Honkydoo válasza Jinxb1rd (#827) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát, én MAC-en (2015-ös MBP) tapasztaltam hasonlót, elég idegesítő...
És ráadásul nem is nagyon tudtam rá megoldást, nekem az Audió Interfésszel csinálta ugyanezt.
Az lett a vége, hogy elkezdtem leszokni az USB-s eszközökről amennyire lehet. Pl, a midi-t egy midi interfészen keresztül vittem át (igaz, az is USB, de ott valamiért nem csinálta), az USB-s Audio Interfészről pedig áttértem egy régebbi Firewire interfészre. Így aránylag használható lett a rendszer...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#829) Jinxb1rd válasza Honkydoo (#828) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Elvileg az megoldás lehet, hogy olyan úgynevezett "Powered USB hub"-ot szerzek be, amihez lehet plusz tápkábelen keresztül áramot juttatni. Csak rá kell venni magam, hogy valamit vegyek...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#830) Jorus válasza Jinxb1rd (#825) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meg kellene nézni, van-e log bejegyzés, amikor megszakad az USB kapcsolat, illetve ki lehetne próbálni, hogy másik gépen, notin is megszakad-e.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#831) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Addig is ötlet hogy tudok Yamaha Np-31 zongorahangokat előcsalni a Reasonból? :D

Csak mert most direkt nekiugrottam és egyszerűen nope. Nem találok a Reasonbe, akárhogy állítgatom egy szép, letisztult zongora hangzást. Nem tudom mit rontok el, de valamit nagyon. :DDD

We are only Stardust...

(#832) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Egy E-mu Xboard49-m van. A Pitch és a modulation wheel-ről nme jön midi jel. A Midi-ox-al ellenőriztem. Minden más ad ki midi jelet, ha mozgatom. Nem tudom, hogy hardveres, vagy szoftveres hiba lehet. Először szeretném megpróbálni, hátha csak valamit be kell állítani, ha nem muszáj nem szeretném szét szedni.
Googliztam, de csak ezt találtam: [link]
EDIT: OK, I'm an idiot. Keyboard has a calibration function hidden in menu, didn't google well enough. For posterity, if anyone needs to recalibrate their E-mu keyboard:

- Press edit
- press X1
- select CAL with the data slider and press enter
- select CCN and press enter
- move the pitch wheel up & down and let it return to the center
- press snap shot button
- press enter button

Nem tudom hol van elrejtve a Cal menü.
Valakinek van valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#833) NeoPampalini válasza Taoharcos (#832) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Elrejtve? Ilyet nem találtam sehol, a fenti idézetben leírtak alapján milyen menüpontok vannak?

(#834) Taoharcos válasza NeoPampalini (#833) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Találtam egy Emu Xboard leírást (73 oldalas), ebben van egy ilyen rész a 39. oldaltól:

X1 and X2 Functions
The X1 key accesses the X1 functions. These are global functions that affect all
patches. For example, if Pedal is set to Sus, it will remain so for all patches.
• Mid - Out or Thru - When Out is selected, the MIDI output transmits local
data from the keyboard and knobs. When Thru is selected, the MIDI output
transmits data from the host application.
• PEd - Selects between a footswitch (SuS) or a continuous footpedal (ctL)
• ind - Turns the decimal point USB/MIDI indicators on or off. See page 17.
• Zod - Turns the zones status message on or off.
• PbM - Determines the behavior of the Numeric Keypad after you send a
program change.
• CAL - The Calibration sub-menu. The functions here allow you to make very
specific calibrations. These settings are for advanced users

Nekem csak az első három jelenik meg: Mid, Ped és ind. A CAL nem, pedig arra lenne szükségem.
Persze kérdéses, hogy beállításbeli probléma, vagy valami hardveres gond. Nem szeretném rögtön szétszedni.

[ Szerkesztve ]

(#835) Taoharcos válasza NeoPampalini (#833) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Mert utána így lehetne kalibrálni:

To Calibrate a Controller Knob, Mod Wheel, or Data Entry Slider:
1. Sweep through all possible values without pressing harder either direction
than you normally would. As you adjust, the display shows raw control values, reverting to the name of the control you are adjusting.
2. Press Enter to store the calibration, or press Home to back out of the process. You are returned to the Calibration Standby mode.
3. Press Enter to calibrate another control, or Home to finish.
To Calibrate the Pitch Wheel:
1. Sweep through all possible values without pressing harder in either direction than you normally would. As you adjust, the display shows raw control values, reverting to the word “Pit” (as in “Pitch Wheel”).
2. Let the Pitch Wheel spring back to its normal position in the center.
3. Press the illuminated Snap Shot button. The Edit LED should say “Ctr” (as
in “Center”). You can repeat this step as many times as you want.
4. Press Enter. You are returned to the Calibration Standby mode.
5. Press Enter to calibrate another control, or Home to finish.

[ Szerkesztve ]

(#836) NeoPampalini válasza Taoharcos (#835) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, még csak hasonló jelenséget sem tudtam felkutatni. Gyári reset nem segít?

(#837) Taoharcos válasza NeoPampalini (#836) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Próbáltam a 4 gombot egyszerre megnyomni, de semmi sem történt.

(#838) Robi 100 válasza Jinxb1rd (#768) üzenetére


Robi 100
tag

Az EastWest gyárt olyat,ami igazán jó: - QL Pianos
(soundsonline-europe.com/) [link]

(#839) Robi 100


Robi 100
tag

Sziasztok! Itt a legújabb zeném! Csajos klippel -> [link]

Itt meg egy kis ízelítő abból, ahogy feljátszom. -> [link]

Én arra bíztatok mindenkit, hogy ti is osszátok meg a zenéiteket itt. Illetve bármilyen technikai okosságot, hogy tanuljunk belőle. És pörög legalább az oldal.

Szép napot nektek! :)

(#840) Jorus


Jorus
nagyúr

Én inkább csak mixeket készítek saját live betétekkel, itt egy példa: Winter Session - SoundCloud
A tracklist látható a mix alatt, itt pedig egy részlet az "így-készültből": Instagram. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#841) Robi 100 válasza Jorus (#840) üzenetére


Robi 100
tag

Belehallgattam a zenédbe. Kemény zenét tolsz, de nekem tetszik. Meg király a zene cucc is. Így tovább. Ne hagyd abba! :)

(#842) Jorus válasza Robi 100 (#841) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! :R
Van még bőven kütyü.

A csajos kliped is okés lett. :) Mivel készült a videó a zenéhez?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#843) Radeon_5 válasza Jorus (#840) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Grat, jo kis mix.
Szep kis eszkozpark, NI valogatas :) A&H kombozva.
Jo kis s4mk2, sehol nem lehet mar szerezni olyat :D kicsit szemezek az mk3-mal de el vagyok bizonytalanodva, hianyzik par dolog aminek benne kene lenni.

Son of a Bit

(#844) Jorus


Jorus
nagyúr

'90-es évek vége, 2000-es évek eleje, vagyis fiatalkorom legnagyobb techno-house slágerei. Techno house classic mix

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#845) Robi 100 válasza Jorus (#844) üzenetére


Robi 100
tag

Fúúú ez volt a '90-es évek végén és 2000-es évek elején a nyitózene Tiszakécskén a New night disco-ban. Pontban 23:00-kor mindig megszólalt a space odyssey opening. Már alig vártuk. Technics SL-1200 lemezjátszók voltak és JBL hangfalak. Köszi ez most jól esett. :R ( Régi szép idők)

(#846) Robi 100


Robi 100
tag

Egy kis ízelítő a feljátszásból [link]

(#847) Robi 100


Robi 100
tag

Sziasztok! Itt a legújabb saját zeném. Jó zenehallgatást! [link] Nemes Robi - Techno és fuvola
Szép napot! :)

(#848) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok (ha nem, akkor elnézést). Lenne egy zeneszám, amiben van két részlet, ami nagyon tetszik. Ebből a két részletből kellene valami 3-4 perces hallgatható számot fabrikálni. Valaki meg tudná csinálni nekem?
0:00-tól - 0:52-ig és 3:15-től 3:45-ig tartanak azok a részek, amikből össze kellene rakni egy hallgatható zeneszámot. Én addig jutottam, hogy kivágtam az említett intervallumokból a zenét és összefűztem, de ez így nem a legjobb.

(#849) turho


turho
őstag

Sziasztok!
Megköszönném, ha valaki tudna segíteni nekem ebben a problémában.

FLAC állományok (néha mp3) mappákban - azaz zenei albumok módosítása.
Szeretnék néhány albumomon (régi gyűjtések, digitalizált cuccok) hangerő-és hangszínezet-módosítást végezni (ekvalizálás jellegű).
Mindezt szeretném úgy megoldani, hogy mappánként, azaz albumonként.
Betöltöm, módosítok néhány paramétert, majd a program elvégzi, és visszamásolja az eredetiek helyett, vagy készít egy tükörmásolatot.
Jó lenne, ha a metaadatok (sorrend, m3u, egyéb infok a zenefileokban) megmaradnának.

Létezik ilyen program?
Nem bánnám ha egyszerűen kezelhető volna.

Bocs, ha kacifántosan írtam le, de bízom benne hogy érthető.
Köszi, aki segít ebben. :R

(#850) Robi 100 válasza turho (#849) üzenetére


Robi 100
tag

Szia! Az Audacity egy ingyenes magyarnyelvű progi. Én is használtam már hanganyag feljavítására.(is). Szerintem megoldható vele a dolog. Remélem segít :)

Audacity Összefoglaló:Audacity pillanatkép
Audió szerkesztő program
Vágó funkció
zajszűrési lehetőségek
effektek támogatása
hangfelvevő
régió, illetve frekvencia analízis
támogatja: MP3, OGG, WAV, AIFF, FLAC, FFMPEG kompatibilis elemek stb.
Magyar nyelv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.