Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) master bud válasza Prof01 (#400) üzenetére


master bud
tag

Hangmagasság +/-

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#402) ShakeX


ShakeX
csendes tag

Sziasztok!
Akit esetleg érdekel ELADÓ Hercules DJ Control MP3!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#403) Jetyke válasza master bud (#401) üzenetére


Jetyke
tag

Lehet neked van igazad, de szerintem egy szánalmas próbálkozás a jog helyettesítésére, amivel pl a jó öreg pio 500-on találkozhattunk.

(#404) master bud válasza Jetyke (#403) üzenetére


master bud
tag

Nem nagyon látom értelmét én sem ezeknek a gagyi effekteknek. Ez persze stílusfüggő, van ahol lehet bohóckodni a joggal, van ahol viszont szánalmas, ahogy a profi trackbe belerondít a dj.

[ Szerkesztve ]

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#405) total90


total90
veterán

Csá all!

Egy videóhoz szeretnék összevágni zenért. Csak annyi lenne, hogy a zeneszámok végét valahogy ritmusilag összeillessze. Van olyan, amivel esetleg automatikusan meg tudom csinálni?
Nekem van Traktor DJ stúdióm és abban meg is tudnám csinálni, csak 45 percig kellene mixelgetni... ahhoz meg nincs türelmem :)) Szóval valami olyan megoldás, ami automatikus?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#406) total90


total90
veterán

Hi!

Megint én, nagyon zajlik az élet a topicban :DDD

Meglett a Traktor Srach Pro 1.12.004-es mix program. Csak PC-n akarok ügyködni vele, de az a problémám, hogy sehogy sem akar megszólalni a zene. Mindent bírok a programban csinálni, tehát megy a zene, mixelgetek, de nem hallom.
A beállításokban az Audio Setup résznél kiválasztottam a hangkártyám és semmi. Mást egyébként választani sem lehetett...
Mit tegyek, mit kell itt állítani?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#407) master bud válasza total90 (#406) üzenetére


master bud
tag

Nyomj már fel egy screenshotot az audio setup panelről, hátha tudok segíteni. Milyen hangkártyád van?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#408) total90 válasza master bud (#407) üzenetére


total90
veterán

Hi!

ASUS P5QL-E deszkám van és az integrált hangkártyát használom, meg Genius 3600 5.1-es hangcuccom van. A beállításról a kép: [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#409) master bud válasza total90 (#408) üzenetére


master bud
tag

Ok. Output routing panelt legördülőmenü nélkül feldobnád? Pont eltakarja a master outot a legörd. menüd.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#410) total90 válasza master bud (#409) üzenetére


total90
veterán

Persze, így néz ki. Tehát ugyanaz mint a monitor.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#411) master bud válasza total90 (#410) üzenetére


master bud
tag

Nos, nagyon úgy néz ki, hogy a proggie output mastere sehova sincsen kivezetve, erre utal a 'not connected'. Így tényleg nem fog szólni. Állítsd be az output master L-nél a 3-as, az R-nél pedig a 4-es opciókat és úgy próbáld ki.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#412) #00809728


#00809728
törölt tag

Hy!

Kéne egy kis HELP.Teljesen kezdő vagyok a témában.Lényeg az van a YouToube letőltő progi.
Szedtem le pár zenét és gondoltam akocsiba betenném MP3-ba sajna nem találtam hozzá átkonvertáló progit de inkább az a gyanum nem értek hozzá.Légyszi segitsetek egyszerü progit keresek.Nem érdekel a video csak a zenét szeretném felrakni egy sd kártyára amit tud olvasni a lejátszom...

(#413) Winner_hun válasza #00809728 (#412) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#414) #00809728 válasza Winner_hun (#413) üzenetére


#00809728
törölt tag

THX :C :R

(#415) #00809728


#00809728
törölt tag

YouTubéról leszedett zenék kissé "ratyi" minőségüek.Esetleg van valakinek valami őtlete vagy zeneszerkesztője amivel fel lehetne tuningolni?

(#416) The DJ válasza #00809728 (#415) üzenetére


The DJ
addikt

A Youtube zenék sajnos sosem a minőségükről voltak híresek. Mióta bevezették a HD funkciót, azóta valamelyest javult a helyzet, de még így sem az igazi. Olyan program kellene neked, ami jobb minőségben tölti le őket, bár nem tudom létezik-e ilyen. Ha jobb minőségben szeretnéd hallgatni őket, akkor ajánlom, hogy nézz más forrás után :)

Az viszont biztos, hogy egy letöltött 96 kbps minőségű agyontömörített mp3-ból sehogy sem fogsz tudni élvezhetőbbet varázsolni.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#417) #00809728 válasza The DJ (#416) üzenetére


#00809728
törölt tag

Értem és köszönöm az infokat. :O

[ Szerkesztve ]

(#418) Zsolti1111


Zsolti1111
csendes tag

Hello valaki tudna nekem abban segíteni hogy miylen Dj-s programot ajánl?
AMiben minden van ami egy dj-nek szüksége lehet egy zene összeálításához..

Aki tud segíteni annak előre is köszi

(#419) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Milyen jó zenevágó,szerkesztő programot tudtok ajánlani ? :F

(#420) The DJ válasza scream (#419) üzenetére


The DJ
addikt

Ingyenes: Audacity (főleg szerkesztő, vágó), Kicsit talán komolyabb, de alapesetben fizetős: Sound Forge

Szerkesztő, vágó és minden, ami az audioval kapcsolatos: Acid Pro (én személy szerint ezt használom és nagyon profi)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#421) scream válasza The DJ (#420) üzenetére


scream
veterán

kipróbálom ezt az AcidPro-t , mi bajom lehet ;]

(#422) The DJ válasza scream (#421) üzenetére


The DJ
addikt

Előfordulhat, hogy elsőre nem látod át, de nagyon sokoldalú program, készítettem vele komplett mixeket és a minap egy mashupot is. Ha nem adod fel és megpróbálod kitapasztalni, akkor hasznos segítőtárs lehet. Bár azt hozzáteszem, hogy rengeteg hasznos feature-t valószínűleg még én sem ismerek benne :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#423) scream válasza The DJ (#422) üzenetére


scream
veterán

igazából csak zenevágásra kéne a progi, hogy amit felveszek netrádioba a reklámokat ki tudjam vágni :)

(#424) The DJ válasza scream (#423) üzenetére


The DJ
addikt

Ebben az esetben viszont Audacityt ajánlom mindenképpen...kijelölöd a hangsávból azt a részt, ami nem kell, katt a kis ollóra és kész is, kb ilyen egyszerű dolgozni vele és könnyen átlátható. Pedig elég komoly program az is az ingyenessége ellenére.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#425) scream válasza The DJ (#424) üzenetére


scream
veterán

hálás köszönet :R :)

(#426) HunChaos


HunChaos
aktív tag

hali!sürgősen szeretném a segítségeteket kérni!
a " Volt egy régi december" című számot szeretném legalább 5perces verzióban!tudna valaki segíteni?megvan 2,5percben,de ez kevés(keringőre kell)
nagyon fontos és sürgős lenne!előre is nagyon köszi!ha kell elküldöm a dalt!Üdv

(#427) qdak


qdak
addikt

Mastiksoul - Bofe De Elite ra szeretném rányomni Benny Benassi - Satisfaction a Satisfaction szót innen de gyorsitva h igazodjon a ritmusához mivel áljak neki ? :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#428) Sanyix


Sanyix
őstag

Hi! Van egy-két szám aminek igencsak bejön a ritmusa, és a dob hangjai.
Reason 4-el szoktam szórakozni, amiben megpróbáltam a hangokat leutánozni, de valahogy nem az igazi. Mivel ezeknek a számoknak a címében van ilyen hogy 303, 606, 808, 909, így gondolom ez azt roland tb/tr szinti eszközt jelzi amivel készítették.
Ilyen eszközök sound kitjeit, be lehet valahonnan szerezni a programhoz?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#429) master bud válasza qdak (#427) üzenetére


master bud
tag

Ableton Live :K

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#430) master bud válasza Sanyix (#428) üzenetére


master bud
tag

Szerintem a Reason felejtős, ha még nem ástad bele túlságosan magad akkor nyergelj át az Ableton Live-ra, vagy olyan hostra, ami képes kezelni VST effekteket és VSTi hangszereket (Cubase, Reaper stb.).

A TB303 a Roland híres vintage basszusszintije, a mai elektronikus zenék közkedvelt hangszere. Legtöbbször nem az eredetit hallod, hanem valamely szoftveres emulációját. Ezek közül a két legjobb az Audiorealism Bassline 2 és a Phoscyon. Ezek VSTi szintik, a Reason alatt nem mennek.

A TR808 hasonló vintage dobgép, szoft emulációja a D16 Nepheton. A TR909 megfelelője a Drumazon. Ezek is VSTi-k.

Aztán beszerezhetsz eredeti hangszerből rögzített hangmintakönyvtárat is, csillió gigabytért, ezek közül max. a dobokat ajánlom, mert a TB303 jellegzetes "acidos" filterhörgését nem lehet hangmintakönyvtárban univerzálisan rögzíteni.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#431) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Itt is megkérdezném, hátha népszerűbb a Dj-k körében, mint a Hi-fi-ben.

Skullcandy fejhallgatókról tudna valaki tapasztalatokat mondani?

(#432) syler


syler
aktív tag

Sziasztok. Ért valaki a cubase vst32 progihoz? Kellene egy kis help. Már nagyon régen használtam, de kissé megváltozott a dolog. Szóval beteszek egy mid file-t. Nos tudom, hogy ki lehetett kottázni és azt lehetett nyomtatni. Régen volt egy violin kulcs és akkor a kottát mutatta. De most nem tudom ennél, hogyan működik. Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném.

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#433) sjbee


sjbee
csendes tag

Üdvözlet!
Szeretném megosztani veletek az egyik trance számomat, amiről annyit érdemes tudni, h Abletonnal készült és olyan VSTi-ket használtam benne mint pl.: a Sylenth1, Vanguard vagy mondjuk még a Zebra2. Kb 2 hét munka van benne (nem napi 1 óra ;) ) és azért jött létre, h megismerkedjek az Ableton Live-al. Eddig FruityLoops-ot használtam, de ezután talán még 1 percet sem pazarlok rá többé (szép volt, jó volt, de 3 év után váltottam, sztem nagyon jó döntés volt). És akkor itt van a zene os a végére:

http://www.youtube.com/watch?v=L2JY-LaMfFo&hq=1

(#434) zodo válasza sjbee (#433) üzenetére


zodo
nagyúr

Szép munka, gratulálok! :C

(#436) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok

Volna egy olyan kérdésem, hogy van-e olyan progi amivel 2 zenét össze lehet illeszteni? A lényeg, hogy én abszolúte nem értek a mixeléshez, viszont van egy zenei válogatásom amiket összeszedtem innen-onnan. És a lényeg, hogy ezeket szeretném úgy összevágni, hogy ilyen 1-1 órás mixek legyenek. Tehát pl. házibulin ne az legyen, hogy csak egymás után szólnak a playistről, hanem egy minimális átmenet legyen. Nem kell túl bonyolult progi, minél egyszerűbb annál jobb. :)

BANZAII

(#437) The DJ válasza MaciG (#436) üzenetére


The DJ
addikt

Ha nagyon egyszerű kell, akkor Audacity, ha egy sebességre is akarod hozni őket valamint egy ütemre is, akkor az Acid Pro-t ajánlom. A Youtubeon van sok egyszerű tutorial, hogyan lehet két számot összehozni a segítségével és nem egy nagy ördöngősség. Én ennek a segítségével készítettem már több órás mixeket :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#438) MaciG válasza The DJ (#437) üzenetére


MaciG
addikt

köszi!. Meglesem. :K

BANZAII

(#439) minimäl


minimäl
csendes tag

sziasztok!
elsőnek is. ismerősöm mondta, hogy van egy oldal, ahol az alktuális buli számokat lehet megvásárolni pár fontért, külföldi, tudjátok a linket?

második. virtual trip-et honnan tölthetek le?

harmadik. szeretnék bulikon zenét keverni, miylen cuccot vegyek elösszőr? keverőt vagy lejátszót?

SUBWAVE SESSION FOREVER. - HP ENVY 15 Coming Soon.

(#440) The DJ válasza minimäl (#439) üzenetére


The DJ
addikt

Szia,

1, Szerintem a Beatport-ra gondolt

2, Google :)

3, Saját régebbi írásaim a témában: [link] valamint [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#441) minimäl válasza The DJ (#440) üzenetére


minimäl
csendes tag

1, :R

2, ott kerestem "virtual trip" címszóval, de nem nagyon találtam

3, :R

SUBWAVE SESSION FOREVER. - HP ENVY 15 Coming Soon.

(#442) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Az ableton live al próbálkozom. Csak egy egyszerű int. hangkártyám van és hát a cucc meg se nyikkan. Pontosabb el tudtam érni, hogy a bill-en való klimpírozást haljam ill van tesztzúgást is be tudok kapcsolni de a loopokból semmit nem hallok.

(#443) BITBOYS


BITBOYS
addikt

ismét hangfoglalás

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#444) kali válasza BITBOYS (#443) üzenetére


kali
legenda

azóta semmi reakció? :F pedig nem volt rossz, sőt! :C

(#445) janii_l0l


janii_l0l
csendes tag

hi,

szeretnek elkezdeni kevergetni, egyelore csak kipróbálom, szoval egérrel :))
ti milyen programot ajanlotok? soulseekkel mar elkezdtem zeneket leszedni, de kevereshez mit?

huh ahogy latom elegge kihalt topik : /

[ Szerkesztve ]

(#446) elekesb válasza janii_l0l (#445) üzenetére


elekesb
tag

Hi!

Ha mindenképp szoftveresen akarod elkezdeni Akkor BPM studio. Cmi 8738-as hangkártyával meg tudod osztani a két playert külön csatornára. Vegyél egy keverőt amin van 2 csatorna,csatornánként mély közép magas és gain, csatornánkénti belehallgatás. Ilyet már 20 körül simán kapni. Egy fejhallgató is kelleni fog Sajna a hangkártya csak xp-vel osztható 2 csatornára. Szerintem ez simán használható és hasonlít ahhoz mintha 2 cd-játszód lenne Ez a későbbiek folyamán nagyon fontos.

Ha valki 7-es alatt is meg tudja osztani a cmi 8738-as csatornáit megírhatná hogy kell.

06705873585

(#447) janii_l0l válasza elekesb (#446) üzenetére


janii_l0l
csendes tag

aham, leszedtem mar probalgatom. es ha pl 1 zenet felis akarok venni akkor ahhoz mit? :)

(#448) elekesb


elekesb
tag

Kivezetted keverőre, vagy csak a progival mixelsz? Ha programon belül akkor ott a record gomb.

06705873585

(#449) janii_l0l válasza elekesb (#448) üzenetére


janii_l0l
csendes tag

csak a progival. sejtettem, h az lesz csak nem talaltam, de mar megvan, koszi :))

(#450) elekesb válasza janii_l0l (#449) üzenetére


elekesb
tag

nincsmit, jó mulatást

:DD

06705873585

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.