Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) janii_l0l válasza elekesb (#450) üzenetére


janii_l0l
csendes tag

na sikerült is felvenni, de halk is meg nem is olyan jó a minősége mint amikor felveszem. : S
mitől lehet?

(#452) elekesb


elekesb
tag

jobb egér gomb, options, cd da copy, compression itt tudod állítani hogy milyen tömörítésben csinálja meg a felvételt

06705873585

(#453) janii_l0l


janii_l0l
csendes tag

most minden ok lenne, csak amikor a recordra kattintok feljon 1 ablak, hogy unable to start recording : /

közben meglett :)

[ Szerkesztve ]

(#454) janii_l0l válasza janii_l0l (#453) üzenetére


janii_l0l
csendes tag

na megint elojott, nemtom mit kene csinalnom : /

(#455) janii_l0l válasza janii_l0l (#453) üzenetére


janii_l0l
csendes tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#456) elekesb


elekesb
tag

szia

ha elkezded a felvételt a temp-et autómatikusan a c-re kezdi menteni majd ha befejezted onnan másolja ki az általad kiválasztott célmappába. Tehát ha kevés hely van a c-den akkor lehet hogy ezt azért csinálja.

06705873585

(#457) csyo


csyo
senior tag

sziasztok.

melyik a jobb felállás?

2 db CDJ
+ 1 db kevero

vagy:

traktor softver + traktor s4 es vezérlo
(vagy akármilyen mp3 kevero szofver kulso vezérlovel érdekel)

laptopom van, Acer Aspire 5810T
Ehhez kellene a szoftver + a kulso vezérlo, hogy ne egérrel kelljen keverni...

Melyiket ajánlanátok nekem?

válaszokat elore is koszi :R :R :R

lényeg: praktikus legyen, ne tul drága, játsza le az mp3at, egyszeruen tudjam kezelni, ne hagyjon cserben, ne menjen tonkre hamar.

Legyen szép a napod!

(#458) elekesb válasza csyo (#457) üzenetére


elekesb
tag

Szia!

2db cdj és 1 keverő és ami fontos hogy mindenből pioneer. Akár 2db s100-as és egy djm 300-as is már nagyon jó kis összeállítás. Ha nem akarsz cd-t írni akkor serato.

06705873585

(#459) The DJ válasza elekesb (#458) üzenetére


The DJ
addikt

Ugyan, ne legyünk már ennyire elvakultak :)

Jó a Pioneer, de legalább ugyanilyen jó a Denon, a Reloop és néhány típus esetében a Behringer is. Volt már Pio cuccom, most Reloop keverő és Denon lejátszóim vannak, de egyikkel sem volt gond sosem. Vásárlás előtt sokat kell olvasni lehetőleg szakmai fórumokon, rengeteg vélemény van olyanoktól akik minden hétvégén nyúzzák a kiszemeltet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#460) elekesb válasza The DJ (#459) üzenetére


elekesb
tag

Nekem még soha sem volt más lejátszóm csak pioneer. Biztos az általad említett márkák is használhatóak. Ha pio-t vesz használtban mondjuk, s100-at mert csak arra van pénze esetleg és a későbbiek folyamán ha fejleszteni akar, eladja, akkor sokkal kevesebbet fog bukni mint mondjuk egy relooop-on.

06705873585

(#461) Tompo92


Tompo92
senior tag

Hali
Segítségre szorulok
Vettem egy Akai MPK Mini midi billentyűt és az istennek se tudom össze hangolni Reason 5.0-val
Vagyis már sikerült de nem azokkal a billentyűkkel csinálja a dolgokat amiket kéne
Egy kis segítség kellene, aki jártas az ilyenben.
Üdv.

(#462) VIBO


VIBO
őstag

tsao

keresek Traktor Dj progit megvételre.
Vkinek esetleg van eladó ilyen progija?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#463) VIBO válasza VIBO (#462) üzenetére


VIBO
őstag

vagY vmi 5let, hogy honnan lehetne olcson mexerezni? :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#464) VIBO


VIBO
őstag

sziasztok
régebbi traktor progiban volt olyan felvételi lehetőség, hogy felvett minden egyes változtatást és utána abba bele lehetett nyulni még, miután visszatöltöttem.
az uj pro2nél ilyen lehetőséget nem találtam.
csak olyat, hogy az egész mixet, mint hanganyagot felveszi.
van ebben olyan mint ami a korábbiakban volt és csak én nem találom, vagy nincs?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#465) MrPG8


MrPG8
aktív tag

(#466) fibonacci01


fibonacci01
csendes tag

hi all :) ma megérkezett új fülesem egy technics rpdj 1200 :D nagyon jóó cuccnak néézki könnyű , kényelmes , hangos , :D valakinek valami más tapasztalata?? v más meglátás minden információt szívesen fogadok :))

(#467) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Még csak most ismerkedem a mixeléssel. Eddig csak szoftveresen kevergettem mixelgettem a mixmeisterrel. Most viszont gondolkodom egy keverőben. Kettőt néztem ki:

Behringer BCD3000 és HERCULES DJ-KONSOL USB MK4

Amiről menne. Van egy Pioneer erősítőm, eléggé régi darab RCA val csatlakoztatnám rá a keverőt. A keverő meg vagy az asztali PC re lenne kötve amibe integrált 7.1 es kari van, vagy pedig egy eeePC re aminek szinten csak egy integrált karija van. Személy szerint nekem a Behringer komolyabbnak tűnik. De én nem értek hozzá.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#468) Xmodule válasza Xmodule (#467) üzenetére


Xmodule
őstag

BCD 3000 lett végül is. Majd ha megjön megírom a tapasztalatom:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#469) F34R


F34R
nagyúr

Én ha csinálnám akkor Net/notebook + ableton live + kaos pad vagy padkontrol.

(#470) Xmodule válasza F34R (#469) üzenetére


Xmodule
őstag

Én megnéztem és ezek a kaos padok elég drágák. Kb 3x ára mint egy bcd3000. Igaz a mini van ilyen árban de az meg kb csak effektezésre jo szerintem. Vagy lehet hogy rosszul láttam. Szoval mixelni nem tudom hogy lehetne egy ilyen kaos pad mini vel.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#471) F34R válasza Xmodule (#470) üzenetére


F34R
nagyúr

effektezésre való , ableton teljesen más mint egy vdj/traktor hasonló a mixmaister-hez de sokkal többre hivatott én azért nem vennék mondjuk mixert , kaos pad 85k-be fáj :)

vannak még ha gondolod ilyenek

Numark Total Control
Hercules DJ Console Mk4

látom a herculest te is írtad.

[ Szerkesztve ]

(#472) Xmodule válasza F34R (#471) üzenetére


Xmodule
őstag

Igen a Mk4 volt amit még néztem, csak aztán sokat olvastam rola es eléggé sok volt a negativ tapasztalat a gombok miatt, azt irtak sokan hogy hajlamosak beragadni(gumi). Numark -ot is néztem mert erröl is erösen megoszlanak a vélemények. végulis azert döntöttem emellet a bcd3000 mellet, mert erröl igazabol csak jokat irtak. persze sok volt a negativ tapasztalat a vista kompatibilitással, de ezek a velemenyek még 2008 vagy 2009 böl. szoval ma már nincs ilyen probléma. meg sokan dicsérték a bcd3000 be epitett belsö hangkartyat is. meg valahol azert ez is volt a legolcsobb. jo tudom olcso husnak...de mint elsö hsz -be is irtam total kezdö vagyok, szoval nem akartam sokat költeni erre az egeszre. elöbb csak belekostolnék hogy van e egyáltalán fulem vagy érzékem ehhez. meg tetszik e. aztan majd ha ugy alakul hogy bejön a dolog akkor nezelödök valami komolyabb cuccok utan. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#473) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah megjött a bcd3000. tetszik nagyon csak ebbe még bele kell rázodni kicsit .Talán igy kezdésnek jobb is lenne ha inkabb csak egy fajta zenet kevernek egymasra szerintem pl trance, vagy ilyesmi. Nem pedig trance, 90´s sláger, aztán valami pop, :D mert igy elég furin jön ki.Ezt a Cue gombot nem nagyon értem mire valo.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#474) Hardtech válasza Xmodule (#473) üzenetére


Hardtech
tag

Nem tudom milyen programmal keversz de a legtöbb program automatikusan egy sebességre és ütemre rakja a 2 számot vagy akár többet is szóval szinte akármit össze lehet keverni akármivel.A cue gomb pedig elvileg ha 1x megnyomod megjegyzi azt a pontot ahol megnyomtad es ha meg 1x megnyomod akkor visszaugrik a szám arra a pontra de talán így érthetőbb

(#475) Xmodule válasza Hardtech (#474) üzenetére


Xmodule
őstag

Traktor LE -t adtak hozzá alapbol, de ez nem olyan jo meg csak 1 FX van benne. Aztán most inkább Traktor 2 -vel játszadozok. Amugy CUE ra pont ezt a videot néztem tegnap:) De basszus tegnap bontottam ki es az egyik versatile jog wheel már alapbol rossz. Ki ki hagy...hát kicsit elszomoritott..

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#476) Hardtech válasza Xmodule (#475) üzenetére


Hardtech
tag

hát küld vissza akkor csereljek ki

(#477) tresh válasza Hardtech (#474) üzenetére


tresh
addikt

Ha már van "keverője" akkor használja a pitch(tempo) potit ne a gép keverjen mert soha nem fog rájönni hogy kell keverni:) Az nem matek hogy a gép belövi a bpm-et azt ő csak A B zeneforrást össze húzza. Főleg hogy akkor se tuti hogy pontos lesz és nem fog trappolni..stb
Dance zenéket keverj amik négy negyedesek és számolj majd egy idő után érzésre is megy(hallásra:) ) Youtube-on találsz infót videot.

(#478) birozoli7800 válasza Xmodule (#473) üzenetére


birozoli7800
senior tag

A CUE gombbal a zenét tudod megvágni. És annak benyomásával egyből a megvágott részhez odatenni.

Ha AUTOCUE-s a lejátszó akkor egyből az első ütemre teszi a zenét.

[ Szerkesztve ]

(#479) Gekoo


Gekoo
csendes tag

Üdv.

Teljesen kezdő vagyok DJ-zés területén, nemrég kezdtem el Laptopon, kezdésnek egy olyan kérdésem lenne, hogy egyik zenét a másikba átkeverni hogyan/milyen trükökkel érdemes?

(#480) _Gomba_ válasza Gekoo (#479) üzenetére


_Gomba_
tag

Tessék:

Technikák

(#481) kabanka


kabanka
aktív tag

Sziasztok! Aki eléggé ért a számítógépes zenéléshez az írjon rám priviben és van Skype vagy MSN elérhetősége.
Köszi

kabankaWorks - Esküvők és rendezvények filmezése!

(#482) F34R válasza kabanka (#481) üzenetére


F34R
nagyúr

zeneírás ? vagy dj ?

(#483) 1Room


1Room
tag

Sziasztok.

Lehet kihámoztátok már ezt a totyikat, de jó lenne újra éleszteni.

Mit gondoltok mi kell egy embernek ahhoz, hogy elismert dj legyen??

:R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#484) kali válasza 1Room (#483) üzenetére


kali
legenda

szerintem; affinitás, pénz és megfelelő ismeretség!

(#485) 1Room válasza kali (#484) üzenetére


1Room
tag

.....
affinitás ----> mindenki úgy kezdi, ahogy kezdi. Annak akinek még ütem érzéke sincs, abból is válhat jó DJ :D (A videó megosztó portálon van egy pár)
pénz -----> És ha mondja egy club tulajdonos, hogy itt a berendezés csak játssz!!!!! (Ehhez nem kell pénz)
megfelelő ismeretség -----> Inkább ez fő tényező, mint más. E nélkül semmit nem lehet beindítani.

Szerinted Sterbinszky, hogy kezdte vagy Peat Jr. és Dj Budai :F :F :F :F

Zeneszerkesztés kinek mivel??

[ Szerkesztve ]

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#486) kali válasza 1Room (#485) üzenetére


kali
legenda

persze, notival/programokkal lehet problémás ütemérzékkel, vagy annak hiányában is próbálkozni, de nem lesz az igazi... :( mondjuk nálam ott kezdődik a dolog, hogy lemezjátszó (cd/bakelit) és keverő mögött mutassa meg valaki, hogy mit is tud!
pénz kell otthoni cuccokra a gyakorláshoz, nem hiszem, hogy csak úgy beállítanak valakit egy szórakozóhelyre, pláne gyakorlat nélkül... aztán majd lemezekre és/vagy jogdíjra...stb! mert ugye először a munka, és utána jön belőle a pénz!
az ismeretség fontos, mert egy kezdő - bármennyire is jó - elég sokat kell, hogy harcoljon, amíg beállítják egy pult mögé, pláne egy jobb helyre...
mondjuk régóta előttem lebeg egy konkrét példa - illetve több is, de ez azóta nagyon megfogott; 1995. decemberében volt a miskolci sportcsarnokban egy nagy buli, ahol számos lemezlovas is zenélt, és egy akkori együttes egyik tagja élőben próbálta bontogatni dj szárnyait, és rengeteg ember előtt beégett, bakelitről nem tudott összehúzni két számot - pedig alapban is közel azonos volt a két bpm -, jókora lódobogást eszközölt, mire valamelyik dj odaugrott, és korrigálta a hibát! a lényeg, hogy az akkor beégő emberke mára - külföldön is - híres laptop dj! szerintem ennyiből is kitalálod, hogy kiről is van szó...

(#487) 1Room válasza kali (#486) üzenetére


1Room
tag

Jó a téma.
Én sem tudnám lemezjátszók nélkül elképzelni a DJ-t a pult másik oldalán.
A környékükön volt egy rendezvény, ahol, mint "minta" Polgárőr vettem részt.
Fellépett este egy sztár Dj. Kinyitotta a koffert, csatlakozott a hangrendszerre és elővett egy CD-t berakta a lejátszóba és nyomta. Ezzel az volt a baj, hogy már hallottam ezt a mixet mástól, azaz ugyan abban a sorrendben korábban.
Most jön a lényeg:
1,5 óra "zenélgetés, szövegelés" után megkapta a gázsiját (kifizették), azaz előre, mert a managere irányította.

Mit gondolsz mennyit markolt fel ezért a semmiért???

A laptop dj-k szemembe nem dj-k

Nekem ütemszámláló nélküli lejátszóim vannak, arról nyomatom, de volt ütemszámlálós lejátszóim is, azonos bpm-nél gyerekjáték a mai zenei alap keverése. (4/4 ütem)

A bakelitet hangzásban nem veri meg semmi. Hatalmas dinamikával rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#488) kali válasza 1Room (#487) üzenetére


kali
legenda

nekem a cd lejátszók bpm kijelzősek, a bakelitek viszont nem, ellenben a keverő is az, segítve a bakelites munkát - igaz, a cd lejátszók tizedet is mérnek, a keverő viszont csak egészet, de az is nagy segítség, amúgy meg gyakorlás és tudás kérdése.

(#489) 1Room válasza kali (#488) üzenetére


1Room
tag

az tudni illik, hogy a keverő bpm számlálója auto üzembe csal. (Az én keverőm tizedes mérést végez), de kikapcsolom, mert soha nem használom.
A mai korszerű lejátszókon már 100-as ra leossza a bpm-et lásd: Pio 1000-es
Régen játszottam már bakelitről, sajna mára már megfizethetetlen az üzemeltetése, de nem felejtettem el.
Itt van az, hogy még mindig (sajnos) tarol a laptop dj-zés, nem kerül sokba könnyen mozgatható és egyszerű még egy 6 éves gyerek számára is kezelni.

Ide jutottunk, bezzeg anno??? De szép is volt. (1980-90)

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#490) kali válasza 1Room (#489) üzenetére


kali
legenda

94-ben vettem az első maxi bakelitet, addig csak kazettáról nyomtam, közben jöttek a cd korongok is, de a bakelit valahogy nagyon megfogott, az olasz nyomások főként nagyot szóltak, a németnél valahogy nem vol annyira tartalmas a mély...
számomra a keverő bpm számlálója hozzávetőleges értéknek jó, de túl sokat amúgy sem csal!
laptop; a virtual dj nem áll annyira távol tőlem, de csak itthon szoktam bohóckodni vele néha!

(#491) 1Room válasza kali (#490) üzenetére


1Room
tag

....na most mondat ki a záró mondatot: "bohóckodni szoktam vele", pont arra való!

Én csak zenét hallgatni szoktam az atomxel

Azt gondolom, hogy nem vagy már mai gyerek, már bocsánatot kérek.

Igen még én is nyomtam a kazettás módszert. Aiwa pultos cucc + sufnituning keverő + videoton kihágósítás + orosz hangdoboz (igazi fából), fúúú de rég volt. Jó kis házibulik voltak

Én 93-ba vettem az első 2db lemezjátszómat. Gondolom nem kell leírni mi volt az. + dynacord 2sávos keverő. Hol volt még akkor effekt processor, volt csak akkora volt mint egy video most :DD :DD
Pedig azon még "CUE" gomb nem is volt :DD :DD :DD, azaz most sincs......, minek is lenne.

Első bakelitem Masterboy - Fall In trance (mai napig félten őrzöm), de szegény már nagyon böszmén szól.

Nem titok, a kedvenc zenei stílusom a Trance....

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#492) kali válasza 1Room (#491) üzenetére


kali
legenda

nem, nem vagyok már mai gyerek, bár közben volt kihagyás is, amikor olyan munkát végeztem, amivel hivatalosan nem fért össze a lemezlovaskodás!
anno r450 és társaival kezdtem, monacor mpx-7600 keverővel, siva pa 500 végfokkal és reflex mega r-300 hangfalakkal...
nekem is van masterboy bakelit korongom!

(#493) 1Room válasza kali (#492) üzenetére


1Room
tag

nekem ezek voltak
f220
r450
számkeresésre AD-WX 220 ki....túl, hamar mekkereste amit akartm.
Én 95-be hagytam abba, ám tavaly óta újra virágzom.
A fiammal együtt járunk a discoba, azaz a pult érdemesebb részét koptatom ismét
ezekkel:
2db_Pio800mkII
2db_Gemini cdj 600 (szeretném lecserélni)
Behringer DDM4000 keverő
2db dynacord 1800-as végfok
1db proci
4db porkolább mély
2db EV top
controlnak aktív RCF
füles 1db Pionerr hdj-1000, 1db stanton pro 3000
persze fények.

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#494) ChuckyOsb


ChuckyOsb
aktív tag

UP hogy vissza találjak. :)

(#495) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy kezdésnek egy Hercules MP3 E2 mennyire jó választás? Igazából csak ki szeretném magam próbálni,otthon gyakorolni,ritmusérzéket fejleszteni,max. néha házibuliban szórakozni vele.

(#496) 1Room válasza krisztianAMG (#495) üzenetére


1Room
tag

Szia!

A legjobb választás egy kezdő részére.
Mire kifinomul a mixelési technikád, akkorra úgy is másikat veszel. :D
Itt van egy DEMO VIDEO.
Már csak egy jó notebook kell hozzá.

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#497) krisztianAMG válasza 1Room (#496) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Én csak netbookra gondoltam. Kompakt és a célnak éppen megfelelne. Vagy van valami konkrét ok,ami miatt egy izmosabb gépre lenne szükség?

Az lenne a legjobb,ha a következő már bakelitos lenne. :)

(#498) 1Room válasza krisztianAMG (#497) üzenetére


1Room
tag

:( :( , de a nevében is benne van, hogy mire használható (Net)
Izmos gép nem kell már egy jó öreg laptop is megteszi, legalább, abba még benne van az anyag.
Ám, ha zenét is kívánsz szerkeszteni, akkor mindenképp minimum egy core 2 duo-s nitit javasolnék.

:R :R

Gondolkodás olyan mint az ejtőernyő, akkor jó ha nyitott.

(#499) ChuckyOsb válasza krisztianAMG (#497) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

netbook kijelzőse nem lesz kicsi? nekem egy 1.6 cerka procival 1 giga rammal megy egy régi laposon, igaz itthonra használom csak. De el lehet vele játszadozni, zenéket megismerni.

(#500) krisztianAMG válasza 1Room (#498) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Na akkor majd kérek kölcsön ezt is,azt is,kipróbálom mindkettőt és utána már fogok tudni dönteni. :) Abból indultam ki,hogy a netbookok többségét Intel Atommal szerelik +1 GB
RAM ami a keverőprogramoknak elégnek kellene lennie. Viszont a képernyőre tényleg nem gondoltam...

Tudnátok nekem olyan oldalakat ajánlani,ahol nyomon lehet követni a heti megjelenéseket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.