Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:53:49

LOGOUT.hu

Xpenology Téma Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) Speeedfire válasza Speeedfire (#23900) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Közben sikerült is a régi laptopra felvarázsolni. :R Nyomkodom a hétvégén, megnézem hogy milyen. Még az is lehet, hogy marad ez a laptop felállás, ha usb3.0 alatt tud kezelni 2 külső hdd-t.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23902) kenand válasza Speeedfire (#23901) üzenetére


kenand
veterán

Külső Hdd-ket nem úgy kezeli, mint a belsőket. Dsm 7-hez jobb a gen 4 intel felett. (Dell microban lehet cserélni a cpu-t hakevésnek bizonyul) optiplex3050 micro már elég modern (de HP ből és Lenovobol is árulnak hasonlót. Ha nem sürgős, figyelni kell aztán bejön egy jó ajánlat (így vettem hp thin clienteket 5000ft-ért 1.5 éve)

(#23903) Speeedfire válasza kenand (#23902) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem SOS a dolog. Ez inkább teszt volt a laptoppal. Amúgy meglepően jól ment, 20% fölé nem ment a CPU, és a memória is kb 1 GB-ön volt. Viszont a laptop így felejtős, a hűtés miatt.
Szerintem egy Intel j4155 lesz vagy valami régebbi u/t szériás mobil i5/i7, ezek olyan 35w TPD körül megallnak. Meglatom meg. Nem tudom teljesítményben ez a J széria mit tudhat.
A business backup sajnos nem ment ahhoz is kellett neki Login. Arra mi az alternatíva?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23904) BodyGekko


BodyGekko
tag

Sziasztok!
Valakinek sikerult mar frissitenie a 7.1.1 42962u3-ra? Ha igen, akkor hogyan?
Köszi!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#23905) kenand válasza Speeedfire (#23903) üzenetére


kenand
veterán

Backupot nem próbáltam, de hátha más tud megoldást,
T-s Intel 35W, U-s pl a 260-as g2 HP-ben 15W, de a CPU nem cserélhető és a 260-n kevésbé bővíthető. ( 1 HDD/SSD hely)

(#23906) DJGABI válasza Speeedfire (#23903) üzenetére


DJGABI
addikt

#23900 Athlon 64-es gépen is próbáltam, simán ment, akkor az intel Core procival is mennie kell. Talán a DS3615xs-sel próbáltam, asszem az a legrégebbi platform [link] De a DS3622xs+ is minden x86-os procit támogat elvileg.

Én is fogyasztás szempontjából néztem, itt összeszedtem: [link] Önmagában nem elég a TDP-t figyelni. 6. gen intel alá nem érdemes menni, azok tudnak jó CPU idle state-ket. Meg egy picoPSU, aztán ilyen 20 wattokat csinálnak idle-ben. Videó alapján 5-10W-ig le lehet menni, de ahhoz Fujitsu lapot kéne vadászni. Aprón amiket találtam mind 2db sata portos volt csak, ha már ennyit ráköltök azért jó lenne a bővíthetőség. Ja meg szintén aprón frankón lemaradtam egy csomó J-s alaplapról, újonnan 50-et nem voltam hajlandó kiadni érte. Aztán végül elegem lett, egy QNAP TS-231P-t vettem 45-ért :DDD

De tervben van azért valami home server, egy HomeAssistantra lehet egy T620-at majd befogok. Amlogicos tv boxra feltettem Armbiant, de fél év után megállt alatta.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23907) BodyGekko válasza BodyGekko (#23904) üzenetére


BodyGekko
tag

Sikeresen megcsinaltam!

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#23908) Speeedfire válasza DJGABI (#23906) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Fogyasztás miatt csak az intel széria lenne a best. Most néztem a használt piacot. Amit fentebb írtak dell optiplex tök jó, de 1db sata hdd-t tud csak kezelni. Ami nekem nem elég. Akkor oda a hdd-k miatt kellene egy külső ház usb-n. Ha legalább lenne egy pci-e a sata miatt, de nincs.
Most nézem, hogy lehetne szedett-vedett gépet összerakni i5-6500T alapon. De az alaplap és a memória lehet gond lesz. Előszőr sima alaplapot néztem újonnan, de az csak az új gen 8/9 intelt támogatja, a régi 6 gent nem. Van 1db alaplap amibe belemegy ez a régi cpu, de oda meg csak 2100-as memória. De olyan meg nincs :DDD :P
Szerintem ezt el fogom engedni, aztán valami J3455 vagy J4125 gép lesz. Ennyi szenvedést nem ér nekem. A sebessége ennek is rendben lesz szerintem.

Én is néztem a nas-okat, sőt. Onnan jöttem ide. De ami tetszik asus/qnap/synology az 150k+
Használtan meg nem nagyon látok, pedig az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23909) kenand válasza DJGABI (#23906) üzenetére


kenand
veterán

Ha Homeassistanra szeretnéd a t620-at akkor direkteben nemjen rá a Debian vagy a HassOS (ne Xpenology alá)

Dell optiplex SSF sem nagy oda beltehető 1 PCIe SSD és 2 2.5" HDD szerintem (egy az optika helyére)
kézkönyv

[ Szerkesztve ]

(#23910) DJGABI válasza kenand (#23909) üzenetére


DJGABI
addikt

Persze, úgy terveztem. Az nem látna el NAS funkciókat. Eredetileg mondjuk az volt a terv, hogy csak egy -mindenegyben- gép legyen csak, de eléggé lehetetelen küldetés, meg biztonság szempontjából sem biztos hogy a legjobb megoldás lett volna.

(#23908) Speeedfire jaja videóban is mondja a srác új alkatrészekből csak fogyasztás miatt nem éri meg építkezni. sose fog megtérülni. Azok szerintem teljesen jók, ilyen 2000-es passmark mindenre is elég, hát ez az hogy ezek az ARM-es gyári nasok töredékét sem tudják

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#23911) Speeedfire válasza DJGABI (#23910) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem fog megtérülni, ez valóban így van, mert kb havi szinten 1k a difi a 10W tpd és a 35W tpd között.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23912) Mustos válasza BodyGekko (#23907) üzenetére


Mustos
csendes tag

Melyik verzióról ugrottál U3-ra és hogy csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#23913) -=Jam=- válasza Mustos (#23912) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Én U2-ről és nem kell hozzá semmi, felületről lehet frissíteni, még újra sem indul, ez csak security update gyakorlatilag.

(#23914) BodyGekko válasza -=Jam=- (#23913) üzenetére


BodyGekko
tag

Én is, és nekem is hasonlokeppen zajlott le.

Nokia XM5800 > HTC Hero > HTC Desire > HTC Desire HD > LG Optimus 2x > S Galaxy S2 > HTC Sensation XE > HTC One X > HTC Butterfly x920d > HTC One > HTC One M8 > HTC One M9 > HTC 10 > HTC U11+ > S Galaxy S10+ > OnePlus 8 Pro > OnePlus 10 Pro

(#23915) akosmakos334


akosmakos334
csendes újonc

Szakik !
Nincs mód arra hogy SATA SSD vagy HDD nélkül üzemeljen az xpeno ? 2db NVME lemezt használok kötetként ,tökéletes. De olyan amatőrnek érzem hogy sata meghajtó nélkül nem megy . Nem lehet valahogy ezt kikerülni ?

(#23916) kgymac válasza akosmakos334 (#23915) üzenetére


kgymac
őstag

Amíg valamelyik syno modell a bootoláskor nem képzi meg az NVME lemezed partícióból az mdadm által kezelt tömböt, addig neked kell megoldani a tömb(ök) létrehozását, "összeszerelését" , felcsatolását induláskor, felhasználói scriptből, valamint a lecsatolását, a tömb(öK) megszűntetését leállításkor futó felhasználói scriptből (akár csak usb-s lemezeknél). Ehhez persze az is kell, hogy legyen egy köteted, amiről a syno be tud boot-olni, azaz egy sata-s diszken lévő 3 partíció (/dev/md0, /dev/md1 és /dev/md2 eszközök megléte. az md0-ról bootol, azon tárolja a beállításaidat, az md1-en swap, az md2-n pedig a működéshez szükséges minimum köteted, a telepített alkalmazásokkal, csomagokkal).
Ja, ha van/lesz ilyen syno hw, akkor ez még nem elég, az xpenology-nak is támogatnia kell majd. Ebben az esetben nem kell scripteket írnod induláshoz/leállításhoz, addig kell.
Ráadásul a saját scriptek esetében az md0 és md1 tömbökhöz is hozzá kéne adnod az NVME lemezeidet, különben a rendszerpartíció állandóan hibás lesz a tároláskezelőben. Ha csak 1 adatpartíciód lesz az NVME lemezeket, akkor nem kell foglalkoznod az md0 és md1 tömbökkel, valamint a beillesztésükkel a rendszerbe.
Az mdadm a kulcsó, találsz pár találatot a topicban, hogyan is kéne ezt az egészet. Ja, és ups kötelező eleme a rendszerednek, anélkül ne is próbálkozz, mert adatvesztés a vége.

(#23917) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Miként lehet megoldani, hogy HP N54L gen7 (DSM 7.1.1 u1) frissítését?

(#23918) akosmakos334 válasza kgymac (#23916) üzenetére


akosmakos334
csendes újonc

Köszi a választ . Sejtettem hogy nem egyszerű . Ezek az újabb loaderek sem képesek erre ? Egyiket sem próbáltam bevallom .

(#23919) kgymac válasza akosmakos334 (#23918) üzenetére


kgymac
őstag

Szerintem kevesen próbáltak másikat, mint a ds3615xs, ds3622xs+, esetleg 918.
Mondjuk ez utóbbi zsákutca annak, aki valami extra sata/sas kártyát szeretne használni.
Én már annak is örülök, hogy működik a G7 N36L-en és N40L-en a 3622 az amd proci ellenére. A tinycore-ral ki tudod próbálni, Papamaco leírása 99%-ban jó, az extra hw-kat kéne felismertetni. A 3622 helyett egy másik modellt kéne választanod, mondjuk olyat, amibe a syno eredetileg is tett NVME-t. A támogatott modellek lekérdezhetőek, mondjuk nem értem, miért tart itt mindenki pár sor beillesztésétől, de hát ők tudják. Megszokásból szeretnek olyat, amiben csak pár sort kell módosítani. Ha majd be lesz üzemelve a grub ellenőrző összeg ellenőrzése a synonál, akkor majd mindenki rá fog kényszerülni a saját boot fordítására. Mert az ellenőrzés most csak opció.

(#23920) ekkold válasza kgymac (#23919) üzenetére


ekkold
őstag

Vagy... esetlegesen lesz megoldás, az ellenőrző összeg ellenőrzésének kikapcsolására.

(#23921) kenand válasza kgymac (#23919) üzenetére


kenand
veterán

AMD procin megy valahogy a Virtualizáció (Virtual machine), vagy reménytelen?

(#23922) ArthurShelby válasza akosmakos334 (#23915) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Melorinnak volt egy leírása, viszont csak nvme (sata nélkül) csak 6.2 alatt működik, 7.1-en már nem (én nem próbáltam, csak linkelgetek) (esetleg 7.0-nál kipróbálhatod, hátha ott még jó).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23923) kenand


kenand
veterán

Ha van más SATA a gépben akkor sem látja az NVME SSD-t?
Vagy ez akkor kell ha csak NVME SSD van ?
Gondolkodom egy dell 5050 micro-ban ott egy SATA ls egy NVME SSD tárhely-re van lehetőség...

(#23924) ArthurShelby válasza kenand (#23923) üzenetére


ArthurShelby
addikt

6.2-nél minden jól működik. Csak nvme-vel, és nvme+sata kombóval is (az nvme beállításához itt is kell az elején sata).

7.1-nél már kell a sata is a boothoz (ha jól értem), így csak az utóbbi működik (nvme+sata).
Ergo a dell 5050micro működne nálad, amennyiben használod a sata-t is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23925) kenand válasza ArthurShelby (#23924) üzenetére


kenand
veterán

:R
(A DSM 7-es leírást is, simán ment ment egy HP 260 G2-es mini gépre a telepítés)

(#23926) Melorin


Melorin
addikt

Használ valaki Jellyfin-t? Egyszerűen nem tudom működésre bírni benne a hardveres gyorsítást. A kliensen ha egy film lejátszása közben megváltoztatom a video minőségét, pl 720p 8mbit-re (vagy akármire), kidob a film a következő üzenettel:

Próbáltam a hardveres gyorsítás beállításánál az Intel QuickSync-et és a VAAPI-t is, ugyanaz a helyzet. Ha viszont kikapcsolom a gyorsítást, akkor működik ahogy kell, csak a CPU vért izzad :D
A Jellyfin dockeres, DS918+ a DSM.
A proci egy i3-9100T

[ Szerkesztve ]

(#23927) Melorin


Melorin
addikt

Fejlemény, hogy a nem dockeres verzió működik, a dockeres nem megy valamiért.

(#23928) kgymac válasza ekkold (#23920) üzenetére


kgymac
őstag

Ez már telefonoknál is működik ? Be sem fog töltődni. Pont arra találták ki, hogy ne kompromitálódhasson a rendszer.

@kenand:
Az intel féle VT-X az, ami most működik, esetleg VT-D -is (hw átadás, bár ezt régebben csak a xeon-ok tudták). Az amd féle csak olyan syno modellnél lehet támogatott, ami eleve amd procira épül. Most már van ilyen, de nem tudom, hogy támogatott-e xpenology vonalon. A 3617+ is nyögvenyelősen indult, a 920 hamarabb révbe ért, ahogy a 3622xs+ is.
A VT-D kell hw átadáshoz, pár megkötést írt hozzá a syno (nem suspend-elhető a VM, stb.)
Az usb-s BT stickednél pont arra gondoltam, hogy suspeded a VM és nem leállított. Úgy emlékszem, ezt lehetett állítani KVM vonalon.
Ha virtualizálnom kell, akkor nálam az xpenology csak VM, nem host. Esxi vagy proxmox a host (G8, E3-1260L xeonnal), a hdd vezérlőt direktben átadom, a host nem kezeli. Esxi-n egy usb vezérlőt is.
Populárisabb modellnél esetleg rá lehet nézni, hogy meg vannak-e a szükséges kernel modulok (létezik a file, ha igen, betölthető-e az insmod-dal). A modulok elvileg kvm* néven vannak a rendszerben, így egyszerűen ellenőrizhető lenne.

(#23929) ArthurShelby válasza Melorin (#23926) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ehhez lehet köze annak, hogy a QuickSync Transcoding csak DS918+ és DS920+ -on támogatott? [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23930) Melorin válasza ArthurShelby (#23929) üzenetére


Melorin
addikt

Dehát írtam, hogy 918+ a rendszer.

(#23931) MasterDeeJay

Hali Mindenkinek!

Van egy elég régi DS214se* nasom amit le szeretnék cserélni és kacsintgatok az xpenology felé. Szóval lenne pár kérdésem:
Használhatóak-e a synology android appok xpenology szerver esetén? Azt tudom hogy a quickconnect nem de azt ki tudom válltani saját dns címmel. Itt elsősorban a DSfile és DSget érdekel.
Hardverből nincs még konkrét eldöntött azaz tesztnek lenne egy régi i3 2100, 4gb ram, régi ssd rendszernek és Dell H200 (Lsi 9211-8i P19 IT fw-el) sas vezérlőn lógó Sas vincsiknek (most még konkrétan nem tudom melyiket rakjam bele, van 6,4,3.. Tb-os többféle is de kezdetnek csak 4Tb adatot kell tárolnom, raid nem szükséges semmilyen formában, fontosabb adatok külső hdd-re mentődnek havonta)
Hálókártyából van bőven, még nem döntöttem el ha tud valami bondingot vagy akár mit akkor kettő gigabites lesz. (Router Mikrotik RB3011)
Persze konkrétan majd azért ennél optimálisabb konfig érdekelne. Mi az amivel kényelmesen ellenék és legyen mondjuk 10-20w körül fogyasztása (a sas és hdd-ket nem számítva) ? (esetleg rakjak bele valami low power 20w-os xeont?)
Régen raktam össze AM1 4 magos konfigot az paneltáppal 10-19w-ot evett, minecraft szerver futott rajta, nyilván ez ezer éve volt szóval ennél erősebb kellene, persze olcsón.
Energiagazdálkodást tudja-e az xpenology a sas vincsikkel? (ez fontos lenne, konkrétan a Win11 nem tudja, nem áll le a vincsi sosem)
Támogatja-e a natív 4k szektorméretet (4kn sas vincsik, nem 512e módban)?

*ez a nas már igen lassú, azaz már új korában is lassúnak számított, nem volt érdemes bele gyors vincsit tenni. DSM7 kicsivel gyorsabb rajta mint a 6-ossal de messze nem az a kényelmesen használható valami. Igaz hardverileg vicces 800mhz proci 256 ram.. A lényeg az hogy ennél nem lesz nehéz gyorsabbat találni. Most csak egy darab 4tb-os wd purple van benne de az menne eladásra a nassal együtt és áttérnék enterprise vincsikre.

Amire használnám:
Filemegosztás/videók képek egy RPI4 XBMC felé és két asztali gép felé
Több androidos telefon és kettő asztali gép felhőtárhelye, ide szinkronizálja fel a képeket és videókat meg a gépek profiljait.
dekódolnia nem kell semmit, filemegosztás csak a lényeg meg az android appok. Szóval nem egy hardverigényes dolog amit várok tőle talán egy sima modernebb low power celeron is kiszolgálná?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23932) DJ. Ru$y válasza MasterDeeJay (#23931) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell SSD rendszernek, mivel nem úgy tárolódik a rendszer, mint egy Windows, egy pendrive kell a loadernek. Cachenek tudod használni esetleg az SSD-t. DSfilet utoljára 5.x rendszer alatt használtam, azzal működött.

Amire használni akarod szerintem bármilyen low power proci elég lehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23933) ArthurShelby válasza Melorin (#23930) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért megy neked a nem dockeres verzió, és lehet hogy emiatt nem megy a docker-es (nem tudom, csak tippelek, hátha köze van hozzá)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#23934) MasterDeeJay válasza DJ. Ru$y (#23932) üzenetére

Azért gondoltam az SSD-t mert akkor talán többször kapcsolódik le a hdd ha nincs rá szükség.
Már ha lekapcsol mert az lenne a kritikus hogy a sas meghajtóknak kezeli-e a lekapcsolását. 5-10w-ot eszik egy ilyen vincsi és jó lenne ha ennyivel kevesebb lenne a fogyasztás idle.
Prociból Xeon E3-1220L V2 amit néztem 17w. Táp van egy régi 300w FSP.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23935) Essejó válasza MasterDeeJay (#23934) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Hát nézd, a rendszer az összes HDD/SSD elejére települ, még a gyári Synoban is. Annyi értelme van SSD-t rakni elsőnek, és arra telepíteni a használt programokat, hogy picit gyorsít. De pl ha torrentezel DS-el azt arra a meghajtóra tedd, ahova letöltesz, különben árnyék másolatot is készít. Magyarán duplán viszi a helyet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23936) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!
Jelenleg 6.1.7-en vagyok: [kép] , [kép] .
Frissítenék 6.2.3-ra amennyiben a Gmail értesítések működnek.
Ebben az esetben a HDD-k formázásra kerülnek?
Új pendrive készítése szükséges?

Köszi.

20 éve a Prohardveren

(#23937) Essejó válasza odrif (#23936) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Új Pd biztos kell mert másik a 6.2.3 loadere. Sikeres frissítés esetén még a beállításaid is megmaradnak, az adat particiók meg pláne. Gmailról nem tudok nyilatkozni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23938) odrif válasza Essejó (#23937) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm szépen.
Mintha itt a topikban olvastam volna valakitől, hogy a gmail értesítés is működik 6.2.3-on.

20 éve a Prohardveren

(#23939) Essejó válasza odrif (#23938) üzenetére


Essejó
Topikgazda

Passz.
Viszont ha mégse léped meg, akkor azért a 6.1.7-et frissítheted az u3-ra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#23940) trance89 válasza odrif (#23938) üzenetére


trance89
őstag

Igen, működik a gmail értesítés 6.2.3 alatt

(#23941) MasterDeeJay

Tesztgép összeállt. Telepítés is simán ment. Csak rufussal kiírtam egy image-t, bebootoltam telefonon kattintgattam össze, gép nélkül. Nem gondoltam volna hogy ez ennyire egyszerű.
Sas vincsit is látja, most csak valami régi 10k-s 600gb-osra rakom tesztnek.
Brutál gyors (mondjuk ds214se után :DDD )
Majd vincsik másik gépházban lesznek, kap egy low power procit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23942) Melorin válasza Melorin (#23926) üzenetére


Melorin
addikt

Sikerült a Synology topikban található megoldással működésre bírni docker alatt is a HW transzkódolást Jellyfin-ben :)
A megoldás: [link]

(#23943) MasterDeeJay

Eddigi probléma hogy nem hibernálja a vincsiket, beállítottam 10 percre de egy óra idle után sem kapcsolja le. Ami elég nagy gond fogyasztást nézve.
DS3622xs+ broadwellnk legújabb verzió
Totál közönséges dell h200 9211 fw-el it módban
600gb-os sas, 4tb wd re sata
Valami driver kellhet neki?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23944) Melorin válasza MasterDeeJay (#23943) üzenetére


Melorin
addikt

Elvileg ha bizonyos szolgáltatások futnak, vagy bármilyen docker konténer, a hibernálás nem működik a gyári Syno nasoknál sem.

(#23945) MasterDeeJay válasza Melorin (#23944) üzenetére

Teljesen alap konfig, üres minden. Még nem is hoztam létre megosztásokat csak jelszót állítottam be. Azt kipróbálom hogy letiltok mindent ami nem kell.
Ds214se-nél nekem leáll a vincsi igaz az wd purple sima sata.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23946) MasterDeeJay válasza Melorin (#23944) üzenetére

Letiltottam minden szolgáltatást, és üres hdd-t is kötöttem rá de azt sem kapcsolja le. Még egy sima satát sem.
Illetve van egy olyan bug ha elindítom a gépet akkor nem látja a meghajtókat csak ha újraindítom a gépet. Azaz hidegen indítva nem lát meghajtót, bár lehet ez a lap hibája hogy nem inicializál rendesen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23947) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Többször merül fel a kérdés régebben (jelenleg már nem tudom napi szinten követni a topikot), hogy port többszörözős SATA adapterek nem működnek, de mégis mivel lehet a SATA-k számát növelni, ha nem akarsz RAID kártyát venni.
Ezt a SATA x2 PCI-E bővítő kártyát, tudom ajánlani mindenkinek. ML310e-be 7.1.1 U3 alatt simán látja a rákötött két lemezt, ezzel 2 ilyen kártyával meg az alaplapi portokkal 10 db lemezt bele lehet szuszakolni az ML310e-be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23948) MasterDeeJay válasza DJ. Ru$y (#23947) üzenetére

10-15eft-ból kapsz már rendes raid kártyát használtan. (It módos Dell h310, h200, 9211) amire köthetsz 8 sas és vagy sata3 vincsit. (Sas kábel drágább mint a sata az tény) támogat 4kn vincsiket a legújabb pár éves 12gb/s től az ősi elsőgen sasokig.
Bár kevés plusz vincsihez jobb az ilyen kicsi kártya az tény.
Sas vincsiket én is adok el de nem veszi senki, csak azért mert kevésbé ismert, pedig szerintem megbízhatóbbak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23949) ekkold


ekkold
őstag

Vettem egy kicsi Celeron J1900-ra épülő PC-t, amire szeretném feltenni a XPenology-t. Ezen a procim működhet a DSM7? Melyik modellt érdemes választani hozzá? (DS-3615 vagy újabbat?)

(#23950) DJGABI válasza MasterDeeJay (#23943) üzenetére


DJGABI
addikt

amúgy rendes QNAP-nál ugyanez, csak ott épp működik a leállítás, de 5 perc után ugyanúgy visszakapcsolja a vinyót. szintén friss telepítés, semmilyen szolgáltatás nem fut.

(#23949) ekkold szerintem működhet, az azért nem olyan gyenge proci hogy 6-osat tegyél rá, core duo-n is eldöcög nálunk, 3615-tel ja, vagy esetleg 3622.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  XPEnology
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.